Opstand in Argentinië groeit uit tot felle burgeroorlog De S.E.R. spreekt zich uit voor vrijere loon vorming eerbericht Het centrum en het Zuiden des lands in handen van opstandige troepen Haarlems Dagblad Resident-generaal de la Tour naar Parijs ontboden Par ij se vervoer sstaking breidt zich uit Het woord is aan. Spoedberaad over samenstelling van de troonraad voor Marokko Bulletin der regering-Perón Oost-Duitse delegatie in Moskou ontvangen Nederlandse straaljager in Duitsland verongelukt Opklaringen Militair transport blijkt niet meer voorhanden te zijn Premiers zullen Russisch- Fins overleg voeren Vergadering instellingen Bretton Woods gesloten Leopold Amery overleden Eerbetoon deed niet onder voor dat aan de West-Duitsers Piloot om het leven gekomen Weerrapport 70e JAARGANG No 60 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1955 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDF.N EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 211 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman BUENOS AIRES, RIO DE JANEIRO, MONTEVIDEO (United Press/Reuter) In Argentinië is een burgeroorlog uitgebroken, die begon met de opstand van leger- en marine-eenheden en zich snel uitbreidde tot een regelrechte strijd om de macht in heel Argentinië. De opstand begon in het centrum des lands, in de provincies Cordoba, Entrerios en Corrientes. Deze drie haarden van rebellie grepen zo snel om zich heen, dat het gebied dezer drie provincies nagenoeg geheel in de macht der opstandelingen kwam. Ook in Zuid-Argentinië brak een opstand uit en deze had zo mogelijk nog meer succes. Geheel het Zuiden wordt door de rebellen beheerst. In de hoofdstad Buenos Aires wordt nog niet gevoch ten, doch men verwacht dat de opstandige legereenheden naar de stad zullen opmarcheren. De leider van de opstand is generaal Dalmiro Videla-Belaguer, die op 2 September onderdook nadat een samenzwering onder zijn leiding was ontdekt De hoge militairen in de omgeving van Perón, aangevoerd door gene raal Lucero, hebben de president verzocht af te treden. Lucero organiseert de tegenstand tegen de rebellen met de overgebleven regeringsgetrouwe troepen. Er zijn reeds talrijke doden gevallen. De troepen in de hoofdstad van Argentinië zijn trouw gebleven aan de regering. Zij bestaan uit keurregimenten onder Pero- nistische officieren. Zwaar bewapend en op alles voorbereid bewaken zij hun stellingen in de regeringswijk. Aires, is door twee regimenten cavalerie ingenomen. De regering-Perón zegt de revolte in de provincie Entrerios Vrijdagmorgen vroeg in de kiem te hebben gesmoord. De staking van het Paryse autobussen en métro-personeel heeft zich verder uit gebreid. Een op de twintig autobussen verliet de remises en van de ondergrondse lijnen lag ongeveer de helft stil. Vandaag lijkt de toestand zeker niet gunstiger te worden. Enkele bussen, die op straat ver schenen, werden door stakende chauffeurs aangehouden. De werkwilligen werden ge molesteerd. Parijs vertoonde de verwarde aanblik van een stad, waarin niemand weet hoe zijn werk te bereiken, hoe thuis te komen of hoe zijn afspraken gestand te doen. De ene helft van de bevolking vroeg om een lift bij de andere helft. De automobilisten werd verzocht op de voorruit te vermel den, waarheen zij zich begaven. Militaire vrachtwagens, die vroeger de taak van de bussen plachten over te nemen, ziet men vrijwel niet. Het schijnt dat bijna alle militaire transportmiddelen in Noord- Afrika worden gebruikt. De regering heeft de vakbonden aange boden de lonen in twee étappes met negen percent (eerst vijf en later vier) te ver hogen. Dat aanbod hebben de socialis tische en Rooms katholieke vakcentrales aanvaard, maar de communistische C.Q.T. heeft het afgewezen. De C.Q.T. heeft de stakers stevig in de hand en het ziet er naar uit, dat de communisten zullen trachten de actie tot andere sectoren uit te breiden. De minister van Transport, gene raal Corniglion-Molinier, heeft inderhaast zijn reis door Zuid-Amerika onderbroken om vandaag de leiding van de onder handelingen met de stakers op zich te nemen. Vrees voor wanorde Ook in andere overheidsbedrijven gas, electriciteit en zelfs bij de spoorwegen doen zich de eerste tekenen van onrust voor. Te Parys begint men zich ongerust te maken, dat de orde misschien niet ge handhaafd kan worden, als de communis ten geweld gebruiken, zoals enige weken geleden in Nantes op grote schaal is ge beurd. Belangryke afdelingen van de re publikeinse ordetroepen zijn namelijk eveneens naar Marokko gestuurd. Accoord bij Renault Een lichtpunt in de sociale duisternis is de overeenkomst, die bij de genationali- heerde Renault-fabrieken is getekend, waarbij de arbeiders periodieke loonsver hogingen zijn toegezegd. Aan deze maat regel wordt temeer betekenis gehecht, daar de arbeiders van deze grootste Franse autofabriek tot dusverre altijd de pioniers waren bij alle stakingsbewegingen. MOSKOU (Reuter/AFP) In de luis terrijk verlichte conferentiezaal van het grote Kremlinpaleis zijn gisteren de Fins- Russische besprekingen begonnen. Van Russische zijde waren aanwezig president Vorosjilov, partijsecretaris Kroesjtsjev, minister Molotov en vice-premier Per- voekhin. De Sovjet-ambassadeur in Hel sinki, Lebedev, en de Finse ambasadeur in Moskou, Wuori, woonden de besprekingen bij. Premier Boelganin zal het overleg waarschijnlijk vandaag leiden. Na redevoeringen van president Paasi- kivi en Vorosjilov werd besloten, dat de premiers van beide landen gezamenlijk zullen bestuderen welke maatregelen ge nomen moeten worden om de vriendschap pelijke betrekkingen verder uit te breiden. Na de bespreking bood Vorosjilov de Finse delegatie een noenmaal aan. Volgens radio-Moskou heerste er op de ontvangst een sfeer van „vriendschap en wederzijds begrip." DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Anonymus: Humor is een vluchtige vrijage tussen tegenstrijdigheden. ISTANBOEL (Un. Press) De vergade ring van de Wereldbank en het Internatio nale Monetaire Fonds (IMF) is gesloten en de plannen tot oprichting van de „Inter national Finance Corporation" hebben het definitieve stadium bereikt. De jaarvergadering van de instellingen van Bretton Woods zal volgend jaar in Washington gehouden worden. Zoals begrijpelijk regent het tegen strijdige berichten over het verloop van de gevechten. De greep der opstandelingen op de drie provincies in het centrum en een deel van het Zuiden is wel zeker, doch de toestand in de rest van het land en de grootte van de opstandige strijdkrachten is niet met enige zekerheid vast te stellen. De rebellen schijnen ook over een aantal belangrijke havens te beschikken en vele zware marine-vaartuigen hebben zich aan hun zijde geschaard. De regering heeft bombardementen doen uitvoeren op vloot- bases en varende oorlogsbodems. De staat van beleg is in heel Argentinië afgekondigd. De openbare diensten in de meeste steden worden slechts beperkt uitgevoerd. In de „bevrijde" gebieden loopt het storm van jongelieden die zich aanmelden als vrij willigers voor de strijd tegen Perón. SFS Het radiostation der opstandelingen in Cordoba heeft gemeld dat de rebellen in de gehele provincie Cordoba de overwinning hebben behaald. De regering van Perón, die zich volledig bewust is van de psycho logische en strategische belangrijkheid van Cordoba, dirigeert ook strijdkrachten van de Andes-provincie Mendoza in het Westen en van de provincie Catamarca in het Noorden naar Cordoba. De opstandelingen beschikken over Baria Blanca, 600 kilo meter ten Zuiden van Buenos Aires. Deze grote basis van de Argentijnse marine ligt tussen twee spoorwegen die naar Zuid- Argentinië leiden en is van het allergroot ste strategische belang. 2500 zeelieden uit het naburige Puerto Belgrano, waar zich enkele marine-bases bevinden, marcheer den Vrijdagmorgen op naar Bahia Blanca. Ten Noordwesten van de stad vond een schermutseling plaats met het vijfde regi ment infanterie, dat zich later bij de zee lieden voegde. Gezamenlijk werd daarop de stad veroverd. Volgens een radio-uit- "mding der opstandelingen heeft de Ar- 'ijnse marine, die ter hoogte van Puerto Madryn op manoeuvre is. zich bij de rebel len gevoegd. De officiële radio van Buenos Aires echter zei dat de marine trouw ge bleven was aan Perón. Een correspondent van United Press bevestigde de val van Bahia Blanca. Te Rio Santiago, op 60 kilometer ten Zuid-Oosten van Buenos Aires, basis van de vlooteenheden, gestationneerd op de Rio de La Plata, schijnen de hevigste gevech ten te hebben plaats gevonden. In opstand gekomen zeelieden sloegen twee tegenaan vallen af van Peronistische troepen en had den de basis Vrijdagavond nog stevig in handen. Ter hoogte van Rio Santiago had een lucht- en zeeslag plaats tussen de torpe- dobootjagers Cervantes die een bemanning telt van 175 leden en La Rioja 160 be manningsleden die beide de zijde van de opstandelingen kozen, en vier Gloster- Meteors van Britse makelij die de torpedo- bootjagers bestookten met mitrailleurvuur. De Cervantes liep na afloop Montevideo in Uruguay binnen aan de overzijde van Rio de la Plata en Buenos Aires, en bracht drie gesneuvelden en 18 gewonden aan wal. De La Rioja bleef buiten de haven, maar een sleepboot nam een dode en 15 gewon den aan boord om naar de stad te brengen. De La Rioja is onmiddellijk weer zee waarts gestoomd na de slachtoffers aan land te hebben laten zetten, klaarblijkelijk om de strijd weer voort te zeetten. Het was niet onmiddellijk bekend of de Cervantes door Uruguay zal worden geïnterneerd. Curuzo Cuatia, een belangrijke legerbasis in de provincie Corrientes, ongeveer 375 kilometer ten Noord-Oosten van Buenos Volgens een regeringsbulletin heeft de door de opstandelingen bezette basis Rio Santiago, op ongeveer 65 km van de hoofd stad gelegen, zich gisteravond overgegeven. De opstandelingen zouden in twee schepen naar Uruguay gevlucht zijn. Het bulletin gewaagt verder van voortdurende gevech ten in de vlootbasis Puerto Belgrano, aan de Atlantische kust, ongeveer 575 km ten Zuid-Westen van Buenos Aires. Verder zou de stad Cordoba, de op twee na grootste stad van Argentinië, die zich in handen van de opstandelingen bevindt, door troe- oen die door de lucht naar het vliegveld TPajas Blancas gebracht zijn, aangevallen worden. Berichten van regeringsgetrouwe zijde maken voorts melding van de overgave van de opstandelingen te Curuzu Cuatia, in de provincie Entrerios, waardoor Cordoba en Puerto Belgrano als de voornaamste bol werken van de rebellen zijn overgebleven. De rebellerende troepen zouden ook Bahia Blanca, 560 km ten Zuid-Westen van Bue nos Aires in hun macht hebben. (Van onze correspondent in Parijs) Ofschoon (le Franse kruiser „Guichen" in de haven van Rabat gereed wordt ge houden om op het eerste sein uit Parijs, sultan Ben Arafa naar Tanger te brengen, is de kans gering, dat met diens vertrek deze week het einde van de Marokkaanse crisis kan worden ingeluid. Bijna iedere dag, zo niet ieder uur, doen zich nieuwe moeilijkheden voor en zo heeft men in de omgeving van premier Faure, waar men tot dusverre voor de buitenwereld een bijna uitgelaten optimisme ten toon spreid de, officieus doen verluiden, dat men de eerstvolgende dagen niet op een gunstige ontknoping rekenen moet. Het komende weekeinde wordt beslissend geacht, maar zulke uitlatingen zijn al herhaaldelijk ge daan. De laatste kwestie is de samenstelling van de troonraad, die het bewind van Ben Arafa zou moeten overnemen. Over twee figuren is men het wel eens, maar de der de man, de grootvizier El Mokri is door de Marokkaanse nationalisten en rechtse Franse ministers afgewezen. Teneinde deze zoveelste moeilijkheid te omzeilen, wil men nu vijf in plaats van drie leden opnemen in de raad. Om van de candidaten kennis te nemen, die door de aanhangers van Ben Arafa moeten worden voorgedragen, is een deputatie van de „traditionalisten" naar Parijs ontboden. Ze zullen worden verge zeld door de Franse resident-generaal Boyer de la Tour du Moulin die vanmorgen te Parijs is gearriveerd voor overleg met het ministerscomité. Koenig weerbarstig Bij al deze problemen voegt zich voor Faure nog de zorg over de gedragingen van zijn ultra-rechtse aanhang in en buiten het kabinet, in het bijzonder van generaal Koenig. de Gaullistische minister van De fensie. Koenig heeft de vrijheid genomen een scherpe motie van afkeuring over de Marokko-politiek der regering van de zij de van de kamer-commissie voor defensie met nadruk te onderschrijven. In de com missie moet de generaal zich in zeer laat dunkende bewoordingen over de premier hebben uitgelaten. Faure heeft zijn minister bij zich ge roepen om hem over deze handelwijze te onderhouden, maar uit de regering heeft hij hem nog altijd niet verwijderd. Intussen neemt de onrust in Marokko zienderogen toe. Franse kolonisten hebben de wacht bij het paleis van Ben Arafa be trokken om te voorkomen dat hij, vrijwillig of niet, vertrekken zal. In politieke kringen vraag men zich af hoe lang de premier het nog verdragen zal dat zijn ministers in het publiek te gen hem ageren. Wanneer Faure zijn ge duld nog niet verloren heeft, en aarzelt de veel knopen door te hakken, dan is dat verklaarbaar uit de omstandigheid dat de regering het vrijwel eens is geworden over de belangrijkste meningsverschillen, die zich aanvankelijk hebben voorgedaan. Faure hoopt nog altijd dat de enkele kolo niale scherpslijpers in de regering zich op het laatst bij de overgrote meerderheid zullen aansluiten om te voorkomen dat een regeringscrisis uitbreekt op het ogenblik dat de kamer nog afwezig is. De moge lijkheid van een kabinetscrisis in October wint evenwel aan waarschijnlijkheid. Veteranen betogen Een aantal Franse veteranen heeft gede monstreerd tegen de regeringspolitiek. Tweehonderd veteranen marcheerden door de regen van het bureau van de premier naar het gebouw van de Nationale Verga dering onder het roepen van leuzen als „Breng De Gaulle tei-ug aan het bewind" en „Hang Edgar Faure aan de galg". De leider van de veteranen, Adolphe Aume- ran, verklaarde tegenover de militaire ad viseur van de premier, generaal Georges Spillman: „Een millioen veteranen staat klaar in opstand te komen als de regering voortgaat met het weggeven van Frank- rijks overzeese gebieden". Vier duizend Europeanen hebben gister avond in Rabat gedemonstreerd ter onder steuning van hun eis dat Ben Arafa wordt gehandhaafd. De betogers schreeuwden leuzen tegen de Franse regering en de Franse minister voor Tunesische en Marok kaanse Zaken, July. Triomf en Tragedie De Sociaal Economische Raad heeft volgens het Alg. Dagblad besloten, aan de regering te adviseren het bestaande stelsel van loonvorming te verlaten. Deze beslissing is in een verdeelde stemming genomen met 20 tegen 17 stemmen. Ver tegenwoordigers van de Rooms-Katholieke en Prot.-Christelijke werknemers organisaties verklaarden zich vóór wijziging; die van de moderne organisatie waren tegen, evenals van een deel van de werkgevers, de middenstand en de landbouw. Voorts besloot de S.E.R. met een ongeveer gelijke meerderheid te adviseren, om afwijkingen van loonregelingen ondernemingsgewijs toe te staan, een stap verder dus dan de bedrijfstaksgewijze vaststelling van de lonen. Met een grotere meerderheid, namelijk met 28 tegen 10 stemmen, heeft de raad beslo ten te adviseren, dat er een loonraad zal dienen te komen, d.w.z. een college uit de Sociaal-Economische Raad, die overeen komstig het adres van de Stichting van de Arbeid van een jaar geleden de bevoegd heid zal verkrijgen tot het vaststellen van richtlijnen. Daarnaast heeft de S.E.R. zich met een meerderheid van 34 tegen 3 stemmen uit gesproken voor het handhaven van het College van Rijksbemiddelaars met zijn bevoegdheid tot het dwingend opleggen van arbeidsvoorwaarden. De vraag, of het verlenen van vergun ning tot het toepassen van een algemene loonronde gehandhaafd dient te blijven, is bevestigend beantwoord, met een meerder heid van 27 tegen 10 stemmen. De meerderheid van de S.E.R. wil, even als de Stichting van de Arbeid, de moge lijkheid van een algemene loonronde bindend voor te schrijven door de Loonraad niet uitsluiten. Maar zo'n algemene loon ronde zou, naar de Volkskrant verneemt, alleen maar toegestaan zijn in zeer bijzon dere omstandigheden, die leiden tot schoks gewijze veranderingen in de kosten van levensonderhoud. Voor zover deze verande ringen een gevolg zijn van regeringsbeslis singen huurverhoging bijvoorbeeld LONDEN (Reuter-UP) Leopold Amery Brits staatssecretaris voor India en Birma van 1940 tot 1945, is op 81-jarige leeftijd in Londen overleden. Amery is ook minister van Koloniën en Lagerhuislid geweest. Het grote verdriet in zijn leven was de ver oordeling van een van zijn twee zoons, John, wegens hoogverraad. John werd in 1945 opgehangen, omdat hij tijdens de oor log voor de Duitse radio had gesproken en Britten in Duitse gevangenschap had opge wekt tegen hun land te vechten. Zijn an dere zoon, Julian, heeft als conservatief lid zitting in het parlement. Hij is gehuwd met een dochter van de minister van Buiten landse Zaken MacMillan. De loopbaan van Amery komt overeen met die van Churchill. Beiden begonnen hun studies in Harrow en daar wierp Chur chill de een jaar oudere Amery in een vijver, waarop een vuistgevecht volgde. Op 8 Mei 1940 sprak Amery in het Lagerhuis dezelfde woorden uit die driehonderd jaar tevoren op dezelfde plaats gesproken waren door Oliver Cromwell: „Depart, I say, and let us have done with you. In God's name go", zei hij tot premier Chamberlain. Twee dagen later trad Chamberlain af. Hij wprd opgevolgd door Churchill. MOSKOU (Reuter/AFP/U.P.) De Oost-Duitse delegatie is gisteren in Mos kou met precies hetzelfde ceremoniëel ont vangen als de West-Duitse enkele dagen geleden. Premier Grotewohl zei op het vliegveld dat hij sprak „namens de gehele vredelievende bevolking van Duitsland." Grotewohl die reeds met vacantie in de Sovjet-Unie was, zal de delegatie leiden, die besprekingen met de Sovjet-leiders zal voeren. Volgens de Oost-Duitse radio zal de delegatie van twaalf leden de vraagstukken over de Duitse krijgsgevangenen verder oplossen en tot een goed einde brengen. Grotewohl brak een lans voor een sys teem van collectieve veiligheid in Europa en voor de hereniging van Duitsland, opdat een Duits vredesverdrag „mogelijk zou zijn in de afzienbare toekomst." Zijn aanwezig heid in het vliegtuig was een raadsel. Waarnemers opperen dat hij onderweg is opgepikt. Grotewohl was de eerste die uit het vliegtuig stapte. Hij hield een arbei derspet in zijn hand. Er werd geen redevoering ten antwoord afgestoken door een Russische leider. Na zijn toespraak inspecteerde Grotewohl de erewacht. Het verschil met de ontvangst van Adenauer was dat de kapitein van de garde hem aansprak met „tovarisj minis ter-president" (kameraad minister-presi dent), in plaats van het „gospodin bundes- kanzier" (mijnheer de kanselier). Behalve Molotov en Kroesjtsjev maakten van het comité van welkom deel uit: vice-premier Pervoekhin, ex-premier Malenkov en Kaga- novitsj. Er waren diplomatieke vertegen- woordigei's van Birma. India, Perzië, de Libanon en Arghanistan. Boelganin heeft zijn werkzaamheden her vat, na een afwezigheid van twee dagen als gevolg van een lichte griepaanval. Van morgen heeft hij Grotewohl ontvangen. Men verwacht niet dat het bezoek langer dan vier dagen zal duren. Een straalvliegtuig F 84 Thunderjet van de Nederlandse Koninklijke Luchtmacht, dat deelnam aan de herfstmanoeuvres van de NAVO is Vrydag verongelukt. Het toe stel kwam neer by Schneeren, ten Noor den van het Steinhuder Meer, Noord-Wes- telyk van Hannover. De vlieger is om het leven gekomen. Van de zyde van de Luchtmachtvoorlich tingsdienst is meegedeeld, dat het toestel van de vliegbasis Volkel is. De Nederlandse piloot, sergeant-vlieger A. Kloosterman, kwam om het leven. Hy was 23 jaar en ongehuwd. moet naar het oordeel van de S.E.R. de regering de bevoegdheid houden om een algemene loonmaatregel voor te schrijven, die dan door de Loonraad ten uitvoer moet worden gebracht. De meerderheid van de S.E.R. heeft zich bovendien uitgesproken voor een preventief toezicht op de lonen door de Loonraad. Als uitgangspunt van de vrijere loon politiek heeft de S.E.R. eenstemmig de drieledige formulering van de Stichting van de Arbeid overgenomen: de primaire verantwoordelijkheid voor de loonvorming dient te berusten bij het bedrijfsleven; de overheid heeft een aanvullende taak. Ver der moet het algemene loonpeil in overeen stemming zijn met de fundamentele econo mische en sociale factoren. Het weer heeft deze week in West-Euro pa een sterk buiïg karakter gehad, waarbij plaatselijk grote hoeveelheden regen vielen. In ons land meldde Hoek van Holland met 117 millimeter de grootste hoeveelheid. Den Helder had met 28 millimeter het minste. Een depressie die van de Balkan over Polen naar Scandinavië trok, bracht in het Oostzeegebied veel wind en zware regen val. Ook hier meldden enkele stations in een paar dagen omstreeks 100 millimeter regen. De buiïgheid is nu echter aan het afnemen onder invloed van een rug van hoge luchtdruk, welke zich van de oceaan over de Golf van Biscaye en Ierland naar het Oosten uitbreidt. Verwacht mag worden, dat deze morgen het weer in ons land zal beheersen en ons een Zondag met flinke opklaringen en vrij wel nergens buien zal bezorgen. Op de oceaan ontwikkelt zich weliswaar een nieuwe actieve depressie, welke zich snel naar het Noord-Oosten uitbreidt, maar deze blijft vermoedelijk nog juist op zo grote afstand, dat het weer er morgen niet in ongunstige zin door zal worden beïnvloed. (van hedenmorgen 7 uur) weers- eo .5 s ■c- •O'S si toestand -o O O EB ZB Stockholm regenbui ZW 7 17 11 Oslo motregen WNW 3 13 15 Kopenhagen onbewolkt WZW 8 16 13 Amsterdam half bew. ZW 3 17 3 Londen onbewolkt W 3 16 0,6 Luxemburg regen ZW 5 13 0 Parijs onbewolkt W 1 19 1 Bordeaux onbewolkt windstil 21 0 Grenoble half bew. windstil 18 0 Nice half bew. NW 4 22 0 Genève licht bew. windstil 16 0,3 Zürich zwaar bew. ZO 2 15 0,3 Locarno onbewolkt OZO 1 21 0 Berlijn geheel bew. ZW 4 15 4 Frankfort geheel bew. ZZW 5 14 0,2 München zwaar bew. ZZW 3 13 0 Wenen zwaar bew. W 5 16 0 Innsbruck zwaar bew. windstil 18 0 Ajaccio onbewolkt ONO 2 23 0 Mallorca zwaar bew. windstil 24 0 Neerslag laatste XOCCOC<XXC<XXXXXXXXXXOZCCC<XOOCOC 24 uur. OPKLARINGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Flinke opklaringen en bijna overal droog weer. Overwegend matige wind tussen West en Zuid-West. Koudere nacht, morgenmiddag iets hogere tem peraturen dan vandaag. 18 September Zon op 6.20 uur, onder 18.52 uur. Maan op 9.07 uur, onder 19.09 uur. 19 September Zon op 6.21 uur, onder 18.50 uur. Maan op 10.19 uur, onder 19.33 uur. Maanstanden 24 Sept. 4.40 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water In IJmuiden Zaterdag 17 September Hoog water: 4.10 en 16.31 uur. X Laag water: 12.17 en uur. Zondag 18 September Hoog water: 4.45 en 17.08 uur. Laag water: 0.36 en 12.50 uur. Maandag 19 September Hoog water: 5.21 en 17.41 uur. Laag water: 1.14 en 13.24 uur. iZOttOOXOCOZOZttXOOZOOCOOOOOCOXCOOCOOOOCXXOCaXXXXXCCi

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1