Breesaap" liet de voetballers van een geslaagde zevenkamp genieten Havenberichten Visserij-varia Agenda voor Velsen Na vele jaren heeft de AJC weer een afdeling in IJmuiden Lek-waterleiding kruist de Schulpweg; huizen verdwijnen Afdeling IJmond laat de volleybal weer springen Duiven repten zich terug naar de Kennemer til „Trekvogel"-werk In totaal 2,2 millioen voor arbeiderswoningen Zalentekort remt nog altijd deze sportbeoefening Dag van Boevink en Spruit Nieuwe clubkampioenen kwamen na veel spanning uit de bus A. de Jong samen met Beeke aan de leiding Accordeonmuziek in Scheybeek Driehuizerkerkweg afgesloten i Receptie tienjarige 3 JJmuider Harmonie Indonesische marine laat schepen bouwen in Bremen K. Steijn wint jeugd- schaakkampioenschap Begin OCtODer Stnrt bet men ee-n samenkomst van de gehele Weenink" ter vergadering Chr. film actie vertoont „Ik ben met U" Coöperatie vraagt medewerking voor nieuwbouw in „Duinwijk" Biljarttournooi om de Lamers-wisselbeker Agenda voor Beverwijk 9* HET PLEIT ONGETWIJFELD voor de uitstekende clubgeest onder de leden en aanhangers van de voetbalvereniging „Breesaap" om de jaarlijkse sportdag met zevenkamp voor de heren en vierkamp voor de dames tot een prettig familiefeest te maken, waarvoor altijd weer een flinke belangstelling bestaat, niet alleen van deel nemers, doch ook van het publiek. Het is te dezen opzichte wel opvallend, dat andere voetbalclubs in de omgeving juist wegens gebrek aan voldoende belangstelling onder de leden hun jaarlijkse sportdagen niet hebben kunnen houden. De VVB-familie heeft de gehele Zondagmorgen op het „Watervlief'-sportpark door gebracht, waarbij het weer van harte meewerkte. Aangezien de zevenkampen van welpen en adspiranten Zaterdagmiddag werden doorkruist door een tournooi op „Schoo- nenberg" werden deze wedstrijden gister morgen om acht uur al tot een einde ge bracht. Hierna volgden de wedstrijden voor de dames en heren onder leiding van de heer A. F. Nieuwenhuys. De organisatie was uitstekend voorbereid en zo kon het ge beuren, dat het rooster zelfs vóór de ge plande tijd was afgewerkt. Het heeft in de senioren-zevenkamp, waarbij P. de Wolf wegens zijn verblijf in Nieuw Guinea zijn wisselbeker niet ver- verdedigen kon, gespannen. Er was een felle strijd om de punten tussen C. Luntz, P. Hel der en F. Boevink, die de laatste won met slechts 37 punten voorsprong op P. Helder. Bij de junioren was het verschil even zeer niet groot toen het laatste nummer de doorslag moest geven. Cock Spruit, die bekerhouder is, wist op fraaie wijze zijn titel te prolongeren met 74 punten voor sprong. Onder de veteranen ging het wat ge moedelijker. De strijd om de eer bepaalde zich tussen J. Duineveld en D. Schriemer, van wie eerstgenoemde 58 punten voor sprong nam en de bekerhouder van 1954 J. v. Tiel naar de derde plaats verwees. Als gebruikelijk zorgden enige actieve VVB-dames voor de verversingen tijdens de wedstrijden, die menige zweetdruppel van de deelnemers vergde. Aan gezelligheid ontbrak het ook verder niet aangezien een geluidsinstallatie voor opgewekte klanken zorgde. Zij nog vermeld dat F. Boevink (senior) en C. Spruit (junior) hun kampioenschap behaalden op zes nummers; beide noteer den zij 0 punten op vèrschieten. De uitslagen waren: Senioren: 1. F. Boevink 4028 pt; 2. P. Helder 3991 pt; 3. C. Luntz 3915 pt; 4. H. Verswijveren 3745 pt; 5. N. Michel 3683 pt; 6. F. Bruinzeel 3646 pt; 7. K. Kil 3589 pt; 8. J. N. v. d. Linde 3520 pt; 9. G. Dekker 3371 pt; 10. F. de Ruiter 3333 pt; 11. F. Kooimans 3270 pt; 12. M. Meyer 3248 pt. Junioren: 1. C. Spruit 3510 pt; 2. J. Schipper 3436 pt; 3. C. N. Hertzberg 3180 pt; 4. J. Jansen 3165 pt; 5. P. v. Campen 3080 pt; 6. W. Noortman 3000 pt; 7. P. Bak ker 2868 pt; 8. Th. v. d. Kuil 2826 pt; 9. J. Hoogendijk 2755 pt; 10. J. Jonkman 2610 pt. Veteranen: 1. J. Duineveld 3397 pt; 2. D. Schriemer 3339 pt; 3. J. v. Tiel 2945 pt; 4. P. v. Vuuren 2830 pt; 5. J. v. d. Linde 2697 pt. Om de provinciale damtitel Niet zonder geluk is de 62-jarige oud- kampioen van Haarlem A. de Jong er in geslaagd dit weekeinde drie punten te be halen in de strijd om de provinciale dam titel. Daar ook Beeke uit Weesp hetzelfde resultaat bereikte staan de twee leiders met slechts twee verliespunten na vijf ronden gelijk op de eerste plaats. Dukel herstelde zich enigszins door twee overwinningen te behalen. Zaterdag werd Berk door Dukel gedwongen in een elf om elf stand een stuk te offeren. Na een lang eindspel won Dukel. Ook de bord één speler van St. Thomas uit Castricum Van der Hi mét .heeft geduchte tegenstand geboden. Doch in een hekstellingpartij won Dukel tenslotte na vijf uur spelen. Stahlberg is er hopeloos uit. Nu verloor de oud-kampioen van Amsterdam door een geestig zetje van Den Doop. Stahlberg is vrijwel uitgeschakeld doch blijft voor elke tegenstander een gevaarlijk struikelblok. De uitslagen luiden: Vierde ronde: Dukel wint van Berk. Abe de Jong wint van Van der Himst. Ansems remise met Sluis. Willemse remise met Postma. Beeke remise met Van Dijk. Den Dood remise met Van Heerden. Vijfde ronde. Berk remise met Willemse. Dukel wint van Van der Himst. Van Dijk remise met Abe de Jong. Van der Sluis verliest van Beeke. Van Heerden verliest van Ansems. Stahlberg verliest van Den Hoop. De stand na de vijfde ronde is als volgt: A. de Jong cn Beeke 8 punten. Ansems 6 pnt. uit 4, Dukel en Den Doop 6 pnt., v. d. Sluis 5 pt. Willemse, Van Heerden, Otto van Dijk 4 pnt., Postma, Van der Himst 3 pnt., Stahl berg 2 pnt., Berk 1 punt. Zaterdag en Zondag wordt de wedstrijd in Die Raeckse te Haarlem voortgezet. Dukel speelt met Van Dijk en Van der Sluis. De tweede DCIJ'er Postma speelt met Berk en Van der Himst. Abe de Jong ontmoet Van der Sluis en Van Heerden. Leider Beeke komt uit tegen Van Heerden en Stahlberg. De Beverwijkse Accordeonvereniging heeft Zaterdagavond in park Scheybeek een concert gegeven, dat zich in een grote belangstelling mocht verheugen. Onder leiding van de heer Alb. v. d. Wolff werd op voortreffelijke wijze gemusiceerd, waar bij de orkestleden blijk gaven terdege te hebben gestudeerd. Een hartelijk applaus na elk nummer was hiervoor een welver diende hulde. Het was daarom dubbel jammer dat in Scheybeek alleen maar staanplaatsen zijn, het vergt heel wat moed en uithoudings vermogen van de luisteraars om een uit voering tot aan het laatste nummer te blijven bijwonen. Burgemeester en wethouders van Velsen delen mee, dat met ingang van Dinsdag 6 September tot nader order, de Driehuizer kerkweg, van de Ver Loren van Themaat- laan te Velsen af tot de Waterloolaan te Driehuis, voor het doorgaande verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. De eerste plaatsen op de zevenkamp nummers werden ingenomen bij de se nioren op: 80 m, G. Steinvoort; inwerpen, F. Boevink; vèrtrappen, J. Roos; vèrsprin- gen: G. Steinvoort; baldribbelen, H. Vers wijveren; doelschieten: C. Luntz, J. Blans- jaar; zuiver plaatsen, P. Vlietstra, F. Boe vink. Bij de junioren op: 80 m, C. Spruit; doel schieten, P. Jansen; baldribbelen, J. Stet; zuiver plaatsen, W. Noortman; vèrspringen, C. Spruit; inwerpen J. Schipper; vèrtrap pen, v. Campen. Dames-vierkamp De tot traditie geworden vierkamp voor de dames van de VVB-familie trok ook deze keer weer een grote belangstelling. Uiteraard was voor deze sportgebeurtenis tevens alle belangstelling achter het hek, vooral by de spectaculaire autopedrace, die de vierkamp, bestaande uit 40 en 60 m hardlopen, doelwerpen en zuiver plaatsen complementeerde. Het was niet te verwonderen, dat bij de A-groep mevr. Meyer, die bijna het gehele jaar door sport beoefent, met groot ver schil de eerste plaats voor zich opeiste, zo dat zij de wisselbeker verwierf, die niet verdedigd kon worden door mevr. De Wolf-List, die met haar man in Nieuw- Guinea verblijft. Evenzeer was de verwachting bij de damesgroep B gewettigd, dat mevr. Zand, die de beide vorige jaren de wisselprijs verwierf, ook nu de titel zou behalen, zij het dan na enige spanning. Inderdaad slaagde zij er in om voor de derde maal in successie te winnen en dus definitief de beker in bezit te krijgen. De uitslagen bij de dames waren: A: 1. mevr. S. Meyer-Sanders 3320 pt; 2. mej. M. Zijp; 3. mej. N. Sluimers 2590 pt; 4. mevr. J. Roos 2500 pt; 5. mevr. F. Morlang 2190 pt; 6. mevr. J. v. d. Linde 1980 pt. B: 1. mevr. W. Zand 2850 pt; 2. mevr. M. Michel-Verkerk 2330 pt; 3. mej. I. de Graaf 2130 pt; 4. mevr. D. Schriemer 1840 pt; 5. mevr. D. Aafjes 1460 pt; 6. mevr. B. Bak ker 1400 pt. Zaterdagmiddag de jeugd Evenals voor de „grote" dag was er Za terdagmiddag op „Watervliet" voor de VVB-jeugd alle belangstelling. De resultaten van de.adspiranten waren op: baldribbelen, P. .v. Vuuren; hardlopen, Th. Bijlsma; doelschietën;> L. Deen; inwer pen, Th. Bijlsma; vèrschieten, C. Pott; zui ver plaatsen, I. v. d. Sluis; vèrspringen, G. Selemeyer en C. Duin. De totaal-uitslag werd: Welpen: 1. P. v. d. Geer 3355 pt (wissel beker en vaantje); 2. R. Veer 3314 pt (vaan tje); 3. J. Bos 3309 pt (vaantje); 4. H. Schenk 3126 pt; 5. I. v. d. Sluis 2810 pt. Adspiranten: 1. D. Deen 3348 pt (wissel beker en vaantje); 2. Th. Bijlsma 3246 pt (vaantje); 3. A. Tuinstra 3185 pt; 5. C. Duin 3158 pt. Zondagavond bleek in het Statenhuis op nieuw de prettige sfeer bij VVB tijdens de prijsuitreiking. Velen van de VVB-familie waren bijeen om van voorzitter W. Zand te vernemen, dat de zevenkamp gelukkig elk jaar een grote aantrekkingskracht op de leden heeft, waarbij anderen zich in stellen om spontaan mede te werken aan de organisatie, waarvoor hij hartelijk dankbaar was. Voordat de VVB-familie zich volledig aan de feestelijke gezelligheid kon over geven, merkte voorzitter Zand nog op, dat VVB, thans tweede klassex-, de wind in de zeilen heeft gehad, maar men moest wel bedenken, dat het tij zou kunnen keren en dan verwachtte hij ook bij mogelijke tegenwind op de clubmensen te kunnen blijven rekenen. >^cocc030cooococccccoocc<xx»cxxcccc<x'xxx)cocccoococcccoc' Daar het op 11 September tien jaar ge leden is, dat de „IJmuider Harmonie" werd opgericht en onder leiding van de heer J. Groot de repetities begon nen, zal op Zaterdag 17 September van vier tot zes uur in de foyer van het Rex Theater een receptie worden ge houden. x>ooc<xx>oooooooooocoocoooooc<x>ccc De echtgenote van de Indonesische am bassadeur in Bonn, mevrouw Maramis, heeft vorige week het laatste van een se rie van acht hulpvaartuigen voor de Indo nesische marine, die zijn gebouwd op een Duitse werf in Bremen, te water gelaten. Het vaartuig kreeg de naam „Pulau Rind- ja". Deze vaartuigen hebben een lengte van veertig meter, zijn vijf en een halve meter breed en hebben een kruissnelheid van 25 mijl per uur. Volgens DPA verwacht deze Duitse werf nog meer opdrachten van de Indonesische marine. Het jeugdschaakkampioenschap van Mid- den-Kennemerland, georganiseerd door de Beverwijkse schaakclub „Weenink", is ge ëindigd met een overwinning van de Sant- Poorter K. Steyn, die het „Weenink"-lid L. Mosterman in een beslissingswedstrijd ver sloeg. 1.250.000 vierkante mijlen worden bestreken door de automatisch werkende camera, die is gemonteerd in de Aerobee-raket. Deze raket, waarmee men in de toekomst de kunstmatige aardsatellieten het luchtruim in wil zenden, is op het moment waarop de foto werd genomen op zijn hoogste punt namelijk 150 km. Op het moment waarop de opname werd gemaakt heerste er in de linker bovenhoek juist een wervelstorm, met een doorsnede van ruim duizend mijl. DE JONGE IJMUIDENAREN Peter Molleman en Cor Wormsbecher hebben de af deling IJmuiden van de A.J.C. (Arbeiders Jeugd Centrale), die voor de oorlogsjaren één van IJmuidens grootste verenigingen was, maar na 1945 dreigde niet meer op te staan, uiteindelijk toch weer weten op te richten. Vorig jaar October is het twee tal weloverwogen met deze heroprichting begonnen, daar tijdens het 1 Meifeest een ieder zich had afgevraagd waar de AJC-IJmuiden bleef en waarom de AJC-Bever- wijk het programma op die eerste Mei moest verzorgen. Peter en Cor hebben de laatste maanden veertien knapen bij elkaar weten te krijgen en zijn daarmee aan de kadervorming begonnen. Begin October kan nu worden gestart met het Trekvogel- werk. -pj j 1 j_ j_ 1 i 1 samen> én éénmaal in de twee weken houdt De IJmuidense afdeling, eigenlijk een vlucht geheten, zal ongeveer acht a tien koppels krijgen, die elk weer acht tot ne gen jongens tussen de 12 en 16 jaar be vatten. Vluchtleider is Peter Molleman. In de gemeentelijke vergaderzaal aan de Abelenstraat zal de afdeling IJmuiden van de AJC op 8 October de eerste bijeen komst houden. Een bonte avond wordt ge organiseerd, waaraan meewerken de leden van de AJC te Haarlem. Zij zullen in een aantrekkelijk programma voor ouders en genodigden het Trekvogel-werk belichten: de vorming van de jeugd in de AJC, een organisatie van arbeidersjeugd op Huma nistische grondslag. Éénmaal per week zul len de leden bijeen komen om ondermeer kampeertechniek, zang, volksdans en het lekenspel te beoefenen en andere keren het strand langs of de duinen in te trekken. Het kader wil het werk in IJmuiden een moderne inslag geven, opdat aansluiting bij de jeugd van de tegenwoordige tijd wordt gevonden. Uiteraard is dit voorlopig een zoeken. De koppels komen voorlopig eenmaal per week bij één van de leden aan huis ADVERTENTIE Door twee percelen grond in Velsen- Noord ter grootte van 160 en 168 vierk. m. is de watertransportleiding van de N.V. Waterstransportmaatschappij Rijn-Kenne- merland te Amsterdam geprojecteerd. In verband daarmee is het nodig, dat de zich daarop bevindende panden, plaat selijk bekend Schulpweg respectievelijk nr. 128 en 129 te Velsen-Noord worden gesloopt. De genoemde maatschappij heeft het eerstgenoemde perceel inmiddels aange kocht, terwijl omtrent de aankoop van het andere perceel thans overeenstemming is bereikt. Deze percelen zijn voor de gemeente van belang omdat de grond zal worden bestemd voor verkeersdoeleinden. De voornoemde maatschappij heeft zich bereid verklaard deze percelen aan de gemeente over te dragen tegen de dezer zijds getaxeerde bedragen van respectie velijk f2600 en f3500. Met het oog op de realisering van de woningbouw, zoals deze is geprojecteerd in het wederopbouwplan voor Santpoort- Noord is het nodig dat de gemeente de beschikking krijgt over een deel ter grootte van ongeveer 115 vierk. m. van een perceel van J. P. Nijssen in Sant poort. Deze heeft zich bereid verklaard het bedoelde perceelsgedeelte aan de ge meente te verkopen voor een koopsom, berekend naar f 9 per vierk. m. De heer C. Mackaay, wonende Driehui zerkerkweg no. 59 te Driehuis, heeft ver zocht, aan hem te verkopen, ten behoeve van de vergroting van de achtertuin van zijn woning, een stuk grond, ter opper vlakte van onver 180 vierk m. Tegen in williging van dit verzoek hebben B. en W. geen bezwaar. De prijs is f 3 per vierk. m. De N.V. Handelsonderneming „Unie" te IJmuiden heeft de gemeente verzocht, aan haar te verkopen, ten behoeve van het daarop stichten van een showroom met bovenwoningen, een perceel grond, ter grootte van ongeveer 325 vierk. m. gelegen tussen Marktplein en Geleen- straat. Dit perceel is in het wederopbouwplan D voor Nieuw-IJmuiden bestemd voor be bouwing met winkel-woonhuizen. Namens de Genie te Haarlem is de ge meente voorts verzocht, het perceel ter oppervlakte van 320 vierk. m. aan de President Steynstraat, aan de Staat der Nederlanden (ministrie van Oorlog) te verhuren als parkeerterrein ten behoeve van de Brigade IJmuiden der Koninklijke Marechaussee. Het bedoelde terrein wordt sedert 1 April j.l. als zodanig gebruikt. De huurtermijn ware te stellen op 10 jaren met de mogelijkheid van tussen tijdse opzegging wederzijds met inachtne ming van een termijn van 1 jaar, terwijl de huursom dient te worden bepaald op f 75 per jaar. „Pat Mat" gaat nieuwe competitie bespreken Woensdagavond 7 September komen de leden van de Kennemer Schaakclub „Pat- Mat" in het Statenhuis bijeen voor de jaar vergadering. In deze bijeenkomst zal men o.a. het competitieschema bespreken voor de winterwedstrijden en zullen de afdelings kampioenen gehuldigd worden. Spreekuur weth. Maas De Velsense wethouder van Sociale Za ken, de heer C. P. J. Maas houdt in plaats van Woensdag, deze week op Vrijdag 9 September van 1012 uur spreekuur. VEILINGBERICHT Sla 618; bloemkool 1359: bospeen 1022; wasp een 818; sperciebonen 2939; snijbonen 20—46; pronkbonen 1418: spek- bonen 2633; trosbonen 5469; stokdik 39—57; spinazie 8—19; andijvie 9—17; toma ten 2025; komkommers 1027. vlucht. De zaalruimte voor deze vlucht- avonden ontbreekt nog, maar Cor en Pe ter hopen hier spoedig een oplossing voor te vinden. Bovendien beschikt de AJC-IJmuiden nog steeds over een herbouwplicht. Door de bezettende macht werd het verenigings gebouw in de nabijheid van de speeltuin „In Veilige Haven" in de oorlogsjaren af gebroken. Na de oorlog is er zowel van heroprichting van de afdeling als herbouw van het verenigingsgebouw niets gekomen. De leiding heeft evenwel nog een Groot boeklening van f 1700 uitstaan, zodat met tertijd zeker tot stichting van een nieuw gebouw kan worden overgegaan. „Tussen de bedrijven door" In het programma „Tussen de bedrijven door" dat Donderdag 8 September door de NCRV wordt uitgezonden zal mevrouw N. de BockLuiting uit Beverwijk spreken over het onderwerp „In de nazomer naar Spanje". De Beverwijkse schaakclub „Weenink" houdt vanavond (Dinsdag) in haar clubhuis een ledenvergadering. De agenda vermeldt o.a. een voorstel tot contributieverhoging en de bespreking van de wintercompetitie. De Christelijke Filmactie te Beverwijk zal op Woensdag 14 September het nieuwe seizoen openen. In het KSA-gebouw zal worden ver toond de Zweedse rolprent „Ik ben met u". De Algemene Coöperatieve arbeiders woningbouwvereniging in de gemeente Velsen, gevestigd te Velsen heeft het col lege van B. en W. verzocht medewerking ingevolge de Woningwet te mogen ontvan gen voor de bouw van 126 woningen in het gedeelte van Duinwijk te IJmuiden, dat wordt begrensd door de Grote Beerstraat, de Eenhoornstraat, de Radarstraat en de Dolfijnstraat. De stichtingskosten van het plan zullen naar raming 2.200.000,— bedragen. B. en W. stellen de raad voor, aan deze corporatie de gevraagde medewerking te verlenen en daartoe vast te stellen het be sluit, dat in ontwerp bij de stukken is ge voegd. Alle voorbereidende werkzaamheden voor de volleybal-wintercompetitie van de afde ling IJmond zijn verricht, zodat de wedstrij den met ingang van vandaag weer regel matig op de Dinsdag en Woensdagavonden in de Gymnasiumzaal te Velsen zullen wor den gespeeld. De indeling van de wedstrijden is zodanig dat de tweede klasse wedstrijden steeds op de Dinsdagavond en de eerste klas-wedstrij den voornamelijk pp de Woensdagavond gespeeld worden. De eerste week komen de herenteams en in de tweede week de dames teams aan bod. Deze omwisseling zal regel matig doorgaan. Iedere speelster en speler zal dus slechts één wedstrijd per veertien dagen kunnen spelen. Een verbetering in dit opzicht is voorlopig niet mogelijk, daar een dertigtal teams zich met één speelveld moet behelpen. Naar de bouw van een sporthal wordt door de volleyballers dan ook reikhalzend uitge zien opdat zjj op gelijke wyze als in andere steden hun sport zullen kunnen gaan be oefenen. De vooruitzichten voor de verhoging van het spelpeil in de afdeling IJmond zijn, voor zover mogelijk, gunstig. Zowel de eerste klas van de dames als van de heren bestaat uit acht teams. Onder deze deelnemers behoren dit jaar voor het eerst ook de beide eerste teams van de vereniging V.C.K., de oudste volleybalvereniging in de IJmond. De deel name van deze teams zal zeker niet nalaten een gunstige invloed op de afdeling IJmond uit te oefenen. In de beide tweede klassen zijn zeven teams ingedeeld. In deze klas spelen voor namelijk de lagere teams van de verschil lende verenigingen. Dinsdagavond worden de volgende wed strijden gespeeld: Sportbond 2Kennemers 2, V.C.K. 3—D.G.S. en V.G.V. 3—S.V.IJ. Aangezien niet bekend is hoe deze teams de zomer voor training hebben gebruikt, durven we ons aan voorspellingen niet te wagen. Woensdagavond spelen de volgende teams uit de eerste klas heren: P.S.V.V.G.V. 1, Waterloo—Sportbond 1 en Kennemers— V.C.K. 2. De verwachting is dat de teams V.G.V. en Kennemers deze avond de eerste winstpunten zullen veroveren. Op beide avonden, na afloop van de ge noemde wedstrijden, zal de afdeling Tech- In Augustus zijn 1242 zeeschepen de IJmui dense pieren gepasseerd. Er kwamen 623 schepen binnen; 619 vertrokken naar zee. Van de 623 binnengekomen schepen \yaren er bestemd voor: Amsterdam 501, Zaandam 24'; R* Zoontjes 2Ï; A. Kuilman 25, W. v. d. nische Commissie de eerste selectietraining houden, teneinde te komen tot zo sterk mo gelijke afdelingsteams. Deze teams zullen in de komende winter de IJmond zo waar dig mogelijk vertegenwoordigen tegen de afdelingsteams uit andere steden. Prijzen van Maandag. Heilbot 3,70 2,50; gr. tong 5,00—3,80; grm. tong 3,502,90; kim. tong 3,20—2,80; kl. tong I 3,10—2,65; kl. tong II 2,101,90; tarbot I 2,90—2,25; zalm 12, per kg. Tarbot IV 3827; kl. griet 43; tongschar 63—55; kl. tongschar 4640; gr. schol 6143; grm. schol 5545; kim. schol 52—41; kl. schol I 4235; kl. schol II 348; schar 2512; v. haring 1813; makreel 16,50 —10,50; gr. schelvis 3113; grm. schelvis 3512; kim. schelvis 2811; kl. schelvis I 2410; kl. schelvis II 189f wijting 169; gr. gul 4631; midd. gul 2922; kl. gul 21—8,10; kl. haai 2421; ham 74; poontjes 8,50—8,10; kl. koolvis wit 3027; kl. rode poon II 8, per 50 kg. Gr. kabeljauw 18082; gr. koolvis zw. 7259; gr. koolvis wit 74; gr. leng 88, per 125 kg. Besommingen van Maandag. IJM 32 Elie f15.090; IJM 6 Bergen f22.590; IJM 53 f 1350; KW 28 f4470; KW 126 f4600; KW 52 f4740; KW 89 f3215; KW 114 f3820; KW 64 f2880; KW 57 f2600;KW 104 f1440; KW 162 f4450; KW 25 f800; KW 168 f1670; KW 84 f1610; KW 166 f2670; KW 107 f1710; KW 169 f2110; KW 59 f 1740; KW 10 f2700; KW 7 f7700; KW 95 f1240; KW 6 f520; KW 68 f2330; KW 36 f3150; KW 210 f1860; KW 34 f2290; KW 98 f2430; KW 165 f1600; KW 79 f2220; IJM 7 f5700; IJM 3 f1380; IJM 59 f2950; IJM 45 2490; IJM 22 f 3440; IJM 11 f2060; IJM 4 f2310; AM 16 f2150; AM 17 f2570; AM 18 f2420; AM 26 f3080; WR 33 f3400; WR 34 f3070; BU 33 f2260; E 64 f550; Medan f 15.000. In het Beverwijkse café Wilkes is Maan dagavond de eerste wedstrijd gespeeld in het nederlaag-tournooi om de Lamers- wisselbeker. Hieraan nemen de volgende verenigingen deel: 't Vosje, Scheywyck, Onder Ons uit Beverwijk, Excelsior uit Uitgeest, De Optimisten en Excelsior uit Alkmaar, I.V.O. (bekerhouder) D.E.S. en Park Sociëteit uit Haarlem. De voorzitter van de organiserende ver eniging, Excelsior uit Beverwijk, de heer J. v. d. Maat Jr., sprak de wens uit dat de wedstrijden evenals vorige jaren een spor tief verloop zouden hebben. Hij deelde mede, dat de organiserende vereniging een voorgift geeft van 10 boven het moyen ne, in verband met het voordeel van eigen tafel. Vanavond treedt het tweede team van 't Vosje in het strijdperk tegen Excelsior. De duiven van „De IJmonden" kwamen van Tilburg (afstand 105 km.): De uitslag is: v. Sikkelerus 1. 9, 11 en 13; Broekmeulen 2, 3, 14; Visser 4; Schriever 5; mevr. De Boer 6 en 15; Gjaltema 7; v. Vee- lenIJmuiden 8 en 16; Suurmond 10 en 12. „De Luchtpost" Negentig Castricumse oude en jonge dui ven van de plaatselijke postduivenvereniging De Luchtpost hebben Zondag deelgenomen aan een wedvlucht van Duffel af, over een afstand van 162 km. De dieren werden om acht uur gelost en de uitslagen zijn: 1. J. Zendt veld 9,50,12; 2. R. W. Bettink 9,53,52; 3. B. Heistek 9.56.22; 4. A. J. Buter 9.56.24 en 5. H. Sanders 9.57.51. Reisduif Met 247 duiven heeft de Beverwijkse post- duivenhoudersvereniging „De Reisduif" deelgenomen aan de wedvlucht van Duffel, een afstand van 156 km. De lossing geschied de om 8.30 uur. De eerste duif kwam om 10.12 uur binnen; de laatste werd om 10.20 uur geklokt. De uitslag was: D. Stiemer 1, 4, 18, 48 en 49; P. v. d. Outenaar 2, 29, 33, 34, 43; P. H. v. Minnen 3; J. Liintz 5; A. Six 6; P. Lugt 7, 10 en 28; E. Verschuren 8, 17 cn 24; C. Westrate 9 en 47; F. Gravenmaker 11; S. Teeling 12, 15. 20 en 25; P. v. Wuuren 13, 27 en 37; S. v. d. Kolk 14 en 26; L. H. Kneppers 16, G. v. d. Winden 19, 40 en 46; H. Beentjes 21; C. Castricum 22, 39 en 42; P. Dekker 23; G. Grapendaal 30 en 35; D. Joosten 31; A. Schoo 32; J. Schipper 32; G. de Graaf 38; G. J. C. Dekker 41; C. Hoeks 44; H. Gaasen beek 45. Ons Genoegen De duiven van de Beverwijkse vereniging „Ons Genoegen" kwamen eveneens van Duffel. Er waren 152 duiven in concours waarvan de eerste prijsduif om 10.14.56 uur geklokt werd; de laatste deed er zeven mi nuten langer over. De uitslagen waren: W. v. Wijk 1, 19 en 22; A. v. Son 2, 4, 9 en 28; Fr. Blommaerts 3, 5 en 6; Fr. Hendriks 7 en 11; P. Bruyns 8; Th. Kuyer 10, 26 en 28; B. Trea 12; B. de Smet 13, 16 en 27; J. Eelzing 14; J. Scheffers 15, 17 en 23; H. Exalto 18; Butter-De Nijs 20 en 41, Buitenhuizen 3, Haarlem 5, Velsen 10, Hoogovens (Buit.haven) 25, Hoogovens (Bin.- haven) 26, IJmuiden (bijleggers) 11 en voor de Vissershaven 1. Van Amsterdam vertrokken 481 schepen, van Zaandam 31, van Haarlem 3. van Velsen 14, van Hoogovens (Bin.haven) 36, van Hoog ovens (Buit.haven) 29. van IJmuiden (bij leggers) 25 en totaal 619 schepen. Raadt 30. De Vredesduif De Heemskerkse duiven van „De Vredes mis" vlogen eveneens van Duffel. Van de duiven die om 8.30 uur gelost werden was de eerste duif om 9.44 uur binnen; de laatste om 9.54 uur. De uitslag was: C. v. d. Outenaar 1; A. Bruins 2, 6 en 12; J. de Winter 34 en 14; J. Koper 5 en 16; J. Peekei 7, 8 en 9; Knap Gooyer 10; J. Dam 11; J. v. Stralen 15 en 17. „De Atoom" De leden van de postduivenhoudersver- eniging „De Atoom" namen Zondag met 94 vogels deel aan de wedvlucht van Duffel af over een afstand van 140 km. De duiven, die om half negen werden gelost, vlogen tijdens Zuid-Westen wind. De eerste duif kwam om 10.14 uur op het hok en al binnen vijf minuten kon de laat ste prijsvogel worden ..geklokt" en wel om 10.19 uur. De uitslag werd: M. P. L. v. d. Bos 1; M. v. 't Hof 2; N. de Graaff 3, 10; A. Blom 4; J. Stijnman 5, 9; P. v. d. Wiele 6; B. Schoo 7; D. Stapper 8, 13: W. Schouten 11; L. Veldt 12, 15; A. de Bot 14; A. Jongbloed 16; A. v. Leeuwen 17; J. Asjes 18 en A. Blom 19. DINSDAG 6 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Gangsters zonder ge nade". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. BEVIIJ, bij Marktplein, geopend van 14 23 uur; 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 20, 21, 22, 23 uur, breishow. WOENSDAG 7 SEPTEMBER r IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Gangsters zonder ge nade". Pieter Vermeulenmuseum, als Dinsdag. BIMIJ, bij Marktplein, geopend van 14 23 uur, 14.30 en 16 uur, poppentheater „In den vroeden Zotscap" met „Joost de tovenaarsleerling"; 20, 21, 22 en 23 uur, „Reinaart de Vos". DINSDAG 6 SEPTEMBER BIOSCOPEN Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: „Liefdesroes' Kennemer-theater, 19 en 21.15 uur: „Gezwo ren kameraden". W.B. Theater: Geen voorstelling. Witte Kruis, Badhuis, 20 uur: Ledenverga dering schaakclub „Weenink".

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7