aanbieding iriHiimos p GEEN CONTINUDIENST Voor direct gevraagd Woningstoffeerder Meubelstoffeerder Leerling-stoffeerder Magazijnbediende Als de Herfst komt... „KURDISTAN" WEBBE'S GROENTEHAL Geheel nieuwe voorraad 27." 32." Speciale aanbieding Slager VAN VLIET lü.MrM Kuyter OOSTERS TAPIJT! Haarlemse Kleding Centrale Bewapeningswedloop in volle gang in het midden-Oosten De heer J. M. Immink nam afscheid bij de V.E.M. mnl. arbeidskrachten Standard Electric MONTEURS HULPMONTEURS twee MONTEURS 1 Fabrieksarbeider 1 Corveeër 1 Jongen Bezwerende verklaring van MacMillan en Dulles door feiten achterhaald Kwekers van crocussen krijgen keuringsdienst Veel waardering voor een lange carrière DINSDAG 4 OCTOBER 1955 4 Rotterdamse arts tot een week veroordeeld Bloemendaler veroordeeld tot een maand gevangenis BEK Speciaal weefsel uit de fijnste gemengd wollen garens. Heerlijk warm en duurzaam 3 prachtige tinten - 3 extra lage prijzen Geslaagde vergadering van „Het bijgoed" Ministers zijn niet tegen inschakeling van het verbruikerselement Tweejarig jongetje door gas bedwelmd A.V.R.O. wijdt week aan de West GROTE COLLECTIE AFD. MEUBELEN: Cri-i A 1/n C Meubel- en J Lm p\ l\ L L O Woninginrichting N.V. IJSFABRIEK EN KOELHUIS IJS VRIES 150/200 21.90 170/220 190/230 Uw naam en merkartikelen moeten voort durend onder de aandacht van het publiek worden gehouden. Alleen regelmatig adverteren kan dit bewerken. - Adverteer in dit blad ALLEEN WOENSDAG BI] De grootste onderne mingen zijn geregelde adverteerders. Zij vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook. Daardoor zijn zij groot geworden. A.s. Woensdag weer Dubbeltjesdag Rode kool Groene kool Wortelen Uien Koolrapen Gare bieten Zuurkool alles panklaar 1 dubbeltje per pond En als EXTRA RECLAME 10 prima Sinaasappelen75 cent 1 pd. gesneden Snijboontjes, zacht en mals 15 cent Dat is weer reclame van Evertsenstraat 18-20 Telefoon 5825 Ned. StandardElectric Mij. N.V. Dames Mantels - Japonnen Jersey pakjes - Regenmantels Costuums (ook Ital. dessins) Demi's - Regenjassen etc. ZONDER VOORUITBETALING tot 40.2.per week 40.tot 80.ƒ3.per week 80.tot ƒ120.ƒ4.per week ƒ120.tot ƒ160.ƒ5.per week ƒ160.tot 200.ƒ6.per week 200.tot 240.7.per week enzovoorts JANSSTRAAT 63 KERKSTRAAT 8 HAARLEM BEVERWIJK (Van onze correspondent in Londen) In Londen is men weinig gesticht over de aankoop door Egypte van wapens in de Sovjet-Unie en Tsjechoslowakye. Groot- Brittannië levert beperkte hoeveelheden wapens, zowel aan Egypte als aan Israel met de bedoeling het militaire evenwicht tussen de Arabische landen en Israel niet te verbreken, al is er in het Lagerhuis meermalen over geklaagd, dat Egypte en de andere Arabische staten meer zouden krygen dan hen toekomt. Het ziet er niet naar uit dat de aanvaar ding van het Sovjet-aanbod door Egypte zou betekenen, dat dit land zijn kaarten op het Oosten heeft gezet. Er zijn aanwijzin gen voor, dat Egypte getracht heeft wapens te kopen, waar ze te krijgen zyn. Door op het Sovjet-aanbod in te gaan, schijnt het druk te willen uitoefenen op de Verenigde Staten om wapens te zenden. De leveranties van militair Sovjet-mate riaal aan Egypte kan de Russische invloed in Caïro doen toenemen. Dat de Sovjet- Unie probeert in troebel water te vissen, betekent tevens, dat twijfel wordt uitge sproken in de oprechtheid van Moskou's toenaderingspogingen tot het Westen. Het is niet uitgesloten, dat de Verenigde Staten zullen trachten het Sovjet-aanbod te over troeven door Egypte meer en betere wa pens aan te bieden. Het staat Egypte vrij wapens te kopen, waar het wil. Het beroep van de ministers Dulles en MacMillan óp de Russen zonder hen bij name te noemen om niets te doen wat zou kunnen leiden tot een bewapenings wedloop in het Midden-Oosten, acht men in politieke kringen te Londen van weinig practische betekenis, temeer omdat een woordvoerder van het Amerikaanse depar tement van Buitenlandse Zaken geweigerd heeft de vraag te beantwoorden of ook de Verenigde Staten trachten wapens aan Egypte te verkopen. Revanche In Londen helt men over naar de mening, dat premier Nasser van Egypte geen oorlog met Israel wil, zolang hij het risico loopt te worden verslagen, maar dat hij evenmin vrede wil. Zolang hij niet geheel zeker is van zijn macht in Egypte, steunt hij op een nationalisme, dat aangemoedigd dient te worden door het smeulende conflict met Israel, zeker nu Egypte tegenslag heeft ondervonden in de Soedan. Indien Egypte over een militair overwicht op Israel zou beschikken, zal Nasser misschien niet de druk kunnen weerstaan revanche te nemen voor de nederlaag van zes jaar geleden. Wederopleving der vijandelijkheden tussen Egypte en Israel schijnt grotendeels af te hangen van een verbreken van het mili taire evenwicht. In Londen wordt de vrees geuit, dat de balans ten gunste van Egypte zal doorslaan, vooral nu Groot-Brittannië uitsluitend aan Egypte Centurion-tanks heeft geleverd. Daartegenover beschikt Israel over Franse straaljagers, op welk gebied Er" weer achterligt. Deze achterstand k- -nar- schijnlijk snel inlopen, dank zij de Russi sche leveranties. De verklaring van Dulles en MacMillan, hoe goed bedoeld ook, loopt achter de fei ten aan. Het staat als een paal boven wa ter, dat de bewapeningsrace, die zij willen bezweren, in volle gang is. Een bezadigd blad als de conservatieve „Daily Tele graph" schrijft dat deze kan uitlopen op een Korea in het Midden-Oosten. Beroep op gebruik van pervitins en luminal baatte niet De verkeerskamer van de Rotterdamse Rechtbank heeft vanmorgen de 44-jarige arts J. B. A. T. uit Rotterdam conform de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van een week en het intrekken van het rijbewijs gedurende zes maanden. De arts had terechtgestaan, verdacht van het onder invloed van sterke di-ank bestu ren van een auto, maar hij beriep zich op het gebruik van pervitine en luminal. Uitspraken hof Het gerechtshof te Amsterdam heeft van morgen uitspraak gedaan in de zaak tegen de Bloemendaler L. J. R., die door de Haarlemse rechtbank was veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee maanden en ontzegging gedurende twee jaar motorrij tuigen te besturen wegens het rijden in een auto onder invloed van drank. Hij had toegegeven in een café in de binnenstad van Haarlem vijf borrels en twee koppen koffie te hebben gedronken. Daarna was hij in zijn auto gestapt, door de stad gere den en tegen een andere auto gebotst. Zon der belangstelling te tonen voor de auto, was hij doorgereden en op de Zaanenlaan heeft een agent van politie hem aangehou den. Voor het hof verklaarde hij, dat hij mogelijk bedwelmd is geworden door ben zinedamp. Het hof verminderde de straf tot een maand gevangenisstraf en ontzegging gedurende een jaar motorrijtuigen te be sturen. Het hof heeft voorts de Heemskerker D. A. van O. wegens meineed veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden en een onvoorwaardelijke geldboete van f 400 subsidiair dertig dagen hechtenis; de Haarlemse rechtbank had een straf van zes maanden opgelegd. De mein eed zou gepleegd zijn tijdens een mishan delingszaak voor de Haarlemse politie rechter op 17 December. Als getuige in een zaak tegen zijn zoon had hij verklaard, dat de zoon een duw had gegeven en geen stomp; zoals hem ten laste was gelegd. Later kwam hij op deze .verklaring terug.. WOENS De nieuwe groep van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollen cultuur „Het Bijgoed" heeft in haar derde ledenvergadering, die Maandagmiddag in het Krelagehuis werd gehouden, besloten een keuringsdienst in te stellen. De voorzitter, de heer J. J. Bos, heeft in zijn openingswoord de algemeen voorzitter jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Panner- den, prof. dr. E. van Slogteren, ir. Vlag en de heren Van de Poll en Silver van de Plantenziektenkundige dienst welkom ge heten. Deze heren gaven hem een rustig gevoel, zei hij. Zeer begrijpelijk, want deze jonge vereniging is bijzonder voortvarend. Nauwelijks bestond ze of de controleurs van de keuringsdiensten werd aL verzocht een rapport uit te brengen over hun be vindingen met crocussen. De heer Limburg, directeur van de keuringsdiensten, heeft de gegevens in een rapport verwerkt, waar door het bestuur op de hoogte van de $tand van zaken is. Tevens heeft het een hoekje van de proeftuip van de Algemene Ver eniging gekregen om monsters op te plan ten. Het pleit voor de crocuskwekers dat er 180 een monster hebben ingezonden! Het volgend voorjaa'r zal er dus voldoende vergelijkingsmateriaal zijn. Bijgoed Ionend Sprekend over de oogst en de handel zei de voorzitter dat het bijgoed behoorlijk lonend is geweest, uitgezonderd de crocus sen en muscau's (blauwe druifjes). Het bestuur is er echter in geslaagd de mini mum export met 2025 percent verlaagd te krygen. zodat er hopelijk het volgend jaar wat meer kan worden verkocht. Het belangrijkste punt van de agenda: het instellen van een keuringsdienst leverde niet veel discussies op. Iedereen was van mening dat de crocussenteelt en straks die van de andere bijgoedgewassen door deze dienst sterk zal worden verbeterd. Men was alleen van exportzijde wat bevreesd, dat alles te gauw in orde zou moeten zijn, waardoor er te korten voor ae export zou den ontstaan. De voorzitter en de heer Limburg betoogden dat de kans hierop niet bestond omdat de weg van geleidelijkheid zal worden bewandeld. De gehele verga dering verklaarde zich accoord met dit bestuursvoorstel. Even eensgezind schaarde men zich achter het ontwerp reglement op de keu ringsdienst. Nadat enkele heren hun nieuwsgierigheid ten aanzien van de toe komst van de crocussenkwekerij bevredigd hadden gekregen, sloot de heer Bos, die deze vergadering (zijn eerste) gemoedelijk maar stevig leidde, deze voor de kwekerij van crocussen zo belangrijke bijeenkomst. Productschap voor zuivel Naar aanleiding van het verslag van de commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot instelling van een productschap voor zuivel en tot opheffing van het hoofdbedrijfschap voor zuivel, margarine, vetten en oliën en het bedrijfschap voor zuivel, delen de ministers voor Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie, van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening en van Economische Zaken mede, dat het nadere overleg tussen de bedrijfs- genoten over de vraag, of het bestuur van het productschap al dan niet paritair dient te worden samengesteld, heeft plaats ge vonden, maar niet tot overeenstemming heeft geleid. De ministers merken op, dat, waar bij reeds tot stand gekomen productschappen tijdelijk of duurzaam van de pariteit is af geweken, zulks in geen enkel geval is ge schied op grond van overwegingen betref fende de verhouding tussen de vertegen woordiging van ondernemers en van werk nemers, zoals deze was bij het overeen komstige bedrijfschap. Uit het adres, dat de Centrale Zuivelcom- missie onlangs tot de leden van de Tweede Kamer heeft gericht naar aanleiding van de in het wetsontwerp opgenomen regeling inzake de vertegenwoordiging van consu mentenbelangen, is de ministers gebleken, dat de in die commissie samenwerkende organisaties bezwaren koesteren tegen de in het wetsontwerp neergelegde verplich ting tot het horen van de consumentencom missie bij het vaststellen van verordenin gen betreffende aangelegenheden, welke de voorziening van de consument met melk en melkproducten raken. De Centrale Zui- velcommissie is van mening, dat door de onderhavige voorziening het verbruikers element in een overwegende positie wordt ingeschakeld. De ministers kunnen deze zienswijze niet delen, aangezien de com missie slechts een adviserende taak zal hebben en de verantwoordelijkheid voor de vaststelling van de verordeningen geheel bij het bestuur blijft berusten. De Centrale Zuivelcommissie verwacht voorts van de inschakeling der commissie bezwaren in verband met de verwevenheid van con- sumptiemelk met andere zuivelproducten en voorziet, dat door die inschakeling het accent zeer sterk op het prijselement zal komen te vallen. De ministers delen deze bezwaren niet. Ook kunnen zij niet instem men met de door de Centrale Zuivelcom missie uitgespx-oken zienswijze, dat de ont wikkeling van de organisatie der consu menten nog niet het peil bereikt heeft, dat voor de vervulling van de taak der com missie vereist zal zijn. De zienswijze van de Centrale Zuivelcommissie vex-baast de mi nisters te meer, omdat met het instellen en inschakelen van een commissie, waarin de consumentenbelangen zijn vertegenwoor digd, wordt voortgebouwd op een reeds bij het Bedrijfschap voor Zuivel gevolgde werkwijze. Hedenmorgen heeft een der bekendste figuren uit het IJmuidcnse visserijbedrijf, de heer J. M. Jimmink, afscheid genomen van de rederij, die hij vele jaren diende: de VEM. In het kantoor aan de Trawlerkade is dit afscheid, dat een eind maakte aan een welbestede carrière, gemarkeerd door een sex-ie hartelijke toespraken van de kant zijner superieuren en ondei-geschikten, waarna een drukbezochte receptie deed uitkomen hoeveel vrienden en waardering de heer Jimmink ook buiten het eigen kantoor om in de loop der jaren roixd zich heeft weten te verzamelen. Ir. F. Thiel heeft de heer Jimmink na mens bestuur en commissarissen toegespro ken en zijn hoofdboekhouder bedankt voor de langjarige samenwerking. Hij herinner de er aan, hoe de scheidende 48 jaar ge leden het visserijbedrijf binnenkwam en hoe hij daarvan zelf 34 jaar met hem heeft samengewerkt. In een persoonlijke karakterschets bena derde ir. Thiel de heer Jimmink als volgt: op een klein kantoor als het onze staat men al na een jaar ten voeten uit bekend. Dan blijkt tot welke groep mensen men behoort: tot de critisch ingestelden, die wel eens overslaan tot mopperen of tot de positieve natui-en, die critiek op zij kunnen zetten en zich achter een ideaal weten te stellen. Bei den zijn nodig om elkaar aan te vullen en te corrigeren, meende ir. Thiel, wil het za kelijke compromis er tenslotte uitkomen. Daar hij de heer Jimmink nooit heeft horen mopperen, behoort de hoofdboekhouder tot de positieve karakters. Het bedrijf zal deze man missen: zijn critiek was al tijd opbouwend en hij paarde een grote liefde voor het bedrijf aan een frisse en altijd moedige instelling jegens het werk. Nadat de heer Thiel de moeilijke na-oor- logse jaren de revue had laten passeren („na 10 jaar is het bedrijf weer tot bloei gebracht en neemt het een krachtige posi tie in") kwam de heer W. H. Arends als oud-collega van de scheidende aan het woord. Hij meende, dat als de heer Jim mink ooit een boek zou willen schrijven, hij dit in de vorm van mémoires zal moeten doen te verdelen als volgt: De prae-historie, zijnde de tijd bij Plan- Maandagmorgen was een gasfitter bezig met het vei-nieuwen van een gasleiding in een woning aan de Schreveliusstraat te Haarlem. Gebleken is, dat een leiding ach ter het beschot lek was. Er stroomde reeds gas in de woning en een tweejarige jongen, die op bed lag, raakte bewusteloos. De va der heeft de jongen naar buiten gebracht, waar hij bij kennis kwam. Ook heeft men de jongen in het Sint-Elisabeths Gasthuis onderzocht, waarna hij naar huis kon gaan. teid. Het ijstijdperk ofwel de dienst bij de Algemene Visserijmaatschappij. Het brons-tijdperk: de oude VEM. De nieuwere geschiedenis: de nieuwe VEM. De heer Thiel bood een televisietoestel aan. De voorgenomen reis van de Koningin en Prins Bernhard naar de West heeft de AVRO aanleiding gegeven in de week van 9 tot 16 October haar programma's speciaal in het teken te stellen van het leven en streven van de Nederlandse Antillen en Suriname, opdat de luisteraars enigermate georiënteerd zijn met deze gebieden, wan neer onze Koningin daar haar bezoek af legt. Op Zondag 9 October zal deze week wor den geopend door prof. dr. W. J. A. Kern kamp, minister van Overzeese rijksdelen. Dezer dagen keerden reporter Tom Nieuwenhuysen en het Hoofd van de Afde ling Gesproken Woord, Jan van Herpen, terug van een reis, die zij gedurende enige weken door de Antillen en Suriname maakten, met het doel daar opnamen te maken, die een beeld zouden kunnen geven van o.a. het sociaal-, economisch-, cultu reel- en godsdienstig leven, ook van de fol klore en de zo rijk gevarieerde muziek, die deze gebieden kennen. De moeilijkheden waren niet gering. Zo moesten zij b.v. voor één reportage ex-gens diep in de wouden van Suriname twintig uur vax-en. Diep in de nacht maakten zij opnamen van een dansfeest in een bosland- Ki'eolen dorp. In totaal werden zestig reportages ge maakt gedurende een verblijf v.an acht dagen op Curasao en de Antillen en van veertien dagen in Suriname. Onder de titel „Ons Rijk in de Tropen" worden vier klankbeelden uitgezonden, na melijk op Zondag 9, Dinsdag 11, Dondex-dag 13 en Zondag 16 October. Ook zal men op Zondag 9 October en op Donderdag 13 October kunnen luisteren naar twee luisterspelen, die de AVRO liet schrijven. Voordrachten en boekbesprekingen zul len in deze week zich vooral bezighouden met het werk van auteurs in de West. Een green uit onze HUISKAMERS, compleet v.a. 359.— BANKSTELLEN" (solide uitvoering) v.a. 490.— SLAAPKAMERS v.a. 298. Grote sortering TAPIJTEN. Als vanouds bij ZÏJLWEG 82-86 - HAARLEM te IJmuiden vraagt voor spoedige indiensttreding voor fabriekswerkzaamheden in vaste dienst. Maximum leeftijd 55 jaar. Aanmelden: Kanaalstraat 36, IJmuiden. SCHOUDERCARBONADE (klein beentje) p.p. 1.68 VET ROOKSPEKp.p. 99 NIERVETp.p. 50 GESMOLTEN RUND VETp.p. 55 RAUWE ROOKWORST100 gram 36 VARKENSKLUIVENp.p. 45, 2 p. 80 KENNEMERLAAN 129 TELEFOON 5212 in ons SPECIAAL WONÏNGINRICHTINGBEDRIJF Prettige werkkring, vaste dienst, goede vooruitzichten. Sollicitaties schriftelijk: TROMPSTRAAT 35 TEL. 4273 IJMUIDEN breng dan tijdig warmte en sfeer in Uw interieur door een In onze prachtige HERFSTCOLLECTIE vindt u o.a.: Oude Afghans en Beloudj, Hatsli-Afghans, Heriz, etc. etc. Tafel-, salon- en hallkleden, eveneens ruime keuze in dressoirlopers en Beloudj-mattcn. Door onze lagere bedrijfsonkosten zijn wij steeds goedkoper dan anderen. DUS NAAR het bekende speciaal-adres voor het betere genre Oosterse tapijten en vakkundige reparaties KRUISWEG 23 - TELEFOON 15047 - HAARLEM Verleden Woensdag zyn wy met onze panklaar begonnen En de mensen kwamen weer met drommen. 's-GRAVENHAGE TELEFONIE TELEGRAFIE RADIO GELUKRICHTERS vraagt voor de afdeling installatie Telefoon- apparatuur* Gevarieerd en leerzaam werk. Goede vooruitzichten. Aanmelden dagelijks bij de montageleider van de P.T.T. Telefoongebouw. Zijlstraat 44, Haarlem „DE SPECIAALZAAK" voor Dames- en Herenkleding op termijn B E VE ROL De N.V. BEVEROLFABRIEKEN BEVERWIJK vragen voor directe indiensttreding die genegen zijn in 3-ploegendienst te werken als storingsmonteur en tevens belast zullen wox-den met toezicht op de productie. Sollicitaties met uitvoerige gegevens betreffende opleiding, practijk en datum indiensttreding - te richten aan de Bedrijfsleiding der N.V. Tevens is er plaats voor voor diverse wex-kzaamheden voor het schoonhouden der fabrieken voor licht werk.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 6