AUTO- en MOTORRIJLES AREND REIJM Autorijschool Succes Kennemer Lantaarn Visserij-varia Havenberichten Zwarte monden in het duin Bevolkingsonderzoek in Castricum Old Clothes New Mul toch naar KFC: transfer: f 20.000 en de fazanten wenen 'iERDAG 2/ TAXI NODIG? BEL 5000 Leden A.N.M.B. Huisbezoekers wacht zware taak DRY CLEANING ONLY Meestertournooi bij DCIJ Medische verzorging tijdens het weekeinde Mr. Tonino in het zilver r Duisternis tussen stad en strand Retour Linz - trappend Zo hard zo laag Rooswijk-darnes-softbal- tournooi op Gymnasium- veld Burgerlijke Stand Velsen IEV-voetballers ontvangen Arnhemmers Auto-, Motor- of Scooter Rijles (J O MARKTBERICHTEN Sla 4-18, andijvie 8-19, spinazie 12-29, postelein 7-17, bloemkool 21-65, bospeen 14-27, waspeen 8-18, sperciebonen 27-36, snijbonen 23-35, pronkbonen 12-18, stokdik 34-53, komkommer 11-25, tomaten 32-48, bramen 175-220. ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA De afdeling Beverwijk van de Algemene Nederlandse Metaalbedrijfsbond houdt op Donderdag 1 September in „Terpischore" een ledenvergadering, waarop de wijzi gingsvoorstellen in de CAO voor de me taalindustrie besproken zullen worden. Twee foto's op dezelfde plaats genomen en wel bij XJitdam aan het IJselmeer. De bovenste dateert van 25 Februari 1955; de onderste van 25 Augustus 1955. Commentaar is overbodig. Voor de tweede keer zal de Castri- cumse bevolking op tuberculose worden onderzocht. Het onderzoek van de 9000 gemeente naren die ervoor in aanmerking komen, begint op 26 September te Bakkum in hotel Borst en 30 September in zaal Roo- zendaal te Castricum. Men hoopt het on derzoek 8 October beëindigd te hebben. Instructie-avond voor huisbezoekers Evenals in 1952 gaan er circa 120 huis bezoekers dezer dagen op pad om de be volking op te wekken aan het onderzoek deel te nemen. In verband hiermede had het plaatselijk werkcomité Donderdag in hotel De Rustende Jager een bijeenkomst belegd, bedoeld als instructie-avond. De voorzitter van het comité, de heer G. Meijer, deelde in zijn openingswoord mede, dat men in de toekomst zal trachten een ander systeem toe te passen voor wat de voorbereidende werkzaamheden betreft. Het was dit keer, zij het met moeite, gelukt de medewerking van 120 inwoners te krij gen. De taak van deze huisbezoekers zal in 1958 belangrijk worden verlicht, doordat men eerst de te onderzoeken personen schriftelijk zal vragen of zij aan het onder zoek willen deelnemen, een systeem, dat reeds in andere gemeenten wordt en is toe gepast. De heer P. Hooykaas: „laatste loodjes wegen het zwaarst" „Tuberculose-bestrijding, juist nu!" Deze woorden werden later op de avond gebe zigd door de chef van de schermbeeld-foto grafie van het Centraal Bureau voor Keu ringen, de heer P. Hooykaas, uit Den Haag. Spreker deed de moeilijkheden die de huisbezoekers staan te wachten uitvoerig uit de doeken en zijn adviezen zullen on getwijfeld ter harte worden genomen. De heer Hooykaas doorspekte zijn speech met enige „technische" gegevens over de zozeer gevreesde t.b.c. Hij releveerde de strijd die men sinds 60 jaar tegen de ziekte voert, een strijd, die weliswaar op z'n eind loopt en juist daarom zo zwaar is. In 1954 stierven 798 landgenoten tenge volge van t.b.c. en in hetzelfde jaar werden 10.000 mensen door de ziekte aangetast. In vergelijking met andere landen zijn dit zeer lage cijfers, mede door de betere medische en sociale verzorging. Maar ondanks dat, zijn er nog velen die van het bevolkings onderzoek niets willen weten en zij kunnen er oorzaak van zijn dat de strijd om de t.b.c.-bacil, die steeds minder de kans krijgt zijn vernielend werk te doen, vergeefs is geweest, met als gevolg: omhoog gaande sterfte- en ziektecijfers! Spreker zeide voorstander te zijn van een „verschijn- plicht" op het onderzoek en voorts betreur de hij het, dat enkele grote instellingen om organisatorische redenen hun personeel niet gelijktijdig met de massale actie laten onderzoeken. „Gij moet trachten, ook diegene die nog onder regelmatige controle staat, voor dit onderzoek te winnen. Uw taak is zwaar, zeer zwaar zelfs, maar weet, dat de laatste loodjes het zwaarst wegen." Tenslotte zeide de heer Hooykaas dat er in afwijking van de eerste keer, in de ge meente geen na-onderzoek zal plaats vin den. Degene, waarvoor zulks nodig is krijgt een rechtstreekse oproep voor het consultatiebureau. Uiteraard wilden de huisbezoekers, die bijna allen aanwezig waren, nog enkele bijzonderheden omtrent hun werkzaam heden weten. Daarvoor bestond na de pauze gelegenheid. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 ADVERTENTIE Indien de jaarvergadering de damplannen van het DCIJ-bestuur goedkeurt, zal in het komende winterseizoen een IJmuider- meestertournooi worden georganiseerd als onderdeel van de onderlinge DCIJ-com- petitie. Deze groep van erkend sterke meesters zal bestaan uit: T. Postma, P. Roozenburg, H. Laros, B. Dukel, Y. de Jong. A. Ligthart en C. Suyk. De spelers gaan strijden om de clubtitel van DCIJ. De jaarvergadering is vastgesteld op 31 Augustus in Hotel Ken- nemcrhof. wy lessen uitsluitend met de nieuwste Taunus 1955 Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde instructeurs Verkeerstheorie Technische lessen ZEEWEG 275 - TELEFOON 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 LUXE VERHUUR De Zondagsdienst artsen in Castricum wordt van Zaterdagmiddag 14 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door arts A. H. v. d. Werff, Bakkummerstraat 48, telefoon 428. Voor hetzelfde tijdvak is de wijk- en kraamverpleging in handen van zuster M. H. Meihuizen. Bakkummer straat 41, telefoon 530. Apotheker P. van Ouwerkerk, Burgemeester Lommenstraat 6 telefoon 500 is Zondag voor spoedgevallen de hele dag geopend. Wie mist contactsleuteltje? Aan het Castricumse politiebureau, Dorp straat la, zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: fietslamp, contact sleuteltje, deken, twee damespolshorloges, herenrijwiel, windjack. Verloren: zwem broek, handdoek, snelbinder, blauwe lin nen tas met inhoud, damesjas, bruine por- temonnaie met inhoud, zonnebril. De Bakkumse politiepost aan de Van der Mijleweg heeft een voorraad op het strand gevonden voorwerpen, waarvan verreweg het grootste aantal zwembroekjes, badpak ken en badhanddoeken. De lijst vermeld voorts: een kussen, paar damesschoenen, kousen, sokjes, portemonnaie met inhoud, bal, zonnebril, badtasje, zakdoeken, cein tuur, kindertruitjes en vier schepjes. Castricumse KAB zonder voorzitter De enige tijd geleden als opvolger van de heer P. de Vries gekozen voorzitter van de afdeling Castricum van de Katholieke Arbeiders Beweging, de heer Th. Berlee, is tussentijds als zodanig afgetreden. In de algemene ledenvergadering van Donderdag 8 September hoopt men een nieuwe voor zitter te kunnen benoemen. De heer Berlee, die voorzitter van de K.V.P.-fractie in de gemeenteraad is, is slechts drie maanden voorzitter van de K.A.B. geweest. Agenda voor Castricum Zaterdag 19.15 en 21.30 uur en Zondag 15, 19.15 en 21.30 uur: „De onstuimige rebel". Maandag, Dinsdag en Woensdag, iedere avond 20 uur: „A en C als waag halzen". Donderdag 20 uur: „Onsterfelijke melodie". In het elftal van EDO, dat Zondag de eerste wedstrijd voor de hoofdklasse speelt, zal men Mul niet aantreffen. Hij zal in net geheel niet meer voor de Haarlemse club uit komen. Na maandanlang gepraat is hij toch overgegaan naar KFC, dat voor hem niet minder dan twintigduizend gulden neer telde. Vrijdag herdacht in intieme kring mr. H. J. M. Tonino. advocaat en procureur, de dag waarop hij 25 jaar geleden zijn praktijk in Haarlem vestigde. Mr. Tonino, die zich een reputatie als strafpleiter verwierf, is een geziene figuur in juridische kringen en heeft zich ook daarbuiten talrijke vrienden gemaakt, alsmede een terrein van actie verworven. Hij is namelijk gemeenteraads lid in Velsen voor de K.V.P. en lid van Provinciale Staten. De laatste jaren strekt zijn juridische activiteit zich in het bijzon der uit op economisch-organisatorisch ge bied. Er ligt sinds vorig jaar een mooi biljartlakentje tussen Be verwijk en Wyk aan Zee, waar in ongunstiger tijden de kin derhoofdjes badgasten zowel voor als na het gebruik der zee deerlijk door elkaar schud den: de aannemer heeft er echt zijn best op gedaan dit asfalt geheel vlak te krijgen. Zodra echter de zon het aan- gelaat achter de horizon ver stoken heeft, wordt deze weg een duistere krocht, waar het slechts op de tast mogelijk is de juiste koers te blijven hou den, want met lantaarnpalen is de autostrada zeer pover bedeeld, om niet te zeggen misdeeld. Er komen nachten voor, dat de maan over dit goede gewest haar milde straling strooit en dan behelpt men zich gaarne nietwaar, vooral omdat men óók jong geweest is en degenen, die nóg jong zijn het zo heerlijk blij ken te vinden in al dat ro mantisch zilver. Gaat echter vrouwe Luna ook nog weg, dan is de hele weg weg, voor al tussen Beverwijk en „Tus- senwijk". Als nu alle lampen die er staan, brandden alla, misschien zou er dan met wat omzichtigheid van de een naai de ander te koersen zijn, maar de volgende gloeiende spijker ligt dermate ver-af, dat de oriëntatie voor de nachtelijke fietser wel eens mislukt en hij met de pootjes omhoog in het struikgewas tei-echt komt. Het zou al heel mooi zijn, een man met een platte pet op in de bocht van de weg te plaatsen, die daar dan met een rode lantaarn zou moeten zwaaien. In ploegendienst na tuurlijk, want het valt niet mee, een hele nacht te moeten zwaaien. Hoewel: het ware wellicht gemakkelijker langs deze ver keersader wat nieuwe lan taarns te planten, vooral nu de langere nachten ook weer ko men en dan kan de Kennemer oudheidkamer misschien een van de gaafste, historische exemplaren in zijn collectie opbaren. In die tussentijd is het wel de bedoeling, dat de fietsers hun licht aan hebben ais het donker is. Het staat zo aardig en iedereen weet onmiddellijk dat er wat aan komt. Late leerling Dat late haver soms óók op komt en heel best vruchten weet te dragen, heeft de Engelse meneer Sorge uit Hamburg bewezen. De goede m.an heeft een dochter in Hol land getrouwd en wilde per sé. de taal van deze lage landen leren, zodat hij op 70-jarige leeftijd elk dag 20 woorden uit een Nederlandse dictionnaire uit het grijze hoofd leerde. Thans spreekt hij na een jaar intensieve studie, die ietwat vergemakkelijkt werd door ■vacantietrips naar zijn doch ter, feilloos Hollands. Waar om ik u dit vertel? Omdat het de schoonvader van Leen Blok, de schipper van de „Haarlem" is én omdat ten gerieve van op dit punt onge lovige zielen bewezen geacht moet worden, dat de aanhou der toch wint. Haller werd spreker Vroeger moest de brugwach ter van de Velserbrug netjes wachten, tot zijn kanaal klantjes vlak bij hem gekomen waren, eer hij ze door de loudhailer kon vertellen, waar het op stond, maar sinds kort kan hij ze nu ook verder be roepen, want de hailer is ver vangen door een luidspreker en dat is een hele vooruitgang. En de buren kunnen nu ook nog eens mee-genieten van de boodschappen, die uit het tra liewerk naar de scheepvaart worden uitgezonden, want die bruggestem draagt vér. is kalm-aan gedaan, want nu drong er helemaal niets meer, al wilde vader toch ook wel weer graag de bekende gezich ten thuis zien. Hij heeft gelijk gehad. Als we allemaal zo vacantie hiel den, was het lang niet zo kle- verig-druk in ons Europa. Halve eeuw kilometers-vreten Volgende week Woensdag valt er een klap hij de papier fabriek, want dan is het vijftig hele jaren geleden, dat meneer J. J. Jabroer bij Van Gelder binnendartelde als vijftienja rige blodaard, die wel eens even zou laten zien, hoe het nu eigenlijk moest. Dat was op de verjaardag van Wilhelmien, maar de nieuwe aanwinst kreeg geen vlaggetje om vast te houden, maar moet als „hek kenjongen" direct aan de ma chine. h UIT DE M. K. KOFSTEDESTRAAT vertrok de achttiende Juli de oud-belastingman Abraham v. d. Starre. Bestemming Linz aan de Donau. Het zou nimmer tot mijn grote oren zijn door gedrongen, ware het niet, dat vader Van der Starre de reis aanving op het ietwat ongebruikelijke lange-afstandsvervoer- middel, dat in het Nederlands „fiets" heet doodgewoon fiets. Lissonne Lindeman of Levasier zijn er dus niet aan te pas ge komen, maar vader Van der Starre is niettemin op 2 Augustus in Linz gearriveerd, fris aJ.s een hoen, ondanks zijn 65 jaren, na 1372 kilometers onder de smalle bandjes te hebben zien doorglijden. Hij inmiddels alweer terug ook, want vader staat voor niets, ais het op peddelen aankomt en hij zweert bij een vacantie als deze: heerlijk rustig, helemaal eigen baas en overal op zeven gemakken rondkijken zonder mede-tou-, ringcar-bewoners of een ze nuwachtige vnelheidsmeter van een rappe automobiel. Twaalf kilometer in het uur en de oogjes op het wijdst open. Waarom hij Linz er uitpikte als einddoel? Omdat meneer v. d,. Starre uit. de Hofstede- straat een van die hartgron dige idealisten bleef, wier ge loof in het Esperanto niet te temmen is en toen er in Linz een Esperanto-congres werd gehouden van 613 Augustus IN DE AUGUSTUSMAAND is het een goede, edoch wat ver moeiende gewoonte, de Kennemer duinstreek van haar donkere bramenvracht te ontdoen. Vroeger is dat wel eens een uit voerige speurpartij geworden, maar dit keer is het duin net Luilekkerlandmen legge zich in de schaduw van een wat fikse bramenstruik op de bruine rug, sluite de ogen en opene de mond om daarna met lome hand de zware zoete vruchten op de tong te deponeren. Bij Castricum, waar het PWN het duin zorgvuldig en gewetensvol beheert, is het de laatste weken bar druk met bramenzoekers, die er al in de bedauwde ochtend op uit trekken om de struiken uit te kammen. De moeders met kinderen (en twaalfuurtjes) komen meestal later en de bad gasten slaan er evenzeer graag een dag aan het strand voor over. want de overvloed der duinen wordt als een verlokkende bij-eigenschap van deze kostelijke zomer gewaardeerd. Wie de terreinbewaarders der provinciale waterleiding diep in het hart schouwt, ont moet daar een lichte tegen stand, want er wordt op de bramenjacht nog wel eens een enkel plantje vertrapt van de duinflora. Maar de manier, waarop de PWN-ers die kleine moeilijk heden met de bramers oplos sen verdient de hoogste lof en prijzenis, want dat gaat alle maal even plezierig. Meneer P. L. Duinker, die het opper toezicht voert, is overigens niet echt ontevreden. Want hevige schade wordt er ook weer niet aangericht in zijn ressort. Er zijn al een paar paadjes uitgesleten over het golvend veld der duinen, en die paad jes leiden allemaal naar het vruchtendorado bewesten de v. Oldenborghweg. Want daar kan de braamstruik veel kalk uit moeder aarde opnemen en kalk is voor de braam, wat een koel glas thans voor u kan zijn. Wat dat betreft is het hier beter dan onder Egmond, waar de duinen lang zo veel kalk niet verbergen en waar dus de bramen veel schaarser voor komen. Uit Amsterdam en de Zaan komen de fietsers dus naar Bakkum, met emmers en sloffen om met donkere mon den en gevulde emballage te rug te keren en aan de jam bereiding te beginnen. Hoewel er ook wel profes sionele bramenoogsters zijn, die hun buite klakkeloos op de veiling werpen en er 1.50 tot 1.90 de slof voor terugkrij gen. Wat geen rijk bestaan ge noemd kan worden, want daarvoor moet de plukker een snikhete dag in het duin pro beren door te komen en de zwarte korstjes op zijn rug zijn in de koop inbegrepen. Het enige is, dat ze niet lang hoe ven te zoeken, want het duin draagt wonderbaarlijk over vloedig. En de jonge fazanten staan daar wel eens met een traan in het ronde oog naar te kij ken, want zij hadden gedacht eindelijk weer eens lekker uit gebreid bramen te kunnen eten. Daar is vorig jaar name lijk niets van gekomen, toen alle vruchten door het slechte weer verrotten. Wis koopt voor de kinderen der fazanten wat bramen op de veiling? Anders zien ze ze niet, dit jaar. Goud aan de v. R ij'swijkstraat Het wordt een Zaens feest aan de Van Rijswijkslraat in Noord, als daar moeder Geer tje en vader Cornells op JDins- dag 30 Augustus de gouden bruiloft gaan vieren. De brui gom, die zelf als Cornells ten Wolde in de burgerlijke stand van Westzaan werd ingeschre venhet gebeurde in Januari 1ST8 en de bruid, die zes jaar later in Wormer achter de wiegegordijnen kraaide als een klein Vekentje, hebben elkaar overigens niet bij mo lens en vaarten leren kennen, maar in Velsen zelf. want daar waren de beide families al rond de eeuwwisseling heen- getogen. Geertje Veken in het spoor van haar vader, want deze kon er zich op beroemen tot één van de eesrten te mogen worden gerekend, die het pa pier in Velsen vestigde. Maai de bruigom van Dinsdag was er ook vroeg bij, want Van Gelder zag hem al in 1901. Aan de Weststeiger van de haven, waar hij als forse sjou wer werd ingedeeld. Dat het hem goed ging, bewees de pro motie in 1928 tot baas van de kolenaanvoerploeg voor de Centrale. Dat heeft tot 1938 geduurd en toen liep de ma chine niet meer, zoals het moest en ging baas Cornells ten Wolde met pensioen. Nu moet ge niet denken, dat het gouden echtpaar Ten Wolde- dacht c.e IJmuidenaar bij zichzelve „kom, laat ik er eens heen fietsen."" Het is volbracht via Nij megen, de Rijn, het overdadig schone Neckar-dal, Heidelberg en de Donau langs en het is een onmetelijke herinnering geworden aan de zon boven de heuvels van Duitsland en de blauwe schaduwen over de wijngaarden, als de avonden hun sluier spreidden. En de gastvrijheid onderweg met het zachte „jute Reise" bij het vertrek. Zondagmorgen de 14e is hij in Linz bedachtzaam op de vélo gestegen, na een geslaagd congres in het Esperanto, na gewuifd door velen, die de gast uit Holland een dapper mens vonden, om de 1379 kilo meter terug te beginnen en Donderdag was Abraham al weer op de Veluwe. Warm was het hier óók en de terugreis En het papier heeft hem blij vend geboeid, want hij werkte zich gestaag op door alle ho gere functies heen, tot over- wikkelaar-bobineur, welke be zigheid de jubilaris op 16 Juli van dit jaar om gezondheids redenen moest opgeven. Het papier heeft hij bij ki lometers zien komen van de oude „drie", de „vijf" en de „zes" later ook van de nog bestaande veertien en de ne gen, waar ze in 1930 ver bijsterd bij stonden te kijken, omdat het ding zo opzienba rend rap draaide. Driehonderd meter in de minuut. En nu staat er alweer een nieuwe PM 21 op stapel, die zich voor zulk een slakkegang zou scha men. Maar goed: de grote PM 18 heeft hem ook nog naast zijn walswerk gezien, want sinds 1935/36 heeft papiermaker Jabroer deze gigant gediend. Tot 1948, want toen wilde Ja broer nog wel, maar zijn ge zondheid niet meer en hij fnoest even terugschakelen. Tot in 1951 ook zijn aandrijving weer voluit wilde draaien en Jabroer bij de overwikkelbo- bineuse terecht kwam. Er ligt een ingespannen le ven van werken achter onze gouden jubilaris, want om al leen al die halve eeuw lang op de fabriek te komen, heeft hij elke dag tien kilometer uit Santpoort moeten fietsen en dat maakt in een halve eeuw 150.000 kilometers, hetgeen vier maal de wereld rond is. Hoewel: de kilometers papier, die hij door de handen heeft laten gaan zullen het aantal gefietste kilometers nog wel overtreffen. O, daar eens een mooie, grote Kennemer Lan taarn op te mogen schrij ven De jubilaris zal Dinsdag aan de Hagelingerweg 59 bepaald geen gebrek aan belangstel ling hoeven hebben. Want al is het pensioen dan iets ver vroegd, de jongens van de fabriek zijn hem nog lang en lang niet vergeten. De kinderen lagen net op bed, toen het Donderdagavond boven het IJmuidense strand gebeurde: twee straaljagers met een kometenvaart, laag over de verschrikte bewoners. Het ging vast harder dan het geluid, want toen de donderjetten al bij Hoek van Holland zaten, brak het gehuil pas los. Van de mo toren en óók van de kinderen. Moet dat nu zo erg laag en zo erg hard over een druk-bevolkt strand? Twintig meter verder is de open zee en als er dan wat gebeurt, kost het tenminste geen honderd doden. Dit Donderdagavond-gestoei was me echt wat al te bar, ondanks dé oefening „Loco", die zulke luidruch tige demonstraties misschien wel voorschrijft. Veken de levensavond wat treurig doorbrengt, want de beide leden zijn weer kernge zond en ze kunnen nog best uit de voeten. Velsen-Noord heeft een paar fikse burgers aan ze gehad, want de echteLieden hielpen in de dagen van Olim de to neelvereniging „Concordia" oprichten en de coöperatie „De Eendracht", de vroegere SDAP en de speeltuin Kinder vreugd hebben stuk voor stuk de beste herinneringen aan bestuurder Ten Wolde, die ook nog tijd vond om de plaatse lijke afdeling van de vroegere vereniging van Fabrieksarbei ders op poten te helpen. Maar dat is nu allemaal een beetje voorbij, want een mens kan niet altijd in touw blijven als de botten wat strammer wor den. Dinsdag wordt het in ieder geval feest op nummer 20, waar tussen 3 en 5 gereci pieerd wordt. Dezerzijds van harte proficiat en nog vele' jaren! Vrolijke club" De kinders van „De Vrolijke Club" u weet wel, waar de dames Kolk en Van Urk zich zo diepgaand mee bezig hou den hebben zich ook dit jaar tot potverteren gezet. In een bus en het werd een plezante onderneming naar Madurodam en later over Amersfoort terug. Daar in Amersfoort hebben ze laten zien, dat ze best tafelmanieren hadden, want er stond een le vensgroot diner klaar voor de pukken, zodat het slotbezoek aan „De zoete inval" haast een beetje overbodig was. Maar in dat opzicht kan de mens zich wel eens in het kind vergissen, want die vrolijke schare heeft tenminste geen last gehad van de eerder genoten overdaad, maar is weer rustig doorge gaan met invallen. LAMPENIER Prjjzen van Vrijdag. Heilbot 2,502,25; gr. tong 5,504,00; grm. tong 3,002,68; kim. tong 2,76—2,46; kl. tong I 2,66—2,50; kl. tong II 2,42—2,14; tarbot I 3,20—2,30, per kg.. Tar bot IV 30; gr. schol 5630; kim. schol 52—40; kl. schol I 46—30; kl. schol II 50—8; schar 258; bot 8; v. haring 1310; makreel 20—12; gr. schelvis 2520; grm. schelvis 2520; kim. schelvis 2320; kl. schelvis I 2517,50; kl. schelvis II 14,509; wijting 148; gr. gul 3020; midd. gul 2311; kl. gul 1511; ham 114; kl. koolvis zw. 17; kl. koolvis wit 27, per 50 kg. Gr. kabeljauw 16474; gr. koolvis zw. 5550; gr. koolvis wit 66, per 125 kg. Aanvoer van Vrijdag. 376 kisten tong en tarbot, 3 kisten heilbot, 410 kisten schol, 22 kisten schar, 1 kist bot, 3565 kisten haring, 1250 kisten makreel, 455 kisten schelvis, 15 kisten wijting, 53 kisten kabeljauw en gul, 1 kist ham, 80 kisten koolvis, 19 kisten diversen. Totaal 6250 kisten. IJselmeervisserïj. Donderdag werd door 90 vaartuigen op Urk aangevoerd: 6716 pond kuilpaling, prijs f 0.87—f 0.90; 229 pond lijn- aal, prijs f0,80f 0.91307 pond fuikaal, prijs f 1,30f 1,86; 1202 pond snoekbaars, prijs f 0,69f 0,71830 pond rode baars, prijs f 0,63f 0,72; 2713 pond voorn, prijs f0.04 per pond en 518 bak nest, prijs f2,25 per bak van 37% kg. Voor de honk- en softbalvereniging „Rooswijk" zal Zondag het seizoen worden afgesloten met een softbaltournooi voor dames, dat wordt gehouden op het gymna sium-sportterrein bij „Schoonenberg". Aan dit tournooi, dat overigens beschei den van opzet is, nemen'behalve de Roos- wijk 2-dames deel: DSS, DSB 2 en TYBB 3. De te spelen wedstrijden, die om 11 uur Zondagmorgen beginnen en om ongeveer 4 uur 's middags eindigen, zijn volledig. Hedenmiddag besluiten de honkballers eveneens het competitieseizoen met een vriendschappelijke wedstrijd tussen com binaties van Rooswijk en HHC op het sportpark „Watervliet". GEBOREN: M. de Jong—Glas, z., Streng- holtstraat 4, IJmuiden; L. C. KientzBakker, 7.., Wijkeroogstraat 120, Velsen-N.; L. W. PostRoubos, d., Reggestraat 6, IJmuiden; A. A. van der Pollvan Essen, d.. Uranus- straat 7, IJmuiden; L. Paapter Hark, d., Kanaalstraat 236, IJmuiden; E. J. de Bakker Hofland, z., Spaarnestraat 85. IJmuiden; G. VerbaanJongbloed, z., Tuinderstraat 102. IJmuiden; P. de VriesWassenaar, d., Wijkeroogstraat 168, Velsen-N. ONDERTROUWD: L. Meinders, Hoofd straat 171, Santpoort en A. S. Schippers, Ter burgstraat 35, Santpoort, toek. adres: Pas- stoorsstraat 20, Santpoort; A. van Oosterom, Dr. Kuyperlaan 25, Velsen en G. Jongejans, Dr. Kuypei-laan 25, Velsen, toek. adres: Rijksweg 114, Santpoort: W. Zeeuw, Marconi straat 4, IJmuiden en G. Aardenburg, Burg. Rambonnetlaan 21, IJmuiden: A. Beekhuis, Warmenhovenstraat 70, IJmuiden en M. Ver- duijn, Piet Heinstraat 78, IJmuiden; C. F. de Boer, Hvacinthenweg 42, 'sGravenhage en J. A. van der Kaay. Spieghellaan 14, Drie huis; P. C. van der Aar. Noorderlaan 28. Velsen-N. en C. E. Taverne. Gildenlaan 15, Velsen-N.; J. Boolman, Bestevaerstraat 177 III. Amsterdam en M. A. M. Stam. Drie- huizerkerkweg 61 a. Driehuis: A. Prinssen, Wijkerstraatweg 170, Velsen-N. en R. Drag- stra. Warmenhovenstraat 9, IJmuiden; H. Kluijs, Bijenhofstraat 4, Leeuwarden en A C. Jansen, Radarstraat 98, IJmuiden; F. H. van Aalst, Schulpweg 152, Velsen-N. en O van der Meulen, Fahrenheitstraat 12. IJmui den: J, E. Graaman, Zeeweg 372, IJmuiden en A. J. H. Smakman, P. C. Hooftlaan 20, Driehuis. GEHUWD: Sj. L. Kiestra en A. den Heijer, Spieghellaan 8, Driehuis: G. Lam en A. C. de Groot; C. W. de Nijs en S. L. M. Nijst, Hoeimoersingel 2, Breda; J. C. G. Jonkman en W. Glasbergen, Rijksweg 342, Santpoort; R. van der Zee en G. Bruin. Breesaapstraat 19, IJmuiden: D. de Wit en S. Beets; H. L J. Junge en G. Guijt. De afdeling voetbal van de R.K. Sport vereniging IEV krijgt Zondag bezoek van twee senioren-elftallen van de R.K. Sport vereniging „Semper Avanti" uit Arnhem. De Arnhemse gasten worden Zondagmor gen om ongeveer 11 uur verwacht aan het St. Joseph-huis in de Banjaertstraat, waar zij door de besturen, commissies en eerste en tweede elftalspelers van IEV worden ontvangen. 's Middags worden op het „Rooswijk"- sportpark voetbalwedstrijden gespeeld. Om 12 uur is er de wedstrijd tussen IEV 2 en Semper Avanti 2 en om half drie spelen IEV ISemper Avanti I. De opstelling van IEV I is: H. Alkemade; J. v. d. Vlies, A. C. Leering; A. Leering, G. van Berneveld, C. Schoot; H. Duin, J. Dek ker, W. Buur, P. Vink, J. Schavemaker. ADVERTENTIE SINDS 1946 HET ADRES Uitsluitend gediplomeerde Instructeurs De nieuwste Les wagens en Motoren Verkeerstheorie en Autotechniek GRATIS Ons bijkantoor voor IJmuiden: Santpoort, Hagelingerweg 134, Telefoon 8930 Dennestraat 12 - Telefoon 6200 Te IJmuiden kwamen Vrijdag binnen: Kermia van de Noordzee. Timandra van Rotterdam. Argos van Rotterdam. Joost van Patermini. Merwestad van Ströd. Nato van Harlingen. Helen van Hamburg. Adrian van Antwerpen. Whitby Abbey van Goole. Eem- stroom van Leith. Zaanstroom van Londen. Elmshorn van Hernösand. Anna van Halm stad. Saarö van Esnö. Heinrich Honold van Narvik. Anne Sylvia van Londen. Ranö van Yxpilla. Atlas van Catania. Demi van Grimsby. Crusaa van Leningrad. Tessa van Casablanca. Annie van Boston. Myfem van Rouaan. Kalenberg van Londen. Vertrokken uit IJmuiden: Pachny naar Rotterdam. Grebbestroom naar Manchester. Pandora naar Sas van Gent. Eos naar Ham burg. Conrad naar Lulea. Sporota naar Rot terdam. Zaan naar Lulea. Neeltje B naar Nyköping. Sunnaas naar Curagao. Merwe stad naar Köping. Nerissa naar Helsingfors. Erkalin naar Huil. Bloemfontein naar Southampton. Bohesund naar Rotterdam. AnsgaritOr naar Lulea. Prinsengracht naar Helsingfors.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7