Huurverhoging, onderhoudsplicht en eventuele geschillen Agenda voor Velsen IJmuider Courant Visserij -varia Fa R. De Boer Havenberichten V rij dagavond internationale badminton-ontmoeting in Velsen J aan de redactie Aanmeldingsformulier IJmond-handballers waren niet op dreef Nieuwe leraren aan het Gymnasium Watervliet I behaalde bemoedigende zege Twee weken wegens economisch delict DSB de mindere in vlot voetbal Heemskerk Financieel resultaat Wijkertorentournooi viel tegen Omega horloges Pontiac horloges Prisma horloges Zentra Union Indus horloges horloges horloges DINSDAG 20 SEPTEMBER 1955 9 Burgerlijke Stand Heemskerk Sterk Iers team speelt tegen Nederlandse combinatie Dames wonnen overtuigend ZKC met 7-1 geslagen Hengelen om de Schilling-wisselbeker Gerechtelijk gesloten zaak toch weer doorgezet SVIJ wint ook tweede wedstrijd Wandeltocht van BB- en SWG-leden Klaverjasclub opende het seizoen Ontspanning voor patiënten in „Heliomare" Agenda voor Beverwijk de vis" gaat verder Unie-avond voor scholen met de Bijbel Dezer dagen zijn verschillende voorschriften in werking getreden op het gebied van .de onderhoudsplichten van eigenaren van woningen welke voor de huurders van deze woningen van belang kunnen zijn. Krachtens deze regelingen staan aan huur ders van verschillende categorieën van woningen bepaalde middelen ten dienste om, indien het onderhoud van een woning of de staat, waarin deze verkeert, te wensen overlaat, bepaalde voorzieningen te vragen. Hierbij bestaat soms de mogelijkheid van keuze uit meer dan één middel. Aangezien vooral in Velsen blijkt dat deze richt lijnen niet algemeen bekend zijn, volgt hieronder een samenvatting van de verschil lende bepalingen, zoals deze reeds bestonden of nieuw zijn ingevoerd. 1. Verzoek tot vervallenverklaring van de 5 huurverhoging voor woningen, waarvan het onderhoud door de verhuur der zodanig verwaarloosd wordt, dat die woning niet meer voldoet aan redelijke eisen van instandhouding en bewoonbaar heid. Verwaarlozing Vervallenverklaring van de huurver hoging is alleen mogelijk voor woningen, waarvan de huren per 1 September 1955 met vijf percent zijn verhoogd. Bedrijfs panden en winkelwoningen komen voor deze vervallenverklaring niet in aanmer king. De vervallenverklaring beperkt zich bovendien tot die woningen, welke gebouwd zijn: a. vóór 27 December 1940. de zoge naamde vóór-oorlogse woningen; b. tussen 27 December 1940 en 5 Mei 1945 zonder financiële steun van de over heid en waarvoor de minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting de huurprijs nader heeft vastgesteld; de huurder heeft van die huurprijsvaststelling een afschrift ontvangen. De omstandigheden, welke tot de verval lenverklaring kunnen leiden, zijn genoemd in het boekje „Huurprijzen en onderhoud", dat op de postkantoren tegen betaling van 0,25 verkrijgbaar is. Het verzoek tot vervallenverklaring moet in tweevoud aan burgemeester en wethou ders worden gedaan op formulieren, welke ten raadhuize, 5e afdeling, verkrijgbaar zijn. De aanvrage wordt niet in behandeling genomen, alvorens een bedrag van 5, ter secretarie is gestort. Deze som wordt teruggeven aïs het verzoek wordt gegrond verklaard. Elk jaar als de derde Dinsdag in September nadert, moet de gouden koets worden voorzien van de gouden kroon. Deze kroon moet na de plechtigheid worden gedemon teerd, daar de staldeuren van de Konink lijke stallen in Den Haag te laag zijn om de koets met kroon door te laten. De heer N. J. Dal, chef van het koetshuis bezig met het jaarlijks terugkerende werk. DINSDAG 20 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De strijd om het heelal". I.v.A.O., 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, film, muziek en dans m.m.v. uit 15 leden bestaand Surinaams gezelschap. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. „Felison", 1921 uur, zaal Heidestraat, expositie werken van Jaap Min. WOENSDAG 21 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De strijd om het heelal". Rex, 20 uur, „De vrouw van de halfbloed" (officieuze opgave). Pieter Vermeulenmuseum, als Dinsdag. „Felison", 14-17 uur, als Dinsdag. VELSEN-NOORD „De tunnelboys", Jeugdhuis, 19.30 uur, si multaandammen tegen B. Dukel van DCIJ. VELSEN Raadhuis, 10-12 uur, spreekuur wethouder C. P. J. Maas, sociale zaken, personeels aangelegenheden, schoolvoeding en kle ding, woningverdeling. 2. Klachten omtrent woningen, welke ongeschikt zijn ter bewoning of, hoewel niet ongeschikt ter bewoning zijnde, noodzake lijk verbetering behoeven. Huurders, die menen klachten, als boven vei-meld, te hebben, kunnen zich hiermede wenden tot de afdeling Bouw- en Woningtoezicht van het bedrijf Openbare Werken. 3. Geschillen omtrent de wederzijdse onderhoudsverplichtingen van huurders en verhuurders. Tot regeling van geschillen met betrek king tot het onderhoud, en de reparaties, waartoe de verhuurder jegens de huurder of deze jegens eerstgenoemde verplicht is, kan de eisende partij, op grond van een vereenvoudigde procedure, ter griffie van het kantongerecht een verzoekschrift op ongezegeld papier indienen, waarbij de kantonrechter verzocht wordt, een dag te bepalen, waarop de zaak ter terechtzitting zal worden behandeld. Het verzoekschrift moet een opgave be vatten van naam, voorletters en woonplaats van de verzoeker en van de wederpartij, verder een mededeling van de vordering en van de gronden, waarop deze steunt. Indien de kantonrechter de huurder machtigt, bepaalde onderhoudswerken of reparaties ten koste van de verhuurder te doen uitvoeren, kan hij tevens bepalen tot welk bedrag de huurder de gemaakte kos ten met de huurprijs kan verrekenen. Herziening 4. Herziening van de huurprijs van woningen, waarvan is vastgesteld, dat deze hoewel niet onbewoonbaar verklaard ongeschikt zijn ter bewoning en niet door het aanbrengen van verbeteringen in be woonbare staat kunnen worden gebracht. Wanneer deze verklaring is verkregen, wordt de huurprijs op die van 31 December 1950 teruggebracht. Huurders of degenen, die krachtens huurbescherming in het genot van een woning zijn en voor deze regeling in aan merking wensen te komen, kunnen ter zake een schriftelijk verzoek richten aan de minister van Wederopbouw en Volkshuis vesting of Burgemeester en Wethouders. In dit verzoek dienen te worden vermeld naam en voorletters, het volledige adres van de eigenaar en de hoofdbewoner en voorts de huurprijs, exclusief de vergoeding voor waterverbruik, per 31 December 1950 c.q. indien de woning op die datum niet was verhuurd de huurwaarde, exclusief de vergoeding voor waterverbruik, op de genoemde datum en gegevens omtrent de toestand, waarin de woning verkeert. Huurcommissie en Huuradviescommissie De onder 1 genoemde vervallenverkla ring van de vijf percent huurverhoging wordt uitgesproken door een binnenkort door de gemeenteraad in te stellen Huur commissie, welke wel is te onderscheiden van de reeds bestaande Huuradviescom missie. Laatstgenoemde instantie, welke voor dit rayon is gevestigd te Haarlem, Dreef nr. 32, heeft tot taak aan huurders of verhuurders op hun verzoek advies uit te brengen over de door de huurders ingevolge de Huurwet verschuldigde prijs. De adviezen van de Huuradviescommissie worden op schriftelijke aanvragen, na stor ting van 2,50 per advies, verstrekt. (Wij raden onze lezers aan deze publi catie te Bewaren, daar zij in voorkomende gevallen van groot nut kan blijken te zijn). VEILINGBERICHT Sla 317; bloemkool 1958; andijvie 69; spinazie 2658; tomaten 3378; komkom mers 929; snijbonen 22105; sperciebonen 2379; pronkbenen 2883; spekbonen 3153; groenekool 716; rode kool 710; bospeen 1021; waspeen 816; prei 1218; meloenen 2459. GEBOREN: Gerardus, z. van G. van Eg- mond en C. R. Bakker; Johannes S. J., z. van J. de Ruyter en J. F. Maalman; Maria G., d. van W. Houwaart en G. G. ten Wolde; Maria C., d. van L. Neeft en A. M. van der Kroft; Godefridus J., z. van A. C. Zonneveld en C. G. M. van Buggenum; Alida M., d. van W. F. Vendel en A. van Balen; Maria A., d. van H. J.- Nijman en G. M. van der Son; Willem, z. van G. Kluft en M. C. A. Stengs; Pieter, z. van Th. A. Bruins en C. M. v. d. Kommer. ONDERTROUWD: S. P. Vonk en C. M. G. Baltes; C. W. J. M. van den Bergh en L. M. van Tunen. GEHUWD: P. Bos en J. M. de Wildt; A. de Vink en A. G. Schipper; P. W. Zuurbier en M. M. Nijman. De officiële opening van het badminton- seizoen van de badmintonclub „Velsen" gaat Vrijdagavond 23 Septemebr om 7.45 uur in het gymnasium „Felisenum" gepaard met een internationale badmintonwedstrijd. Een team uit Ierland speelt tegen een zeer sterke Nederlandse combinatie met mevr. E. Robbé (kampioen van Nederland 1955) en de heren P. Titiheru (Ambon); B. Loo (Duinwijk* Haarlem) en L. Verhoef (Duinwük, Haarlem) Allen leden van de Nationale badminton ploeg. Terwijl met mej. N. Verbaan en de heer L. Rohder twee sterke spelers van de badminton club „Velsen" het zestal wordt gecompleteerd. Ierland komt uit met de dames H. P. Mac Dougall, P. Downing en de heren T. Gamble, C. Harrison, R. Mc. Keown, Ch. Chambers (leider). Gespeeld zal worden twee maal een heren dubbelspel en twee maal een dames- en heren dubbelspel. Dat er thans meer belangstelling merk baar is voor het badminton dan bij voor- Verkort weergegeven) Jeugd en Evangelie (IJmuiden-West) De landelijke Stichting „Jeugd en Evange lie" heeft dit jaar haar 10-jarig bestaan gevierd. Geboren in donkere oorlogsjaren, om licht te verschaffen aan hen die de weg terug kwijt waren geraakt: Jeugd terug naar het Evangelie was de leus. Ook in IJmuiden-West werd direct na de bevrij ding met dit werk gestart, toentertijd onder leiding van de heer H. D. Bakker, thans predikant te Tholen. In 1953 echter werd onder de energieke leiding van de presi dente mej. J. Zorgdrager aan het werk een ander karakter gegeven, het werd een in stuif verzorgd door Gereformeerde Jonge ren. Afgelopen Zondag is het seizoen weer begonnen en er is nog plaats voor jongelui boven de 16 jaar die een gezellige avond willen hebben met raffiawerk, sjoelen, ta feltennis etc. In opdracht van onze naam wordt de jeugd door een korte avondope ning en sluiting in aanraking gebracht met het Evangelie. Elke Zondagavond om 8 uur staat de deur van de Ichthusburcht uitnodigend open (Fahrenheitstraat); voor de afdeling IJmuiden-Oost is dat op de zelfde dag en tijd aan de Oosterduinweg in de nood- winkels. HET BESTUUR VAN J. EN E. WEST Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: Wenst zich met ingang van te abonneren op a 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Z\] die zich met ingang van 1 October 1955 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 September 1955 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen gaande internationale ontmoetingen, bewijst het steeds populairder worden van deze prachtige sport. Men zal dan ook met een grote publieke blangstelling rekening moeten houden. Ook de jeugdafdeling groeit steeds uit van de vereniging Velsen bij deze afdeling kun nen echter nog enige meisjes en jongens van 10 tot 15 jaar geplaatst worden. Blijkbaar als gevolg van de viering van het derde lustrum hebben de IJmond- handbalheren zich Zondag minder goed geweerd dan de omstandigheden na de eerste competitiedag deden verwachten. De dames van 't eerste elftal daarentegen, die voor de competitie een wedstrijd speel den tegen het tweede IJ mond-damesteam, hebben zich overtuigend de meerderen getoond van hun sportzusters. Weliswaar gaf IJmond 2 in deze wed strijd goed partij, maar het was lang niet opgewassen tegen de grotere routine en het speltempo. De rust ging voor IJmond 1 in met een 5-0 voorsprong. In de tweede speelhelft deed vermoeidheid zich bij de dames 2 gelden en kon IJmond 1 nog ze venmaal doelpunten. De goals kwamen van H. Venus (4 x), T. Schuyt (3 x), G. Slat man (3 x), M. Klesser (2 x); tegen scoorde C. Klesser. In Aalsmeer moesten de IJmond 1-heren het op een slecht hobbelig en klein veld opnemen tegen Aalsmeer 2. Het verrassen de effect speelde IJmond 1 parten, hoe wel de Velsenaren in de eerste speelhelft uitstekend combineerden. E. Sauer gaf IJmond de leiding (0-1), doch spoedig maakte Aalsmeer gelijk (1-1). Nadat E. Sauer en B. Hofman opnieuw hadden ge doelpunt, liep Aalsmeer weer in (2-3), maar toen nam IJmond door Hofman (2 x) en E. Sauer een 2-6 voorsprong. Opnieuw ver kleinde Aalsmeer de achterstand, waarbij een strafworp, tot 5-6, doch scoorde J. Molenaar nog vóór de rust (5-7). Onmiddellijk na de hervatting begon Aalsmeer een hevig offensief: men speelde zelfs met zeven man in de voorhoede. De thuisclub liep uit tot 8-7, doch dit was achterspeler Reymer te erg en hij bracht de partijen weer op gelijke voet (8-8). Ge leidelijk werd de Aalsmeerse druk toch niet te weerstaan en hoewel Hofman en Molenaar beiden nog een keer doelpunten werd de eindstand 13-10 voor Aalsmeer. Tegen het sterke De Blinkert 1 had IJmond 2 heren op „Watervliet" de groot ste moeite. In de eerste speelhelft was IJmond nog wel tegen De Blinkert opge wassen en kon een gelijke ruststand 4-4 worden bereikt. Na de rust echter gaf De Blinkert de toon aan, ook al omdat de thuisclub, behalve G. Huysmans, die alle IJmond-doelpunten maakte, schutters mis te. De eindstand werd 4-9. De overige uitslagen waren: Meisjes junioren: IJmond-Concordia 6-1; meisjes adspiranten: IJmond-Rapiditas, Rapiditas niet opgekomen. Het college van curatoren van het Vel- sense gymnasium „Felisenum" heeft de volgende aanbevelingen ingediend voor be noeming als leraar in tijdelijke dienst voor het tijdvak van 1 September 1955 tot en met 31 Augustus 1956: dr. H. M. Cohen, leraar hebreeuws; de heer N. G. Moll, leraar scheikunde; en voor het tijdvak van 1 October 1955 tot en met 31 October 1956: de heer J. Boender, leraar natuurlijke historie. Prins Bernhard die in Rome het ere-voorzitterschap bekleedt van de conferentie der Europees-Amerikaanse Vereniging, heeft daar onder meer een bezoek gebracht aan het Vaticaan, waar hij door Paus Pius XII in audiëntie ontvangen werd. Deze telefoto werd gemaakt tijdens het onderhoud van de Prins met het hoofd van de R.K. kerk. Het eerste twaalftal van de korfbalvereni ging „Watervliet" heeft in de lastige uit wedstrijd tegen ZKC I in Zaandam, tegen welke club in het vorige seizoen drie pun ten werden verloren, een duidelijke meer derheid gedemonstreerd, die voor de ko mende wedstrijden van het grootste nut kan zijn. Watervliet I domineerde de gehele wed strijd; de Velsenaren met de les van vorig jaar in het geheugen, speelden fel op winst. Steeds was Watervliet I eerder bij de bal en gaf daarmede een hoog speltempo aan, dat ZKC moeilijk kon volgen. Dit gaf Wa tervliet vele goede kansen, hoewel de Zaan dammers vrij spoedig uit een strafworp de leiding namen (1-0). Pas na twintig minu ten slaagde De Boer er in uit een van de vele vrije worpen de balans in evenwicht te brengen (1?1). De gasten bleven na de vakverwisseling sterker en met goed com bineren kwamen de doelkansen. Veerbeek had met doorkopballen geen succes, doch het was Berghuis, die binnen twintig minu ten met twee fraaie afstandsschoten resul taat boekte (1-3). Nog voor de rust had ook Vos succes met een keurige doorloopbal (1-4). Watervliet speelde na de hervatting wat rustiger. Hartman kon met zijn afstand schoten geen resultaten bereiken, maar het was weer Vos, die voor de tweede maal doorbrak en de stand op 1-5 bracht. Het eerste aanvalsvak van de Zaandammers probeerde met fel spel nog wat van de achterstand in te lopen; de Watervliet ver dediging bleef echter de situatie volkomen meester, te meer, omdat het ZKC-midden- vak het tempo niet kon volgen. Toen vervolgens De Boer vanuit de Jroek van het veld scoorde en daarna opnieuw doelpuntte uit een doorloopbal (1-7) gaf ZKC de moed op en had Watervliet zich verzekerd van een uitstekende revanche. Zondag speelt Watervliet I een thuiswed strijd tegen Sport Vereent I uit Santpoort. Zondag hield de hengelsportverendgimg „Velsen" de vijfde en tevens laatste wed strijd in de onderlinge competitie om de „Schilling"-wisselbeker. Ditmaal werd met 2-3 deelnemers gevist in het Noordhollands kanaal bij Akersloot. De uitslag was: 1. C. Ooms en A. Zandwijk elk 8 stuks; 2. K. Evenhuis Sr. met 6 stuks; 3. R. Bosma, H. Aardenburg, C. Meerhof en A. v. Vliet, elk 5 stuks; 4. G. Schilling en A. Smoor, elk 4 stuks; 5. P. Wennis, J. Schot man en J. Noortman, elk 2 stuks. 6. W. v. d. Does, L. Roth, J. Scheringa, P. Baving en S. Schenk, elk 1 stuks. In afwachting van de Zondag 25 Septem ber te houden inhaalwedstrijd is de voor lopige eindstand van de competitie: 1. C. Ooms 86 pnt., 36 vissen; 2. R. Bosma 86 pnt., 32 vissen; 3. A. v. Vliet 79 pnt., 27 vissen; 4. C. Meerhof 70 pnt., 25 vissen; 5. J. Schot man 66 pnt., 22 vissen; 6. H. Aardenburg 66 pnt., 18 vissen; 7. A. Zandwijk 65 pnt., 22 vissen; 8. J. Smid 65 pnt., 21 vissen; 9. J. Noortman 63 pnt., 15 vissen; 10. H. v. Deyk 62 pnt., 20 vissen; 11. A. Jensen 61 pnt., 20 vissen; 12. R. G. Jochems 58 pnt., 18 vissen; 13. S. Schenk 58 pnt., 13 vissen; 14. L. Roth 56 pnt., 12 vissen; 15. W. v. d. Does 56 pnt., 10 vissen; 16. P. Wennis 48 pnt., 7 vissen; 17. K. Evenhuis Sr. 42 pnt., 10 vissen; 18. G. Schilling 41 pnt., 8 vissen; 19. A. Smoor 40 pnt., 7 vissen; 20. P. Baving 38 pnt., 4 vissen; 21. H. Evenhuis 32 pnt., 5 vissen; 22. P. Dek ker 30 pnt., 5 vissen; 23. D. Nap 30 pnt., 3 vissen; 24. J. Augustus 26 pnt, 3 vissen; 25. J. Sceringa 24 pnt., 3 vissen; 26. G. Vrij hoef 22 pnt., 3 vissen; 27. W. A. Harmsen 22 pnt., 3 vissen; 28. M. v. Es 18 pnt., 5 vis sen; 29. W. M. L. Bleeker 16 pnt., 2 vissen; 30. W. Smit 14 pnt., 1 vis; 31. A. Roth 12 pnt., 5 vissen; 32. A. Schouten 12 pnt., 2 vissen; 33. P. v. Rensen 11 pnt, 3 vissen; 34. H. Swib- ben 10 pnt., 1 vis; 35. J. Fennema 4 pnt., 1 vis; 36. A. Blom 0 pnt., 0 vissen; 37. F. Lau were 0 pnt., 0 vissen. De 33-jarige monteur J. van B. uit Velsen is door de economische politierechter te Haarlem, mr. J. A. Bletz, veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee weken omdat hij had doorgewerkt in een onderneming, die gerechtelijk gesloten was aangezien zij niet aan de vestigingseisen voldeed. De officier, mr. J. Wiarda, had een gevangenisstraf van drie weken geëist. Het enige verweer van de verdachte was, dat hij bezig was een verklaring van de minister te verkrijgen, dat hij zich zou kun nen vestigen, maar deze activiteit ontplooide hij reeds zolang zonder enig resultaat. Hij moet evenals andere candidaten ten eerste aan vestigingseisen voldoen. Ministeriële verklaringen zijn er voor oudere lieden, die altijd hebben voldaan, maar van wie geen examens meer behoeven te worden gevergd. Herhaaldelijk heeft de economische poli tierechter met boetes volstaan om de man in de gelegenheid te stellen, aan zijn vesti gingsvoorwaarden te leren voldoen. Toen dat niet gebeurde :s het garagebedrijf, dat hij in Beverwijk zonder vestigingsvergun ning uitoefende, gesloten. Gaat men daar op nieuw een bedrijf in uitoefenen dan begaat men een misdrijf. Nadat SVIJ de vorige week TZB met 1—0 klopte, moest ook het Haarlemse DSB met 32 het hoofd buigen voor de IJmuidenaren, die de competitie dus uitstekend zijn be gonnen. De wedstrijd tegen DSB gaf soms heel aardig spel te zien, daar ook DSB dit jaar beter voor de dag komt dan verleden jaar. Evenals SVIJ heeft ook DSB hier en daar verjongingen aangebracht. Het begin van de wedstrijd gaf een beter spelend DSB te zien, die dan ook in deze periode door haar actieve midvoor een 10 voorsprong nam. Gaandeweg nam echter SVIJ het initiatief over en uit een goede combinatie zag Broekhuizen kans de stand gelijk te maken. De verdediging en middenlinie begon op toeren te komen en de voorhoede werd dan ook steeds aan het werk gezet. Toen de DSB- achterhoede onvoldoende weg werkte was Kroone er als de kippen bij de stand op 21 te brengen. DSB was er nu helemaal uit en het pleit niet voor SVIJ dat ze daar geen gebruik van wist te maken. De twee de helft gaf een getrouwe copie van de eerste helft. Wederom een aardig spelend DSB, die in deze periode dan ook kans zag uit een zeer goede aanval gelijk te maken en daarna weer een SVIJ, dat begreep uit een ander vaatje te moeten tappen en dan ook gaande weg weer in het offensief kwam. De verde diging gaf geen krimp meer en SVIJ bleef aanvallen. Uit een goede pass van Broek huizen wist Kistemaker op fraaie wijze de stand op 32 te brengen, waarbij het bleef. Het 2e elftal zette de competitie goed in, door met 41 over Waterloo 3 te zegevie ren. Het begin ging nog erg moeizaam, maar gaandeweg namen de SVIJ'ers de overhand en behaalden toen 'n gemakkelijke overwinning. Het 3e élftal toog naar Spaamdam 3 en verloor met 2—1. De 'aspiranten wistenBeverwijk b een 11 gelijkspel af te dwingen, terwijl de welpen de baas bleven over de welpen van Waterloo (4—0). De leden van Bescherming Bevolking en Steun Wettig Gezag te Heemskerk hebben een wandeltocht gehouden, waaraan ook werd deelgenomen door de districten Am sterdam en Alkmaar, alsmede, door jeugd groepen uit IJmuiden en Akersloot. Laatst genoemden liepen een afstand van tien ki lometer met als begin- en eindpunt het Kerkplein. De andere tocht van vijftien kilometer voerde de wandelaars via de Kruisberg. Nadat gezamenlijk een maal tijd was gebruikt in café „Sportlust" wer den de deelnemers opgewacht bij de krui sing RijksstraatwegMarquettelaan door het fanfarecorps „St. Caecilia", waarna het laatste gedeelte met muziek werd opge luisterd. De Heemskerkse klaverjasclub „De Zon" is weer aan een nieuw seizoen begonnen. Tijdens de in café Dam gehouden bijeen komst werd de komende competitie uit voerig besproken. Tot wedstrijdleider werd benoemd de heer P. Groot. Als nieuw be stuurslid werd gekozen de heer J. Been tjes inplaats van de heer C. Duin die als zodanig had bedankt. Het ledental der vereniging blijft constant en bedraagt thans 120. Na afloop van het huishoudelij ke gedeelte hebben de aanwezigen om er weer wat in te komen een wedstrijd gespeeld, waarvoor een groot aantal prij zen waren beschikbaar gesteld. De eerste was voor de heer P. Duin, die tevens liet grootste aantal marsen behaalde. De twee de prijs was voor de heer D. Beentjes. Het is een. goede gewoonte van vele or kesten en cabaretgezelschappen om op ge zette tijden te willen medewerken aan de genezing van patiënten, verpleegd in het Wijk aan Zeese sanatorium „Heliomare", en door hun optreden enige uren van pret tige ontspanning te gaan bieden. Deze keer was het de beurt aan het Beverwijkse show-accordeon-orkest „De Klavierschip pers". Met een perfect uitgevoerd pro gramma hebben de musici velen aan zich verplicht en de rector vertolkte aller ge voelens toen hij na afloop de orkest-leden hartelijk dank zegde. Bijzonder aardig was de geste van de heren Cor Brouwer en Jack Hammer een ets van de Wijker toren, door een patiënt vervaardigd, aan te bie den. DINSDAG 20 SEPTEMBER Bioscopen Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: „De grote Obsessie". Kennemer-theater, 19 en 21.15 uur: „Ge trouwd met de band". W.B.-theater: Geen voorstelling. Geref. Kerk, 20 uur: Bijeenkomst Ned. Chr. Vrouwenbond. Vrüz. Herv. Kerk, 20 uur: Gemeenteavond. 8 Prijzen van Maandag. Heilbot 3,203,00; gr. tong 4,00—3,60; grm. tong 4,00—3,40; kkn. tong 4,00—3,50; kl. tong I 3,80—3,30; kl. tong II 3,25—2,80; tarbot I 3,60—2,80; zalm 7—6,50, per kg. Tarbot 120—102; tarbot TV 70—42; kl. griet 43; gr. schol 6056; grm. schol 5755; kim. schol 5348; kl. schol I 4542; kL schol II 4119; schar 3520; v. haring 16,50—11,50; makreel 3321; gr. schelvis 74—65; grm. schelvis 70—64; kim. schelvis 4538; kl. schelvis I 4028; kL schelvis H 3319; wij ting 28—10; gr. gul 71—57; midd. gul 56—34; kl. gul 37—22; kl. haai 37—25; ham 72; kim. hake 112; pieterman 94; kl. rode poon II 2811, per 50 kg. Gr. kabeljauw 176146; gr. koolvis zw. 9484, per 125 kg. Aanvoer van Maandag. 300 kisten tong en tarbot, 3 kisten heilbot, 10 kisten griet, 1480 kisten schol, 80 kisten schar 3965 kisten haring 455 kisten makreel, 900 kisten schel vis, 855 kisten wijting, 330 kisten kabeljauw en gul, 6 kisten haai, 2. kisten ham, 5 kisten hake, 47 kisten poon, 17 kisten koolvis, 25 kisten diversen. Totaal 8570 kisten. Besommingen van Maandag. VL 77 Abraham f31.140; Vios f24.090; KW 114 f5730; KW 89 f5420; KW 28 f4610; KW 57 f5150; KW 162 f5750; KW 9 f6170; KW 178 f5160; KW 7 f370; KW 40 f750; KW 125 f2780; KW 160 f3360; KW 107 f3170; KW 169 f3440; KW 26 f3740; KW 64 f3820; KW 69 f3060; KW 22 f1780; KW 37 f370; IJM 204 f2500; IJM 53 f2720; KW 175 f1010; IJM 52 f2240; IJM 59 f4000; IJM 22 f3560; IJM 45 f3460; KW 4 f3950; KW 34 f2970; KW 36 f2810; KW 68 f3050; KW 88 f2320; KW 12 f3690; AM 17 f3400; AM 26 f3780; AM 16 f3240; KW 92 f2860; KW 94 f2970; KW 53 f2950; KW 27 f2960; KW 21 f2340; KW 210 f2700; KW 98 f 2400; KW 79 f4720; KW 165 f 3270; TX 14 f 3370; GG 105 f 10.190; WR 34 f 5630. >cocccc<xccc<>x/xc-:occccccoaxxx>cococcccocccocxxccocccocx Sportnitwisseling „in Na de succesvolle tournee, die de 0 IJmuidense vishal-arbeiders naar Urk q ondernamen met het doel koning voet- £bal te dienen in een vriendschappelijke strijd tegen de Urkers denkt men er in IJmuiden niet aan, dit initiatief te laten rusten. Er komen meer visites. Aan Volendam en Scheveningen, daarna wellicht ook aan andere Nederlandse vissershavens. Dit om de banden tussen de visserij mensen te verstevigen, nu de belangstel- 8 ling voor de visserij hand over hand 'i toeneemt. XXCOCOCCODDJCO^D»DO^X»^OCCOCCOC<XXXXXCCCCCCOCOCCOCa De besturen van de deelnemende clubs en supportersverenigingen van het Wij kertorentournooi: Beverwijk, CSV, Vitesse, ADO, Wijk aan Zee, Kinheün en Limmen zijn Maandagavond in de Beverwijkse zaal Langendijk bijeengekomen teneinde het financiële resultaat te bespreken. Nadat de voorzitter van de organiseren de vereniging „Beverwijk", de heer N. G. Grapendaal woorden van dank had ge sproken aan het adres van de supporters verenigingen voor de door haar geschon ken prijzen, noemde hij de financiële re sultaten minder gunstig, hetgeen volgens hem was toe te schrijven aan het prach tige weer, waardoor het bezoek aan de wedstrijden danig tegen viel. Het sportieve resultaat was er echter niet minder om en de onderlinge verstand houding tussen de deelnemende verenigin gen is er weer beter op geworden. Op Vrijdag 30 September wordt in het Herv. Verenigingsgebouw aan de Bever wijkse Schans een Unie-avond gehouden voor scholen met de Bijbel. Als spreker zal optreden dr. H. J. Langman, Ned. Herv. predikant te Amsterdam met als onder werp: „De Christelijke school als geschenk en als roeping". Leerlingen van de Duinwijkschool zullen de avond opluisteren met zang en décla- matie. BEVERWIJKSE RENNER BOEKTE SUCCES Het „Kennemerland"-lid Coen Niesten blijkt nog steeds in goede vorm te zijn door in de ronde van Silvolden de derde plaats te bezetten en in de ronde van Oosterhout als vijfde te eindigen. ADVERTENTIE in elke gewenste uitvoering. Alléén KENNEMERLAAN 60-62 Bijna 40 jaar Uw juwelier en zaak van vertrouwen. Binnengekomen schepen op Maand ig: Ebenhaëzer van Charleston. Bassilea van Cherbourg. Quintin van Grangemouth. Lindhang van Onega. Ameintas van Kopen hagen. Wallona van Aruba. Maiken van Fowey. Möwe I van Hornefors. Boreas van Lissabon. Araton van Expilla. Delfzijl van Tygnemouth. Dorothea Siemering van Kal man Jelö van Oslo. Grebbestroom van Liver pool. Theano van Dublin. Margaretha Wib- ben van Venes. Johan te Velde van Parr. Lemsterkerk van Londen. Oceaan van Go thenburg. Egret van Liverpool. Vertrokken zijn: Freya naar Torquai. Pie ter S. naar Swanse Lochie naar Londen. Gabonkust naar Rotterdam. Maywood naar Dunhope.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11