VANMORGEN IN DE VISUAL EN OP ZEE Commissaris der Koningin maakte kennis met vele Velsense facetten „Wij willen een eigen haven riepen de Katwijkers Moeilijkheden voor kleuteronderwijs stapelen zich op dan Cracks bleven voor eregroep behouden Visserij, loodswezen, papier en middenstand op één dag Kamerleden in Katwijk Binnenkort verschijnt een nieuw rapport over de havenkwestie Spuitvoetbal VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1955 9 Beverwijkse stadsplannen aangevochten Jal ShaQïeUa Vietet ia - ^m',r'ra" 1 yirfl1'1 -/M-aar Half w®aar Aafje Top bij Ver. van Huisvrouwen Motorrijders bijeengeroepen DC IJ lid van Sportstichting Onderlinge wedstrijd politiehonden O.B.K. Agenda voor Beverwijk Rechtzetting Kijk Uit-leden zonder al te veel hoofdbrekens bijeen Autopeds en damesbeurzen DEM-athleten Zondag naar Rotterdam Volgende week collecte voor TBC-bestrijding Zaterdag op Schoonenberg Trainer uit India bij „Eechtrop" Scheepvaart In de Donderdagavond te Beverwijk ge houden vergadering van „Neutraal Kleuter onderwijs" kwam heel duidelijk tot uiting hoe moeilijk het voor de bestuurders en onderwijzend personeel is om de eindjes aan elkaar te knopen. De voorzitter, de heer J. J. Romunde. deelde mede, dat de mogelijkheid bestaat, dat het wetsontwerp tot regeling van het kleuteronderwijs nog dit jaar in het Staatsblad zal verschijnen. Mocht dit niet het geval zijn, dan zullen vele fröbelscholen moeten verdwijnen, daar de ouders niet in staat zijn de nodige gel den op te brengen. Het bestuur had een tekening laten maken voor een nieuwe school; de tekening heeft reeds de goedkeuring van de schoon heidscommissie, doch wanneer de andere instanties hun fiat zullen geven is niet te bepalen. De voorzitter was de mening toegedaan, dat er met het vaststellen van de verschil lende uitbreidingsplannen veel meer reke ning moet worden gehouden met ruimte voor openbare gebouwen. In de omgeving van het Kuenenplein wreekt zich deze nalatigheid reeds. Ook nu staat reeds vast, dat indien de nieuwe kleuterschool klaar is, uit de buurt waar deze komt te staan geen kinderen meer opgenomen kunnen worden. Het behandelen van de agenda had een vlot verloop. De jaarverslagen van de secretaresse, mevrouw J. EngelsmanHes sels, en de penningmeester, de heer A. van Brakel, werden na ampele bespreking goedgekeurd. Wat de begroting voor 1955 ADVERTENTIE n\aafct Ge®? W.°d°aot I b,J at verwerkt- l?retta c0 verge»! -|,i ook sm" de PëP beter *n De eerste bijeenkomst van de Beverwijk- se afdeling van de Nederlandse vereniging van Huisvrouwen is vastgesteld op Dinsdag 13 September. De bekende voordrachtskunstenares Aaf je Top zal in „Terpsichore" spreken over de roman van Mary Webb „Kostbaar gif". „Wegens bijzondere omstandigheden" acht het bestuur van de Kennemer Motor Club het noodzakelijk om tegen Maandag 12 September een buitengewone ledenver gadering uit te schrijven. De leden zullen in hotel „Parkzicht" het verloop van het afgelopen wedstrijdseizoen bespreken en hier hun oordeel over moeten vellen, ter wijl tevens het winterprogramma ter spra ke zal komen. betreft, deze zou sluiten met een geraamd tekort van 3.550, Uit het jaarverslag van de secretaresse tekenden wij op, dat 't aantal kinderen dat de school bezoekt 160 bedraagt (terwijl er 185 op de wachtlijst staan). Bij de bestuurs verkiezing werd de heer P. J. A. Kramer gekozen in de plaats van de heer J. Faber, die zich niet herkiesbaar stelde. De andere bestuursleden werden herkozen. In de Woensdagavond gehouden 30e al gemene jaarvergadering van D.C.IJ. werd met algemene stemmen besloten, zulks na een inleidend woord door voorzitter K. de Jong, dat D.C.IJ. zal toetreden tot de sport stichting Velsen. Tevens werd na ampele discussie beslo ten, dat de spelers Roozenburg, Ligthart, Suyk, Dukel, Tommy Postma en H. Laros opnieuw in de eregroep van D.C.IJ. zullen uitkomen. De overige spelers worden inge deeld in twee groepen van 12 spelers. Na een „enkele" ronde komen de boven ste zes van elke groep in de eerste klasse, de onderste zes spelers van elke groep ko men in de tweede klasse uit. Dirk Ott, oprichter van D.C.IJ. en tevens 30 jaar lang bestuurder, heeft Woensdag avond zijn bestuurszetel aan een der jonge re leden afgestaan. De heer J. Waal nam de plaats van de sympathieke kruidenier in, doch niet voordat de vergadering Ott een ovatie bracht voor al het vele en op offerende werk, dat hij voor D.C.IJ. heeft gedaan. Zichtbaar ontroerd dankte de scheidende de aanwezigen en hij sprak de hoop uit, dat hij zelf nog lang de kleuren van D.C.IJ. als „spelend lid" mag verde digen. In de plaats van de aftredende be stuursleden Laros en Van Bakkum kregen ir. A. Krijgsman en Wim van Wort het grootste aantal stemmen. Het nieuwe bestuur ziet er nu als volgt uit: K. de Jong, voorzitter; ir. Krijgsman, secretaris; L. Vooys, penningmeester; J. van Straten, wedstrijdleider; J. Waal, W. van Wort en B. Dukel. Het jaarverslag van de oud-secretaris de heer Van Bakkum werd goedgekeurd; de heer L. Vooys kon als penningmeester mededelen, dat er een batig saldo in kas is van 305,Voorts is er besloten een feestavond te houden in de maand Novem ber ter gelegenheid van het dertigjarig be staan van D.C.IJ. en voorts viel het besluit, dat wereldkampioen Roozenburg het ko mend seizoen opnieuw de leden technisch zal trainen. Het D.C.IJ.-tiental zal het komend sei zoen niet zo sterk zijn als vorige jaren, daar ook Yme de Jong niet meer wenst uit te komen. Het tiental zal als volgt tegen Zaandam op 21 September uitkomen. Bord 1 P. Roozenburg, 2 Laros, 3 Dukel, 4 Ligthart, 5 Postma, 6 Suyk, 7 Berg, 8 Swier, 9 Vooys en 10 Beukema. D.C.IJ. II verschijnt met: Ir. Krijgsman, C. Lodder, v. Bakkum, W. van Wort, Ott, Waal, K. Meyer, J. Braveboer, Kok jr. en Koppelman. Voor beide tientallen blijven als reserve K. de Jong, Van Straten, G. Postma, J. de Boer, Kok sr., Engelhart en de heer v. d. Bos. De politiehond-dresseerclub „O.B.K." te IJmuiden, organiseert Zondag 11 Septem ber voor haar leden een onderlinge wed strijd op het terrein achter het zwembad „De Heerenduinen". Deze wedstrijd begint 's morgens om 9 uur en duurt tot 's middags ongeveer half vier. De heren Smits en Brus uit Amsterdam en Giorgis uit Haarlem zullen als keurmeester de honden beoor delen en de heer Van Bakel uit Haarlem zal als pakwerker z'n medewerking ver lenen. De leiding van deze wedstrijd is in handen van de heer Spoelstra. VRIJDAG 9 SEPTEMBER Luxor-theater, 19 en 21.45 uur: „Als het jonge koren rijpt." Kennemer-theater, 19 en 21.15 uur: „Oase." W.B.-theater, 20 uur: „Moord in de Rue- Morgue." Het goud van de Renate In onze publicatie van Woensdag j.l. over de bergingspogingen van de Renate Leon- hardt zijn informaties weergegeven, die ons van ambtelijke zijde bereikten. Een deel daarvan blijkt nu echter, naar wij vernemen, niet geheel in overeenstem ming met de feiten. Het is namelijk niet zo, dat de werkput onder verantwoorde lijkheid van Rijkswaterstaat en de Ar beidsinspectie uit Haarlem wordt gecontro leerd en dat eventuele bezwaren van deze instanties het uitvaren zouden kunnen verhinderen. Wanneer de bergingstoren door de ondernemer buitengaats zou wor den gebracht, zou dat geheel op eigen ri sico gebeuren en niet betekenen, dat de genoemde instanties de toren zeewaardig en geschikt achten. Voor de leden en hun dames van de IJmuidense schaakvereniging „Kijk Uit" werd Donderdagavond in de bovenzaal van hotel Kennemerhof een feestelijke contact avond gehouden, waar tevens de prijzen voor de winnaars van de wintercompetitie en de onlangs gehouden snelschaakwed strijden om het clubkampioenschap werden uitgereikt. De voorzitter, de heer C. J. Gordijn, zei- de, dat het in het voornemen ligt meer van dergelijke avondjes te organiseren. Hij overhandigde vervolgens de prijzen van de wintercompetitie aan de kampioenen in de verschillende afdelingen, bestaande uit een wisselbeker en een médaille voor iedere kampioen. Clubkampioen werd de heer J. Blok, die een fraaie zilveren beker, welke reeds uit 1929 dateert, ontving. De kampioenen in de groepen IIA, IIB, III en IV werden respectievelijk de heren F. Walda, A. Rijke, J. Dekker en J. Vis. De winnaar van de onlangs gehouden wedstrijden voor het clubkampioenschap werd de heer G. de Haas, die voor deze prestatie een fraai zilveren molentje ont ving. De heren A. Rijke, A. Moleman en J. Plugboer werden respectievelijk winnaar in groep II, III en IV, welke laatste even eens de algemene wintercompetitie won. Na dit officiële gedeelte hielden de leden zich onder leiding van de heer G. de Haas, wie dit wel is toevertrouwd nog geruime tijd bezig met verschillende radio spelletjes. Op het politie-bureau te Beverwijk wer den de volgende gevonden voorwerpen ge deponeerd: autoped op luchtbanden, kin- derbril, damesrijwiel, klein hondje, ge haakte dameshandschoen, regenjas, dames- portemonnaie met inhoud, oude kano, damesportemonnaie, bruine portemonnaie, rozenkrans in dopje, dameshorloge, pad- vindersriem en portemonnaie, ceintuur van japon, een paar motorhandschoenen, stof bril, schakelarmband, handschoen, vulpen in étui, damesrijwiel, meisjesfiets, dames schoudertas met inhoud, kindertuigje, auto ped op luchtbanden, portemonnaie met in houd, twee kinder-directoires, blauwe cein tuur, damestas inh. portemonnaie en poe derdoos, huurboekje, herenportemonnaie met inhoud, vulpen. Op de Nenyto-sintelbaan te Rotterdam zal Zondag een zes-verenigingen-kamp worden gehouden, waaraan ook wordt deelgenomen door DEM. De dames- en meisjesploeg van de Be verwij kers werd als volgt samengesteld: Dames 100 m.: Jo Duyn en Jeanne van Lieshout; 200 m.: Co Beentjes en Jo Duyn; 100 m. C.D.: Sanny Maathuis en Corry Loogman. Discuswerpen: Edith van 't Hoff; vèr- springen: Co Beentjes en Sanny Maathuis; 4 x 100 m.: Jo Duyn, Jeanne van Lieshout, Co Beentjes en Truus Maathuis. Relais: Co Beentjes, Jo Duyn, Sanny Maathuis en Truus Maathuis. Meisjes, 80 m. A: Truus Maathuis en Wil Burger; 80 m. B: Lia Maathuis en Nel Dui ker; 80 m. C: Tiny Borst en Thea Postma. Kogelstoten A.B.: Wil Burger en Rie Klous; hoogspringen BC: Wil van Vlissingen en Tiny Borst; 4 x 80 m. AB: Lia Maathuis, Nel Duiker, Bets van der Aar en Wil van Vlissingen; 4 x 60 m. C: Tiny Borst, Thea Postma, Ria Beentjes en Ada van Hens- bergen. MET EEN WARM doch welkom intermezzo op de BIMIJ heeft de commissaris der Koningin in de provincie Noordholland gisteren een officieel bezoek aan de gemeen te Velsen gebracht. Dr. M. J. Prinsen arriveerde met zijn echtgenote en de kabinet chef jhr. mr. J. W. Roëll in de ochtenduren op het Velsense raadhuis, waar het ge zelschap werd verwelkomd door burgemeester mr. M. M. Kwint en de overige leden van het college. Van daar is een lange tocht door het snel-groeiende Velsen begon nen: door de nieuwbouw naar de Vissershaven, waar in het kantoor van het Staats- vissershavenbedrijf de directeur, mr. J. R. van Eerde klaar stond om zijn gasten waardig te ontvangen. Als onderdeel van dit officieel bezoek was er een gesprek ingelast tussen de ver tegenwoordigers van het provinciaal be stuur en de heren J. C. Pronk en P. Krab als vertegenwoordigers van rederijen en vishandel. Daarvoor had men reeds van nabij kennis kunnen maken met de bedrij vigheid in de vishallen: de haringafslag is met interesse gevolgd. Kustwacht en radar Op het kustwachtduin is de directeur van het Loodswezen in het derde district, kolonel H. Tichelman als gastheer opge treden en hij heeft de bezoekers het een en ander verteld over de werking van de semaphore en de kustwachtpost, waarbij de vernieuwde radarapparatuur uiteraard de grootste belangstelling van de gasten wekte. Over de sluisweg is daarna Velsen- Noord opgezocht weer heeft men de nieuwbouw kunnen bewonderen, nadat al eerder in inieuw-IJmuiden de lange rijen huizen waren bekeken en hier werd de Papierfabriek het voorlopige einddoel. Daar zijn, onder het deskundig geleide van de heren Tromp en Smidt van' Gelder de papiermastodonten bezichtigd, die de „pap" tot krantenpapier transformeren en in de warme cellulosefabriek heeft de Commissaris der Koningin zijn veelzijdige belangstelling duidelijk laten blijken. In hotel Duin en Kruidberg is tussen de middag de lunch gebruikt de rit door het Velsense duingebied vormde daartoe een schone inleiding en de middag werd onder meer besteed aan een bezoek aan de BIMIJ, de jaarbeurs voor middenstand en industrie aan het Marktplein. BIMIJ en Utrecht Verwelkomd door de voorzitter van het Bouwfonds der Doopsgezinde gemeente, de heer P. Hubbeling, heeft het gezelschap zich in een rustig tempo op de hoogte kun nen stellen van Mercurius' vorderingen in de IJmond. N Toen wij de heer Prinsen de vraag stel den, of hij het mogelijk achtte, dat de BIMIJ mettertijd uitgroeit tot een "Weste lijke tegenhanger van de Utrechtse Jaar beurs, antwoordde hij, dat het belang van de locale beurzen zeker niet onderschat mag worden. Voorlopig liggen de beide in stellingen echter nog te ver uit elkaar in elk opzicht. Met de motorpolitie als escorte is de stoet tenslotte naar het raadhuis teruggekeerd, waar in de beslotenheid van de raadzaal Velsens raadsleden aan de Commissaris der Koningin zijn voorgesteld en men onder het genot van een kopje thee enige tijd bijeen bleef. „Een haven, een eigen haven", dat riep de menigte, toen Donderdagavond een twintigtal leden van de Eerste en Tweede Kamer, die op uitnodiging van de Neder landse Stichting voor de Visserij een rond reis langs de Nederlandse visserijbedrijven maakt, in Katwijk arriveerden. „Waar is minister Mansholt", riep men, „Wij willen een haven!". De wens naar de uitvoering van dit pro ject, dat 9 millioen gulden moet kosten, leeft zeer sterk onder de Katwijkse bevol king. Het Katwijkse visserijbedrijf zucht onder de moeilijkheden van drie tot zesduizend gulden per logger per jaar aan onrendabele kosten, omdat IJmuiden in het vangst seizoen de thuishaven is. Men moet de vangsten per vrachtauto naar de eigen af slag te Katwijk brengen. Bovendien kost de reis van de loggers van Katwijk binnen door naar IJmuiden langs 29 bruggen kapitalen. Ondanks deze verliezen en tal van persoonlijke inconveniënten houdt de haringvisserij zich toch staande. De visserij te Katwijk bloeit ondanks alle moeilijkheden. Twee belangrijke pij lers steunen deze visserij: de verwerkings industrie, die een der grootste en belang rijkste van ons land is geworden, en de visserijschool. Deze school, die in 1860 werd opgericht en die steeds is gegroeid heeft thans zo'n grote toeloop in het ultramoder ne gebouw, dat men het aantal leerlingen zo nu en dan moet afremmen. Indien Kat wijk echter geen haven krijgt, dan bestaat het gevaar, dat de bevolking langzaam maar zeker naar andere centra zal af vloeien en dat de vissers verstrooid zullen worden over andere gemeenten. Daarmee zal naar men vreest ook een einde van deze zeevisserij gekomen zijn. Het is namelijk reeds gebleken dat dat deel van de be roeps-bevolking dat uit de gemeente weg getrokken is zich in alle opzichten van de zee afwendt. Zelfs al zou de aanleg, zo re deneert men, van een haven te Katwijk niet geheel economisch te verantwoorden zijn, er zijn andere maatstaven die maken dat deze belangrijke kwestie niet in gul dens uit te tellen is. Dit was hetgeen tijdens het diner op de boetzolder van de visserijschool door ver tegenwoordigers van de redersvereniging „De Vuurbaak" en van de Vereniging van Schipperseigenaars betoogd werd. Indien Katwijk geen haven krijgt, dan gaat dit visserijbedrijf waarschijnlijk in een be trekkelijk klein aantal jaren teloor en daarmee zal ook een stuk volkswelvaart en bovendien een der belangrijke bronnen van koopvaardijbemanningen verdwenen zijn. De IJmuidense haven is, zo werd ge zegd, volkomen ontoereikend voor de Kat wijkse visserij en ook voor de afzet van de vangsten. Katwijk blijft echter niet stilzit ten. Men wenst een haven die voor de mo derne schepen geschikt is en omdat het „frapper toujours" in de practijk nog altijd resultaten oplevert, heeft men opnieuw een rapport over de havenproblemen laten sa menstellen. Dit rapport is tot stand geko men onder de supervisie van de voorziter van de Rotterdamse Kamer van Koophan del, de heer K. P. van der Mandele, de di recteur van het Nationaal Planbureau, de heer Z. IJ. van der Meer, en het lid van de Tweede Kamer de heer Neaerhorst. Dit rapport zal dezer dagen gepubliceerd wor den. Volgens verklaringen van reders en scheepseigenaars van de Katwijkse vloot is dit rapport zeer zakelijk en objectief we tenschappelijk. Het komt in vijftien con clusies tot de slotsom, dat tot behoud van de Katwijker welvaart in al haar geledin gen de aanleg van een vissershaven, ge schikt voor moderne schepen, noodzake lijk is. Vandaag binnen Vier trawlers voerden vandaag te IJmui den in totaal 5800 kisten vis aan, waarvan 3700 kisten haring, 1100 makreel en 750 schelvis. De „Haarlem" (van 30 Aug.) voerde 2300 kisten aan, waarvan 2220 ha ring en 80 diversen; de „Soerabaia" (van 31 Aug.) 1300 kisten haring; de „Polder man" (van 2 Sept.) 1040 kisten, waarvan 450 makreel, 350 schelvis, 100 kabeljauw en gul, 100 haring, 10 wijting, 20 diversen en 15 stuks stijve kabeljauwen en de „Norma Maria" (van 1 Sept.) 1150 kisten vis, waarvan 400 schelvis, 665 makreel, 30 stokkebit en 70 haring. De KW 51 was er met 280 kisten schelvsi en 50 diversen en de kleine vaart met 12.000 kg. tongen en 400 kisten schol. En voor morgen Voor de Zaterdagmarkt komt de „Fla mingo" (van 31 Aug.) met 1200 kisten vis, waarvan 860 makreei, 40 gul en kabeljauw, 260 schelvis, 30 haring, 10 diversen en 120 stuks stijve kabeljauwen. De „Onderne ming 2" lost 400 kisten haring en 100 diver sen en voorts zou de „Tzonne" (van 3 Sept.) thuisstomende zijn met 2000 kisten haring. Oudste boten Oudste trawlers zijn nu de „Eveline" en „Antje" (van 1 Sept.), de „Thorina" (van 2 Sept.) en de „Vikingbank," „Claesje," „Herman" en SCH 171 „Corn. Vrolijk" (van 3 Sept.). In de hal vandaag De export kocht vandaag kisten kabel jauw voor 100 tot 120, kleine kabeljauw voor 86 tot 96. Grote tong noteerde 4.70 tot 4.90, grootmiddel 3.30 tot ƒ3.50, kleinmiddel ƒ3.05 tot ƒ3.15, tong I ƒ3.25 tot ƒ3.40 en tong 2 ƒ2.15 tot ƒ2.30. De «grote schol leverde op 45 tot 55, middel 45 tot 50, zetschol 45 tot 50 en schol I 40. Binnenland in Grote gul deed vandaag f40 tot f42; middel f28 tot f31, torren f 14 tot f 17. Grote schelvis ging van de hand voor f 18 tot f 23, middel voor f 18 tot f 22, klein middel voor f 17 tot f 21, pennen voor f 12 tot f18, braadschelvis voor f10 tot f16. Wijting noteerde f 12 tot f 13, zwarte kool- vis f 60 tot f 65, schol 2 f 28 tot f 33 en schol 3 f 15 tot f 22. De haring ging van de hand voor f 13 tot f 10 en de makreel voor f 19 tot f 15. Pech De nieuwe logger „Emma Wilhelmina" KW 135 heeft op de eerste reis met pech te maken gehad. Gistermiddag ging het schip naar zee en 's avonds om half tien kwam de logger weer binnen: er was met de olie druk iets niet in orde. Donderdag op zee De haringtrawlers waren gisteren nog steedst zoekende naar visgronden voor een loenende visseren Het blijft wisselvallig met de haringvisserij: de dagvangsten va riëren van 200300 manden. De .Herman", die tegen de 58 N.B. vist, vormde een uit- zondei-ing: in de laatste 36 uur werden 600 manden haring scheep gehaald. De „Tho rina" haalde 200 manden boven water. De bij de kust vissende loggers vangen 810 manden schol per dag. Tong wordt over dag niet gevangen. In de nachtelijke uren is het iets beter: 6080 kg. tong en 34 manden schol. Op 't Zand vormt de visserij hetzelfde beeld: 3020 manden hoops per dag. Op 57 N.B. vangen de loggers 200150 manden hoops per dag, meest makreel. Er wordt tevens schol gevangen. De trawlers hadden ook Woensdag een wisselvallige visserij en veel last. van ge scheurde netten. De dagvangsten liepen van 150400 manden haring. De „Herman" ving 300 manden, de „Thorina" 150 man den. De loggers en kotters vingen 's nachts op de kust 6050 kg. tong en 86 manden schol; overdag 1520 kg. tong en 53 manden schol. De visserij op 't Zand was deze dag slecht: 80100 manden hoops, waarbij veel kleine vis. Op 57 N.B. en 3 O.L. is de vis serij iets beter: 3050 manden hoops per trek, dagvangsten van 150200 manden makreel en schelvis. Haringvisserij Vleetharing, KW 16110 kantjes, 1634, 170—12, 50—5, 15—2, 42—1, 97—8, 110—5, 29—25, 39—1, 78—17, 138—11, 18—55, 67— 40, 8323, 861, 4325 uit halve vleet, 540 uit halve vleet, 680 uit halve vleet, 4746 uit halve vleet, 16750 nog 15 net ten. Geen vangst: KW 173, 32, 14 en 151. Trawlharing, KW 1645 kantjes, 1920, 129—55, 159—50, 44—34, 85—10, 176—25, 123—70, 20—60, 40—100, 41—17, 74—60. 7_60, 9—40, 25—34, 73—80, 147—10, 22— 30, 127—45, 175—40, 38—15, 48—45, 141— 90, 37—35, 95—25, IJM 74—25 thuissto- mend, IJM 7533, IJM 28325- thuissto- mend. Binnengekomen IJM 32, 79, 6, 20, 25, 241, 205, 239, 206; KW 51, 135, 69, UK 70, 194, 14, 32, 4, 90, 16, 15, 136, 64, 169, 176, 31, 184, 186, 28, 79, 34, 61, 91, 73, 18; VD 9; HD 135, 89; SCH 70; EH 8; TX 11, 39, 49, 24. Vertrokken IJM 71, 10, 35, 211, 24, 34, 85, 205, 226, 249, 213; VL 77; RO 53; KW 3, 135, 59, 45; UK 44, 35, 81, 7, 18, 52, 14, 125, 194, 70, 32, 85, 4, 90, 10, 48; HD 7, 47, 49, 116, 4, 180, 131; VD 9; TX 4, 51, 17, 33, 21; SCH 70. In de week van 12 tot 17 September zal in Beverwijk, Wijk aan Zee en Heemskerk een collecte worden gehouden ten bate van het fonds ter bestrijding van t.b.c. „Draagt Elkanders Lasten" en voor de sanatoria „Sonnevanck" en „Zonnegloren." oococcoox»ooo:»oo2oco=ccaxx»occccoocccccccccc«xcccooc Op Zaterdag 10 September worden in j het sportpark Schoonenberg voetbal-', wedstrijden gespeeld in het nationaal Brandweer-voetbaltournooi. Elftallen van de korpsen uit Utrecht, Vught, 8 's-Hertogenbosch, Haarlem en Velsen j zullen hieraan deelnemen. De wedstrij-1 f, den worden gespeeld op het D- en E-; veld, aanvang 13 uur. Hierna zal een\ P demonstratie van spuitvoetbal volgen. xx>ccooc«x»}X»c<x»3oooxxxx»oc<x»ocöccocccoccooooomc<x De Beverwijkse hockeyclub „Eechtrop" zal enige weken getraind worden door de bekende Rex Norris uit India. Van eind October tot begin December zal men elke Vrijdagavond onder zijn leiding kunnen oefenen. Dr. M. L. Prinsen (2e van links) tijdens zijn rondgang Aalsum, 8 te Hamburg. Aldabi, 7 v. Bahia n. Recife. Amstelkroon, pass. 7 Funchall n. Golf v. Mexico Amstelland, 7 v. St. Vincent n. Rio de Janeiro Appingedijk, 6 v. Curacao n. Buenos Aires. Aalsdijk, 8 te Antwerpen. Alwaki, pass. 8 Ouessant n. Antwerpen. Arnedijk, 8 te Londen. Aardijk, 8 te Tampa. Adonis. 8 te Philadelphia verw. Agamemnon, 8 te Auxcayes. Alkaid, 8 te Rosario verw. Alnati. 8 te Hamburg. Aludra, 8 te Bremen. Amstelveen, pass. nacht 7-8 Finisterre n. R'dam Argos. 8 te Piraeus. Aalsdijk, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Amstelveen, 10 te Rotterdam verw. Blitar, pass. 8 Ceylon n. Djeddah. Boskoop, 8 te Cristobal Barito, 8 te Steenkool verwacht. Beninkust, 8 te Pointe Noire Britsum, 7 270 m. O. Miami. Caltex Pernis, 7 v. Rotterdam n. Sidon. Cleodora, 8 te Port Said. Charis, 8 te New Orleans. Cradle of Liberty, 7 95 m. O. Aden n. Mena e) Ahmadi Crania, 8 210 m. W. North Cape n. Curacao Delfshaven, 7 v. Narvik n. Rotterdam. Delfland, 8 te Las Palmas. Dorestad, 8 t.h.v. Paramaribo n. Curacao. Etrema, 7 te Buenos Aires. Eos, 7 v. Rotterdam n. Tanger. Esso Rotterdam, 8 v. Lissabon n. Rastanura. Ena, 8 te Bahia. Elizabeth B, 8 400 m. O.ZO. Malta Farmsum, 7 v. Calicut n. Aden. Gaasterkerk, 8 v. Aden n. Suez. Gouwe, pass. 8 Las Palmas n. Rotterdam. Gordias, 8 260 m. O.t.N. Ceuta 9 Ceuta verw. Gaasterland, 9 te Amsterdam verw. Guineekust, 7 te Abidjan Hersilia, 8 te Paramaribo. Hector, 8 te Sfax verwacht. Ilos, pass. 8 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Indrapoera. 8 te Singapore Japara (KPM), 9 te Durban verw. Kalabahi, 3 te Menado. Kota Baroe, 8 te Suez. Kalydon, 9 te Singapore verwacht. Katelysia, pass. 8 Sabang n. Singapore. Lawak, 8 v. Mombasa n. Aden. Lekkerkerk, 8 te Amsterdam. Langkoeas, 8 v. Hamburg n. Bremen. Liberty Bell, pass. 8 Ras al Hadd n. Mena el Ahmadi. Lindekerk, 8 nog Bandarshapur. Maas, 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Maashaven, 8 te Breme nverwacht. Manoeran, 8 te Palembang. Minjak, 8 te Benoa verw. Mentor, 7 te Paramaribo. Murena, 8 200 m. Z. Perth n. Geelong. Notos, 8 te Izmir. Omala, pass. 8 Gibraltar n. Berre. Overijsel, 8 1330 m. NW. Kp. Leeuwin. Oranjefontein, 7 v. Amsterdam n. Hamburg Papendrecht, pass. 7 Azoren n. W.-Indië. Phrontis, 8 te Port Said. Prins Willem George Fred., 7 te Rotterdam Pendrecht, pass. Kp. St. Vincent n. Napels. Polydorus, 8 v. Tj. Priok n. Singapore. Peperkust, 8 te Antwerpen. Prins Alexander, 8 te Antwerpen. Polyphemus, 9 te Tj. Priok. Perna, 8 v. Liverpool n. Reykjavik. Rempang, 8 te Marseille. Radja, pass 7 Azoren n. Halifax. Roepat, 8 te Amsterdam. Stad Dordrecht, 7 v. Rotterdam n. Messina. Sumatra, 8 te Damman. Saparoea, 8 v. Tegal n. Suez. Sibigo, 8 te Hollandia. Sigli, 8 te Singapore verwacht. Sinabang, 8 te Melbourne verw. Stad Vlaardingen, 8 te Kirkenaes. Stanvac Djirak, 8 te Belawan. Stanvac Talang Akar, 8 te Sungeigerong. Sibajak, 8 v. La Havre n. Rotterdam. Stad Haarlem, 8 te Newcastle. Stad Maastricht, pass. 8 Ouessant n. Civita Vec- chia. Sarpedon, 8 te Aruba. Statue of Liberty, pass. 8 Perim n. Mena el Ahmadi. Straat Bali, 8 te Durban. Swartenhondt, 8 te Menado. Soestdijk, 8 proefvaren t.h.v. Singapore. Stad Arnhem, 8 te Marseille. Stad Haarlem, 8 te Newcastle verw. Sibajak, 8 v. Southampton n. Le Havre. Tankhaven II, 8 teSungeigerong. Tamo, 8 te Santos. Tiberius, 10 te Port Arthur verw. Van Riemsdijk, 8 te Singapore. Van Linschoten, 8 vroeg te Antwerpen. Waterman, 7 v. Wellington n. Melbourne. W. Alton Jones, 8 v. Port Said n. Philadelphia. Westertoren, 8 v. Le Spezia n. Port Said. Wieldrecht, pass. 8 Moma Pass. n. Amuyabay Waikelo, 8 te Makassar. IJsel, 8 te Rotterdam. KLEINE VAART Albergen, 8 v. Norrsundet n. Zaandam. Agiena, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Albert D, 8 v. Vlissingen. Alja, pass. 8 Vlissingen n. Gent. Auriga, pass. 8 Vlissingen n. Rostock. Aeneas, 8 v. Rotterdam te Amsterdam. Algarve, 10 v. Swansea te Rotterdam verw. Att S, 9 v. Swansea te Velsen verw. Arctic, 7 v. Rotterdam te Londen. Asuncion, pass. 7 Finisterre n. Huil. Bab T, 5 v. Roytta n. Zaandam. Bergsingel, 8 v. Whitehaven te Drogheda verw. Bill S, 8 v. Sunderland te Rotterdam verw. Bernard John, 8 v. Rotterdam te Alexandrië verwacht. Casana, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Curacao, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Cinderella, 8 v. Duinkerken n. Rotterdom. Concepcion, 7 v. Las Palmas n. Antwerpen Eha, 8 te Gothenburg. Europa, pass. 8 Vlissingen n. Swansea. Eljo, 7 v. Kasko te Amsterdam. Evertsen, 8 v. Rotterdam te Antw. Flora, 8 v. Amsterdam te Wormerveer. Henrica, 8 v. Newport te Rotterdam. Hoe Vinces, 7 v. Rotterdam te Grimsby. Heemskerk. 7 v. Pernovikin n. Kingslynn. Joost, 5 Kiel gepass. Jan Kreumer, 8 v. Londen te Rotterdam verw. Kaap Falga, 7 te Rotterdam. Kaap St. Vincent, 6 te Kopmanholmen. Liberte, 7 v. Hamina n. Kingslynn. Lies, 7 v. Kiel te Kotka. Lydia, verm. 7 v. Londen n. Rotterdam. Larix, 7 te Mantyluoto. Marcella, verm. 8 v. Tromso n. Genua. Merwestad, verm. 8 v. Hudigsvall n. Nederland Marietje Bohmer, 7 v. Algiers n. Port de Bouc Mariscal Lopez, 7 270 m. Z.ZW. Las Palmas. Marjan, verm. 8 v. Grangemouth n. Elsinore. Muphrid N, 7 v. Garston te Londonderry. Myfem, 7 v. Stockholm te Gefle. Mynelis, 7 v. Uleaborg n. Zaandam. Njord, 8 v. Oulu te Amsterdam verwacht. Nautic, pass. 8 Kiel n. Oostende. Neptunus, 8 v. Huil te Rotterdam verw. Oranje, pass. 8 Vlissingen n. Swansea. Pavo, 6 te Zaandam. Ponza, 5 te Zaandam. Procyon, 8 v. Londen te Amsterdam verw. Phecda, 8 v. Rouaan te Rotterdam verw. Rio verm. 7 v. Londen n. Utrecht. Rose Marie, 8 v. Malmö te Kopenhagen. Stella Maris, verm. 8 v. Sohtaumpton n. Hamina Sambre, 8 v. Rotterdam te Amsterdam. Spurt, 8 v. Goole n. Hamburg. Surte, 8 v. Huil te Amsterdam Sonsbeek, 8 v. Antwerpen te Rotterdam verw Tilly, 6 te Skoghall. Ton S, 8 v. Swansea n. Rotterdam. Tromp, 7 v. Hamina n. Calais. Wiebold Bohmer, 8 te Tel Aviv verw. IJsel, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. SLEEPVAART Blankenburgh, 7 v. Rotterdam n. Leningrad met baggermolen. Gele Zee, 7 320 m. O. Golf v. Masira. Goeree, 8 v. Maassluis te Le Havre Hudson, 7 180 m. W.ZW. St. Vincent met twee hekwielers. Thames, 7 te Queenstown.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11