Derksen en Van Vliet naar kwart finales bij baankampioenschappen TEKENMATERIALEN Nederlands hockeyelftal in felle wedstrijd verslagen HOE MOBBELTJE y De Pseudo- Echtgenote Van Houwelingen en Van Heusden al uitgeschakeld Fruit-Tella's EEN LESJE KREEG Tweede interland tegen India Vroege achterstand V oetbalprogramma voor Zondag 5 Sprint Weer een incident Mahn won van Heusden verslagen Ook Wagtmans m\\\\>\\\\\\\\\\\\ cwwwwv Donner deelt nu laatste plaats met Medina Voetbal Straffen van Udinese en Catania gehandhaafd Athletiek Weer twee wereldrecords verbeterd Sport in 't kort India speelt nog drie wedstrijden in Nederland De Jong weer op eerste plaats in Gmunden FEUILLETON door MARY BURCHELL De amateur-achtervolger Arle van Hou welingen uit Sassenheim kon in Milaan Woensdagmiddag al weer inpakken om naar Nederland terug te keren. Zijn tijd over de 4 km, 5 min. 11.6 sec., was name lijk verre van voldoende om zich te plaat sen onder de laatste acht, die in de avond uren reeds de kwart-eindstrijden voor de wereldkampioenschappen reden. In plaats van tegen de Fin Nyman, die niet was komen opdagen de helft van het aantal ingeschreven en ingedeelde renners liet verstek gaan kwam de jonge renner uit Sassenheim tegen de Belgische kampioen op dit nummer, André Bar uit. „Het ging niet," verklaarde Van Houwelingen kort en krachtig, toen hij het rennerskwartier weer opzocht, de fiets over de schouder. Die fiets was op zichzelf al iets bijzon ders. Want deze amateur, die zijn liefheb berij ernstig opvat, beschikt niet over een goede uitrusting. Hij heeft zich weliswaar een baankader aangeschaft, maar alles wat er verder bij hoort is afkomstig van een wegfiets. Gelukkig was de KNWU zo ver standig geweest om hem twee baanwielen te geven met voor dit achtervolgingswerk perfecte bandjes. Maar niettemin, de uit rusting was onvoldoende en men zou dus de handicap over 4 km. gerust op een ver lies van 5 tot 6 sec. kunnen schatten. Dat betekende tevens, dat Van Houwelingen met beter materieel zich onder de laatste acht van dit wereldkampioenschap zou hebben geplaatstwant een tijd van 5 min. 6.8 sec. door twee deelnemers ge maakt, bleek nog voldoende te zijn voor een klassering onder de acht snelsten. Weliswaar werd er in series gereden, maar de tijden gaven de doorslag. Dat was dan ook de reden, dat de wedstrijdcommis sarissen bij de indeling der voorritten de besten tegenover elkaar hadden geplaatst, teneinde door strijd en felle concurrentie de tijden te drukken. De beste tijd over de 4 km Averd gereden door de Deen Hansen, die met 4 min. 58,2 sec. uit de bus kwam, hetgeen een gemiddelde van meer dan 48,3 km in het uur betekende. De titelhouder Faggin (It.) deed er slechts 0,2 sec. langer over. Piet van Heusden, die drie jaar geleden in Parijs wereldkampioen op dit nummer werd, heeft zijn grote vorm nimmer meer terug gekregen. De Amsterdammer, die nooit snel vertrekt, kwam tegen Campana onmiddellijk achter te liggen, tot veertig meter toe. Hij draaide rondjes van iets meer dan 29 sec., maar kwam niet verder dan 5 min. 6,4 sec., waarmede hij de zesde plaats in de rangschikking naar tijd innam. De acht snelste tijden van de voorwed strijden waren: Hansen (Denemarken) 4 min. 58,2 sec.; Faggin (Italië) 4 min. 58,4 sec.; Brotherton (Engeland) 4.59,6; Sheil (Engeland) 5.03; Campana (Italië) 5.04; Van Heusden (Nederland) 5.06,4; Bru (Frankrijk) en Garde (Denemarken) bei den 5.06,8. Op de eerste avond van de wereldkam pioenschappen op de baan boekten de Nederlandse professionalsprinters Derksen en Van Vliet in de series succes, zodat zij zich direct voor de kwart eindstrijden plaatsten. Van Vliet, in een serie a deux tegen Fotzernheim, moest er een razend snelle laatste 200 meter uitpersen om met banddikte van de Duitser te winnen in 11,4 sec., de snelste tijd van de avond, die bij de amateurs ook door de Italiaan Pesenti was gemaakt. Potzernheim had op het voorlaatste rechte eind de kop, maar Van Vliet demar reerde en meende in gewonnen positie te liggen, toen zijn tegenstander uit de bocht buitenom komend terug kwam. Niet zon der moeite bleef onze landgenoot Potzern heim nog voor. Derksen won met een been van de veteraan Gerardin en de Engelsman Bardsley (11,8 sec.). Verrassingen vielen in het sprintnummer professionals niet te noteren of het moest zijn, dat de nauwelijks herstelde Sacchi van kop af van de Australiër Patterson won en dat Gaignard, de altijd slimme Gosselin versloeg. Het was voor Bellenger, nog met koorts vanwege een angina, een koud kunstje om de Luxemburger Gillen en Von Bueren (Zwits.) achter zich te laten. Mas- pes verraste, uit derde positie en binnen door komend de „slapende" Hijzelendoorn en Peacock. In een rit a deux Mockridge trok niet aan gaf Ghella uit de laatste bocht komend de Zwitser Plattner een duw, die de Italiaan reeds tijdens zijn amateur loopbaan rijkelijk had uitgedeeld. De dis kwalificatie van Ghella Plattner was ge vallen en de bochtcommissaris had de jury rapport uitgebracht wat er precies was ge beurd werd door 't publiek met een fluit concert ontvangen. Een protest van de Italiaanse officials tegen deze diskwalifi catie werd afgewezen. Maar de Italiaanse Wieier Bond ging verder en bracht het geval voor de jury d'appèl. Dit lichaam besliste, dat de rit moest worden overgereden, omdat Plattner de lijn van aankomst niet had gepasseerd. In de tweede rit deed zich weer een in cident voor. Plattner gaf, evenals in de eer ste rit, bij het ingaan van de tweede ronde het sein voor een balanceerscène, hetgeen door Ghella, die in tweede positie reed, trouw werd nagebootst. Maar na enkele seconden kwam Plattner ten val. Hij had het evenwicht niet kunnen bewaren. De wedstrijdcommissaris schoot de rit af, maar de jury dacht er anders over en ver klaarde thans Ghella, die was doorgereden, tot winnaar. Maar nu protesteerde de Zwitser. Immers, de rit was afgeschoten, een fout, waarvan Ghella ons inziens de dupe was. Want het reglement schrijft voor, dat in de laatste ronde en beide renners waren de streep juist gepasseerd na de eerste ronde een renner niet terug mag rijden, hetgeen Plattner had gedaan bij het balanceren en dat hij zich niet mag vasthouden aan welk vast voorwerp dan ook. Ook dat had Plattner gedaan, want voordat hij ten val kwam had hij de bal- lustrade vastgegrepen. Intussen was Ghella reeds naar het hotel vertrokken, blijkbaar in de mening ver kerend, dat de beslissing gevallen was. Maar voor de derde maal moesten beide sprinters aantreden. De jury wachtte een half uur op de terugkomst van Ghella, maar deze bleef in zijn hotel. De U.C.I.-jury be sloot toen maar een belachelijke scène op te voeren en Plattner alleen over de baan te sturen. Het opgewonden publiek nam dit niet en gooide met proppen papier en allerlei andere rommel naar Plattner, die wijselijk onder aan de baan bleef rijden. De Zwitser dacht met een ronde te kunnen volstaan, maar zijn helper duwde hem de tweede ronde in, hetgeen natuurlijk ook niet is toegestaan. De jury werd voor „banditi" uitgescholden. Ghella staat waarschijnlijk een schorsing te wachten wegens het niet verschijnen aan de start. Patterson plaatste zich uit de finale van de herkansingen, zodat in de kwarteindstrijden uitkomen onze beide landgenoten Derksen en Van Vliet, de Italianen Sacchi en Maspes, de Zwitser Plattner, de beide Fransen Bellenger en Gaignard en verder de Australiër Patterson Hijzelendoorn was in een der repêchages uitgeschakeld door de Engelsman Peacock. Bij de amateurs werden 13 series ge reden. De winnaars kwamen onmiddellijk in de 8e finales. Alle overgebleven ren ners moesten repechages rijden voor uc drie resterende plaatsen der laatste 16. In de 8e serie startte Mahn tegen de Ier Feeney en de Engelsman Binch, een der favorieten voor de titel. De Ier dook in de voorlaatste bocht naar beneden waar na de Amsterdammer de tweede positie innam met Binch aan het wiel. Op het laatste rechte eind trachtte de Engelsman Mahn te passeren. Het werd een nek aan nek race, die door Mahn werd gewonnen Althans hij meende dat zelf. want hij stak zijn hand omhoog, toen hij de lijn was gepasseerd, als teken, dat hij de winnaar was. De wedstrijdcommissarissen waren niet zo snel met hun beslissing en wensten eerst de foto, de van de finish was ge maakt, te ontwikkelen. Toen bleek duide lijk, dat onze landgenoot de serie had ge wonnen: tijd laatste 200 meter 12 sec. Captein was minder gelukkig. In de vol gende serie trad hij aan tegen de Zweed Lagerlof en de Zwitser Rechsteiner. Captein gaf een staaltje van hard fiet sen ten beste, maar hij beschikt niet over een demarrage. Zo kon Rechsteiner de Amsterdammer gemakkelijk kloppen. Post werd met vele lengten verslagen door de Italiaanse sprinter Ogna (11.8 sec.). Voor de 8e finales klasseerden zich di rect: Tressider (Australië), Pinarello (Italië), Lionel Cox (Australië), Pesenti (Italië), Vidal (Frankrijk), Hjortbol (De nemarken), Ziegler (West-Duitsland) Mahn (Nederland), Rechsteiner (Zwitser land), Meier (Zwitserland), Batiz (Ar gentinië). Ogna (Italië) en Verdeun (Frankrijk). In de herkansingsritten werd Captein door de Engelsman Harrison verslagen (11.8 sec.) en Post wist tegen de Franse kampioen Gerard niet beter te doen dan een snelle ronde af te leggen, waarna hij in de tweede ronde op gladde wijze door zijn tegenstander werd teruggewezen Zowel Captein als Post waren dus defini tief uitgeschakeld. Uit de herkansingen kwamen nog Harrison (Engeland) Gerard (Frankrijk) en Binch (Engeland) voor de laatste 16 te voorschijn. De Engelsman Sheil versloeg in de eerste kwarteindstrijd van de achtervolging voor amateurs met groot verschil de Italiaan Fantana waarbij de Engelsman een tijd noteerde van 4 min. 58.6 sec. hetgeen een gemiddelde van 48,225 km in het uur be tekende. In de tweede rit trad Van Heusden aan tegen de Brit Brotherton. Na vijf ronden lag de Engelsman een meter voor, maar in de zesde ronde sprong hij van Van Heus den weg en passeerde de rood-groene lichten met zeker 8 meter verschil. Bro therton noteerde een tijd van 4 min. 58,2 sec. tegen Van Heusden 5. min. 2 sec. De wereldkampioen Faggin haalde zijn tegenstander, de Deen Garde, in de tien ronden bijna in. Slechts 10 meter scheid de Faggin van zijn tegenstander. Zijn tijd was gelijk aan die van Sheil, 4 min. 58.6 sec. In de laatste kwart eindstrijd versloeg de Deen Hansen op gemakkelijke wijze de Franse kampioen Brun. Met een tijd van 5 min. 3.2 sec. plaatste Hansen zich in de halve finale tegen de Engelsman Brother ton, terwijl titelhouder Faggin in de demie finale de andere Engelsman Sheil zal ont moeten. Om kwart voor twaalf begon de eerste serie van de stayerswedstrijd over 1 uur, waarin Wagtmans startte. Hij had de ze vende plaats geloot Geruime tijd heeft Wagtmans in deze serie op de vierde plaats gereden, achter de wereldkampioen Ver- schueren, de Fransman Le Strat en de Spanjaard Timoner. Seghezzi, Schiler en Zaehner speelden geen rol van betekenis. Zonder dat Wagtmans één aanval deed op de Spanjaard Timoner dat was nodig want slechts drie stayers kwamen direct voor een plaats in de finale in aanmerking eindigde deze vrij saaie rit met Ver- schueren als eerste, Le Strat als tweede en de Spanjaard Timoner als derde. De uitslag luidde: 1. Verschueren (Belg.) 1 uur 78.027 km; 2. Le Strat (Fr.) op 25 meter; 3. Timoner (Sp.) op 27 meter; '4. Wagtmans (Ned.) op 125 meter; 5. Zehn- den (Zwits.) op 2 ronden 280 meter; 6. Seghezzi (It.) op 4 ronden 160 meter; 7. Schiler (W.-Dld.) op 9 ronden. Vrijdagavond krijgt Wagtmans nog een kans om zich in de finale van het stayers nummer te plaatsen, indien hij althans in re repechage de eerste of de tweede plaats kan bezetten. ADVERTENTIE in handige verpakking i fruit-fris en dorst-lessend. Vervelen nooit! ADVERTENTIE M. STRIJLAND HAARLEM Schoterweg 7 TEL. 15444 De uitslagen van de afgebroken partijen uit de negende en tiende ronde van het in terzonaal schaaktournooi in Gothenburg luidden: Negende ronde: Pilnik (Arg.)Sliwa (Polen) 10; Medina (Venezuela)Petro- sian (Rusl.) 01; Najdorf (Arg.)Unzicker (W.-Dld.) 14—14. Tiende ronde: Spassky (Rusl.)Rabar (Joegosl.) 10; Keres (Rusl.)Medina (Ve nezuela) 14. De stand luidt thans: 1. Bronstein (Rusl.) 7 punten en 1 afgebr. partij (uit 10 par tijen); 2. en 3. Szabo (Hong.) en Panno (Arg.) 614 pnt. (uit 10); 4. Fuderer (Joegosl.) 6 pnt. (uit 9); 5. en 6. Ilivitsky (Rusl.) en Pilnik (Arg.) 514 pnt. (uit 9); 7. Spassky (Rusl.). 5 pnt en 1 afgebr. partij (uit 9); 8. en 9. Petrosian (Rusl.) en Keres (Rusl.) 5 pnt. (uit 9); 10. Filip (Tsj.sl.) 414 pnt. (uit 9); 11. Rabar (Joegosl.) 4% pnt (uit 10); 12. Geiler (Rusl.) 4 pnt. (uit 9); 13, 14. en 15. Unzicker (W.-Dld.), Sliwa (Polen) en Bis- guier (V.S.) 4 pnt. (uit 10); 16. Stahlberg (Zweden) 314 pnt. en 2 afgebr. en 1 uitge stelde partij (uit 10); 17. Pachman (Tsj.sl.) 314 pnt. en 1 afgebr. en 1 uitgestelde partij (uit 10); 18. Guimard (Arg.) 3 pnt en 1 af gebr. partij (uit 9); 19. Najdorf (Arg.) 3 pnt. (uit 9); 20. en 21. Medina (Venezuela) en Donner (Ned.) 3 pnt. (uit 10). De straffen van de Italiaanse voetbalclubs Udinese en Catania, die wegens corruptie van de eerste naar de tweede divisie werden gedegradeerd, zijn ook tijdens de behande ling van deze zaken in tweede instantie ge handhaafd, aldus werd in de Italiaanse hoofdstad officieel bekend gemaakt. Met dit besluit schijnt voorlopig een einde te zijn gemaakt aan de voetbalschandelen, die de laatste tijd in Italië opzien hebben gebaard. Het is nog niet bekend, of andere verenigingen de plaatsen van de gedegra deerde clubs in de eerste divisie zullen in nemen. Eventueel zouden Spal, Como en Pro Patria hiervoor in aanmerking komen Tijdens de landenathletiekwedstrijd Tsje- choslowakijePolen, die in Brno wordt ge houden, heeft de Pool Chromik het wereld record op de 3000 meter steeple verbeterd en gebracht op 8 min. 41,2 sec. Het officiële oude record staat op naam van de Hongaar Rozsnyoi met 8 min. 49,6 sec. en werd op 28 Augustus 1954 in Bern gemaakt. Daarna is dit record twee maal verbeterd n.l. door de Fin Karvonen. De eerste keer liet Karvonen op 1 Juli van dit jaar een tijd van 8 min. 47.8 sec. afdrukken en 16 dagen later legde Karvonen dit nummer in 8 min. 45,4 sec. af. Beide laatste records zijn evenwel nog niet door de IAAF erkend. Er sneuvelde Woensdag nóg een wereld record en wel in Gothenburg. De Zweed Lasse Hindmar liet tijdens de zogenaamde „Spelen van Gothenburg" op de 5 mijl snel wandelen 34 min. 49.8 sec. noteren. Het nog officiële wereldrecord stond sedert 31 Mei 1952 (Londen) op naam van de Engelsman Ronald Hardy met een tijd van 35 min. 15 sec. Dit record is inmiddels drie maal ver beterd. De Tsjech Dolezal liep op 27 October 1954 in Praag 34 min. 24.8 sec. en op 5 Mei van dit jaar legde hij dit nummer in 35 min. precies af. Deze prestatie is door de Zweed Hindmar op 9 Aug. in Malmö geëvenaard. Ook deze drie records werden nog niet erkend. OCKERS. De nieuwe wereldkampioen wielrennen op de weg bij de profs, Stan Ockers is Woensdagmorgen in het paleis in Brussel ontvangen. Koning Boudewijn heeft hem een médaille overhandigd. Daar was Mobbeltjes huis al! En daar zag hij moeder in de tuin „Moeder!", juichte Mobbeltje. „Ik ben weer terug en ik zal nooit meer ondeugend zijn!" En toen vloog hij zijn moeder in de armen. Och, wat was hij dolblij, dat hij nu weer veilig thuis was, na de akelige dagen in het kasteel van de strenge tovenaar. En... moeder ook. Die wist wel, wat er gebeurd was, want ze had weieens gehoord van de tovenaar, die heel ondeugende kinderen liet oppakken, om ze hun streken af te leren! Toen 's avonds Mobbeltje naar bed ging en door vader lekker werd ingestopt, voelde hij zich een heel ander jongetje 49-50 De tweede interlandwedstrijd tegen India van het Nederlands hockeyelftal is veel minder prettig verlopen dan de wedstrijd, die Zondag in Amstelveen werd gespeeld. Niet omdat de Nederlandse ploeg dit keer verdiend maar in een geflatteerde uit slag weergegeven nederlaag heeft geleden. Maar om het dikwijls veel te forse spel van de tegenpartij. Vele Nederlandse spelers werden geblesseerd en scheids rechter Rogge moest vlak voor het einde zelfs een speler van India uit het veld sturen. Bovendien zijn de hockeyers uit India op regelgebied iets anders gewend, want scheidsrechter Gupta van India liet verschillende handelingen ongestraft, die de Nederlanders als een overtreding beschouwden. De man. aan het grote scorebord in het Olympisch stadion in Amsterdam kon Woensdagavond al spoedig na de aanvang van de wedstrijd in actie komen. Er waren nauwelijks vier minuten gespeeld toen India's rechtsbinnen Udham Singh het eerste doelpunt maakte, er van profiterend dat een der Nederlandse spelers wegens een bles sure even niet van de partij was. Enkele minuten later kreeg de uitstekend spelende Van Grimbergen de bal vrij en loste een schot op Francis. De doelverdediger van India was er snel bij en de bal kwam weer in het veld. Weer enkele minuten later forceerde Nederland een straf corn er, die Bouwman op Francis afvuurde, evenwel zonder succes. Gedurende bijna tien minu ten bleef Nederland in de aanval en werd Bouwman in enkele technische duels ge wikkeld. Voorsprong vergroot Tien minuten na het eerste doelpunt ver grootte India de voorsprong tot tweenul, toen Mulder de bal in de uiterste hoek van z(jn doel net niet meer kon bereiken. De voorbode van dit doelpunt kwam op Neder lands rechtervleugel, waar Inderjit Singh de bal bjj kanthalf Wagner onderschepte en er met een snelle rush lang de lijn van door ging, waartegen Wagner zich niet zo gauw kon herstellen. In de daarop volgende minuten werd Mul der andermaal onder druk gezet onder meer bij het nemen van een korte hoekslag door India toen felle duels in het Neder landse strafcirkel gebied werden uitge vochten. Overigens bleeft het aantal te nemen hoek- slagen gering: India een korte voor de rust, twee korte en twee lange hoekslagen in de tweede speelhelft. Nederland nam er slechts drie in de gehele wedstrijd, allen voor c.e rust. Twee korte- en een lange hoekslag, die allen zonder suc ces bleven. Hoewel Kristen als buitenspeler niet zo opviel als het binnentrio. verrichtte hij toch weer uitstekend werk. Ook de andere bui tenspeler Hooghiemstra, was zijn inzinking van Zondag te boven en duelleerde in felle aanvallen. Een van zijn aanvallen had een straf bully ten gevolge, vijf minuten voor de rust, die door Bouwman werd genomen. Wegens het niet goed nemen werd hij nog maals genomen, maar Harbaksh Singh bleek Bouwman te vlug af. Derde doelpunt In de tweede helft moest men nog ruim twintig minuten wachten voor India het derde doelpunt maakte. In deze helft speel den de partijen een spel, dat bijna raakte aan de grens van de sportiviteit en waarbij vooral bij India voor ogen stond dat ten koste van alles het veroverde terrein niet verloren mocht gaan. Fel spel had tegevolge dat Van Grimbergen door een blessure moest uitvallen, hetgeen gelukkig maar van korte duur was. In deze periode ondernam Nederland vele en goed opgezette aanvallen, die zeker recht op een tegen punt gaven. Maar zonder het beetje geluk, dat nodig is, kan het niet en dat gold ook in deze wed strijd. Een vergeefse aanval van de Nederlanders op het Indiase doel: v.l.n.r. Van Erven Dorens, Harbaksh Singh, Van Grimber gen, doelman Lakshman, Bakshisch Singh, Swarup, die de bal in bezit heeft, en scheidsrechter Rogge. Het team van India zal nog een extra wedstrijd tegen de Nederlandse nationale ploeg spelen en wel op Zondag 11 September in het Wagener-stadion in Amstelveen. Voorts is het jhr. L. J. Quarles van Ufford gelukt nog twee wedstrijden tegen de elf tallen van India vast te stellen en wel op Dinsdag 13 September in Arnhem en op Don derdag 15 Septemebr in Venlo. Deze wed strijden krijgen het karakter van oefenwed strijden, waarbij in Arnhem de Nederlandse ploeg een Oostelijk en in Venlo een Zuide lijk accent zal hebben. Beide malen zullen deze ploegen versterkt worden met op de voorgrond tredende spelers van elders. Op de Traunsee bij Gmunden is de vijfde wedstrijd van het Europees kampioenschap olympiajollen onder gunstige omstandig heden gehouden. Onmiddellijk na de start nestelde de Ier Hooper zich op de eerste plaats. Weldra werd hij door de Belg Nelis en de Nederlander De Jong verdrongen. Een felle strijd tussen laatstgenoemden volgde. Eerst had Nelis een voorsprong door het sneller ronden van een boei, doch daarna passeerde onze landgenoot hem. In de tweede ronde lag De Jong anderhalve minuut voor op de Belg. Daarna volgden de Engelsman Stratton en de Zweed Sarby. De Jong liep nog verder uit en met 10 min. voorsprong op Nelis ging hij als eerste door de finish. 1. De Jong (Ned.); 2. Nelis (Belg); 3. Stratton ((G.B.); 4. Vogler (O.-Dld.); 5. Sarby (Zweden). Het algemeen klassement luidt thans: 1. De Jong (Ned.) 4400 pnt.; 2. Erndl (Oost.) 4100 pnt.; 3. Nelis (Belg.) 3319 pnt.; 4. Hoo per (Ierl.) 3226 pnt.; 5. Pieper (Zwits.) 3011 pnt. Het voetbalprogramma voor aanstaande Zondag is als volgt: Betaald voetbal Hoofdklasse A: DOSAmsterdam; Lim- burgia—VVV; Roda Sport—NAC; Fortuna Sparta; Eindhoven—Vitesse; Excelsior— EBÖH; ADORigtersbleek; AjaxHVC; StormvogelsNOAD. B: Emma—Volewijckers; Willem II—BW; AlkmaarSHS; EnschedéMW; Graaf schapPSV; FeijenoordSittardia; DFC Rapid; EDOGVAV; SWElinkwijk. Eerste klasse A: Velocitas—AGOVV. B: Be QuickLeeuwarden. C: Zwartemeer—ZFC; Wilhelmina—Dosko; OosterparkersKFC. Amateurs Derde klasse B: Wijk aan ZeeEHS. District II. Derde klasse B: TYBB—GDA. OHC-beker Zondag wordt tevens de eerste ronde ge speeld van het tournooi om de OHC-beker. Het programma is als volgt: VSV 4Haarlem 3 a; SHSVelsen 2; O. Gezellen 2Spaarn- dam; Kinheim 2Renova; Schoten 3—SVIJ; Stormvogels 4WH 2: Beverwijk 3EHS 2; Bloemendaal 3—VI. Vogels; EDO 3HFC 3; DEM 3—DIO 2; K'mers 4—ADO 20-2; Wa terloo 2—Terrasvogels 2: WB 3—Wijk aan Zee; WDNAS 2; AllianceSpaarnevogels; Nw VennepSpaarnestad; THB 2—Zand- voortmeeuwen 2: BSMGeel Wit; Vogelen zang— DSS; TZB—TYBB 2; DSK—DSB; Heemstede—DIOS: DSOV—DCO 2; Hoofd- dorpse BoysHalfweg 2; Ripperda 2HBC 3; v. NispenHillegom 3; RCH 4ETO 2. Waterleiding. Noord-Beveland, tot voor kort een van de weinige streken van Ne derland waar nog geen centrale drinkwater voorziening aanwezig was, is als laatste der Zeeuwse gebieden op het waterleidingnet aangesloten. (vertaald uit het Engels) 26) „Maar je had toch wel een paar da gen kunnen wachten. Waarom moeten we hier op een dergelijke manier met die knaap geconfronteerd worden? Ik denk speciaal aan mijn moeder!" „Doe niet zo dwaas!" riep ze, thans zelf ook boos, uit. „Je dacht toch zeker niet, dat ik je moeder er iets over wilde laten weten". „Maar waarom nam je Debora dan mee? Het lijkt me bovendien niet erg gracieus om zo'n klein kind als dekmantel te ge bruiken". „Maar dat heb ik niet gedaan! Je zou eerst zéker van de feiten moeten zijn, voordat je zulke dingen er uitgooit! Ik had geen afspraak met Phil gemaakt. Ik had er geen idee van, dat Phil daar zou komen. Hij dacht „Wat hij dacht, interesseert me niet", onderbrak Michael haar heftig. „Hoe wist hij, dat je daar was?" „Omdat ik 't hem zelf vertelde, o heel terloops, toen ik.ze hield verward op. Maar even later voegde ze er op uitdagen de toon aan toe: „Ik heb gisteren namelijk met hem theegedronken, begrijp je?" „Wel allemensen!" Michael keek haar verontwaardigd aan. „Is 't je opzet om hem élke dag te ontmoeten?" „Ik heb je al gezegd, dat ik helemaal geen plan had gemaakt om hem vandaag te zien", antwoordde ze op koele toon. „O nee, dat is waar, hij arrangeerde dat zelf. Hij had, precies als Debora, opeens een ontembaar verlangen om de wilde dieren te bekijken...." „Nee, hij had een ontembaar verlangen om mij te zien! Begrijp je dat goed? En iets anders is, dat je je bespottelijk ge draagt. Ik vind het natuurlijk ook heel vervelend, dat je moeder misschien zal piekeren over Phil het is nooit mijn be doeling geweest, dat zij hierover iets zou weten. Maar er is voor jou niet de minste reden om de beledigde echtgenoot uit te hangen! Je hebt toch echt niet het recht, Michael, om invloed uit te oefenen op de keuze van mijn vrienden!" Hij fronste en scheen zich te bezinnen. Met zijn handen in de zakken begon hij op en neer door te kamer te lopen. „Het spijt me", zei hij tenslotte, vlak voor haar stilstaande, „je hebt gelijk, natuurlijk gaat 't mij niet aan! Ik heb je geen enkel verwijt te maken, je doet al zoveel voor me! Ik begrijp zelf niet, dat ik me zo liet gaan. „Ik begrijp 't wèl", antwoordde ze op zachte toon. „Het leek allemaal zo goed koop en misselijk, dat besef ik heel goed. Vooral in de ogen van je moeder. En dat maakte je woedend. Dat èn je angst, dat ze misschien argwaan zou krijgen.... En bovendien vind je Phil niet erg aardig, is 't wel?" Hij haalde even zijn schouders op. „Nee, ik mag hem niet. Maar mijn oor deel is niet van belang, 't Is heel aardig van je om excuses voor mij te helpen be denken. Ik vond 't inderdaad tegenover moeder een misselijke indruk maken. Natuurlijk gaan jouw privé-zaken mij niet aan, maar. „Je zou er tóch graag over willen ho ren?" vroeg ze geamuseerd. Ze voelde zich weer in staat tot lachen. „Wel ik zou het prettig hebben gevon den als je me verteld had dat je gistermid dag met hem had theegedronken", gaf hij toe. „Dat was ik ook van plan, Michael. Maar om de een of andere reden was er geen ge legenheid, voordat we naar bed gingen. En toenwel, toen was ik zo slaperig, na die warme drank, die jij me liet drinken herinner je je? dat er niets meer van kwam. Bovendien", voegde ze er eerlijk aan toe, „brandde ik natuurlijk niet van verlangen om je op de hoogte te stellen. Ik besefte heel goed, dat je 't af zoudt keuren, omdat je Phil onsympathiek vindt". Ze hield op en keek hem vragend aan. „Ja, ja, ik begrijp 't", antwoordde hij. „Het spijt me heel erg, dat ik je een ver velend gevoel gaf met betrekking tot hem. Hoe dan ook, ik kèn hem niét en jij kent hem goed! 't Was bij mij niet meer dan een eerste indruk „Precies zoals mijn indruk inzake Pat", mompelde ze peinzend. „Wat?" Hij keek haar verschrikt aan. „Precies zoals mijn indruk over Pat niet helemaal prettig is", herhaalde Patricia. „Ik weet heel weinig van haar, maar toch heb ik een antipathie tegen haar opgevat.". Hij keek haar ontstemd aan. Maar even later kwam er een vage glimlach om zijn mond. „Goed! Ik neem aan, dat ik dit ant woord verdien", zei hij langzaam en aarze lend voegde hij er aan toe: „Vertel me eens, liep 't allemaal prettig vanmiddag? Ik vraag dit niet uit nieuwsgierigheid, maar uit oprechte vriendschappelijke belangstel ling!" „Je bedoelt zeker, of Phil van mij houdt?" „Wel.ja, zo iets. Ze lachte een gelukkig lachje. En opeens stak ze haar arm door die van Michael en keek hem met een warme blik aan. „Er be staat daarover geen onzekerheid meer, Mi chael. Ik wéét 't. Phil heeft 't me heel dui delijk gezegd". „Heeft hij jou dat gezegd?" Ja. „Zo'n schoft!" „Michael!" „O., ik bied je opnieuw mijn excuses aan. Maar hij heeft niet het recht om zulke dingen tegen je te zeggen. Hij denkt toch, dat je met mij getrouwd bent, nietwaar?" „Ja, natuurlijk.. Dat wil zeggen, ik heb hem nog niet het tegendeel verteld. Maar. o, Michael., tracht het te begrijpen., hij denkt, dat ik niet van jou houd. Ik schijn wat dat betreft niet erg overtuigend te zijn. Hij denkt dat ik met jou trouwde om je geld.en.en. „En dat je dientengevolge het recht hebt om mij ontrouw te zijn", vulde hij op ijzige toon aan. „Een zeer hoogstaande redene ring, dat moet ik zeggen!" „Michael, wees niet zo vervelend! Ze lachte en drukte zijn arm. Hij keek haar aan, als was ze een klein meisje, dat hij moest beschermen.. „Om je de waarheid te zeggen, ben jij in deze volgens Phil's mening stellig niet de lijdende partij „O nee?" „Nee, Phil vindt dat je het eigenlijk ver dient. Omdat.omdat hij wéét dat jij met Kerstmis in Parijs logeerde in een hotel. met een andere vrouw!" „MetO, ik begrijp 't". Hij scheen na te denken. „Bedoel je dus, dat hij mij met Pat gezien heeft?" „Ja". „Waar was dat, heeft hij je dat verteld?" „Nee, dat weet ik niet precies. Hij logeer de blijkbaar in hetzelfde hotel. Hij herken de je gistermiddag niet dadelijk, maar na derhand, toen ik met hem over Parijs sprak, herinnerde hij zich alles weer.." „Hij ziet in mij dus de ontrouwe echtge noot, die zich schandelijk ten opzichte van jou misdraagt", merkte Michael met een grimmig lachje op. „Ik ben bang, dat hij 't inderdaad zó ziet". „Leuk stel vormen wij, hè?" Hij lachtte, maar scheen toch geïrriteerd te zijn, dat hem de rol van ontrouwe echtgenoot werd toebedeeld, ook al was de wei-kelijkheid zo heel anders. „Je moet dus niet vergeten, dat ik het onschuldige, bedrogen, jonge vrouwtje ben en dat men medelijden met mij heeft", zei ze met nadruk. „Maar ik krijg de indruk, dat je dierbare vriend, op grond van mijn zogenaamde on trouw in Parijs, jou hier in Londen ook tot ontrouw wil verleiden. Ik kan hoe dan ook zijn moraal niet bewonderen". „Zo is 't niet helemaal, Michael", zei ze ernstig. Ze voelde zich niet op haar gemak. „Maar hoe zit 't dan?" Hij keek haar sceptisch aan, maar scheen graag overtuigd te willen worden van het tegendeel. „Hoè ziet Phil deze zaak?" „Ik geloof niet, dat hij er verder ernstig over nagedacht heeft", antwoordde ze lang zaam. „Hij kon 't als 't ware niet langer voor zich houden, hij moést 't me zeggen, dat hij van me hield „Waarop jij hem natuurlijk op z'n plaats hebt gezet, nietwaar? Je hebt hem toch ze ker gezegd, dat je zulke dingen niet tegen een getrouwde vrouw kunt zeggen?" Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9