„Klaar-overs" kwamen voor eerste oefening naar Velsens politiebureau Havenberichten „Hippische Sportvereniging Kenne- mergaarde" te Velsen opgericht Visserij - varia Vijftig jaren trouw aan het papier Agenda voor Velsen Repetitie in theorie en geüniformeerde praktijk Al 65 ruiters rijden af Belangstelling groeide in een ommezien DCIJ-snelheidstournooi een groot succes De heer J. J. Jabroer Koninklijk onderscheiden 9 Nieuwe leerkracht voor de Jan Campertschool Voor héél jonge hersens Tante Els feliciteert Ons nieuzv puntenraadsel VZV, Stormvogels, fileerders en HO-transport in de finale Agenda voor Beverwijk DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1955 OP DE BINNENPLAATS VAN IIET Velsense politiebureau gingen gistermiddag tegen drieën de eerste „klaar-overs" met een tros kinderen tussen zich in naar de „overkant".Het was dan voorlopig wel de andere zijde van dat binnenplein en de plakken, die het tweetal martiaal omhoog stak, waren nog niet eens rood-wit ge verfd, maar verder was alles echt en compleet: mét de witte regenjassen en de zuidwestertjes, die straks het dagelijks diensttenue zullen vormen voor de verkeers- brigadiertjes. Op drie plaatsen in de gemeente gaan de kinderen eind September aan hun verantwoordelijke taak beginnen en het voorspel van deze Woensdag was dan weliswaar nog maar een voor„spel", maar de gezichten van hen, die uitverkoren waren er aan deel te nemen stonden ernstig genoeg om te geloven in het welslagen van deze Velsense proef. Inspecteur A. Wijnstroom heeft een woelige schare van een veertig kinderen eerst eens even in de instructiezaal van het bureau verteld, waar het precies om ging. Zij waren afgevaardigd door de Clara-scliool, de Moerberg- school, de Juliana- en P. Vermeulen school en door de H. Hartschool, die bij de jaarlijkse verkeersexamens altijd zo'n goed figuur slaan, dat de verkeerspolitie het met deze kinderen best aandurfde. Hoewel het allemaal wel grondig over wogen is in de hogere politie-regionen, want per saldo wordt op de schouders van deze kleine vrouwen en mannen een lood zware verantwoordelijkheid gelegd: zij zul len op drie van de drukste punten in de gemeente straks voor en na schooltijd hun kameraadjes veilig naar de andere kant van de weg moeten loodsen en dat de politie zwaar tilt aan deze proef wordt wel bewezen door het feit, dat zij eerst eens terdege gaan repeteren in stille stra ten, waartoe de oefening van gisteren dan een eerste aanloop was. Kaarsrecht Met stentorstem heeft inspecteur Wijn stroom zijn gehoor, samen met adjudant Van der Jagt en hoofdagent Timmermans op de hoogte gebracht van wat er van hen verwacht wordt in de naaste toekomst. Hij vertelde ze, dat die „plak" geen middel mag zijn om het verkeer nu eens „lekker te laten stoppen", maar dat de verkeers- brigades alleen dan mogen oversteken, als er een gaatje vrij is. „Precies als wanneer je gewoon naar de overkant gaat". Met te keningen op het bord heeft hij verder ook nog duidelijk gemaakt, dat er kaarsrecht overgestoken moet worden, omdat de kort ste weg in dit geval zeker de veiligste is. Wat lang niet iedere overstekende wande laar blijkt te beseffen, want meestal wordt zijn route een rare kronkel. Dat de verantwoording zwaar gaat we gen, kon de heer Wijnstroom niet genoeg benadrukken: de „klaar overtjes" komen namelijk vaak in de plaats van de ouders, die hun kinderen over de gevaarlijke plek ken leiden, maar die ouders zullen, na het een paar keer te hebben aangezien, zo veel vertrouwen in hun jonge opvolgers moeten krijgen, dat ze hun kroost met een gerust hart aan ze overlaten. „En maak er geen spelletje van" zei de inspecteur uit de grond van zijn hart, „want dan kunnen we jullie beslist niet gebruiken". Het materiaal, dat de gemeente ten kos te van enige duizenden guldens voor de brigades aanschafte, beval hij evenzeer in hun oplettende hoede aan, want als er mis bruik van gemaakt wordt, is het ook uit met de mooie regenjassen, de koppels, de zuidwesters en de plakken. De theorie Er waren er bij, die nooit verkeersles hadden genoten, en voor hen maar ook voor de rest heeft de heer Wijnstroom nog eens even omstandig de theorie van het gezamenlijk oversteken doorgenomen. Dus ten eerste „kaarsrecht.". Ten tweede niet achter elkaar, maar naast elkaar en ten derde dit speciaal voor de beide bri gadiers, die zo'n koppel naar de overkant moeten loodsen „uitkijken". De linker brigadier kijkt naar links, de rechter naar rechts. Mocht er een auto aankomen, waarop niemand gerekend heeft, dan geldt het parool „stop". Anders gaat die auto man weifelen en zouden er brokken van kunnen komen. De „code" der klaar-overs is ook nog even gerepeteerd. Als het verkeer het toe laat, geven de beide brigadiers elkaar een seintje. De linker zegt „Klaar", de rechter antwoordt „Ja" en de linker decideert „Over!", waarna de operatie zich kan vol trekken. Met de plakken geheven en de ogen wijd open. En niet rennen of slente ren, maar gewoon doorwandelen. Tegen dwarskoppen Mochten de kinderen in de formatie niet mee willen werken of mocht er op het stoepje een dwarskop bij zijn, dan is het helemaal niet erg, dat dit aan de school hoofden wordt gemeld, want tenslotte wordt het dan klikken ten behoeve van een mensenleven. Maar een grote mond van de brigadiertjes wil ook nog wel eens helpen, wist de inspecteur wijs. Want de briga diertjes moeten op straat de dienst uitma ken en de anderen hebben te volgen tenzij natuurlijk de politie, die van tijd tot tijd toezicht houdt, anders beslist. Is het convooi naar de andere kant ge bracht, dan zullen de brigadiers moeten wachten tot de weg vrij is, om terug te gaan en mochten er dan volwassenen of hulpbehoevenden zijn, die onder hun ge leide over willen steken: graag. Dat ze buiten de „dienst" ook netjes in het ver keer moesten blijven, wisten ze natuurlijk wel, maar de inspecteur wilde het toch nog even opmerken. En zo kan dat dan een hele rust worden met oversteken. De brigadiertjes kunnen zich steeds nuttiger maken en geleidelijk aan zouden er ook andere scholen bij in geschakeld kunnen worden, zodat er meer punten dan de drie voorlopig uitgezochte „bewaakt" kunnen worden. Wordt het hele geval echter een fiasco, dan is de aardig heid er voor de politie ook voorgoed af, maar daar er al zoveel scholen reikhalzend naar de verkeersbrigades uitzien, hóeft het helemaal niet te mislukken. „Laat me nou niet in mijn hemd staan" vroeg die grote inspecteur zijn discipelen nederig, „dan kunnen de anderen zo gauw mogelijk in haken". De eerste oefening is vlot verlopen. Het B. en W. stellen de raad voor om ter voorziening in de vacature aan de Jan Campertschool te Driehuis ontstaan door de overplaatsing van de onderwijzer de heer A. Goejer naar de Watervlietschool te Velsen-Noord te benoemen tot onderwijzer in vaste dienst de heer J. Jonker te Haar lem. thans in tijdelijke dienst aan de school werkzaam. Woensdag kwamen te IJmuiden binnen: Stad Leiden van Rotterdam. Trans van Stocka. Herman van Skulness. Fridi van Rotterdam. Heluan van Jössingfjord. Auto- likes van Port Said. Anna Sylvia van Lon den. Generaal Guissan van Fort Churchill. Globe van Londen. Hans Herman van Sunds- vall. Arak van Noordzee. Ariadne van Lis sabon. Zuidzee van Terschilling. Harold Ottens van Kotterby. Antje Jansen van Kotka. Oranjefontein van Afrika. Dinsdag zijn vertrokken: Mapia naar Ham burg. Zwaantina naar Hamburg. Peperkust naar Bremen. Vittory O naar Antwerpen. Tagny naar Schiedam. Waria naar Rotter dam. Ciudad de Papayan naar Antwerpen. Albert Willem naar Conis. Monica naar Rotterdam. Van Spilbergen naar Hamburg. Eemsborg naar Douisö. Solimoes naar Rot terdam. Arak naar Noordzee. Lagos Eri n. Rotterdam. Glangula naar Rotterdam. Leo naar Antwerpen. Lago naar Kemi. Anna Sylvia naar Londen. Adrian naar Marseille. Trito naar Rotterdam. Steven naar Bilbao. Het plastic-nieuwe uniform was dan wel niet helemaal „maatwerk" - de eerste Velsense brigadiertjes voelden er zich kennelijk best thuis in. Het zal je dan ook gebeuren, wanneer je door de politie zelf in het pak gehesen wordt. nieuwe uniform heeft dan wel enig plezier opgeleverd, maar dat went gauw genoeg en de ernst was trouwens dra terug, toen er even gerepeteerd werd: plak omhoog.. Klaar.... Ja.... Oöööver! Nu maar hopen, dat het Velsense verkeer evenveel glimlachende eerbied toont voor de kleine brigadiers als in andere steden gelukkig het geval is. ,,'t Karpertje" gaat vissen In Akersloot De Beverwijkse hengelsportverenigmg ,,'t Karpertje" organiseert Zondag 4 Sep tember in het Noordhollandskanaal bij Aker sloot een onderlinge wedstrijd. ROND EN IN DE OUDE koetsiers- en tuinmanswoning van het Velsense „Kennemer- gaarde" aan de Duin- en Kruidbergerweg hebben tientallen Velsenaren in de afge lopen twee maanden hun sport gevonden: de ruitersport. De instructeur van de pas geopende manége „Kennemergaarde"de heer L. M. A. Wijier geeft thans al les aan vijf en zestig paardenliefhebbers en de belangstelling voor het paardrijden blijkt in Velsen zo'n grote vlucht te nemen, dat men bij „Kennemergaarde" heeft besloten de stal met vier paarden uit te breiden, zodat men dan de beschikking heeft over veertien voortreffelijke dieren, die zeven tot negen jaar oud zijn. Achter het woonhuis is na hard werken van de instructeur en de ruitersportvrienden een open manége van 16 bij 32 meter aangelegd, waar elke dag geducht wordt getraind. De wens is evenwel nog eens de beschikking te hebben over een overdekte manége, die 20 bij 40 meter groot zal moeten zijn. In de oranjerie van „Kennemergaarde" zou er een geschikte plek voor te vinden zijn. Daar de belangstelling direct al groter was, dan werd verwacht, is de „Hippische Sportvereniging Kennemergaarde" te Vel sen opgericht, die op Donderdagavond 15 September al meteen de eerste bijeen komst houdt in hotel Velserend te Sant poort. Luitenant-kolonel J. v. d. Hoog, oud officier der gele rijders en instructeur der militaire rijschool zal dan een lezing hou den, waarin uitvoerig de rijkunst wordt behandeld en waarbij alle toehoorders ruimschoots in de gelegenheid zullen zijn goede kennis in de theorie der rijkunst te verkrijgen. Dressuurproef aan Zeeweg Deze avond wordt gehouden met het oog op een onderlinge dressuurproef van de manége „Kennemergaarde" in einde Sep tember, een en ander ter voorbereiding voor de wedstrijden die worden gehouden bij de opening van het gemeentelijk con coursterrein aan de Zeeweg achter de pas gerestaureerde boerderij „Slingerduin" en tegen het duin aan. Dit terrein is al uit gezet en thans in aanleg. Het wordt twin tig bij veertig meter groot en de dressuur proef zal eind September hopenlijk al op dit terrein worden gehouden. Bij deze ge- meentemanège wordt ook een springtuin aangelegd. De hindernissen zijn al gereed; vervaardigd door de ruitervrienden van „Kennemergaarde". Ook in het duin Weliswaar beschikt de manége „Kenne mergaarde" over een beperkt terrein het ruiterpad op „Kennemergaarde" en de open manége maar te paard kunnen in de omgeving heel wat grotere tochten worden gemaakt, wanneer men een ge oefend ruiter is. Met een kaart voor de Heerenduinen, de Kennemerduinen en de ,jlctbwi)ïe DONDERDAG, 1 September 1955. Beste kinderen, Verleden week hebben we met elkaar gepraat over de dxire „roeiboten" zoals wherry en skiff, maar deze keer heb ik een plaatje opgezocht van de droom van iedere Hollandse jongen: „een eigen kano". Je ziet de aardige ranke bootjes hier door een singel van Haarlem varen en voor de meeste jongens (en meisjes) is het een sport waar ze nooit genoeg van krijgen. Er zijn één en twee persoons kano's maar in de meeste gevallen heeft men liever een één-persoons omdat deze ranker en dus sneller is. De ka.no is wel een der oudste vaartuigen ter wereld. Al in heel vroeger tijden werd dit bootje vervaardigd uit boomstammen en voer men er de rivieren mee af. In Oostenrijk is het zelfs een beroemde sport om de Donau af te varen, langs wilde stroomversnellingen en rotsblokken, waarbij men dikwijls niet zeker is nog heelhuids aan land te komen. De kano's zijn daar tegen het overspat- tende water voorzien van een zeildoeken dekkleed met een rond gat in het midden, dat door middel van een elastiek om het lichaam van de kano-vaarder sluit. Zo doende is deze er zeker van dat zijn bootje niet vol water kan lopen en zinken. Er zijn in de Donau echter ook plaatsen die beslist niet bevaarbaar zijn: watervallen en stroomversnellingen dichtbij de oor sprong van de rivier noodzaken de kano vaarders dikwijls hun tocht te onderbre ken en te voet die onbevaarbare stukken af te leggen. Daartoe zijn dan ook op vouwbare kano's gefabriceerd: men neemt dan eenvoudig zijn opgevouwen boot on der de arm en draagt hem naar de plaats waar weer opnieuw met het varen begon nen kan worden. Zo zie je. in het buitenland is het ka noën nog een ietsje ingewikkelder dan op de vlakke wateren van ons kikkerlandje, maar bij gebrek aan woeste bergstromen peddelen wij maar rustig (en veel veiliger!) op ons Noordzeekanaal en Spaarne. En nu vlug naar de brieven. Een nieu welinge verwelkomen wij vandaag: BLIEKJE, die een erg aardige schuilnaam verzonnen heeft. Ja, als je vader zo goed vissen kan, dan heb je de schuilnaam maar voor het uitzoeken. Wat leuk, dat je zo vaak met hem mee mag. Vertel je me ook eens wanneer je jarig bent! Je kunt meteen meedoen met deze nieuwe raad selronde, eens kijken of je een prijs in de wacht kan slepen. Doe je best maar! BOTERBLOEM is weer helemaal de oude, schrijft ze. Ja. met deze mooie dagen duren de verkoudheden meestal niet. lang. Je tekening vond ik erg leuk; jammer dat je het niet in Oost-Indische inkt gedaan had, want dan kon hij misschien een be scheiden plaatsje in ons hoekje krijgen. Hoe is de eerste schooldag afgelopen? MARJANNEKE is ook weer naar school geweest. Ja meisje, zo'n nieuwe klas is altijd erg gezellig. Ik hoop ook dat je eer ste rapport goed is, maar maak je daar nu nog maar geen zorgen over. Zit je weer naast je vriendin of mocht het dit jaar niet? WIELRENNER heeft een erg gezellige verjaardag gehad, schrijft hij. Die rol schaatsen vind ik een pracht cadeau! Woon je in een geasfalteerde straat of heb je dicht in de buurt straten waar het prettig rolschaatsen is? Je bent verder ook nog behoorlijk verwend, zeg! Die reis had ik ook wel mee willen maken. Het leek me erg gezellig. Wanneer ga je weer naar school? VIOLET hoopt ook van harte dat het mooie v/eer nog een hele tijd aan zal hou den, maar de herfst is toch wel in aan tocht, dat kun je aan de hele sfeer in de natuur merken. Dus het schoolgaan bevalt je wel? Lief van moeder om zo'n mooie nieuwe jurk voor je te maken. Vlieg haar maar eens extra om de hals. De ouders van HARDLOPER zijn ook weer van hun vacantie terug, zo lees ik in zijn brief. Ik kan me levendig voorstel len, dat je erg blij was om hen weer te zien. Een maand zonder moeder en vader is een hele tijd! Maar je werd uitmuntend verzorgd, dat scheelt veel. En plezierig was het om een neef van jouw leeftijd te hebben waar je je mee vermaken kon. Wat een aardige dingen hebben ze voor je meegebracht! Dat speeldoosje zou ik wel eens willen horen. Tot slot is hier nog SPINSTERTJE, die erg tevreden weer naar school is gegaan. Ja meisje, in de derde klas ben je alweer veel groter dan in de tweede. Let maar goed op wat de juf zegt en kijk niet steeds achterom, want anders zet juf je heus op de achterste bank en dat is niets leuk. Vertel me nog maar eens iets van school, dat lees ik altijd met plezier. Dit was ons laatste briefje deze week. Tot volgende keer! TANTE ELS. Briefjes voor Dinsdag, Kennemerlaan 186, IJmxiiden of aan de bezorger meegeven. De oplossing van het laatste punten- raadsel van deze ronde is „ROEIEN": (ora, brood, belegen, plint, rel, n). Puntentelling: Boterbloem 10, 10, 10, 10; Violet 10, 9, 10, 8; Bromtol 9, 8, 9; Roy Rogers 10, 9, 10, 10; Wielrenner 10, 9, 10, 10; Marjanneke 9, 8, 10, 9. BOTERBLOEM komt dus met de meeste punten uit de bus. Bravo meisje! Voor de eerste keer heb je het netjes voor elkaar gebracht. Je boek krijg je zo gauw moge lijk toegestuurd. Houd je meer van meis jes- of jongensboeken? Tegenwoordig vraag ik dat maar even, want veel van mijn nichten geven de voorkeur aan een spannend jongensboek. cooc<xxxoDcococcoc>axxoa>coco3coccccccccoocoocoooccccco: Marjanneke, die overmorgen jarig is. Van harte kind en veel plezier! Sxxx»ccooocccccccccococcccoccoccocxx>ooccccccccocccc<xcö Het eerste puntenraadsel van de nieuwe ronde is niet zo moeilijk. Probeer de woorden goed in te vullen en als je dat gelukt is ontstaat er op de kruisjes van boven naar beneden een woord, dat het komende seizoen veel gebruikt zal worden. X boom. X naam voor viool. X gedroogde Zuidvrucht. X één kleurig. X stad in het Roergebied. X oogziekte. X zweer. X lijfeigene. X dik touw, ankertouw. X parfum. duinen van Duin en Kruidberg kan men vele uren dwalen. Voordelig tarief De paarden kunnen per uur worden ge huurd, maar voor de ruiters die een hele ochtend of middag de duinen in willen, wordt een voordeliger tarief ontworpen. Voor dit voor de ruitersport geringe bedrag leert men goed paardrijden. In to taal zijn ongeveer vijftien tot twintig les sen nodig. Wanneer zich nog meer leden melden bij de „Hippische Sportvereniging Kenne mergaarde" hoopt men het lesgeld te kun nen verlagen. Er wordt per persoon les gegeven, dus niet in groepen. Voorts ver zorgt iedere ruiter het gehuurde paard en werken de leden van de vereniging ijverig mee aan de opbouw van de manége. Bj} de federatie Wanneer de manége geheel naar wens is van de eigenaresse en instructeur Wijier, zal aansluiting worden gevraagd bij de Federatie van Rijscholen. Dan kunnen ook de ruiterdiploma's van deze federatie wor den verstrekt. Wil men goedkeuring en opneming in de federatie verkrijgen, dan dient er echter een overdekte manége bij gebouwd te worden. Vier uit Duitsland Bij de tien paarden, waarover de manége thans beschikt, komen binnenkort vier paarden uit Duitsland, waarvoor een in voervergunning inmiddels is aangevraagd. Van het tiental staan er zes in de voorste provisorisch ingerichte stal van de woning en vier waarvan het paard van mr. M. M. Kwint, zolang de eigen stal in repa ratie is in de daarachter gelegen kleinere stal. Hierbij zijn een zesjarig Engels paardje, speciaal bestemd voor de lessen aan kin deren; „Oliebol", van oorsprong een Ier; „Sazarac", indertijd gekocht door de hof maarschalk en zo genoemd naar een toe vallig gebruikte cocktail op de Ameri kaanse ambassade; „Jantje" ofwel „d'Ar- tagnan", een Holsteiner van negen jaar; „St. Joris" en de hengst „Franklin" de laatste overigens in een aparte schuur. Op de film De manége Kennemergaarde heeft plan nen om de prestaties van de ruiters op de film vast te leggen om naderhand te con troleren wat de fouten van elke ruiter zijn. Voorts wil men volgend jaar te Vel sen een Concours Hippique Internationale organiseren. Verbetering muur en hek rond de Julianaschool Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs te IJmuiden- Oost heeft, ingevolge artikel 72 der Lager- onderwijswet 1920, de medewerking ver zocht voor het veranderen van de muur om en het toegangshek tot de speelplaats bij de onder zijn bestuur staande Juliana school. Prijzen van Woensdag. Heilbot 3,30— 2,50; gr. tong 4,704,10; grm. tong 3,202,70; kim. tong 3,00—2,63; kl. tong I 2,60—2,42; kl. tong II 1,94—1,70; tarbot I 2,70—2,40; zalm 4,90 per kg. Tarbot IV 42; tongschar 65; kl. tongschar 40; gr. schol 8237; grm. schol 58; kim. schol 45; kl. schol I 4831; kl. schol II 4211; schar 2317; bot 23—16v. haring 2320; makreel 20,50—12; gr. schelvis 3121; grm. schelvis 2819; kim. schelvis 2216; kl. schelvis II 2010; wijting 18—14; gr. gul 72—65; midd. gul 48—35; kl. gul 25—12; kl. haai 30; poontjes 1514; kl. koolvis wit 43; kl. rode poon II 128, per 50 kg. Gr. kabel jauw 300174; gr. koolvis zw. 50, per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 97 kisten tong en tarbot, 4 kisten heilbot, 6 kisten tong schar en schartong, 295 kisten schol, 35 kisten schar, 10 kisten bot, 30 kisten haring, 1110 kisten makreel, 1200 kisten schelvis, 65 kisten wijting, 100 kisten kabeljauw en gul, 2 kis ten haai, 15 kisten poon, 8 kisten koolvis, 13 kisten diversen. Totaal 2990 kisten. Toen Woensdagavond wedstrijdleider Wim v. Wort de eerste gongslag liet horen voor het vierde snelheidstournooi, dat DCIJ na het 75-jarig bestaan van de IJmuider feesten jaarlijks organiseert, was de bovenzaal van hötel Kennemerhof geheel bezet. Officieel namen slechts tien kwartetten aan het tournooi deel, welke in twee groepen van vijf werden ingedeeld. Bepaald werd, dat de twee bovenste van elke groep in de winnaars-, en dat de kwar tetten die als drie en vier aankwamen heden avond in de verliezersronde zullen uitkomen. Dat de strijd buitengewoon spannend en hoogst interessant was, blijkt wel uit het feit dat geen kwartet er in slaagde ongeslagen te blijven. In groep A bereikten VZV met de spelers Ligthart, Cor Broek, Pum Swier, C. Kaan en Hoogovens „Transport" met de spelers, Pekel, P. C. Bais, Jordaan, de winnaarsron de. Stormvogels met K. de Jong, mevr. Ligthart, C. Buis en H. Oldenburg in de B groep kwam in de winnaarsronde evenals de mannen uit de vishal. De visfileerders hebben het volgende kwartet: v. Straten, Morre, Groen, Gomes, In de verliezersronde plaatsten zich de kwar tetten van de Vishandel, IJmond, Hoogovens- administratie en VZV-veteranen. De kwar tetten van de politie en WIJ zijn voor ver dere strijd uitgeschakeld. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden waren: le ronde groep A. Hoogovensadministratie Politie 53; VisfileerdersVZV-veteranen 2—6. Groep B: VZV—Hoogovens Transport 26; WIJ—Vishandel 2—6. Tweede ronde: Hoogovensadministratie Visfileerders 2—6; VZV-veteranenStorm vogels 3—5. Groep B: VZV—WIJ 8—0; Vishandel— IJmond 5—3. Derde ronde: VisfileerdersStormvogels 62; PolitieVZV-veteranen 44. Groep B: WIJIJmond 35; Hoogovens transportVishandel 44. Derde ronde. Hoogovensadministratie Stormvogels 2—6. Visfileerders Politie 71. Groep B: VZV—IJmond 8—0; WIJ— Transport Hoogovens 44. Vierde ronde: Hoogovensadministratie VZV-veteranen 62. StormvogelsPolitie 5—3. Groep B: VZV 1Vishandel 62; IJmond Hoogovens Transport 08. De stand van het tournooi na de eerste speelavond is: Groep A: VZV 4 3 - 1 6 Hoogo. Transp. 4 2 2 - 6 Vishandel 4 2 1 1 5 IJmond 4 1-32 WIJ 4-131 Groep B: Visfileerders 4 3 - 1 6 Stormvogels 4 3 - 1 6 Hoogovens Adm. 4 2 - 2 4 VZV-veteranen4 1 1 4 3 Politie 4 - 1 3 1 Heden. Donderdagavond wordt het tour nooi voortgezet. De dag van Woensdag, waarop onze na tionale driekleur van vele gebouwen woel ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. prinses Wilhelmina, is er aan het feest van de heer J. J. Jabroer, tot voor enige weken overwikkelaar-bobineur by Van Gelder Zonen N.V. Koninklijke Pa pierfabrieken, die zijn gouden arbeidsjubi- leum bij dit bedrijf vierde, een kleurig cachet gegeven. Hoewel de jubilaris reeds op 16 Juli de pensioengerechtigde leeftijd bereikte, was het hem mogelijk gemaakt de halve eeuw vol te maken; een gebeurtenis die bijzon dere luister tevens kreeg door de ontvangst van de heer Jabroer en zijn naaste familie op het Velsense raadhuis door burgemees ter mr. M. M. Kwint, waarbij de heer J. H. Smidt van Gelder Jr., bedrijfsdirecteur, aanwezig was. Een verrassing was het te horen, dat de jubilaris wegens zijn vijftigjarige trouwe dienst de Koninklijke onderscheiding met begiftiging van de ere-médaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, was toegekend. Op het directiekantoor, waar de jubilaris en zijn familie in tegenwoordigheid van de heer W. J. Willems, bedrijfschef van de papierfabriek, vervolgens werden ontvan gen, heeft de heer Smidt van Gelder de heer Jabroer hartelijk gelukgewenst met zijn gouden arbeidsfeest en de hem ver leende onderscheiding. De directeur ver heugde zich over het feit, dat de gezond heid van de jubilaris hem in staat had ge steld deze dag te kunnen vieren. Hoewel de directeur de heer Jabroer niet zo lang kende en hem dus meemaakte aan de bobi- neuse, waar hij geen steken liet vallen (of het moest zijn, dat een keer zijn bril in de zandzuiger terecht was gekomen) had hij grote waardering en erkentelijkheid voor het vele werk, dat de jubilaris en zeker als papiermaker van p.m. 18 in de jaren 1935- 1948 heeft verricht. Deze waardering vond vorm in de aan bieding van het vererend getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Han del met de bijbehorende grote zilveren leg penning. Als huldeblijk van de directie ontving de jubilaris een enveloppe en de draag- medaille, behorende bij het zojuist verwor ven eremetaal. Van de hoofddirectie werd een schriftelijke felicitatie toegevoegd. Aangezien de heer Jabroer wegens zijn pensionnering tevens gelijktijdig afscheid nam van het bedrijf, werd hem bovendien het fraaie herinneringsbord met het trotse cijfer 50-jaren trouw overhandigd. In gebouw „Concordia" achtte de heer W. J. Willems, bedrijfschef, het een groot voorrecht, op de verjaardag van onze vroe gere Koningin, de heer Jabroer en de zijnen temidden van vele oud-collegae en vrien den te mogen begroeten. De heer Willems zou hem, naar hetgeen onze Kennemer Lantaarn vertelde over het viermaal de aarde rondfietsen, om op het werk bij VGZ te komen, willen zien als een symbool van de trouw. Hij dankte de heer Jabroer voor alles wat hij, vooral in de begintijd van p.m. 18, aan werklust en doorzettingsver mogen heeft getoond. Ook mevrouw Ja broer werd wegens haar belangrijke taak als steun voor haar man in de hulde be trokken. De heer J. Buntsma, die als oud-papier- fabrieker en oud-collega namens het jubi leumfonds sprak, getuigde van de onder vonden kameraadschap. Hij was altijd ge troffen geweest door het strikte rechtvaar digheidsgevoel van de jubilaris. Een enve loppe onderstreepte de hartelijke geluk wensen. Aan de Hagelingerweg, waar onder de bloemen een fleurig stuk van de directie prijkte, heeft het jubilaris Jabroer en de zijnen overigens niet aan belangstelling ontbroken. DONDERDAG 1 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 29 uur, „Dubbel spel". Rex, 20 uur, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. VRIJDAG 2 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Salto des doods". Rex, 20 uur, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als Donderdag VELSEN Raadhuis, 10.30—11.30 uur, spreekuur wethouder van Financiën. Donderdag 1 September Bioscopen: Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: Als de dauw hangt, komt er regen. Ken- nemer- en W.B.-theater: geen voorstel ling. Terpsichore, 20 uur: Ledenvergadering A.N.M.B.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 13