„Willebrord" bijna vier minuten sneller dan HSV „De Kampioen" HAARDEN en KACHELS Duizend badmintonspelers beginnen in October aan nieuwe competitie Koningin Juliana en Prins Bernhard bij feestelijkheden van gouden TH Van Dijk winnaar veteranenwedstrij d A.v.d.BOGAARD Marciano blijft wereldkampioen Waar is de man Rapid veel te sterk voor PSVzes-één Atie Voorbij verbetert wereldrecord 100 m. Quick Hollandia G versloeg O. Nelly Zora Surprise G Nederlands kampioen kortebaan DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1955 Clubkampioenschap van Nederland Gymnastiek „Eclecta" bezit reeds tweehonderd leden Honkbal Vijf Haarlemmers in „Rest van Nederland" Biljarten Kampioenschap KNBB vijfde klasse Donner met Medina en Sliwa op laatste plaats Die Raeckse oppermachtig in lustrum-tournooi Moore werd in negende ronde k.o. geslagen r~f Om de Europa-beker Courses op Duindigt Eiland opgeëist Kunstaard beving Sport in 't kort Het clubkampioenschap van Nederland op de weg dat gistermiddag op een par cours in de omgeving van Wijk bij Duurstede werd gehouden is op fraaie wijze ge wonnen door het team van „Willebrord Wil Vooruit" uit St. Willebrord. Slechts één seconde achter het vier minuten eerder vertrokken „De Kampioen" uit Haarlem, dat dankzij het kranige rijden van Gerrit Voorting, Tonny Peters en Arend van 't Hof nog op de eervolle tweede plaats beslag legde, snelden Wim van Est, Thijs Roks, Adrie Roks en Piet Maas in het oude Dorestadje over de eindstreep. Van Est en zijn mannen legden de 140 kilometer lange race tegen het horloge af in 3 uur 24 minuten en 28 seconden. En aangezien geen der na hen binnenkomende clubs deze tijd kon evenaren, werd „Willebrord Wil Vooruit" verdiend clubkampioen op de weg 1955. Om precies twaalf uur vertrok als eer ste der 53 ingeschreven wielerclubs de ploeg van de R.K.W.V. „Amsterdam", waarna met tussenpozen van tvjee minu ten de andere verenigingen van start gin gen. Het team van „De Kampioen", dat als dertigste vertrok, had een snelle en hoop gevende start en noteerde over de eerste 35 km de snelste tijd, 43 min. 13 sec. „Maastricht" volgde toen op 31 sec.; „De Bataaf" uit Halfweg op 40 sec. en „Wille brord" op 41 sec. De Haarlemse renners schenen onbedreigd op de vierde clubtitel af te stevenen. Het pakte evenwel anders uit, want in het tweede gedeelte van de eerste ronde lanceerde „Willebrord" een verwoed offensief, dat bij de passage in Wijk bij Duurstede (70 km) een winst op leverde van ruim anderhalve minuut op „De Kampioen" en meer dan drie minuten op de andere ploegen. Verschillende pioegen hadden in deze eerste omloop reeds zware verliezen gele den en van het Beverwij kse „Kennemer- land", dat reeds gehalveerd was door ket- tingpech van De Nijs en het uitvallen van Kayer en Kuitwaard, lagen alleen De Rui ter, Geldermans en Groot nog* in de strijd. Felle strijd In de tweede ronde verdwenen de ploe gen van „Het Zuiden" door een val partij „Hollandia", „Rotterdam" en „De Germaan" van het strijdtoneel. Ook „De Kampioen" kreeg verliezen te incasseren en achtereenvolgens moesten Piet Peters, Wim Rusman en Gerard Peters hun mak kers noodgedwongen laten gaan. Het over gebleven trio: Gerrit Voorting, Tonny Pe ters en Arend van 't Hof gaf zich niet zon der slag of stoot gewonnen en bleef moedig doorstrijden tegen „Willebrord". Tussen Veenendaal en Wijk bij Duurste de naderden Van Est en de zijnen de Haar lemse ploeg tot op 150 meter en toen ont spon er zich tussen beide ploegen een felle strijd. De Haarlemmers gaven alles wat zij aan pure snelheid bezaten om uit de greep van de Willebrorders te blijven en dezen stelden op hun beurt alles an het werk om de titelhouders in te lopen. Ongeveer zes kilometer voor de finish trok de onstuimi ge Van Est zijn ploeg tot op 25 meter van De oprichting van. de nieuwe gymnastiek- en sportvereniging „Eclecta" in Haarlem- Zuid-West blijkt in een grote behoefte te voorzien. Binnen enige weken meldden zich reeds meer aan tweehonderd leden, waar van 175 voor de gymnastiek-afdelingen en ruim zestig voor de afdeling volleybal. Vrijdag worden de eerste lessen gegeven. Men onderzoekt thans de mogelijkheid om ook afdelingen in Haarlem-Noord en Zuid- Oost te stichten. Ook dit jaar zal de traditionale wedstrijd tussen de honkbalkampioen van Nederland en een negental bestaande uit spelers van de Rest van Nederland nog worden gespeeld, welke wedstrijd dan definitief het einde van het honkbalseizoen betekent. Zaterdag 24 September des middags om half vier komt landskampioen O WO op het Zeeburgia- terrein aan de Kruislaan in Amsterdam in het veld tegen de Rest van Nederland, welke ploeg als volgt is samengesteld: Werper: Smidt (HHC); achtervanger: Nij- huis (WGA); eerste honk: Hoogenbos (HHC); tweede honk: Keulemans (Schoten); kortestop: Jole (HHC); derde honk: Van Lieshout (TIW); linksvelder: Heemskerk (EHS); midvelder: Broersma (WGA): rechtvelder: Herre Kok (Ajax). Reserves: Brands (WGA), Kraal (ABC) en Fabrie (Sparta). Coach: J. Baas (HHC). In café Kennemerland aan de Rijksstraat weg wordt het kampioenschap van het district Haarlem van de Koninklijke Neder landse Biljartbond vijfde klasse -gespeeld. De lengte van de partijen bedraagt vijftig caramboles. De uitslagen van Dinsdagavond luiden: Nijkamp—Zwaanenburg 2—0; Koop- mansGouweleeuw 20; Van KesselNij- kamp 2—0; Zwaanenburg—Moolenaar 2—0; Van Galen—Wiegerink 1—1; Wiegerink— Van Kessel 20. De wedstrijden worden Donderdagavond voortgezet. „De Kampioen", maar verder liet aanvoer der Voorting het niet komen. Het team van „Maastricht" met Lahaye, Stevens en Van der Weyden moest „Wil lebrord' in de wedren met de tijd zelfs 5 min. 40 sec. prijsgeven en werd derde. „De Bataaf", dat aanvankelijk na de eerste ronde de derde plaats bezette, zakte door verlies van Post en Luikx af naar de acht ste plaats. Daarentegen boekten „Schelde- mond", „Feyenoord", „De Hoekse Renners" en „Het Stadion" door een groter uithou dingsvermogen een flink aantal winstplaat sen. De gehalveerde „Kennemerland"-ploeg kreeg tot overmaat van ramp met leeglo pende banden te kampen en enkele malen moesten de Beverwijkers uit het zadel om de banden weer op de gewenste spanning te brengen. Door deze tegenslag en het vroegtijdig verlies van drie man, zakten zij van de twaalfde plaats terug naar de ze ventiende met een totaaltijd van 3 uur 39 minuten en 26 sec. Uitslag 1. Willebrord Wil Vooruit, in 3 uur 24 min. 28 sec.; 2. De Kampioen in 3.28.27; 3. Maastricht in 3.30.8; 4. Scheldemond (Vlis- singen) in 3.32.35; 5. Feyenoord (R'dam) in 3.33.16; 6. De Hoekse Renners ('s Gra vendeel) in 3.33.27; 7. Het Stadion (Utrecht) in 3.34.22; 8. De Bataaf (Half weg) in 3.35.35; 9. De Locomotief (Goes) in 3.35.41; 10 Helpt Elkander (Oud-Gastel) in 3.35.53. Veteranenwedstrijd Als voorwedstrijden van het clubkam pioenschap werden gistermorgen bij Wijk bij Duurstede de traditionele veteranen- wedstrijd om de „Ere-beker" en een na tionale nieuwelingenwedstrijd gehouden. Bij de veteranen werd het voor de derde achtereenvolgende maal een overwinning voor de 45-jarige Haarlemmer Van Dijk en bij de nieuwelingen won Van der Meu- len uit Badhoevedorp. In de wedstrijd om de „Veteranen Ere- beker" over 54 kilometer vormde een ze vental renners een kopgroepje. Gezamen lijk snelde dit zevental naar de eindstreep, waar Van Dijk zich in de eindsprint de snelste toonde. Ondanks de verschillende uitlooppogin gen, onder meer van Cuvelier, Kreukniet en Hanegraaf na de eerste ronde (27 km), bleef het veld deelnemers in de 54 kilome ter lange nieuwelingenwedstrijd in geslo ten gelid bijeen. Een massale eindsprint, waarbij de Beverwijker Duinmeyer zo ern stig viel, dat hij een hersenschudding kreeg en naar een ziekenhuis vervoerd moest Links de winnende ploeg van „Willebrord Wil Vooruit" bestaande uit (v.l.n.r.) Maas, A. Roks, W. van Est en T. Roks. Rechts het team van „De Kampioen" met van voor naar achter de gebroeders Peters, G. Voorting, A. van 't Hof en geheel rechts A. Voorting. worden, moest de beslissing brengen. Van der Meulen werkte zich uit de compacte massa als eerste over de streep. Veteranen: 1. Van Dijk (Haarlem) de 54 kilometer in 1 uur 25 min. en 14 sec; 2. Heus (Maarssen); 3. Vrins (Breda); 4. Til- lieu (Tilburg); 5. Bakker (Amsterdam). Nieuwelingen: 1. Van der Meulen (Bad hoevedorp) de 54 kilometer in 1 uur, 18 min. en 10 sec.; 2. Marinus (Amsterdam); 3. Visser (Santpoort); 4. Hanegraaf (Bre da); 5. De Jong (IJmuiden); 6. Van Haa- gen (Amsterdam); 7. Hoppenbrouwer (Haarlem); 8. Meegdes (IJmuiden); 9. Elias (Halfweg); 10. Compier (Utrecht). Interzonaal schaaktournooi De uitslagen van de partijen, gespeeld in de eenentwintigste ronde van het interzo naal schaaktournooi in Gothenburg, luiden als volgt: Pilni'kBisguier remise; Filip Bronstein remise; StahlbergIlivitski remise; DonnerPetrosian 10; Szabo Keres remise, SliwaSpasski remise; Un- zickerGelier afgebroken; FudererPach- man afgebroken; GuimardRabar remise; NajdorfMedina remise. De stand luidt na de 21ste ronde: 1. Bron stein 15 punten; 2. Keres 13)4 pnt.; 3. Panno 13 pnt.; 4. Petrosian 12'/i pnt.; 5. Szabo 12 pnt.; 6. Gelier 11'/2 pnt. en 1 afgebroken partij; 7, 8 en 9. Pilnik, Filip en Spasski ieder 11 pnt.; 10. Ilivitski 10)4 pnt.; 11. Pachman 9li pnt. en 1 afgebroken partij; 12. en 13. Najdorf en Guimard ieder 9)4 pnt.; 14. Fuderer 9 pnt. en 1 afgebroken partij; 15. Rabar 9 pnt.; 16. Unzicker 8 pnt. en 1 afgebroken partij; 17. en 18. Bisguier en Stahlberg ieder 8 pnt.; 19, 20. en 21. Dormer, Medina en Sliwa ieder 5)4 pnt. De strijd om de laatste da-ie plaatsen voor de negen spelers, die deel mogen nemen aan het candidaten-tournooi, dat waarschijnlijk in Amsterdam- wordt gehouden, is thans be slist. Filip. Pilnik en Spasski, die ieder 10)4 punt hadden bij het ingaan van de laatste ronde, speelden remise zodat zij thans elf punten hebben en tezamen de zevende, achtste en negende plaats innemen. De vol gende deelnemers hebben zich voor het candidatentournooi geplaatst: Bronstein, Keres. Spasski, Petrosian en Geiler (allen Rusland), Panno en Pilnik (beiden Argen tinië) Filip (Tsjechoslowakije) en Szabo (Hongarije). ADVERTENTIE DE HERFST IX ZICHT in grote sortering Florcsstraat 15 - Haarlem - Tel. 16548 Betaling in overleg Volgens oude manuscripten en overleveringen is Badminton een sport, waarvan de geschiedenis reeds zeer ver teruggaat. Het moet reeds vele eeuwen geleden zijn, dat in China en India deze sport be oefend werd. Ook in het Westen was de sport niet geheel onbekend. In India werd de sport gespeeld onder de naam „Poona", vermoedelijk naar de naam van de stad van die naam en in Engeland speelde men het spel in 1873 op het landgoed „Bad minton", welk landgoed eigendom was van de Hertog van Beaufort in Glouces tershire. Nadat binnen zeer korte tijd in Engeland vele clubs werden opgericht, groeide deze sport steeds verder uit en kreeg een zodanige bekendheid, dat zij nu in vele landen gespeeld wordt. In Nederland ontstond Badminton in de dertiger jaren uit het tennisspel. Het Casino in Noordwijk telde de eerste enthousiaste beoefenaars van deze nieuwe sport, doch reeds spoedig werd het spel ook overgebracht naar Leiden en Schiedam. Ook internationaal contact bleef niet uit en na een ontmoeting in Antwerpen (België) volgde nog een Deens bezoek, waardoor badminton zowel nationaal als internationaal in de Nederlandse sportwereld zijn intrede had gedaan. De Nederlandse Badminton Bond werd reeds in 1931 in Schiedam opgericht, zodat het volgende jaar het vijfentwintig jarig be staan van deze organisatie zal worden her dacht. Slechts door de bezetting was ook het werken voor deze bond onmogelijk gewor den, doch na de bevrijding werd weer difi- nitief tot het heroprichten van de nationale bond besloten. Dit gebeurde in 1951 en reeds direct sloot zich een zestal verenigingen aan. In het jaar 1952 ontplooide de Badminton Bond overal een grote activiteit en het duur de niet lang of de organisatie kon zich ver heugen in een groot aantal deelnemers. Een landelijke competitie werd een feit, en ook werden voor het eerst internationale kam pioenschappen te Haarlem gehouden. Deze internationale kampioenschappen bereikten in het jaar 1954, zoals vele liefhebbers van deze sport zich ongetwijfeld zullen herinne ren, een hoogtepunt. Ongetwijfeld was dit voornamelijk te danken aan de deelneming van Eddy Choong (Malakka), en bovendien maakte het deelnemen van vele bekende buitenlandse spelers deze internationale wedstrijden tot een tournooi van wereld formaat. De Nederlandse Badminton Bond, dde thans duizend leden telt is aangesloten bij The International Badminton Federation, bij welke organisatie niet minder dan vieren dertig landen zijn aangesloten. In Haarlem Ook in Haarlem wordt de badmintonsport in het Krelagehuis gespeeld door de leden van de grootste Nederlandse vereniging „Duinwijck" op Dinsdag- en Zaterdagavond. Deze Haarlemse vereniging, die zonder twijfel de beschikking heeft over de beste badminton-accommodatie, hield reeds vele keren nationale- en internationale wed strijden. Hoewel het badmintonseizoen pas op Dinsdag 4 October in de grote zaal van het Krelagehuis zal starten, wacht de talrijke beoefenaren en officials reeds een druk programma in de komende weken. De eerste internationale badminton-ontmoeting tussen een Nederlands bondsteam en een team uit Ierland zal Donderdag 22 September des avonds om half acht in het Krelagehuis worden gespeeld. Hierna zal de Haarlemse badmintonclub „Duinwijck" de jaarlijkse algemene leden vergadering houden op Dinsdag 27 Septem ber in café-rastaurant Brinkmaan aan de Grote Markt teneinde de plannen voor het komende seizoen nader te bespreken. Ongetwijfeld zal de grootste belangstel ling uitgaan naar de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Nederlandse Bad minton Bond, welke vergadering zal worden gehouden op Zaterdag 1 October des middags om half drie in hötel „Esplanade" te Utrecht. Het secretariaat van de Bandmintonbond is het afgelopen seizoen waargenomen door de heef B. Jansen (Duinwijck), Platanenlaan 75 te Bloemendaal, welke functionaris zich weer herkiesbaar stelt. Ook de heer A. C. J. Vreedenberg van Vossen zal thans officieel als vice-president van de Nederlandse Badminton Bond ge kozen kunnen worden en bovendien zal men over gaan tot bet instellen ,r«n een techni sche commissie Het lustrum-tournooi van de afdeling Haarlem van de NeVoBo mag byzonder ge slaagd genoemd worden. Vrywel alle volley ballers zyn de laatste drie dagen binnen de lijnen geweest en de wijze waarop de tour- nooi-commissie maar liefst 136 wedstrijden liet verspelen is lofwaardig. Overigens lie ten de ploegen zich ook niet onbetuigd want zowel bij de dames- als bij de heren finales kon het talrijke publiek genieten van knap volleybal. In de A-afdeling heren bereikte Die Raeckse door een zege op HVS 2 (2010) de finale, CIOS kwam tot hetzelfde resul taat door HBC te verslaan (1612). In de finale was het opbouwen van de aanvallen bij de toekomstige sportleiders wat te slor dig, met het gevolg dat Die Raeckse bij het wisselen van speelhelft een 93 voorsprong had kunnen nemen. Deze voorsprong groeide nog uit tot 133, eer CIOS de tegenscore iets kon opvoeren 158, uiteindelijk won Die Raeckse met 1710. In de afdeling B heren ging de strijd tus sen de poule-winnaars gelijk op. Santpoort won met 1913 van OVRA en Leonidas ver sloeg na verlenging PSCB (2018). In een boeiende finale won Santpoort met 1916 van Leonidas. In de C-afdeling speelden de poule-win naars een halve competitie, de eindstrijden hadden het volgende verloop Gios 2OG 14—24, Santpoort 2—Ready 21—17, BWT OG 19—10, BWT—Santpoort 2 10—12, OG— Santpoort 2 1219. Resultaat 1. Santpoort 2 en 2. BWT. DAMES In de A-afdeling dames was Rapiditas in goede vorm. De zwart-witten versloegen in de poule PSVH en hierna het reserve-team van Die Raeckse en de wijze waarop dit gebeurde hield een belofte in voor de finale. Tot die finale was zoals verwacht het eerste dames-team van Die Raeckse doorgedrongen. Ondanks het feit, dat Rapiditas tegen Die Raeckse in de finale niet zo sterk speelde als tegen de reserves van hun tegenstand sters, was het niettemin een aantrekkelijke wedstrijd die een propaganda betekende voor het dames volleybal. Door meer doortastend heid voor het net bleef Die Raeckse in de meerderheid en behaalde een verdiende overwinning (2214). In de B-afdeling dames kwam het Zand- voortse OSS door een zege op OG in de finale, AVC klopte Velox 2 kansloos en plaatste zich eveneens. De finale werd een glansrijke overwinning voor de Zandvoortse dames, AVC werd met duidelijke cijfers 30—19 verslagen. In de C-afdeling legde Velox 3 beslag op de eerste prijs na een halve competitie met Blinkert 2 en VC Haarlem, tweede werd hier Blinkert 2. Na afloop reikte de voorzitter van de af deling Haarlem, de heer Beiien, na een woord van dank aan het adres van de toumooi-commissie, de prijzen uit, waarna in het restaurant van het Krelagehuis de volleyballers(sters) nog een dansje maakten. De wereldkampioen zwaargewicht Rockey Marciano heeft in een titelgevecht over vyf- tien ronden de uitdager Moore in de negende ronde k.o. geslagen. Marciano blijft dus titelhouder. Tot in de vijfde ronde was er weinig krachtsverschil, daarna begon Moore duide lijk te verzwakken. In de zesde ronde kreeg de voortdurend aanvallende Marciano Moore tweemaal neer, een keer met een rechtse op de kin voor twee tellen, de tweede keer na een reeks van stoten, als gevolg waarvan Moore voor negen tellen naar het canvas ging. ADVERTENTIE In tijden van nood moet de B.B. paraat zijn. Op het ogen blik zijn er reeds meer dan 160.000 noodvvachters, die ge regeld in een stukje van hun vrije tijd oefenen met het modernste hulpverleningsmateriaal. Voor goede be diening van dit materiaal is echter voltallige bezetting noodzakelijk. En een derde der functies is nog onbezet. Wilt U die derde man of vrouw zijn? Vraagt U eens aan het Hoofd Bescherming Bevolking in Uw woonplaats, aan Uw wijk- of blokhoofd wat de B.B. voor U zal doen en wat U in de B.B. kunt doen. De Technische Hogeschool te Delft be staat dit jaar een halve eeuw. A.S; Maandag wordt de feestelijke herdenking geopend met een plechtige bijeenkomst in de Nieu we Kerk, die door koningin Juliana zal worden bijgewoond. De rector-magnificus. prof. dr. O. Bottema, zal de herdenkings rede uitspreken en vervolgens voert de minister van O. K. en W„ mr. Cals het woord. Tijdens deze bijeenkomst zal het eredoctoraat in de technische wetenschap worden uitgereikt aan dr. J. J. P. Oud, architect, dr. ir. F. Q. den Hollander, direc teur der N.S., dr. ir. Th. F. G. J.- M. van Schaik oud-president van de AKU,. dr. ir. If. A. Hidde Nijland, directeur Electro- apparatenfabriek N.V. Systeem Coq en dr. ir H. Bloemgarten, directeur BPM en Ne derlandse Petroleum Maatschappij. Voor het eerst na vele jaren treedt de Delftse Studentenweerbaarheid bij deze plechtigheid weer in het openbaar op. Na Marciano Aan het begin van de negende ronde redde de bel Moore, die toen zes tellen neer was, nadat Marciano een rechtse op de kin had geplaatst. Moore toonde in deze ronde zijn paraatheid en strijdlust door met zijn rug tegen de touwen drie harde rechtsen op het hoofd van Marciano te plaatsen. Rocky bestookte hem echter onbarmhartig met een serie slagen en vloerde hem tenslotte met een. combinatie rechts-links. De recette bedraagt ongeveer 940.000 dollar. Met de gelden voor de televisie-uitzending wordt de bruto-ontvangst ongeveer 1.295.000 dollar. Daarbij moet nog het bedrag worden gevoegd, dat van de filmmaatschappij United Artists zal worden ontvangen. Marciano ontvangt veertig percent van de totale ontvangst, dat is, het bedrag voor de filmrechten niet meegerekend, ongeveer 440.360 dollar. Moore ontvangt de helft van dat bedrag, 220.180 dollar. De voetbalwedstrijd voor de competitie om de Europa-beker tussen Rapid Wien en de Eindhovense club PSV is door de Oosten rijkers gewonnen met zeseen. Bij de rust was de stand eeneen. Ondanks de grote overwinning, was het niet bepaald een imponerende wedstrijd van de Weners. Nadat de Oostenrijkse linksbin nen Körner na. twaalf minuten de ongeveer 10.000 toeschouwers had laten juichen, kon de Duitse scheidsrechter Schmetzer in de achttiende minuut een doelpunt toekennen aan de Eindhovenaren, door een treffer van middenvoor Fransen. Tien minuten na de rust kon midvoor Mesharosch, uit een voorzet van Körner, de stand op tweeeen brengen. Van dat ogen blik af dicteerden de groenwitten de strijd. Nauwelijks een minuut later liet rechtsbin nen Hanappi drieeen noteren. In de vijf tiende minuut scoorde linksbuiten Probst en Körner schoot in de zeventiende en de 37ste minuut na rust nog eens raak, waar mee het schietfeest werd besloten (zes—een). De meest op de voorgrond tredende Ne derlandse spelers waren doelman Steiger en stopper Wouters. In de voorhoede waren Dillen en Fransen het meest actief, maar hun pogingen, systeem in de aanvallen te brengen faalden. Tijdens zwemwedstrijden in het Kolpa- bad in Vlaardingen heeft Atie Voorbij van „De Robben" uit Hilversum het wereld record 100 meter vlinderslag verbeterd en gebracht op 1 minuut 13.1 sec. De tijdwaar- nemers noteerden 1.12.9, 1.13.1 en 1.13.1. Het oude record stond op naam van Atie Voorbij met 1 min. 13.2 sec., op 26 Augustus van dit jaar gemaakt in Algiers. Dit record was nog niet erkend. Ook het officiële wereldrecord stond op haar naam, met 1 min. 13.7 sec., gemaakt in Naarden op 14 Juli van dit jaar. De uitslagen van de draverijen op Duindigt luiden: Leo Axkit-prys (2040 m.): 1. Toscanini 1.32.6; 2. Titan Hanover 1.33.1; 3. Soffen B 1.33.4. W. f4,40, PI. f 1,40, f 1,20, Gek. f3,50, Cov. f 5,90. Leo Mc Gregor-prys (2040 m.): 1. Truely Hollandia 1.31.5; 2. Reve d'Or B 1.30; 3. Sir Kerrigan 1.30.2. W. f 1,80, PI. f 1,60, f6,50, f2,80, Gek. f4,20, Cov. f25,—. Leonidas G-prys (2100 m.): 1. Ria Kitty 1.26.6; 2. Rita Belwin 1.28; 3. Sir Spencer 1.28.1. W. f2,40, PI. f 1,50, f2,20, f2,70, Gek. f 10,60, Cov. f8,50. Levent Expresse-prys (2100 m.): 1. O. Mc Gregor 1.22.7; 2. Rose Marie 1.24.2; 3. Rethy Hollandia 1.25.1; 4. Quick Silver S 1.25. W. f 14,70, PI. f 2,60, f 1,70, f2,30, Gek. f 13.30, Cov. f 4.20. Lexington-prys (200 m.): 1. Quick Hol landia G 1.21.9; 2. O Nelly Zora 1.23.6; 3. Prinses Zora 1.23.7. W. f 1,70, PI. f 1,40, f 1,60, Gek. f 5,— Cov. f 3.60. De uitslagen van de rennen luiden: Nabah-prijs (1350 m.): 1. Troubadour 1.27; 2. Sneeuwvlokje; 3. Young Nicky. W. f 11.30, PI. f 2,80, f 3,50, f8,20, Gek. f 28,20, Cov. f 8,50. Piemont-prijs (1900 m.): 1. Dream Star 2.06; 2. Princesse Martha; 3. Flying Gal. W. f 3,70, PI. f 1,50, f 1,30, f 1,80, Gek. f 7, Cov. f 5, Totalisator-omzet f 61.141,50. De Hillegomse jubilerende harddraverij- vereniging heeft haar gouden jubileum ge vierd, dat het hoogtepunt vond in de korte baandraverij op de Van der Endelaan. Na vele sipannende ritten werd Surprise G met berijder A. G. Heskes kampioen, gevolgd door Partout en Oscar. Na de wedstrijd wer den de prijzen uitgereikt door de burge meester, die met enige woorden de vereni ging dankte voor wat zij doet voor de paardensport. De eerste prijswinnaar kreeg behalve de geldprijs een zilveren beker en de berijder mocht een sigarettendoos van zilver in ontvangst nemen. Het feest werd gesloten door de voorzitter de heer War- menhoven. In de avonduren was er volop muziek in het dorp. Het slot werd gevormd door een prachtig vuurwerk, dat door een talrijke menigte werd bijgewoond. de bijeenkomst in de Nieuwe Kerk vindt de receptie van de rector-magnificus en de eredoctoren plaats in het stadhuis. Op de avond van deze dag vindt in de Haagse Dierentuin (in Delft was geen zaal groot genoeg) een feestavond plaats. In de ochtenduren van Maandag brengt de koningin een bezoek aan de stad Delft. Tezelfdertijd houden de verschillende af delingen van de T.H. bijeenkomsten waar hoogleraren actuele vraagstukken zullen bespreken. Op Dinsdag wordt door allen die aan .de T.H. verbonden zijn aan de jubilerende hogeschool een electronisch carillon aange boden. Het is reeds ondergebracht in de toren van het hoofdgebouw en telt zestig luidsprekers, die naar de vier windstreken de carillonklanken uitzenden. De Delftse studenten zullen op deze dag de senaat een zwanenpaar aanbieden, dat in een van de vijvers in de nieuwe T.H.- wijk domicilie zal gaan houden. Eveneens op Dinsdagochtend vindt de opening door de president-curator plaats van de tentoonstelling „Machiek" (samen smelting van de woorden techniek, machine en magie), 's Middags wordt een ruiterfes- tiin gehouden en daarna vindt een gala concert plaats door het studentenorkest onder leiding van Felix de Nobel. Prins Bernhard zal aanzitten bij (3e senaatsmaal tijd die 's avonds wordt gegeven. Voor Woensdag 28 September staat een sportdag op het programma en krijgt 's avonds het T.H.-personeel in de Dieren tuin een feestavond aangeboden. Zaterdag vindt een fakkeloptocht plaats, waarna de feestelijkheden met een groot vuurwerk worden afgesloten. Op Zondag 2 October sluit om 17.00 uur de tentoonstelling „Machiek." Ook deze week vinden reeds feestelijk heden plaats: vandaag opvoeringen van een sprookjesspel voor kinderen der Delftse lagere scholen. Zaterdag een wandeltocht voor de Delftse burgerij. De Britse vloot heeft Rockall, een klein rotsachtig „niemandseilandje" in de Atlan tische Oceaan tussen Schotland en IJsland in bezit genomen omdat het in het oefen- gebied ligt voor geleide projectielen. De steile rots die onbewoond en onbegroeid is werd in de zeventiende eeuw ontdekt, maar niemand eiste het op. Het gesteente waaruit het eilandje bestaat is zo zeld zaam dat men het rockalite heeft genoemd. Seismologen uit alle delen van de wereld overwegen in 1957 in de Sovjet-Unie, de Verenigde Staten, Australië en in het Stille-Oceaangebied tegelijkertijd vier atoombommen tot ontploffing te laten brengen teneinde kunstmatige aardbevin gen te veroorzaken, aldus is te Tokio medegedeeld door de Japanse hoogleraar Wadatsji. OOST-DUITSLAND—NOORWEGEN. De tweedaagse athletiekwedstrijd in Berlijn tussen Oost-Duitsland en Noorwegen is dooi de gastheren gewonnen met 111—101 punten. ROSZAVOLGYI EGALISEERDE WE RELDRECORD. De Hongaarse athleet Roszavolgyi won in Tata de 1000 meter in 2 min. 19 sec., waarmede hij het wereld record van Boysen (Noorwegen) op 30 Augustus van dit jaar in Gothenburg ge maakt, evenaarde. IERSE LEAGUE—SCHOTSE LEAGUE. De interleaguewedstrijd Ierland'Schotland is door de Schotten gewonnen met vier twee. DIANA LEATHER LIEP SNELLE MIJL. Tijdens wedstrijden in Londen won Diana Leather (G. B.) de mijl in 4 min. 45 sec. Zij noteerde daarmede de snelste tijd welke ooit door een vrouw over deze afstand is gemaakt. Een officieel damesrecord over de mijl bestaat niet, doch officieus stond de beste prestatie tot nu toe op naam van Diana Leather zelf met 4 min. 50,8 sec. OM DE EUROPA-BEKER. De voetbal wedstrijd in de competitie voor de Europese beker tussen Aarhus en Reims is door de Franse club gewonnen met tweenul. Bij de rust leidden de Fransen met een—nul. DE ENGELSE LEAGUE. De uitslagen van de eerste divisie-wedstrijd Birming ham City—Aston Villa, gespeeld voor de Engelse league luidt: tweetwee.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11