Frankrijk breidt troepenmacht uit met 180.000 man Weerbericht Boyer de la Tour uit Tunis in Rabat aangekomen Protestvergadering van Amsterdams gemeentepersoneel Egyptische strafexpeditie in Israel: 15 Israëliërs gedood Haarlems Dagblad Arabische protesten nemen toe in scherpte Vele Duitse ambtenaren willen mee naar Moskou Muiters in Zuid-Soedan blijken gevlucht te zijn President Perón afgetreden Raadsheer Hoge Raad Drie ongelukken op de Rijksstraatweg De „baai" van Cannes in zomerse luister Het woord is aan Na uitspraak van het scheidsgerecht: Scherpe motie aanvaard Amerikaanse voorstellen afgewezen Arbeidsonrust in W est-Duitsland Kans op onweer 70e JAARGANG No 45 WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1955 299e JAARGANG No 196 Adenauer reisvaardig Minister voor Soedan van Egypte met verlof gezonden Inmenging President Zapotocky van Tsjechoslowakije ziek Indonesische ambassadeur in Peking gaat heen Betalingsverkeer met Brazilië uitgebreid Brand door hooibroei op Wagnerkade te Heemstede Nieuwe burgemeester van Schoorl Indonesische verkiezingen niet „algemeen" Weer rapport Kenne*»»erlaan 186, IJ muiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admim Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ider Courant EDITIE VOOR VELSEN.IJMUIDEN EN BEVERWUK EN OMGEVING, VAN OPIECHTE HAAKLEMSCltE COUKAKT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman PARIJS (Reuter/AFP) Frankrijk is van plan het aantal troepen onder de wapenen met 180.000 te vergroten met het oog op de toestand in Noord-Afrika. De eerste helft van de dienstplichtige lichting 1954, die binnen een paar weken met groot verlof zou gaan, zal voor onbepaalde tijd onder de wapenen blijven. Volgens het ministerie van Defensie treft dit besluit 77.000 man van de land strijdkrachten, 25.000 man van de luchtmacht en 2000 man van de marine. Tevens zal een aantal reserve-officieren en onderofficieren uit verschillende lichtingen onder de wapenen worden geroepen om het kader te vormen. Het ministerie heeft de verzekering gegeven, dat deze troepen niet naar Noord-Afrika zullen worden gezonden, doch uitsluitend zullen worden gebruikt ter vervanging van de NAVO-eenheden in Duitsland en langs de grens, die naar Algerije en Ma rokko zullen worden gezonden. Marokkaanse leiders hebben te Parijs met adviseur van premier Faure van gedachten gewisseld over de plannen voor de nieuwe politiek. De Franse regering heeft vandaag offi cieel bekend gemaakt dat Grandval is af getreden als resident-generaal van Ma rokko. Zijn eerste taak zou zijn te helpen bij de delicate onderhandelingen over het vervan- van Sultan Ben Arafa door een gen re- gentschapsraad. Deze raad zou de eerste representatieve Marokkaanse regering, met deelneming van de nationalisten, moeten vormen. Generaal Boyer de La Tour du Moulin is vandaag in Rabat aangekomen om Grand- vals plaats in te nemen. De uit zeventien landen bestaande Azia- tisch-Afrikaanse groep in de UNO heeft besloten de Veiligheidsraad te verzoeken zich met de toestand in Frans-Noord Afri ka bezig te houden. Een commissie van zes leden die is belast met de bestudering en (Van onze correspondent inWest-Duitsland) Bonn heeft gisteren een directe telex verbinding met Moskou gekregen. Op een gegeven moment begon een telex-toestel in een der regeringsbureaux te werken en op het papier verscheen in het Russisch de vraag: „Wie is daar? Wie bent u?" Men antwoordde: „Hier is Bonn" en aan de andere kant tikte men toen: „Hier is Mos kou." De nieuwe telexverbinding loopt over Warschau. Gedurende Adenauer's bespre kingen in Moskou zal alles met behulp van een code-systeem worden geseind. Wat de reis van Adenauer zelf betreft, bestaat er al sinds geruime tijd een ge weldige animo onder de ambtenaren van het West-Duitse ministerie van Buiten landse Zaken en van de bondskanselarij om de bondskanselier op zijn tocht te ver gezellen. Het aantal personen, dat daar voor op de nominatie stond, was de laatste dagen al tot circa 150 gestegen. Adenauer heeft dat echter toch wel wat al te veel gevonden. Persoonlijk zijn door hem tal van namen van de lijst geschrapt en na drukkelijk verklaarde hij er niet aan te denken met meer dan 120 West-Duitse functionarissen in de Russische hoofdstad te verschijnen. Daarbij komen dan overi gens nog ettelijke correspondenten van het West-Duitse persbureau en van grote West-Duitse bladen. Het grootste gedeelte van de ambte naren vertrekt aanstaande Zondag met een extra-trein die uit 13 d-trein-wagens zal bestaan. Deze wagons worden op het ogen blik in Frankfurt aan de Main grijsgroen geschilderd. Een er van wordt voor confe rentiedoeleinden ingericht en een andere zal hoofdzakelijk gebruikt worden om van Moskou uit berichten uit te seinen. KHARTOEM/CA'fRO (Reuter./A.F.P.) Volgens te Khartoem ontvangen berichten is het merendeel van de muiters in Zuid- Soedan gevlucht, voordat de regeringstroe pen het hoofdkwartier van de opstandelin gen bezetten. De muiters in Tait hadden zich Zondag bereid verklaard tot een on voorwaardelijke capitulatie. Een afgezant van de opstandelingen had in Joeba de voorwaarden voor de overgave aanvaard. Politieke commentators te Caïro hebben verklaard, dat majoor Salah Salem „voor onbepaalde tijd verlof" heeft gekregen als minister van Voorlichting en van Soeda- nese Zaken, wegens zijn campagne tegen de Soedanese premier. Volgens deze com mentators zal Egypte een nieuwe politiek tegenover de Soedan voeren door de feiten te aanvaarden. Premier Nasser zou Salem herhaaldelijk de raad gegeven hebben, zijn campagne tegen premier Ismail El Azjari te staken. Salem bleef zich echter bedie nen van radio-Caïro en de Egyptische pers om Azjari te gispen omdat hij niet geoeg ijverde voor het samengaan van de Soedan met Egypte. De Soedanese politieke leiders blijken thans besloten te hebben, te streven naar volledige onafhankelijkheid van Egypte en Groot-Bx-ittannië, die 56 jaar lang gezamp-,1ijk de heerschappij over het land gevr hebben. De laatste dagen beeft rie -che pers zich volledig ont- -M'ten ?e critiek tegen Azjari. voorbereiding moet de „nodige aandacht geven aan de keuze van het juiste tijd stip". Het officiële verzoek zal niet worden ingediend voordat de commissie haar taak voltooid en de nodige stukken gereed zal hebben. De Franse socialistische afgevaardigde Marcel Naegelen, oud-gouverneur-gene- raal van Algerije, heeft generaal Valino, de Hoge Commissaris in Spaans-Marokko, be schuldigd van „ontoelaatbare inmenging in de Franse betrekkingen met Marokko". Hij heeft in de Nationale Vergadering een in terpellatie aangevraagd, waarin de mi nister van Buitenlandse Zaken Pinay, ge vraagd wordt, „of de Franse regering de Spaanse regering heeft verzocht, een einde te maken aan deze ontoelaatbare interven ties door haar vertegenwoordigers in de be trekkingen tussen Frankrijk en Marokko". Volgens Naegelen heeft Valino Frankrijk er in 't openbaar van beschuldigd, de hoop WENEN (Reuter/UP) Radio-Praag meldt dat de zeventigjarige Tsjechoslo- waakse president, Antonin Zapotocky, gis teren ernstig ziek geworden is. Hart en bloedsomloop zijn niet in orde. De mededeling volgde daags nadat Zapo tocky de buitengewone ziting van het parlement had bijgewoond, waarin het Oostenrijkse staatsverdrag eenstemmig werd goedgekeux-d. Hij wordt door drie dokters behandeld, onder wie de Russische geneesheer De Markov, die ook wijlen pre sident Klement Gottwald behandelde. DJAKARTA (P.I.A.) Aan de Indone sische ambassadeur in Peking, Arnold Mo- nonutu, is op verzoek eervol ontslag ver leend wegens gezondheidsredenen. Juan Perón Hedenmiddag te half twee is bekend ge maakt dat president Perón van Argentinië is afgetreden. Voor het gehele land is, naar U.P. meldt, een staking afgekondigd. BUENOS AIRES (A.F.P./U.P.) In de Argentijnse hoofdstad werd heden be kend, dat president Perón zijn ontslag had ingediend. De regeringski-anten hebben het personeel aangezegd gereed te zijn speciale edities te drukken. Ofschoon het in Buenos Aires uiterlijk rustig is, heeft de politie strategische posities ingenomen in de buurt van de ambtswoning van Perón. Het ge rucht gaat, dat de regering delen van het leger van samenzwei'ing zou willen be schuldigen. De leiding van de Perónistische partij zou bezig zijn de partijgenoten te mobili seren voor een massaie aanhankelijkheids betuiging op het plein voor het regerings paleis. De partij zou via de radio een op roep hebben laten verspreiden. Aan Perón zou worden verzocht zijn ontslagaanvrage in te trekken. Onder de ramen van Perón's bureau in Casa Rosada, het regeringsgebouw in het centrum van Buenos Aires, is gisteren een kleine bom tot ontploffing gekomen. Vol gens de politie werd het bommetje door onbekenden uit een voorbijsnellende auto geworpen. Een andere knalbom ontplofte bij de basiliek van St. Franciscus. Geen van beide richtten zij schade aan. van alle Marokkanen te hebben teleurge steld en zijn beste wensen tot de verban nen sultan hebben gericht. Koning Saoed van Saoedi-Arabië heeft bij de Franse regering geprotesteerd tegen de Franse militaire operaties in Noord- Afrika. Godsdienstige leiders in Irak heb ben er bij staatshoofden en premiers van de Mohammedaanse en Arabische landen op aangedrongen „onmiddellijk practische maatregelen te nemen om de Marokkanen en de rest van de Noord-Afrikaanse Ara bieren moreel en materieel te helpen bij hun strijd tegen het imperialisme". Aanbe volen wordt het stilleggen van de handel en het afbreken der culturele en politieke betrekkingen met Frankrijk en het ver strekken van geldmiddelen, kleding en me dicamenten voor de Arabische slacht offers van de gevechten in Noord-Afrika. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot raadsheer in de Hoge Raad der Neder landen mr. J. H. H. Hulsmann, thans raadsheer in het gerechtshof te Amster dam. Dinsdag zijn er op de Rijksstraatweg en de Schoterweg te Haarlem drie verkeers ongelukken gebeurd, die echter geen van alle ernstig persoonlijk letsel opleverden. Om half twaalf des morgens ontstond er op de Rijksstraatweg bij de Overtonstraat een aanrijding tussen een wielrijder en een personen-auto. De 31-jarige monteur F. K. uit Haarlem, die in de richting van de stad i-eed wilde namelijk linksaf slaan. Daarbij lette hij echter niet op het verkeer, dat uit tegenovergestelde richting kwam, hetgeen tot gevolg had, dat de monteur tegen een personenauto opbotste. De wielrijder kreeg enkele schaafwonden; de fiets en de auto werden beschadigd. Om half drie wilde een wielrijdster met haar fiets, waarop haar zoontje zat, aan de hand, de Rijksstraatweg oversteken ter hoogte van perceel 111. Zij lette daarbij niet voldoende op het verkeer en werd aangereden door een motorrijder. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor, maar de motor en de fiets werden bescha digd. Aan het begin van de Schoterweg ten slotte wilde een wielrijdster om half zes linksaf slaan. Zij stak haar hand uit maar werd juist op het moment, dat zij aan de rand van de file wielrijders gekomen was door een motorrijder aangereden. Zij viel, maar bleef ongedeerd. De motorrijder, die onmiddellijk krachtig remde slipte even eens en kreeg enkele schaafwonden. Andere Europese landen als Frankrijk, Italië, Zwitserland, België, Luxemburg en de Scandinavische landen, zullen worden uitge nodigd deel te nemen aan het nieuwe stelsel van multilaterale betalingen, dat tot stand is gekomen tussen Brazilië enerzijds en Enge land, Duitsland en Nederland anderzijds. Af gevaardigden van laatstgenoemde drie lan den, die gisteren te Londen bijeenkwamen, hebben daartoe besloten. De gisteren gevoerde besprekingen hadden voornamelijk ten doel verschillende techni sche bijzonderheden uit te werken. Naar men meent te weten zijn daarmede belangrijke vorderingen gemaakt. Het ligt in de bedoeling nog meer bijeenkomsten te doen houden. Vannacht om drie uur werd de Heem- steedse brandweer gealarmeerd voor brand in twee hooischelven, staande op een wei land aan de Wagnerkade. Een der schelven was door hooibroei in brand geraakt en de vlammen waren op de andere overgeslagen. De brandweer heeft het vuur geblust. Nabij de schelven stond een schuur, die geen scha de heeft opgelopen. Met ingang van 16 September is be noemd tot burgemeester der gemeente Schoorl de heer J. J. Bergh, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester der gemeente Jisp. De heer Bergh is geboren op 1 Maart 1915. Hij is lid van de Partij van de Arbeid. Een fantastische aanblik biedt op een stralende zomerdag de „baai" van Cannes, waar tussen de strekdammen talloze blin kende jachten varensree liggen. De bergen verheffen zich landinwaarts. Aan de kust wachten de hotels met hun luxe en comfort de grage vacantieganger. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's S i r i u s Mensen die het tot niets brengen, hebben het minst hun roeping ge mist, hoe graag ze dit ook beweren Ongeveer 1300 personen hebben Dins dagavond in gebouw „Bellevue" te Am sterdam een door leden van de voormalige stakingscomité's belegde protestvergade ring tegen de uitspraak van het gemeen telijk scheidsgerecht inzake het beroep van 61 door de gemeente Amsterdam ont slagen ambtenaren, die in begin April deel hebben genomen aan de staking van het overheidspersoneel, bijgewoond. De vergadering aanvaardde een motie van de volgende inhoud: „Met verontwaardiging en afschuw ken nis genomen hebbende van de uitspraak van het gemeentelijk scheidsgerecht, waar bij het beroep van de 61 gemeente-ambte naren tegen hun ontslag ongegrond wordt verklaard en het ontslag dus gehandhaafd blijft; protesteren ten felste tegen deze „rechtspraak", die een bevestiging is van de bedoelingen van B. en W. om het ont slag van de 61 willekeurig aangewezen ambtenaren te hanteren om het gemeente- personeel af te houden van zijn gerecht vaardigde strijd voor loonsverhoging; besluit zich bij de uitspraak van het ge meentelijk scheidsgerecht niet te zullen neerleggen en de strijd met vergrote kracht voort te zetten tot een aanvaardbare op lossing is bereikt". Het ligt in de bedoeling deze motie door een delegatie van het werkende ge meentepersoneel te doen aanbieden aan B. en W. Voorts zullen afschriften worden gezonden aan de organisaties van het ge meentepersoneel, de leden van de gemeen teraad en de voorzitter van het georgani seerd overleg. Tijdens de vergadering werd bekend ge maakt, dat het personeel van de gemeente lijke dienst van de havens- en handelsin richtingen Woensdagavond in vergadering bijeen zal komen in gebouw „De Arend". CAïRO (Reuter) Egyptische comman do's hebben vyftien Israëliërs gedood by een „strafexpeditie", waarby zy veertig kilometer ver op Israëlisch gebied door drongen, aldus is uit Egyptische bron in Caïro vernomen. Een Israëlische leger- woordvoerder verklaarde in Jeruzalem, dat een Egyptische „zelfmoord-bende" de zend mast van het radiostation „De stem van Israel" in het kustgebied tussen Gaza en Tel Aviv heeft opgeblazen. Volgens de woordvoerder had de bende, die tot op zes tien kilometer van Tel Aviv was doorge drongen, in de afgelopen twee dagen zeven burgers gedood. Op een verzoek van generaal-majoor Burns van de UNO aan Egypte en Israel om de strijd te staken, heeft Israel geant woord, dat Burns moet trachten van Egyp te de verzekering te krijgen, dat alle vijan delijke acties onmiddellijk stopgezet zullen worden. Egypte heeft het verzoek volgens een Egyptische woordvoerder ingewilligd. Groot-Brittannië en de Verenigde Staten hebben Israel en Egypte dringend verzocht zelfbeheersing te betrachten met betrek king tot de explosieve toestand in het ge bied van Gaza. De Israëlische regering heeft de Veilig heidsraad een tweede schrijven over de jongste incidenten doen toekomen. Israel gaf een overzicht van de botsingen van de afgelopen twee dagen, waarbij „Egyptische stropers" vijf burgers doodden en vier bur gers, alsmede een officier wondden. Het aantal doden van de incidenten sedert de vorige week is nu gestegen tot 26 Israëliërs en acht Egyptenaren. Onuitvoerbaar Kolonel Anwar El Sadat, lid van de revolutionnaire raad in Egypte en tevens minister van Staat, heeft de Amerikaanse voorstellen tot de oplossing van de geschil len tussen Israel en de Arabische staten afgewezen als „onuitvoerbaar", omdat ze „uitsluitend zijn ontworpen ter verdediging van de Israëlische belangen". De „Arabi sche commissie voor Palestina", onder lei ding van de ex-Moefti van Jerusalem Amin Al Hoesseini, noemde de voorstellen „on rechtvaardig, onwezenlijk en tegengesteld aan de UNO-resoluties." Radio-Caïro heeft in een uitzending voor de Arabische landen gezegd, dat de Ameri kaanse plannen ten doel hebben „de Ara bieren over te leveren aan de genade van Israel". Het personeel van het gemeentelijk ver voerbedrijf zal zich op een vergadering, die Woensdagnacht in „Frascati" wordt gehouden, beraden over de te nemen stap pen. Burgemeester mr. Arn. J. d'Ailly deelde omstreeks het middaguur mede dat zich nog geen delegatie van het werkende ge meentepersoneel ten stadhuize heeft ver voegd om de motie te overhandigen, die gisteravond op een vei-gadering in Bellevue van dit personeel is aangenomen tegelijk met het besluit tot het persoonlijk aan B. en W. aanbieden van dit protest tegen de uitspraak van het gemeentelijk scheidsge recht over de 61 ontslagen ambtenaren. De burgemeester voegde daaraan toe, dat hij uit de verslagen kennis had genomen van de poging van klaarblijkelijk onverant woordelijke elementen om opnieuw onrust te zaaien en tot staking op te wekken. Mr. d'Ailly behoudt vooralsnog hoop en ver trouwen dat het gemeentepersoneel zich daardoor niet van de wijs zal laten bren gen. „Niettemin blijf ik" aldus het hoofd van de gemeente „op mijn hoede voor het geval onverantwoordelijke elementen van buiten toch mochten voortgaan moei lijkheden te veroorzaken." BONN (Van de correspondent van het ANP) De gisteren geëindigde wilde sta kingen te Hamburg en Kassei hebben de allerwege in Duitsland ingezette loonbe- weging een nieuwe stimulans gegeven. Uit tal van branches en bedrijven regent het berichten over nieuwe looneisen en zelfs de ambtenaren en rechters hebben zich bij de beweging aangesloten. Zij eisen verhoging der salarissen met liefst twintig percent. De eerste onderhandelingen daarover met het ministerie van Financiën zijn evenwel zonder resultaat afgebroken. In Beieren eisen de beambten van de landelijke rege ring een drastische loonsverhoging. Ook de leiding van de West-Duitse vakbonden heeft zijn actie versterkt. De vakbond der metaalbewerkers verkondigt thans, dat ter stond over de gehele linie over een ver hoging der lonen met twaalf procent dient te worden onderhandeld. De stakingen te Kassei en Hamburg moeten volgens deze vakbond worden gezien als waarschuwen de tekenen. De ontevredenheid over de be staande lonen is, aldus de vakbond, zo groot geworden, dat het aanbeveling ver dient tot onderhandelingen over te gaan, nog voor de geldende contracten zijn afge lopen. Tot dusver had de vakbond het standpunt ingenomen, dat men zich aan deze termijnen diende te houden. Te Bonn zal het in de komende weken tot onderhandelingen tussen regering,werk gevers en vakbonden komen over de vraag, hoe de loonbeweging binnen zodanige per ken zal kunnen worden gehouden, dat prijsstijgingen zullen uitblijven. De minister van Economische Zaken, prof. Erhard, zal op 8 September de vakbond leiders ontmoeten. Na zijn Moskouse reis wil ook dr. Adenauer zich persoonlijk in de strijd mengen. Naar het schijnt wil men van regeringszijde trachten de loonbewe ging in te dammen door te sturen in de richting van een verlaging der prijzen. Zulk een oplossing zou volgens de regering so ciaal meer verantwoord zijn, daar zij ook de acht millioen pensioentrekkers en on dersteunden in gelijke mate zou laten pro fiteren. Het is evenwel zeer de vraag of de vakbondsleiders vertrouwen genoeg koes teren in de mogelijkheid van zulk een politiek, daar de regering nu eenmaal wei nig mogelijkheden heeft om de prijzen rechtstreeks te beïnvloeden. DJAKARTA (PIA) Het zal niet moge lijk zijn in alle delen van Indonesië op de vastgestelde datum 29 September al gemene verkiezingen te houden, zo heeft de Indonesische minister van Voorlichting, Sjamsuddin Sutan Makmur, medegedeeld. De reden is dat het financiële gedeelte van de voorbereidingen voor de verkie zingen nog niet is voltooid. Tijdens de vorige regering is het verstrekken van gelden voor de organisatie van de verkie zingen niet vlot verlopen. Het gevolg hier van is, dat in vrijwel alle delen van Indo nesië naverkiezingen zullen moeten wor den gehouden. In de gebieden, waar de voorbereidingen wel voltooid zijn, zullen de verkiezingen op het vastgestelde tijd stip doorgaan. In bijna geheel West-Europa heeft de laatste dagen warm, rustig nazomerweer geheerst, waarbij de maximumtemperatu ren over het algemeen tussen 20 en 30 gra den Celcius lagen. Alleen in Zuid-Frankrijk steeg het kwik tot iets boven 30 graden en in die omgeving kwam het gisteren tot onweersbuien. Dit onweer heeft zich van nacht naar het Noorden verplaatst. Terwijl de barometers in Europa van morgen een neiging tot dalen vertoonden, steeg de luchtdruk op de Atlantische Oceaan ten Westen van de Britse eilanden. Mede in verband met de aanwezigheid van een trog in de hogere luchtlagen bestaat er daarom een toenemende kans op onweer, waarna iets minder warme lucht van de Noordzee ons land kan binnenstromen. (van hedenmorgen 7 uur) w eers toestand G ■O O C «j gs E-w •se ZS windstil 24 16 23 0 Stockholm onbewolkt Z 27 0 Oslo nevel ZO 1 25 0 Kopenhagen zwaar bew. ONO 3 24 9 Amsterdam nevel windstil 22 0 Londen zwaar bew. windstil 24 0 Luxemburg nevel NO 1 24 0 Parijs nevel windstil 25 0 Bordeaux nevel W 4 30 0 Grenoble zwaar bew. windstil 27 1 Nice licht bew. NNW 2 26 0 Gonève nevel Zürich zwaar bew. windstil Wenen nevel windstil Innsbruck regen ZO 1 24 1 Rome licht bew. windstil 31 0 Ajaccio zwaar bew. NO 2 29 0 Mallorca zwaar bew. windstil 33 0 Neerslag laatste 24 uur. cxxxxxxxccoocccoccccoccoryyyx> xrcxx r<x> *x> «ynoccoc IETS MINDER WARM Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking met plaatse lijk enkele regen- of onweersbuien. Overwegend matige wind, aanvanke lijk Zuidelijk, later uit Westelijke richtingen. Iets lagere temperaturen. 1 September Zon op 5.52 uur, onder 19.32 uur. Maan op 18.44 uur, onder 4.53 uur. Maanstanden 2 Sept. 8.59 uur: Volle maan 9 Sept. 8.59 uur: Laatste kwartier 16 Sept. 7.19 uur: Nieuwe maan 24 Sept. 4.40 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmniden Woensdag 31 Augustus Hoog water: 2.28 en 14.51 uur. Laag water: 10.26 en 22.42 uur. Donderdag 1 September Hoog water: 3.03 en 15.27 uur. Laag water: 11.05 en 23.21 uur. oooooccoocoocooooccocooocaxxxxocooaxxxxxy cóoooo

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1