is AUTOMOBIELBEDRIJF Chr. school voor VGLO aan Radarstraat officieel geopend Agenda voor Veisen va Ervaren Woningstoffeerder mm Wat oecumene vermocht Nieuw type voor Nederland: een „huis" voor het kind Muzikaal jubileum VELNO's-leider B. Nog geen beslissing over uitbreiding Hoogovens en Breedband bij Hoogovens: de Kuhfus in 't zilver Wijk aan Zee Vanmorgen in de Vishal en op zee Luidsprekers vraagt 7 y 0 Scheepvaart TAPIJTEN BEDDEN MEUBELEN ZATERDAG 1 OCTOBER 1955 ADVERTENTIE m c ilNÖS 1889 DE DOOR INTERKERKELIJKE samenwerking in IJmuiden-West tot stand gebrachte Christelijke school voor "Voortgezet Gewoon Lager Onderwijs van de jhr. mr. P. J. Elout van Soeterwoude-stichting heeft gistermiddag na vier uur tal van genodigden binnen de op het vierkant aan de Radarstraat opgetrokken muren gehad. Op officiële wijze werd de school, die al een maand lang onder leiding van de heer A. Voerman in gebruik is, geopend door de voorzitter van het bestuur, de heer A. de Jong, waarna er voor een ieder gelegenheid bestond zich op de hoogte te stellen van de eisen, waaraan dit voor Velsen en ook voor Nederland nog geheel nieuw type school voor VGLO-onderwijs voldoet. Architect J. Schipper uit Zaandam heeft het Deense systeem van de hallenschool hier namelijk voor de eerste maal toegepast. Niet zonder reden. De „Elout van Soeterwoudeschool" diende te worden aangepast aan de behoefte van de plaatselijke bevolking en die vroeg om een hal, gelijk een huiskamer en een aantal lokaliteiten, die er omheen zouden worden geprojecteerd. Een huishoudlokaal, een handenarbeidlokaal, een naailokaal en een drietal theorielokalen vonden aldus rond de hal een voor elkaar niet storende plaats. Na het lezen van Johannes 4:116 en gebed van de heer A. de Jong heeft deze dank gebracht aan de wethouder van on derwijs, en het gemeentebestuur, de afde ling onderwijs van de secretarie, de inspec teur voor het lager onderwijs en alle aan nemers voor de prettige wijze van samen werking en de totstandkoming van de nieuwe VGLO-school. Ook tot alle kerkeraden, predikanten, besturen en hoofden van christelijke scho len sprak hij een woord van dank voor de grote samenwerking ondervonden bij de oprichting van deze school. Dit alles werd bereikt op de juiste oecumenische grond slag. Een bijzonder woord van dank heeft de heer de Jong gericht tot het hoofd van de school, de heer A. Voerman, die mede architect, aannemer, opzichter en krullen jongen was bij de bouw. De heer Voerman heeft bij de bouw van deze nieuwe onder wijsinstelling een school voor ogen gehad, die als tussenfase moest dienen tussen de lagere school en de maatschappij: een fase, zo gemaakt, dat het kind de maatschappij kan ingaan en er niet in verloren raakt. De heer Voerman adviseerde op elk terrein bij de totstandkoming van de school en di- verse instanties op VGLO-gebied komen nu al naar de Radarstraat in IJmuiden om hun licht op te steken. De heer De Jong bood de heer Voerman een vulpenset aan en toonde tevens een oorkonde, die een plaats zal krijgen in de school. Deze oor konde is geschreven ter herinnering aan de energieke arbeid van de heer Voerman bij de bouw van de school. Wijze van werken De heer A. Voerman heeft vervolgens ge sproken over de wijze waarop hij in dit schoolgebouw werkt. Hij beschouwt de school als een groot huis, waar alle leer lingen zich thuis voelen. De hal is de huis kamer van de VGLO-school, waarin kan worden gezongen, waarin films kunnen worden vertoond, waar ouderavonden kun nen worden gehouden en waar de leerlin gen kunnen samenkomen voor toneel, de clamatie en bijbellezingen. De heer Voerman meende, dat een mooier cadeau op de eerste September niet mogelijk was geweest. De school werd ge opend op de dag van de eerste lustrumvie ring van het Christelijke VGLO-onderwijs. Op 1 September werd namelijk begonnen met 33 leerlingen, nu zijn het er in het nieuwe gebouw welgeteld 83. In die vijf jaren is de school vele malen verhuisd: van de Pieter Vermeulenschool naar de Ossendorpschool, de Moerberg- ZATERDAG 1 OCTOBER IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur, „Rose Marie". Rex, 20 uur, (officieuze opgave) „De man zonder noodlot". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. Fancy Fair R.K. Jeugdwerk, jeugdsluis, Kanaalstraat, geopend van 14—17 en 2023 uur. Acc.ver. „IJmuidens Roem", 20 uur, Pa tronaatsgebouw, uitvoering. Groninger Ver. „Moushorn", Gem. Ver gaderzaal Abelenstraat, 20 uur, contact avond. Dierenbescherming afd. Velsen, Kerbert- asyl, 14 uur, hondenshow. SANTPOORT Speeltuinver. „Jong Santpoort", 20 uur, „Zomerlust", cabaret. ZONDAG 2 OCTOBER IJMUIDEN Thalia, 15 uur, „Donald Duck en zijn vriendjes" 19 en 21.15 uur, „Rose Marie". Rex, (officieuze opgave) 15 uur, „Ge heime instructie" 20 uur, „De man zonder noodlot". VELSEN-NOORD R.K. Instuiftoneel, 20 uur, Jozefhuis, to neeluitvoering. MAANDAG 3 OCTOBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Rose Marie". Rex, 20 uur, (officieuze opgave) „De man zonder noodlot". Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. VELSEN-NOORD R.K. Instuiftoneel, als Zondag. VELSEN Raadhuis, 1517 uur, spreekuur wethou der H. de Boer, onderwijs, sport en cul turele zaken. school en nog vele andere lokaliteiten. De heer Voerman bracht in dit verband dank aan tal van collegae. Training tot mens „Dit type onderwijs heeft bestaansrecht en is voldoende levensvatbaar" meende de heer Voerman vervolgens. „De industrie en de bedrijven hebben interesse voor de leer lingen van het VGLO-onderwijs. Daarbij is de school speciaal aangewezen voor die leerlingen, die niet of nog niet een middel bare schoolopleiding kunnen volgen. We geven hier de training tot mens, behande len hen als wordende mensen, want de tijd van gewoon schoolgaan is voorbij. De jon geren dienen zelf plannen te maken en moeten zelfstandig leren staan". De inspecteur voor het Lager Onderwijs, de heer A. Veldhuizen, heeft daarna ge sproken. „De VGLO-school heeft ruimte nodig" meende hij, „en hieraan heeft het elke VGLO-school tot nu toe ontbroken. De bewegingsvrijheid is een noodzaak en we mogen er vooral blii om zijn, dat het ge meentebestuur van Velsen geen bezwaren heeft gemaakt tegen het bedrag van de bouwkosten." Hij noemde het een symp toom, dat de zes a zeven VGLO-scholen in Velsen steeds moeten verhuizen: men heeft dit onderwijs nog niet zijn volle rechten toegekend". Ds. D. C. van Wijngaarden heeft vervol gens de eendrachtige samenwerking ge memoreerd, waarin men tot de bouw van deze school kon komen. De heer H. Re- miens, pas geïnstalleerd tot hoofd van de tweede Insingerschool, heeft de heer Voerman veel succes toegewenst en archi tect J. Schipper heeft tenslotte gesproken over de plezierige samenwerking tussen het schoolbestuur en zijn bureau. In Kennemerland heeft het amusements orkest de „Velno's" een goede naam. De leider van dit orkest, de heer Barend H. Kuhfus, is een van de voormannen in de instrumentmakerij van Hoogovens en aan gesloten bedrijven. Het valt dan ook niet te verwonderen, dat de huldiging van de heer Kuhfus, ter gelegenheid van zijn 25- jarige werkzaamheid, die hij in de instru mentmakerij heeft doorgebracht (op 29 September 1930 betrad hij als leerling instrumentmaker de werkplaats, zodat hem wellicht ook nog een gouden jubileum be schoren is) geheel in de muzikale-vocale sfeer was gehouden. In de overvolle can- tine van Walserij Oost (waaronder vele vertegenwoordigers van het brandweer corps, waarmede de jubilaris een innig contact heeft) werd dan ook de huldiging begonnen met een welkomstlied door 16 collega's. De heer P. R. Bentz van den Berg, direc teur, sprak de gelukwensen van de directie uit en accentueerde deze met de jubileum- In de te Amsterdam gehouden vergade ring der Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken N.V. zijn de cijfers over 1954-'55 met algemene stemmen goed gekeurd. Het dividend werd bepaald op 4 percent voor de prioriteits- en 12'/2 percent voor de gewone aandelen. Tevens werd goedgekeurd dat ten laste van de agio- reserve bonusaandelen worden uitgegeven ten bedrage van 5 percent van het nomi nale geplaatste gewone kapitaal. Mr. A. J. d'Ailly en mr. H. L. Woltersom, die aan de beurt van aftreden waren, werden als com missaris herkozen. In de vergadering van certificaathouders heeft het bestuur van de Hoogovens in ant woord op diverse vragen medegedeeld, dat naast de vergroting van de staalfabriek met eén zesde Siemens-Mattij-oven en diverse ifitbreidingen der transportinstal laties, plannen in studie zyn om tot een verdere uitbreiding te geraken. Ook by de Breedband wordt ernstige aandacht be steed aan een vergroting van de capaciteit. Het ligt in de bedoeling een gemeenschap pelijk besluit te nemen. Op dit ogenblik is de beslissing echter nog niet gevallen. Deze aangelegenheid vormt nog een onderwerp van ernstige studie. Op de vraag of de uitbreiding met een emissie gepaard zal gaan kon het bestuur geen antwoord geven. Ook de waardering van het pakket aan delen in de Dortmund Hörder Hüttenunion A.G. kwam ter sprake. Een der aanwezigen vroeg of de tijd nog niet gekomen was deze aandelen a pari op te nemen en dit ver gezeld te doen gaan van een bijstempeling of herwaardering van het uitstaande kapi taal. Het bestuur herhaalde zijn mededeling van het vorige jaar, dat pas aan een an dere waardering van genoemd aandelen pakket kan worden gedacht, zodra de D.H. H. rendement gaat geven. Het bestuur heeft zich echter over deze kwestie nog niet beraden en er is dus geen uitspraak mogelijk. Een eventuele bijstempeling van de aandelen brengt echter ook fiscale con sequenties met zich mede. Bij de D.H.H. viel bijzonder veel te reconstrueren en zware afschrijvingen waren fiscaal voor delig voor deze maatschappij. Bovendien moesten voor de wederopbouw vele lenin gen worden aangegaan, doch de directie van de Hoogovens heeft goede hoop, dat het stadium van rentabiliteit bij de D.H.H. zal komen. enveloppe. Namens de bedrijfsdirectie wer den de felicitaties van ir. F. W. E. Spies overgebracht en ir. G. W. van Stein Callen- fels overhandigde de jubilaris het vererend getuigschrift en het jubileumbord der Maatschappij. De leider van de instrumentmakerij, de heer H. H. Vrenegoor belichtte uitvoering de loopbaan van de jubilaris; hij roemde in het bijzonder diens vakmanschap en de prettige manier van omgang met allen in en buiten de afdeling. Hij overhandigde een armband-horloge. Een ras-echte instrument-„maker" zou ir. G. W. van Stein Callenfels deze jeugdige jubilaris niet willen noemen. Hij is typisch een man voor „service"-werk op het bedrijf en in deze kwaliteit wordt hij dan ook niet minder hooggeacht en gewaardeerd dan in zijn andere functies, waaraan hij zijn lei dende plaats heeft te danken. Andere afdelingen lieten zich evenmin on betuigd. Ir. D. A. van der Werff (chef Kooksfabriek) was voor deze de woord voerder en aan het slot van zijn waar derende getuigenis voor het werk en de behulpzaamheid van de jubilaris, bood de heer Van der Werff met een hartelijk woord een geschenk van die andere af delingen aan. Drs. A. Demmers betuigde hulde namens Kennemer Staten en Fivoy voor des jubila ris' medewerking. Een beroep daarop is nimmer tevergeefs, waarvoor spreker namens velen, zeer velen dank zegde. Tussen het optreden van de verschillende sprekers trad 't bovengenoemde koor naar voren om deze jubileumviering met een schoon klinkend lied op te luisteren en in het bijzonder bracht het een vocale hulde aan mevrouw Kuhfus, die overigens ook niet door de woordvoerders werd voorbij gegaan en eveneens geschenken mocht ont vangen. „Man without a star" (Man zonder nood lot) is de titel van de rolprent, die het doek van R e x tot en met Maandag vult. Het is een drukke geschiedenis, waarin Kirk „Vincent" Douglas onverschrokken de hoofdrol vervult en waarin nogal eens een klap valt. De „laaiende conflicten" zijn in meerderheid conflicten rond de fraaie ge stalte van enige inderdaad aantrekkelijke jongedames, maar hebben verder niet veel meer om het lijf, dan dat zij op de vuist worden beslist, waarin Kirk een opval lende braafheid aan de dag legt. Zondag middag draait Rex „Geheime instructie": „Teodora" (Luxo r, Vrijdag tot en met Zondag). De vrijheden, die de Italiaanse filmindustrie zich is gaan veroorloven sinds zij de eerste jaren na de oorlog een serie verrukkelijke neo-realistische pro ducten opleverde, die echter nóg niet ge noeg bleken op te leveren, zijn samenge bundeld in dit barokke werk van Riccardo Freda, welke er het leven van de Byzan tijnse keizerin Teodora voor uit het ge schiedenisboekje opzocht, voor de hoofdrol Gianna Maria Canale charterde en een aantal grootse scènes aaneenlijmde in de overtuiging, dat hij de filmkunst daarmee diende. Het resultaat werd een snoer van dikke, overvoerde scènes, waarin slechts een zeer dun draadje er voor zorgt, dat de zaak niet geheel uit elkaar rolt. Het moet evenwel gezegd worden: Gianna Maria is een welgeschapen keizerin. Maandag tot en met Woensdag draait Luxor „Het schandaal". „Mercella, het circuskind" (Kenne- m e r-Theater, Vrijdag tot en met Maan dag). Het circusleven blijft een onuitput telijke bron voor cineasten en inderdaad is er elke keer wel weer wat nieuws uit deze kleurige wereld van klatergoud en roman tiek te puren. Borghesio, die deze Marcella voor zijn rekening nam, zette een kleine, pedante, jongedame, die indertijd de Oscar kreeg als de beste „kinderactrice" ter we- reld(!) met haar moeder in de maalstroom van het circusbedrijf, zocht een mooie, forse hond als tegenspeler en kreeg een aanvaardbaar geheel met net genoeg realis me om niet sentimenteel te worden en juist voldoende romantiek om niet te veel huiveringen te verwekken. Brigitte Fossey speelde de hoofdrol en die Oscar is inder daad wel verdiend. „De schatten van Dakaru" (WB, Vrijdag tot en met Maandag) vertelt onomwonden over een verleidelijk meisje uit warme lan den, dat bijzonder weinig aan heeft van wege de warmte en wier eer bedreigd wordt door een horde ongure muiters, die zowaar aan land zijn gekomen. Maar ge lukkig is er John Ireland, die keer op keer het blanke staal trekt en telkens op het nippertje tussenbeide komt om het mooie vrouwtje voor erge dingen te behoeden. Wanneer ge weet, dat Yvonne de Carlo voor die gelegenheid met wat donkere schmink is bewerkt, zult ge beseffen, hoe vreselijk het allemaal is. In velerlei op zicht. „De Godin der Jungle" tovert Zondag middag een eveneens verleidelijk meisje op het doek aan de Peperstraat, waar deze za ken er nog steeds in gaan als gesneden koek. „Rose Marie" (Thalia) Ziedaar de cinemascopische,stereophonische filmversie van de bekende operette uit de twintiger jaren. Maar wat er door de bovenomschre ven technische vervorming ook aan ver anderd mag zijn, de ontredderde bekoor lijkheid van Rose Marie, de gepassionneerde Indian Lovecall en de goede afloop zijn hetzelfde gebleven. Alleen ziet men nu ook het omringende Canadese berglandschap, dat door de ruim telijke weergave zoveel te indrukwekken der is geworden. Door de nieuwe geluids weergave valt hier en daar duidelijk op dat het geluid van die kant komt waar het volgens het beeld wordt voortgebracht. Maar men krijgt geenszins het gevoel dit vroeger gemist te hebben. Het komt ons voor dat de techniek hier heeft trachten te bewerkstelligen wat de menselijke sug gestie altijd zelf al heeft gedaan. Ann Blyth is een uitstekende verpersoon lijking van de moeilijk te temmen Rose Marie en Fernando Lamas ervaart als ser geant van de Mounted Police hoe moeilijk dit wel is, nadat hij haar in het wild ge vangen heeft. Hij ervaart voorts welk een ondankbaar karwei het is, want het lied „I have to love" dat uit haar slaapkamer raam weerklinkt, geldt niet hem maar een al even ontembare pelsjager(Howard Keel). Hij doorstaat het echter meesterlijk en redt zijn medeminnaar die hem bij iedere ontmoeting spottend vraagt „hoe gaat het met de wet?" zelfs van de strop door in een heel penibel geval zijn onschuld te bewijzen. H. B. „Tanganyika" Een wegens moord gezochte blanke vlucht naar Tanganyika, waar hij negerstammen ophitst tot moord en razernij. Een hout hakker bindt de strijd aan, geassisteerd door twee slachtoffers van de benden: een tourist (die later een broer van de moorde naar blijkt te zijn) en een vrouw, die een nichtje en een neefje onder haar hoede heeft. De moordenaar sterft aan het eind van de film, na nog zijn broer doodgescho ten te hebben. De houthakker beleeft het eind van de film met de vrouw liefhebbend in zijn armen. Tussen begin en eind wordt de bezoekers niets onthouden wat vier blanken zoal in het spannende oerwoud mee dienen te maken, wil het thema „uitgediept" zijn. De film is spannend en in kleuren. N. „De Zeezangertjes" met „De pruik van de koning" In de geheel gevulde zaal van café „De Zon" heeft het kinder-operettekoor „De Zeezangertjes" te Wijk aan Zee een opvoe ring gegeven van de operette „De pruik van de Koning". Dank zij een voortreffe lijke rolkennis en een goed verzorgd décor heeft de opvoering de ouders der kinderen en andere belangstellenden enige genot volle uren bezorgd. De heldere kinderstem metjes zongen dat het een lieve lust was en zij leefden zich geheel in. De bijzonder goede aankleding maakte dit alles een lust voor het oog. Het was een echt sprookje, waarin onmisbare figuren als kabouters en rovers niet ontbraken. De dames E. G. Vis en A. C. van der Helm hebben eer van hun werk gehad en met belangstelling zien wij de volgende uitvoering tegemoet. Vertrokken IJM 20 Johannes Polderman, 35 Postboy, 211 Wiron 2, 208 Wiron 5, 222, 318; KW 57 Dina Marie, 28 Verwachting, 135 Emma Wilhelmina, 62; UK 72, 87, 73, 28, 103, 141, 91, 57, 52, 70, 126, 90, 44, 14, 86, 194, 49. 64, 136, 34, 176, 32, 48; GG 469 (Zw.); EH 8; TX 39, 37, 36, 33, 17. Vangsten van de dag Marianne, 60 m. hrg. en mkr. en 8 m. wijting; Leendret Jacoba, 7 m. vis, geen tong; Arendje Jacoba, 5 m. vis, geen tong; Anne Marie, 8 m. vis, geen tong; Rein, 10 kg. en 3 m. vis; Victoria, 5 kg. en 8 m. vis; Stern, 5 kg. en 8 m. vis en 1 m. zw. vis; Hermina 4, 5 m. vis, geen tong; Willy Alida 7 m. vis, geen tong; Albatros, 10Vi m. vis, geen tong; Gerda Marianne, 4 m. vis, geen tong; Johanna Cornelia, zender kapot; Adriana Catharina, 2 kg. en 5 m. vis; Arendje, 6 m. vis, geen tong; Alida Jacoba, 10 kg. en 4 m. vis; Gebroeders, 6 m. vis, geen tong; Jana, 6 m. vis, geen tong; Vier Gebroeders, 9 m. vis, geen tong; Hendrikje, 7 m. vis, geen tong; Klaas Jr., 10 kg. en 6 m. vis; Emisel, 6 m. vis, geen tong; Hoop 1, 7 m. vis, geen tong; Vios, geen vangst, vast gelopen; Verwachting. 3 m, vis, geen tong; Magda, 7 m. vis, geen tong; Nehim 1. 10 kg. en 7 m. vis; Nehim 2, 5 kg. en 7 m. vis; Nehim 3, 6 m. vis, geen tong; Nehim 4, 10 kg. en 5 m. vis; Flevo, 10 m. hoops; Tiny, 8 m. vis, geen tong. Wat er was Van de trawlervloot was vandaag de „Abraham" (van Dinsdag 20 Sept.) aan de afslag met 1500 kisten, waarvan 1150 ha ring, 80 makreel, 150 schelvis, 80 wijting, 40 kabeljauw en gul. Voorts loste de KW. 52 200 kisten haring en 20 diversen en de KW. 165 150 diversen, meest schelvis. De kleine vaart zoVgde voor 10.000 kg tongen en 350 kisten schol. Voor de export Grote tong deed vanmorgen f 4.70 tot f 4.90, grootmiddel f 3.25 tot f 3.50. klein- middel f 2.75 tot f 2.80, tong 1 f 2.70 tot f 2.80. slips f 1.60. De grote tarbot haalde f 3 tot f 3.40, kisten grote kabeljauw f 144 en middel f 120 tot f 116. De grote schol noteerde f 55 tot f 60, middel schol f 55 tot f 60. de zetschol f 55 en de schol 1 f 45 tot f 50. Binnenland in Grote gul maakte vanmorgen f 43 tot f 45, middel gul f 34 tot f 36. torgullen f 22 tot f 26. Wijting leverde f 20 tot f 23 op. grootmiddel schelvis f 43 tot, f 55. klein- middel f 38 tot f 40. pennen f 38 tot f 31 en braadschelvis f 23 tot f 30. De schol 2 noteerde f 37 tot f 27 en de schol 3 f 15 tot f 20. Haring ging van de hand voor f 12 tot f 16. Wat er komt Voor de Maandagmarkt waren vanmor gen officieel drie boten bekend- de „Fla mingo" (van 22 Sept.) met 1300 kisten, waarvan 1000 makreel. 150 schelvis, 100 haring. 20 gul en kabeljauw en 30 diversen: de „Soerabaia" (van 21 Sent 1 met 1410 kisten, waarvan 1150 makreel. 200 schelvis, 50 haring. 20 kabejauwen. 10 diversen en de „Haarlem" (van 23 Sept.) met 1900 kisten haring. Binnengekomen IJM. 79 Soerabaya, 25 Flamingo, 74 Mar tha, 283 Martenshoek, 205. 226, 249, 239; KW. 129 Bali. 20 Grietje. 52 Vrouw Anna, 160 Aleida. 108 Gebroeders. 47 Noordzee, 155 Arie. 140 Voorwaarts. 78 Excelsior 2, 35. 71. 128, 77, 105; VL. 47 Abraham: UK. 104. 90. 73. 32. 48. 176. 1. 202. 7. 85. 24. 90, 169, 215, 48; SCH. 126; TX. 4; VD. 9: BIT. 33. Alamak. 29 v. Port Said n. Genua. Alblasserdijk. 22 te New York. Alderamin. SO v. Aden n. Suez. Algenib. 29 te Rotterdam. Aagtekerk, pass. 30 Gibraltar n. Marseille. Alnati. 30 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Amor. 30 Algiers. Almkerk. 30 te Yokohama. Amerskerk, 30 Hongkong. Abbekerk, pass. 30 Ouessant n. Genua. Agamemnon, 30 te Cp. Haitien. Banka, 30 Suez. Bloemfontein, 30 v. Durban n. East London. Beninkust, 30 te Amsterdam. Bacchus, 30 Amsterdam verwacht. Bontekoe, 30 v. Soerabaja te Tj. Priok. Bali, 30 Belawan. Caltex Leiden, 30 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex The Hague, 1 Oct. Sidon. Caltex Utrecht, 1 Oct. Sidon. Congostroom, 30 te Amsterdam. Cottica, 29 v. Funchal n. Barbados. Caltex Leiden, 30 Sidon verwacht. Ceronia, 30 te Ballkpapan. Celebes, 30 Belawan. Cradle of Liberty. 29 290 m. W.NW. Flores. Cistula, 30 v. Avonmouth n. Stanlow. Camitia, 5 Oct. te Curasao verw. Crania, 30 te Balboa n. Curasao. Coryda, 15 Oct. te Amsterdam. Duivendrecht, 30 v. Liverpool n. Houston. Delft, 30 te St. Maria Cuba. Esso Rotterdam apss. 30 Lissabon n. Sidon. Ena, 30 Havanna verwacht. Fairsea, 30 te Port Said. Fairsea, 30 Suez. Falco, 2 Oct. Montreal verwacht. Felipes, 30 Priok. Gordias, 30 v. Amsterdam te Rotterdam. Guineekust, 29 v. Amsterdam n. Hamburg. Grootekerk, 30 v. Hongkong n. Singapore. Heelsum, 30 v. Amsterdam n. Hamburg. Hera, 29 te Antwerpen. Ivoorkust, 1 Oct. Dakar. Karimata, 30 v. Djeddah n. Djibouti. Kaloekoe, 30 Sorong. Kasimbar, 30 Dobo. Kellia, 30 te Montevideo. Lekhaven, 29 v. Buenos Aires n. Santos. Leto, 29 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Loosdrecht, 30 v. Narvik n. Antwerpen. Modjokerto, 29 te Rotterdam. Maasdam, 30 New York. Mariekerk, pass. 30 Finisterre n. Antwerpen. Mirza, 30 v. Abadan n. Port Soedan. Molenkerk, 30 570 m. ZW. Karachi. Moordrecht, 1 Oct. Suez. Myonia, 30 Port Said. Manoeran, 30 Donggala. Macoma, 2 Oct. Suez verwacht n. Bahrein. Marisa, 1 Oct. bij Gibraltar verw. Marpessa, 5 Oct. Dundee verw. Myonia. 30 Port Said verwacht. Mirza, 30 v. Abadan n. Port Said. Nias, 30 Madras. Nieuw Holland, 30 v. Melbourne n. Sydney. Notos, 30 te Rotterdam. Oranjefontein, pass. 30 Dakar n. Kaapstad. Ouwerkerk, 30 v. Suez n. Djibouti. Omala, 30 Beyrouth. Ootmarsum, 2 Oct. Le Havre verwacht. Overijsel, 30 Newcastle (N.S.W.). Pendrecht, pass. 30 Finisterre n. Rotterdam. Polydorus, pass. 30 Minikoy n. Djibouti. Pieter S. 30 Rotterdam. Poelau Laut, pass. 30 Ouessant n. Amsterdam Polyphemus, 30 te Surabaja. Plancius, 30 Surabaja. Pygmalion. 30 New Orleans. Papara (KRL), pass. 30 Brunsbüttel n. Aarhus. Perna, 2 Oct. Curacao verw. Pieter S, 30 te Rotterdam. Prins Joh. W. Friso. 30 v. Rotterdam te Antw Rotti, 30 te Marseille. Reyniersz, 30 Inobonto. Soestdijk. 30 te Suez Sunetta, 29 v. Bena el Ahmadi n. Kawasaki. Stad Arnhem, pass. 30 Lands End n. Sevenislands Stad Dordrecht, pass. 30 Gibraltar n. Dordrecht Siberoet, 30 v. Tamave n. Mauritius. Stanvac Benekat, 1 Oct Tj. Priok verw. Siberoet, 1 Oct. Mauritius verw. Sawega, 30 te Savona. Stentor, 30 te Trinidad. Tara, 30 te New Orleans. Talisse, 30 Surabaja. Tjisondari, 30 Singapore. Taria, 3 Oct. Stanlow verwacht. Tomocyclus begin Oct. v. Curacao n. R'dam. Van Noort, 30 te Brisbane. Van Riebeeck, 30 te Makassar. Van Riemsdijk, 30 Belawan. Waal, pass. 30 Gibraltar n. Hamburg. Willemstad. 30 v. Dover n. Trinidad. Wonogiri, 30 280 m. ZO. Zuidp. Formosa. Willem Ruys, 30 te Southampton. Willemstad, 30 v. Amsterdam te Dover. Wonosari, 29 v. Manilla n. San Francisco. Zeeland (KRL), pass. 30 Ceylon n. Belawan. KLEINE VAART Appingedam, 29 v. Rotterdam n. Lissabon. Arnoudspolder, 1 Oct. v. Guernsey te Antw. Audacia, verm. 3 v. Rotterdam n. Huil. Aardenburgh, pass. 30 Kiel Holtenau n. Stock- Admiralengracht, 30 v. Amsterdam te Londen. Algarve, 330 v. d. Washbaai te Sunderland verw. Aries, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Atlantis, 30 v. Skelleftea te Huil verw. Att S, 30 v. Rotterdam n. Swansea. Adriaantje Elizabeth, 30 v. Silloth te IJm. Algarve, 30 t.h.v. de Tees n. Sunderland. Boreas, 26 v. Amsterdam te Kopenhagen. Bergsingel, 1 Oct v. Cardiff te Rotterdam Bab T, 28 v. Ramvik n. Zaandam. Batavier III, pass. 30 Finisterre n. Rotterdam. Betty Anne S, verm. 1 Oct. v. Lissabon naar Jersey. Beekbergen, 30 v. Rotterdam te Plymouth. Cinderella, 30 v. Duinkerken te Rotterdam. Domburgh, 30 v. Londen te Rotterdam. Dido, pass. 30 Ouessant n. Bilbao. Driebergen, 30 v. Methil te Kopenhagen. Deni, 30 v. Poole te Teignmouth. Egbert Wagenborg, 30 v. Amsterdam n. Skutskar Emke, pass. 30 Dudgeon n. Middlesbro. Equator, 30 v. Raumo te Aberdeen verw. Eibergen, 30 v. Bilbao te Requijada. Eljo, 30 v. Kil Holtenau n. Sligo. Elsenburgh, pass. 30 Kp. Roca n. Londen. Erasmus, verm. 30 v. Herrang n. Kramfors. Export II, 30 v. Londen te Rotterdam. Flevo, 24 v. Gefle n. Dublin. Fram, 30 v. Karlshamn te Rotterdam. Fiducia, 30 v. Boston n. Maassluis. Gerry S, verm. 30 v. Amstredam n. Vlaardingen Goote verm. 30 v. Manchester n. Rotterdam. Haaksbergen, verm. 30 v. Randers n. Norrkoping Heemraadsingei, verm. 30 v. Bayonne n. Wisbech Import, 30 v. Antwerpen te Rotterdam. Ida D, 2 Oct. v. Bastia te Lowestoft verw. Joost. 28 v. Gent n. Stockholm. Julia Mary, pass. 29 Holtenau n. Sundsvall. Kemphaan, 30 v. Haugesund te Stavanger. Kaap Falga, 28 te Zaandam. Kaap St. Vincent, 29 v. Vastervik n. Rotterdam. Leuvehaven, v. 1 Oct. v. Karlshamn n. Capelle. Larix, 28 te Otterbacken. Midas, 27 Famagusta te Tel Aviv. Marne, 30 v. Antwerpen te Rotterdam. Merwestad, verm. 30 v. Colijnsplaat n. Stock holm. Margaretha, pas. 30 Vlissingen n. Londen. Mulan, 30 v. IJmuiden te Londen verw. Myfem, 30 v. Nykoping n. Stockholm. Mypuck, 1 Oct. v. Sluiskil te Drogheda verw. Marwit, 30 ten ZW. v. Dungeness n. Duclair. Nassauhaven, 30 v. Gothenburg n. Rotterdam. Noorderlicht, verm. 1 Oct v. Fenit n. Swansea. Phidias, 29 v. Rotterdam n. Livorno. Pavo, 28 te Zaandam. Rijnhaven, 30 v. Duinkerken te Rotterdam. Ruby, 30 v. Middlesbro te Rotterdam. Stella, Maris, 30 v. Stockholm n. Krimpen. Santa Margherita, pass. 30 Vlissingen n. Gefle. Spoorhaven, 30 v. Liverpool te St. Malo verw. Sonsbeek, 30 v. Leith te Rotterdam. Taormina, verm. 30 v. Skive n. Furr. Tilly, 29 Gothenburg gep. n. Zaandam. Texelstroom, 30 v. Amsterdam n. Liverpool. Thames, 30 v. Antwerpen te Vlissingen. Twee Gebroeders, 30 v. Rotterdam te A'dam. Paris, 30 ten Z.ZW. Dungeness. Tine, 30 Soderhamn ten anker. Urmajo, 30 v. Amsterdam n. Antwerpen. Vrijburgh, 30 v. Londen te Rotterdam. Volharding, 30 v. Rotterdam te Nemours. Wickenburgh, 30 180 m. N. ten O. Finisterre. Westereems, 1 Oct. v. Veitsiluoto te Antw. verw Westersingel, verm. 1 Oct. v. Tonnay Charente naar Plymouth. Westerdok, 29 v. Londen te Amsterdam. Zwaantiena, 30 v. Sonderborg te Gothenburg. SLEEPVAART Goeree, 30 v. Rotterdam te Las Palmas met twee bakken. Oostzee, 29 30 m. Z. ten O. Daedalus met bagger molen en ponton. Pooizee, pass. 29 Burlings eil. n. Marseille met bak. Rode Zee, 30 v. Bizerta n. Lissabon. Tyne, 29 360 m. O.NO. Pararivier met twee hek- wielers. Zwarte Zee, pass. 30 Kp. Townshend n. Rotter dam met twee zuigers. NET MEISJE z. z. g. g. voor 2 a 3 dagen per week in winkel. Brieven L 4558. MACHINESTIKSTERS en handwerksters, perser en leerlingen gevr. Miezérus, Zijlweg 55, Haarlem. NETTE WERKSTER GEVR. 1 ocht. p. week. Mevr. Wijn stroom, Lange Nieuwstr. 582, IJmuiden. NETTE HUISHOUDSTER b z. a. middelb. lft. N.-H. bij heer alleen. Brieven L 4556. Dame. net handschr., vraagt THUISWERK. Br. L 4559 GROOTWERKER en Kleer makers naaisters gevr. voor onze afdeling Maatkleding. Uitsluitend 1ste krachten. Miezérus, Zijlweg 55, H'lem. WASMACHINEFABR. heeft regelmatig electrische was machines met lichte emaille- beschadigingen Gloednieuw, met garantie f 155, desgew afbetaling. Centrifuges f 150. Afd. Depót, Anna van Bu- renlaan 44, Tel. 39204. VOLKSWAGEN-VERHUUR zonder chauffeur, type 1955 met radio, voor binnen- en buitenland Garage G Be- rendsen en Zn.. Edisonstr 4 IJmuiden. WIJ VERHUREN voor elke gelegenheid tafels, stoelen, glaswerk, porcelein, electr. gramofoon met platen, lucht bedden, ledikanten en de kens. Eerste IJmuider Ver- huurin richting Trompstraat 35. Tel 4273, IJmuiden. EEN BETERE ONTVANGST met een Wisi-antenne, f 6.10 geplaatst f 8.10 Fil. Velo, Trompstraat 68. IJm. Telef. no. 5198 OLIESTOOK? Somy haarden en kachels, Barridon-bran- ders voor inbouw. Inl. Drie- huizerkerkweg 80 en Rijnstr. no. 108. Een dubbelkops SCHEER- APP. PHILISHAVE nu f 39.75 Fil. Velo, Trompstr. 68, IJm Tel. 5198 Grote sortering WRINGERS ACME nu f 66.65. Fil. Velo, Trompstr. 68, IJm. Tel. 5198 MET EEN „VELO" kan zelfs een kind de was doen. Fil Velo, Trompstraat 68. IJm VERHUUR WASMACHINES (bondstarief) Filiaal Velo. Trompstr. 68, tel 5198 IJm.O. UW KUNSTGEBIT STUK? Rep. in 1 uur gereed. Dagel v. 8.30 v.m.6 u. n.m. Tev Mnd., Woensd. en Vrijdav. tot 9 u. H. Olivier, Acaciastr. 16, achter Ziekenhuis. Spec. reparatie-Inrichting. MACHINAAL KNOOPSGA TEN MAKEN. Gerard Dou- straat 8. IJmuiden-Oost. KOUSEN REPARATIE Mevr. Visser, Tasmanstraat 4 v/h. Dirk Hartoghdwarsstr. IJm. UW MEUBELEN opnieuw gestoffeerd. Bet. v.a. f 2 p. w. Brieven L 4283. ALLE MERKEN STOFZUI GERS f 2.50 p. w. zonder vooruitbetaling. Hartendorp Gen. Cronjéstraat 43, H'lem Kruidbergerweg 51, Sant poort (D.) LUXE VERHUUR zonder chauffeur. Tel. 6186, Kenne- merlaan 130. Tel. 4457. Vel- serduinweg 200. Deelnemers gevr. v. LEES KRING, alle bekende bladen vanaf 50 ct. per week. Harry Servaas, Scheldestraat hoek Lingestraat 1, IJm.-O. aslijn t. Z. watertoren. Rijksambt. gezin z. k. woning in aanbouw, zoekt voor pl.m. y: jaar een ZIT- en SLAAP KAMER met voll. pens. of kookgelegenh. liefst omgev. Driehuis-Velsen. Br. L 4560. Jong echtp. z. kinderen zkt. KAMERS m. gebr. van keu ken. Brieven L 4562 bur. v. d. blad. RUILEN: huis 5 k.. keuk., plaats, omg. ziekenh. huur f 6.95. Wil gaarne huis met tuin ook omgev. ziekenhuis. Hogere huur geen bezwaar. Brieven L 4561 WONINGRUIL. Amsterdam- IJmuiden. Aangeb. zonnige 3e etage, 2 kamers suite, 2 slaapkamers, keuken, waran da en balcon, en zolderkamer nette stand. Brieven L 4554. WONINGRUIL. Vrij huis met zolder. Alex. Bellstr. v. 4 kam. flat, liefst De Noostr. Brieven L 4563 „GERMAINE" HAARD te koop. Maasstr. 45. IJmuiden 's Avonds na 6 uur. TE KOOP: jongenswinterjas als nieuw, leeft. 12-13 jaar. De Ruyterstraat 57, IJm.-O. Prima „ZüNDAPP" MOTOR 200 c.c. 1948 te koop f 300. Dolfijnstraat 216, IJmuiden. Duinwijk. LOMPEN, METALEN. OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij U gehaald door Fa. Max Gosschalk, Kanaalstraat 48. Tel. 5852. TE KOOP: Gazelle tandem met Victoria motor, beide pr. st. Zeeweg 346. Driehuis. Zwarte AVONDJAPON te k„ kort, m. 40 m. tule rok f 35. Zeeweg 121, IJm.-O. Lichte LUXE WAGEN gevr. liefst een Minor. A. Tromp, Wijk aan Zeeërweg 101, IJm. TRAPAUTO te koop gevr. of 4 wielen. Roerstraat 33, IJm. TE KOOP: 3 delig 2 pers. kapok bedstel m. peluw en onderdek in pr. st. f 32.50, Lange Nieuwstraat 514. TE KOOP: nieuwe pick-up en 20 moderne populaire pla ten o.a. Malando The 3 Jack sons, trio „Los Paraguayos", Tobi Rix enz. teg. elk aann. bod. J. Visser, Pres. Kruger- straat 28 B. IJmuiden. DAME, erv. kant.kr. boekh., adm. corr. zoekt werk, en kele dagen per week of hal ve dagen. Brieven L 4555. Te koop pl.m. 90 M2. BE- TONSCHUTTING, bestaan de uit losse planken met pa len. Baanstraat 61-63 B, Be verwijk. Tel. 4893. Te koop te Santpoort: dege lijk WOONHUIS. Leeg te aanv. Bev. kamers en suite, serre, keuken, boven 3 ka mers, Koopprijs f 10.000. Br. L 4557. Ter overname aangeboden in Noordholland, met een van de beste agentschappen. Brieven onder no. 601 bureau v. d. blad. KRUISSTRAAT 11 HAARLEM TELEFOON 11491 PIANO (Nützmann) in goede staat, te huur. Te bevr. M. Krijgsman, Uranusstr. 5, IJm, PICK-UP REPARATIES. Uniken, Wijk aan Zeeërweg 45, IJmuiden-Oost. Bij gebleken geschiktheid, vaste werkkring.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3