Agenda voor Haarlem Herfst Weerzien na veertien jaren Perón was Argentinië's eerste grondwettig gekozen president Getuigen in de zaak-Schmidt spreken elkaar weer tegen Militaire opleiding na vrijgevochten jeugd van zwerven in het Zuiden Renate toren gaat toch weg Ambonezen moeten voor zichzelf gaan zorgen Manoch weifelt als Reynst volhoudt niet in Bandung te zijn geweest Die ene neus Amsterdamse Raad vóór tandheelkundig onder wijs aan G.U. 3 Concert Marinierskapel tot 1956 uitgesteld President Perón van Argentinië en zijn vrouw Evita gefotografeerd tijdens een autorit in de dagen van de milde dictatuur LONDEN (Reuter) Generaal Juan Domingo Perón, die op 8 October 1895 werd geboren, was de eerste grondwettig gekozen president van Argentinië. Hij werd in Februari 1946 gekozen na een lange periode van militaire staatsgrepen. Vier maanden tevoren was hij opgesloten in een militaire gevangenis, waar hij vijf dagen verbleef, tot duizenden arbeiders optrokken naar Buenos Aires om zijn vrij lating af te dwingen. Hij werd door dc arbeiders, bij wie hij zich in voorgaande jaren als minister van Arbeid, zeer gezien had gemaakt, begroet als de redder van het land. Perón vatte na zijn verkiezing het regeringsprogram samen in een zin, die elke Argentijnse schooljongen uit het hoofd moest leren: „Argentinië zal economisch vrij, sociaal rechtvaardig en politiek onaf hankelijk gemaakt worden." Perón deelde zijn roem met Eva Duarte, zijn in 1952 overleden tweede vrouw. Zijn eerste vrouw was Aurelia Tizon, een onder wijzeres, die in 1939 is overleden. Peróns vader, die een klein landgoed in de provincie Buenos Aires bezat, was vrederechter. Juan en zijn twee broers brachten een gedeelte van hun jeugd zwer vend: door in een onvruchtbaar steenachtig gebied in Zuid-Argentinië, waar Perón Sr. een schapenfokkerij had. In zijn redevoe ringen vertelde Perón later vaak anecdotes uit deze tijd van zijn leven. Juan koos een militaire opleiding. Op de militaire school, werd hij beschouwd als een model-student. Zijn belangstelling voor sociale vraagstukken groeide, toen hem in de periode na de eerste wereldoorlog werd opgedragen, een einde aan stakingen te maken. Hij studeerde sociologie/ strategie en militaire geschiedenis. Reizen Hij werd eerst militaire attaché in Chili. Van 1930 tot 1935 was hij particulier secretaris van de minister van Oorlog. In de jaren voor de tweede wereldoorlog be zocht hij Italië, Spanje, Duitsland, Frank rijk, Portugal, Hongarije en Oostenrijk, waarna hij in het begin van de oorlog enige tijd verbonden was aan een Italiaan se infanteriedivisie in de Abruzzen. In 1943 werd hij directeur-generaal van burger luchtvaart. Hij trad pas op de voorgrond door zijn deelneming aan een omwenteling in 1943 tegen president Castillo. Eind 1943 werd hij verbonden aan het secretariaat van Arbeid en Maatschappe lijk Werk en aan het secretariaat van het ministerie van Oorlog. Door zijn toedoen ontstond een nieuw algemeen vakverbond. De snelle verbeteringen die dit vakverbond in het lot van de arbeiders bewerkte, droe gen zeer veel bij tot de grote populariteit van Perón bij de arbeidersklasse. Met behoud van zijn functie als secre taris van Arbeid en Sociale Zaken werd ADVERTENTIE W k,a'WS, M u En ma» '<gS <gi ig) <@5 ><§5 @5 DONDERDAG 22 SEPTEMBER Minerva: „Als de dauw hangt, komt er regen", 18 jaar, 8.15 uur. Palace: „Terwijl Parijs slaapt", 18 jaar, 6.45 en 9.15 uur. Rem brandt: „Gejaagd door de wind",- 14 jaar, 7 uur. Studio: „Grazige weiden", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Versailles, vorsten en vrouwen", 14 jaar, 8 uur. Lido: „Zolang je nog een moeder hebt", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Sex oppeal", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De mijnen van koning Salomo", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Vleeshal: „Nationale en internationale architectuurtentoonstelling, 13.3017.30, 1922 uur. Kapel, einde Mina- hassastraat, 8 uur. stichting „Petra". Zuider kapel, 8 uur, Ds. H. F. Iluson. Stadsschouw burg, 8.15 uur: Toneelgroep „Theater" voert op „Bushalte". Nutsgebouw, Lange Veer- straat, 20 uur, Psychometrische avond van „Hoger leven". VRIJDAG 23 SEPTEMBER Cinema Palace: „Koninklijke Hoogheid", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Gejaagd door de wind", 14 jaar, 2 en 7 uur. Studio: „Le rouge et le noir", 18 jaar, 2.15, 6.45 en 9.15 uur. Luxor: „Mannen zonder mededogen". 12 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Lido: „Oase", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans- Hals: „De sneeuw was vuil", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Young at heart", alle leeft., 8.15 uur. Roxy: „Vertwijfelde speur tocht", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Wilhel- minastraat 22, 7.30 uur, Trance-wijdings- dienst van de Ver. van Spir. „Het Licht". Stadsschouwburg, 8 uur, „De Plankeniers" voeren op „Fataal geheim". Vleeshal: Natio nale en internationale tentoonstelling van architectuur, 13.30—17.30 en 19—22 uur. Perón in Mei 1944 minister van Oorlog en een maand later vice-pretsident. Volksman Op 9 October 1945 werd de regering verdreven door een militaire beweging, die Perón in de gevangenis bracht. Dit leidde evenwel, mede door toedoen van de actrice Eva Duarte, die in hetzelfde jaar Peróns vrouw zou worden, tot zulk een verzet van de vakbeweging, dat de nieuwe machtheb bers onder druk van een algemene staking Perón vrij lieten. Deze stelde een nieuwe regering samen, waarvan hij zelf geen deel uitmaakte. Hij wijdde zich aan de voorbe reiding van de presidentsverkiezingen in Februari 1946. Hij legde de grondslag voor de Perónistische beweging die hem als constitutioneel president aan de macht bracht. In de loop van zijn regering is Perón's positie vele malen bedreigd. In September 1951 werd een militaire opstand tegen hem gericht, die evenwel evenals de opstand van een deel van de marine op 16 Juni 1954, mislukte. Het traditionele najaarsconcert te Haar lem van de Marinierskapel der Koninklij ke Marine onder leiding van de kapitein der Mariniers G. Nieuwland ten bate van het Marine Sanatorium fonds, dat zou plaats hebben op 5 October 1955, moet worden uitgesteld, daar de kapel medio September 1955 naar de Nederlandse An tillen is vertrokken om aldaar de feeste- lijkhëd'erf'op te luisteren ter gelegenheid van het bezoek van Koningin Juliana en Prink Bërnhard. Het concert zal nu plaatshebben op 1 Fe bruari 1956. Bij de goud-bergingstoren van de co- operatieve bergingsvereniging „Renate Leonard" U.A. is men op het ogenblik druk bezig met het gereedmaken voor het vertrek naar het wrak. De sleepboot „Cycloop" van bureau wijsmuller is langzij gekomen, om een duiker naar beneden te sturen om een sleepdraad die bij het transport door het Noordzeekanaal is geslipt boven te halen. Men schijnt nu het plan weer te hebben, Vrijdag, dus morgen definitief naar de „Renate" te vertrekken, omdat de weer berichten ook op langere termijn gunstig zijn voor een goudbergingspoging. De toren is nu wel leeggeblazen maar volgens onbevestigde berichten zou het ge vaarte dermate diep in de modder van de Noordzeekaaalbodem zijn gezakt, dat het niet drijvend te krijgen is. Vanmiddag komt de Scheepvaart-inspec tie teneinde te beoordelen of het gevaarte een certificaat van zeewaardigheid krijgen kan. Minister Van Thiel deelt in de toelich ting op de begroting van Maatschappelijk Werk voor 1956 mee dat naar verwachting het aantal Nederlanders, dat in 1954 van Indonesië uit in Nederland arriveerde (ongeveer 16.500), in 1955 verre zal worden overtroffen (ongeveer 20.000). De minister meent dat de drang Indonesië te verlaten in 1956 niet zal verminderen. Het vraagstuk met betrekking tot de toekomst van de Ambonezen zal in het algemeen zijn uiteindelijke oplossing moe ten vinden in een vertrek uit Nederland en vestiging in Indonesië of elders. Het beleid ten aanzien van de zorg voor de Ambonezen zal er echter mede rekening moeten houden, dat dit vertrek niet spoe dig zal kunnen plaats vinden. Dit is voor de minister aanleiding ge weest om zich opnieuw ernstig te bezinnen op de wijze van verzorging, welke ten aan zien van de Ambonezen wordt toegepast. Het thans gevolgde systeem gaat uit van een massale en totale verzorging. Op zich zelf is dit verklaarbaar, Het betrof immers mensen, die hier te lande geheel vreemd waren en slechts zeer tijdelijk hier zouden blijven. De woongelegenheden, waarin zij werden gehuisvest, lieten een andere ver zorging niet toe. De minister is van oordeel, dat het nood zakelijk is hierin thans verandering te brengen. Hij acht het nodig, dat een zoda nige opzet wordt gemaakt, dat verant woordelijkheid voor eigen persoon en ge zin tot haar recht komt. Het kunnen dra gen en uitoefenen van deze verantwoor delijkheid zijn, waar te zijner tijd ook de definitieve verblijfplaats zal worden ge vonden, noodzakelijke voorwaarden voor een zelfstandig bestaan. Het beleid zal er daarom op gericht wor den, dat ieder gezin zijn eigen huishouding gaat voeren, met zo mogelijk uit eigen ar beid verkregen inkomsten. Van verzorging door de overheid zal overgegaan moeten worden op zelfzorg, hetgeen tot gevolg zal hebben, dat de taken van het in de woon oorden werkzame Nederlandse personeel van karakter zullen veranderen of ver vallen. Dat vooral in het eerste stadium aan de gezinnen de helpende hand geboden zal moeten worden, behoeft geen nader betoog. ADVERTENTIE De Parijzenaars zullen zich wel de ogen uitgewreven hebben toen zij deze week hun vereerde held uit de eerste wereldoorlog, wijlen maarschalk Foch, aan het hoofd van zijn troepen de stad zagen binnenrukken. Het betrof hier de reconstructie van Foch's overwinningsparade in Augustus 1918, die een onderdeel vormt van een nieuwe documentaire film over de geschiedenis van Parijs. Op de foto: de grijze namaak-maar schalk met zijn dapperen op de Champs Elysées. DJAKARTA (ANP) Rechter Roch- jani heeft bij de voortgezette behandeling van de zaak-Schmidt voor het Landgerecht te Djakarta de getuigen Reynst en Manoch voor zich laten verschijnen omdat zij op de vorige zittingen tegenstrijdige verklaringen hadden afgelegd. Manoch gaf toe, dat zijn verklaring eigenlijk meer een eigen con clusie was geweest. Er was voor deze zitting grote publieke belangstelling. Aanwezig was een vertegenwoordiger van het Neder landse Hoge Commissariaat. Rechter Rochjani leest uit een proces verbaal van een vroegere zitting voor wat Manoch heeft verklaard over een tocht naar Bandung, via Bogor, waar hij Reynst zou hebben opgehaald. Manoch zegt, dat hij bij deze verklaring blijft. Als de rechter aan Reynst vraagt, of hij is meegeweest naar Bandung, antwoordt deze: Neen. Manoch zegt: Bij onze confrontatie na de arrestatie zei Reynst, dat het wel gebeurd was, dus heb ik dat ook maar in mijn ver klaring gezegd. Maar Wim Eko is zeker mee geweest. Getuige Reynst, die achter Manoch zit, glimlacht op dit ogenblik triomfantelijk. Op een vraag van de rechter zegt Reynst bij zijn verklaring te blijven. Beklaagde Schmidt zegt: „Het valt mij op, dat Manoch niet zeker is over de ont moeting in Bandung, hoewel hij dit onder ede op de zitting heeft beweerd. Alles wat achteraf niet waar blijkt te zijn, noemt hij opzettelijke verwarring van de zaak. Dat Wim Eko is meegeweest blijft hij volhou den, omdat hij er zeker van is, dat die hem in zijn verklaringen zal steunen. Nu vertelt hij over een ontmoeting, waarover hij vroeger nooit heeft gesproken. Hij is een meester in het omdraaien van zaken." Op vragen van de verdedigster mevrouw Bouman antwoordt Reynst tweemaal door Van Hulst te zijn bedreigd. Eenmaal voor en eenmaal na zijn arrestatie. Zover getuige zich kan herinneren heeft Manoch hem „nog niet" bedreigd. Manoch vertelt dat Van Hulst na zijn arrestatie de politie bedroog. Hij had veel contact met het Hoge Commissariaat te Bandung en te Djakarta. Ondermeer om briefjes en boodschappen van andere ge vangenen over te brengen. De verdedigster merkt op dat Manoch vroeger altijd zei, dat hij apart in een cel opgesloten was en nu blijkt, dat hij al die tijd feitelijk op vrije voeten was. De verdedigster zegt opgemerkt te heb ben, dat de getuigen Baden, Ulmer en Hof man van de lijst van de getuigen a charge zijn afgevoerd, waarop de officier van Jus titie Sunario lachend opmerkt, dat hij aan neemt dat zij hun verklaringen toch wel zullen intrekken. Op een vraag van verdedigster, of zij dan niet juist gehoord dienen te worden, zegt de rechter dat hij de getuigenverhoren wil splitsen: eerst a charge dan a décharge. Met het oog op de algemene verkiezingen op 29 September wordt het proces op 4 Oc tober voortgezet. Het is volkomen onjuist om aan te ne men, dat de herfst op 21 September begint. Natuurlijk, men heeft reeds eeuwen gele den de twaalf maanden verdeeld in vier jaargetijden, maar de keuze was toen vol strekt willekeurig en er is in het geheel geen rekening gehouden met de wil van het mensdom. Laten wij er geen doekjes om winden. De herfst begint pas wanneer de handenarbeid-verenigingen weer aan de wintercursussen beginnen, wanneer de politieke partijen sprekers uit verafgele gen oorden naar het benauwde vergader zaaltje lokken, wanneer de amateur-to neelspelers de eerste rollen doornemen en wanneer de bridge-clubs de druiven- drives organiseren. Dan pas is het herfst en dit kan eind Augustus of half October zijn dat doet niets terzake. Het begin van het najaar hangt namelijk geheel af van het weer. Trouwens, ook hier is er dikwijls sprake van een ernstig misverstand. Velen ne men namelijk het standpunt in, dat er bij mooi weer niet vergaderd kan worden. Niets is echter minder waar. Wat is aan genamer dan het bespreken van allerlei tamelijk oninteressante problemen op een rustig terrasje achter een koele dronk? En voor een amateur-acteur is het bestude ren van een lastige rol, liggend in een tuinstoel onder schaduwgevende bomen bij voorbeeld bijzonder verkwikkend. Ook het argument vacantie speelt geen enkele rol van betekenis. Immers een ver gadering, waarbij maar enkele bestuurders en een klein aantal leden samenkomen, brengt de aanwezigen nauwer tot elkaar. Het wérkelijke herfstseizoen begint echter wanneer het dagen achtereen regent en stormt, wanneer men vroeg de dikke gor dijnen en de ramen sluit en wanneer de hoofdstraten in de stad verlaten zijn als bij een razzia. Dan pas lopen de vergaderingen weer vol. Men hangt de natte jassen teza men aan de kapstok in een klamme bundel en men stapt handenwrijvend het kneu terige zaaltje binnen waar de sigarenrook al een stevig pantser vormt voor onbevoeg den. Zonder schaamte bestelt men sterke alcoholhoudende dranken. Nu wordt men immers niet meer voor de gewoonte-drin ker aangezien, het is koud en guur en een verkoudheid raakt men niet zo spoedig kwijt; voorkomen is al altijd beter dan ge nezen. Er wordt lang geboomd over onbe langrijke zaken. Men neemt het niet zo nauw met de tijd, buiten is het toch nat en onaangenaam en bovendien staat het win terseizoen pas aan het begin, zodat er nog vele intieme vergaderingetjes zullen vol gen. En wanneer de voorzitter op de eerste van een dergelijke avonden-reeks het woord neemt, wanneer de eerste kegelbal len in de nieuwe competitie rollen, wan neer de jeugdclubs karton, raffia, pitriet en aardappelen gaan bewerken en wanneer de amateur-regisseur wanhopig rondloopt omdat hij de ster van de vereniging voor de gevoelige rollen aan een concurrerende vereniging moest afstaan, dan is de herfst begonnen. De herfst, die door zovelen wordt bemind, alleen omdat men kan ver gaderen en omdat het binnen zoveel pret tiger is dan buiten. H. de G. STOCKHOLM (United Press). - Een tot Zweed genaturaliseerde Russische arts, dr. Lebedinov, heeft op het vliegveld Bromma buiten Stockholm zijn 76-jarige moeder ontvangen die hij in veertien jaar niet had gezien. Dr. Lebedinov deserteerde uit Moeder en zoon herenigd het Rode leger tijdens de Russisch-Finse oorlog in 1941 en heeft sindsdien vele po gingen in het werk gesteld om zijn moeder ook in Zweden te krijgen. Verzoeken aan Churchill, Eisenhower, Boelganin en Molotov bleven Een groot staatsman heeft eens, in een liefdevolle bui, zijn volk „één groot gezin" genoemd en talrijke kleinere staatslieden hebben hem dat in de loop der tijden in hun diverse liefdevolle buien na gezegd. Hoe lichtvaardig ech ter deze uitlating moet zijn, kwam dezer dagen in mijn ge dachten op, toen de gang van zaken in het gezin mij als een soort van wonderlijke ontdek king voor de geest verscheen. Het wonderlijke is gelegen in het feit, dat een gezin niets anders dan een meestal goedaardige dictatoriale sa menleving is. Er bestaat in het gezin geen democratie. Hoe zeer déze vorm van elkander- vliegen-afvangen ook in de mode is gekomen, democratie heeft nooit toegang kunnen vinden in de huizen der demo craten. Terwijl van de hoogste staatstop tot in de kleinste vergadering de democratie hoogtij viert, keren al die de mocraten na volbrachte demo cratische dagtaak terug in de schoot der dictatuur, strekken de benen en voelen zich pas dan oprecht behaaglijk. Is dat wonderlijk of niet? Wellicht is dit de sleutel tot de merkwaardige en vaak jammerlijke gang van zaken in de democratische staat en de democratisch georganiseer de partijen en verenigingen. Wellicht is de basis van alles wat samenleving heet het gezin de enige vlot lopen de maatschappelijke levensge meenschap, omdat hier niet de democratie theorie en praktijk vormt, doch een weloverwo gen, liefdevolle opperheer schappij, die zwaar is van verantwoordelijkheid en besef voor algemeen belang. Daaruit zou moeten volgen, dat het door dik en dun zwe ren bij democratie slechts een schromelijke waanwijsheid tot grondslag heeft, die valselijk de overtuiging schept dat aan alle humaniteit en bescha vingszin is voldaan wanneer de regels van het democra tische spel zijn gevolgd. Wat in het groot als goed is geaccepteerd, kan in het klein niet volkomen fout zijn, ook al zouden de nuances een wij ziging ondergaan. Wanneer men in de Staten-Generaal een voor het ganse volk gel dende wet wenst te toetsen aan de wil van dat volk, telt men de neuzen en laat men de eigenaars van die neuzen ja of neen zeggen. Wanneer men in een vergadering een be langrijke beslissing wil laten beoordelen door de leden, telt men de neuzen en laat men de eigenaren daarvan stemmen. Als er tien mensen ja en elf neen zeggen, is het neen. Dat is wat men democratie noemt. Maar is dat eigenlijk niet een dictatuur van die éne neuzen- eigenaar, die met zijn ja of neen de ganse beslissing in de hand heeft? Men zou dat in de gezinnen kunnen navolgen. Onze buur man, die tien kinderen heeft, zou op een goede dag aan zijn gezin de vraag kunnen voor leggen: zullen we het zakgeld van de kinderen verdubbelen of zullen we het volledig af schaffen? Tien kinderen en twee ouders maakt twaalf. Democratie betekent dan: ze ven ja en vijf tegen is ja, ze ven tegen en vijf voor is neen. Onze buurman zou zijn ganse huishoudentje op deze wijze kunnen regelen en de demo cratie de heilige, eerlijke, onaanvechtbare democratie het laatste woord kunnen doen spreken. Deze arme man zou dan aan den lijve ondervin den, wat democratie betekent. Het zou voor hem de dictatuur der onmondigen, onverstandi- gen, roekelozen, onervarenen zijn, die zijn kleine samen leving in de kortste keren naar de chaos en ondergang zou helpen. Doch welke samenleving, welke organisatie en welke staat is samengesteld uit lou ter wijzen, voorzichtigen, on- baatzuchtigen en ervarenen? Het is wonderlijk, hoe de mocratie en dictatuur op deze wijze elkander benaderen, om armen en vervangen. Er zal wel ergens een fout schuilen in de redenering, doch zij is moeilijk te ontdekken. Zij zit wellicht verborgen in de diepste diep ten der theoretische compli caties, welke het onzichtbare raamwerk van onze maat schappij vormen. Het is misschien ook niet goed, hierover te peinzen. Wij zijn immers zo kinderlijk ver heugd met onze democratie en zo vervuld van terechte afkeer van de dictatuur. Het is wel licht het beste, dat alles zo blijft, zowel in de gezinnen als in de Staten-Generaal. Maar het is wonderlijk of niet? J. L. onbeantwoord. Tijdens de bijeenkomst van de grote vier in Genève deed Lebedinov een vergeefse poging om in contact te ko men met de Russische delegatie. Dank zij de tussenkomst van het Zweed se Rode Kruis kwam vorige week einde lijk de vereiste toestemming af. Op het vliegveld waren tientallen ver slaggevers, fotografen en cameramannen verzameld om van de hereniging getuige te zijn. De oude halfblinde vrouw droeg een bijbel in de ene, en een bouquet anjers in de andere hand toen ze het vliegveld ver liet. De bebaarde dokter kuste zijn moe der en terwijl de tranen langs zijn wan gen stroomden hielp hij zijn moeder langs de loopplank naar beneden. Een priester van de Grieks-Russische orthodoxe kerk, vader Nicolai, die in Stockholm woont, was ter begroeting op het vliegveld aanwezig. Hij zei, dat de vrouw „God moest danken voor het voor recht, dit land binnen te zijn gekomen waar iedereen het recht had, vrijelijk te praten en te bidden". In de Amsterdamse gemeenteraad is het prae-advies van B. en W. ter sprake geko men over het instellen van tandheelkun dig onderwijs aan de Gemeente-universiteit van Amsterdam. Dit advies is uitgebracht naar aanleiding van een voorstel van het raadslid dr. B. H. Sajet (P. v. d. A.) waar bij B. en W. worden uitgenodigd „ten spoe digste voorstellen bjj de raad in te dienen tot instelling van tandheelkundig onderwijs aan de Gemeente Universiteit". Uitvoerig beschrijven B. en W. in hun prae-advies de bezwaren zowel tegen een opleiding van tandartsen aan de Gemeente Universiteit (zowel wat betreft de kostbare persoonlijke als de materiële uitrusting, waartoe de middelen noch de uitrusting aanwezig zijn) als tegen de mogelijkheid van het opleiden van artsen tot zogenaam de mondartsen aan een speciaal' te stichten wetenschappelijk centrum voor preventieve tandheelkunde binnen de medische facul teit. B. en W. adviseren de raad het voor- stel-Sajet niet aan te nemen. Uitvoerig heeft dr. Sajet Woensdag zijn standpunt nog eens uiteengezet, dat de totstandkoming van een tandheelkundige vorming voor artsen aan de Gemeente Universiteit in het belang van de volksge zondheid alsmede van de ontwikkeling der universiteit moet worden geacht. Hij dien de een motie in, waarin B. en W. worden uitgenodigd „deze voorziening te betrekken in het kader van de verschillende voor de uitbreiding der universiteit in overweging te nemen maatregelen". Deze uitbreiding der universiteit was het volgende punt van de agenda, waarvan de behandeling niet voltooid kon worden. Hoewel de wethouder voor Onderwijs zaken mi-. A. de Roos namens B. en W. de motie-Sajet ernstig had ontraden met name het eerste deel, waarin wordt gezegd dat „de tot standkoming van een tandheel kundige vorming van artsen aan de univer siteit van Amsterdam in het belang van de ontwikkeling der universiteit moet worden geacht" nam de raad deze motie na een langdurig debat aan met 20 tegen 19 stem men. Tegen stemden de K.V.P., de V.V.D. en de Protestants-Christelijke fractie als- mede de wethouders.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 5