„Stichting" voor Velsense slagers aanbevelenswaardig geacht Havenberichten J. de Boer Stalen hulpscholen inplaats van houten Velsens Cultureel leven in de komende week Dahlia's te pronk bij studieclub Visserij-varia Agenda voor Velsen „ARTISTIEK" Dokter Kas schreef over het slachthuis in „Publieke Werken" Burgemeester opent pot plantententoonstelling Uitgebreide agenda met vele discussiepunten Nieuwe aanschaffingen voor ruim f 6000.- Gemeente Velsen maakt gebruik van MAVEM-idee Bloemententoonstelling in 1956 Inrichting politiebureau voor West vraagt f 9250.- Voor „IJmond" gaat de handbal rollen VRIJDAG 9 SEPTEMBER 195 5 Medische verzorging tijdens het weekeinde Speciaal adres voor het INLOSTEN van Foto's, Plaatwerk enz. Subsidie voor katholiek ontwikkelingswerk gevraagd Maandagavond raad Pieter Vermeulenmuseum werd 1600,- duurder Lagere leges voor jachtacten De elftallen van „Noord" Mobilofoon in nieuwe gebouw SVJIJmuiden ADO Zondag naar CSV Na de vele, vaak hooglopende twistgesprekken, die er in de IJmond gevoerd zijn over de slachthuizen, welke Velsen en Beverwijk eerst afzonderlijk, daarna helemaal niet (en nu misschien wel samen) gaan bouwen, is in „Publieke Werken", het orgaan van de vereniging van directeuren van gemeentewerken een artikel verschenen van de hand van de heer L. J. Kas, Velsens directeur van de Vleeskeuringsdienst, die daarin zowel de voorgeschiedenis als de verdere ontwikkeling der Velsense slachthuisplan nen beschrijft. Reeds eerder hebben wij uitgebreid aandacht besteed aan de Velsense slachthuisplannen, die naar het overtuigde oordeel der deskundigen aan het IJmui- dense havencomplex op de enig juiste plaats gerealiseerd kunnen worden en waar voor het Engelse „line-dressing" systeem slachten aan de lopende band de enige juiste methode is. De heer Kas haalt deze argumenten nog maals naar voren en illustreert zijn betoog met een serie foto's uit het abattoir van Guildford, dat hem als lid van een com missie indertijd als studie-object diende. Loonslachters Hij vertelt er onder meer in, dat de dag capaciteit van één rail in de plannen is op voorlopig twee rails gerekend, maar het voordeel van een line-dressing-abattoir is onder meer, dat het gemakkelijk kan worden uitgebreid 32 dieren is, bij een slachttijd van 60 minuten loonslagers zouden deze slachttijd tot 35 minuten kun nen inkorten. Hij houdt voorts rekening met een ex ploitatiebegroting. die op een nadelig saldo van 109.603.sluit. Stichtingsvoordelen Over de situatie in de gemeente ten aan zien van het slachten vertelt hij het vol gende: Er zijn twee slagerspatroonsverenigin- gen, die een federatie hebben gevormd, welke de algemene, gezamenlijke belangen vertegenwoordigt. Uit de besprekingen gevoerd met de be stuursleden is gebleken, dat in verschillen de steden samenwerking der plaatselijke slagers is mogelijk gemaakt door het vor men van stichtingen. Voor ogen staan thans de mogelijkheden, die een stichting bleldt; vele handelingen, die nu door der den worden uitgevoerd zouden via een stichting voor gezamenlijke rekening kun nen worden gedaan. Er openen zich in dit opzicht verscheiden perspectieven: niet al leen de specifieke zaken van het slachthuis betreffende, maar ook op het punt van ver koop, inkoop en problemen, die ontstaan zijn door nijpende tekorten aan personeel. Zouden alle slagers hun vee aan een IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: H. dt Jonge M. K. Hofstedestraat 48, teL 5652 en J. Mac Daniel, de Genestetslaan 4, tel. 4203. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. van Haselen, Leeuwerik laan 52, tel. 4290. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 102, tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur: Mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9 uur: J. G. Lange, Wijk aan Dui- nerweg 3, tel. 4234. Van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. H. M. Rolink, Duinvlietstraat, Velsen-N, teL 3745. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bomstraat 43. Apotheken De Zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door Apotheek Donker, Bree- straat 61, tel. 3150. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts J. Hekman, Hoofdstraat 236, tel. 8510 te raadplegen. Apotheken Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, teL K 2,500 16760; Sant- poortse Apotheek, Bloemendaalsestraat- weg 145, Santpoort-stat., tel. K 2560 8249. VELSEN Wijkverpleging Voor Santpoort en Driehuis: zr. De Jong, Brederoodseweg 43, tel. K 2560 8756; voor Llmuiden-Oost en IJmuiden: zr. Koerse, Leeuweriklaan 21 en voor Velsen - Noord, Velsen-dorp en I-Tmuiden-Oost: zr. Gomes, Leeuweriklaan 39. HEEMSKERK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag avond 12 uur: J. J. F. Brugman, Middel weg 9, Uitgeest, tel. 02513 212. ADVERTENTIE Kennemerlaan 5 - Tel. 5705 - IJmuiden X>COCCOCOCOOOC>C>X>COCCCICOCCOOCOCCOOCCC<>XOCCCOOOCOCCOOC*XX In het zojuist verschenen Augustus-! nummer van het orgaan „Publieke', Werken" is een uitvoerig artikel ver-\ schenen van de hand van de heer L.\ J. Kas, dierenarts te Haarlem en hoofd van de vleeskeuringsdienst der gemeen- te Velsen. Aan dit artikel ontleenden{ wij de bijgaande gegevens. WCOOCOOCOOOKXX)CX»COaXX»OCOOCOCXDOOOK>OCXX>OOCCC<XOOOOOOl stichting overdragen, dan zullen naast be sparing in tijd van eigen personeel tot nu toe waardeloze producten, wanneer deze gezamenlijk en in eigen beheer verzameld en verhandeld worden, een behoorlijke waarde kunnen gaan vertegenwoordigen. De tentoonstelling van potplanten, uitge reikt aan de leerlingen van de openbare ir L. P. Krijgerschool en Watervlietschool, die ter gelegenheid, van de vijfentwintig ste keer, dat deze tentoonstelling wordt ge houden, een speciaal feestelijk cachet krijgt, zal door burgemeester mr. M. M. Kwint worden geopend. Door de gemeentelijke dienst van plant soenen wordt het betegelde speelterrein van de Watervlietschool aan het Strating- plantsoen Zaterdag in een tuin herschapen met aangelegde perken, waartussen de pot planten een plaats zullen vinden. De ope ning geschiedt Zaterdagmiddag om half- drie, waarna om vijf uur de prijsuitreiking volgt. De tentoonstelling is 's avonds van half acht tot acht uur eveneens te bezich tigen. Daarna is er iin het gymnastieklokaal van de Watervlietschool een voorstelling van een aantal prachtige films, afgewisseld met een deskundige causerie over „De juis te verzorging van de meest bekende ka merplanten". ADVERTENTIE Uit IJmuiden vertrokken Donderdag: Theano naar Rotterdam. Rautas naar Lulea. IJssel naar Rotterdam. Peperkust naar Ant werpen. Langlee Clyde naar Bremen. Kru- saa naar Moermansk. Maasborg naar Sands- borg. Hydra naar Gaston, Ponza naar Slik kerveer. Fanny naar Rotterdam. Atlantis naar Hernösand. John M naar Kirealty. Medumsand naar Hakevene. Aeneas naar Hamburg. Walma naar Rotterdam. Helder naar Hamburg. Eemland naar Porto Allegro. Da je Bhömer naar Rotterdam. Nero naar Bordeaux. Ariadne naar Rotterdam. Martin naar Helsinki. De volgende schepen kwamen binnen: Aenea's uit Rotterdam. Lekkerkerk van Rot terdam. Asturias van Vaasa. Lore Ottens van Vaasa, Roepat van Rotterdam. Sambre van Rotterdam. K. T. Fritzen van Lulea. Amstelstroom van Birkenhead. Kumali Palm van Rotterdam. Amor van Lissabon. Njord van Topila. Finn van Sandarne. Sigyn van Antwerpen, Westerdok van Londen. Seine van Rotterdam. Bullfinch van Londen. ook Uw Opticien Leverancier alle ziekenfondsen Specialist in justeren van kijkers L. Nieuwstr. 789 Tel. 6321 Het Velsense bestuur van de „ontwik kelingscentrale" van de KAB heeft tot B. en W. een verzoek gericht te bevorderen dat zijn avondcursussen gesubsidieerd worden door het toekennen van een bij drage in het nadelig saldo op de exploi tatierekening van die cursussen. De avondcursussen hebben tot doel on derwijs te geven aan volwassenen. Gedurende een tweejarige cursus wordt onderwijs gegeven in een goed gebruik van de Nederlandse taal, maatschappijleer, Godsdienst en arbeids- en sociale wet geving. B. en W. achten dit ontwikkelingswerk van een dusdanig belang, dat het verlenen van een subsidie huns inziens verant woord is. Mitsdien stellen zij de raad voor, het verzoek in te willigen en een bijdrage te verlenen in het exploitatie-tekort van de cursus 1955/56 tot een bedrag van f 500,— of zoveel minder als dit te kort zal be dragen en daartoe te nemen het besluit tot wijziging van de gemeentebegroting, dienst 1955. Hout aangevoerd Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Donderdagmorgen aangekomen het Duitse s.s. „Lore Ottens" met een lading van 598 vadem papierhout uit de Finse ha ven Abö. Voor de openbare vergadering van de raad der gemeente Velsen op Maandag 12 September te halfnegen ten gemeente- huize is de volgende agenda samengesteld: Installatie van het lid, de heer L. van Hameien; Benoeming van een wethouder in de plaats van de heer W. F. Visser. Can- didaat is de heer R. Verbeek; Oninvorder- baarverklaring van belasting- en andere posten; Vaststelling suppletoire begroting; Wijziging van de Verordening op de hef fing van leges; Beschikbaarstelling crediet voor de inrichting van het nieuwe politie bureau te IJmuiden (West); Aankoop grond en woningen te Velsen (Noord); Aankoop van grond te Santpoort. Verkoop van grond te IJmuiden, Driehuis en ver huur van grond in IJmuiden; Onttrek king aan het openbaar verkeer van de Hoeksteeg te IJmuiden en het Wijk aan Zeeërvoetpad te Driehuis; Vaststelling van straatnamen; Voorlopige goedkeuring van een plan tot onteigening van grond te Velsen-Noord. Voorts wacht de raad een verklaring dat een uitbreidingsplan voor het gedeelte der gemeente ten noorden van het Noordzeekanaal in voorbereiding is en het verlenen van een extra-crediet in verband met de bouw van een politie bureau te Santpoort, staat eveneens op de agenda. De bouw van 126 woningen te IJmuiden door de Algemene Coöperatieve Arbeiders woningbouwvereniging in de gemeente Velsen en van 42 woningen te Santpoort door de Woningbouwvereniging „Bloemen- daal-Noord" gaat vooraf aan de wijziging en hernieuwde vaststelling van de ver ordening op het beheer van het tehuis voor bejaarden „W. F. Visserhuis". Vaststelling van het definitieve subsidie, over 1952 en 1953 te verlenen aan de bij zonder kleuterscholen, voorheen staande onder het bestuur van de stichting ver enigde scholen voor bijzonder neutraal voorbereidend lager onderwijs (in liqui datie) en een crediet voor de aanschaffing van meubilair en leermiddelen voor han denarbeid, tenbehoeve van de F. L. Ossen- dorpschool te IJmuiden-Oost begeleidt de verhoging van een crediet voor de aan koop, plaatsing en inrichting van hulp- scholen ten behoeve van verschillende openbare lagere scholen. Verlenen van subsidie ten behoeve van de jeugdafdelin gen van voetbalverenigingen en verhoging van crediet voor de inrichting van het museum van de Pieter Vermeulenstichting. Verlenen van medewerking voor de bouw van een gymnastieklokaal bij de Don Bos- coschool te IJmuiden-Oost en van subsidie aan de Ontwikkelingscentrale van de Ka tholieke Arbeiders Beweging in het bisdom Haarlem gaan vooraf aan vaststelling van het over het jaar 1955 aan het bestuur van de schoolvereniging „St. Laurentius" te verlenen voorschot op de vergoeding, be doeld bij de Lageronderwijswet 1920. Ten slotte volgen er enige benoemingen: van een onderwijzer aan de Jan Campertschool te Driehuis; van vier leden van de com missie voor georganiseerd overleg voor ambtenaren; van twee leden van het be stuur van de „Woningstichting Velsen"; van drie leden van de commissie van ad vies, bedoeld in artikel 3 van de Monu mentenverordening der gemeente Velsen en van leden van de commissies van bij stand voor gas en water en voor sociale aangelegenheden. De 33 punten tellende agenda wordt be sloten met de loting ter vaststelling van de beide afdelingen van de raad en voor de aanwijzing van de voorzitters en plaats vervangende voorzitters daarvan. EERVOL ONTSLAG Bij de mededelingen aan B. en W. is een verzoek van mej. M. E. de Vos, lerares aan de gemeentelijke huishoudschool te Velsen, om haar met ingang van 24 Augustus eer vol ontslag te verlenen. Bij raadsbesluit van 23 September 1953 werd een crediet van f 6000 toegestaan voor de inrichting van het museum van de Pieter Vermeulen Stichting Uit een van het bestuur der stichting ontvangen schrijven blijkt echter, dat de totale kosten van de inrichting, hierbij inbegrepen die van de opening van het museum, hebben bedragen ƒ7.519,31. B. en W. stellen de raad voor, het cre diet van 6000 met 1600 te verhogen en daartoe te nemen het besluit tot wijziging van de gemeentebegroting, dienst 1955. Handenarbeid op Ossendorpschool Wegens de invoering van het vak han denarbeid op de F. L. Ossendorpschool te IJmuiden-Oost is het gewenst, over te gaan tot de inrichting van een leslokaal en de aanschaffing van meubilair en leermidde len voor dit onderwijs. De kosten hiervan worden geraamd op: 515 voor inrichtingskosten, 2135 voor meubilair en 1000 voor leermiddelen. Voorts dienen door de vorming van een parallelklas voor het tweede leerjaar nog te worden aangeschaft 48 leerling-sets, waarvan de kosten worden geraamd op ƒ2502. B. en W. stellen de raad voor voor het bovenvermelde doel een crediet te ver lenen van 6152. De op 15 Juni 1955 in werking getreden Jachtwet bepaalt in artikel 18, tweede lid, dat leges ter zake van bemoeiingen met het aanvragen of uitreiken van jachtacten niet meer mogen bedragen dan f 10, terwijl artikel 79, vierde lid, dier wet de bepaling inhoudt, dat leges ter zake van bemoeiingen met het aanvragen of uit reiken van bijzondere jachtacten voor de jacht op ganzen en goudplevieren niet meer mogen bedragen dan f 3,50. Deze be palingen maken een wijziging van de ge meentelijke verordening noodzakelijk. B. en W. stellen de raad voor, de leges bedragen in de verordening op te nemen. De Hinthammerkapel in Den Bosch, die de laatste jaren voor de oorlog dienst deed als pakhuis, werd kort voor de bevrijding door oorlogshandelingen verwoest. De directe omgeving viel eenzelfde lot ten deel. Wonder boven wonder bleef de eeuwenoude voorgevel van de kapel gespaard. Nu na jaren de ruïnes zijn opge ruimd staat de fraaie gevel eenzaam temidden van de werkzaamheden voor de bouw van een bejaardencentrum. Achter de gevel zal een nieuw te bouwen kapel van het centrum komen, zodat het front van het Godshuis tezijnertijd weer i.i zijn oorspronkelijke functie wordt hersteld. Bij Velsens raadsbesluit van 28 Juni j.l. werd een crediet van f 168.400,verleend voor de aankoop, plaatsing en inrichting van houten hulpscholen ten behoeve van verschillende openbare lagere scholen. In het genoemde bedrag was f 26.500,be grepen voor de meubilering van deze scholen. Inmiddels hebben B. en W. een onderzoek doen instellen naar de door de firma „Ma- vem" te IJmuiden vervaardigde prefabricated schoollokalen (noodscholen). Deze scholen zijn niet van hout, doch samengesteld uit een stalen skelet, hetwelk is opge bouwd uit lichte, koudgewalste en gezette profielen. De verschillende onderdelen zijn thermisch verzinkt en geheel gereed voor montage. Het grote voordeel van deze scholen is, dat het gevolgde bouwsysteem een snelle opbouw (8 a 10 weken na opdracht) en een snelle demontage mogelijk maakt, en dat de onderhoudskosten geringer zijn dan bij bouw van hout. Bovendien kent het systeem „Mavem eenvoudige demontage met een minimum verlies wegens breuk e.d., als belangrijk voordeel. Indien de bedoelde hulpscholen voor het GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agenda-bureau voor de Veiser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van Zaterdag 10 tot en met Zaterdag 17 September. ZATERDAG 10 SEPTEMBER IJMUIDEN BIMIJ, bij Marktplein, geopend van 14 24 uur; 20, 21, 22 en 23 uur: „Radioterie" m.m.v. Cas Rus, Harry Woodson, Gerry en Ferry; 14.30, 15.30 en 16.30 uur: mo deshow. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. Felison, Heidestraat: Tentoonstelling werken van Jaap Min. Opening om 15.30 uur, daarna geopend tot 17 uur. ZONDAG 11 SEPTEMBER IJMUIDEN Felison, Heidestraat, 14 tot 17 uur, als Zaterdag. Wat de „Keukenhof" voor tulpen is, was gisteravond de show van de Tuinbouwstu- dieclub „Velsen" min of meer voor de dahlia's. In alle denkbare kleurenvariëteiten en grootten waren de prachtige herfstbloemen tentoongesteld in de koffiekamer van Westerveld, zodat de talrijke aanwezigen, meestal beroeps- of amateur-kwekers, ogen te kort kwamen om al dit moois te verwerken. Tussen de dahlia's waren fraaie inzen dingen pompons en enkele gladiolen te be wonderen, terwijl ook enkele fantasie-stuk jes om de aandacht vroegen. Een der meest geslaagde fantasiestukjes was gemaakt door de heer K. Timmer, die, zonder oplei ding, een zeldzaam smaakvol geheel had weten te produceren. Het werd dan ook met een extra-prijs beloond. De jury, die al dit fraais te beoordelen kreeg en voor kwaliteit, smaakvolle opstel ling en algehele indruk slechts 28 punten kon toekennen, moest vaak hoofdbrekende arbeid verrichten om tot het volgende re sultaat te geraken: Eerste ere-prijs, de heer J. J. Adrichem, met 28 punten voor gemengde dahlia's, in rood, rose, geel, oranje, alles in verschil lende nuances. Eerste prijzen voor A. Bourgonje en de heren P. F. Gozeling Zn met 27 punten, gemengde dahlia's. Een tweede prijs voor J. Velde met 25 punten voor dahlia's en bindwerk, terwijl er een aantal derde prijzen werd toege- 4 kend aan C. Duyn, 24 pnt; P. v. d. Berg 231 pnt; S. Langelaan 23 pnt; Th. G. Huyboom 21 pnt; H. J. van Schie 19 pnt. Voorzitter J. J. Adrichem was zeer er kentelijk voor de vele inzendingen en ver meldde de inschrijving van het honderd ste lid, zodat de Tuinbouw Studie Club volgend jaar September bij haar eerste lustrum goed voor de dag kan komen. Dit feit zal worden gevierd met een gro te bloemententoonstelling in September 1956, terwijl voor Februari een bloembol lenavond op het programma staat. Aan het eind van September aanstaande zal er on der deskundige leiding een bind-cursus- avond worden gegeven, terwijl er, om de sfeer er in te houden, in October een le zing zal worden gehouden door Jan Strij- bos en in December een kien-avond ver meld werd. Dank zij de medewerking van Tootje Geldermans en Gerard Kimman, die als accordeonnisten optraden, werd de gezel ligheid verder verhoogd, zodat de gasten na sluiting door de voorzitter, slechts node uit dit bloemenparadijsje konden wegko men. SANTPOORT Burg. Rijkenspark, 14.30 uur: Jeugdappèl voor Herv. Jeugdgroepen van de gehele gemeente Velsen. MAANDAG 12 SEPTEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. Felison, 19 tot 21 uur, als Zondag. DINSDAG 13 SEPTEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. Felison, 19 tot 21 uur, als Zondag. Velser Kunstkring „Voor Allen", Rex Theater, 20 uur: Hoofdstadoperette met „Hör' mein Lied, Violetta". WOENSDAG 14 SEPTEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. Felison, 1417 uur, als Zondag. DONDERDAG 15 SEPTEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. Felison, 1921 uur, als Zondag. Ned. Vereniging van Huisvrouwen, afd. Velsen, Patronaatsgebouw, 14 uur: Le denbijeenkomst. Manége Kennemergaarde, Velserend, 19 uur, lezing. VRIJDAG 16 SEPTEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. Felison als Donderdag. Velser Jazz Society, Herv. Jeugdgebouw, 20 uur: concert. ZATERDAG 17 SEPTEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als vorige week Zaterdag. Felison, 1417 uur, als Donderdag. IJmuider Harmonie, Rex Theater, 17 uur: Receptie. BIOSCOPEN Thalia: Vrijdag 20 uur, Zaterdag en Zon dag 19 en 21.15 uur, en Maandag 20 uur: „Eskader 8 keert terug" Zondag 15 uur, Dinsdag en Woensdag 20 uur: „De zoon van Lassie" Donderdag 20 uur: „Miss Sadie Thompson". Rex (officieuse opgave): Vrijdag tot en met Maandag 20 uur: „De ondergang van Metaluna" Woensdag en Donderdag 20 uur: „Seminole". HSVKinheim (te Heiloo 14.30 uur). Kinheim: Th. Keirsgieter; A. Paap en W. Mol; W. Groeneveid, J. v. Hesselingen en S. de Vries; A. Prinssen, J. v. d. Griend, G. Sluiter, J. H. v. d. Wateren en A. Eyke. IEVRCH 4 (op „Rooswijk"-sportpark 14.30 uur). IEV: H. Alkemade; J. v. d. Vlies en A. C. Leering; A. Leering, G. v. Berne- veld en C Schoo; J. Dekker, W. Buur, W. Caslricum, H. Duin en J. Schavemaker. onderwijs niet meer nodig zijny kunnen deze op gemakkelijke wijze voor tal van andere" doeleinden worden gebruikt. De verwachtnig is voorts gewettigd dat bij beëindiging van het gebruik een be hoorlijke opbrengst voor de lokalen kan worden verkregen. In verband met het vorenstaande achten B. en W. het noodzakelijk, af te zien van de aankoop van houten hulpscholen en over te gaan tot aanschaffing van prefa bricated schoollokalen, systeem „Mavem". De hiermede gepaard gaande hogere uit gave is verantwoord te achten, meent het college en het stelt de raad mitsdien voor, het verleende crediet ad f 168,400,met f 31.600,te verhogen en daartoe te ne men het besluit tot wijziging van de ge meentebegroting, dienst 1955. De bestemming van het crediet zal zijn als volgt: f 75.000,voor de uitbreiding van de Brederodeschool te Santpoort (Zuid) met drie lokalen; f 50.000,voor de uitbreiding van de Willem de Zwijgerschool te IJmuiden (Oost) met twee lokalen; 3 x f 25.000,voor de uitbreiding van de Jan Ligthartschool te IJmuiden (Oost), de Ir. L. P. Krijgerschool en de Watervliet school te Velsen (Noord), elk met één lo kaal. Over enkele maanden zal het in aan bouw zijnde bureau van politie te IJmui- den-West in gebruik kunnen worden ge nomen. In het voor de bouw beschikbaar gestel de bedrag zijn de kosten van aanschaffing van nieuw meubilair, welke worden ge raamd op 4750, niet begrepen. Het oude meubilair is niet meer bruikbaar. Verder is geen rekening gehouden met de aanbrenging van een mobilofoon-instal latie in het nieuwe bureau; hiermee zal naar schatting een bedrag van ƒ4500 ge moeid zijn. B. en W. van Velsen stellen nu de raad voor, een aanvullend crediet van 9250 beschikbaar te stellen. Het Zaterdag voetbal gaat ook weer draaien en de VVIJ'ers zullen het, na mis lukte promotie-wedstrijden, nogmaals in de vierde klasse gaan proberen. De eerste wedstrijd gaat tegen een oude tegenstan der en geeft wel enige kans op winst al faalde vorige week het elftal in de finale om de Kromhout-trofee. De opstelling is: W. Koster; K. Wielinga, M. Overzier; P. Nederlof, R. de Boer, G. de Boer; A. v. d. Steen, T. v. d. Plas, C. Langbroek, L. v. d. Plas, P. Ramakers. Het tweede elftal speelt om 3 uur een bekerwedstrijd tegen Kennemerland 3 en kan zich ook plaatsen in de volgende ron de, want ook dit elftal beschikt over uit stekende krachten. Voor de lagere elftallen neemt de com petitie volgende week een aanvang. De eerste competitiewedstrijd van ADO zal bestaan uit een bezoek aan CSV in Castricum. De Heemskerkers spelen in de volgende opstelling: Doel: De Boer; achter: De Graaf en Van Tunen; midden: Maidens, Dam en Sinnige; voor: Beentjes, Voormeer, Groot, Bruins en De Wit. Pryzen van Donderdag. Heilbot 3,40; gr. tong 5,004,10; grm. tong 4,003,40; kim. tong 3,70—3,20; kl. tong I 3,40—3,00; kl. tong II 2,342,00; tarbot I 3.50, 2,40; zalm 9,007,00, per kg. Tarbot IV 4035; kL griet 34; tongschar 58; gr. schol 6637; grm. schol 4544; kim. schol 45; kl. schol I 4235; kL schol II 4416; schar 4018; bot 168; v. haring 1610; makreel 2715; gr. schelvis 4030; grm. schelvis 4034; kim. schelvis 4025; kl. schelvis I 3424; kl. schelvis II 30—17; wijting 3019; gr. gul 5651; midd. gul 45-40; kl. gul 28—18; pieterman 88; kL rode poon II 17—12, per 50 kg. Gr. kabel jauw 252—124; gr. koolvis zw. 94; gr. koolvis wis 88, per 125 kg. Aanvoer van Donderdag. 186 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 5 kisten griet, 4 kisten tongschar en schartong, 540 kisten schol, 40 ki9ten schar, 35 kisten bot, 3765 kisten haring. 245 kisten makreel, 580 kisten schelvis, 50 kisten wijting, 60 kisten kabel jauw en gul, 20 kisten poon, 6 kisten koolvis, 13 kisten diversen. Totaal 5550 kisten.. IJselmeervisserij. Woensdag werd door 94 vaartuigen op Urk aangevoerd: 7749 pond kuilpaling, prijs f0,67f 0.91105 pond lijn- aal, prijs f0.84f 1,00; 254 pond fuikaaL prijs f 0.60—f 1,79; 1633 pond snoekbaars, prijs f 0,60f 0,64; 781 pond rode baars, prijs f 0,45—f 0,51; 1314 pond voorn, prijs f 0,04 per pond en 720 bak nest, prijs f2,30f2,80 per bak van ZlVt kg. De handbalvereniging „IJmond", die als gevolg van de buitengewone ledenvergade ring en de daar besproken aansluiting van de voormalige „Beverwijk"-leden van nieuw „bloed" werd voorzien, gaat de hand balcompetitie Zondag beginnen met een viertal wedstrijden. „IJmond" heeft thans haar bestuur samen gesteld en de elftal- en jeugdcommissies geformeerd. Reeds wordt een ingrijpende wijziging voorgesteld in de conributiebepa- lingen, die moeten bevorderen, dat op ge makkelijke wijze kan worden voldaan aan de hoge registratiekosten van het' Neder lands Handbal Verbond. Zondagmorgen begint voor de eerste da mes- en heren- IJmond-elftallen de com petitie met thuiswedstrijden op „Water vliet". De IJmond I-dames ontvangen Ra- piditas I uit Haarlem en de heren van het eerste krijgen als gasten de elf van Vriend schap I uit Amsterdam. Het tweede IJmond-damesteam trekt naar Zandvoort- meeuwen voor een middagwedstrijd en de IJmond-reserves heren openen Zondag morgen om half tien al het programma met de wedstrijd tegen De Blinkert I. De opstellingen zijn: Dames IJmond I: T. Zuurbier; L. Mossel, B. Schoon; K. Beers, N.N., T. v. Tuinen; N.N., D. Miirckelbach, NN., G. Slatman, T. Jak. Heren IJmond I: J. Böhm; W. Siebers, W. Reymer; P. Siebers, K. Sauer, J. v. Buuren; J. Molenaar, B. Hofman, E. Sauer, H. Boom, J. Wolters. VRIJDAG 9 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Eskader 8 keert terug". Rex, 20 uur, „De ondergang van Meta luna (officieuze opgave). Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.30-12 uur en van 14-16.30 uur. BIMIJ, bij Marktplein', geopend van 14- 23 uur, 20, 21, 22 en 23 uur, amateur concours. ZATERDAG 10 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur, „Eskader 8 keert terug". Rex, 20 uur, als Vrijdag. Pieter Vermeulenmuseum, als Vrijdag. BIMIJ, bij Marktplein, geopend van 14- 24 uur 20, 21, 22 en 23 uur, „Radio terie". Machinefabriek II. Zwart, 16-18 uur, re ceptie 25-jaiig bestaan in fabriek. Felison, tentoonstellingszaal Heidestraat, 15.30 uur, opening tentoonstelling van werken van Jaap Min.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 8