Verrassende overwinningen van Kinheim, DCO en Velsen Achter het Kerbert-asyl vierde Velsen weer zijn „Dierendag" Castricums raad nam afscheid van wethouder P. de Vries Trouwe arbeid Koninklijk beloond IEV Van Heerden en Beeke nog candidaten Zonnige hondenparade met vele prijzen voor de vele klanten Wijk aan Zee haalde nieuwe pastoor binnen Winterdienst NZH Haarlem - IJmuiden De heer P. Harsveld kreeg wegens 40-jarige dienst bij VGZ de bronzen Oranje Nassau 9 VOETBAL IN KENNEMERLAND Velsen Kinheim Waterloo ADO Vitesse 22 Binnengekomen zeeschepen in September ür. W. S. van Leeuwen 25 jaar predikant te Rotterdam Om de provinciale damtitel Bejaarde fietser ernstig gewond De heer G. Meijer (Arbeid) opvolger van de heer P. de Vries Afscheid van ds. J. W. v. d. Gronden „De IJzeren Voorn" MAANDAG 3 OCTOBER'1955 De grote verrassingen van deze voetbal- Zondag waren in Kcnnemerland ongetwij feld de overwinningen van Kinheim en DCO. Het op eigen terrein zo ongenaak bare ADO verloor voorts met twee-nul, de zo onproductief geachte Velsen-voorhoede scoorde vijfmaal en koploper NAS bracht het tegen het verre van sterke Onze Gezel len niet verder dan een gelijk spel. In 3B staat Vitesse nog steeds met het maximum aantal punten bovenaan. Na een spannende wedstrijd slaagden de Vites- senaren er in met drie-twee de baas over hun plaatsgenote CSV te blijven. Wijk aan Zee blijft de Castricummers echter op de voet volgen. Het behaalde in Heemskerk een alleszins verdienstelijke twee-nul over winning op ADO. De Velsen-voordhoede, die in de voorafgaande twee wedstrijden slechts tweemaal kon scoren, passeerde nu de Alkm. Boys-doelman niet minder dan vijf keer (vijf-één). Kinheim behaalde eindelijk weer eens een overwinning. De Velser voorhoede was ditmaal uitermate productief: Leverden de voorafgaande drie wedstrijden slechts drie doelpunten op, dit maal werd tegen RKAFC niet minder dan vier maal gescoord (vier-twee). Vierdeklasse In 4E konden de koplopers THB en NAS het beide niet tot een overwinning bren gen. Dat THB het tegen Halfweg slechts tot een gelijkspel bracht (één-één) kan er nog mee door, doch dat NAS tegen OG niet tot doelpunten kon komen en daarom even eens met een gelijkspel genoegen moest nemen, valt ons van de NAS'ers bepaald tegen. Waterloo stuurde APGS met een vijf-drie nederlaag huiswaarts. DCO deed Kinheim na en behaalde zowaar een over winning op DIO (één-nul). Bloemendaal en ETO deelden de punten (drie-drie), wat een aanvaardbare uitslag mag heten. Door dat WH met twee-één van Semo verloor, staat de oude Haarlemse club thans op de onderste plaats. De standen luiden: Derdeklasse B Vierdeklasse E Vitesse 4-8 THB 4-7 Wijk aan Zee 4-7 NAS 4-7 Velsen- 3-4 Halfweg 4-6 Alkm. Boys 4-4 Waterloo 4-6 EHS 4-4 Bloemendaal 4-5 HSV 4-4 ETO 4-4 Alcm. Victrix 3-3 DIO 4-4 ADO 3-2 APGS 4-2 Terrasvogels 3-2 Semo 4-2 RKAFC 3-2 OG 4-2 Kinheim 4-2 DCO 4-2 CSV 3-0 WH 4-1 Velsen heeft tegen Alkmaarse Boys een goede partij voetbal ten beste gegeven. Het begon een tikje gelukkig voor de Vel- senaren, want vrij spoedig kreeg Bakkum een strafschop waaruit de veteraan de score opende (één-nul). Dit vroege succes schonk zelfvertrouwen en het spel, dat de Velsenaren de toeschouwers voorscho telden was van goede kwaliteit. Het duur de dan ook niet lang of Wesselman bracht de stand op twee-nul en voor het rustsig- naal werd het zelfs drie-nul, dank zij een doelpunt van Donker, die de bal langs de Alkmaarse doelman kopte. In de tweede helft waren aanvankelijk de bezoekers wat meer in de aanval en zij scoorden spoedig een tegenpunt (drie-één). Dit schudde Velsen wakker, want van dat moment af nam de thuisclub het spel weer in handen. De ijverige middenvoor Wes selman kon van een goede kans handig profijt trekken (vier-één) en slaagde er zelfs in de eindstand tot vijf-één op te voeren. En daarmee was dus de eerste Velser zege een feit geworden. Het was voor de Kinheimers na afloop van de wedstrijd RKAFC op „Rooswijk" een hele voldoening na de drie voorgaande nederlagen het genoegen te smaken einde lijk een overigens verdiende 4-2 overwin ning te behalen. Een versterking van de voorhoede was hiervan de grondslag, want de twee tegenpunten kunnen rustig aan kleine fouten van de uitstekende Keirs- gieter worden toegeschreven. Bij een Alkmaarse aanval na 25 minuten reageerde Keirsgieter verkeerd en midvoor Verver kon scoren (0-1). Kinheim kwam terug en twee minuten later gaf Van dei- Griend de bal in een doelworsteling het beslissend tikje (1-1). Geheel Kinheim trok nu naar voren. RKAFC werd ingesloten en na 35 minuten zorgde Van Hesselingen op nieuw uit een schermutseling voor (twee één). Kinheim bleef sterker, doch toen Keirsgieter een minuut voor de rust onvol doende de bal wegwerkte en niet vlug ge noeg in zijn doel terug was, scoorde links binnen De Nijs de gelijkmaker (2-2). Na de hervatting was de thuisclub over wegend in de meerderheid en kwam RKAFC er bijna niet aan te pas. Een mooie voorzet van v. d. Griend kopte H. Prinssen door naar L. v. Hesselingen, die met een fraai schot scoorde (3-2). Dit gaf Kinheim nog groter morele steun, waar door aanval na aanval werd gelanceerd. De RKAFC-doelman, die vlot wilde uit schieten, deed de bal bij H. Prinssen be landen, die ineens raak schoot (4-2). Hoe wel de Alkmaarse gasten nog probeerden om verloren terrein te herwinnen, bleef de stand ongewijzigd. Na eerst met twee-nul achter gestaan te hebben is Waterloo er in geslaagd een verdiende vijf-drie overwinning te beha len op APGS. In de eerste helft van deze aantrekkelijke wedstrijd slaagden de IJmui- denaren er niet in te scoren. APGS daarentegen trachte met lange trappen de voorhoede aan het werk te zetten, het geen ook gelukte en zo namen zij tegen de verhouding in een nul-één voorsprong. Na de rust kwam er een herboren Water loo in het veld, maar de gastheren konden dit niet eerder uitbuiten voordat APGS de stand öp twee-nul had gebracht. Toen domineerde Waterloo volkomen. Buding en Sikkelerus stuwden hun voorhoede op en Buding stelde Post in de gelegenheid de achterstand te verkleinen, gevolgd door een mooie combinatie tussen Broek en Sikkelerus welke de laatste afsloot met een prachtige voorzet welke Post inkopte. Een gebrek aan stootkracht was er nu niet meer want even later zag Post zijn door zetten beloond met een doelpunt van Nu- man. Ook Broek had nog iets goed te ma ken. Door een misverstand in de APGS verdediging goed af te straffen gaf hij zijn ploeg een vier-twee voorsprong. Zo als meestal gingen de IJmuidenaren het wat kalmer aan doen en APGS kreeg weer de kracht om terug te komen. Het lukte de Amsterdammers om de stand op vier-drie te brengen, en de IJmuidenaren moesten nog alle zeilen bijzetten om de gelijkmaker te voorkomen. Tenslotte stelde Broek de zege veilig. Dat er met Wijk aan Zee dit seizoen niet te spotten valt heeft ADO ondervon den, want de Heemskerkse club moest met een twee-nul nederlaag genoegen nemen. Wijk aan Zee was vooral in de eerste helft sterker maar de aanvallen werden steeds tijdig onderbroken en bovendien verdedigde doelman De Boer zijn heilig dom zeer goed. Na ruim twintig minuten moest deze echter de bal uit zijn net ha len toen een ver schot van F. van der Mey hem verraste. De bal werd van verre af stand hard ingeschoten en het uitzicht was de ADO-doelman volkomen belem merd. ADO deed weliswaar heldhaftige pogin gen het getij een andere wending te geven maar doelman De Blok stond een Heems kerks succes in de weg. Na de pauze was ADO aanvankelijk in het offensief. Onder aanvoering van Voormeer werden talrijke aanvallen opgezet maar De Blok in het doel van Wijk aan Zee bleek niet te pas seren. Wijk aan Zee zat inmiddels ook niet stil en toen tien minuten voor het einde De Winter zijn kans schoon zag, verraste hij doelman De Boer met een onverwacht schot van de vleugel, zodat Wijk aan Zee een enigszins geflatteerde twee-nul-zege behaalde. De met zoveel spanning tegemoet ge ziene Castricumse derby Vitesse '22-CSV, is in een drie-twee zege voor Vitesse '22 geëindigd. Het zag er evenwel niet naar uit dat de thuisclub de overwinning zou behalen want de bezoekers namen reeds kort na het begin de leiding door Riethorst. Het spel van CSV stak aanvankelijk gun stig tegenover dat van Vitesse '22 af. De bezoekers bouwden diverse gevaarlijke aanvallen op en nog voordat het eerste kwartier was verstreken had midvoor Kos- sen de stand op nul-twee gebracht. Langzamerhand kwamen de Vitessenaren er echter beter in en het verwonderde de honderden toeschouwers dan ook niet, dat Zonneveld er enige minuten voor rust in slaagde de achterstand te verkleinen (één twee). In de tweede helft werd de thuis club sterker. Blijkbaar had CSV voor de rust teveel van haar krachten gevergd want haar spelpeil zakte danig. In de twintigste minuut egaliseerde Borst de stand (twee-twee) en nog geen vijf mi nuten later scoorde A. v. d. Valk het derde Vitesse-doelpunt. Het was aan het goede doelverdedigen van De Heer te danken dat CSV een grotere nederlaag bespaard bleef. IEV is in Haarlem tegen DSS goed besla gen ten ijs gekomen, want, hoewel het er met de pauze geenszins naar uitzag, dat DSS een gemakkelijke partij was, kon IEV met snellé combinaties toch een flinke overwinning behalen. Direct van de aftrap af probeerde DSS tot doelman Alkemade door te dringen, maar de IEV-verdediging pareerde uitste kend. Opnieuw probeerde DSS het met doorzichtig aanvalsspel, totdat IEV de strijd verplaatste en na 20 minuten een goed ge leide aanval kon opbouwen. Een mooie voorzet van Schavemaker werd met een goed schot door Castricum besloten (01). Na de hervatting probeerde de thuisclub het met meer rechtsreekse aanvallen, waar tegen I.E.V. wel bestand bleek. Doch toen kwam de kentering, nadat Buur na een kwartier uit een vrije trap de voorsprong voor IEV vergrootte (02). Vijf minuten later was Schavemaker doorgebroken (0-3). Bij een DSS-aanval om de achterstand in te lopen werd IEV wegens hands (een overigens zware straf) door een strafschop even teruggedrongen (13), maar dit werd het sein voor nieuwe offensieven. Castri cum scoorde keurig (14) en de aanvals- kracht werd zelfs in de laatste minuut door Duins opnieuw in een doelpunt uitgedrukt (1—5). In September kwamen in totaal 635 zee schepen te IJmuiden binnen. Voor Amster dam waren bestemd 511 schepen, voor Zaan dam 38, Haarlem en Spaamdam 3, Buiten haven 2, Beverwijk 2, papierfabriek 17, Bin nenhaven H.O. 21, Buitenhaven H.O. 21, Vis sershaven 2 en als bijleggers 18. Op Woensdag 5 October zal het een kwart eeuw zijn geleden, dat dr. W. S. van Leeuwen door Drof. dr. S. F. H. J. Berkel- bach van der Sprenkel van Utrecht, toen nog predikant te Rotterdam, werd beves tigd als predikant van de Ned. Herv. Ge meente te Rotterdam. Dr. Van Leeuwen werd op 26 Februari 1894 te Baarn geboren, bezocht het stedelijk gymnasium te Doetinchem en studeerde aan de universiteit te Leiden en aan de univer siteit te Berlijn. In 1940 promoveerde hij aan de universiteit te Leiden op het proef schrift „Eirene in het Nieuwe Testament" tot doctor in de Godgeleerdheid. Nadat cand. Van Leeuwen in 1918 door het Provinciaal Kerkbestuur van Drente was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 13 Juli van het daarop volgend jaar te Ellewouts- dijk in het ambt bevestigd. In 1924 ver wisselde hij deze gemeente met die van Velsen. Op 5 October 1930 ging hij naar Rotterdam, waar hij beroepen was. Brand in stro Zaterdagmiddag werd de hulp van de brandweer te Beverwijk ingeroepen voor een brand in een hoop stro aan de Kuiken- weg en eigendom van de heer L. B. K. Beverwijk. Ongeveer 4000 kg stro ging verloren. De brand is waarschijnlijk ont staan, doordat kinderen met lucifers heb ben gespeeld. Stuur gebroken Zondagmiddag reed mevr. F. R.-S. uit Franeker op de fiets over de Breestraat. Ter hoogte van de Zeestraat brak het stuur van de fiets, waardoor deze dame kwam te vallen. Ze klaagde over inwendige pijnen en is naar het Rode Kruls-ziekenhuis over gebracht. Mevr. R. was tijdelijk in Velsen bij familie te logeren. Het damtournooi om het kampioenschap van Noordholland is op één partij na, ten einde. Van Heerden, van Jozeph Blanke naar heeft 16 punten en moet nog een par tij spelen tegen Otto van Dijk. Als Van Heerden deze partij wint, is de Jozeph Blankenaar-man kampioen en dus winnaar van de provinciale damtitel. Als de laatste partij echter remise wordt, moet er een herkamp tussen Beeke en Van Heerden plaats hebben om de titel. Beide spelers zullen echter wèl Noordholland vertegenwoordigen in de strijd om het kampioenschap van Nederland 1956. In het eindklassement heeft Dukel de vijfde en de 62-jarige Haarlemse damspe ler Abe de Jong de zesde plaats behaald. Hoe Dukel ook zijn best deed, in zijn laatste parij met Beeke, verwikkelingen te veroorzaken, alles werd door Beeke door zien en het werd dus een positiegevecht met een gelijkwaardige remise als resul taat. Postma verloor in de laatste ronde door een foutje in het eindspel, dat Beeke keurig uitbuitte. Toch kan de D.C.Y.'er op een goed tournooi terugzien, daar hij ver scheidene goede partijen heeft gespeeld. De Castricummer v. d. Himst, voor het eerst in zo'n zwaar bezet tournooi meespe lend, kwam op de laatste plaats, maar de St. Thomas-speler kan beter. De uitslagen der laatste partijen luiden: Dukel remise tegen Beeke, Willemse wint van Ansems, Postma remise tegen Den Doop, v. Berk wint van Stahlberg, v. d. Himst verliest van v. Heerden, v. Dijk verliest van v. d. Sluis, Willemse verliest van Abe de Jong, Postma verliest van Beeke, v. Berk verliest van Ansems, v. Himst verliest van Den Doop, v. Dijk re mise tegen Stahlberg en v. d. Sluis remise met Van Heerden. De eindstand (op de partij v. Heerden v. Dijk na) is als volgt: Beeke 17, v. Heer den 16 (uit 11), v. d. Sluis 16, Den Doop 15, Dukel 14, Abe de Jong 13, Willemse 11, Ansems 12, Stahlberg 11, Postma 9, Berk 8, v. Dijk 6 (uit 11) en v. d. Himst 4. De 66-jarige IJmuidenaar G. H. K. is Za terdagmiddag op de hoek van de oostelijke helft van het Marktplein en het Ooster- duinplein, doordat hij een uit de Kenne- merlaan komende vrachtauto geen voor rang verleende, ernstig gewond geraakt. Door de aanrijding moest hij met een wervelfractuur naar het Antonius zieken huis worden overgebracht. Vanmorgen was het levensgevaar nog niet geweken. De man, die op de fiets een grote som gelds ongeveer f 5200 voor een win kelier aan het Marktplein naar de bank zou brengen, raakte door de aanrijding het geld kwijt, dat in vele kleine en grote coupures over de straat terecht kwam. Het is echter tot de laatste cent terecht ge komen. IN HET BEKENDE rechthoekje gras achter het Velsense Kerbert-asyl is de hond een in vele opzichten zonnige Zaterdagmiddag lang heer en meester geweest: voorafgaand aan en ter gelegenheid van „Dierendag" was daar door de Velsense afdeling van Dierenbescherming de jaarlijkse hondenparade ineengezet. En uit alle windstreken, tot uit Beverwijk en Santpoort toe zijn de viervoeters keurig opgedoft het paadje naar het asyl af komen zakken om zich door een jury te laten keuren voor de eer en de prijzen: ruim honderd honden met de vrouwtjes en baasjes zijn deze middag tussen tweeën en vijven onder het critisch oog van vier kenners door getrokken in een lange rij, die zowel de vreugde der kijkers als van de kleine deelnemertjes gaande maakte. Tenslotte ging de eerste prijs, alsmede de zilveren wissel-lauwertak naar de zwarte cocker-spaniel Tres van Dries Schotvanger uit Velsen-Noord en daarmede was dus het witte winnaartje van vorig jaar geklopt, dat echter nog wel in de prijzen viel een derde ditmaal. Even over tweeën kwamen de honden en hun bazen en bazinnen mét de suppor terende ouders binnen het carré, daar op gezet door een welwillende aannemer, aan gelokt door vrolijke muziek van een even welwillende radio-technicus en de lekkere luchtjes van worst en koek, teweegge bracht door ook al een con-amore mee werkende kruidenier en slager. Het was een hele verzameling blaffend gedierte, dat door de speaker van deze middag, onze redacteur de heer J. Folkerts- ma, vice-voorzitter van de afdeling, bij tijd en wijle tot inbinden en korthouden ge maand moest worden, wilde de honden show niet in een ontijdig bloedbadje ein digen. Vlotte organisatie Maar alles is wéér goed gegaan, mede dank zij de voortreffelijke organisatie, die mevrouw Van Gameren voor het geheel had ontworpen en de jury kon dan ook al om halfvijf vertellen, dat de vele eerste, tweede en derde prijzen, afkomstig uit de voorraad van een schappelijke speelgoed leverancier op die en die nummers terecht waren gekomen en dat de kinderen hun beloning voor hun poetsen en kammen in het asyl konden afhalen. Het is een middag van vaak grote vro lijkheid geworden. Bayon, de elastieken boxer van de twee kleine mannen uit Vei serbeek, moest bijvoorbeeld opgeduwd worden naar de jury-tafel, aangezien zij het vertikte zich aan een keuring te on derwerpen en diverse zeer geringe honde beesten werden, toen zij spitsroede moesten lopen tussen de hagen hunner soortgenoten door, zo benauwd, dat zij naar de plaats der beslissing gedragen dienen te worden. En een erg pril „Beertje", dat kennelijk nog maar pas op deze wereld ronddartel de, heeft langdurig de vertedering der jury opgewekt, waarna een andere, even eens jeugdige en even rasloze deelnemer op de gladde tafel niet ter been kon blij- De nieuwe pastoor van de badplaats, de oud-deken van Schagen en pastoor van Den Helder, de zeereerwaarde heer J. B. v. d. Linden, is op hartelijke wijze binnenge haald. Bij „De Driesprong" waren ter begroe ting aanwezig de welpen van de voetbal vereniging, de dames van de handbalver eniging en de schoolkinderen van de hoog ste klassen. Nadat de pastoor in gezelschap van aalmoezenier Baeckel per auto was ge arriveerd, ging hij voorafgegaan door het muziekgezelschap „Arion" naar de R.K. kerk. Hier sprak aalmoezenier Baekel de begroetingsrede, waarna de nieuwe pas toor zich met een toespraak tot de paro chianen wendde. Hij sprak hierin als zijn overtuiging uit dat hij op een goede samen werking kon rekenen. In de kerk was ook aanwezig burgemeester mr. H. J. J. Schol- tens. Na afloop van de Vrijdag gehouden raadsvergadering heeft Castricums burgemees ter, de heer C. F. S m e e t s, uit naam van de gehele raad afscheid genomen van de heer P. d e V r i e s. „Thans is een einde gekomen aan het werk, dat gij immer naar beste weten hebt gedaan. In 1923 bent u in de raad gekomen en van deze 32 jaren was u er 17 wethouder", zei de burgemeester onder andere en hij vervolgde: „wij betreuren het dat u ons gaat verlaten als gevolg van zeer droeve omstandigheden. Tien jaar heb ik met u mogen samenwerken en ik heb u leren waarderen en begrij pen omdat alles wat u gedaan hebt, in het belang van Castricum is gedaan. Ongetwij feld hoort u mij thans met zeer gemengde gevoelens aan, mede doordat u tot de conclusie bent gekomen dat u uw taak moet neerleggen, enerzijds door de ons be kende omstandigheden, anderzijds doordat uw gezondheid veel te wensen over laat. De eed, die u indertijd hebt afgelegd, bent u trouw gebleven. De raad stelde er prijs op hedenavond afscheid van u te nemen. Ik mag u namens die raad een blijvend aandenken aanbieden. Ge gaat thans van een welverdiende rust genieten en daarom hoop ik, dat het cadeau, dat de raad u had gedacht te geven, in staat is die rust te verschaffen. Vervolgens werd door de gemeente secretaris N. A. van Lunen, het cadeau een fraaie fauteuil binnengebracht en nadat de burgemeester nogmaals de wens had uitgesproken dat de heer De Vries nog vele jaren van het cadeau gebruik zou mogen maken, nadat hij de scheidende wet houder Gods beste zegen en sterkte had toegewenst, en de heer De Vries terloops een kist sigaren in de hand had gedrukt, kreeg de oud-wethouder het woord, die de zeer gemengde gevoelens onder woorden bracht, waarmee hij bij dit afscheid be zield was. Mijnheer de Voorzitter, ik dank u zeer hartelijk voor de woorden die u hebt ge sproken. Ik ben mij er van bewust, dat ik al die jaren de belangen van de gemeente in volle eerlijkheid heb gediend. Naar de heer De Vries ons heeft mede gedeeld, heeft hij het plan zich binnenkort in Beverwijk te gaan vestigen. De heer G. Meijer (Arbeid) opvolger Met een meerderheid van slechts twee stemmen is de heer G. Meijer (Arbeid) door de raad, na twee stemmingen, als op volger van de heer D e V r i e s gekozen. De nieuwe wethouder Is op het gebied van wethouderszaken niet onkundig. In de vo rige raadsperiode was hij wethouder van Sociale Zaken. De heer Meijer werd 15 November 1907 te Amsterdam geboren. De nieuwe wethouder is procuratiehouder van een Amsterdamse N.V. De eerste keer dat de vroede vaderen schriftelijk hun stem hadden uitgebracht bleek de heer Meijer 7 stemmen gekregen te hebben, de heer A. H. W. Beijersbergen van Henegouwen (KVP) 6 stemmen, de heer J. Eikelenboom (AR-CHU) 1 stem en de fractie-voorzitter van de KVP, de heer Th. Berlee, eveneens 1 stem. Daar de volstrekte meerderheid, acht stemmen, niet was verkregen, moest er op nieuw gestemd worden, met als resultaat: 8 stemmen voor de heer G. Meijer, zes stemmen voor de heer Beijersbergen van Henegouwen en 1 stem voor de heer Berlee. Alvorens zijn benoeming te aanvaarden vroeg de heer Meijer aan de voorzitter of de vergadering een moment geschorst kon worden en tijdens deze schorsing nam hij de gelegenheid te baat, de voorzitter te vragen of het college genegen was zijn vergaderin gen inplaats van overdag, in de avonduren te houden. Na overleg met wethouder N. Veldt (KVP), stemde de voorzitter met het verzoek van de nieuwe wethouder in. „Ik zal proberen naar beste weten mijn krachten aan Castricum te geven*', zeide de heer Meijer, na gezegd te hebben dat hij zijn candidatuur aannam. Castricums nieuwe wethouder van Open bare Werken, de heer G. Meijer (Arbeid). Aanmerking „Mijns inziens lijkt deze benoeming prae- matuur". Deze aanmerking maakte de heer J. J. Bollen jr. (Castricums Belang), die van mening was, dat do benoeming pas kon geschieden, twee weken nadat de heer De Vries zijn ontslag had gekregen en daar zijn ontslagbrief met ingang van 1 October luidde „zitten we nu dus met drie wet houders". „U moet artikel 94 van de wet goed lezen", zeide de voorzitter. „U moet artikel 90 goed lezen", repliceerde de heer Bollen en toen de voorzitter dat wat beide artikelen be treft had gedaan was de heer Bollen het er nog niet mee eens, doch hervatte de discus sie niet. De wethoudersverkiezing stond als punt vijf op de agenda vermeld. Even voordat men aan dit punt toewas, vroeg de heer Meijer om dit punt later op de avond te be handelen, daar zijn mede-fractielid, me vrouw JacobsWentink, nog niet van va- cantie was teruggekeerd wegens autopech en niet eerder aanwezig kon zijn dan circa half negen. Op advies van de voorzitter werd het voorstel aanvaard en zo kon het gebeuren dat de wethouders-vacature aan de orde kwam nadat de rondvraag was geweest. ven en er dus berustend bij ging liggen. Zo waren er allerlei kleine incidenten, die de microfonist graag en onmiddellijk van commentaar voorzag en altesamen werd het een plezant feest met vele prij zen, veel medewerking en tot aller ver bazing het mooiste weer van de wereld. Woensdagavond wordt in 't Centrum te Beverwijk een feest-propaganda-avond ge houden met bal voor de dierenbescher mers. Als de opkomst even florissant is als Zaterdagmiddag, mag de groeiende dieren bescherming in de IJmond niet klagen. Want ook de hondenshow is weer een aardige propaganda geworden voor de die renbeschermingsgedachte, vooral omdat het ging om „het dier" en niet om raszuiver heid of kostbaarheid van de deelnemende honden. De autobussen van de N.Z.H. vertrékken met ingang van 2 October op de volgende tydstippen van station IJmuiden: 5.45 w., 6.00 w., 6.15 w., 6.30 w., 6.45 w., 7.00 w., 7.15 w., 7.30 w., 7.45 w., 8.00, 8.15 w., 8.30, 8.45 w., 9.00, 9.15 w., 9.30, 9.45 z., 10.00, 10.15 z., 10.30, 10.45 z., 11.00, 11.15 z., 11.30, 11.45 z., 12.00, 12.15 z., 12.30, 12,45, 13.00, 13.15, 13.30, 13.45, 14.00, 14.15, 14.30, 14.45, 15.00, 15.15, 15.30, 15.45, 16.00, 16.15, 16.30, 16.45, 17.00, 17.15, 17.30, 17.45, 18.00, 18.15, 18.30, 18.45, 19.00, 19.15, 19.30, 19.45, 20.00, 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30, 23.00, 23.30, 0.00, 0.30 a. (w. betekent „alleen op werk dagen", z. „alleen op Zon- en feeestdagen, a. „tot garage Soendaplein"). De bussen vertrekken uit IJmuiden-Oost vijf minuten na de vertrektijd in Oud- IJmuiden, uit Driehuis tien minuten na de vertrektijd in Oud-IJmuiden en uit Sant poort een kwartier na de vertrektijd uit Oud-IJmuiden. Uit Haarlem vertrekken de bussen naar IJmuiden om: 5.20 a. en w., 5.35 a. en w., 5.50 a. en w., 6.00 w., 6.15 w., 6.30 w., 6.45 w., 7.00 w., 7.15 w., 7.30, 7.45 w., 8.00, 8.15 w., 8.30, 8.45 w., 9.00, 9.15 z., 9.30, 9.45 z., 10.00, 10.15 z., 10.30, 10.45 z., 11.00, 11.15 z., 11.30, 11.45 z., 12.00, 12.15, 12.30, 12.45, 13.00, 13.15, 13.30, 13.45, 14.00, 14.15, 14.30, 14.45, 15.00, 15.15, 15.30, 15.45, 16.00, 16.15, 16.30, 16.45, 17.00, 17.15, 17.30, 17.45, 18.00, 18.15, 18.30, 18.45, 19.00, 19.15, 19.30, 20.00, 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30, 23.00, 23.30, 0.00. Lassers naar Utrechtse tentoonstelling De leden van de Lasclub Velsen en om streken van de Ned. Vereniging voor Las techniek zullen een bezoek brengen aan de Lastentoonstelling (Lastu) te Utrecht. De excursie wordt gemaakt met autobus sen op Donderdag 13 October. In een tot de laatste plaats bezet kerk gebouw heeft ds. J. W. v. d. Gronden Zon dagavond afscheid genomen van de Chr. Gereformeerde Gemeente van IJmuiden. Zoals bekend heeft ds. v. d. Gronden een beroep naar Enschedé aangenomen, nadat hij vier jaar werkzaam is geweest in IJmuiden. Als tekst voor zijn afscheidspredicatie had hij gekozen 2 Timotheüs 2 19. „Even wel het vaste fondament Gods staat, heb bende dit zegel: De Heere kent degenen, die Zijnen zijn; en: Een iegelijk, die de naam van Christus noemt, staaf van onge rechtigheid". Sprekende over het vaste fundament Gods, dat de troost der Kerk is. behandelde de scheidende voorganger ach tereenvolgens de heerlijkheid en de wer king van het fundament, alsmede de zegels hieraan verbonden. Predikanten komen en gaan in de gemeente, het staat echter vast, dat het fundament, dat is Christus, blijft. Na de predicatie zegde ds. v. d. Gronden de kerkeraad dank voor alle ondervonden medewerking en wees hij in het bijzonder op de goede interkerkelijke samenwerking op het terrein der evangelisatie. Hierna werd ds. v. d. Gronden achter eenvolgens toegesproken door de heer P. Menger, namens de kerkeraad en de ge meente en door ds. J. P. Geels uit Haarlem, als consulent, die dit deed aan de hand van 2 Corinthe 2:2. Ds. J. C. Maris uit Haarlem sprak voor de classis en tenslotte deed ds. J. van Leeuwen dit namens de Geref. Kerk van IJmuiden en het interkerkelijk evangeli satiecomité. Nadat de gemeente de scheidende domi néé nog had toegezongen psalm 134 3 „Dat 's Heren zege op U daal" kon men na af loop van de dienst persoonlijk afscheid nemen van ds. en mevrouw v. d. Gronden. Onder de genodigden bevonden zich, be halve de reeds genoemden, wethouder J. C. Aschoff namens het gemeentebestuur en enkele afgevaardigden van de Hervormde Gemeente IJmuiden Oost en West. De jeugdleden van de hengelsportver eniging „De IJzeren Voorn" hebben Zater dagmiddag in de Fortgaten een onderlinge wedstrijd gehouden welke in de volgende uitslag eindigde: 1. Beemsterboer 30 pnt; 2. Sondorp 26 pnt; 3. De Vries 14 pnt; 4. Bakker 8 pnt; 5. Veenstra 8 pnt; 6. Geer- ling 4 pnt; 7. v. Tunen 4 pnt; 8. Langendijk 2 pnt. Voor de heer P. Harsveld, arbeider bij de watervoorziening van de Centrale van Van Gelder Zonen N.V. Koninklijke Papierfa brieken, die Zaterdag veertig jaar aan het bedrijf was verbonden, is het een aangena me verrassing geworden om 's morgens op het Velsense raadhuis met zijn echtgenote te worden ontvangen in tegenwoordigheid van ir. J. de Vos, bedrijfsingenieur van de Centrale, die de directie vertegenwoordigde. Loco-burgemeester II. de Boer deelde in een waarderende toespraak mede, dat de heer Harsveld de Koninklijke onderschei ding met de bronzen ere-médaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau was toegekend voor de langdurige trouwe dienst. In aanwezigheid van de heren ir. J. de Vos en J. D. Kist de Ruyter, bedrijfschef van de Centrale, werd de familie Harsveld ontvangen door ir. J. Tromp, directeur. De heer Tromp had in een zeer waarderende toespraak grote erkentelijkheid voor de goede medewerker, die ongetwijfeld in de afgelopen jaren een goede baas had gehad. De directeur dankte de heer Harsveld voor zijn verdiensten voor het bedrijf en drukte zijn erkentelijkheid uit in de aanbieding van het vererend getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel met de daarbij behorende grote, zilveren legpenning. Als huldeblijk van de directie overhandigde ir. Tromp een enveloppe en de draagmédaille, behorende bij de zojuist verworven onderscheiding. Voorts ontving de heer Harsveld de schriftelijke felicitatie van de hoofddirectie en kreeg mevrouw Harsveld een foto in lijst van haar „water man". In gebouw „Concordia" hadden vele le den van het Centrale-personeel zich opge maakt om de heer Harsveld eens in het zonnetje te zetten. Hier was 't de heer Kist de Ruyter, die de jubilaris al vele jaren kent, die hem prees voor zijn werkzaam heden, welke steeds tot tevredenheid wer den en worden verricht, hetgeen altijd ge paard ging met een prettige samenwerking De jubilaris werd voorts gerekend als hu morist van de Centrale, die vol geestighe den zit, waarover de heer H. Winkelaar, chef-machinist, tot vermaak der aanwezi gen een boekje opendeed. Ook hij dankte namens de vrienden voor de uitstekende omgang en kameraadschappelijkheid. Tenslotte was het de heer K. C. v. d. Pijl, die de gehele Centrale-ploeg vertegenwoor digde en met hartelijke gelukwensen een enveloppe overhandigde en mevrouw Hars veld een fleurige attentie bezorgde. De jubilaris was door dit alles aange naam getroffen, ook door de fleurige atten ties, waaronder van de directie der fabriek en van de R.K. Bond van Industriële Wer kers, die hij te zijnen huize ontving.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3