HET AVONTUUR Verrassende nederlaag van Haarlem- athleten tegen Hellas (Utrecht) Dansschool KWEKKEBOOM - Parklaan 6A De Pseudo- Echtgenote ZB VS won onverwacht eigen tournooi Wielerrevanches in Olympisch stadion van Piezviep en Pippie Hé Lui maakt debuut in Kwarteltje S-prijs Dertig wandelaars liepen Amsterdam -Leeuwarden Onderlinge wedstrijden ,Atmodes" van Nederlands hockeyteam voor 11 September Geslaagde sportdag van Sportclub Haarlem Korfballers gaan het NOC-dubbeltje betalen Geslaagde sportdag Handbal HOC (dames) en Concor dia (heren) kampioenen van Haarlem Golfwedstrijden in Zandvoort Basketball The White Stars wonnen in Den Helder Hockey BMHG won hockeydag in Laren Dames hockey-elftal gaat oefenen Voetbal De Engelse league Gaat U verhuizen F. DAMIAANS Zn Courses op Duindigt Honkbal EDO te zwak voor Amerikaans legerteam Sport in 't kort FEUILLETON door MARY BURCHELL DINSDAG 6 SEPTEMBER 195S „Haarlem" heeft Zondag: In een ont moeting: met het Utrechtse Hellas een ver rassende nederlaag: geleden. Als excuus kan ongetwijfeld aangevoerd worden, dat de ,,Haarlem"-ploeg niet alleen de steun van Verra en Wezel moest ontberen, maar ook van enkele andere goede athleten zoals De Sanders en Ruseler. Kluft moest bij het kogelstoten verstek laten gaan. Ook het feit, dat de 100 m buiten de punten viel heeft zeer zeker de eindstand ongunstig voor de Haarlemmers beïnvloed. Ondanks goede tegenstand van Lagen dijk won Klinkes van Hellas de 400 m. in 52.2 sec. Lagendijk noteerde 53 sec. Ook de 1500 m werd een Utrechtse overwinning dank zij Kerkhoven, die in de laatste 200 m van Jansen (Haarlem) kon weglopen. Kerkhoven liet 4 min. 13.4 sec afdrukken; de goed lopende Jansen kwam ditmaal tot 4 min. 15.6 sec. Zonder Verra en met een enigszins geblesseerde Warmerdam in de baan had de bekende Utrechtse 5000 m loper Soesbergen geen moeite om de 5000 m te winnen in 16 min. 15.8 sec. Warmerdam werd tweede in 16 min. 28.8 sec. Ook de 110 m. horden werd een zege voor de Utrechtenaren. Ottens won in 16.3 sec met als verrassing de „Haarlem"-junior De Reus op de tweede plaats in 16.7 sec. Bij afwezigheid van Kluft had Demmink weinig moeite om het kogelstoten te win nen met 13.12 m. Pas bij het polsstokhoog springen kon een Haarlemse overwinning worden genoteerd. Swart won met 3.15 m en Van den Klinkenberg werd tweede met 2.65 m. Ook het hoogspringen was voor „Haarlem" dank zij een verrassend debuut van Kan, die in zijn eerste wedstrijd voor „Haarlem" al direct tot 1.65 m kwam. Swart won het speerwerpen met 36.22 m, doch het discuswerpen was voor Demmink van „Hellas", die de 40-jarige „Haarlem"- veteraan Kluft juist 30 cm voor bleef. Demmink 39.40 m en Kluft 39.10 m. Nu De Sanders niet aanwezig was bij het ver springen won Ottens (Hellas) dit nummer met 6.15 m. Hier kwam zowaar de invaller voor De Sanders, Willems, nog op de tweede plaats met 6.03 m. Bij de 4x400 rn zagen we de „HaarlenT'-lopers bij de wis sels steeds in een traag tempo vertrekken en dat heeft hun ongetwijfeld vele meters gekost. Overigens had een betere wissel techniek Hellas de overwinning niet kun nen kosten, daarvoor was hun voorsprong uiteindelijk te groot. Hellas maakte een tijd van 3 min. 31.8 sec, Haarlem kwam tot 3 min. 35.6 sec. De eindstand luidde Hellas 62 punten, Haarlem 58 punten. Junioren wonnen De „Haarlem" junioren hebben echter flink revanche genomen voor de toch wel vrij pijnlijke nederlaag van hun oudere clubgenoten. Met niet minder dan 149 pun ten tegen 76 punten bonden zij de Hellas- jeugd aan hun zegekar en dat ondanks ge mis van Doornbosch, Venendaal en Dou- wes. De Boer won de 100 m in 11.4 sec en Van Dort deed in 39.4 sec hetzelfde op de 300 m. Vinkesteyn liet zich evenals vorige week ook nu weer op de 800 m op de streep kloppen. Ditmaal door Belzer van Hellas, die 2 min 12.1 sec noteerde tegen Vinke steyn 2 min. 12.2 sec. Snijders besliste de 1500 m.-race pas in de laatste 10 meter in zijn voordeel in 4 min. 32.3 sec, slechts 0.1 sec voor- Willigenburg van Hellas. Nauta toonde zich bij het speerwerpen een waardig plaatsvervanger van Doorn - bosch, door hier te zegevieren met 50.10 m Nauta zegevierde ook bij het kogelstoten met 12.85 m en bij het polsstokhoogsprin gen met 2.70 m. Alleen bij het discus werpen moest hij de eer aan Tazelaar van Hellas laten, die won met 34.80 m. Overi- Voor de tiende maal is dit weekeinde de wandeltocht AmsterdamLeeuwarden ge houden over een afstand van 150 km. De route ging via Purmerend en Medemblik langs de Afsluitdijk naar Harlingen, Fra- neker en Marssum, waar een muziekcorps gereed stond om de tippelaars naar de fi nish in Leeuwarden te brengen. Zaterdagmiddag om half één waren de 31 deelnemers uit Amsterdam vertrokken en met uitzondering van K. Slinger (Am sterdam), die onderweg ziek werd, bereik ten allen monter het eindpunt. Ook de Be- verwijker J. Rieder, die Zaterdagavond bij Midwolde door een bromfiets werd aange reden en aan een been gewond werd be reikte het einddoel. Voor de tiende maal volbracht de 29-ja- rige G. Boonstra uit Heerenveen, van be roep besteller van de PTT, de tocht. Een aardige attentie werd in Midwolde gebracht door een slager, die alle deelnemers van een bord soep voorzag. De oudste deelnemer was de 62-jarige H. Kluiskens uit Amsterdam, die voor de achtste maal aan de tocht deelnam. Uit Haarlem hebben aan deze tocht deel genomen: H. G. Hekelaar voor de negende maal, J. Oudendag voor de vierde maal en H. Geilswijk voor de derde maal. De heer F. van der Berg uit De Zilk liep voor de eerste maal mee. L. Schol uit Vel- sen voor de achtste maal en J. Rieden uit Santpoort voor de tweede maal. gens was ook de jonge Meuwese prima op dreef bij het polsstokhoogspringen (2.70 m). Het hoogspringen was voor Van Zijl, die met 1.70 er in slaagde een nieuw Haarlems jeugdrecord op dit nummer te vestigen. In de fraaie tijd van 15.5 sec won De Reus de 110 m horden voor junioren. Bij de B- junioren won Steenbergen traditioneel de 80 m in 9.7 sec en het verspringen met 6.12 m. Joacim won het hoogspringen in deze categorie met 1.60 m. Ook nu weer was Schildwacht echter de grote man bij de B-junioren, want hij won het speer werpen met 47.32 m, het kogelstoten met 12.88 m en het discuswerpen met 34.20 m. De 4x80 m won Haarlem in 39 sec, de 4x100 m ging in 46.2 sec en dat was ook genoeg om de laatste „HaarlenV'-loper zegevierend over de finishlijn te doen gaan. }P De pas op 17 Juni 1955 opgerichte da- mes-athletiekvereniging „Atmodes", welke een aantal bekende Haarlemse athletes on der haar leden telt, zal Zondag 11 Septem ber haar eerste onderlinge zeskamp houden op het gemeentelijk sportveld aan de Van Oosten de Bruynstraat. In deze zeskamp zijn de volgende num mers verwerkt: 100 m. hardlopen voor da mes en 80 m. hardlopen voor meisjes, hoog- en vèrspringen, discus- en speerwerpen, kogelstoten. Ket Nederlands hockeyteam, dat Zondag 11 September in het Wagenaarstadion in Amstelveen tegen India uitkomt, is als volgt samengesteld: doel: Mulder (Amsterdam); achter: Gerrits (Venlo) en Keulen (Amers foort); midden: Wagener (Hilversum), Log gere (Laren) en Van Dijck (Kampong); voor: Coehorst (Venlo), Van Grimbergen (HTCC), Van Erven Dorens (Laren), Bouwman (BMHC) en Kristen (DKS). Drijver is niet opgesteld omdat hij ver hinderd is wegens studieredenen. In verband met een reis naar Amerika is Hooghiem- stra ook niet in het team opgenomen. Op het gemeentelijk sportterrein in het Noordersportpark in Haarlem-Noord hield de honkbalclub Sportclub Haarlem haar jaarlijkse sportdag voor leden en dona teurs. Bij de dames leverde Nita Jansen een fraaie prestatie door voor de derde achter eenvolgende keer beslag te leggen op de wisselbeker. De jeugdige Sportclub-wer per Gé van Berkel besloot zijn seizoen uitstekend door bij de heren als eerste te eindigen. In de junioren klasse kwam de titel te recht bij Rob Jetses. Na afloop werden de talrijke prijzen door voorzitter G. Hoos uitgereikt. De voor naamste uitslagen waren: Dames: 1. N. Jansen, 2. H. van Dijk, 3. Th. Doornbos. Heren: 1. G. van Berkel, 2. P. Kok, 3. D. Ausma. Junioren: 1. R. Jetses, 2. H. Kloos, 3. P. de Vos. ADVERTENTIE Inschrijving voor de nieuwe cursussen vanaf 1 September 's avonds van 7 tot 9 uur In het a.s. seizoen is als leraar aan onze school verbonden de heer P. ZYLSTRA, geslaagd in Engeland als dansleraar voor de twee hoogste diploma's. M.I.S.T.D. Highly Commended. M.I.D.M.A. Highly Commended. Lessen voor beginners, gevorderden medal-test, wedstrijd. Te!. 15525 - Haarlem Het jaarlijkse basketbal-tournooi van de Santpoortse vereniging ZBVS, dat ook nu weer op het fraaie buitenveld van natuur bad „Velserend" werd gehouden, heeft een tweetal verrassingen opgeleverd. In de dames-afdeling won geheel onver wacht het team van The White Stars uit Haarlem. Nadat de Stars bekerhoudster HOC reeds in een voorronde hadden uitge schakeld, werd ook in de finalewedstrijd het Amsterdamse VVGA na spannende en felle strijd verslagen (18-16), waardoor de beker voor een jaar in het bezit kwam van The White Stars. Ook in de herenklasse moest bekerhou der Antilopen de fraaie wisselbeker af staan. Indien de Antilopenspelers er in ge slaagd waren ook nu weer te winnen, zou de beker definitief in hun bezit zijn ge komen. Thans werd de ploeg echter door een kleine nederlaag (21-20) door het Am sterdamse VVGA verdrongen. In een dik wijls harde finale bleef finalist ZBVS met klein verschil in de meerderheid tegen de VVGA'ers (17-16), zodat de beker thans in het bezit kwam van de organiserende ver eniging. Hoewel de deelnemende Amsterdamse vereniging VVGA dus twee ploegen in de finales kreeg, slaagden zij er niet in een prijsje te bemachtigen. De uitslag was: Dames: 1. The White Stars (Haarlem), 2. VVGA (Amsterdam). Heren: 1. ZBVS (Santpoort), 2. VVGA (Am sterdam). Na afloop reikte de heer J. Slot, voorzit ter van de zwem- en basketbalvereniging „Santpoort", met een toepasselijk woord de prijzen aan de winnende ploegen uit. Evenals de HKB-vergadering, had ook de KNKB-vergadering een rustig verloop. Daar voorzitter W. Schaap wegens ziekte verhinderd was, was de leiding van de vergadering in handen van Jac. v. Driei. In het bestuur kwam één wijziging: we gens gezondheidsredenen trad de heer Hammink af: in zijn plaats werd benoemd de heer Ter Maat uit Arnhem. De heren Steenis en Hofstra kwamen wegens hun grote verdienste voor korfbal in het bezit van de Broekhuyzen-médaille. De vergadering besloot om aan het NOC het dubbeltje af te dragen voor alle KNKB-leden. Een voorstel van „Den Haag" om de wijze van stemmen te herzien werd afgewezen. Tenslotte kwam de KNKB- erebeker dimaal in het bezit van PSV, Ons Eibernest en Hou Stand met het oog op hun verdiensten voor de verbreiding van korfbal in Zwitserland en Oostenrijk. De sportdag, welke HBC Zondag als opening van het nieuwe sportseizoen heeft gehouden, is voor de Heemsteedse club een prachtig succes geworden. Een groot aantal toeschouwers was in het Heemsteedse Sportpark getuige van de wedstrijden, wel ke daar werden gehouden. Na een demon stratie van de afdeling Gymnastiek werd het programma vervolgd met een tweetal volleybalwedstrijden. De heren van HBC versloegen Leonidas met 30. De Heem steedse meisjes moesten tegen Velox met een 03 nederlaag genoegen nemen. De dameshandbalwedstrijd tussen HBC en Onze Gezellen eindigde in een gelijk spel, 11. Veel belangstelling bestond ook voor de tafeltenniswedstrijden, welke in 't Sport park-restaurant plaats vonden. Het hoofd nummer van de sportdag werd gevormd door de voetbalwedstrijd tussen HBC en de aloude Amsterdamse voetbalclub AFC. Deze ontmoeting had een spannend ver loop, waarbij vooral het slot van de wed strijd sensationeel was. Nadat HBC door Duivenvoorde de leiding had genomen, zag AFC kans de eerste helft af te sluiten met een voorsprong van 13. Na de pauze trof fen twee goals van Duivenvoorde de hoofd stedelijke veste. Met nog enkele minuten speeltijd was de score nog steeds 33, maar AFC wist toen de stand op 34 te brengen. De HBC'ers gaven zich echter niet gewonnen en vlak voor tijd maakte Neeskens gelijk. (44). Het programma van de revanche-wedstrij den der wereldkampioenschappen, welke op Woensdag 7 September op de stadionbaan in Amsterdam worden gehouden, is definitief als volgt samengesteld: Sprint: Professionals: Maspes (Italië) we reldkampioen, Plattner (Zwitserland), Van Vliet (Nederland) en Sacchi (Italië), respec tievelijk dus 1 tot en met 4 van de sprint finale in Milaan. Dit viertal rijdt matches a deux met een rit van vier aan het slot. Omnium voor professionals tussen de ploeg Messina - Trehler - Bellenger enerzijds en de Nederlandse ploeg Schulte - Van Est - Derksen anderzijds. Het omnium bestaat uit een tijdrit, een achtervolging en een klasse mentswedstrijd, steeds voor ploegen. Messina is wereldkampioen achtervolging en de Zwitser Strehler werd in Milaan tweede, Van Est nam de derde plaats in. Achtervolging voor amateurs over 4 kilo meter tussen de wereldkampioen Sheil lEn- geland) en de Nederlandse kampioen Van Heusden. Stayerswedstrfód over 1 uur tussen de we reldkampioen Timoner (Spanje), Bucher (Zwitserland) als tweede, Verschueren (Bel gië) de ex-wereldkampioen, de beide Fran sen Queugnet en Le Strat en de Nederlan ders Pronk, Wagtmans en Koch. De wedstrijden beginnen om half acht. Zondag werd het traditionele kampioen schap van Haarlem gespeeld. Rapiditas was als vanouds de organisatrice. Het was wel teleurstellend, dat niet alle eerste elftallen van de clubs uit de afdeling Haarlem had den ingeschreven. Zo misten w(j dus de Zandvoortmeeuwcn, O.S.S. en De Blinkert. Het deelnemersveld strekte zich bij de heren uit over de Vclsense tweede districtsklasser IJmond en de Haarlemse eersteklassers Ra piditas en Concordia. By de dames waren de ploegen van H.O.C., Rapiditas, IJmond en Concordia aanwezig. Een vooral opmerkelijke prestatie bij de dames leverde H.O.C., dat als tweede-klas- ser in het district door drie prachtige over winningen beslag legde op de wisselprijs. In de laatste wedstrijd nam Concordia een twee-nul voorsprong, maar toch moesten de rood-witten nog voor rust een tegenpunt in casseren en in de tweede helft slaagden de H.O.C.-dames er in met stug verdedigen en enkele gevaarlijke aanvallen de balans met drie-twee in haar voordeel te doen over slaan. Daarvoor was H.O.C. al met grote winst gaan strijken. Zo verloor Rapiditas met 6-1 en IJmond met 10-2. Het damesteam van IJmond deed in de wedstrijd tegen Concor dia overigens weinig onder voor H.O.C., want de Velsense dames slaagden erin met 4-3 de baas te blijven. De ontmoeting Rapiditas IJmond was een bijzonder spannende strijd, die met een 5-5 stand eindigde. Bij de heren is de titel vrijwel onbedreigd bij Concordia terecht gekomen. In de wed strijd tegen IJmond was het overwicht vol doende voor een 18-4 overwinning. De wed strijd Rapiditas—Concordia eindigde met 11-9, maar indien wij rekening houden met twee afgekeurde doelpunten uit strafworpen en zes wegens cirkelbal, dan blijkt duide lijker dan de cijfers aangeven, dat Concordia volkomen de toon aangaf. De wedstrijd tussen de reserveteams van Rapiditas en Concordia gaf een heel aan trekkelijk spel te zien met veel spanning. Steeds zaten deze ploegen elkaar vlak op de hielen en slechts óp het nippertje kon Con cordia 2 tot 12-11 uitlopen en zich winnaar noemen. Voorts wonnen de meisjes junioren van Rapiditas met 8-4 van IJmond. Op de banen van de Kennemer Golf Club in Zandvoort werden golfwedstrijden gehou den, foursomes over 36 holes voor dames met professionals. Winnaars werden me vrouw A. Buma en J. Ruhl van de Kenne- met Golf Club, die totaal 6 down noteerden. Op de tweede plaats eindigden mej. L. Bou- man en C. Cramer van de Twentse Golf Club met 10 down. Piewiep en Pippie waren nooit huiten de deur van hun huisje geweest; dat mochten ze niet, zeiden Vader en Moeder Muis altijd. „Maar waarom mogen wij eigenlijk nooit eens naar huiten?", vroeg Piewiep. Toen vertelde Moeder Muis, hoe gevaarlijk het was voor kleine muisjes om het huisje onder de grond te verlaten. „Jullie hent nog te klein en je kunt nog niet hard genoeg lopen!", waarschuwde ze. Ze vertelde, hoe de vreselijke kat altijd op muisjes loerde om ze te verslinden. Daar moest Piewiep nog aan denken, toen hij in zijn warme, veilige bedje lag. 5-6 De vereniging The White Stars nam Zon dag in Den Helder deel aan het basketbal- tournooi van de vereniging HAV. Vooral het damesteam was bijzonder succesvol, want door drie overwinningen behaalde het team van White Stars de eerste prijs. Ook het herenteam behaalde twee over winningen, doch moest tegen de organise rende vereniging genoegen nemen met een nerlaag. In deze klasse was een tweede prijs het eervolle resultaat. Antilopen maakte Zondag met een da mes- en herenteam de reis naar Rotterdam om deel te nemen aan het internationale tournooi van The Arrows. De Antilopen- dames kwamen door een tweetal overwin ningen tegen Rode Duivels en The Arrows (beide uit Rotterdam) in de finale, waarin een grote nederlaag het resultaat werd tegen de Amsterdamse eerste klasser Rood Wit, zodat een tweede prijs mee naar huis genomen werd. De heren waren in hun klasse niet zo gelukkig. Van het Amsterdamse APGS werd gewonnen, doch in The Arrows (Rot terdam) en Ekla (België) moest de meerdere worden erkend. De organiserende vereniging The Arrows won de finalewedstrijd tegen het met drie internationals uitkomend Belgische team zeer overtuigend en legde daardoor beslag op de eerste prijs. De jaarlijkse hockeywedstrijden, voor bereid door en gehouden op de velden van de Larense hockeyclub, behoren weer tot het verleden. Er namen Zondag elftal len aan deel uit Nederland en België; BMHC, Hilversum, Union, De Batavieren, Beerschot (België), het Noordelijk elftal, de landskampioen 1955 Venlo, het (niet vol ledig) Nederlands elftal en twee teams van de organiserende vereniging. Elk hockey-elftal speelde twee wedstrij den, zonder dat er verder sprake was van een tournooiwinnaar of algemeen klasse ment. De Bloemendaalse hockeyers speel den en wonnen beide wedstrijden, met drieéén van Hilversum en met twee nul van Laren. BMHC heeft voor het ko mende jaar het eerste elftal moeten ver anderen om dat de spelers Mohn (wegens verblijf in het buitenland) en Asis van Nouhuys (wegens studie in Delft) het ko mende seizoen niet voor BMHC zullen uit komen. De Bloemendalers zullen daarom een elftal formeren, dat alleen in de voor hoede zal afwijken van de opstelling van Zondag in Laren. Deze opstelling was: doel: Dalmeyer; achter: Zeven en Rahusen; midden: Van Olphen (aanvoerder), Van Berckel en Koningsveld; voor: Berkman, Kammeyer, Minnema, Bunge en Eldering. Spil Minnema is dus naar de voorhoede gegaan, waar Bouwman en Elias nog ont breken. Voor hen zullen waarschijnlijk twee voorhoedespelers het veld moeten ruimen. Bunge is in deze opstelling dus weer in de Bloemendaalse gelederen terug gekeerd. Als besluit van de Larense hockey- schouw speelde het" Nederlandse - elftal (zonder Drijver, Bouwman en Van Erven Dorens) een puntloos^ gelijkspel'tegen landskampioen Venlo. Als voorbereiding voor de wedstrijd tegen West-Duitsland op Zondag 30 October wordt op 11 September in Amstelveen een oefen wedstrijd gespeeld tussen het voorlopige Nederlandse dameselftal en een team, sa mengesteld uit speelsters van het „tour team" naar Australië. Het voorlopige Neder landse elftal ziet er als volgt uit: E-oel: J. Jurrissen (BDHC). Achter: J. Hogesteyn (Be Fair) en M. van Erven Dorens (Be Fair). Midden: B. van Tienhoven (Laren) B. Terlingen (Be Fair) en T. Boer (Pinoké). Voor: T. Nillesen (EMHC), M. Vigeleyn (Kieviten), N. van Nierop (Amsterdam), H. Vroonhoven (Were Di) en E. Bleekemolen (Be Fair). De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld voor de Engelse league, luiden: Eerste divisie: Aston VillaBirmingham City 0—0; BlackpoolChelsea 21; Burnley Luton Town 31; Sheffield UnitedTot tenham Hotspur 20. Tweede divisie: Doncaster RoversLei cester City 62; Leeds UnitedHull City 10; Plymouth ArgyleStoke City 0—l"; Rotherham UnitedBamsley 00. ADVERTENTIE Loop geen risico en neem een goede verhuizer met vast en vakkundig personeel. ZIJLVEST 41 - HAARLEM Telefoon 12456 - 14155 -22279 De 2500 meter lange continentale dra verij om de Kwarteltje S-prijs belooft Woensdagmiddag op Duindigt een prachtig sluitstuk te worden. De tijdelijk in ons land verblijvende Franse hengst Hé Lui maakt hierin zijn debuut. Aan de kop van het veld is vertegenwoordigd de stayer Ria Olivier, o.a. de bedwingster van Roland en Romeo Spencer. Zij ontvangt niet minder dan 80 meter voorgift van Nellie Gregor, die echter op Duindigt steeds tot topprestaties komt. Hierop vertrouwende gaat de tip naar Nellie Gregor, gevolgd door Ria Olivier en Hé Lui. Ook de andre draverijen zijn van uit stekend gehalte en bovendien zwaar bezet. In de koning Axkit-prijs gaat de voorkeur uit naar Queen Bonnie, die in lange tijd niet in de baan is geweest, doch snelheid voldoende heeft om de beide vertegenwoor digers van stal Pays-Bas (Quilla Lee en Ruth Buffington), alsmede Rosa Dear te overvleugelen Niet minder dan 21 paarden zullen in de Koerier-prijs aan de start verschijnen. Met dit grote aantal komen de zwaarst gehan dicapte paarden voor een vrijwel onmoge lijke taak te staan, te meer daar in de kopgroep de veelbelovende True Spencer met eerste kansen staat. Met haar mag ge noemd worden Trudy Hanover. Uit de achterhoede is Rita Bond het gevaarlijkste als zij maar tijdig genoeg uit het gedrang kan raken. Bij de twee-jarigen profiteert Urchin Hollandia van de gunstige bepalingen. Hoe wel de jonge hengst enige zeer goede ver richtingen op zijn naam heeft is het nog niet gelukt hem als eerste over de finish te brengen. De snelle, maar onbetrouwbare Urania zou kunnen verrassen en is in ieder geval met Ureka op de plaats te verwachten- In de vierde-klas courses voor paarden, welke nog geen 1000,hebben gewonnen, is de klasse thans zo gering, dat het een vrij onmogelijke taak is om hieruit nog een winnaar te zoeken, daar het ene paard nog onregelmatiger is dan het andere. De besten zijn nog Truusje L, die vermoede lijk zal winnen, voor Rhea en Rosa Rubra. Als afsluiting van het honkbalseizoen speelde EDO op de vliegbasis Soesterberg tegen het Amerikaanse legerteam 512th Sabres. Met het oog op het uitkomen van enkele spelers in het voetbalelftal, was EDO voor deze gelegenheid aangevuld met de Kennemerland-spelers Van der Wal en Molleman. Na een aantrekkelijke en span nende wedstrijd moest EDO, ondanks het feit, dat werper De Nieuwe uitstekend op dreef was en elf tegenstanders op drieslag uitschakelde, met een 4-2 nederlaag ge noegen nemen. Reeds in de eerste innings kon EDO door De Zwart de leiding nemen toen Flippo vier keer vierwijd weggaf, waardoor de EDO'er ongehinderd de thuisplaat kon pas seren (0-1). Deze voorsprong kon in de vijfde innings door Molleman zelfs worden opgevoerd tot 0-2 toen hij door fouten op de honken gekomen was. De zesde innings bracht de ommekeer in de Amerikaanse ploeg toen werper De Nieuwe enkele honkslagen moest laten passeren, waardoor de kleine voorsprong geheel verloren ging en de Amerikanen zelfs een 4-2 voorsprong namen. Deze voor sprong behielden de Sabres tot net einde, doch ook EDO gaf geen scoringskansen meer weg, zodat EDO met een eervolle nederlaag genoegen moest nemen. DROBNY. In de halve finales heren enkelspel van het internationale tennis- toumooi in Baden-Baden heeft de Italiaan Gardini van Drobny (Egypte) gewonnen. De cijfei's waren 61, 97. In de andere halve finale won de Amerikaan Patty met 64, 63 van de Italiaan Sirola. NIEUW WERELDRECORD KOGELSTO TEN. De Russische athlete Galina Sybina, Olympisch kampioene in 1952 in Helsinki, heeft het wereldrecord kogelstoten, dat reeds op haar naam stond, verbeterd met een worp van 16.29 meter. Het oude record stond op 16.27 meter, gemaakt in Kiev op 14 Septem ber van het vorig jaar. TEINES. Tijdens internationale athle- tiekwedstrijden in Keulen slaagde Steines, een Duitse student, erin, het Europese record over 200 meter horden te egaliseren. Met 23.5 sec. verbeterde Steines het Duitse record. Zijn tijd was gelijk aan die, waar mede de Rus Lituov in 1952 het Europese x-ecord op zijn naam had gebracht. NEUHAUS. De Zondag in de West- falenhalle in Dortmund gehouden wedstrijd tussen de Italiaan Cavicchi, Europees kam pioen zwaargewicht, en de Duitser Heinz Neuhaus, ex-houder van de Europese titel, is voor de 15.000 toeschouwers een teleur stelling geworden. Naddt Cavicchi in de vijfde en in de achtste ronde tweemaal door de Nederlandse scheidsrechter Bergstroem was gewaarschuwd wegens onregelmatig boksen en vasthouden, werd hij in de ne gende ronde, omdat hij zijn strijdwijze niet veranderde, gediskwalificeerd. BOYSON. De Noorse hardloper Boyson heeft zijn oude rivaal, de Belg Moens, die onlangs het wereldrecord op de 800 m. ver beterde, op een in Brussel gehouden inter nationale athletiekwestrijd op het nummer 880 yards verslagen. Boyson liep de afstand in 1 minuut 49 seconden. Moens deed er een tiende seconde langer over. (vei-taald uit het Engels) 30) „We vallen hoe dan ook niet erg op", zei Patricia met een overmoedig lachje, terwijl ze haar hoed afzette. „Het zijn haast allemaal paartjes, die hier wandelen, en die hebben heus geen belangstelling voor andere mensen, evenmin als wij". „Nee, dat is waar. Maar begrijp je, ik wil je helemaal voor mezelf hebben. Ik heb er genoeg van, je in bijzijn van andere mensen te zien en al mijn krachten te moeten inspannen om je niet te omhel zen". Ze volgden een smal paadje; toen ze bij een bocht kwamen en er geen mens meer te zien was, trok hij haar opeens tegen zich aan en begon haar te zoenen met een hartstocht, die haar bijna aan het schrik ken maakte. Hij hield niet op en na enkele ogenblikken nam haar weerstand af en beantwoordde ze zijn hartstocht.... Met een zucht van voldoening mompelde hij: „O, ik wist, dat je véél van me hield „Natuurlijk, Phil! Natuurlijk wist je dat. En er is geen enkele reden om je mijn liefde niet te tonen. „Inderdaad geen enkele reden". Hij hield haar thans glimlachend een eindje van zich af. „Hoewel.... er misschien toch eigenlijk wél een reden is. „O.... dat bedoel ik niet". Ze lachte vrolijk en keek hem vol tederheid aan. „Ik bedoel, dat er uiteindelijk niets verkeerds is, omdat. „Natuurlijk zit er niets verkeerds in", onderbrak hij haar ongeduldig. „Hoe zou er iets verkeerds kunnen zijn, wanneer twee mensen zo oprecht van elkaar hou den als wij? Het enige verkeerde is die andere man, die tussen ons kwam. Maar hij is niet van belang. Dat besef je toch goed, lieveling? Ik weet, dat het voor jou met je strikte opvattingen over goed en kwaad, enigszins moeilijk te verwerken is. Maar heus, zulke dingen gebeuren nu een maal. Het heeft geen zin om er verder over te praten, waarom je met hem getrouwd bent en waarom het beter was geweest, als je het niét had gedaan. Het is nu eenmaal gebeurd. Maar waarom zouden wij er óns leven door laten bederven? Je behoeft hem niet dankbaar te zijn. Hij is „Stop, Phil". Hij hield op en keek haar aan, verwon derd over de heftigheid van haar uitroep. „Wat is er?" vroeg hij en zijn stem klonk iets minder hartstochtelijk drin gend. „Heeft het idee bij je post gevat, dat ik voor een verhouding met jou zou voelen?" vroeg ze hem recht op de man af, hoewel er in haar stem nog een zachte klank was. „Maar lieveling", zei hij ernstig, „waar om gebruik je die benaming voor iets dat daarvoor toch stellig té mooi is. Je be doelt. dat ik je beledig door er zó over te praten? Maar je weet toch, dat ik dat niet wil. Je bent nu eenmaal getrouwd. goed, ik aanvaard dat.... maar...." „Ik ben niét getrouwd", onderbrak ze hem op matte toon, zich er van bewust, dat ze hem dit op geheel éndere wijze had willen vertellen. Maar ze moést hem het zwijgen opleggen, vóórdat hij zijn bedoe lingen tè duidelijk zou uitspreken „Je bent niétHij maakte zijn zin niet af en staarde haar stomverbaasd aan. „Allemensen! Bedoel je.dat je zo maar samenleeft met Harnby?" „Nee, natuurlijk niet! Hoe durf je zo iets te veronderstellen? „En omdat ze op eens buiten zichzelf van verontwaardiging was over zijn houding, gaf ze hem een stevige klap recht in z'n gezicht. „AllemachtigHij wreef zich langs zijn wang. „Wat wil je me dan vertellen? Eerst zeg je, dat je zijn vrouw bent bo vendien schijn je bij hem thuis als zijn echtgenote geaccepteerd te worden en nu beweer je, dat je niet werkelijk met hem getrouwd bent! Als ik dan een vol komen logische conclusie trek, geef je me een klap in m'n gezicht...." „O, Phil, het spijt me zo! Het was hele maal mijn bedoeling niet je pijn te doen. ,,'t Is niet erg", antwoordde hij met een glimlach. „Je slaat niet hard met die mooie handjes van jou! Maar wil je me alsjeblieft een uitleg geven?" „Ja. natuurlijk. De fout ligt helemaal bij mij, Phil. Ik bied je mijn excuses aan. Ik heb niet het recht om boos op je te zijn, omdatwel omdat je nooit zulke dingen tegen me gezegd zou hebben, als je niet wanhopig was geweest, denkende dat ik buiten je bereik was.Is 't niet zo?" Er was een dringende klank in haar stem en ze keek hem vol spanning aan. Hij trok haar arm door de zijne en begon lang zaam met haar door te wandelen. „Het lijkt me beter, liefje, dat we ons eerst met de feiten bezig houden, daarna zal ik je zeggen, wat ik te zeggen heb", zei hij op kalme toon. „Natuurlijk, je hebt gelijk. Phil, je moet niet boos zijn. 't Is echt helemaal niét zo als je waarschijnlijk denkt. Michael is in werkelijkheid met iemand anders ge trouwd." „Allemensen!" „Ze waren nog niet lang getrouwd en zij heeft hem in de steek gelaten. „Ik kan haar geen ongelijk geven", mom pelde Phil, maar Patricia onderbrak hem fel: ,,'t Was heel erg van haar, ze is er met iemand anders vandoor gegaan, terwijl ze nog op de huwelijksreis waren. Tussen haakjes: zij was de vrouw met wie je hem in Parijs hebt gezien „O, juist. Ga door!" „Ze waren onderweg naar huis, begrijp je, toen dit gebeurde, ik bedoel, toen zij met die andere man wegging.en onge veer tezelfder tijd kreeg hij een telegram, dat zijn moeder heel ernstig ziek was „Dat is die oude dame, die zoveel be langstelling voor jouw doen en laten heeft, nietwaar?" „Als je bedoelt dat ze mij bespionneert, dan heb je 't mis. Doch dit terzijde. De oude mevrouw Harnby had Michael's vrouw toevallig heet ze ook Patricia nooit gezien, en ze leefde voor de dag, dat ze haar zoon met zijn vrouw thuis zou kunnen ontvangen. Michael is enig kind, en hoewel zijn moeder haar best doet om zich niet te veel op hem te concentreren, gelukt haar dat natuurlijk niet helemaal. Michael wist, dat het een enorme schok voor haar zou zijn, om niet te zeggen een doodsteek, als ze hoorde wat er gebeurd was. Toch haastte hij zich naar huis. En onderweg van Dover naar Londen over reed hij mij bijna „De sufferd!" „Hij kon er niets aan doen. Het was mijn fout. Ik liep zonder uit te kijken de auto weg op. Ik liep te piekeren, omdat ik af gewezen was bij een sollicitatie, terwijl ik een baantje dringend nodig had. Boven dien had ik geen cent meer op zak „Maar lieveling, waarom liet je 't zover komen, zonder mij te waarschuwen?" „Dat doet nu niet ter zake", antwoordde ze kortaf. „Zo stond 't er nu eenmaal voor, toen ik in de meest letterlijke zin tegen Michael aanbotste. Ik kwam er met de schrik af en toen Michael me een lift gaf naar Londen, raakten we aan het praten en hoorde ik van zijn moeilijkheden." „En toen had hij het lef om jou te vra gen om als zijn vrouw op te treden, enkel en alleen omdat hij geen idee had waar zijn eigen vrouw uithing?" „Zo was 't helemaal niet! Om je de waarheid te zeggen, kwam het idee niet alleen bij hém op, maar ook bij mij. Het feit, dat ik dezelfde naam als zijn vrouw had, was misschien de eerste aanleiding tot dit onzinnige plan. Toen we het uit werkten, leek het allemaal zo wonderlijk eenvoudig. En dat zou 't ook inderdaad geweest zijn, als alles gelopen was, zoals we verwachtten." „Je bedoelt, als Mama volgens de plan nen gestorven was?" „O, Phil, waarom moet je 't zó zeggen? Natuurlijk kon ik niet vermoeden, dat ik van mevrouw Harnby zou gaan houden, maar dat gebeurde werkelijk. Ik zou nu voor geen goud willen, dat ze stierf Ik ben heel dankbaar, dat ze weer beter zal worden. Maar natuurlijk werd onze opzet er wél door in moelijkheden ge bracht." „Dat kan ik me voorstellen", merkte Phil op ijzige toon op. „Michael is de enige, die erbij boft. „Voor hem is het éven erg", zei Patricia scherp. „Je denkt toch zeker niet, dat hij deze bedriegerij langer dan strikt noodza kelijk wil voortzetten?" Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 6