Hoop op vermindering van de internationale spanningen Voorzichtig economisch en financieel beleid blijft ondanks gunstige conjunctuur geboden Rijksbegroting voor 1956: vrij evenwichtig Perón afgetreden en gevlucht, militairen nemen bewind over Weerbericht DE TROONREDE Onderhandelingen geopend met leiders der opstand Haarlems Dagblad Tekort gewone dienst f 30 millioen Het woord is aan Mariniers rukken op naar Buenos Aires DINSDAG 20 SEPTEMBER 1955 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 299e JAARGANG No 213 Europese samenwerking Nieuw Guinea Loonvorming Woningnood Verkeer Chinezen worden ongedul dig bij overleg in Genève Vreugde Plichtsgevoel Proces tegen verdachten van moord op negerjongen Weerrapport 70e JAARGANG No 62 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De Koningin heeft hedenmiddag ter opening van de nieuwe zitting der Staten-Generaal de volgende Troonrede uitge sproken: „In de tien jaren, die verstreken zijn sinds het einde van de tweede wereldoorlog, is, met hoeveel vreugde Nederland ook de bevrijding heeft kunnen herdenken, de wereld niet tot rust en tot een gewaarborgde vrede gekomen. De fundamentele tegen stellingen, die de volken verdeeld hebben gehouden, zijn blijven bestaan. Nieuwe hoop is echter geput uit de bijeenkomst der vier grote mogendheden, die onlangs te Genève plaats vond. Deze besprekingen hebben de weg gebaand tot ernstig overleg over vraagstukken, waarvan de oplossing tot ontspanning van de internationale verhoudingen kan leiden. Ik wil hier uiting geven aan de diepgevoelde wens van het Nederlandse volk, dat dit overleg ondanks de moeilijkheden, die zich ongetwijfeld nog zullen voordoen, tot zegenrijke resul taten zal leiden. De voortzetting van een eensgezind beleid der Westelijke landen blijft intussen van het hoogste belang. In dit opzicht vervult de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie een onmisbare functie. Verdere verinniging der Europese samenwerking blijft geboden. Het stemt daarom tot voldoening, dat op initiatief van Neder land en de andere Beneluxlanden de mogelijkheden van de vorming van een gemeenschappelijke markt thans worden be studeerd met het doel te geraken tot nieuwe afspraken en over eenkomsten op dit gebied. Een overeenkomst met België en Luxemburg tot instelling van een interparlementair Beneluxorgaan zal dit zittingsjaar aan u worden voor gelegd. De formulering van een verdrag inzake de economische unie is door de regeringen in studie genomen. Het streven van de regering blijft©gericht op het tot stand komen van regelingen, die een zo groot mogelijke vrijheid van het handels- en betalingsverkeer waarborgen. Zij zal voort gaan samenwerking in het kader der Verenigde Naties te be vorderen ten aanzien van alle zaken, waarvan een benadering in wereldverband de meest gewenste is. Zij denkt daarbij in het bijzonder aan het probleem der financiering van de hulp aan minder ontwikkelde gebieden. Daarnaast is krachtige voort zetting van de technische hulpverlening noodzakelijk. Neder land vervult hierbij een naar verhouding belangrijke taak. De regering hoopt op een verbetering in de verhouding tot Indonesië. Zij blijft ervan overtuigd, dat een goede samen werking voor beide landen van grote betekenis zou zijn. De wil om daartoe te geraken is in Nederland in brede kringen aanwezig. De internationale conferentie inzake de vreedzame toepassing van atoomenergie heeft er toe bijgedragen meer vertrouwen te wekken in de ontwikkeling der internationale betrekkingen. Voor het eerst werd overgegaan tot een ruime uitwisseling van de resultaten van onderzoek op het gebied der atoom kernwetenschappen. Het is duidelijk geworden, dat spoediger dan verwacht werd de practische toepassingen op verschillende gebieden nieuwe en verheugende perspectieven openen en economisch en sociaal grote gevolgen kunnen hebben. In ver band met de uitermate snelle ontwikkeling op dit terrein zal bijzondere inspanning nodig zijn terwille van de plaats van ons land, zowel wetenschappelijk als industrieel. Op dit ogen blik hebben wij een achterstand in te halen. Mede daarom worden contacten met andere landen gelegd en versterkt. De regering zal de eerste bilaterale overeenkomst op atoomgebied, gesloten met de regering van de Verenigde Staten van Amerika, binnenkort aan u ter goedkeuring voorleggen. Zo mogelijk zullen nog tijdens de komende zitting der Staten-Generaal één of meer overeenkomsten van wijder strekking volgen. Deze overeenkomsten zullen ten goede komen aan de in ons land op gang zijnde activiteiten, die de regering met kracht zal steunen. Ook op ander terrein zal het wetenschappelijk speurwerk grote aandacht eisen. Het verheugt mij, dat ik binnenkort met mijn echtgenoot ander maal een bezoek aan Suriname en de Nederlandse Antillen zal kunnen brengen. Het bij de Staten-Generaal aanhangig ge maakte ontwerp inzake hulp bij de uitvoering van het tien jarenplan voor de ontwikkeling van Suriname is een uiting van de wil om te handelen in de geest van het statuut. Overeenkomstig de verplichtingen, voortvloeiende uit het Hand vest der Verenigde Naties, blijft het beleid met betrekking tot Nederlands Nieuw Guinea gericht op de sociale, culturele, economische en politieke ontwikkeling van de bevolking. Be langrijke volksziekten zijn en worden, ook met hulp van ge specialiseerde organisaties der Verenigde Naties, met kracht bestreden. Uitbreiding van de opleidingsmogelijkheden vindt gestadig plaats. Een aantal adviesraden is ingesteld, waardoor de inwoners gelegenheid krijgen zich voor te bereiden op de behartiging van eigen belangen. De volkshuishouding van ons land wordt gekenmerkt door een krachtige economische expansie. Terwijl de regering nog slechts enkele jaren geleden, in verband met toenemende werkloos heid, de werkgelegenheidspolitiek als het centrale punt van haar economische beleid zag, is er thans een zo ruime arbeids gelegenheid, dat verschillende bedrijfstakken met een aanzien lijk tekort aan arbeidskrachten hebben te kampen. Hoezeer ook deze toestand moeilijkheden medebrengt, er is reden om er zich over te verheugen, dat thans vrijwel iedereen arbeid kan vinden, zodat ook vele oudere werkzoekenden en moeilijk plaatsbaren een plaats in het arbeidsproces verkrijgen. Met alle geschikte middelen tracht de regering een zo goed mogelijke arbeidsvoorziening te verzekeren en de in enkele delen van het land nog bestaande resten van werkloosheid te doen verdwijnen. 4 Intussen moet er tegen worden gewaakt, dat de grote vraag naar goederen en diensten in binnen- en buitenland, gepaard gaande met de spanning op de arbeidsmarkt, ons kostenpeil zodanig zou beïnvloeden, dat de toekomstige structurele ont wikkeling in gevaar zou worden gebracht. De regering streeft daarom naar een stabilisatie en waar mogelijk naar een ver laging van de prijzen. Ook de omstandigheid, dat reeds geruime tijd de invoer sterker stijgt dan de uitvoer, noodzaakt tot een voorzichtig economisch en financieel beleid. Met name moet worden voorkomen, dat van de overheidsfinanciën inflatoire krachten uitgaan. De regering volgt nauwlettend de ontwikkeling van de betalings balans, teneinde, zo nodig, tijdig maatregelen te bevorderen, cfcri^vu op handhaving van hc>t monetaire evenwicht. Hoewel in de afgelopen parlementaire zittingsperiode een aan zienlijk verdere vermindering van de belastingdruk is ver wezenlijkt, is de ontwerpbegroting voor het komende jaar, wat de lopende dienst betreft, nagenoeg sluitend. De ontwikkeling van de wereldmarkt van agrarische producten, wordt mede beïnvloed door overschotten, waarvoor geen koop krachtige vraag is. Het landbouwbeleid blijft er op gericht een zekere stabiliteit aan de productie en aan de prijsvorming te verlenen, teneinde de in de landbouw werkzamen een redelijke mate van bestaanszekerheid te verschaffen en te bevorderen, dat de landbouw een zo groot mogelijke bijdrage levert aan de nationale economie. Vergroting van de productiviteit blijft een eerste vereiste, in het bijzonder in die streken, waar de pro ductiekosten naar verhouding hoog zijn. De Sociaal-Economische Raad zal een dezer dagen advies uit brengen inzake de toekomstige methode van loonvorming. Met de Stichting van de Arbeid zijn op haar verzoek besprekingen gaande over de vraag of en zo ja welke wijzigingen in de arbeidsvoorwaarden in de naaste toekomst wenselijk en moge lijk zijn. De regering heeft zich bereid verklaard ook hierover het advies van de Sociaal-Economische Raad in te winnen. Zo enigszins mogelijk dienen beide problemen in onderling ver band een oplossing te vinden. In het afgelopen zittingsjaar kwamen 8 bedrijfschappen en 13 productschappen tot stand, terwijl in de naaste toekomst waarschijnlijk nog 9 bedrijfschappen en enige productschappen zullen volgen. De regering zal de oprichting met kracht blijven bevorderen. Zij acht het niet bevredigend, dat in de industriële sector tot nu toe nog slechts enkele bedrijfschappen tot stand zijn gekomen. Aan de hand van het thans gereedgekomen interimrapport der Commissie Bezitsspreiding zal de regering het vraagstuk van de bezitsvorming nader onder het oog zien. De woningnood blijft een donkere schaduw werpen op het overigens in menig opzicht gunstig beeld, dat ons volksleven te zien geeft. Ten gevolge van de groei onzer bevolking leidt slechts een beperkt deel van de nieuwgebouwde woningen tot vermindering van het tekort. Wij zullen alle krachten moeten inspannen om sneller daarop in te lopen. Ik doe een dringend beroep op de volle medewerking van allen, die kunnen bij dragen tot leniging van de woningnood. Het is nodig in de bouwnijverheid bij voortduring naar nieuwe wegen uit te zien om de productie op te voeren. Aangezien woningbouw de hoogste prioriteit moet genieten is matiging van bouwactiviteit op elk ander gebied noodzakelijk. Het snel toenemend aantal gezinnen, dat van Indonesië uit naar Nederland komt, brengt grote moeilijkheden mede, die de bij zondere zorg van de regering vragen. Zij zal de voorzieningen, welke zijn getroffen ten behoeve van Nederlanders in Indo nesië, die in maatschappelijke moeilijkheden verkeren, naar behoefte aan de omstandigheden aanpassen. Een ontwerp van wet ter vervanging van de Armenwet is in voorbereiding. Op korte termijn zullen u voorstellen bereiken tot herziening van de Grondwet, betreffende haar aanpassing aan de nieuwe rechtsorde voor het Koninkrijk en de bepalingen nopens de buitenlandse betrekkingen. Spoedige indiening kan verwacht worden van wetsontwerpen tot herziening van het kindèrstrafrecht en van de Kinder beginselenwet, welke ontwerpen voorlopig een sluitstuk vormen van de vernieuwing van het recht voor de jeugd op justitieel gebied. Een voorontwerp van wet tot wijziging van het Burger lijk Wetboek, dat een algemene regeling bevat voor de vacantie van werknemers, is aan de Sociaal-Economische Raad toe gezonden. De zeer snelle ontwikkeling van het wegverkeer en het nog steeds onrustbarend grote aantal verkeersongevallen vergen de bijzondere aandacht der regering voor al hetgeen tot verhoging van de verkeersveiligheid kan bijdragen. Een ontwerp-Deltawet zal spoedig worden ingediend. Zeer binnenkort zijn ook tegemoet te zien een wetsontwerp betreffende het technisch hoger onderwijs en een ontwerp- Monumentenwet. Bij het treffen van maatregelen ter verbreiding en verbete ring van het onderwijs richt de regering zich in het bijzonder op de opleiding van een voldoend aantal docenten en op de indiening van een wet voor het voortgezet onderwijs. Voorts blijft zij het tot stand komen van een sluitend geheel van voor zieningen, zowel wat het onderwijs als wat de verdere vorming der jeugd betreft, bevorderen en de ontwikkeling van kunsten en wetenschappen krachtig steunen. Zo zullen, naast de wetsontwerpen, die u reeds zijn voorgelegd, en die veel van uw tijd en werkkracht zullen vergen, nog verscheidene nieuwe, voor het welzijn van ons volk belang rijke voorstellen uw aandacht vragen. Met de bede, dat God u bij uw arbeid moge sterken, verklaar ik de gewone zitting der Staten-Generaal geopend." De heden bij de Tweede Kamer ingediende rijksbegroting voor 1956 toont, evenals verleden jaar, weer een evenwichtig beeld. Tegenover de geraamde, weer hogere uitgaven van totaal/ 6682 millioen (gewone dienst en kapitaaldienst samen) staat een bijna gelijk bedrag aan te verwachten inkomsten. Als gevolg van het stijgen van de lonen en het voortduren van de topbedrijvigheid wordt de opbrengst van de belastingen, in weerwil van de jongste verlagingen, onge veer 100 millioen hoger geraamd en geschat op 5192 millioen. Dat is ruim 84 percent van de totale inkomsten, die worden geraamd op ƒ6102 millioen. Op de gehele begroting is er dus een geraamd tekort van 580 millioen (vorig jaar 568 millioen), maar de minister van Financiën verwacht dit tekort zonder bezwaar te kunnen financieren uit de opbrengst van langlopende leningen. Het tekort wordt trouwens in hoofdzaak veroorzaakt door kapitaalsuitgaven voor nieuwe gebouwen, aankoop van grond, inpolderingen, aanleg van wegen en dijken. Het is nooit gebruikelijk geweest zulke werken te betalen uit de inkom sten van één enkel jaar en ook vóór de oorlog werd voor zulke uitgaven geleend. De kapitaaldienst, met een totaal aan uitgaven van 991 millioen, vertoont een tekort van 550 millioen. De gewone dienst van de jaarlijkse lopende inkomsten en uitgaven, waarvoor het wèl' belangrijk is dat de inkomsten de uitgaven ongeveer dekken, vermeldt een tekort van 30 millioen (vorig jaar 8 millioen) en dat mag op het totaal bedrag van uitgaven op de gewone dienst van 5691 millioen geen naam heb ben. Het algemene begrotingsbeeld is dus weer gunstig, maar minister Van de Kieft verklaart dat een behoedzaam financieel beleid noodzakelijk blijft omdat er gevaren dreigen. (Voor détails van de rijksbegroting zie men pag. 7) DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Schelling: Bouwkunst is muziek in ruimte, als het ware bevroren muziek. GENèVE (Reuter/AFP) Wang Ping Nan, de leider van de communistisch Chinese delegatie naar de Amerikaans-Chinese be sprekingen te Genève, heeft verklaard dat ae besprekingen tussen de twee landen zul len vastlopen, indien de Verenigde Staten wachten op de repatriëring van alle Ame rikaanse burgers. China wil overgaan tot het tweede agendapunt. Wang verklaarde dat nog geen Chinese studenten uit de Ver enigde Staten in China zijn teruggekeerd, terwijl verscheidene Amerikanen China reeds hebben verlaten. Het tweede agendapunt voorziet onder andere in een bespreking van een even tuele toelating van China tot de UNO, een mogelijk „staakt het vuren" in het gebied rondom Formosa en een gedeeltelijke op heffing van de handelsbelemmeringen, die gedurende de Koreaanse oorlog tegen China zijn ingesteld. In Hongkong zijn weer twee Amerikaan se burgers uit China aangekomen. Er zijn thans negen van de tien burgers vrijge laten. De laatste wordt morgen verwacht. BUENOS AIRES (Reuter/AFP/UP) President Perón van Argentinië is afge treden en gevlucht. De leiders van de opstandige beweging en een militaire raad (junta), die ter vervanging van de regering-Perón is ingesteld, zijn vredesonder handelingen begonnen. Ook generaal Lucero, minister van het Leger en opper bevelhebber der regeringsstriidkrachen, vice-president Teiseire en alle andere Peronistisqhe ministers zijn afgetreden. Lucero trad af na de junta te hebben gevormd. De junta heeft de regeringstroepen opdracht gegeven de strijd te sta ten. Opstandige mariniers rukken op naar de hoofdstad zonder tegenstand te ontmoeten. De leiders der opstand hebben onvoorwaardelijke overgave van Perón en zijn troepen in de hoofdstad geëist. Perón zou met een vliegtuig: onderweg zijn naar Chili of Paraguay. Eerst was ge meld dat hy asyl had gezocht in de ambas sade van Paraguay te Buenos Aires, maar de ambassadeur heeft dit laten tegenspre ken. In Buenos Aires heerst een verwarde toestand. Er hebben zich na het bekend worden van het aftreden van Perón, bot singen voorgedaan tussen Peronisten en anti-Peronisten. Troepen van het gemotori seerde tweede regiment infanterie, onder steund door pantserwagens hebben het Mei plein voor het regeringspaleis bezet. Op verscheidene plaatsen zijn incidenten ont staan, waarbij schoten werden gelost en doden en gewonden vielen. In het centrum van de stad zijn wegversperringen opge worpen. Gebouwen, waarin de buitenlandse ambassades zijn ondergebracht, worden zwaar bewaakt. Troepen hebben het per soneel verwijderd uit het secretariaat van Perón voor pers en propaganda. De bur gers van de hoofdstad hebben vandaag vrij af. De directeur-generaal voor de veilig heid, generaal Robles, is afgetreden en vervangen door generaal Bergallo, opper bevelhebber van het derde leger in Buenos Aires, die thans verantwoordelijk is voor de orde in de stad. De staat van beleg blijft gehandhaafd. Hugo de Pietro, secre taris-generaal van het algemene Argent- tijnse vakverbond, heeft een beroep op de arbeiders gedaan hun kalmte te bewaren en aan het werk te blijven. In het centrum van Buenos Aires zijn grote anti-Peronistische betogingen gehou- QE OPSTAND INARGPMTINlE Op de kop van de Zuidpier in IJmuiden zijn arbeiders druk doende met het aan brengen van een nieuw type waterkering - bestaande uit brede betonnen trappen of terrassen, die beter schijnen te voldoen en minder kans op geschadiging lopen, dan de twintig tons basaltblokken, die tot nu toe voor dit doel gebruikt werden, en door een bok langs het pierhoofd gelegd moeten worden. Een deel van de nieuwe kering is al klaar: daarachter ziet men nog de rom melige oude toestand. den. De straten worden met vlaggen ver sierd en de propagandabiljetten van de Pe- ronistische partij verwijderd. Een aantal betogers heeft van het parlementsgebouw de gedenktekenen verwijderd die waren aangebracht ter ere van Eva Perón. In een der Westelijke voorsteden werd een gebouw van de Peronistische partij in brand ge stoken. Het revolutionnaire opperbevel van Zuid- Argentinië heeft de directeur van de ge vangenis van Santa Rosa gewaarschuwd, dat hij verantwoordelijk wordt gesteld voor de veiligheid van de politieke gevangenen. Te Santa Rosa bevinden zich de voormali ge minister van Marine Olivieri en vijf tien marineofficieren, die de vorige maand zijn veroordeeld wegens deelneming aan de mislukte opstand van 16 Juni. Perón heeft in een boodschap, waarin hy aanbood af te treden, verklaard het te be treuren in deze toestand te zijn geraakt en dat hy zich steeds door zyn plichtsgevoel had laten leiden. „Het is myn plicht wet en grondwet te doen eerbiedigen. Doch, on der de huidige omstandigheden, moet het vasthouden hieraan niet boven het belang van de staat zelf worden gesteld". Perón bracht in herinnering, dat hy reeds enkele weken geleden had willen aftreden, doch dat dit onmogelijk was geworden, nadat de vice-president en volksvertegenwoordigers hadden verklaard zyn voorbeeld te zullen volgen. „Ik ben er echter van overtuigd, dat thans slechts door klaar en juist handelen een oplossing kan worden bereikt." Hij voegde hieraan toe niet te geloven dat er één Argentijn was, die over voldoende ge zag beschikte, om deze oplossing te berei ken en dat hij daarom had voorgesteld de macht aan het leger over te dragen, „mede omdat een hartstochtsloos ingrijpen nood zakelijk is." Perón zei diep geroerd te zijn door het heldendom, waarvan blijk werd gegeven, hieraan toevoegend dat de bedrei ging van een bombardement, die onschul- digen boven het hoofd hing en die natio nale eigendommen zou verwoesten, mede tot zijn beslissing hebben medegewerkt. „Ik wens niet te sterven zonder een laat ste poging te hebben gedaan de vrede te doen terugkeren en weer rust en geluk on der het volk te doen heersen", aldus Perón. „Als soldaat zou ik wensen te strijden, doch als mens moet ik in de eerste plaats aan het langsbelang denken." Na het omroepen van Perón's verklaring begon de regeringsradio een beroep op de bevolking uit te zenden om „kalm te blij ven, totdat leger, vloot en luchtmacht weer kunnen worden verenigd". SUMNER (United Press). De twee halfbroers Roy Bryant (24) en William Milam (36) hebben gisteren terecht ge staan in de Amerikaanse staat Mississippi voor de moord op de negerjongen Emmett Till, wiens lichaam later in een rivier werd teruggevonden. De verkiezing van een jury van twaalf leden was de eerste daad van de rechters in dit proces. Neger jour nalisten moesten gescheiden zitten van de blanke journalisten en hetzelfde gold voor de toeschouwers. De commissaris van politie zei: we hebben ons tot dusver niet gemengd met negers en we zijn het ook niet van plan dit te doen ook. Alle bezoe kers werden op wapens onderzocht want de politie zou dreigbrieven hebben ont vangen en wenste geen risico's te nemen. De kinderen en de echtgenoten van de be schuldigden mochten met de beide vaders zitten in het gerechtsgebouw. Met het oog op de publiciteit zei de rechter dat hij erop zou toezien dat het een eerlijke be rechting zou worden. Wanneer de beide mannen schuldig worden bevonden aan de dood van de nergerjongen dan zullen zij in de staatsgaskamer terecht worden ge steld. (van hedenmorgen 7 uur) weers- Q0 S •o-i -aS X s- toestand SS ss a S O c E 2 zS Amsterdam onbewolkt O 4 19 0 Londen nevel NNO 2 20 0 Luxemburg onbewolkt ONO 3 17 0 Parijs onbewolkt ONO 2 21 0 Bordeaux half bew. OZO 1 26 4 Grenoble nevel windstil 22 0 Nice onbewolkt NNW 4 24 0 Genève nevel windstil 18 0 Zürich mist windstil 20 0 Locarno zwaar bew. O 1 22 0 Berlijn onbewolkt .windstil 17 0 Frankfort nevel NNO 5 19 0 München mist windstil 17 0 Wenen onbewolkt windstil 19 0 Innsbruck nevel 22 0 Rome onbewolkt O 2 27 0 Ajaccio onbewolkt ONO 3 24 0 Mallorca licht bew. N 3 25 5 Neerslag laatste 24 uur. AANHOUDEND DROOG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog weer met over het algemeen weinig bewolking. Zwakke tot matige wind tussen Oost en Zuid. Iets hogere temperaturen. 21 September Zon op 6.24 uur, onder 18.45 uur. Maan op 12.32 uur, onder 20.37 uur. Maanstanden 16 Sept. 7.19 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 20 September Hoog water: 5.57 en 18.16 uur. Laag water: 1.49 en 13.56 uur. Woensdag 21 September Hoog water: 6.33 en 18.51 uur. Laag water: 2.19 en 14.27 uur. XX»CCCOCX!OMOOCOCCOCOC>OCOJOCX>OCOOC<XXXXXOC<>XODOCOCOOOO<

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1