Minister kent grote waarde toe aan particulier initiatief inzake visserij De LAATSTE Jaarbeurs snufjes RADIO KOOI IJmuider Courant Veren igingsvaria Fa R. de Boer Agenda voor Velsen Op Texelse rede maakte de „Flevo" WR 50 haar proefvaart Gemeentelijke bereidheid tot subsidiëring Velsens avondlyceum maakt stichting waarschijnlijk Velsens Cultureel leven in de komende week Aanmeldingsformulier Goedkopere vis, meer export Nieuw schip voor inspectie op IJselmeer en Waddenzee Passagiersschepen voor West-Duitsland Maandag voor het eerst er op uit In de Rijks HBS kan avondonderwijs gegeven worden Rechtbank behandelde ongeval in Assendelft uit de IJmond Inrichting van de nieuwe lokalen voor de Clara Sternschool De elftallen van ..Noord" V erlovingsringen P. DE GROOT Twee maatschappijen overwegen trans-atlantische diensten Winterprogramma voor Vrouwengroep ALS U WIST WAT U MIST PHILIPS-TELEVISIE Agenda voor Beverwijk Bridgers van Sans Atout zetten nieuw seizoen in Gewijzigde NACO- busverbindingen Lezing en voordracht voor Heemskerkse Nuts-leden Zaaltraining bij ADO Beroepstoneel voor KAB Kostbaar museum VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1955 Aan de memorie van toelichting op de begroting voor Landbouw, Visserü en Voed selvoorziening ontlenen wij het volgende: De afzet van vis en visserijproducten verliep in het afgelopen jaar gunstig. Bij een steeds stijgende productie zal het noodzakelijk zijn onze afzetmogelijkheden te ver groten door een stimulering van het binnenlands gebruik van vis en visserij-producten cn het zoeken van nieuwe markten. In verband met de voorgenomen sanering van de vissersvloot en de voorgenomen verbetering van het distributie-apparaat mag de hoop worden uitgesproken, dat de kostprijs van de vis en de visserijproducten zal dalen, waardoor het mogelijk zal zijn onze exportmogelijkheden te vergroten. Een essentiële voorwaarde voor het in vervulling gaan van deze verwachtingen en voor het verkrijgen van een gunstig resultaat is hierbij het particuliere initiatief. Na de beschouwingen, welke naar aan leiding van de nota over de sanering van de zeevisserij over het visserijbeleid zijn geleverd, meent de minister thans te mo gen volstaan met het noemen van enkele activiteiten, die op het terrein van de vis serij van belang zijn. Uitbouw Door het gereedkomen van het Centrale Laboratorium te IJmuiden en de indienst- stelling van het onderzoekingsvaartuig „Willem Beukelsz" wordt een verdere uit bouw van het wetenschappelijk en het technisch visserij onderzoek mogelijk. Zon der het wetenschappelijke werk te ver waarlozen, zal in ruime mate aandacht worden besteed aan vraagstukken, waar van de oplossing van onmiddellijk belang kan zijn voor de praktijk. Het behoud van de visstand in de Noord zee is een bron van gemeenschappelijke en voortdurende zorg voor de wetenschappe lijke werkers in de betrokken landen. In de vergaderingen van de Internationale Raad voor het Onderzoek van de Zee en van de Permanente Commissie worden de resultaten van de onderzoekingen regel matig uitgewisseld en besproken. De maatregelen, die ter bescherming van de rond- en platvisstand zijn neergelegd in de Overbevissing-Conventie, hebben nog niet de algemene instemming van de prak tijk. De minister acht dit verklaarbaar, maar hij is niettemin van oordeel, dat na leving van de maatregelen in het belang van het bedrijf is. Dit standpunt vormt evenwel geen beletsel om redelijke ver- ADVERTENTIE in OMEGA horloges PONTIAC horloges PRISMA horloges INDUS ZENTRA UNION bij horloges horloges horloges ALLEEN KENNEMERLAAN 60—62 Bijna 40 jaar Uw juwelier en zaak van vertrouwen. VRIJDAG 23 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Rear Window" (De stille getuige"). Rex, 20 uur (officieuze opgave): „Het moederhart spreekt". Pieter Vermeulenmuseum: Cultureel Ge bouw, geopend van 9.30—12 en van 14 16.30 uur. „Felison", zaal Heidestraat, 1921 uur: Expositie van werken van Jaap Min. Badmintonvereniging „Velsen", aula „Felisenum", 19.45 uur: demonstratie badminton door Ierse ploeg. Stichting „Evangelie en Industrie IJ- mond", Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Lezing Pastor H. Symanowski. ZATERDAG 24 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur: als Vrijdag. Rex, 20 uur: als Vrijdag. Pieter Vermeulenmuseum, als Vrijdag. Felison, zaal Heidestraat, 1417 uur: als Vrijdag. Accordeonvereniging „IJmuidens Roem", Patronaatsgebouw, 20 uur: Uitvoering met medewerking van radio-artisten. langens ter bestemder plaatse naar voren te brengen. Leerkrachten De opleiding van leraren voor het speci fieke visserij-onderwijs vindt voortgang. Leerboeken en een film ten dienste van dit onderwijs zullen binnenkort verschijnen. De nieuwe visserijschool te Katwijk aan Zee heeft wat bouw en inrichting betreft alle verwachtingen overtroffen. De school heeft een groot aantal leerlingen. Binnen het kader van de Technical As sistance worden regelmatig vertegenwoor digers van minder ver ontwikkelde gebie den ontvangen en, afhankelijk van de duur van het verblijf, min of meer ver- Wegens de reeds ver gevorderde bouw van twee nieuwe leslokalen bij de Clara Sternschool te IJmuiden is het gewenst, dat B. en W. kunnen beschikken over een crediet voor de inrichting van deze lokalen. De kosten van aanschaffing van een wandversiering en enige schoolmeubelen worden geraamd op 623. Het college stelt de raad nu voor, voor het bovenvermelde doel een crediet van 623 te verlenen en daartoe te nemen het besluit tot wijziging van de gemeente begroting, dienst 1955. WBHFC (op „Watervliet", 14.30 uur): WB: A. Nieuwenhuys; J. Roos en K. Kil; F. Bruinzeel, A. Both en J. Kersbergen; G. Stein voort, J. v. d. Linde, F. Boe vink, P. Bleek er en C. Luntz. Alcmaria VictrixKinheim (Sportpark Alkmaar, 14.30 uur): Kinheim: Th. Keirs- gieter; A. Paap en S. de Vries; J. v. Hesse- lingen, W. Mol en W. Groeneveld; J. v. d. Griend, H. Prinssen, L. v. Hesselingen, A. Eyke en G. Sluiter. SpaarndamIEV (te Spaarndam, 14.30 uur): IEV: H. Alkemade; J. v. d. Vlies en G. v. Berneveld; J. Dekker, A. Leering en C. Schoot; N. N„ W. Buur, W. Castricum, H. Duin en J. Schavemaker. trouwd gemaakt met de Nederlandse vis serijen. De inspectie van de Visserijen, in het 2e, 3e en 5e district en het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek zullen de beschikking krijgen over een nieuw vaartuig. Het schip zal dienen voor de inspectie op het IJsel meer en de Waddenzee, alsmede voor het biologisch visserijonderzoek in de genoem de gebieden. ADVERTENTIE GROTE SORTERING RINGEN met schitterende stenen JUWELIER Kennemerlaan 30 - Telefoon 4127 BONN (Reuter) De West-Duitse re gering wil het initiatief tot het opbouwen van een vloot van passagiersschepen over laten aan de particuliere ondernemers, zo heeft de West-Duitse minister van verkeer, dr. Seebohm, medegedeeld in antwoord op een vraag van een parlementslid. Minister Seebohm verklaarde, dat het, hoofdzakelijk om prestige redenen, wense lijk is dat Duitsland weer passagierssche pen heeft. De exploitatie van dergelijke schepen zal echter ook een gezonde econo mische basis hebben. Twee grote Duitse scheepvaartmaatschappijen overwegen pas sagiersschepen te laten bouwen. Vijf Duit se scheepswerven werken aan de ontwer pen van deze schepen. Het is nog niet be kend, hoe groot en hoe snel de schepen zullen zijn, maar het staat vast, dat zij kleiner en minder snel zullen zijn dan de bestaande grote oceaanschepen. De rege ring denkt aan schepen van ten hoogste 28.000 ton met accommodatie voor 1450 passagiers. Ondanks de vooruitgang van de lucht vaart onderhielden in het afgelopen jaar nog 187 passagiersschepen diensten op het Noordelijke gedeelte van de Atlantische oceaan. Minister Seebohm zeide te ver wachten, dat het trans-Atlantische passa giersvervoer in de komende jaren zal toe nemen en dat de passagiersschepen voor 70 tot 75 percent bezet zullen zijn, hetgeen voldoende is voor een lonende exploitatie. Tot dusver is in West-Duitsland de nadruk gelegd op de wederopbouw van de vloot van vrachtschepen. Dit is echter minder dringend geworden, daar deze vloot op 1 September een omvang had van 2.867.000 ton. De verwachting is, dat de vloot in het volgend jaar zal groeien tot 3.5 millioen ton. De leden van de Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid te Beverwijk ontvin gen een keurig verzorgd Winterprogramma van het bestuur. Ook nu weer is er een serie van lezingen, waarvoor men als titel koos: „En de stroom rijst al meer en meer." De dames Chr. de RuyterDe Zeeuw, Gerda Brautigam en mejuffrouw Blaak, directrice van „De Born" verlenen hun medewerking aan het programma en de heren J. Berger en de oud-NW-bestuurder Coen van der Lende gaven ook hun toe zegging. De wethouders W. Alberda en E. Gerritsen nemen de gemeentebegroting weer onder de loupe en evenals het vorig jaar vertelt de heer Pinksterboer het een en ander over muziek. Ook mevrouw SchuttevaerVelthuis is van de partij met lectuurbespreking en ds. L. H. Ruitenberg is gevraagd te komen spreken op de jaar- wisselings-bijeenkomst, welke gehouden wordt met de partijafdeling. IN DE GEMOEDELIJKE SFEER, die altijd de proefvaart van een Wieringse kotter kenmerkt, hebben ruim honderdtwintig genodigden gistermiddag op de rede van Texel de overdracht meegemaakt van de nieuwe kotter WR. 50, de „Flevo" van de nieuwe rederij „Flevo". De Katwijkse schipper Cees Kuyt heeft daarbij met zijn man nen haast verbaasd toegekeken hoe naar Wieringse gewoonte bij een overdracht, een ieder, die ook maar iets van doen heeft gehad bij de bouw van het schip, met cadeaux kwam aandragen. Er was een forse asbak voor de bemanning, een barometer, een zak lantaarn, er waren kop en schotels, sigaretten en koek, en uiteraard een „Flevo"-vlag van Kalsbeek uit Nieuwediep, die de kotter tuigde. Het werd tenslotte zoals gebruike lijk een compleet familiefeest. ADVERTENTIE dan zou U geen moment aarze len om ook het voorrecht van te genieten. En dan n a t u u r 1 ij k van de TELEVISIE-SPECIALIST Ooslerduinplein 8 Tel. 4264 Tal van IJmuidenaren hebben deze proefvaart ook meegemaakt, want het scheepje zal te IJmuiden regelmatig aan de markt verschijnen en is ondergebracht in de factorij van de heer W. Goos aan de Wilhelminakade. Er zijn overigens meer banden met IJmuiden, want het casco werd gebouwd door de firma Kramer, Booy en Verharen op het scheepswerfje te Spaarn dam. Het is een op de spanten van een Duitse voorpostenboot gebouwde kotter, die met een meter werd verlengd, een sta len romp kreeg en bovendien een fraai dekhuis en een stevige brug. 500 kisten Bij de proefvaart heeft een ieder zich er van kunnen overtuigen, hoe de „Flevo" op de gemeten mijl bij Texel gemiddeld 9.8 mijl per uur haalde en hoe reder, schipper en opvarenden daar heel tevreden mee wa ren. Een 250 pk Bolnes-motor zorgde voor dit resultaat. De 26 meter lange kotter 6.30 meter breed en 2.80 meter hol heeft in de brug een hut voor de schipper en in het achter- logies ruimte voor zes matrozen. Het schip is centraal verwarmd en heeft een gecom bineerde kombuis-messroom. In het vis- ruim kan de kotter ongeveer 500 kisten vis bevatten. Het ligt in de bedoeling om dit ruim met verse vis te vullen. Het is nog niet zeker of de „Flevo" ook in het einde van het jaar aan de haring-spanvisserij in het Kanaal zal deelnemen. Zaterdag in IJmuiden De heer W. Kramer Sr. heeft namens de Een aantal Velsenaren, vormende een comité, dat zach ten doel heeft gesteld te komen tot de oprichting van een avondlyceum met daaraan verbonden een onderwijzersop leiding, hebben zich tot het college van B. en W. gewend met het verzoek, te bevorde ren dat een bijdrage wordt toegekend in het nadelig exploitatiesaldo van een zodanige school. Ten aanzien van dit verzoek delen B. en W. de raad het volgende mee: Het comité stelt zich op het standpunt, dat, op gronden van persoonlijke en maatschap pelijke behoefte, de stichting van een avondlyceum met daaraan verbonden een on derwijzersopleiding te Velsen en bestemd voor inwoners van Velsen, Beverwijk en Heemskerk (de z.g. IJmond-gemeenten) gewenst is. Ten einde de persoonlijke behoefte te kunnen vaststellen heeft het comité, door het plaatsen van een advertentie, de aan melding van leerlingen opengesteld. Het resultaat was, dat zich ruim 60 leerlingen hebben aangemeld, waarvan na schifting resteeerden 47 leerlingen, verdeeld als volgt: onderbouw le klasse 16, bovenbouw le klasse 13, onderwijzersopleiding le klas se 18. In de RHUS Na zich overtuigd te hebben, dat een vol doende aanmelding van leerlingen ver zekerd is, heeft het comité onderzocht of voor het onderwijs geschikte localiteiten in deze gemeente aanwezig zijn. Verwacht mag worden, dat een verzoek om beschik baarstelling van de localiteiten van de Rijks Hogere Burgerschool te Velsen, welke school uitermate gunstig is gelegen, in wel willende overweging zal worden genomen. Verder heeft het comité zich ervan ver zekerd, dat voldoende bij het middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs in de IJmond werkzame leerkrachten bereid zijn, aan het avondlyceum les te geven. De uitgaven voor bezoldiging van de leerkrachten en bedienend personeel, schoolhuur en overige kosten worden ge raamd op 35.200,De ontvangsten aan schoolgelden worden geraamd op 3.000, Het nadelig exploitateisaldo voor het cur- Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: Wenst zich met ingang van te abonneren op 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. ZU die zich met Ingang van 1 October 1955 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 September 1955 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen susjaar 1955/'56 32.200,—. wordt alzo geraamd op Geen rijkssubsidie Een rijkssubsidie in dit tekort is niet te verwachten, daar dit op grond van begro ting-technische redenen pas met ingang van 1 Januarin 1957 zal kunnen worden verkregen. De oprichting van een avondlyceum c.a. in deze gemeente, bestemd voor inwoners van Velsen, Beverwijk en Heemskerk, valt naar de mening van B. en W. ten zeerste toe te juichen. Met het comité is het col lege van mening, dat de voortgaande in dustrialisatie van het IJmond-gebied en de daaruit voortvloeiende opbouw van grote, nieuwe stadswijken, de noodzaak schept, de bevolking in de gelegenheid te stellen, in de eigen gemeenschap voldoende avond onderwijs te kunnen volgen. De vestiging van het avondlyceum in Velsen zal tot gevolg hebben, dat het sub sidie aan de Stichting „Het Haarlems Avondlyceum" te Haarlem voor de in Vel sen woonachtige leerlingen van dat lyceum jaarlijks zal kunnen worden verlaagd en zal kunnen vervallen zodra het mogelijk is, aan het avondlyceum te Velsen gelijksoor tig onderwijs te geven. B. en W. zijn dan ook van oordeel, dat het verlenen van een subsidie aanbeveling verdient. Echter acht het college het gewenst, de toekenning van het subsidie te beperken tot de in Velsen woonachtige leerlingen. Het comité dient derhalve al het mogelijke in het werk te stellen om ook het aan de gemeenten Beverwijk en Heemskerk ge vraagde subsidie te verkrijgen. Naar Stichtingsvorm Voorts dient het comité, zo zeggen B. en W. te streven naar de spoedige vorming van een stichting tot instandhouding en exploitatie van een avondlyceum te Velsen. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. de raad voor, in principe te be sluiten tot toekenning van een subsidie in het nadelig exploitatiesaldo van een te Velsen op te richten avondlyceum c.a. on der de bekende voorwaarden en bepalingen. Omdat de overgangsperiode tot 1 Januari 1957 financieel gedekt moet zijn, stellen zij tevens voor de gemeente Velsen garant te doen zijn in dien zin, dat zij gedurende die periode de voorziening van kasgeld voor het avondlyceum op zich neemt. De onderhandelingen met de gemeente besturen van Beverwijk en Heemskerk hebben nog niet kunnen plaats hebben, omdat deze gemeentebesturen pas heden de aanvraag hebben ontvangen. Gaarne zeggen B. en W. van Velsen toe, dat zij zich te gelegener tijd met de ge noemde gemeentebesturen zullen verstaan. Op 3 October beginnen? Wij vernemen inmiddels, dat het avond lyceum, indien de raad zijn fiat geeft, op 3 October kan starten, hetgeen niet wil zeggen, dat de aanmelding van leerlingen thans al sluit; die blijft open tot 3 October. werf als eerste het woord gevoerd en de rederij „Flevo" alle mogelijke succes met het eerste schip gewenst. Als vertegenwoor diger van de rederij heeft de heer De Graaf die toespraak beantwoord en daarbij on der meer getuigd van de grote dank aan schipper S. Tijsse van de WR 7 „Maryan- ne", die bij de bouw van de „Flevo" zo vele waardevolle adviezen heeft gegeven. De echtgenote van de heer Tijsse heeft tij dens de proefvaart voorts enige gedichten voorgedragen en als sprekers zijn nog naar voren gekomen de heren S. Lont van de rederij, de heer J. Bakker, die de „Flevo" intimmerde en een vertegenwoordiger van de firma Laan en Kooy, die de kotter af bouwde en de motor plaatste. Het lag in de bedoeling van schipper Cees Kuyt om vandaag naar Rotterdam te stomen Za terdagmorgen 8 uur door de ring en Zaterdagmiddag IJmuidens Vissershaven binnen te komen. Maandag wordt dan met de visserij begonnen en zal de eerste trek op de mandjes vis en kilo's tongen worden gedaan. Op de hoek van de Iepenstraat en de Provinciale weg in Assendelft gebeurde op 22 Mei des middags om half vijf een ongeluk, dat een motorrijder H. P. een dijbeenbreuk en fracturen aan beide pol sen, een knieschijf en zijn rechterschouder bezorgde. De oorzaak was het niet ver lenen van voorrang door een kleine per sonenauto, die de Iepenstraat uit kwam rijden. De bestuurder daarvan, de 26- jarige kantoorbediende K. J. uit Amster dam, stond Donderdag voor de Haarlemse rechtbank terecht wegens hoogst roekeloos en onnadenkend rijden. De Provinciale Weg is een voorrangsweg, maar de ver dachte verklaarde gemeend te hebben nog juist voor een rij auto's van rechts te kun nen oversteken en de motorrijder, die van links al dichter genaderd was niet te heb ben opgemerkt. Het gevolg was dat de motorrijder, die door zijn auto geraakt werd en naar links trachtte uit te wijken, aangereden werd door de eerste van de rij van rechts komende auto's ofschoon deze en zijn nakomers nog zeer krachtig hebben geremd. De officier van justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, achtte het een won der dat de motorrijder nog in leven is en memoreerde, dat ook zijn duo-rijdster er ernstig aan toe was. Hij achtte de grove schuld van K. J. hieraan wettig bewezen en eiste een hechtenisstraf van zes weken en ontneming van het rijbewijs voor de tijd van zes maanden. Op 6 October zal de rechtbank uit spraak doen. VRIJDAG 23 SEPTEMBER Kennemer-theater, 19 en 21.15 uur: „De bruggen van Toko-Ri." W.B.-theater, 20 uur: „Slavernij in Ba byion." De Beverwijkse bridgeclub „Sans Atout" is deze week met de wintercompetitie begon nen. De uitslagen waren: Groep A: 1. J. GrootG. Plooy 35 mp.; 2. J. BosJ. Bloemendaal 34% pnt.; 3. J. Ta bak—B. Hoogeboom 34 mp.; 4. J. Blom— J, Nijman 32)4 mp.; 5. C. HoogeboomJ. Berlee 31% mp.; 6. C. Groot—Th. Bakker 30 mp.; 7. A. WorstK. Wegman 27 mp.; 8. D. HoogeboomC. Luttik 27 mp. Groep B: 1. J. KrabG. C. Tabak 36 mp.; 2. K. v. d. WalPh. v. Groningen 35% mp.; 3. A. v. BalenP. Tervoort 35 mp.; 4. R. Oosterhout—J. Groen 34% mp.; 5. J. v. Zut- phen—J. Hamers 32% mp.; 6. J. Boom—G. Zoontjes 31% mp.; heer en mevr. Vollaerts 24 mp.; 8. B. GrootK. v. d. Zon 23 mp. Groep C: 1. P. HoenJ. Kerkhof 42 mp.; 2. heer en mevr. Tand 36 mp.; 3. N. Hendriks J. Koopmanschap 35 mp.; 4. mevr. Tabak D. Biben 33 mp.; 5. dames Beitel-manTa bak 30% mp.; 6. J. StalsJ. de Lalijne 30 mp.; 7. mej. v. KlaverenH. Oosterveen 23% mp.; 8. dames ReymersKleyn 22 mp. Groep D: 1. G. WorstA. Haver Jr. 38 mp.; 2. heer en mevr. Luyendijk 36 mp.; 3. heer en mevr. Zwaneveld 33% mp.; 4. A. SchotelH. Wolterbeek 33% mp.; 5. mevr. v. EssenJ. Kuis 33 mp.; 6. heer en mevr. v. Aalst 26% mp.; 7. B. AdmiraalF. Korte 26 mp.; 8. dames KolTabak 25)4 mp. GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agenda-bureau voor de Veiser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van Zaterdag 24 September tot en met Zaterdag 1 Oct. ZATERDAG 24 SEPTEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en van 14 16.30 uur. Felison, Heidestraat, 1417 uur: Expo sitie werken van Jaap Min. Accordeonvereniging „IJmuidens Roem", Patronaatsgebouw, 20 uur: Uitvoering m.m.v. radio-artisten. ZONDAG 25 SEPTEMBER IJMUIDEN „Felison", Heidestraat, als Zaterdag. MAANDAG 26 SEPTEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. DINSDAG 27 SEPTEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, als Zaterdag. Velser Kunstkring „Voor Allen", Rex theater, 20 uur: Hoofdstad Operette met „Hör' mein Lied, Violetta". WOENSDAG 28 SEPTEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, als Zaterdag. DONDERDAG 29 SEPTEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, als Zaterdag. Gemeentelijke vergaderzaal, Abelen straat, 20 uur: Afscheid heer J. Heiligers. „De Gieteling", 20 uur: Toneelvoorstel ling TAVIDO. VRIJDAG 30 SEPTEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, als Zaterdag. „Felison", Heidestraat, 20 uur: Lezing over primitieve volkskunst door de heer Wagner te Amsterdam. ZATERDAG 1 OCTOBER Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge-Uitgeest. bouw, als vorige week Zaterdag. Accordeonvereniging „IJmuidens Roem", Patronaatsgebouw, 20 uur: Uitvoering m.m.v. radio-artisten. Groninger Vereniging „Moushörn", Gem. vergaderzaal, 20 uur: Contactavond. Dierenbescherming afd. Velsen, Kerbert- asyl, 14 uur: Hondenshow. BIOSCOPEN Thalia: Vrijdag 20 uur, Zaterdag en Zondag 19 en 21.15 uur: „Rear window" („De stille getuige") Zondag 15 uur: „Ge zworen kameraden" Maandag, Dins dag en Woensdag 20 uur: „Laatste der Comanches" Donderdag 20 uur: „That midnight Kiss". Rex (officieuze opgave): Vrijdag tot en met Maandag, 20 uur: „Het moederhart spreekt" Zondag 15 uur: „De zoon van Ali Baba" Woensdag en Donderdag 20 uur: „Opstand der Maori's". Met ingang van 2 October zal de winter- dienstregeling der NACO voor Heemskerk en omliggende gemeenten een kleine ver andering met zich brengen. Op de lijn Alkmaar, Akersloot, Uitgeest, Heemskerk zal de eerste bus vijf minuten eerder vertrekken, in verband met de treinaansluiting te Uitgeest in de richting Haarlem. Deze eerste dienst komt op Zon en feestdagen te vervallen. Hiervoor in de plaats komt dan een bus te rijden die uit Alkmaar om 7.10 vertrekt en om 7.45 te Uitgeest aankomt. Tevens komt te verval len de verbinding van Heemskerk naar Uitgeest, welke om 7.37 uur uit Heems kerk vertrekt, daar hiervan vrijwel geen gebruik wordt gemaakt. Hiernaast verval len eveneens de laatste busverbindingen tussen Uitgeest en Heemskerk v.v. De laatste bus gaat nu 's avonds om 21.20 uur uit Uitgeest en om 21.37 uur uit Heems kerk. De laatste busdienst van Uitgeest naar Alkmaar wordt met een half uur ver vroegd en vertrekt nu om 23.25 uur uit Het departement Heemskerk van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft het winterprogramma als volgt sa mengesteld. Het gezelschap Marten Kap- teyn zal in de maand. October een avond verzorgen met een revue getiteld: „Je moet er niet mee spelen". Op 16 November houdt mejuffrouw L. Oostveen een lezing met lichtbeelden over het onderwerp „Het land van de dorst". De heer Zadelhoff komt op 17 Februari een voordracht houden over „Naar Afrika's eeuwige sneeuw" en op Woensdag 14 Maart wordt het seizoen be sloten met een avond verzorgd door de be kende toneelschrijver en voordrachtkun stenaar Maurits Dekker. Deze komt ver tellen over „Waar wij om lachen". De voetballers van ADO zullen met in gang van deze week weer binnenshuis gaan trainen en wel in de gymnastiekzaal van de R.K. meisjesschool. Op Woensdag avond trainen de junioren van 7 tot 8 uur en de overigen van 8 tot 9 uur. De adspi- ranten zullen va.n 6 tot 7 uur buiten blij ven oefenen. Op uitnodiging van de Culturele Dienst van de K.A.B. te Beverwijk geeft de be roepstoneelvereniging „Studio" op Dinsdag 25 October een opvoering van het toneel spel „De Indringster". De voorstelling vindt plaats in het K.S.A.-gebouw. ÏP»3COOOOCCOOOOOOOCCO<X«>CQCCOCaX)^ In de vorige raadsvergadering heeft de heer H. J. Lips (A.R.) het college van B. en W. de vraag gesteld, hoeveel geld uit de overheidskas is gespendeerd aan het „Pieter Vermeulen"-museum, dat in twee zalen van het Cultureel gebouw een riant onderkomen heeft gevonden. Hij kreeg toen voorlopig ten antwoord, dat het bedrag nader zou worden na gezocht, maar dat het bezoek aan het museum bepaald niet bevredigend ge noemd kan worden. Thans delen B. en W. mede, dat er in totaal f 31.648,61 is uitgegeven aan het museum voor inrichting en aankopen, salarissen en de omvangrijke rangschik king der collectie. »«»oc30oooDa>oo3Cöooooooocxxxxx>ooooooooc«xx»oox<xx>»» Schaakclub „Pat Mat" achter de borden De uitslagen van de onderlinge wedstrijd van de Kennemer Schaakclub „Pat Mat" is als volgt: Afdeling I: J. E. StrengersM. P. Suiker afg.; P. Zwart—J. C. de Haas O—l; P. Hart A. P. de Bruin 0—1; ir. D. S. Huygen—J. Zoontjes 01; G. PaardekoperB. Wülms afg.; J. ZoontjesG. Paardekoper 0—1; W. SteemanA. de Vries afg. Afdeling II: L. MostertmanK. Comis 10; B. M. Janssen—M. Soeteman 01; S. S. OppenheimerJ. Sonmeveld remise; J. A. RoodenbergA. Slings remise; A. Slings— J. Oort 10. Afdeling III: M. Metselaarir. E. de Vries 1—0; M. H. Pranger—B. Sauer 0—1; ir. J. M. NijhoffJ. Sauer 0—1. Afdeling IV: J. L. v. d. MeerW. P. v. d. Lely remise; E. ToffoliG. v. d. Berg 0—1; W. BuistD. M. Horst 10; A. W. Lubert— J. v. d. Struis 01; A. SteemanJ. F. Din- gerdis 01.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 12