£SS0J EXTRA Winter Grade Sport in het kort SCHC verloor van Groen Geel; BDHC te sterk voor 't Gooi Zowel Rapiditas als Goncordia (dames en heren) verloren W est-Nederland-rit groot succes Coupe d'Europe voor Europese hockeylanden Sterke bezetting in courses van Woensdag De handbalcompetitie Utrechts KNVB-team tegen de jeugd DINSDAG 4 OCTOBER 1955 DE HOCKEY COMPETITIE Badminton-evenementen in het Krelagehuis Sterkste tennisleraar nog niet bekend Semi-profs betalen geen loonbelasting 1 Van der Zandc Nederlands kampioen 25 kilometer Jeugd-schaatsdiploma's van de KNSB Competities K.N.D.B. Damclub Hillegom f. 17.S0 Wereldrecordpoging van Kutz mislukte Rapiditas en MHBS wonnen gemakkelijk Paardensport Franse volleybalploegen te sterk voor Nederland Het candidaten-schaak- tournooi in Moskou Volleyball V olleybalprogramma Vijfhonderd gesmokkelde parkieten gedood Dat in de eerste klasse heren een onvolledig competitieprogramma werd afgewerkt kwam omdat de elftallen vrij hadden, die een speler aan het Nederlands elftal moes ten afstaan. BMHC gebruikte de vrije Zondag voor een vriendschappelijke ontmoeting in Bloe- mendaal tegen de oud eerste-klasser en huidige overgangskiasser HDM. Hoewel in de eerste helft HDM aanvankelijk beter speelde opende Maas de score voor BMHC. Voor het tweede doelpunt zorgde Mohn. Dit was waarschijnlijk het laatste doelpunt, dat Mohn voor BMHC heeft gemaakt. Hij speelde namelijk zijn laatste hockeywed strijd in Bloemendaal voor zijn'vertrek naar het buitenland. In het verdere verloop van de wedstrijd kwamen de overige drie doelpunten na de rust. Eerst liep HDM door Visman de achterstand in tot twee-één. Dat het uiteindelijk vier-één werd voor BMHC kwam door Eldering, die van een doelworsteling en een fout van de doel- verdediger van HDM gebruikt maakte. De twee competitiewedstrijden in de Westelijke eerste klasse hadden als resul taat, dat TOGO met zeséén verloor van HHIJC. Deze als competitie opgegeven wedstrijd blijkt echter vriendschappelijk te zijn gespeeld. SCHC verloor op eigen ter rein met tweenul van Groen Geel, dat daarmede afstand deed van de onderste plaats. De ranglijst luidt: HHIJC 2 4 Amsterdam 2 2 SCHC 3 4 Groen Geel 3 2 Laren 2 3 BMHC 2 1 Hilversum 2 2 TOGO 2 0 Dames De in Bussum gespeelde ontmoeting tus sen de Gooise hockeyclub en BDHC leverde de thuisclub de eerste nederlaag na drie wedstrijden op. Reeds kort na het begin profiteerde Gooi van een fout in de Bloe- mendaalse verdediging (nuléén). Door goed spel van de voorhoede van BDHC zorgden de dames Honing en Dijkstra op fraaie wijze voor een Bloemendaalse voorsprong (tweeéén) met de rust. In de tweede speelhelft voerde mej. Vis sers de score op tot drieéén, waarna Gooi er in de laatste tien minuten drietwee van maakte. In de overige drie eerste klasse wedstrij den dames verbeterden Be Fair en Amster dam, die de uitwedstrijden wonnen van respectievelijk TOGO (éénnul) en RBC (tweenul) hun plaats op de ranglijst. Kieviten stuurde op eigen terrein HHIJC met een nederlaag (vijfnul) naar huis. De stand luidt: Be Fair 3 6 TOGO 3 3 BDHC 3 5 Amsterdam 3 2 Gooi 3 4 HHIJC 3 0 Kieviten 3 4 RBC 3 0 Overgangsklasse heren Het reserve-elftal van BMHC heeft vol gens de verwachtingen op eigen terrein een Een aardige rit, zeer lastig voor de be stuurders en vooral ook voor de kaartlezers maar eerlijk en sportief dat was het oor deel van verreweg de meeste deelnemers aan de zevende West-Nëderland-rit van de RAC-West, geen peuleschil. De eisen welke een rijvaardigheid (veelal op secondaire wegen en landweggetjes) en kaartleeskunst met name op IJselmonde, Voorne en Put ten werden gesteld, lieten niet met zich spotten en het was ook geen rit voor auto mobilisten die lak hebben aan verkeers- voorschriften die hun reglement slechts met een half oog plegen te lezen.Wat de verkeersvoorschriften aangaat, was voor het eerst een verkeersveiligheidscontróle ingesteld bij de brug van Sassenheim en het was bepaald benauwend te zien hoe veel deelnemers hier tegen de elementaire voorschriften zondigden. De sportcommissie van de RAC-West voor de West-Nederland-rit heeft besloten nog geen klassement op te stellen. Er zijn enkele punten in de routebeschrijving om trent de uitleg waarvan verschil van mening bestaat. De officiële rangschikking is pas in de loop van de week te ver wachten. De internationale en Nederlandse badmin ton kampioenschappen zullen dit seizoen wederom in het Haarlemse Krelagehuis worden gehouden, waarvoor de volgende agenda werd opgemaakt: Zaterdag en Zon dag 7 en 8 Januari 1956 internationale kam pioenschapen. Zaterdag en Zondag 25 en 26 Februari 1956 Nedexiandse kampioenschappen. Deze agenda werd Zaterdag tijdens de algemene jaarlijkse ledenvergadering van de Nederlandse Badminton Bond in hotel „Esplanade" in Utrecht vastgesteld. Behalve de vaststelling van deze punten bestond ex- tevens grote belangstelling voor de verkie zing van het officiële bestuur, terwijl boven dien emkele belangrijke commissies gekozen moesten worden. De huidige president van de Badminton - Bond, de heer L. Verhoef (Santpoox-t), werd in deze functie herkozen, terwijl de heren B. Jansen (Bloemendaal) en A. C. E. Vre- denburg van Vossen (Velp) thans definitief zitting kregen in het bestuur i-espectievelijk als secretai-is en vice-px-esident. De hei-en Vx-edenbux-g van Vossen (Velp); Ridder (Haai-lem) en Oirschot (Tilburg), zullen zitting nemen in de scheidsrechters- commissie, terwijl eerstgenoemde heren tevens de technische aangelegenheden zul len behandelen. De kampioen van de tennisleraren van het vorige jaar, J. de Mos, had voor de laatste dag van de tenniskampioenschap pen van Nederland, twee finales op zijn programma, maar het toeval wilde, dat hem Zaterdag een klein ongeval overkwam. Zondag kon hij alleen nog strompelen en men heeft het onjuist gevonden om hem zonder meer zijn titel te ontnemen. De eindstrijden voor dit, op de tennisbanen „Nenyto" gehouden tournooi, zijn tot latere datum uitgesteld. Op de vi-aag, wie momenteel de sterkste tennisleraar is, kan dus nog geen antwoord worden gegeven, maar wel kan worden beweerd, dat de laatste tegenstander van De Mds, de Hagenaar Buytelaar, voor de verrassing van deze wedstrijden heeft ge- zoi-gd. Zijn overwinning in drie sets in de halve finales op de geplaatste speler Mul der liet weinig ruimte over voor twijfel aan zijn speelsterkte. Een andere verras sing was de nederlaag van Bruin tegen Sabbé, toen deze na een 6-2 gewonnen set en 5-2 matchpoint een gemakkelijke bal miste en deze, zowel als de volgende set verloor. kleine zege (tweeéén) behaald op het be zoekende Pinoké. De gasten openden al spoedig na het begin de score door Meyer, die van een doelworsteling gebruik maakte. Kort daarop maakte Eldering voor BMHC gelijk. Het overwicht van Pinoké voor de rust maakte in de tweede speelhelft plaats voor een aanvallend BMHC. Daaruit ont stond na een kwartier het tweede en voor BMHC winnende doelpunt, toen linksbin nen Boom de bal hard inschoot. Stx-awberries had vrij van de competitie in de overgangsklasse, waarin Alliance in Amstelveen met drietwee verloor van het reserveteam van Amsterdam. De voorzitter van de KNVB, ir. Hopster, en de voorzitter van de sectie Betaald Voetbal hebben besprekingen gevoerd op het ministerie van Financiën, om te ver krijgen, dat betalende voetballers niet als werknemers en de betalende clubs niet als werkgevers zullen worden aangemerkt. Dit is met succes bekroond. De minister van Financiën heeft de inspecteurs der be lastingen in die zin aangeschreven. Der halve zal geen loonbelasting en geen ver eveningsheffing meer worden opgelegd. Een van de belangrijkste besluiten van de bestuursvergadering van de Internationale Hockey Federatie onder leiding van de president, onze landgenoot jhr. L. J. Quar- les van Ufford, was het instelleix van een hockeytournooi om de Europa Cup." De wedstrijden om de „Coupe d'Europe" zullen steeds over twee jaren worden ver deeld. Aangezien in het komende jaar de Olympische wedstrijden op het px-ogx-amma staan, zal pas in het voorjaar van 1957 worden begonnen met deze Europese com petitie. De competitie zal worden gespeeld vol gens het Davis Cup-systeem, waarbij voor de eei-ste ronde Europa verdeeld wordt in di'ie zónes: Noord-, West- en Oostzóne. De winnaars van de wedstrijden uit de eerste ronde van alle zónes worden volgens loting geplaatst in de tweede ronde, waarbij dus geen rekening meer wordt gehouden met de oorspronkelijke zones. ADVERTENTIE ADVERTENTIE x::$ Us bij 12° boven nul? Inderdaad, want in de carburateur van Uw motor kan het 14° C kouder zijn dan buiten. Door de snelle verdamping van vluchtige benzine koelen de metaaldelen van de carbura teur zo sterk af, dat bij kil en vochtig weer de waterdamp uit de lucht als ijs daarop neerslaat. Gevolgen: minder motorvermogen, hoger ben zineverbruik, en op de meest ongewenste mo menten slaat de motor bij stationnair draaien af. Tank Esso Extra Winter Grade. De vluchtig heid van deze benzine is aangepast aan de eisen van de winter, maar zij bevat bovendien een speciaal „anti stalling" ingrediënt tegen ijs- vorming. Daardoor snellere startsneller op temperatuurgeen krachtver lies, lager benzineverbruik en geen motor die afslaat! Xvl'lvIvX .v.v.y.w. wvXvXv, mm ■X'XXv WAV. X'AW X-Xv WwM in alle blauw/witte Esso pompen De lange-afstandloper Janus van der Zande behaalde in Zaandam het kampioen schap van Nedei-land over 25 km. Reeds spoedig na de start namen Van der Zande en de Alkmaarder Bleeker de leiding, op de voet gevolgd door Van Ginkel, die twee maal achtereen deze lange afstandwedstrijd van Zaanland had gewonnen. Ditmaal kon de Hilversummer Van Ginkel het hoge tempo van Van der Zande niet volgen en moest hij met de derde plaats genoegen nemen. Bleeker moest tegen het einde Van der Zande eveneens laten gaan. In de fraaie tijd van 1 uur 18 min. 6.6 sec. kwam de leper uit Halsteren door de finish. Zijn Nederlands record staat op 1 uur 21 min. 59,6 sec. Na meting van het parcours kwam evenwel aan het licht, dat het parcours 125 meter te kort was, zodat van een record verbetering geen sprake kon zijn. De Koninklijke Nederlandse Schaatsen rijders Bond zal in samenwerking met scholen en ijsclubs dit .jaar een aantal schaatsdiploma's voor de .jeugd instellen. Ongetwijfeld een goed propagandamiddel voor deze sport. Er komt een schaatsproef voor kinderen tot twaalf jaar, een schaatsvaardigheids- diploma A voor kinderen tot veertien jaar en een schaatsvaardigheidsdiploma B voor de jeugd tot en met zestien jaar. De vaar digheidsdiploma's kunnen worden behaald op de korte afstand en de lange afstand en bij het kunstrijden. Het succes van een en ander zal uiteraard sterk afhankelijk zijn van de duur van de eventuele ijs- periode in de komende winter. Deze week begonnen de damcompetities eex-ste en tweede klasse in het district Ken- nemerland. Aan deze competitie nemen deel: Eerste klasse: Haarlemse Damclub II, Het Oosten I, Haarlem/Oosterkwartier I en Ver. Kath. Dammers I (allen Haarlem); Spor tief I (IJmuiden); Hillegom I; Halfweg I en Beverwijkse Damclub I. Tweede klasse: Haarlemse Damclub III, KNC I en Ver. Kath. Dammers II (allen Haarlem): Bevei-wijkse Damclub II; St. Bavo II (Heemstede) en Cruquius I (Haar lemmer-meer); Stabiel I (Santpoox-t); Zand- voort I en IJmuiden n. Dat een train ingswedstrijd voor damclub Hillegom dringend noodzakelijk was is de laatste wedstrijd gebleken. In de médaille wedstrijd tegen VKD hebben de drie Hille- gomse spelers door het maken van ernstige fouten 4 wedstrijdpunten verloren, wat tevens de clubnederlaag betekende. De resultaten waren: HillegomVKD. v. d. LooRump 20; v. HorikMosleling 20; BothFaay 02; SeijsenerMul 02; PersoonWort 20; Lubbe—Kollenberg 02; Algei-aVisser 11; Der Nedei-landenD. Rump 11; De HeerKok 02; v. AndelLucas 02. Totaal 812. De médaille werd door VKD gewonnen. Woensdag speelt Hillegom een competitie wedstrijd tegen HDC 2 uit Haarlem. De wedstx-ijd wox-dt gespeeld in het clublokaal Rutten. Aanvang 7.45 uur. vanaf Van Wees. De Nederlandse motorrijder Joop Van Wees, die vlak voordat de in ternationale motorzesdaagse in Tsjecho- Slowakije begon, een ongeluk kreeg en in een ziekenhuis in Gottwaldov werd opge nomen, is Vrijdagavond per vliegtuig op Schiphol aangekomen. De Russische lange afstandloper Vladimir Kutz is er op de laatste dag van een inter nationale athletiekwedstrüd in Boekarest niet in geslaagd het wereidx-ecord op de 10.0(H) meter, dat met 28 min. 54,2 sec. sedert 1 Juni van het voxige jaar op naam van Emil Zatopek staat, te verbeteren. De weersomstandigheden waren daarvoor ook niet gunstig, want er stond een koude harde wind schuin over de baan. Niettemin heeft Kutz de 25.000 toeschouwex-s tot geest drift gebracht door de afstand in 28 min. 59,2 sec. af te leggen, een tijd die toch nog slechts vijf seconden boven het wereld record ligt. Bovendien betekende deze tijd een verbetering van het nationale record. Op de 5000 meter liet Kutz 14 min. 24.8 sec. afdrukken, 2.8 sec. sneller dan Zatopek tijdens diens wereldrecordverbetering in Brussel. Toen Kutz 6000 meter achter de rug had, lag zijn tijd 3.2 sec. lager dan die van Zatopek. doch toen zakte de Russische abhleet af. Na 9000 meter had hij een ach- t ex-s tand van 5 sec. Weliswaar perste Kutz er een machtige sprint uit, maar een recox-d- verbetering zat er niet in. De Duitser Walter Konrad werd tweede in 30 min. 33,4 sec. en Milos Tomis (Tsj. SI.) derde met 30 min. 53,2 sec. De volleybalcompetitie Er stonden gisteravond op het programma van de volleyballers maar weinig belang rijke wedstrijden. In de eerste klasse heren werd de eerste wedstrijd van Rapiditas een gemakkelijke zege op PSCB in een bijzon dere slechte strijd. De tussenstanden waren 1513, 1512 en 153. In de eerste klasse dames bleek PSVH een te zwakke tegen standster voor het jeugdige en goed snelend MHBS, dat vooral in de dames v. d. Putten en v. Calmthout goede serveersters en smashers bezat. De tussenstanden werden hier 15—10, 15—2, 15—8 en 15—4. De uitslagen luidden: Heren: Rap.—PSCB 3—0: Blinkert— Raeckse 4 4—0; HBC 2—Blinkex-t 2 0—4: BWTWK 2 4—0; Rao. 3—Velox 3 1—3; Gios 2—WIK 3—1; OG—OVRA 3 0—4; SpaamestadVVSH 22. Dames: OVFAHaarlem 2 40: HBC 2 —Velox 2 1—3; PSVHMHBS 0—4; HBC 3 Haarlem 3 30; Gios 3SSO 2 22; OG 2—Velox 4 04; WSH—Blinkert 2 0—4: Haarlem 4—Gios 2 1—3; AW 2—Velox 5 0-4. Woensdagavond wordt in het Hilversumse Sportpark de grote zilveren wisselbeker van de gemeente Hilvei-sum verreden. Ook dit maal zal de beker wel weer niet definitief ovei-gaan, daar de bekerhouder Mac Kinley in München aan de stax-t is geweest en pas vandaag weer in zijn box zou terugkeren. Maar al zou hij zich in het gewoel van de 17 startende paarden wagen, dan is het nog de vraag of hij wederom zou winnen, want de bezetting is deze keer buitengewoon sterk. In de achterhoede vallen onmiddellijk Peterhof en Nellie Gregor op. doch met 40 en 60 m. achterstand in dit grote veld paar den zullen zij te veel moeten omlopen om een eex-ste kans te maken, tenzij zij echter een dermate gunstige positie verkrijgen, dat hun opmars niet gestoord wordt. Meer vertx-ouwen gaat echtei- uit naar Quintus Harvester en Pretty Boy, de beide verte genwoordigers van Nottelman. Beide paar den kunnen zeer snel starten, zodat de ver wachting wel is, dat zij voor Nellie Gregor, Peterhof en O Nelly Zora aan de finish kunnen zijn. Hiex-bij zal Nottelman het wel niet laten, daar hij met Reseda in de Illustre Hanover - prijs eveneens uitstekende vooruitzichten heeft. Het gevaar komt van Sietze, Trudy Hanover en Siera Hanover. In de serie- draverij zal hij met Seigneur Bascom ver moedelijk wel de meerdere moeten erken nen in Rita Bond, de flyer, die in een om mezien ver van het veld wegloopt en op deze kox-te afstand veilig op haar voorsprong kan teren. S.O.S., Queenly Bertha en Rita Belwin zijn de ovei'ige candidaten. Het openingsnummer bx-engt opnieuw een aantal debutanten, o.a. Trudel Hollandia, in training bij Geersen. Het vex-moeden is echter dat Trekvogel S in de afgelopen weken wel zulke vox-deringen gemaakt zal hebben, dat hij deze met een overwinning kan beki-onen. Sally Guy en Toscanini zijn de outsiders in dit gezelschap. De leex-lingen besluiten de avond met een aantrekkelijke course, waarin Prince Maire ondanks al zijn kuren tot de favorie ten gerekend mag wox-den. De grootste con- cux-rentie komt vaxx Rhea Hollandia, die bij een vlot tempo de afstand moeilijk uitloopt. Een verrassing van Oranje Nassau, die Zon dag in uitstekende vorm was, is niet uit gesloten, temeer daar de 2400 m. lange af stand hem zeker geen parten zal spelen. De resultaten van de Haarlemse districtskiassers hebben de niet hoog gespannen verwachtingen inderdaad bevestigd. Bij de eersteklassers was er geen enkele over winning en ook Zandvoortmeeuwen moest het onderspit delven. Bijzonder goed steekt daarbij de welverdiende zege van de IJmoixdheren af, die er in de ontmoeting tegen Blauw Wit voortreffelijk in waren. Het samenspel van de Velsenaren begon al goed en groeide naarmate de wedstrijd vorderde, zodat Blauw Wit tenslotte het hoofd moest buigen (12-8). De eersteklassers verloren dus. En eigenlijk is dat van Rapiditas een tegenvaller, want een redelijke kaxxs tegen de beginneling SSVU-was toch wel aanwezig. Een gelijk-spel was op zijn minst op zijn plaats geweest. Het werd nu dus een 11-7 nederlaag De Concordiateams waren in Amsterdam. De dames speelden een bijzonder prettige wedstrijd tegen het sterke Niloc en zij smaakteix daarbij het genoegen de Amster damse dames goed tegenstand te bieden. (7-6). Ook de Concordiaheren leverden een verdienstelijke px-estatie. Immers zij speel den tegen Blauw Wit eigenlijk nu al een candidaat voor de titel en zij hielden de nederlaag tot 12-9 beperkt. Tot besluit bij de districtskiassers nog een overwinning en nog wel een zeer ver dienstelijke. Fox-estex-s-dames wonnen na melijk met vier-dx-ie van Blauw Wit na een fel duel. Afdeling In de afdeling kan men het bij de dames betx-euren, dat IJmond door de samen voeging met Beverwijk niet in de tweede districtsklasse speelt. Voor de afdeling is het Velsense team beslist te sterk. Zand voortmeeuwen werd met 13-2 verslagen. THB verloor voox-ts van Rapiditas (acht- nul). HOC 1 versloeg HOC 2 met vier-èfn. Veel spanning was er bij Concordia 2- De Blinkex-t, vooral in de tweede helft. Aanvankelijk had De Blinkert een vrij vei lige drie-nul voorsprong, maar dat werd al gauw anders toen bleek, dat de Concor- diaresei-ves zich niet zo maar gewonnen wilden geven. Eindstand: vier-twee. Bij de heren zagen we des morgens ook al zo'n aardige ontmoeting. Daar zorgden de reserveteams van Rapiditas en IJmond, die de eerste helft wel volkomen aan el kaar gewaagd wai-en (3-2) voor. Na rust was Rapiditas trefzekerder met zijn aan vallen, al was het bijzonder moeilijk de uitmuntende IJmonddoelman De Groot te passeren (7-2). IJmonds derde heren-elftal speelde als nieuweling lang niet onver dienstelijk, zodat de schade tegen De Blin kert 2 maar tot 7-9 beperkt kon blijven. De landen-volleybalwedstrijden Frank rijkNederland dames en heren, welke Zaterdagavond in Parijs zijn gespeeld, heb ben een tweevoudig Frans succes opge leverd. De dameswedstrijd eindigde in een 30 zege voor de Franpaises (1513, 159 158), die de tekortkomingen van de tegenpartij handig uitbuitten. De ontmoe ting stond overigens slechts op een matig peil omdat de meeste speelsters zo vroeg in het seizoen hun topvorm nog niet bereikt hebben. Aan beide zijden liet het ploeg- verband veel te wensen over. De herenwedstrijd werd eveneens met 30 door Frankrijk gewonnen (1511, 15 10 en 152). De gasthex-en, die een ho mogene ploeg opstelden, met Harbuz en Novarro als utiblinkers, maakten zowel in de aanval als in de verdediging een grote indruk. Alhoewel physiek in het nadeel maakten zij gebruik van elk foutje van hun tegenstanders en hun combinaties klopten als een bus. De Blinkert's eex-ste viel in de ontmoeting van Concordia 2 wat tegen. Het werd ten slotte een rood-witte zege (10-6). HOC behoefde niet alle reserves aan te spreken om met 11-7 van Concordia te winnen. Jeugd Bij de jeugd-jongens valt de dei-de ach tereenvolgende overwinning van Concordia op, waarvan ditmaal OSS het slachtoffer wei'd (10-2). De junioi-en van Rapiditas- IJmond speelden een prima partij, waai-bij zeer terecht de winst werd gedeeld (2-2). Zandvoortmeeuwen boekte bij de meisjes weliswaar een nedex-laag, maar het resul taat (6-5 tegen IJmond) mag toch lang niet slecht worden genoemd, wanneer men be denkt, dat IJmond toch over veel meer x-outine beschikt. Ook hier was OSS niet gelukkig, want De Blinkert won met negen-twee. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de tweede ronde van het candidatentoumooi voor dames, dat in Moskou is voortgezet, luidden: Carasco de Budinich (Shili)Sonja Graf- Stevenson (V. S.) 0—1; Edith Keller—Her mann (Oost-Duitsland)Ola Ignatyeva (Rusland) li'4; Lazerevic (Joegoslavië) Sucha ((Tsj. Slowakije) 10: Kertesz (Hon garije)Nedeljkovic (Joegoslavië) 1414; Volpex-s (Rusl.)Ivanova (Bulgarije) 10; Gresser. (V.S.)May Kaï-ff (V.S.) 10; Bo- sienko (Rusl.)Gui-finkel (Rusl.) afgebi\; Zvox-ykina (Rusl.)Molui (Polen) afgebr.; Fenny Heemskerk (Ned.)Olga Rubtsova (Rusl.) afgebr. in gelijke stelfingen. Voor de wedstrijd van het Utrechts KNVB-elftal tegen het voorlopig Neder lands jeugdelftal, die Woensdagavond in het Utrechtse stadion wordt gespeeld en welke bedoeld is als een selectie-ontmoe ting voor het Nedexdandse jeugdelftal in verband met Nedex-landBelgië jeugd op 15 October in Bx-eda, zijn de elftallen als volgt samengesteld: Utrechts elftal: Doel: Kraak (Elinkwijk). Achter: Van Kilsdonk (Elinkwijk) en Malestein (HVC). Midden: Van de Bogex-t (DOS), v. d. Bie- zenbos (HVC) en Loosman ('t Gooi). Voor: Heerschop (Donar), Van Rheenen (Zeist), Lammex-s (DOS), Klein (Elink wijk) en Van der Hox-st (Velox). Ned. jeugdelftal: Doel: Van Dijk (Sparta). Achter: v. d. Veen (Leeuwarden) en De Bruyn (NOAD). Midden: Renders (PSV), Kraaij (DOS) en Bas Paauwe ji*. (HVC). Voor: v. d. Heyden (DOS), Bosselaar (Feijeixooi-d), Rutten (Roda Sport) Van Elderen (Willem II) en Cox-peleyn (Excel sior). Voor Woensdagavond staan er een aantal aantrekkelijke volleybal competitiewedstrij den op het progx-arnma. Vooi'al de hoofd klasse herenwedstrijd CIOSHVS (9 uur) vraagt de aandacht. Deze wedstrijd wordt voorafgegaan door de dames hoofdklasse wedstrijd Die RaeckseHBC (8 uur). Het volledige progx-amma luidt: (7.0010.00 uur): Heren: hoofdklasse: CIOSHVS; 1ste kl.: HaarlemPSCB. HVS 2Leonidas; 2de en 3de kl.: PWN—HVS 4, Raeckse 3—Haar lem 2, PWN 2—Buitenrust 2, OVRA 2Bui tenrust, AWSizo, SantpoortRap. 2. Dames: hoofdklasse: RaeckseHBC; 1ste kl.: Raeckse 2OG: 2de en 3de kl.: Raeckse 4 Gios. HBC 2Raeckse 3, Raeckse 6— Santpoort, OSSSpaamestad, Raeckse 5 OVRA 2, SSO—HVS 2, Rap. 2—Haarlem 2. GEWICHTHEFFERS. De Kon. Ned. Krachtsportbond zal geen gewichtheffex-s uitzenden naar de wereldkampioenschappen, die van 1216 October in München zullen worden gehouden. ONTTROOND. De Spanjaard Young Martin heeft gistei-avond de Engelsman Dai Dow er onttroond als Europees bokskam pioen in het vedergewicht. Dower ging in de 12de ronde k.o. Het was Dowers eerste nederlaag in 39 wedstrijden. BIJTEN. Het bestuur van de Ned. Boksbond zal zich dezer dagen bezig houden met de partij tussen Frits van Kempen en de Duitser Emil Koch, waarin Van Kempen zich aan bijten van zijn tegenstander heeft schuldig gemaakt. Behalve Van Kempen zal ook scheidsrechter Sanders worden gehoord. WORLD SERIES. De stand in de „World series" is weer gelijk. Gisteren wonnen de New York Yankees met 51 van de Brook lyn Dodgers. Na zes ontmoetingen tussen deze twee ploegen is de stand 33 in hun strijd om de officieuze wereldtitel-honkbal. HUTTON. De vi-oegere aanvoerder van het Engels testteam, Len Hutton wordt nog altijd verpleegd in een ziekenhuis in Leeds waar hij veertien dagen gleden wegens een beschadeging van de ruggegraat is opgeno men. Als onderdeel van de behandeling is thans een gipsvex-band aangelegd dat Hutton drie maanden zal moeten dragen. Over on geveer een week zal hij het ziekenhuis kunnen verlaten. KLOK. Henk Klok, de Nederlandse kam- oioen boksen in het vedergewicht, heeft Maandag in Nottingham verloren van de Brit Percy Lewis door opgeven in de vijfde ronde van een partij die op acht ronden was afgesloten. EUROPEES KAMPIOENSCHAP. Op 26 November zal in Milaan een bokswedstrijd worden gehouden om het Europees kam pioenschap lichtgewicht tussen de titelhou der. de Italiaan Duilio Loi en de Fransman Seraphin Ferrer (uitdager). SEPP BRADL. Volgens een mededeling van het Oostenrijkse Skiverbond heeft de amateurcommissie van de Intex-nationale Skifederatip gehoor gegeven aan het beroep van Sepp Bradl tegen de hem opgelegde schoi-sing wegens bezigheden als trainer. Rx-adl zal nu kunnen deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Cortina d' Ampezzo. Hetzelfde geldt voor de Oosten rijkse ski-springer Walter Steinegger. HET KANAAL. Richard Glynn, een 35- jarige landbouwer, heeft zijn poging zwem mend Het Kanaal over te steken, moeten staken. Glynn kreeg te maken met een tame lijk woelige zee en sterke wind. Hij hield het niet veel langer dan een uur in het water uit. BOBBERS. Het Noors Olympisch Co mité heeft besloten geen bobslee-ploeg naai de Olympische Winterspelen te Cortina d' Ampezzo te sturen. Dit besluit werd ge nomen omdat de tijd ontbreekt voor een serieuze traning. ROSZAVOLGYI. Tijdens internationale athletiekwedsrtijden in Boedapest heeft de Hongaar Roszavolgyi het wereldrecord op de 2000 meter, dat met 5 min. 7 sec. sedert 29 Sentember 1948 op naam stond van de Belg Reiff verbeterd. Hij liep de afstand in 5 min. 2.2 sec. UITNODIGING. Van 12—15 November zal in Moskou een zwemlandenwedstrijd tussen Rusland en Frankrijk worden gehou den. De Russissche Zwembond heeft .voor deze wedstrijd tevens enkele van de beste Europese zwemmers en zwemsters uitgeno digd. Ook de KNZB heeft telegx-afisch een invitatie ontvangen. GEERTJE WTELEMA. Bii de eerste selectie-wedstrijden in Vlaardingen was Oeei-tje Wielema niet van de partij. De Hilvex-sumse zwemster heeft nog steeds last van kinkhoest en het ziet er naar uit dat zij vóór Januari niet geregeld zal kunnen trainen. KNOCK OUT. De Nederlandse zwaar gewicht bokser Baby de Voogd heeft in Luxemburg door knock out in de achtste ronde verloren van de Luxemburger Wie- gand De partij was vastgesteld op tien ronden vaxi drie minuten. VERSYP. De landenvoetbalwedstrijd tussen Nedex-land en Nooinvegen op 6 No vember in Amsterdam wordt geleid door de Belgische scheidsrechter Gerard Versyp, bijgestaan door zijn landgenoten Lescai-t en Rondia als grensrechtex-s. VAN VLIET. De Deense Wielerbond heeft besloten haar „Grote gouden médaille" toe te kennen aan de Nederlander Arie van Vliet, van wege het wereldrecord wielrennen 2400 meter met vliegende start, dat Van Vliet deze zomer in Kopenhagen met een tijd van elf seconden rond gevestigd heeft. KKES BPOFKMAN. Broekman heeft in Hamar deelgenomen aan een trainings bijeenkomst van de Noox-se candidaten voor de Olympische schaatswedstrijden. Ongeveer 500 parkieten die uit Neder land Duitsland binnengesmokkeld waren zijn Maandag in Linnich in Duitsland ge dood. De pax-kieten werden vorige maand door de douane-autoriteiten geconfisceerd. Eerder dit jaar wei-den vier Duitse doua niers en een kind geïnfecteerd met een tro pische ziekte van een andere zending par kieten, die in beslag genomen werd na Duitsland binnengesmokkeld te zijn. De vogels werden toen aan de dierentuin in Falkenburg overgedragen, maar doorver kocht. Om te verhinderen, dat iets derge lijks weer zou gebeuren, besloten de auto riteiten deze laatste smokkelzending te la ten doden. i

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11