„Schip" voor de jeugd aan de Kanaalstraat omstreeks de eerste Januari te water Twee fracties (WD en AR) tegen het „omleggingsplan" in streekplan-Noord Visserij-varia Ha ven berichten Samenwerkings-bereidheid in raad, „maar GS willen de gemeenten apart horen" QvjflUe&it In zusterhuis wordt hard gewerkt aan een totale metamorphose Een schip voor het honk 11 RAAD OP SCHEYBEECK Het RK-instuiftoneel Opvolger W. P. Visser in Provinciale Staten Scheepvaart WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1955 f jjJ GROTE LIJNEN was de Beverwijkse gemeenteraad het gisteravond roerend eens met de door het college van burgemeester en wethouders genoemde bezwaren tegen het streekplan IJmond-Noord, dus ook met diens voorkeur voor het „om leggingsplan". Deze bezwaren zullen dus Gedeputeerden bereiken met daarbij de aantekening „VVD en AR tegen", die op het laatste moment werd aangebracht. Mevrouw Allan en de heer K o g e r konden zich namelijk niet verenigen met dat „omleggingsplan" en zij wilden dit plan C gewijzigd zien, doch omdat de termijn van het indienen van het bezwaarschrift per 1 October afloopt, achtte de voorzitter, loco-burgemeester V e s s i e s, het niet verantwoord deze aangelegenheid alsnog in de voordracht te veranderen. Beide opposanten hielden voet bij stuk en voelden zich genoodzaakt tegen te stemmen. Wethouder G e r r i t s e diende hen vóór deze uitspraak nog een vaderlijke waarschuwing toe in de vorm van „weet, wat u doet!", maar dit mocht niet baten. De heer G e r r i t s e was van mening, dat de oorspronke lijke opzet van het streekplan funest was voor Beverwijk, daar de nieuwe weg Beverwijk zou afsnijden en alle middenstandszaken hiervan de nadelen zouden ondervinden. De voorzitter had dit standpunt reeds eerder uiteengezet en voegde hier nog aan toe, dat het door Beverwijk voorge stelde tracé het allerbeste voor de ontwik keling en stedenbouwkundige formatie van Beverwijk is. „Bij het eventueel aan nemen van het oorspronkelijke plan zullen vele verkeerstechnische en stedebouwkun- dige fouten worden gemaakt". Een ander punt van bespreking in het bezwaarschrift vormde de zeggenschap van Gedeputeerde Staten in nieuw te vestigen en bestaande bedrijven met als maatstaf het al dan niet „stuwend"-zijn van zo'n bedrijf. Unaniem was de raad van mening, dat dit een aantasting van de gemeentelijke autonomie zou betekenen en het bezwaar werd daarom gehandhaafd, Beverwijk wenst op dit punt geen inmenging van G.S. Meer samenwerking nodig De heer Koger (A.R.) zou graag ge zien hebben, dat er tussen de betrokken gemeenten (Velsen, Heemskerk, Beverwijk) meer samenwerking was geweest, doch voorzitter V e s s i e s attendeerde er op, dat G.S. een standpunt van elk der gemeenten apart beoogde. In het algemeen waren de raadsleden het er over eens, dat de inzage- tijd van het plan veel te kort was en dat men zich geen duidelijk beeld van de ont wikkelingsplannen kon vormen en mèt de voorzitter besloot men daarom door het indienen van dit bezwaarschrift een beslis sing te forceren. In deze ietwat historische vergadering, op hetzelfde moment dat Velsens raad bij eenkwam, werden diverse besluiten met hamerslag aanvaard, waaronder de voor stellen tot vaststelling van de partiële uit breidingsplannen „Oud Sportpark II 1955" en de „Warande". Dit laatste plan is al eerder in de raad geweest, doch door het College teruggenomen en tot aller tevre denheid gewijzigd. De achttien punten tellende agenda ver meldde onder meer het kiezen van een huurcommissie, een punt dat nog al wat stof opwierp, doordat de heer Koger vaststelde, dat de door het college voorge stelde candidaten deel uitmaakten van rood- en rooms-getinte werknemers-organisaties: een afvaardiging van het protestantse deel ontbrak. Hij diende een voorstel in de com missie tot zes man uit te breiden met dien ADVERTENTIE NU HET KOUDER WORDT.... hebben wij voor Uw kleuter een leuk vest, een vlotte broek, een aardig jack en prachtige jasjes met Franse coupe, in prijzen die 10 lager liggen dan voor September. voor BABY en KLEUTER Gr. Houtstr. 116 Haarlem - Tel. 13339 Anegang 46 Tel. 14651 Pryzen van Dinsdag. Gr. tong 4,10-3,90, gr.m. tong 3,40-3,25, kl.m. tong 3,30-3.15, kl. tong I 2,80-2,65, kl. tong II 2-1,86, tarbot I 2.50-2,15 per 1 kg. Kl. schol I 32-16, bot 28-23, v. haring 13-10, makreel 16-10, gr. schelvis 55, gr.m. schelvis 35-31, kl.m. schel vis 40-27. kl. schelvis I 30-23, kl. schelvis II 26-18, wijting 28-10, gr. gul 50-35, midd. gul 37-32, kl. gul 22-17, kl. haai 28, ham 100, poontjes 16, kl. koolvis wit 35 per 50 kg. Gr. kabeljauw 228-108, gr. koolvis zw. 84-80. gr. koolvis wit 98, gr. leng 70 per 125 kg. Aanvoer van Dinsdag. 12 kisten tong en tarbot, 25 schol, 10 bot, 6685 haring, 173Ó makreel, 240 schelvis, 135 wijting, 110 ka beljauw en gul, 4 leng, 2 haai, 3 ham. 2 poon, 12 koolvis, 10 diversen, totaal 8980 kisten. Besommingen van Dinsdag: IJM20 Hat- tem f 20210, IJM85 Wijker f 20090, SCH135 f 3650, KW59 f 2320, KW141 f 3710, KW74 f 4350, KW101 f 5810, SCH120 f 110, LL577 f 1160, LL778 f 370, LL798 f 4830, GG223 f 11820, Batavia f 16330. Besommingen van de staandnetvissers liepen tot f 300 per vaartuig. De prijs der karper was van 10 tot 12 ct. per pond. De nestvisserij nam de vorige week nog in be tekenis toe. Per etmaal van 5 tot 30 bak van 37</2 kilo. De pi-ijs bleek stabiel n.l. f2.40 per bak van 37Vï kilo. De vorige week (19 tot en met 24 Sept.) werd aangevoerd: 24.873 pond kuilpaling voor f23.201.99; 1564 pond lijnaal voor f 1534.33; 265 pond fuikaal voor f276.37; 6600 pond snoekbaars voor f4092.42; 2090 pond rode baars voor f 1104.06; 6705 pond blei en voorn voor f308.31; 135 pond kar per voor f 13.37; 1 schotje voor f 1.76 en 286.950 pond nest voor f 9195.60. De totale omzet bedroeg f39.728.21. Haringvangsten Vleetharing: KW 19 7 k., 161 10, 163 15, 170 9, 173 17, 50 40, 15 15, 44 15, 97 17, 110 15, 29 45, 39 8, 49 85, 78 15, 3 65, 6 17, 25 20, 138 10, 147 25, 47 50, 54 15, 140 120, 22 70, 86 50, 130 15, 151 70, 167 12, 42 50 uit halve vleet, 5 50 uit halve vleet, 23 94 uit halve vleet, 32 90 uit 80 netten. Geen vangst: KW 18 en 67. Travvlharing: KW 129 60 k., 85 40, 176 35, 40 80, 7 34, 9 12, 73 34, 127 50, 175 17, 37 20, IJM 75 58, IJM 283 90. Geen vangst: KW 16, 70, 20, 45, 38, 95; IJM 74. verstande, dat de aanvullende twee leden uit de protestantse kringen zullen worden gezocht. Dit voorstel werd door de heren De Ruiter (C.H.U.) ein Romunde (P. v. d. A.) ondersteund en door het col lege overgenomen. Als voorzitter werd mr. H. Colenbrander gekozen, terwijl de heren G. Gaarthuis, H. Kruithof, F. Peppels en A. W. Slief als leden zullen optreden. Later zal dan dit aantal met twee heren worden uitgebreid. Een voorstel tot de stichting van een ge meentelijk gymnastieklokaal aan de Ber gerslaan, hoek Wilgenlaan, ontmoette zo veel tegenstand, veroorzaakt door de als onjuist gekenmerkte ligging, dat het college dit voorstel weer heeft teruggenomen. Oudheidkamer weg Dat de Kennemer Oudheidkamer het veld moet ruimen, om het kantoorperso neel van Openbare Werken werkruimte te bezorgen, vonden verschillende raadsleden maar treurig, maar voorzitter V e s s i e s wist uit ervaring, hoe slecht het met de kantoorruimte van O.W. was gesteld en brak daarvoor dus een lans. Mevr. Allan (Vrijheid) verzocht mede namens de heren De Ruiter en Koger om, als het kon, dan toch alleen de boven verdieping te gebruiken, zodat de beneden zaal in gebruik zal kunnen blijven van de Kennemer Oudheidkamer. Als voornaamste argument gold het „kleine beetje historie", waarover Kennemerland kan beschikken en dat nu niet geheel aan de aandacht moet worden onttrokken. Het college beloofde dit verzoek in overweging te nemen en er nader op terug te zullen komen. Met niets dan felicitaties aan het adres van B. en W. werden de voorstellen tot verkoop van grond voor de stichting van een algemene openbare leesbibliotheek en van toezegging tot verhoogde subsidie aan de Stichting R.K. kinderuitzending begroet en aangenomen. Er zal een permanente feestversiering worden aangeschaft en in 156 étagewonin- gen aan en nabij de Laan van Kanaan zul len de souterrains van een betonnen bodem worden voorzien, terwijl de huur daar met 0.20 of 0.30 per week' zal worden ver hoogd. Zonder enige interruptie werd een cre- diet van 133.000.goedgekeurd voor uit breiding van het gasbuizennet te Heems kerk en voor de aanschaffing van gas meters. Het voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van opcen ten op de hoofdsom der grondbelasting, waardoor de gemeente in 1956 rond 49.000.meer ontvangt, werd eveneens zonder stemming goedgekeurd. Met de toezegging, dat er zo snel moge lijk een geschikte woonruimte zal worden gezocht, werd de heer A. J. Frijlink geko zen tot hoofd van de o.l. Julianaschool en een aantal dames benoemd tot lerares aan de gemeentelijke huishoud- en industrie school. Huizen aan de Plantage Nadat tegen sluitingstijd de raad zich nog een poos in comité had teruggetrokken, werd meegedeeld, dat er van de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting een beschikking was ontvangen voor de bouw van 102 woningwetwoningen aan de Plan tage. De woningen zullen worden gebouwd aan de Noordzijde van de Plantage tussen de Boeweg en de Florastraat. Voor de bouw van deze 90 étage-woningen en 12 eenge zinswoningen keurde de raad twee credie- ten goed, namelijk een van 177.880. voor de grondkosten en 1.427.681.voor de bouwkosten, terwijl het College werd gemachtigd een bijdrage uit 's Rijks kas aan te vragen en te aanvaarden in het na delig exploitatiesaldo van deze woningen. Met een lange lijst ingekomen stukken werd deze raadsvergadering gesloten. Het R.K. Instuif tem eel in Velsen-Noord, onderafdeling van de Instuif R.K. Jong Kennemerland, opent het nieuwe seizoen met de opvoering van het Amerikaanse blijspel in vier bedrijven „Het meisje uit het Westen" van J. J. W. Willemsen. Voor dit stuk, dat onder regie staat van Will Seignette, is door de leden gezamen lijk een geheel nieuw décor ontworpen en gebouwd. De uitvoeringen worden Zondag 2 en Maandag 3 October gegeven in het Jozefhuis aan de Wijkerstraatweg te Vel sen-Noord. Beide avonden is er na afloop gelegenheid tot het maken van een gezel lig dansje; Zondagavond met medewerking van de „Rhythm Serenaders" o.l.v. Johan Feyen en Maandagavond met medewerking van de „Dio's" o.l.v. Ton van de Braak. Dinsdag kwamen in IJmuiden binnen: Normandia van Gothenburg, Mulan van Parr Texelstroom van Liverpool, Gabon- kust van Antwrepen, Eugene A. Greene van Plymouth, Bristol van Plymouth, Ado nis van Udevalla, Johan van Oldenbarne- velt van New York, Ciudat de Neiva van Antwerpen, Iqua Femi van Noordzee, Ja son van Amsterdam, Sandettie van Manty- luoto. Vertrokken zijn: Netherlands Coast naar Rotterdam, Thor naar Stockholm, Zwerver naar Schevendngen, Jason naar de Noord zee, H. M. Vos naar de Noordzee, Kroon- borg naar Hamina, Iqua Femi naar Noord zee, Audacia naar Rotterdam, Zijpe naar Goole, Prinsengracht naar Rotterdam, Re- gina naar Zwijndrecht, Enggano naar Ham burg, Koh i Noor naar Rotterdam, Ardeas naar Hamburg, Falcon naar Londen, Mar griet L. naar Londen, Carpenbek naar West Indië. ~v' HET WISSELVALLIGE HERFSTWEER heeft allang het gat in de muur van de, eerste étage ontdekt, dat aan de Kanaalstraat gaapt in het vroegere „zusterhuis". De wind blaast af en toe een puts water naar binnen, die op de vloer van de voormalige kapel een mooie, glimmende plas water heeft getekend. Voor de ramen flappert het carton wat mistroostig in de regenflarden en achter de voordeur is het nog donker en stil. Helemaal geen „jeugdhonk", zoals dat wijd-open moet staan en vol van jong leven moet zijn, wil het als toevluchtsoord voor de ongeorganiseerde jeugd een doel hebben. Het is nog het ietwat eenzelve gebouw, dat het stille leven van een aantal religieuzen een sereen onderdak verschafte en er zou dus nog wel eens heel wat moeten gebeuren, eer hier de deur doorlopend open staat en de tafeltennisballen door de refter tikken, een stel meisjes handwerkt op een van de knusse bovenkamertjes en een opgewonden schare de voormalige slaapzalen der nonnen onder de kapspanten bevolkt. Maar wie even doorloopt in dit royale gebouw met zijn twee keukens, zijn vele kamers en zalen en zijn heerlijke sfecr-van-een-groot-huis zal er wel degelijk leven in ontdekken. Overal opgebroken vloeren en uitgehakte muren: ten teken dat het de Velser Jeugd Centrale ernst is met het streven, hier omstreeks de eerste Januari een jeugdhonk open te hebben, dat er wezen mag: froot, modern en gastvrij. Vooral gastvrij. Voor iedereen, ie er binnen wil vallen voor alle soorten van belangstel ling en voor de hele Velsense jeugd, die nu nog de straat als haar enig speelterrein bezit en waarover alleen nog maar negatief geklaagd wordt. Het is een heerlijk huis, dit vroegere zusterhuis geknipt voor het doel, dat de Veiser Jeugdcentrale zich er van voorge- steld heeft. Hamer en zaag klinken er nu nog luidruchtig door trappenhuis en op zolder als bewijs, dat de buitenkant met zijn blinde vensters slechts schijn is, maar als dat liedje straks is uitgezongen, kan het zelfs een verrukkelijk huis zijn voor de gasten, die er binnenrollen op elk uur van de dag en van de avond. Want achter de refter gelijkvloers waar de zuster vroegel- hun maaltijden ge bruikten, zit een wand van kasten als af scheiding naar een kamertje terwijl aan de andere kant van diezelfde refter een van de twee keukens pardon kombuizen er aan grenst. Zowel de kastenwand als de muur naar de keuken gaan er uit zodat er een grote recreatiezaal van komt, die voor tafeltennissen en biljarten ideaal wordt, met stillere hoeken voor rustige spelen. Achter die eerste keuken is nog een keuken te vinden, maar die blijft. En een buffetje zal toegang geven tot die zaal, waar nu nog niets, maar straks mis schien een hele serie aantrekkelijke spelen staat. Een kamer voor de schipper en zijn officieren, ook gelijkvloers, completeert het geheel, wanneer men de grote tuin althans over het hoofd wenst te zien, die een dorado kan worden voor de zomermaan den en een pracht van een object voor kleine tuiniers onder de toekomstige in- stuifcliëntèle. Huiskamer is kapel Dari de eerste étage. Allemaal kleinere vertrekken, hutten, gemaakt voor groeps werk voor een damcompetitie of een stel meisjes, dat nu eens rustig, ver van die jongens, wil zitten handwerken. Daar is ook de voormalige kapel te vinden met een vroom, Gotisch dak en kleine kleurige glas-in-lood ruitjes. Het zal er beetje lich ter moeten worden bij de verbouwing (de twee grote glas-in-loodramen hebben de zusters meegenomen tegelijk met het al De viering van het 50-jarig bestaan van de Technische Hogeschool in Delft werd Dinsdagochtend voortgezet met het aanbieden van cadeaux door vertegenwoordi gers van de gemeente Delft en personeel en studenten van de T.H. Op deze foto biedt de heer D. de Loor, burgemeester van Delft( rechts), een plan aan voor het bouwen van een studentenhuis. Links de president-curator van de T.H., prof. dr. C. H. v. d. Leeuw. taartje), maar de intimiteit van dit hoge vertrek zal toch bewaard blijven. Want hier zal de „roef" van het schip komen de knusse bibliotheek, het rustige gesprek- centrum, waar een mooie, grote boom kan worden opgezet, de kamer voor de denk sporten en ga zo maar door. Feestzaal op zolder Maar dan de zolder, de enorme zol der Vroeger slaapkamer, straks feest zaal. De vele vertrekjes, die zich in effen grijze beplankingen aan elkaar rijden, zijn er at uitgebroken en de trap is al zó verlegd, dat de ruimte nog groter is gaan lijken. Rondom de zaal in het centrum van de zolder komt een gang, achter de feestzaal waarom niet „de salon' zullen kleedkamertjes getim merd worden en wat toiletten en wie zich op deze zolder, die wel het „zonne dek" of het „kraaienest" zal gaan heten, niet thuisvoelt, is een wel zeer knorrig heer. teressen heeft en deze tot nuttige ontplooi ing kan brengen. Of dat nu is met „nuttige handwerken", met zeilen of met biljarten het is de VJC om het even, zolang er maar iets gebeurt, dat deze individuelen samenbrengt in een gemeenschapje en dat hen leert de menselijke waardigheid eens opnieuw te gaan bekijken. Of eenvoudiger: uitscheiden met nietsnutten, bouwen aan iets beters. J. F. „De Kennemers" naar Den Helder In verband met de uitwedstrijd van De Kennemers tegen Helder organiseert de supportersvereniging Rood-Zwart een autobustocht naar Den Helder. In de plaats van de heer W. P. Visser (Arbeid) die als zodanig ontslag heeft ge nomen, is tot lid van de Provinciale Staten van Noordholland benoemd de heer J. Harmsen te Velsen. Ampenan, 27 te New York. Amstelkroon, pas. 27 Miami n. Amsterdam. Arkeldijk, 27 v. Rotterdam n. New York. Albireo, 29 Montevideo verw. Alcyone, 27 v. Basrah n. Bandarshapur. Askot, 27 te Algiers. Argos, 27 v. Calamata n. Malaga. Atje Ray S, 10 Oct. Rotterdam verwacht. Beninkust, 27 te Rotterdam. Boschfontein, 27 te Antwerpen. Bandjermasin, 27 Surabaja verw. Borneo, 27 rede Belawan. Achter de grote zolder nóg een zolder, die als handenarbeidsruimte in gebruik zal worden genomen, en die nu al verleidelijk vol ligt met het mooiste materiaal, dat o knutselaars zich kunnen denken: de hele j Boskoop^' te' pfs'co1 UGZ' houten inboedel van de vroegere slaap- caitex Nederland, pass. 27 Algiers n. sidot. zaal I Cradle of Liberty, 26 m. W. Kp. St. Vincent Daar zal wel rap een toneeltje voor de Crania- 27 bij GaIaPas°s Arch- verw- n- Cura5a° feestzaal van getimmerd moeten worden, als het jeugdwerk hier eenmaal zijn vlag heeft geplant. Langzaam maar zeker verandert het huis. De rust is al gevlucht naar'de vele hoek jes, die het rijk is dank zij een vernuftig architect uit een voorbij tijdperk en de wat grauwe kleuren zullen straks ook wel gauw veranderen, als de jeugd eenmaal bezit heeft genomen van het gebouw. Want de kinderen zullen er zelf óók nog een heleboel aan moeten doen: verven bijvoor beeld. En wie de schouw beneden niet mooi vindt en er een bakstenen schouw tje voor in de plaats wil hebben: hij vatte de troffel. Daartoe zal er echter een raad van advies als reders naast het bestuur benoemd worden, die het contact met de woonwijken, waarin het honk staat, gaat onderhouden. Want dit jeugdhonk is be paald geen privé-opzetje van de VJC het is bedoeld als een gemeenschapsbezit in de ruimste zin des woords en de uit de buurtbewoners voortgekomen raad van advies zal dan ook een dikke vinger in de pap krijgen wat de verdere aankleding van het honk betreft. Tenslotte is het hun gebouw voor hün kinderen. Leiding en hulpleiding zullen samen met het bestuur weliswaar de grote lijn uitstippelen (en er hebben zich in middels al 15 hulpleidsters en -leiders aan gemeld terwijl binnenkort de sollicitaties naar de functie van algemeen leider tege moet gezien kan worden), maar de dage lijkse gang van zaken berust allereerst bij de jeugd zelf. En bij hun ouders. Bij de overdracht, begin volgend jaar, zal dan ook duidelijk doorklinken de boodschap: „Alsjeblieft - hier is het. Doe er maar mee, want ge wilt, maar gebruik het zo goed mogelijk Geen „clubs*' Eén ding mag niet. Geen clubvorming. Daar is dit honk bepaald niet voor. Clubs en verenigingen heeft Velsen genoeg. Het jeugdhonk is speciaal opgezet als „door gangshuis" tot vorming van de eerste fundamentele groepsgeest. Er zullen bij voorbeeld gezelschapjes gevormd worden, die zich op een goed moment beter in het verenigingsleven thuisvoelen. Graag zelfs want dan heeft de VJC met haar nieuwe honk het doel bereikt, waarnaar zij streeft: samenbrengen van de jonge mens, samen doen met deze jeugd, die wel degelijk in Dorestad, 27 te Montevideo. Delft, verm. 27 v. Cristobal n. Santiago de Cuba Eos, 27 Saloniki. Eemdijk, 27 te Lissabon. Farmsum, 24 v Port Said n. Londen. Fairsea, 27 Malta gepass n. Port Said. Gadiia, 27 v. Singapore n. Yokohama. Groote Beer, 27 v. Le Havre n. Halifax. Ganymedes, verm. 27 v. Ciudad Bolivar naar Mackenzie. Guineekust, 27 te Amsterdam. Hydra, 26 350 m. NO. Willemstad. Hecuba, 27 te Santiago de Cuba. Hera, 27 te Bremen. Indrapoera, 27 v. Aden n. Port Said. Joh. v. Oldenbarnevelt, 27 te Amsterdam. Jagersfontein, 27 te Antwerpen Jason, 27 v. Amsterdam op proefvaart. Kertosono, 27 v. Nacala n. Mombasa. Kalydon, 27 v. Sydney n. Miri. Loenerkerk, 27 te Bombay. Leersum, 27 te Galveston. Lieve Vrouwekerk, 27 v. Antwerpen n. Londen Maureen, 27 te Beira. Modjokerto, pass. 27 Finisterre n. Rotterdam. Moordrecht, pass. 27 Aden n. Rotterdam. Mijdrecht, 28 te Pto la Cruz. Minjak, 27 v. Madjene n. Balikpapan. Mataram, 27 Makassar. Musi, 27 te Palembang. Molenkerk, 27 te Aden. Macoina, pass. 27 Algiers n. Port Said. Murena, 27 200 m. ZO. Perth. Noordam, 27 te Rotterdam. Notos, 26 60 m. NO. Kp. Vilano. Oranjestad, 27 te Aruba. Oranje, 27 v. Colombo n. Suez. Ouwerkerk, pass. 27 Malta n. Port Said. Oranjefontein, 26 180 m. Z.t.W. Finisterre. Osiris, 27 te Curagao. Poelau Laut, pass. 27 Gibraltar n. Amsterdam Prins Fred. Willem, 27 te Le Havre. Prambanan, 27 Samarinda. Prins Alexander, pass. 27 Belle Isle n. Montreal Rotti, 27 te Genua. Rijnkerk, 27 v. Port Said n. Genua. Rotula, 30 Curagao. verw. Rondo, 27 v. Vizagapatam n. Colombo. Statue of Liberty, pass. 27 Gibraltar n. Phila delphia. Salatiga, 27 te Penang. Sirrah, 27 te Melbourne. Stad Amsterdam, 27 te Gourock. Sarangan, pass. 27 Kp. Finisterre n. Bona. Sarpedon, 27 Kingston verw. Stanvac Djirak, nacht 26-27 te Telokanson. Sibajak, 27 v. Aden n. Fremantle. Tjibantjet, 27 Singapore. Taria, 27 bij Azoren verw. Titus, 27 te Malta. Tjiwangi, 27 te Hongkong. Themisto, pass. 27 Anticosti eil. n. Belfast. Tjitjalengka, 27 te Santos. Trajanus, 27 v. St. Vincent n. Grenada. Triton, 27 te Pto la Cruz. Van Waerwijck, 27 te Mahe Seychellen eil. Van Linschoten, 27 te Conakry. Waterman, 27 v. Tj. Priok n. Aden. W. Alton Jones, 26 560 m. NO. Bermuda. Wonogiri, 27 1320 m. O. Formosa. Zijpenberg, 24 v. Narvik n. Bagnoli. KLEINE VAART Aries, 26 v. Munksund te Amsterdam. Albergen, verm. 27 v. Abo n. Hamina. HET HEEFT DE LEIDING van het Velsense jeugdwerk altijd door het j hoofd gespeeld, wanneer er nog eens P iets zou komen van een eigen „honk' s dat dit min of meer op de zee en haar 6. gewoonten en benamingen geïnspireerd j 8 zou moeten zijn. Nu het Jeugdhonk aan\ P de Kanaalstraat werkelijkheid wordt - v in bijgaand artikel vertellen wij u daarfy p meer van - is dit „scheepsidee" alleen J maar aangewakkerd door het feit, dat er nog een echt schip aan het honk verbonden wordt ook. De inspecteur X van de Maatschappij „Nederland", ka- 3 pitein Steen, heeft namelijk het Vel- B sense jeugdwerk een scheepssloep te- o gen een zeer zacht prijsje aangeboden, een bootje voor 32 personen, waarmee - J de honkjeugd kan leren zeilen en kan spelevaren op het Noordzeeko.naal, uiteraard onder deskundige leiding. Maar de jeugd zélf zal het cadeau bij ïj de ingebruikneming van het honk moe- 8 ten aanbieden en daartoe is de Velser Jeugdcentrale - lees hiervoor op dit 3 moment even vooral de heren W. Wes- seis en G. J. Kwakkel - een actie be- B 3 gonnen om via bonnetjes aan het be- nodigde geld te komen. Geld, dat in kwartjes en dubbeltjes ingezameld zal 8 worden, maar dat tenslotte tot een ei- 3 gen schip zal kunnen leiden. x Een loting van deze bonnetjes zal tegen 8 de eerste Januari uitwijzen, welke ver- tegenwoordigers de Velsense jeugd zullen mogen vertegenwoordigen bij de aanbieding van de sloep aan de leiding van het honk. Want de eerste Januari is de streefdatum, waarop het honk open moet als een grootse instuif voor iedereen en een doorgangshuis naar het georganiseerde jeugdwerk. >xcoooooooccccocoooax)co3coocooooo»oco3003cccooaocococ* Arnoudspolder, 28 v. Oporto te Guernsey verw. Audacia. 27 v. Amsterdam n. Rotterdam. Auriga, pass. 27 Brunsbüttel n. Antw. Aardenburgh, pass. 27 Vlissingen n. Stockholm Att S, 29 v. Swansea te Velsen verw. Beekbergen, verm. 27 v. Rotterdam n. Plymouth Bergsingel, 28 v. Esbjerg te Cardiff verw. Batavier I. pass. 27 Kp. Vilano n. Casablanca. Bill S, verm. 28 v. Swansea n. Amsterdam. Brem, 27 v. Antw n. Oporto. Bab T, 24 te Ramvik. Castor, 24 v. Stroo n. Ipswich. Deni, 28 v. Frederikshavn te Poole verw. De Ruyter, pass. 27 Vlissingen n. Gent. Duiveland, 27 v. Leith n. Grangemouth. Elizabeth Roorda, pass. 27 Goeree n. Antw. Erasmus. 27 v. Newcastle te Herrang verw. Escaut, 27 v. Rouaan te Antwerpen. Flevo B, 24 v. Gefle. Fraternité, 26 v. Boston n. Hobre. Gefle, 3 v. Hemosand te Parijs verw. Geziena Hendrika, 27 v. Rotterdam n. Esbjerg. Glory, 27 v. Amsterdam n. Warnemuende. Gazelle .pass. 26 Vlissingen n. Gent. Gerry S, verm. 26 v Swansea n. Amstredam. Hoc Vinces, verm. 28 v. Rotterdam n. Grimsby. Henrica, 29 v. Rotterdam te Dublin. Haaksbergen. 27 v. Antwerpen te Odense. Isola. pass. 27 Terscheliing n. Delfzijl. Ingeborg, 29 v. Helsinki te Hamburg verw. Jan Herman, pass. 27 Vlissingen n. Casablanca. Julia Mary, pas. 27 Vlissingen n. Sundsvall. Joost, 26 v. Zaandam n. Gent. Kemphaan, 27 v. Bremerhaven n. Haugesund. Kaap Falga, 22 v. Kopmanholmen n. Zaandam Kaap St. Vincent. 26 te Vasterik. LMypuck, verm. 27 v. Sluiskil n. Drogheda. Liberte. 26 v. Veyle te Ahr. Lacra. 27 v. Londen te Gent verw. Lucas Bols II, 27 v. Antw te Rotterdam. Larix, 26 te Kristinehamn. Midas, 26 v. Famagusta n. Tel Aviv. Matthew, 27 v. Immingham te Hommelvik verw. Merwehaven, verm. 28 v. Rotterdam n. Antw. Mu.lan, 27 v. Par te Amsterdam. Marie Sophie, 27 15 m. N. Smithknoll. Marne, pass. 27 Brunsbüttel n. Rotterdam. Martien, pass. 26 Kiel Holtenau n. Birkenhead Maymere, pass. 27 Vlissingen n. Londen. Nedea, pass. 27 Portland Bill n. Garston. Meres N, 26 v. Montevideo n. Santos. Mutua Fides, pass. 27 Sunk n. Londen. Nassauhaven, 27 v. Rotterdam te Varberg. Noorderhaven, 27 v. Kiel n. Nykobing. Nautic, 27 v. Vlaardingen te Rotterdam. Nijenburgh, pass. 26 Brunsbüttel n. R'dam. Odile R, pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Oosterdok, 27 v. Helsingborg n. Skagen. Olive, 27 v. Londen te Rotterdam verw. Oosterburgh, pass. 26 Kiel Holtenau n. Stockholm Pascholl, 27 v. Gothenburg te Kopenhagen verw. Philetas, 26 v. Barcelona n. Tarragona. Pavo, 24 v. Norrkoping n. Zaandam. Rejo, 27 v. Antwerpen te Rotterdam. Realta, pass. 27 Brunsbüttel n. Ronneby. Rien Teekman, 26 v. Amsterdam n. Kastrup. Roelf, 26 v. Oporto n. Leixoes. Swift, 26 v. Rouaan n. Parijs. Spes, pass. 27 Vlissingen n. Denemarken. Sporota, pass. 27 Vlissingen n. Cork. Spurt, 27 v. Hamburg n. Goole. Soemba, verm. 27 v. Moss n. Porsgrunn. Spurt, verm. 27 v. Hamburg n. Goole. Stella. Maris, 27 v. Middlesbro te Holmsund. Theano, 27 v. Dublin te Belfast. Texelstroom, 27 v. Liverpool te Amsterdam. Tyro, 26 v. Amsterdam te Rotterdam. Vliestroom, 27 v. Amsterdam n. IJmuiden. Volharding, pass. 27 Finisterre n. Nemours. Vrijburgh, 27 v. Casablanca te Londen. Vesta, 3 Oct. Parijs verwacht. Westpolder, 28 v. Lissabon n. Antwerpen. Wim (v), 27 v. Boston te Hadderslev. Westedok, 25 v. Amsterdam te Londen. Wega, 26 v. Amsterdam te Rotterdam. Zwaantiena, 27 v. Antw. te Sonderborg verw. Zijpe, 26 v. Zaandam te Amsterdam. SLEEPVAART Gele Zee, 26 180 m. O. Socotra. Goeree. 26 100 m. W.NW. Kp. St. Vincent met 2 bakken. Oostzee, pass. 26 Suez n. Hongkong met bagger molen en ponton. Roode Zee, 26 90 m. W. Algiers met twee bakken en ponton. Tyne, 26 720 m. NO. Pararivier met twee hek- wielers. Zwarte Zee, 27 60 m. Z. ten O. Brisbane met twee zuigers.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3