BABITO, DE MUZIKANT De heer R. Verbeek nam afscheid van grote schare naaste medewerkers Kerkdiensten De Pseiido- Echtgenote Old Clothes New Twee kinderen tussen auto en muur Beverwijk Ook Spierpijn DAMPO Nieuwe trawler voor „Kennemerland" te water Commissaris der Koning in bezocht firma Beynes DCG-DCIJ een zware wedstrijd 4 In Santpoorts Provinciaal Ziekenhuis DE JUISTE COMBINATIE DRY CLEANING ONLY Tienjarig meisje ernstig gewond naar ziekenhuis Suède jasjes in kleuren ƒ110.- TAXI NODIG? - BEL5000 Kinder dienst en Burgerlijke Stand Velsen Een opkomende KOU? FEUILLETON door MARY BURCHELL ZATERDAG 1 OCTOBER 1955 DE WAARDERING, die de scheidende economisch directeur van het Provinciaal ziekenhuis te Santpoort, de heer R. Verbeek de afgelopen weken heeft mogen oogsten na een carrière, die hem in 44 jaren van de laagste naar de hoogste ladder der administratieve ziekenhuis-hierarchie voerde, is gistermiddag in de grote, volle aula van de inrichting nogmaals gesublimeerd, toen de scheidende voor het front zijner naaste medewerkers en vrienden de laatste dag in deze werkkring afsloot. Jan van Zutphen, die in de moeilijke jaren, welke de omwentelingen in de medische en admi nistratieve aangelegenheden der provinciale ziekenhuizen zich zagen voltrekken, in de commissie van bestuur zitting had, heeft wellicht de diepste indruk achtergelaten met zijn gulle hartelijkheid jegens een jongere vriend: „Je was nooit een Streber, maar streefde altijd naar het beste". De opvolger van de heer Verbeek, de heer J. A. Valk heeft aan het begin van deze afscheidsbijeenkomst een reeks tele grammen uit alle hoeken van het land voorgelezen, die stuk voor stuk getuigden van een gemeende erkenning van het vele goede, dat de heer Verbeek in de loop der jaren voor de krankzinnigenverpleging verzette. Talloze bloemstukken waren even zovele tolken van anderer erkentelijkheid. De heer J. Rustige, gedeputeerde en voorzitter van de huidige commissie van bestuur der provinciale ziekenhuizen in Noordholland heeft gememoreerd, hoe de door de scheidende directeur ontworpen organische bedryfsrekening door vele zie kenhuizen is overgenomen, onder meer tot in Parys en Rome toe. Hij sloot zich echter niet op in de ad ministratie, maar kon aan de zijde van enige eminente geneesheren-directeuren veel doen voor de patiënten in Santpoort, Bakkum en Medemblik: de arbeidstherapie bijvoorbeeld gaf de ziekenhuizen dezer pro vincie een grote roep en de heer Verbeek had daar ook zijn aandeel in. Voorts ont wierp hij het 5-jarenplan voor de nieuw bouw der ziekenhuizen. De dank voor dit alles keert zich ook tot mevrouw Verbeek, die al die jaren haar man tot steun was. Naar Velsens college Sprekende over de inmiddels begonnen wethoudersloopbaan der gemeente Velsen, die op de pensionnering van de heer Ver beek volgt, zei de heer Rustige: „De voor bereiding tot dat werk hebt ge hier opge daan". Voorts greep hij terug naar de eer ste jaren der provinciale inrichtingen, die nu samen 3822 mensen herbergen, of in Santpoort alleen al zoveel inwoners als de gemeente Barsingerhorn-Winkel, in Bak kum het aequivalent van het zielental der gemeente Wieringerwaard en voor Medem blik dezelfde bezetting als de gemeente Beemster. „Het optimisme van de heer Verbeek heeft wel eens fel afgestoken bij het scep ticisme, dat de psychiatrie veelal ken merkt", zeide dr. W. Ploegsma onder meer in zijn rede als eerste geneesheer-directeur te Santpoort, sprekende namens het direc torium der provinciale inrichtingen. Na mens de medezeggenschapscommissie voer de de heer G. Drogtrop het woord, dan kende voor de vele verbeteringen, die de heer Verbeek wist te bewerkstelligen voor het personeel; de heren A. v. d. Brugge en P. Zegwaard spraken namens de diverse vakbonden de laatste speciaal uit naam van de KABO en hun beider woorden gingen vergezeld van een aantal boeken. Als directielid van het Diaconessenhuis te Eindhoven en uit naam van de „Ver eniging voor administratie en economie in ziekeninrichtingen", die de scheidende hielp oprichten, sprak de heer J. Schuur man. Velsens loco-burgemeester H. de Boer, die met zijn ambtgenoten en de secretaris der gemeente de heer J. Veen- stra ter bijeenkomst present was, toonde zich verheugd bij dit afscheid: het Velsense college kan de heer Verbeek nu tenminste tot de zijnen rekenen. Hij meende, dat een deel van de roem, die de heer Verbeek zich in zijn carrière verzamelde, afstraalt op Velsen. Albums en tapyt Vervolgens spraken de heren H. v. Hems- bergen namens de provinciale accountants dienst, A. R. Kars namens het personeel (hij overhandigde de heer Verbeek drie al bums, in eigen boekbinderij gemaakt, twee met foto's uit de inrichtingen, één om daar alsnog herinneringen aan toe te voegen) en L. C. Warmerdam, eveneens uit naam van het personeel, die een Smyrna-tapijt van 12 vierkante meter beloofde uit de Santpoortse weverij, dat wel op stapel staat maar nog niet gereed is. „Ome Jan" van Zutphen beklom het po dium om een persoonlijk woord tot de heer Verbeek te richten: doorspekt met herinne ringen aan vroegere jaren kwam hij op de kwaliteiten van de scheidende directeur, die al werden opgemerkt toen hij als jonge klerk in Santpoort kwam. „Je kwam als cijferaar, maar de menselijkheid is er nooit bij ingeschoten", ging de heer Van Zutphen ADVERTENTIE voort „achter de cijfers stonden voor jou steeds de patiënten". Hij eindigde zijn sma kelijke toespraak met de woorden: „Sta op en beloof me, dat je je ernstig zult voor nemen mij te kloppen in mijn leeftijd". (Ome Jan wordt volgende week 92). Nadat ook prof. dr. W. M. v. d. Scheer als voormalig geneesheer-directeur, mede namens prof. dr. G. Kraus de persoon van de heer Verbeek waarderend had belicht: „er was psychiatrisch begrip by deze eco noom", sloot de heer J. A. Valk de lange rij sprekers af met een waardig slotwoord: de grote lijn wordt doorgetrokken, de koers is uitgezet en de plannen worden verwezenlijkt. In een lange antwoordrede heeft de heer Verbeek zijn vele uitzwaaiers bedankt. In „Meerzicht" is daarna in intieme kring ge recipieerd en menigeen heeft van de ge legenheid gebruik gemaakt even door de weverij te wandelen om naar het Smyrna- tapijt-in-aanbouw te kijken. ADVERTENTIE der kleuren kan ieder werkstuk in Smyrna- en Soudanwol tot een waar kunststuk maken. Wij adviseren U deskundig. „LABOR", Rijksstraatweg 127, Haarlem Telefoon 24642 ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur is op de hoek van de Frans Naereboutstraat en de De Ruyterstraat een bestelauto in bot sing gekomen met een kleine vrachtauto. De chauffeur van het vrachtautootje kwam uit de De Ruyterstraat; de ander kwam van rechts, maar het is nog niet uitgemaakt hoe de zaak precies in haar werk is gegaan. De bestelauto werd door de vrachtwagen aan de zijkant geraakt en maakte een slag rond, reed het trottoir op en kwam tussen een aantal spelende kinderen terecht. Twee kinderen kwamen tussen de wagen en een muur terecht; één hunner, de 10-jarige Cornelia R., moest met ernstige beenwon den naar het Antoniusziekenhuis worden overgebracht. Het tweede kind was er min der ernstig aan toe met een shock en een lichte hoofdwond kon het naar huis worden gebracht. De verkeerspolitie roept degenen, die het ongeluk hebben zien gebeuren dringend op zich persoonlijk te melden, of via telefoon nummer 6 4 4 4. Mevrouw De Bock over bloembollen In het programma „Tussen de bedrijven door" dat op Donderdag 6 October door de N.C.R.V. wordt uitgezonden, zal mevrouw N. de Bock-Luiting uit Beverwijk spreken over het onderwerp „Bloembollen opzetten, ja of nee". AGENDA VOOR BEVERWIJK Zaterdag 1 October Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: „Theodora". Kennemer-theater, 19 en 21.15 uur: „Mat- chella, het circuskind". W.B.-theater, 20 uur: „Schatten van Da- kary". 't Centrum, 20 uur: Vergadering A.N.M.B. Zondag 2 October Luxor-theater, 14.30 uur: „Taza, son of co- chine"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Theodora". Kennemer-theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Matchella, het circuskind". W. B.-theater, 14.30 uur: „Turf in de ran sel"; 16.30 uur: „Koningin der jungle"; 20 uur: „Schatten van Dakary". AGENDA VOOR HEEMSKERK Marquette-theater: Zaterdag en Zondag 20 uur: „Ik zoek mijn kind". ADVERTENTIE en rheumatische pijnen wrijft U weg met Een hoogtepunt van het officiële bezoek, dat de commissaris der provincie Noord holland, mr. J. H. Prinsen Vrijdag aan Be verwijk bracht, werd de wandeling door de nieuwe fabriek van de firma Beijnes. Vergezeld van zijn echtgenote en het vol tallige college van burgemeester en wet houders der gemeente is de commissaris ontvangen door de beide directeuren, ir. G. O. J. van Ditshuyzen en dr.s W. L. Beijnes. Na deze officiële begroeting waarbij de naaste medewerkers aan de gasten werden voorgesteld, is er een rondgang door het bedrijf gemaakt en in de verschillende montagehallen van de grote fabriek heeft men zich op de hoogte kunnen stellen van de vervaardiging van de nieuwste types spoorwegwagons voor de Nederlandse Spoorwegen de verschillende fasen van het bouwproces zijn van nabij gadegesla gen. Toonde de commissaris de meeste be langstelling voor de technische kantjes van het proces, zijn echtgenote liet zich ter dege voorlichten over meubilair en stoffe ring van de rijtuigen. Nadat er nog een be zoek aan het moderne kantoorgebouw van de firma is gebracht, namen de gasten na ruim anderhalf uur dankbaar afscheid en het gezelschap heeft daarna, voorafgegaan door de motorpolitie, een rit door de Be- verwijkse nieuwe wijken gemaakt. Naar Heemskerk Zoals reeds gemeld zal de Commissaris der Koningin op Dinsdag 4 October een werkbezoek aan de gemeente Heemskerk brengen. Om 10 uur 's morgens vindt de verwelkoming plaats door burgemeester H. Nielen aan de grens der gemeente. Ver volgens rijdt men via de Hoogdorperweg en de Gerard van Assendelftstraat naar het stadhuis. Om kwart over elf vertrekt het hoge be zoek voor het in ogenschouw nemen van een deel van Heemskerk en volgt hierbij de route: Maerelaan, St. Agnesplantsoen, Kerklaan, Deutzstraat, A. de Renessestraat, G. van Assendelftstraat, Poelenburglaan, J. van Scorelstraat, Ruysdaelstraat, C. van Manderstraat, M. van Heemskerckstraat, Rijkstraatweg tot inrit Duinpad. Als vervolg zal daarop een duinrit wor den gemaakt en keert de Commissaris naar het raadhuis terug via de Rijksstraatweg, Oosterweg en Marquettelaan. Na de lunch te hebben gebruikt maakt men een auto tocht door Heemskerk aan Duin. Dc te vol gen route is dan: Kerkweg, Oosterstreng, Rijksstraatweg, Kleine Houtweg, Geilweg, Voorweg, Oudendijk, Rijksstraatweg, Mar quettelaan. 's Middags om 4 uur zullen de raadsleden aan de Commissaris der Koningin worden voorgesteld en zal een gesprek met de raad plaats vinden. „Ik doop u Albertha Hendrika, en wens u een behouden vaart. Moge u uw rijke buit eens brengen in de haven van Kat wijk". Met deze woorden doopte Hendrika Meyering, dochter van de directeur van de visserymaatschappy „Kennemerland" te Katwijk, de nieuwe trawler die gebouwd was op de scheepswerf „De Dageraad" te Woubruggen. Onmiddellijk daarop gleed het nieuwe schip te water. Het was weer een hele drukte op de scheepswerf, even voor het moment dat de nieuwe treiler te water gelaten zou worden. Balken en palen, die het schip hadden ge steund werden weggeslagen. Hier en daar werd een plekje op de scheepswand nog even bijgeverfd, kortom ieder was druk doende alles in gereedheid te brengen voor de tewaterlating. Op het podium verza melden zich inmiddels vele genodigden, waarvan er velen uit Katwijk kwamen. Wij merkten onder meer op de wethouders Van Leeuwen en Kleen. de waarnemend ge meentesecretaris, de heer Tieleman. de heer Varkevisser, directeur van de Visserij- school, leden van de commissie voor de scheepvaart, familieleden van de directeur van Kennemerland, en de heer T. H. Meye ring zelf. Ook uit Woubrugge waren vele belangstellenden aanwezig, onder andere de gemeente-ontvanger, de heer J. van Reenen en de heer W. A. Boot, oud-direc teur van „De Dageraad". Het welkomst woord werd gesproken door de heer J. H. Boot, directeur van de scheepswerf, die mejuffrouw Meyering uitnodigde het schip te dopen en te water te laten. Het schip heeft een accommodatie voor 13 man en is voorzien van warm en koud stromend water, aparte douche en toilet voor de bemanning en de schipper. Er is een centrale oliestook-verwarming aan wezig. Op de brug is de modernste appara tuur voor navigatie en visopsporing aan- ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA gebracht. Er is verder een automatisch ge koeld tonnenruim tot 0 gr. C, met een in houd van 280 kantjes en 1500 kisten. De schipper van de „Albertha Hendrika" wordt Kees Plug uit IJmuiden. Onmiddellijk na de te waterlating werd de kiel gelegd voor een trawler voor reke ning van de rederij Ouwehand te Katwijk. Twee jaar lang is het DCIJ-tiental in de Noordhollandse damcompetitie ongeslagen gebleven. Maar Donderdagavond hebben de sgupporters in het Max Euwe-huis in angst gezeten, dat DCIJ de eerste nederlaag van dit seizoen zou incasseren. De stand was op een bepaald moment 53 in het voor deel van de Amsterdammers, doch dank zij het keurige spel van Swier en4Vooys heb ben de DCIJ'ers voorlopig een 75 voor sprong bij het afbreken van deze zware uitwedstrijd behaald. Het zal aan de nog uit te spelen partijen liggen of DCIJ een gelijk spel of zelfs een kleine overwinning haalt. Dukel staat in een nadelige positie, maar kan remise bereiken. Postma staat verloren; v. d. Berg gewonnen en Beukema heeft een onvoordelige stelling van 8 om 8. Aan dit bord zal het hoofdzakelijk worden uitgemaakt hoe de uitslag wordt. De af wezigheid van wereldkampioen P. Roozen- burg en H. Laros deed zich geducht voelen. DCIJ heeft op 19 October een ontmoeting met „Den Helder", maar moet steeds vol ledig opkomen om zich van een der eerste twee plaatsen te verzekeren. De uitslag is als volgt: DCG DCIJ 1. P. WestraB. Dukel afgebr. 2. J. FakkeldeiA. Ligthart 11 3. J. HuismansC. Suyk 02 4. F. TrompenT. Postma afgebr. 5. J. OverhaterP. v. d. Berg afgebr. 6. Jan OverhaterH. Swier 02 7. J. v. d. SlobbeL. Vooys 02 8. G. LoomanA. W. Beukema afgebr. 9. H. WestraIr. Krijgsman 20 10. H. v. d. Holst—K. de Jong 2—0 Heel, heel lang geleden was er eens een jongen, die het land doortrok van de ene plaats naar de andere. Hij had alleen maar een knapzak bij zich en een fluit. Met het spelen op die fluit verdiende Babito zijn kost. Want als hij ergens een kas teel bereikte, dan ging hij daar zijn muziek spelen en liedjes zingen. Er was toen natuurlijk nog geen radio en daarom vond men het leuk, als de knaap met zijn fluit verscheen. Maar hij moest dan ook wel altijd lange einden te voet afleggen; in de zomer als het warm was en in de winter, als de sneeuw op het land lag. 1-2 ADVERTENTIE Baby kan tevreden zijn. Z'n Teddy's zijn in prijs verlaagd. IDEALE LUIERS Zondag 2 October IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden; 17 uur: ds. J. v. d. Berg. Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: de heer W. Doevendans, Jongeren- dienst. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. W. Diepersloot; 15 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 16.30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. J. W. v. d. Gronden; 17 uur: ds. J. W. v. d. Gronden (afscheidsdienst). Gemeente Gods, 10 uur, Cultureel Ge bouw: Bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: prof. dr. mr. J. A. Oosterbaan, van Haarlem. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis; 10 uur: Hoogmis; 19 uur: Vespers. Dins dag en Donderdag 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, „Oogst- en Dankfeest", 10 en 20 uur: majoor J. de Bree. Baptiste Gemeente, IJmuiden, Cultureel Gebouw, Moerbergplantsoen, 10 uur: de heer F. Oosterwijk. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, Za terdagavond, cat. lok., 19.30 uur: Bid stond. Zondag 10 uur: ds. S. de Roest (H. Doop); 19 uur: ds. G. Snijders, van Haarlem (Jeugddienst). Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: ds. A. J. Engels, van Zaandam. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 en 19.30 uur: de heer J. Kits, van Doorn. Woensdag 19.45 uur: Bijbelbespreking". Vergadering van Gelovigen, De Ruyter straat 73, 10 uur, samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. J. A. Roskam (gezinsdienst). VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink, 19 uur: ds. L. Brink. Wijkgebouw, Torenstraat 2, 10.15 uur: Jeugdkapel, de heer G. J. Kwakkel. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: vie. J. Duk, van Groningen; 19 uur: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, geen opgave ontvangen. Chr. Geref. Kerk, Da Costaschool, 19 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, 10 uur: de heer C. van der Vlis, van Vlaardingen. Don derdag 20 uur: de heer N. Esmeyer, van Amsterdam. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel; 19 uur: Jeugddienst, ds. B. v. Gelder, van Haarlem. Irene- kapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Popu lierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel, Groenelaan, 10 uur: de heer A. Wouda. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. J. v. Hille van Haarlem. Maranatha, 9.30 uur: Bidstond; 10 uur: de heer Th. Dikkes, van Leiden. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: Zondags school; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: vicaris J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. B. J. J. Naessens. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. D. ter Steege (H. Doop); 19 uur: ds. S. de Roest, van IJmuiden-Oost. „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege. Jeugdhuis, Jongejeugd Kerk, 10.30 uur: de heer D. Selling, van Haarlem. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. J. W. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk (gebouw „De Kapel") 15.30 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 15 uur: Harvest Thanksgiving service. IJMUIDEN-WEST: Geref. Evang. Zondagsschool, Gr. v. Prin- stererschool, 10.30 en 11.30 uur. Herv. Zondagsschool, Creutzbergschool, 10 uur. Leger des Heils Zondagsschool, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. Herv. Zondagsschool, Insingerschool, 10 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, Ichthus- burcht, 11 uur. Herv. Zondagsschool, Comitéschool, 10 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school, 10 uur. Herv. Zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Geref. Zondagsschool, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, 10.30 uur: Noodwinkel voorheen Bisschof aan de Oosterduinweg. Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Theo Thijssenschool, 10 uur. DRIEHUIS VELSEN-DORP: Herv. Zondagsschool te Driehuis, Maria Boreelkleuterschool t/m 9 jaar 10 uur; 10 jaar en ouder 11 uur. Hervormde Zondagsschool te Velsen- dorp, Wijkgebouw, Torenstraat 11.45 uur. VELSEN-NOORD: Herv. Zondagsschool, 5 t/m 8 jaar kleu terschool aan de Banjaertstraat 12 uur en van 8 t/m 13 jaar in de C.V.O.-school aan de Langeveldstraat 12 uur. GEBOREN: K. Springer—Boonstra, z. Spoorstraat 3, Velsen-N.; G. W. van der Steen—van Zanten, z., Zandersstraat 19, IJmuiden; A. F. Uijtendaal—Sanders, z., Iepenstraat 37, IJmuiden; A. H. Helder Vermeer, d., Stratingplantsoen 42, Velsen-N.; L. SpinderPost. z„ Hofdijklaan 58, Driehuis; P. de BoerWijker, z., Ie Mairestraat 18, IJmuiden; R. R. PostLem, d„ Julianakade 11, IJmuiden; A. M. VosseCappendijk, d., Berkenstraat 11. IJmuiden; J. Bosde Boer, d., Lange Nieuwstraat 387, IJmuiden; T. Ros Visser, z„ Velserduinweg 237, IJmuiden; M. BeverwijkPronk, d., de Noostraat 166, IJmuiden; M, F. LohrEckhardt, z., Radar straat 54. IJmiuden; W. A. HoekBijkerk, Trompstraat 75, IJmuiden; C. J. Jellema Porck, d., van der Heistraat 19, IJmuiden. OVERLEDEN: D. van Brederode, 74 j., weduwnaar van J. M. Lindenbex-g, Stol- straat 2, IJmuiden; C. Visser, 85 j., echtge note van L. Pellegrom, IJmuiderstraatweg 78, IJmuiden; T. Scheer, 54 j., echtgenote van J. H. Ramerman, „De Strekdam", IJmui den; J. Visser, 76 j„ echtgenote van W. Blok, Edisonstraat 23, IJmuiden; H. Vendel, 61 j., echtgenoot van M. H. F. de Bruijn, M. v. Heemskerkstraat 13, Heemskerk. ONDERTROUWD: J. M. Vergouw, Ogel- wightstraat 19, Velsen-N. en J. W. M. Been tjes. Bornstraat 24, Velsen-N.; C. Radema- kei-s. Wijk aan Zeeërweg 8, IJmuiden en E. T. Hargraeves, J. van Heemskerkstraat 10 i"d, IJmuiden; J. J. Smaling. Havikstraat 28, Haarlem en N. Tuijn, Tuindersstraat 111, IJmuiden; H. Keizer, Beecksanghlaan 26, Velsen-N. en G. Klaassen, de Ruyterstraat 134, IJmuiden, toek. adres: Beecksanghlaan 26, Velysen-N.; A. Schrijver, Sluisplein 17, IJmuiden en A. Hekman, Sluisplein 17. IJmuiden, toek. adres: Sluisplein 17, IJmui den; P. A. Uiterwijk Winkel, de Ruyter straat 60, IJmuiden en W. J. Jongejan. van Zeggelenstraat 7, Haarlem: J. van der Burg, Melklaan 35, Velsen-N. en I. B. Bouwman, Melklaan 35, Velsen-N.; J. Cramei-, Dirk Hartogstraat 31, IJmuiden en M. Maasland, Kerkerrinklaan 70, Santpooi-t; F. N. E. Hane- kroot, J. T. Cremerlaan 29, Santpooi-t en C. J. de Haan, J. v. Heemskei-kstraat 11, IJmui den; G. W. Baars. J. v. Heemskerkstraat 45, IJmuiden en F. Rill, Julianakade 16 rd, IJmuiden, toek adres: J. V. Heemskerkstraat 45, IJmuiden; L. Langeburg, Singelstraat 28, Delft en T. de Bruine, Hyacinthenstraat 46, Santpoort; A. Boer, Trompstraat 179, IJmui den en C. C. Kuijs. Karkstraat 5 rd, IJmui den; F Smeding, Marsmanplein 2, Haarlem en H. Jaspers, Kromme Mijdrechtstraat 2, IJmuiden. GEHUWD: J. P. Nijssen en J. E. F. Borst, Kerkweg 67, Santpoort; M. A. van Hooft en B. Hei-sbach, a. boodr motorschip Maca; L. Meinders en A. S. Schipper, Passtoorsstraat 20, Santpoort; J. H. Jasperse en M. Boonstra, Velserduinweg 328, IJmuiden; B. van Rooijen en A. E. Bakker, Peperstraat 18, Beverwijk; J. van Leeuwen en J. G. Luitjes; A. P. Lou- renburg en S. H. Nederlof, v. Linschoten- straat 42, Haarlem; G. P. Valter en W. C. Balledeux, Zwaanstraat 85, IJmuiden; J. Tromp en H. Smit; W. Dijk en M. de Vx-ies, Annastx-aat 26, IJmuiden; J. Flohil en A. M. van Thiel, v. Riebeeklaan 18, Haarlem. ADVERTENTIE U voelt U weer "stralend" no een AKKERTJE (vertaald uit het Engels) 'Feuilleton 52 „O ja, natuurlijk! Zodra u weer sterk genoeg zoudt zijn om een schok te door staan „Als het dus te laat zou zijn geweest, om nog iets te doen. „Zo hebben wij er nooit over gedacht". „Nee, natuurlijk niet. Luister eens, meis je, ik wil nu eerst een beetje gaan rusten. En als Michael straks thuiskomt, zal ik hem uitleggen, dat hij een zeer fortuinlijke vrijgezel is". Patricia lachte, maar ze keek mevrouw Harnby toch enigszins bezorgd aan. „Bent u niet te moe geworden? Was 't niet allemaal een beetje te veel voor u?" „Mijn lieve Patricia, ik heb me nog nooit zo in vorm gevoeld, sinds ik danste voor de keizer in Wenen en persoonlijk door hem werd gecomplimenteerd. Ik voel me een voudig prima!" Ze lachte even ondeugend en voegde eraan toe: „Het is alsof ik een voorstelling in optima forma heb gegeven, begrijp je?" Patricia keek haar geamuseerd aan. Ze begreep hoe mevrouw Harnby zich voelde. Zij zelf voelde zich vooi-al heel erg opge lucht. Toen ze beneden kwam, ging de telefoon. Het was Michael, die haar meedeelde, dat hij wat later thuis zou komen. Maar ten slotte viel het nogal mee en was hij nét op tijd voor het eten. Er was echter geen gelegenheid meer om hem nog naar boven, naar zijn moeder, te sturen, en gedurende de maaltijd had Patricia moeite om haarl opwinding te verbergen. Hoe graag zou ze tegen hem gezegd hebben: „Kijk niet zo bezorgd, Michael, alles komt prachtig voor je in orde!" Alleen Isobel scheen iets van haar span ning te merken. Ze zei terloops: „Is er iqts bijzonders aan de hand, Patricia? Je bent zo nerveus". „Nee, er is niets", verzekerde Patricia haar op luchtige toon. „Althans niets ver- kéérds.." De nadruk, die ze legde, deed Michael glimlachend opkijken en zeggen: „Misschien wel iets prettigs?" „Nee, er is helemaal niets", zei Patricia enigszins kortaf. Er kwam een blos op haar wangen en de anderen keken haar even verwonderd aan. Na het eten ging Michael uit zichzelf naar zijn moeder, en Patricia bleef in ge zelschap van Isobel, die een vrij vervelende conversatie voerde over onbelangrijke din gen, terwijl Patricia aan andere dingen dacht. Die lieve, goeie Michael..! Wat zou hij opgelucht zijn, nadat hij van de eerste schok was bekomen! Het zou natuurlijk heel erg voor hem zijn, de waarheid over zijn huwelijk te moeten horen..! Maar zijn gevoelens ten opzichte van Pat moesten de laatste weken al zó veranderd zijn, dat zijn opluchting het stellig zouden winnen van zijn teleur stelling. Hij zou een geheel nieuw leven kunnen beginnen. Er was nu geen sprake meer van een scheiding op zo voordelig mogelijke voor- waai'den.Hij had niet anders te doen dan dit mislukte huwelijk te vei-geten, en na enige tijd zou het zijn alsof het nooit had bestaan. Alles wat ermee samenhing, zou hij nu uit zijn gedachten zetten. Niemand zou hem dat kwalijk kunnen nemen. Zij, Patricia, zeker niet! Hij zou hóar stellig alle goeds toewensen en misschien zou hij voorstellen, dat ze elkaar zo nu en dan nog eens zouden ontmoeten, maar verder.... wel, verder was zij té nauw verbonden met deze ongelukkige episode uit zijn leven, die hij wilde vergèten. Daar was niets aan te veranderen. Zelfs als ze er iets aan kon veranderen, was het de vraag of ze het zou dien. Ze hield ge noeg van Michael om hem een volkomen herwonnen vrijheid te gunnen. „Weet je", drong Isobel's stem tot haar door, „ik geloof, dat het langzamei-hand tijd wordt, dat Debora en ik naar huis terug gaan. Tante Leni is werkelijk door het ergste heen en we behoeven ons dus geen zorgen meer over haar te maken. Bo vendien ben jij hier, dus is het echt niet nodig, dat ik blijf „O, maar ik zalPatricia hield zich zelf nog net op tijd in. Ze kon Isobel op dit ogenblik nog niets uitleggen. En in plaats van „Ik zal binnenkort vertrekken", zei ze „Ik zal jullie beiden erg missen." „Dank je, Patricia! Ik hoop, dat je ons eens in Schotland zult opzoeken. Debora is dol op je, weet je dat?" Patricia mompelde iets van erkentelijk heid en draaide zich om naar Julia, die de kamer binnenkwam. Wat Julia ook had mee te delen, het zou in ieder geval niet meer de aankondiging zijn van een her nieuwd bezoek van Pat! Maar toch bleek er nog een verrassing mogelijk. „Hier is meneer Magerton voor U me vrouw", zei Julia. „Ik heb hem in de stu deerkamer van meneer Michael gelaten. Hij wilde U even alleen spreken." HOOFDSTUK XII „Meneer Magerton?" Patricia keek het meisje verwonderd aan, maar haar stern klonk kalm. „Goed, Julia, ik kom." Even later liep ze de hal door in de rich ting van Michael's studeerkamer, waar Phil op haar wachtte. Hij stond bij de schoorsteenmantel, toen ze het vertrek binnenkwam, en hield zijn handen in de zakken van zijn dinner-jacket Hij bekeek met grote aandacht een schil derij, dat boven de schoorsteen hing. Toen hij haar hoorde binnenkomen, draaide hij zich om en met uitgestrekte handen kwam hij op haar toe. „Phil" Patricia stak ook haar handen uit en drukte de zijne. „Wat is er? Waar om ben je hierheen gekomen?" „Ik wilde je zien. Ik kon niet langer wachten. Wees alsjeblieft niet boos, dat ik hierheen kwam." „Ik ben helemaal niet boos", antwoordde ze. En ze voegde er aan toe: „Het komt er bovendien niets meer op aan, want intussen is de zaak aan alle kanten uit de doeken gedaan." „Bedoel je, dat iedereen nu weet dat jouw huwelijk met hem slechts een fictie was?" „Ja". „Gode-zij-dank!" riep Phil uit, alsof dit voor hem belangrijk was. Hij was er zo door verrast, dat hij vergat haar een ver dere uitleg voor zijn komst te geven. „Wil je niet gaan zitten, Phil?" vroeg Patricia. „En wil je me een verklaring ge ven, waarom je me zo dringend wenste te zien? Ik geloof niet dat er zo heel veel meer tussen ons te bespreken is Phil ging in een diepe stoel zitten. „Ik begrijp, dat jij het zo ziet," zei hij lang zaam, „en ik neem het je niet kwalijk. Ik wilde je sprekenwelmisschien in de eerste plaats om je mijn verontschul digingen aan te bieden „Verontschuldigingen?" Patricia keek Phil vragend aan. Ze kon zich hem niet goed voorstellen als iemand, die deemoedig zijn verontschuldigingen maakt. „Waar voor? O, ik begrijp het.... Voor hetgeen er de laatste keer, dat we elkaar ont moetten, gebeurden?" „Ja, ik heb er nog eens ernstig over een en ander nagedacht, en ik ben tot de over tuiging gekomen, dat ik me als een schoft heb gedragen, door een meisje als jou zo iets voor te stellen. Ik begrijp nog niet, hoe ik er toe kwam. Maar wees ervan over tuigd, dat het niet mijn bedoeling was je te grieven". „Nee, Phil, dat begrijp ik wel. Het is alleen soort dingen denken. Pieker er niet meer over. De fout lag gedeeltelijk ook bij mij, ik maakte het je niet bepaald gemakkelijk. Naderhand heb ik beseft, dat mijn rol als pseudo-echtgenote en mijn gepi-aat over echtscheidingszaken, alsof het niets was, je een volkomen verkeerde indruk gegeven moest hebben." „Nee, jou treft geen enkele blaam. Je hebt niets gedaan, waardoor ik mocht aan nemen, dat je op mijn voorstel in zou gaan." zei Phil ernstig. „Het was alleen mijn eigen verkeerde opvatting van de zaak." „Goed, Phil". Patricia glimlachte. Hij scheen vastbesloten te zijn alle schuld op zich te nemen. „Laten we er niet verder over piekeren, alles is vergeven en verge ten. Ik vind het aardig van je, dat je spe ciaal hierheen bent gekomen, om je ver ontschuldigingen aan te bieden. ïk ben daar erg blij over, want ik vond het alle maal héél vervelend. Maar nu is dat anders en behoeven we elkaar dus geen verwijten meer te maken." (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 6