Vondellaan krijgt voor 50 mille nieuwe gas- en waterleidingen Havenberichten Visserij - varia Agenda voor Velsen Aanmeldingsformulier Voor plan A moet pand 77 worden gesloopt Velsense korfbalont moeting op „Watervliet" Conferentie over verbetering SOS-systeem IJmond-evolutie in woord en beeld Beverwijk Beverwijk koestert ook bezwaren tegen streekplan 10 Tunnelbouw zal nog meer werk vergen Scholenbouw in Velsen Noord Laatste beletselen voor bouw gashouder weggenomen Santpoorts uitbreiding vraagt aankoop perceel Vier huizen in Oud- IJmuiden naar gemeente Agenda voor Beverwijk Beperkt programma voor „IJmond"-handbal Schaakclub „Weenink" begon aan onderlinge strijd Marante Tante Els feliciteert Voor jonge hersens Ons nieuwpuntenraadsel Wie zag gisteravond een vuurbol? Belgische socialisten eisen werkweek van vijf dagen Schip stootte op niet in kaart gebrachte klip Burgerlijke Stand Velsen Vereniging voor Vrijzinnig Hervormden wil eigen predikant DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1955 Het is nodig, binnenkort over te gaan tot uitbreiding van het hoofdbuizennet voor gas en water in de Van den Vondellaan te Driehuis. De kosten daarvan worden geraamd op onderscheidenlijk f 27.830,en f 22.410, Op de betrokken bedrijfsbegrotingen voor het lopende jaar is echter nog slechts beschikbaar: voor uitbreiding van het bui zennet voor gas f 25.000,en voor uitbrei ding van het buizennet voor water f 2000. Deze posten zijn dus niet toereikend om het werk te doen uitvoeren. Voorts dient er rekening mede te worden gehouden, dat naar gelang van de vordering van de tun nelbouw, in de resterende maanden van 1955 nog andere werken tot stand moeten worden gebracht. Onvoorzien De ontoereikendheid van de beide begro tingsposten is te wijten aan de omstandig heid, dat in de loop van dit jaar werken moesten worden verricht, die bij het opma ken van de begroting niet konden worden voorzien. B. en W. noemen o.a. de omleg ging van buizennetten als gevolg van de aanleg van de weg over de sluizen, het ver zwaren van de gasleiding in de Stations weg en het verleggen van de hoofdbuizen nabij de Plaatwellerij en in de Amsterdam- seweg, in verband met de tunnelbouw. Voorts is de aanleg van de hoofdbuizennet- ten in „Duinwijk" en „De Gilden" geschied Ten einde het wederopbouwplan voor Velsen-Noord (A) te kunnen uitvoeren is het onder meer nodig, dat het pand Wü- kerstraatweg no. 77 wordt gesloopt. Ter plaatse zijn scholen geprojecteerd. Met de eigenaar, de heer H. H. Meijer te Castricum, zijn onderhandelingen gevoerd, die er toe hebben geleid, dat deze zich be reid heeft verklaard, zijn bezit aan de ge meente te verkopen voor de som van 14.000,—. Het is gelijk aan dat, hetwelk ter zake is uitgetrokken op de goedgekeurde kosten- begroting van het bovengemelde wederop bouwplan. Het pand c.a. is momenteel verhuurd voor 936,per jaar. Deze verhuur kan voors hands, in afwachting van de sloping, wor den bestendigd. Huis bij „Tivoli" nu ook te koop In het voorstel van B. en W., indertijd gedaan met het doel de panden „Tivoli" en IJmuiderstraatweg nrs. 103 tot en met 110 aan te kopen, wezen B. en W. er op, dat het voor de stichting van een nieuwe gashou der nodig is, dat de gemeente, behalve over de gemelde onroerende goederen, de be schikking verkrijgt over onder andere het pand IJmuiderstraatweg nr. 111. .De eigenaar daarvan, C. Janus te Velsen, heeft zich nu bereid verklaard, dit aan de gemeente te verkopen, voor 'n koopsom van 4500,welke som het college aanvaard baar acht. Het pand is thans als woonhuis verhuurd voor een bedrag van 343,per jaar. Deze verhuur kan voorlopig bestendigd blijven. Voor de realisering van het uitbreidings- plan-in-onderdelen Jan Gijzenvaart is het nodig, dat de gemeente Velsen kan be schikken over het pand Uitendaalstraat 19 te Santpoort met de bijbehorende grond. De eigenaar daarvan heeft zich bereid verklaard tot verkoop aan de gemeente voor de som van 3900, De verhuring van het pand kan voors hands, in afwachting van de sloping, wor den bestendigd. Sloop of industriële bestemming Ten einde te kunnen komen tot realisering van de bestemming voor industriële doel einden, welke bij het Wederopbouwplan voor Oud-IJmuiden (plan C) aan het be trokken gebied is gegeven, is het gewenst, dat de gemeente Velsen overgaat tot aan koop van de panden Prins Hendrikstraat 79 en 79 rood en 81 en 81 rood, met de daarbij behorende erven en grond. De eigenaar daarvan heeft zich bereid verklaard, deze aan de gemeente te ver kopen voor de som van 14.500,in totaal. De verhuur van de gemelde panden kan voorshands, in afwachting van hun eventuele sloping, c.q. bestemming voor industriële doeleinden, worden bestendigd, tegen de daarvoor op 31 Augustus j.L ge golden hebbende huurprijzen. DONDERDAG 22 SEPTEMBER Bioscopen Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: Filmavond CCB. Kennemer- en WB.-theater: Geen voor stelling. tot een grotere lengte dan aanvankelijk kon worden verwacht. De raad wordt voor gesteld voor uitbreiding van de hoofd bui zennetten voor gas en water aanvullende credieten van respectievelijk f 25.000,en en f 40.000 ter beschikking te stellen. Op het sportpark „Watervliet" zal de competitiewedstrijd tussen Watervliet 1 en het Santpoortse Sport Vereent 1 Zondag middag dus een Velsense korfbalaangele genheid worden. De Watervlieters, die de competitie goed begonnen zijn met twee overwinningen, hebben nu de kans om ook de derde achtereenvolgende zege te beha len. Sport Vereent verloor de afgelopen Zondag met rake cijfers van de onbetwist sterke Zaanse ploeg ZKV. Dit wil echter niet zeggen, dat Watervliet het gemakke lijk tegen de Santpoorters kan opnemen, hoewel de andere Zaanse ploeg, ZKC met 17 door Watervliet werd ge klopt. Men is het er in eigen kamp over eens, dat Watervliet, evenzeer als in Zaan dam, alles zal moeten geven om de kansen in eigen hand te houden. Watervliet 2, dat de wedstrijd wegens afgekeurd terrein tegen RODA 3 zag afge last, ontvangt nu DTV 3 en moet deze wedstrijd kunnen winnen. Het derde Wa- tervliet-twaalftal, dat tegen Oosthoek 1 op eigen terrein met 37 verloor, trekt naar Nieuw Flora 2. Hier zal Watervliet uit een ander vaatje moeten tappen, om geen tweede Haarlemse nederlaag te hoeven in casseren. Ook Watervliet 4 speelt in Haar lem tegen Aurora 3, wat een groen gele ze ge kan worden. De opstellingen zijn: Watervliet 1: dames: G. Kluft, J. Kluft, R. Leyenaar, S. Meyer, D. Hartman R. Bosman; heren: J. de Boer, F. Vos, S. Hart man, M. Verbeek, W. Berghuis, D. v. Lade- steyn. Watervliet 2: dames: C Zandbergen, I. Waagmeester, L. Kloosterman, A. de Niet, B. Hessen, B. Hoen; heren: A. Verkerk, A. Redeker A. R. Verkerk, H. Mol, A. Koet, J. v. d. Berg. Woensdag kwamen in IJmuiden binnen: Rita van Wienermar. Novian Coast van New castle. Dido van Antwerpen. Mangan van Christiansund. Berwick van Antwerpen. Waria van Stockholm. Isarpal v. Dordrecht Stad Arnhem van Antwerpen. Mobihan v. Le Havre. Joost van Kramfort. Tukker van Nörrkoping. Mercuur van Mantyluoto. Hein- rich Lorenz van Hamburg. Prosyon van Londen. Pandora van Nörrkoping. Kroon- borg van Holfsund. Farreg van Onega. Vertrokken zijn: Sylen naar Huil. Delfzijl naar Maassluis. Dorotha Siemering naar Vlaardingen. Venus n naar Gothenburg. Maiken naar Tecamp. Walowa naar Perzische Golf. Larix naar Sharpsborg. Draco naar Lissabon.' Ameintas naar Rotterdam. In Gothenburg wordt een conferentie gehouden van de „Baltic and Northsea Radiotelephone Conference" waaraan ge delegeerden uit België, Nederland, Dene marken, Finland, Frankrijk, Groot-Brit- tannië, Ierland, IJsland, Noorwegen, Polen, Sovjet-Rusland, Oost- en West-Duitsland en Zweden deelnemen. De Verenigde Sta ten zonden enkele waarnemers naar deze conferentie. Op deze conferentie wordt de ontwikke ling van de radio-telefonische verbin dingen op zee besproken. Ondanks de stil stand gedurende de tweede wereldoorlog heeft het radio-telefonische verkeer een geweldige vlucht genomen. Op deze con ferentie wil men nu conventies opstellen voor de veiligheid ter zee door middel van radio-telefonie. Men wil een geheel nieuw systeem ontwikkelen in geval van onge lukken en scheepsrampen. Het huidige S.O.S.-systeem in morsetekens heeft vele gebreken. Dikwijls zijn er vele storingen door interrupties van andere stations. Om de beste resultaten te verkrijgen zullen plannen worden ontworpen voor een be veiligingssysteem waaraan ook de kleinste schepen kunnen medewerken. Ook zal gesproken worden over de ver bindingen tussen de diverse reddingspos- ten van de verscheidene landen. In som mige landen is het contact niet snel ge noeg, om direct redding te kunnen bren gen. Men wil pogen de samenwerking hechter te maken. De handbalvereniging „IJmond" krijgt voor het komende weekeinde maar een ge ring competitieprogramma af te werken. Het eerste herenelftal gaat een bezoek af steken aan Unitas in Amsterdam en het tweede dames-team zal zich opmaken orn De Blinkert uit Heemstede op „Watervliet" te ontvangen. De dames, gewaarschuwd door de neder laag van heren 2 tegen de Heemsteedse club, zullen er goed aan doen de Heem- steedse gasten niet te onderschatten Voor de IJmond I-heren is Unitas geen onbekende; zij hebben er nog een appeltje mee te schillen. Indien de IJmonders zich van het begin af realiseren, dat zij met een lastige tegenstander te doen hebben, en een vlotte balbehandeling kunnen opbrengen, zouden de punten wel naar Velsen kunnen komen. Zondagmorgen spelen de IJmond-meis- jesadspiramten in Haarlfem tegen Concordia. De opstellingen zijn: IJmond I heren: J. Böhm; W. Siebers, W. Reymer; P. Siebers, K. Sauer, J. v. Buuren; J. Wolters, J. Molenaar, B. Hofman, E. Sauer C. Hoek. IJmond 2 dames: J. Veen; L. Klaver, M. Helmann; T. Grapendaal, J. Nijman, T. Huttinga; R. Schuit, H. Slatman, A. Joppe, T. Zuurbier, A. v. d. Velde. VEILIN GBERICHT 21 September Sla 719; bloemkool 1152; andijvie 69; spinazie 16—54; pronkbonen 20—83; snij bonen 32110; spekbonen 2052; spercie- bonen 2965; tomaten 2069; komkommers 1134; bospeen 1019; waspeen 8—16; rode kool 812; groenekool 915; meloenen 1865; appels 16—34. De Beverwijkse schaakclub „Weenink" is deze week begonnen met de wedstrijden in de onderlinge competitie. De uitslagen zijn: Afd. I: H. Duisenberg Jr.Tervoort afg.; GigengackKoomen afg.; H. v. 't HoffD. v. Vuuren y2y2; K. SlingsA. de Boer 1—0. Afd. Ill: v. d. DoesBoonstra afg.; F. H. PiëtD. Duinmeyer 10; H. NijmanJ. Jimmink 01. Afd. IIIA: v. NimwegenDuisenberg Sr. 01; ZoontjesA. de Vries 01; R. Meyer Vessies 01. Afd. Ill B: J. Limmen—Zuiderdorp 01; Dunki JacobsChr. Belterman 01; Van LeeuwenHoogvorst 1-0; ThuisR. Heyer Sr. 0—1. „De Jump" vulde „gevechtspauze" op met onderlinge strijd In een pauze van de plaatselijke bridge- kampioenschappen om de titel van „Groot- Velsen" gebruikte „De Jump" haar club avond voor het spelen van een onderlinge wedstrijd. De resultaten werden: Groep A. N.-Z.: 1. echtp. Seydel 73% p.; 2. dames v. AmerongenBreur 68% p.; 3. Maarleveldde Jong 65% p.; 4. PrinsPorck 64 p.; 5. dames ElzermanRolloos 60 p.; 6. v. d. Visv. d. Steen 59% p.; 7. Westra Hannema 44 p. O.-W.: 1. mevr. Külmanv. Amerongen 74% p.; 2. Laman—Middelkoop 74% p.; 3. mevr. Prins—Jonker 73% p.; 4. dames Kra merSchoen 69% p.; 5. De Haas—Wey 63% p.; 6. v. d. Berg—Amsing 45 p.; 7. Boender v. d. Wint 43% p. Groep B. N.-Z.: 1. ReyendamSival 37% p.; 2. DryverVeldman 32 p.; 3. dames Ha mersSchol 30% p.; 4. De Vriesv. d. Starre 29% p.; 5. Banninkv. Burg 26% p.; 6. dames Ou werk erk—V lotman 24 p. O.-W.: 1. RemMainz 48 p.; 2. mevr. De Haasv. d. Gaag 45 p.; 3. v. d. KuilSchadé 34% p.; 4. dames LamanMaas 27% p.; 5. BroerenFloor 26 p. Van de grote veranderingen, die de streek rond de IJmond in de laatste eeuw heeft ondergaan vertelde Woensdagavond de heer G. Broertjes op een druk bezochte ledenvergadering van de plaatselijke af deling van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen. Bij het vertonen van een prachtige serie lantaarnplaatjes vertelde de heer Broertjes over de tot stand koming van het Noord zeekanaal. De bouw der pieren duurde jaren, daar men er maar een honderd dagen per jaar aan kon werken en na een wat hevige storm vond men er vaak maar weing van terug. Toen het Noordzeekanaal éénmaal klaar was en op 1 November 1876 de „Koning der Nederlanden" er door stoomde ging het steeds crescendo. Men zag Velsen uitgroeien en zich ont wikkelen tot een stad met nu ruim 50.000 inwoners. Nederland raakte onder de in druk van het puin, waarmee IJmuiden in 1945 uit de oorlog kwam, maar de weder opbouw werd snel ter hand genomen. Na deze IJmond-vertelling sprak de heer Broertjes over een Rijnreis van Nijmegen tot Bingen. Hier waren het diverse kleuren opnamen die het als illustratie bijzonder goed deden. f. DONDERDAG, 22 September 1955. Beste kinderen, HET LIJKT WEL of de zomer dit jaar aarzelt om afscheid van ons te nemen, want zelfs na de eerste herfstdag blijft het weer warm en mooi. Zomerkleren die wij eigenlijk in de laatste regen-periode al weggeborgen hadden met een weemoedige gedachte aan voorbije warmte worden nu weer vrolijk voor de dag gehaald en aangetrokken. Wat ik altijd het mooiste vind van de herfst, dat zijn de bloemen. En vooral dit jaar laten de bloemen een overdadige weelde zien van kleuren, die gloeien en juichen zodat wij er stil van worden. Zie die prachtige gele helianthen met het warm-bruine hart en dan de fluwelen dahlia's en vergeet vooral de chrysanten niet, die zijn zo mooi in alle roestige tinten. Nee, op het terrein van de bloemen raken we dit jaar niet zo gauw uitgekeken. Weten jullie er misschien nog een paar te tekenen of te noemen Van de brieven gaan we eerst deze keer naar WIELRENNER. Ik heb dat plantje nagezocht en inderdaad bestaat het. Je punten-aantal heb ik dus in zeven veran derd. Dat is een goed bericht hè. Dit raad sel had je natuurlijk helemaal goed, net als alle anderen. SPINSTERTJE heeft haar nieuwe man tel al gekocht met moeder samen. Leuke kleur hebben jullie uitgezocht, zeg. Dat groen zal wel mooi staan bij je blonde haar. Nee, je kunt hem nog niet dragen, want het is nog te warm voor een win terjas. Natuurlijk, alles kan niet tegelijk. Fijn, dat tante je met die mooie shawl verraste! Ook VIOLET is weer van de partij. Wat bofte jij met dat proefwerk, zeg. Het komt niet vaak voor, dat er juist gevraagd wordt wat je goed geleerd hebt. Meestal is dat net andersom en dan ben je beslist niet Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: Wenst zich met ingang van- te abonneren op IJmuider Courant 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zfj die zich met ingang van 1 October 1955 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 September 1955 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen >^^scoooccoccox»ccoccoaxcocccoco:ccccoKoccccccco:ococ 8 Nonja en Petunia, die allebei morgen 8 5 jarig zijn, Vliegende Pijl, Azalia en 8 8 Spineuza, die met z'n drieën feest gaan p vieren op Dinsdag en Bimpje, die heel 8 alleen Woensdag de bloemetjes buiten pgaat zetten. p Veel geluk en veel plezier allemaal! R ft >=OC<XXX>XOOOCyDCOOC>OOOOOC>OOOOOOOCOOOOC>DOOOOOOOCOOOOOOOOCX goed af. Leer echter de volgende keer maar alles, dan hoef je niet in angst te zitten ook. Alles goed thuis? Van BLIEKJE een gezellig briefje. Dus jij bent zo dol op poppen. Nou je hebt er aardig wat zeg! Als je die allemaal op een rij zet, dan is de hele vensterbank zeker vol. Mag dat wel van moeder of zet je gewoon alle bloempotjes op de grond? Wat een leuke naam heeft jullie kano, HARDLOPER! Wie heeft die zo mooi ver zonnen? Ja, dat is een goede bergruimte daar op die schuur-zolder. Je hebt eenter wel kans, dat door de droogte het hout wat krimpt en dan lekt de boot, als hij volgend jaar weer in het water komt. Maar dat is niet erg. Met een paar dagen rustig in het water laten liggen is meestal dit euvel wel verholpen. Ik kan me voorstel len dat jullie zuinig zijn op het ranke bootje. Tot slot is hier BROMTOL, die mij verr telt dat na de griep zijn stem plotseling niet zo brommerig meer is. Wat een bof, jongen! Je komt nu zeker bij de sopranen terecht of is het zó erg nog niet? Ja, het raadsel was helemaal goed hoor. Dit was het laatste briefje. Tot volgende week! TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag, Kennernerlaan 186, IJmuiden of aan de bezorger meegeven). De oplossing van het vorige puntenraad- sel is: „Beter hard geblazen dan de mond gebrand". Puntentelling: Boterbloem 9, 10; Violet 9, 9, 10; Bromtol 8, 10; Wielrenner 7, 9, 10; Marjanneke 10, 9, 10; Bliekje 10, 9, 10; Hardloper 10, 9, 10. X - kamerplant met gro te, ovale groene bla den (5 letters). X- bloempje dat ook in gedroogde vorm nog heerlijk geurt (8 let ters). X-bloem, groeit in tro pische oerwouden (8 letters). X- heester, bloeit in voor jaar met een weelde van lila of paarse bloemen (12 letters). X- bloeit met meestal één smetteloos witte bloem (9 letters). Als je alle planten en bloemen goed ge vonden hebt ontstaat er op de kruisjes van boven naar beneden een «voord, dat ze allemaal omvat. Probeer maar eens. Wie zal het boek winnen deze keer? T. E. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan der Technische Hogeschool in Delft heeft de Italiaanse kunstenaar F. Carasso, die op het ogenblik in Amsterdam woont, deze fraaie herdenkingspenning vervaardigd. Hij wordt geslagen door de „Koninklijke Begeer" te Voorschoten. Woensdagavond omstreeks negen uur is gedurende enige seconden een zeer heldere meteoor waargenomen. Van Utrecht uit zag men hem in Noord-Oostelijke richting. De vuurbol had een lichtgroene kleur en een roodachtige staart en was zo helder, dat zij door de nevelige lucht nog bijna evenveel licht gaf als de maan in eerste kwartier. De sterrewacht te Utrecht (afd. meieo ren) zou het op hoge prijs stellen meer ge gevens van deze vuurbol te ontvangen. Het is vooral belangrijk dat de sterre wacht schriftelijke gegevens ontvangt over de richting van begin- en eindpunt, de hoogten van begin- en eindpunt, op te ge ven in graden boven de horizon, de ge schatte doorsnede en de geschatte helder heid, beide vergeleken met die van de vol le maan, het tijdstip waarop het verschijn sel zichtbaar was en de duur van zicht- baai-heid, in seconden op te geven. Ook ge gevens over de kleur en de vorm zijn zeer waardevol. BRUSSEL/BONN (ANP/U.P.). Het so cialistische algemene Belgische vakver bond (ABW) heeft bekend gemaakt dat in een aantal Belgische industrieën een aan zegging tot staking is ingediend, welke op 1 November afloopt. Indien op deze datum in de betrokken industrieën geen regeling is getroffen voor het opvoeren van een ar beidsweek van vijf dagen, zal het werk worden neergelegd. Het ABW staat op het éfandpunt dat de week van vijf dagen van kracht moet worden waar de omstandig heden zulks toelaten. In een communiqué heet het dat de negatieve houding van de werkgeversorganisatie de aanleiding is ge weest tot de stakingsdreiging. Het West-Duitse kabinet heeft besloten een officieel onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van invoering van een wet tige veertigurige werkweek. De vakvereni gingen zijn met een grootscheepse cam pagne voor de veertigurenweek begonnen, maar.de werkgeversorganisatie is er tegen. Ook de minister van Economische Zaken Erhard heeft zich er tegen verklaard. Raad voor de Scheepvaart De 396 br. t. metende kustvaarder „Arn hem" is op 4 September van het vorige jaar bij Miri (Brits Borneo) op een klip gestoten die niet op de kaart stond. Dit verklaarde kapitein J. Borg uit Hansweert voor de Raad van de Scheepvaart, die een onderzoek instelde. De „Arnhem", die aan een Arnhemse rederij toebehoort, was verhuurd aan een Engelse maatschappij. Het schip werd ge bruikt bij seismografisch bodemonderzoek ten Noord-Westen van Borneo, een zeer schaars bevaren route. Het gebied is dan ook weinig in kaart gebracht en men gebruikt hiervoor een af druk van de Engelse „Admiralty Chart", die in het midden van de vorige eeuw is samengesteld en sindsdien slechts enkele malen is bijgewerkt. De „Arnhem" heeft maar kort op de klip, die bij onderzoek een koraalrif bleek te zijn, vastgezeten, maar de schade aan de bodem was nogal aanzienlijk. De Inspecteur-Generaal voor de Scheep vaart, de heer J. Metz, kwam tot dé con clusie, dat er geen sprake van schuld van de kapitein is en veronderstelde, dat het hier waarschijnlijk een zeer locale scherpe piek betrof. De Raad voor de Scheepvaart zal nader schriftelijk uitspraak doen. GEBOREN: S. KnibbeFaber, d., Gra- hamstraat 130, IJmuiden; M. J. E. B. Gouda Deconinck, z., Kennernerlaan 139, IJmui den; T. KramerFolmer, d., Kennernerlaan 216, IJmuiden; A. M. KrijgsmanPolak, z., Lange Nieuwstraat 480, IJmuiden; H. Kuijn Walter, d., Lekstraat 44, IJmuiden; M. Du- kelLute, z., Rijnstraat 114, IJmuiden; v T. DominggusBroek, z.. Pres. Krugerstraat 17, IJmuiden; S. Hoogerwerf—Nap, d., Hof dijklaan 72, Driehuis; M. N. van Eikvan Everdingen, d., Indischestraat 7, Haarlem; J. H. DingelhoffLammers, d., Lange Nieuw straat 368, IJmuiden; A. DubbelaarVlie land, d., Kanaalstraat 190, IJmuiden; A. M. Weber-Weterings, z., Rijnstraat 59, IJmuiden. OVERLEDEN: L. Schieke, 86 j., weduwe van P. Bruin, Tuindersstraat 83, IJmuiden; B. Hennink, 79 j., echtgenote van J. van Heijst, Noorderdorpstraat 18, Velsen; J. F. van Dorp, 79 j., weduwe van A. van Gent, Voorweg 111, Hazerswoude; P. W. Welagen, 25 j„ 'Monseigneur Angenentlaan 1, War mond; B. Seegers, 70 j., weduwe van W. Marinus, Meerweidenlaan 23, Velsen. De vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Beverwijk heeft in het kerkgebouw aan de Prinsesselaan een bijeenkomst gehou den, waarop is gesproken over de mogelijk heid tot het beroepen van een eigen predi kant. Ds. A. C. van Wijk uit Alkmaar lichtte het één en ander toe. Dat dit geen eenvou dige opgave was bleek wel uit het feit dat na afloop vele vragen werden gesteld. Deze werden beantwoord door de voorzitter de heer J. v. d. Plas en de predikanten Van Wijk en J. O. Norel. Prijzen van Woensdag. Heilbot 3,80 3,20; gr. tong 4.20—3,40; grm. tong 4,003,40; kim. tong 4,00—3,25; kl. tong I 3,40—3,20; kl. tong II 3,052,80; tarbot I 3,803,20, per kg. Tarbot IV 6350; tongschar 9048; gr. schol 5651; grm. schol 70—51; kim. schol 6151; kl. schol I 6140; kl. schol II 4014; schar 3117; bot 3022; v. haring 2111,50; ma kreel 2113; gr. schelvis 5545; grm. schel vis 5434; kim. schelvis 4527; kl. schelvis I 4020; kl. schelvis II 3217; wijting 27—11; gr. gul 84—55; midd. gul 67—37; kl. gul 40—12; kl. haai 3026; ham 84; poontjes 15; kl. koolvis wit 5044; kl. rode poon II 1513, per 50 kg. Gr. kabeljauw 316208; gr. koolvis wit 146130, per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 176 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 13 kisten tongschar en schartong, 640 kisten schol, 55 kisten schar, 25 kisten bot, 4225 kisten haring. 1910 kisten makreel, 1440 kisten schelvis, 175 kisten wijting, 160 kisten kabeljauw en gul, 8 kisten haai, 1 kist ham, 32 kisten poon. 14 kisten koolvis, 25 kisten diversen. Totaal 8900 kisten. Besommingen van Woensdag. IJM 250 Flamingo f 22.770: IJM 20 Polderman f 27.380: IJM 1 Tzonne f17.170 (gedeelte); 1 trawler met f 37.760; IJM 209 f 14.560; KW 52 f 6800; KW 76 f14.140; SCH 126 f450; SCH 11 f1250; BU 33 f3550; AM 18 f2600; KW 35 f 630; KW 56 f700; KW 128 f640. Visafslag op Urk. Dinsdag werd door 70 vaartuigen aangevoerd: 4961 pond kuil- paling, prijs f 0,78—f 0,90; 655 pond lijnaal, prijs f 0,92f 1,00; 2628 pond snoekbaars, prijs f 0,58f 0,67976 pond rode baars, prijs f 0,48f 0,56; 881 pond blei, prijs f 0.03; 1219 pond voorn, prijs f 0,06; 30 pond karper, prijs f 0.09 per pond en 803 bak nest, prijs f 2,40 f2,80 per bak van 37 kg. De agenda voor de openbare vergadering van de raad der'gemeente Beverwijk op Dinsdag 27 September 1955, 's avonds orn 7.30 uur ten raadhuize, houdt onder meer eveneens de behandeling in van bezwaren tegen het streekplan „IJmond-Noord". VöörStel tót 'het Verlenen van eervol ont slag aan de heer S. W. Dokkum als hoofd der o. 1. Julianaschool en tot benoeming van een nieuw hoofd aan deze school. Benoemingen: a. van personeel bij het nij verheidsonderwijs; b. van een voorzitter, vice-voorzitter en leden der huurcommis- sie. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van opcenten op de hoofsom der grondbelasting en tot be schikbaarstelling van een crediet voor uit breiding van het gatbuizennet te Heems kerk en voor de aanschaffing van gasme ters. Prae-adviezen naar aanleiding van ingekomen aanvragen ingevolge artikel 72 der Lageronderwijswet 1920. Voorstel tot de stichting van een gemeentelijk gym nastieklokaal aan de Bergerslaan, hoek Wilgenhoflaan. Prae-advies naar aan leiding van het verzoek van het bestuur der Stichting R.K. Kinderuitzending alhier om verhoging van de gemeentelijke subsi die. Voorstel inzake verkoop van grond voor de stichting van een algemene open bare leeszaal en bibliotheek, tot toekenning van een geldlening daarvoor en tot verho ging van het bedrag ener reeds toegestane lening voor de inrichting daarvan en tot vaststelling van het partieel uitbreidings plan „Oud Sportpark II 1955"; tot vast stelling van het partieel uitbreidingsplan „Warande"; tot het garanderen van hy pothecaire geldleningen ten behoeve van particuliere woningbouw aan de Ooster- tuinen: tot het verstrekken van een crediet voor feestversieringen; tot het verlenen van een aanvullend crediet voor de veran dering van het pand Moensplein 10; tot het verlenen van een crediet voor de ver andering der souterrains in de 156 étage woningen aan en nabij de Laan van Ka- naan en voor de uitbreiding van de kan toorruimte voor de dienst openbare werken en voor het opslaan van*de inventaris der Kennemer Oudheidkamer. Voorstel tot het indienen van bezwaren tegen het streekplan IJmond-Noord. DONDERDAG 22 SETPEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De heerser van Ceylon". Rex, 20 uur: „De vrouw van de half bloed" (Officieuze opgave). Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en van 1416.30 uur. „Felison", 1921 uur, zaal Heidestraat, expositie van werken van Jaap Min. Kinderkoor „De Goede Herder", Ned. Herv. Jeugdgebouw, 20 uur, zanguitvoe ring. VRIJDAG 23 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Rear Window" („De stille getuige"). Rex, geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum, als Donder dag. „Felison", als Donderdag. Badmintonver. „Velsen", aula „Felise- num", 19.45 uur, demonstratie badminton door Ierse ploeg. VELSEN Raadhuis, 10.3011.30 uur: spreekuur wethouder J. C. Aschoff, financiën, rei- nigings- en ontsmettingsdienst, parken en plantsoenen.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 14