Eerste woningen voor personeel van Hoogovens in Duinwijk overgedragen Veren igi ngsvaria BEURS*® ABBELS Door grotere arbeidsproductiviteit kwam huizenblok in vijf maanden gereed OSd Clothes New Castricum Heemskerk uit de IJmond T uinbouw-studieclub houdt showavond Bacchus reed mee NV. Huizenbezit „Breesaap" thans eigenaar DRY CLEANING ONLY Supportersvereniging Blauw Zwart komt in betere doen Vermoedelijke dader van inbraak gevat „De taak van de Mater Amabilisschool" BIMIJ maakte de 7000 vol Zeekadettenkorps heeft nog plaatsen open DCIJ ter jaarvergadering Bloemen in de koffiekamer Floralia-tentoonstelling in ,,'t Gentrum" Serenade voor 60-jarig bruidspaar Ledental van „Weenink" liep terug Vissers staken in Aberdeen Scheepvaart WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1955 RAMMELEND MET ZES SLEUTELS heeft Hoogoven-bedrijfsdirecteur ir. F. W. E. Spies, lid van de raad van beheer van de in Mei met een kapitaal van f 500.000. opgerichte N.V. Huizenbezit „Breesaap" te IJmuiden, Dinsdagmorgen omstreeks half elf de eerste zes nieuwbouw-woningen aan de Zwaanstraat in Duinwyk te IJmuiden met genoegen voor de N.V. kunnen aanvaarden. Het is het eerste zestal van in totaal 58 woningen, dat door de N.V. „Breesaap" in eigendom werd ver kregen en die bestemd zyn om als huisvesting te dienen voor personen werkzaam by de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken N.V. In precies vyf maanden tijds zijn deze zes woningen gereed gekomen; op 7 April van dit jaar werd namelyk de eerste piket geslagen, nog voordat de N.V. Huizenbezit was opgericht. In IJmuiden heeft men wel eens beweerd, dat hier in elk opzicht van revolutie bouw sprake was, maar de directeur van Smit's Bouwbedrijven N.V. heeft deze geruchten ontzenuwd: dit was integendeel de eerste normale bouw van na de oorlog in Velsen; men beschikte over voldoende arbeiders en kon de arbeidsproductiviteit opvoeren door een iets vrijere loonvorming. Reële prestaties van de arbeiders werden ook reëel beloond. Een gezelschap van ongeveer vijfentwin tig personen kwam voor de overdracht bij een in de woning Zwaanstraat 69, de tweede uit de rij van het zestal tussen de nummers 67 en 79, die waren gereed ge komen. Tot de genodigden behoorde onder meer de directeur van de Woningstichting Velsen, de heer J. Stuurman. Deze stich ting zal voor het onderhoud van de wo ningen zorg dragen. De heer W. Smit, directeur van Smit's Bouwbedrijven heette een ieder in de ruime kamer met uitzicht op het duin van harte welkom en in het bijzonder ir. F. W. E. Spies als lid van de raad van be heer van de N.V. Huizenbezit „Breesaap". Hij droeg de zes sleutels over aan ir. Spies in de hoop, dat de woningen aan de ver wachtingen van de N.V. en de bewoners zullen voldoen. Twee aspecten De heer Spies onthulde, dat hij met hartkloppingen naar de Zwaanstraat in Duinwijk was gekomen, omdat het de eer ste keer was dat hij woningen moest aan vaarden. „Als individu zien we graag hoe andere personen wonen en als fabriek als Hoogovens zien we gaarne, dat zo veel mogelijke andere personen een wo ning in de omgeving krijgen en er goed in kunnen wonen." Na deze twee aspecten belicht te hebben, roemde hij het werk van de architect, de heer J. Bleeker uit Beverwijk. Hij noemde het ontwerp van de woningen een geslaagde gedachte. Het zal er zeer zeker prettig wonen zijn voor de vaklieden en het leidinggevend perso neel van Hoogovens. Omtrent de woningbouw zei ir. Spies dat de tegenwoordige omstandigheden het bou wen van woningen beletten. Hierbij dacht hij vooral aan het tekort aan personeel en materiaal. Dit complex van zes woningen is echter in vijf maanden gereed gekomen en geheel afgewerkt. Ir. Spies durfde der- ADVERTENT1E KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Niet zwichten voor prof-voetbal" De supporters van de Castricumse sportvereniging Vitesse '22, georganiseerd in „Blauw-Zwart" kregen verleden jaar een nieuw bestuur, dat allereerst tot taak had de slec-hte financiële toestand der vereniging weg te werken. Het is daarin volkomen geslaagd, dank zij het voortref felijke beheer van de financiën door de heer C. Weel. De penningmeester was namelijk Maandag tijdens de in hötel De Harmonie gehouden jaarvergadering in staat een batig saldo van f81.85 te laten horen en deze cijfers brachten bij het handjevol leden, dat de striemende regen had getrotseerd om de vergadering bij te wonen, een klaterend applaus teweeg. Te voren had de secretaris, de heer J. Hom mes, medegedeeld, dat het ledental sta- tionnair was gebleven en evenals in 1954 229 bedroeg. Beroepsvoetbal het hoofd bieden! „Als debutanten in vergelijking tot de profs, hebben wij momenteel moeite het hoofd boven water te houden". Deze woorden werden tijdens de bijeenkomst gebezigd door de voorzitter van Blauw- Zwart, de heer W. de Groot, die daar mede een punt aansneed waar zovele amateurvoetbal- en supportersclubs zich het hoofd over breken. „Wij kunnen de profvoetbal alleen het hoofd bieden door voor onze vereniging een grote steun te zijn zowel financieel als wat onze houding betreft", vervolgde de heer De Groot en de aanwezige geeste lijk adviseur, kapelaan J. Tuyp onder streepte deze woorden. „Blauw-Zwart" heeft voor haar leden in de maanden October en December een klaverjasdrive en in November een to neelavond op haar programma. In het tankstation van de Shell aan de Rijksstraatweg te Heemskerk werd een brutale diefstal gepleegd, toen een man hier op een moment toen niemand aan wezig was naar binnenliep en een be drag van f 500 ontvreemdde. Eén der be dieningsleden van het station, die er te genover woont, zag de man weglopen, waarin hij een hem bekende meende te herkennen. Even later werd de diefstal ontdekt. Reeds zeer spoedig heeft de po litie de vermoedelijke dader aangehou den, die aanvankelijk hardnekkig ont kende. Nadat de hulp van een politiehond was ingeroepen,baatte dit echter niet meer. Hiermede zijn verschillende dief stallen in Heemskerk, die de laatste tijd zijn gepleegd, vermoedelijk tot een oplos sing £«kömeu. halve van een bijzondere prestatie te spreken. Onderhoud door woningstichting Tot de directeur van de Woningstichting Velsen merkte ir. Spies op, dat aan de werkzaamheden van de stichting het on derhoud van een belangrijk aantal wo ningen is toegevoegd. Hij bracht voorts dank aan Openbare Werken van Velsen voor het spoedig in orde brengén van de omgeving, zodat de mensen, die hier bin nenkort zullen wonen, ook een prettig uit zicht zullen hebben. Ir. Spies hoopte dat de aannemer op de zelfde vlotte voet zou verder gaan. Hij overhandigde de zes sleutels daarop aan de procuratiehouder van de N.V. Huizen bezit, de heer H. H. v. d. Schaaf. Binnen kort zal de heer Engelsman de sleutels aan de nieuwe bewoners kunnen uitreiken. Ir. Spies eindigde zyn toespraak met de wens, dat de huizen bewoond zullen wor den door gelukkige mensen, die in Duin wyk en IJmuiden zullen aarden en mee zullen helpen aan de groei en bloei van Hoogovens en de Noordhollandse industrie in het algemeen. Na de woningen te hebben bezichtigd boven drie slaapkamers, een douchecel en beneden een keuken, schuur, toilet en grote kamer verklaarde de heer J. Stuurman, dat het voor de stichting een genoegen is, de woningen in de toekomst te mogen onderhouden. De meeste zorg zal ook hieraan worden besteed. Op het uiter lijk van elke woning komt het tenslotte in eerste instantie aan. In vijf maanden De bedrijfsleider van Smit's bouwbedrij ven, de heer Van Es, heeft tot besluit van de samenkomst in huize 69 uiteengezet hoe de bouw zo snel heeft kunnen verlopen. Aan de hand van een goed voorbereid werkplan is men te werk gegaan en tot een efficiente bouw gekomen. Op alle werkzaamheden is men al een stuk voor. De eerste piket werd op 7 April geslagen, de bouwopdracht kwam eigenlijk pas in Mei, de eerste steen werd op 2 Mei ge legd, de eerste spant op 5 Juni gesteld en de overdracht was dan nu daar op 7 Sep tember. De andere acht woningen uit het blok, waarvan er thans zes zijn gereed gekomen, zullen in de week van 19 tot 24 September worden opgeleverd. Dit zijn woningen van het B-type. Het tweede blok van 16 B- woningen komt in de week van 24 tot en met 29 October gereed; het eerste blok A-woningen aan de Linnaeusstraat in de week van 28 November tot en met 2 De cember en het tweede blok A-woningen in de laatste week van dit jaar. De bouw van deze woningen is niet te snel, maar beter gezegd normaal verlopen, aldus de heer v. Es. Niets heeft gestag neerd, men kon over goede vakmensen en materialen beschikken. Weliswaar zijn er in de eerste weken moeilijkheden geweest bij het verkrijgen van kozijnen en de ont moeting met oude funderingen van beton wegen in Duinwijk, maar deze wogen niet op tegen de voortvarendheid waarmee werd gewerkt. De snelheid van het werk is mede bepaald door arbeid van de archi tect, die een rationeel plan ontwierp. Er kon gewerkt worden met veel gestandaar diseerde onderdelen, zoals kasten, keukens en kozijnen. Teneinde de meisjes van Heemskerk op de hoogte te brengen van de mogelijkheden die geboden worden door de Mater Ama bilisschool is Dinsdag in Zaal Dam een feestelijke bijeenkomst gehouden, die zich in een grote belangstelling mocht verheu gen. Mejuffrouw C. Zeelenberg uit Bever wijk toonde zich hierover in haar openings woord ten zeerste voldaan. Een propagandistisch woord werd ge sproken door mejuffrouw J. Bos. Deze bracht het belang naar voren dat de vrouw in deze moderne tijd ook werkelijk haar taak aan moet kunnen, wil zij van haar rechten ook gaan genieten. Zij vergeleek de tijd van nu met die van een halve eenw geleden, toen de vrouw in de veilige beslo tenheid van haar huis verbleef. Nu heeft zij haar „baan" en staat midden in de maatschappij. Daarom is een gedegen op leiding van het grootste belang en de Mater Amabilisschool wil hierbij zoveel mogelijk helpen. Een afwisselend programma werd op deze avond ten tonele gevoerd, dat geheel verzorgd werd door leerlingen van deze school. De burgemeester van Heemskerk de heer H. Nielen gaf door zijn aanwezigheid blijk van belangstelling. Schakers van „Pat-Mat" achter de borden De Kennemer Schaakclub „Pat-Mat" heeft de zomercompetitie besloten met de z.g. bliksemwedstrijden. De uitslag was: K. Comis 8 pint.; 2. A. P. de Bruin 7 pnt; 3. P. H. Janssen 1 pnt.; 4. J. A. Rodenburg 6 pnt.; 5. P. Sonneveld 5 pnt.; 6. B. de Heer 4 pnt.; 7. B. Sauer 4 pnt.; 8. J. Sauer 2 pnt.; 9. P. Tijssen 2 pnt.; 10. N. v. d. Lely 0 pnt. GISTERMIDDAG waren er in IJmuiden clandestien een heleboel winkels open. En de politie, ofschoon zeer duidelijk en alom tegen woordig, heeft er geen hand naar uitgestoken. Kón ze ook niet, want de BIMIJ draait tenslotte dwars door alle verordeningen heen en één keer per jaar krijgen de op het punt van de win kelsluiting wel zeer ver deelde middenstanders ten minste hun zin: doen waar ze lust in hebben en de be stuurders der gemeente la ten aantobben. Na de bepaald „dunne Maandag", die het weer dan ook wel erg wreed te gen had met al dat geplens, is het een heel wat betere Dinsdag geworden en de nijvere dame en heer, die de Smyrnaknoperij vertonen als een der edelste vormen van vrije-tijds-passering, hebben tenminste weer eens wat belangstelling rond hun weefgetouwtje vergaard. Dat getouwtje werkt, heb ben wij ons laten vertellen, met Ghiordes- of Turkse knopen, die telkens twee naast elkander liggende kettingdraden omslingeren. Als u begrijpt wat wij pre cies bedoelen. Zo niet, dan moet ge zelf de wever maar eens de kunst af gaan kij ken. Want er zit poëzie in dit geknoop. :ocoxoccco^occcccooaxxx>oocccccccc< In de loop van gister- avond is de zevendui- y zendste de toegangs- poort der BIMIJ binnen- 8 gewandeld: een aardige jonge IJmuidense, juf- frouw v. Beelen uit de 8 Linaeusstraat, die samen 8 met een vriendin het middenstands-prenten- boek kwam doorblade ren. Zij werden warm ontvangen, niet alleen door het organisatie comité, dat de inzinking van de vorige dag, toen het zo stil was vanwege de regen, alweer te bo ven was gekomen, maar ook door de middenstand zelf. 8 Toen was uitgemaakt, g dat mej. v. Beelen echt de zevenduizendste was% - zij wilde eerst de eer op haar gezellin schui ven - kwam er een taart los, een flesje naaima chine-olie, en een leren portefeuille (met na tuurlijk een zakspiegel- tje). RESERVEPOLITIE EN BB zijn twee begrippen, die de gemiddelde Nederlander argwanend achter het oor doen krabben, om hem daarna op te doen merken, dat deze beide instituten waarlijk niet op zijn hulp zitten te wachten. Wel op die van een ander. Hem echter niet gezien. Om deze gemiddelde Ne derlander, die ook in Vel sen met grote dichtheid pleegt voor te komen, tot een ietwat constructievere gedachte te brengen, is de BB met een stapel uitrus tingsstukken op het BIMIJ- toneel verschenen - niet erg smakelijk uitgestald, moe ten wij zeggen, want door de bomen is het bos nauwe lijks meer te onderkennen - die er wat luguber uitzien maar niettemin bij een ca tastrophe kostbare mensen levens kunnen redden. De reservepolitie is in het echt vertegenwoordigd door een tevreden lid dat vaak achter de puzziletafel van Velsens verkeerspolitie te vinden is èn in een folder tje, waarover ge toch echt eens het oog moet laten gaan. Zeik als gemiddelde Nederlander, want het gaat tenslotte over u en ons. bij het plastieken model van het pneumatisch trans portsysteem, dat de Plaat- wellerij ontwikkelde? Het is de moeite waard te aan- sch°uwen, hoe poeiervor- strijding der tuberculose stoffen (en zaad, zo- geeft u graag, als ge haar m. mcxie^ gebeurt) DE AFDELING VELSEN van de vereniging tot be stand passeert, een goed- uitgevoerd boekje, waarin ge dringend verzocht wordt een halfuurtje zoek te bren gen. Want dan pas weet ge wat ons allen bedreigt, elke minuut weer, wat wij er aan kunnen doen en wat de vereniging er bovendien te- door luchtverplaatsen met een sneltreinvaart door een buizenstelsel worden gezo gen, hoe de bedienaar van zulk een stofzuiger-in-het- groot door middel van kraantjes en knopjes alle kanten met zijn transport uit kan en hoe listig wij gen in stelling kan brengen. mensen kunnen zijn als het Ook in dit opzicht geldt, er om gaa* sis maar snel- dat een gewaarschuwd mens 'er aRferlei dingen te doen, voor een hele volksstam bic onze voorouders moei- telt en dat voorkomen te zaam me^ be hand of hoog- prefereren is boven gene- een wagentje uitvoerden, zen. Terwijl u er na lezing Op het model is het wat haast niet aan kimt ontko- doelloos, want nèt heeft het men, lid te worden van de ene buisje de korreltjes vereniging, die zo ontzag- kletterend in een bakje uit lij k veel goed doet. gespuugd of een ander buis je zuigt ze al weer driftig HEBT U al eens in stille op. Maar is het zo eigenlijk bewondering staan kijken in het leven ook niet? WIJ HEBBEN thans reeds zestien keer ter beurze stil gestaan bij een uit mecca no-onderdelen opgetrokken torentje, waarin dartele pingporiig-balletjes een ge heel eigen leven leven. Deze koppige stukjes celluloid worden in dat torentje om- hooggehesen door een ja- cobsladder, rollen daarna langs een spiraai onuaag en vallen tik precies op een platvormpje van staal. Om daarna zeer voldaan en precies op te stuiteren in een trechter, eveneens van meccano-dingetjes en terug te rollen naar het begin van de Jacobsladder. In al deze zestien keer was het geen enkele keer mis. Wij zijn een diepe be wondering gaan koesteren voor de precisie van mec cano. Dat loopt nog eens op een telescoop of een brom fiets uit. BEURSBENGEL „IJmond" op de Canopus Het Zeekadettenkorps „IJmond" begint deze week Zaterdag weer met de bijeen komsten op Zaterdagmiddag aan boord van de loodsboot „Canopus" bij de Kleine Sluis. Commandant G. A. v. d. Wildt hoopt de vijfentwintig leden van het korps die dag weer op het achterdek bij elkaar te zien om na het zomerkamp aan een nieuw ver enigingsseizoen te beginnen. Voor nieuwe lingen is nog plaats. Een tiental IJmuiden se jongeren, dat nog graag zeekadet wil worden, kan zich Zaterdagmiddag aan boord van de „Canopus" aanmelden. Het korps kent als doelstelling het aankweken van kennis en practische bekwaamheid op maritiem gebied bij de jeugd. Er zal dus instructie worden gegeven in zeilen, roeien, knopen, splitsen, theorie zeemanschap, me teorologie en de kennis van diverse regle menten. G.S. wellicht niet op het competitie-appèl Heden, Woensdagavond zal de damclub IJmuiden haar 30e algemene jaarvergade ring houden in haar clublokaal hotel Ken- nemerhof. Voor het bestuur bedankte H. Laros, die zich door verandering van werk kring niet langer herkiesbaar kan stellen. Een voorstel van het bestuur houdt in, om met twee tientallen aan de komende com petities deel te nemen. Ook de indeling en opstelling van de tientallen voor de onder linge competitie zullen een punt van be spreking vormen. Om de provinciale clubtitel Het bestuur van de damclub Gezellig Samenzijn heeft het Bondsbestuur van de Koninklijke Nederlandse Dambond meege deeld, zich het komend jaar met haar vijf tientallen uit hoofd-, eerste, tweede en derde klasse te moeten terugtrekken. Een geschil van het derde tiental is oor zaak van dit besluit. Indien er voor de aan vang van de hoofdklassecompetitie (eind September) geen oplossing wordt gevon den door het provinciaal bondsbestuur zullen Keiler en zijn mannen dit jaar op het appèl ontbreken. Donderdagavond 8 September zal de kof fiekamer van Westerveld te Driehuis in een kleurige bloementuin zijn herschapen. De Tuinbouw Studieclub „Velsen en Om streken" houdt dan haar jaarlijkse bloe- men-show-avond. Uiteraard vormen de tentoongestelde bloemen het hoogtepunt, maar het bestuur van de studieclub ver wacht, dat door sommige leden ook groen ten en fruit ingezonden zullen worden. De inzendingen zullen worden ingedeeld in de drie groepen: vakmensen, amateurs en bindwerk en beoordeeld door vakmensen, die geen lid zijn van de vereniging. Elke inzending zal worden gekeurd op kwaliteit, opstelling en algehele indruk. Voor de ama teurs zijn door de leden prijzen beschikbaar gesteld. De vakmensen zullen hun produc ten met certificaten van diverse rang be loond zien. In de zaal zal ruimte openge laten worden voor het afwerken van een kleine agenda. Op deze avond, die om 19.30 uur aanvangt, zullen ook adspirantleden welkom zijn. In het Beverwijkse „Centrum" vindt op Zaterdag 17 September de jaarlijkse flo ralia-tentoonstelling plaats. Dit zijn plan ten die enige tijd geleden aan de school kinderen werden verstrekt. „Het Karpertje" gaat in Hoorn uit vissen De leden van de Beverwijkse hengel- sportvereniging ,,'t Karpertje" gaan Zon dag 11 September naar Hoorn om aldaar deel te nemen aan het visconcours dat ge organiseerd wordt door de Hoornse vereni ging „De Vier Noorder Koggen". Dinsdagavond heeft de Beverwijkse Harmoniekapel een serenade gebracht aan het bruidspaar v. d. Ham-Winkel in de Wilhelminastraat wegens zijn zestigjarig huwelijksfeest. Overzicht van de Britse vliegtuigtentoonstelling op Farnborough. Ondanks de regen was het op de eerste dag aardig druk, al kwam de belangstelling dan ook uitsluitend van de kant van de heren der schepping. Dat is echter niet zo verwonderlijk, daar de eerste dagen gereserveerd zijn voor de technici en het publiek eerst vanaf Vrijdag toegang zal hebben. De prachtige avonden van de maand Juli hebben verscheidene mannetjes van ge vorderde leeftijd overmoedig gemaakt: Maandag verschenen er niet minder dan zeven achter elkaar voor de Haar lemse politierechter wegens overtreding van artikel 26 van de Wegenverkeerswet: dronkenschap op rijwielen. Er waren ge vallen bij die met boetes van f 30 werden afgedaan („naar een verjaardagje ge weest"), er was ook een man die vijftig gulden boete kreeg, omdat hij in herhaling begon te vervallen en er was ook iemand, die al zeven keer wegens dronken fietsen veroordeeld was en nu dan ook maar eens een week gevangenisstraf kreeg. „Ik weet niet eens of ik toen op een fiets heb gezeten of niet, want ik was zo ziek", vertelde laatstgenoemde. Ook in de vroe gere gevallen was hij niet zozeer dronken als wel ziek geweest volgens zijn verkla ringen. Maar vóór die ziekte had hij wel flink wat gedronken, zo gaf hij toe. In ieder geval had hij voor zijn slingeringen vier a vijf meter van de rijbaan nodig gehad en de politie had snel de diagnose van zijn ziekte gesteld: dronkenschap. De bejaarde koopman, die de rij van slingerfietsers voor de politierechter be sloot legde wel de meest opzienbarende verklaring af. „Ik was in Hoofddorp naar het feest gegaan maar alles was gesloten, want het was Zondag. Toen dronk ik daar ergens een glas limonade Bij deze woorden gingen de officier van justitie en de politierechter verbaasd ach terover zitten. en daar hebben ze wat in gedaan toen ik even weg was" zo voltooide de koopman zijn verhaal, „daar ben ik op de terugweg zó naar van geworden". „O, dus ze hebben er wat in gedaan", zei de politierechter, „ze hebben natuurlijk vier borrels en twee biertjes in die limonade gedaan". „Nee, nee, nee", zei de koopman langzaam, „die had ik daarvóór al ge dronken"'. Hij was echter op de terugweg pas onwel geworden en dat was dus toen hij die limonade had gedronken waar ze vast iets ingedaan hadden. „En ik hang al een beetje scheef op mijn fiets, dusse „U hing nu nog veel schever", vulde de politierechter aan Hij stelde een onderzoek in naar 's mans geldmiddelen, ook al geen eenvoudige zaak, omdat deze omschrij vingen als „niet zoveel" en „dan moet dit er eens af en dan moet dat er eens af" ge bruikte. De officier van justitie eiste drie dagen gevangenisstraf. Daar keek de koopman toch van op. „U kunt tóch onmogelijk be talen", zei de politierechter. De man zag daar echter wel mogelijk- haden toe. „Zuinig wezen", zei hij lachend. En toen kreeg hij f 20, subsidiair zes dagen. Het ledental van de Beverwijkse schaak club „Weenink" is het afgelopen jaar te ruggelopen, hetgeen hoofdzakelijk te wij ten is aan het nieuwe systeem, waarin deze winter is gespeeld. De vereniging zal hier weer van af stappen vooral daar bleek dat het toch prettiger schaken is, indien wordt gespeeld volgens het oude systeem. Men zal trachten het ledental door een propa- ganda-actie weer op te voeren. Dit alles vertelde de voorzitter, de heer J. Muyen, tijdens de Dinsdagavond in het clubhuis gehouden jaarvergadering. De heer J. H. G. Hoppen zag zich wegens drukke werkzaamheden genoodzaakt te be danken als wedstrijdleider. Met deze taak zal zich nu de voorzitter belasten. In de bestuursvacature ontstaan door het over lijden van de heer J. Molenaar werd voor zien door de verkiezing van de heer F. Piët. Een bestuursvoorstel tot verhoging van de contributie ontlokte nog enige discussie maar werd uiteindelijk toch met algemene stemmen aangenomen. De wintercompetitie zal dit jaar worden gespeeld in groepen van tien spelers, waar bij de leden elkaar eenmaal ontmoeten. Op deze avond vond tevens de prijsuit reiking plaats aan de winnaars van de af gelopen competitie. Voor de derde achter eenvolgende maal werd clubkampioen de heer Ph. Bakker. In afdeling 2 was de heer D.. Duinmeyer de beste. In Aberdeen liggen meer dan honderd treilers stil tengevolge van een vissers staking. De stakers eisen voorkeursbehan deling voor leden van hun vakvereniging bij het aannemen van personeel. Nog een enkele badhanddoek De volgende gevonden voorwerpen werden aangegeven bij de Wijk aan Zeese politie post: ballpoint, lichtgroene badhanddoek, geel kindersokje, zakmes, dashouder, groen damesvest, rood lederen kinderschoen, arm band, kinderzonnebril en een deel van een kinderkunstgebit. Argos, 6 60 m. O. Kp. Passero. Agamemnon, 6 te Aruba. Alpherat, 6 te Rio de Janeiro. Amstelbrug, pass. 6 Quebec n. Montreal. Arendskerk, 6 te Cadiz. Arkeldijk, pass. 6 Scilly's n. Antwerpen. Alchiba, pass. 6 Portland Bill n. Baltimore. Aludra, 6 v. Antwerpen te Vlissingen. Boschfontein, 6 te Aden. Blommersdijk, pass. 6 Gibraltar n. Rotterdam. Borneo, 6 v. Djeddah n. Soerabaja. Bandjermasin, 6 te Parepare verwacht. Boskoop, 6 te Aruba verwacht. Britsum, 5 350 m. Z.ZW. Bermuda. Celebes, 6 te Balikpapan. Cleodora, 6 v. Beyrouth n. Marseille. Cradle of Liberty, 5 100 m. W.NW. Djeddah. Crania, 6 260 m. O. Kp. Howe. Dorestad, 5 210 m. NW. Fort Aleza. Eendracht, pass. 6 Ouessant n. Haifa. Elizabeth B, 6 v. Port Said n. Londen. Eemland, 6 te Amsterdam. Erinna, 6 te Pladju verw. Etrema, 7 te Buenos Aires verw. Ganymedes, pass. 6 San Salvador n. Port au Prince. Gouwe, pass. 6 Kp. Blanco n. Rotterdam Guineekust, 6 v. Lagos n. Abidjan. Groote Kerk, 6 te Takubar. Helder, 5 te Amsterdam. Hydra, 6 te Amsterdam. Hilversum, 6 v. Finnart n. Port Said. Hathor, 6 te Malta verwacht. Hera, 5 490 m. NO. Barbados. Isis, 7 te Curagao verw. Joh. v. Oldenbarnevelt, 5 v. Rotterdam n. Halifax Japara (KRL), pass. 6 Perim n. Port Said. Korovina, pass. 6 Minikoy n. Rotterdam. Leersum, pass. 5 Ouessant n. Houston. Lekkerkerk, 6 te Rotterdam verw. Liberty Bell, 6 100 m. O. Aden. Laagkerk, 7 te Colombo. Leopoldskerk, 6 te Ummsaid. Maasdam, 6 te New York. Mariekerk, 6 te Cochin. Maaskerk, 6 te Amsterdam. Mentor, verm. 6 v. Trinidad n. Demerara. Merwede, 6 v. Londen n. Dakar. Malea, 6 95 m. W. Perth n. Bunju. Maureen, 6 te Burut u. Madoera, pass. 6 Minikoy n. Belawan. Nestor, 6 te Rotterdam. Nigerstroom, 6 te Lagos. Oranje, pass. 6 Guardafui n. Colombo. Omala, pass. 6 Finisterre n. Berre. Overijsel, 6 600 m. W.t.Z. Cocos eil. Oostkerk, 7 te Brisbane verwacht. Pieter S, 5 te Rotterdam. Pygmalion, 6 te Curasao. Poelau Laut, pass. 6 Guardafui n. Suez. Prins Alexander, 6 te Rotterdam verw. Prins Joh. W. Friso, 7 te Montreal verw. Salland, 5 v. Buenos Aires n. Montevideo. Slamat, 6 te Liverpool. Statue of Liberty, 5 v. Suez n. Mena el Ahmadi Sibajak, 8 te Southampton verwacht. Sigli, 6 te Singapore. Stanvac Benakat, 6 te Sungeigerong verw. Stanvac Selo, 6 te Palembang verw. Stanvac Talang Akar, 6 te Singapore verw. Schouten, 6 te Singapore. Sarpedon, 6 te Willemstad. Sawega, 6 te Rotterdam. Schelpwijk, pass. 6 Dover n. Harburg. Sibaroet, 6 te Port Elizabeth. Soestdijk, tot ca. 7 repareren Singapore. Tankhaven III, 6 t.e Uban verw. Tjiluwah, 6 te Singapore. Tamo, 6 Rio de Janeiro verw. Telamon, pass. 6 Mona eil. n. Curasao. Tiba, 6 te Santos Tiberius, 5 200 m. W. Jamaica. Triton, 6 te Port au Prince. Van Spilbergen, pass. 6 Vlissingen n. Dakar. Waterman, 6 te Wellington. Willem Ruys, 6 te Suez. Willemstad. 6 te Barbados. W .Alton Jones, 5 150 m. O.Z. Port Soedan. Waiwerang, 6 te Soerabaja. Zeeland (SSM), 6 50 m. NW. Texel. KLEINE VAART Alcetas, 5 v. Bari te Catania. Amytas, 6 v. Antwerpen te Amsterdam. Ancora, 6 v. Karlshamn te Amsterdam. Atlas, 5 v. Kopenhagen te Amsterdam. Aardenburgh, pass. 6 Texel n. Rotterdam. Aeneas, 6 v. Patras te Rotterdam. Alja, 6 v. Stettin te Rotterdam. Actinia, 6 v. Hull n. Immingham. Albert D, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Appingedam, 6 v. Antwerpen te Rotterdam. Ary Scheffer, 6 v. Liverpool te Rotterdam verv/. Atlantis, 6 v. Amsterdam n. Hernosand. Bergsingel, verm. 6 v. Drogheda n. Whitehaven Birmingham, 6 v. Rotterdam te Harlingen. Brem, 6 v. Vlissingen 11 Lissabon verw. Castor, 5 v. Zaandam n. Penryn. Cinderella, 6 v. Duinkerken te Rotterdam. Casana, pass. 6 IJmuiden n. Rotterdam. Corrie B, 6 v. Rotterdam te Kopenhagen. Daje Bohmer, 6 v. Poortershaven n. At'dam. Egbert Wagenborg, 6 v. Otterbacken te A'datn Eljo, pass. 6 Holtenau n. Amsterdam Encarnacion, 7 v. Kotka te Gent verw. Geeststroom, 6 v. Antwerpen te Boston. Goote, 6 v. Manchester te Rotterdam- Ilias, 6 v. Amsterdam n. Gothenburg. Ida Pieter, pass. 6 Vlissingen n. Middlesboro. Import, 11 v. Oporto te Rotterdam verw. Jokurma, pass. 6 Vlissingen n. Rostock. Keyser, pass. 6 Egmond a. Zee n. Antw. Kortf, 6 dw. Tyne n. Grangemouth. Koningin Juliana, 6 v. Rotterdam n. Oporto. Leuvehaven, verm. 9 v. Rotterdam n. Malmö. Merak N, 6 v. Montevideo te Rotterdam. Mutua Fides, 6 v. Vlissingen rStockholm, Marcella, 7 te Tromso verwacht. Midas, 3 v. Livorno te Buite-nhuizen. Matthew, 7 v. Alblasserdam te Krimpen verw. Nelly G, 6 v. Leerdam te Amsterdam. Nassauhaven, verm. 9 v. R'dam n. Kopenhagen Nomadisch, pass. 6 Vlissingen n. Hansweert. Noordstad, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Oranjepolder, verm .6 v. Duinkerken n. Man chester. Paris, 6 v. Amsterdam n. Rouaan. Phidias, 5 v. Carthagena n. Amsterdam. Plato, 6 v. La Pallice te Amsterdam. Ponza, 5 v. Norrkoping te Zaandam. Rema, 7 v. Liverpool te Rotterdam verw. Soemba, verm. 6 v. Silloth n. Glassondock. Spoorhaven, 7. v. Roscoff te Casablanca verw. Stella Maris, 6 v. Rotterdam te Southampton. Spes, pass. 6 Vlissingen n. Denemarken. Taormina, 6 v. Hansweert te Stockholm. Vindicat Atque Polit, 6 v. Mostyn te Newport Mon verwacht. Vrijburgh, pass. 6 Beachy Head n. Londen. Wickenburgh, pass. 6 Dungeness n. Casablanca Zwaantiena verm. 6 v. Hamburg n. Leningrad. SLEEPVAART Oostzee, pass. 5 Finisterre n. Marseille. Poolzee, 5 v. Tacoradi n. Marseille. Thames, 5 v. Rotterdam n. Queenstown. Tyne 5 v. Rotterdam n. Belem met twee hek- wielers. Zwarte Zee, 5 v. Sydney n. Melbourne met zui ger en sleepboot.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 10