Gezellig Samenzijn en tiental van J. Blankenaar fier aan de kop Ex-nazi's dringen zich op de voorgrond in West-Duitsland Kort en bondig Najaars^show van de „tien van Beverwijk Gereformeerde kerk met Kerstmis gereed Vanmorgen in de Vishal en op zee Benelux-ministers in Brussel bijeen Malse zelfcritiek van de Britse Labour Zeepost Twee in politieke partijen en één op de burgemeesterszetel in Mannheim WOENSDAG 5 OCTOBER 1955 Clubkampioenschap dammen Noordholland DCIJ rekent op gelijkspel tegen DCG Burgerlijke Stand Velsen Belgische landbouwpolitiek het voornaamste agendapunt Duits schip bij Noorwegen vergaan, bemanning gered Nog 75.000 vluchtelingen in Europese kampen Manneken van Brussel door onverlaat gemolesteerd Teisaire zweert Perón af als „een valse afgod" Scheepvaart Dinsdag heeft Prins Bernhard een bezoek gebracht aan het industrialisatie-gebied van West-Brabant. Op de foto links staat de Prins met een grote kaas in zijn handen, bij het bezoek aan de Coöp. Zuivelfrabriek „De Hoop". Op de foto rechts schudt de Prins de hand van de beeldhouwer C. Zadkine, die zojuist het plastiek (op de achtergrond) in de nieuwe „Tomado"- fabriek heeft onthuld. De Amsterdamse dam tientallen van Gezellig-Samenzijn en Jozeph Blankenaar zul len dit seizoen weer een goede gooi maken naar de provinciale damtitel. Beide hoofd stedelijke clubs leiden na twee ronden in hun afdelingen. En met grote cijfers wist Gezellig-Samenzijn van O.D.V. te winnen (17—3). Jozeph Blankenaar won met 13—7 van Oostzaan. De Amsterdamse kampioen Jozeph Blankenaar II doet het ook al ver rassend goed in de hoofdklasse A, nu werd Wormerveer met 12—8 geklopt. De Haarlemse damclub en Weesp deel den de punten: CDA klopte St. Bavo met 128 en de Helderse damclub blijft een der zwakste zusjes uit 'de hoofdklasse. Zaandam is echter nog zwakker. Met een gelijk spel of een kleine overwinning zal de ontmoeting HDCZaandam wel eindi gen; DSTO wint ongetwijfeld met 146 van Gezellig Samenzijn II. De stand na de tweede ronde is nu: Groep A: Gezellig Samenzijn 2 2 0 0 4 2713 Joz. Blankenaar II 2 2 0 0 4 2614 Haarlemse damclub 2 1 1 0 3 2119 St. Bavo 2 10 12 21—19 CDA 2 1 0 1 2 20—20 Weesp 2 0 111 18—22 DWW 2 0 0 2 0 17—23 ODV 2 0 0 2 0 10—30 Groep B: Joz. Blankenaar 2 2 0 0 4 2713 DCG 2 1 1 0 3 26—14 DCY 2 1 1 0 3 23—17 DSTO 2 1 0 1 2 20—20 GS II 2 10 12 18—22 Zaandam 2 0 111 1723 Den Helder 2 0 111 14—26 Oostzaan 2 0 0 2 0 1525 In deze stand is opgenomen de veronder stelling, dat de afgebroken wedstrijd DCG DCY in 1010 gelijk spel zal eindigen. Bij analyse van de vier afgebroken partijen is naar voren gekomen dat Dukel remise staat, v. d. Berg gewonnen. Beukema en Postma staan verloren, zodat DCY op zijn best kans heeft op drie punten. In beide groepen komen de twee bo venst-aankomenden in de finale uit om het De aan de Prinses Beatrixstraat te Cas- tricum verrijzende nieuwe Gereformeerde kerk zal, naar het zich Iaat aanzien, met de Kerstdagen in gebruik worden genomen. Zulks vernamen wij van de aannemer, de heer W. van der Woude uit Twijzel (Fr.). Verleden week zijn de acht 540 kilo zware ijzeren spanten geplaatst en alvo rens het dakhout wordt aangebracht zal het dak voorzien worden van zacht board, dat gebroken wit gekleurd wordt. Het nieuwe Godshuis, in de top waarvan een 100 kilo zwaar Hugenotenkruis staat, is achtkantig. Voor de bouw was een bedrag van f 127.000 geraamd. GEBOREN: A. S. H. van ZonderenKoo- men, z., Warmemhovenstraat 73, IJmuiden; J. Koppenol—Mirani, 2 d.; Molenveltlaan 11, Santpoort; G. MöhlenRietkerk, z., Rijn straat 52, IJmuiden; P. J. van BelzenWa genaar, d., Ladderbeekstraat 29, Velsen-N.; A. J. GraaflandWeinbergen, d., Ekster laan 12, IJmuiden-O.; H. B. Hoogstoeven- beldHamer, d., van Wassenaerstraat 34, IJmuiden-O.; S. C. KooijKramer, d., Hage- lingerweg 43, Santpoort; G. Affourtit—West- land, d„ De Costalaan 29, Driehuis. OVERLEDEN: F. Ottens, 59 j., echtgenote van G. Smid, Noorderlaan 20, Velsen-N.; C. G. Warmenhoven, 62 j., echtgenote van E. van Beusekom, IJmuiderstraatweg 156, IJmuiden; P. Warren, 52 j., echtgenoot van P. E. van Tongeren, Spaamdamseweg 560, Haarlem. Besommingen van hedenmorgen Van Hattem f 31.200. Eveline f 9290. Thorina f 19.300. Deining f 22.600. IJM. 14 f 9700. IJM 221 f 15.100. KW 76 f 12.000 SCH. 126 f 300. WR. 50 f 4090. IJM 7 f 5570. Van zee De haringvisserij is gisteren slecht ge bleven: dagvangsten van 50 a 200 man den; de VIOS ving in totaal 200 manden; de Batavia 50. In de Noord was de visserij goed: dagvangsten van 300 200 manden, meest schelvis en makreel. Toevoer Vikingbank 50 en 80 manden, Bergen 40 en 50 manden, Postboy 40 en 60 manden, Bloemendaal 40 en 40 manden, Allanwa- ter 50 manden. Vertrokken IJM 21 Gelria, 74 Martha, 45 Hoop, 283 Martenshoek, 202, 239, 318, 213, 205, 226, 249; KW 86 Sumatra, 85 Huberdina Gijsbertha, 32 Sabina, 129 Bali, 7 De Arend, 16 Cornelis Marinus, 21, 37, 12, 105; RO 2 Dolfijn; SCH 126; UK 93, 16, 36, 194, 70, 78, 73, 32; HD 79 Drie Gebroeders, 131, 135, 12, 4, 180; GG 316, 572. clubkampioenschap van Noordholland. Het is vrijwel zeker dat de eerste tientallen van Jozeph Blankenaar en Gezellig Samenzijn zich plaatsen. Of DCY in aanmerking voor de finale komt, ligt aan de opkomst van de spelers. Derde ronde Op 19 October speelt DCY tegen Den Helder in Alkmaar. Deze wedstrijd kan DCY winnen als de staart secuur speelt. DCG gaat met grote cijfers winnen in Zaandam. Gezellig Samenzijn II verliest van Jozeph Blankenaar. Oostzaan zal wel verliezen van DSTO. In groep A gaat Gezellig Samenzijn naar Heemstede om St. Bavo te ontmoeten en dat wordt een grote overwinning voor de club van Keiler. ODVCDA is een plaatse lijke strijd, doch laatstgenoemde club heeft de beste papieren; DWWWeesp kan gelijk spel worden. De Haarlemse damclub krijgt Jozeph Blankenaar II op visite en wij houden het op een overwinning voor de club van Van Dartelen c.s. De wedstrijd moet wel wor den gewonnen, daar anders de Haarlem mers te veel achterop raken in deze korte competitie. (Van onze correspondent in Brussel) De handelspolitiek en de landbouwmoei- lijkheden vormen de hoofdschotel van de besprekingen op de ministeriële Benelux- conferentie, die vandaag te Brussel is be gonnen onder voorzitterschap van minister Beyen. De kwesties van de invoer in België van Nederlandse tomaten, witte druiven en condens zullen worden besproken. De Bel gische minister van Landbouw heeft de minimumprijs voor de invoer van tomaten enkele maanden geleden eenzijdig verhoogd waartegen de Nederlandse minister van Landbouw zal protesteren. Daar de Neder landse exporteurs de minimumprijs voor de invoer van condens niet eerbiedigen, heeft België de grens gesloten voor dit Nederlandse product. Het Nederlandse standpunt is, dat de condens een wereld- marktproduct is, dat geen vastgestelde prijs kan hebben. Er moet voor België dus een andere regeling worden gevonden. Overi gens begint de Belgische condens-industrie, die regeringssubsidie krijgt, al aardig te exporteren. Het meningsverschil over de invoer van witte druiven gaat over de categorie, waarin dit Nederlandse product moet vallen. De gemeenschappelijke handelspolitiek komt eveneeens ter sprake. Bij de Organi satie voor Europese Economische Samen werking (OEES) te Parijs hebben de Bene- lux-landen een gemeenschappelijke libera- lisatielijst van 91,8 percent van de Benelux- landen ingediend. Thans moeten de drie landen over de resterende 8,2 percent niet- vrije handel samen onderhandelen. Ook hierbij komt de Belgische landbouwpolitiek in geding. Ondanks het hoge liberalisatie percentage van de Benelux is men nog niet gekomen tot de door de O.E.E.S. gewenste 75 percent liberalisatie van de landbouw- invoer in de Benelux. België verlangt dat de grote landen hun hoge invoerrechten verlagen bij wijze van compensatie. De opvolging van wijlen dr. Jaspar als secretaris-generaal van de Benelux douane conventie staat'niet op de agenda, maar zal waarschijnlijk informeel worden bespro ken. Naar verluidt zijn een dertigtal voor aanstaande Nederlanders candidaat voor dit ambt. De Rooms-Katholieke „Libre Belgique" uit haar verwondering over het feit, dat dr. Jaspar door een andere Nederlander moet worden opgevolgd. De Belgische krant, al dus een woordvoerder van de Benelux, ver geet echter dat het secretariaat-generaal te Brussel is gevestigd. In de statuten van het secretariaat is daartegenover vastgelegd dat de secretaris-generaal een Nederlander zal zijn. HAMBURG, (United Press) Het Duitse SS „Fechenheim" (7871 ton), is op de Noorse kust gelopen en in tweeën ge broken. De 45 opvarenden werden gered. De „Fechenheim" wordt als verloren be schouwd. Het schip, dat toebehoort Unterweser rederij te Bremen, v elfduizend ton ijzererts op weg van .k naar Emden. LONDEN (Reuter) - In een Woensdag ge publiceerd rapport, waarin wordt gezegd, dat de Britse socialistische partij de jongste algemene verkiezingen heeft verloren door haar slechte organisatie, wordt aangedron gen op ingrijpende wijzigingen in het partij-apparaat. „Zelfs een beperkte verbetering in de or ganisatie zou ons de verkiezingen hebben doen winnen, zij het ook met een klein overschot", aldus dit rapport, dat Maandag op een besloten vergadering van de socia listische partij zal worden besproken. In 35 kiesdistricten was de verkiezingsstrijd bij voorbaat verloren door gebrekkige or ganisatie. Behoudens in enkele gebieden, waren de vrijwilligers van de partij minder in aantal en minder geestdriftig dan ooit tevoren, zo wordt verder gezegd. Deze houding wordt ondermeer toege schreven aan partijtwisten en aan teleur stelling over de wijze waarop naasting van fabrieken werd voorgesteld. Bovendien speelde ook de vrees dat een socialistische regering zou overgaan tot wederinvoering van levensmiddelendistributie in Groot- Brittannië, een rol. De linkse socialist en oud-minister van Handel, Wilson, is voorzitter van een com missie van vier leiders van de partij, die voor het eerst sedert 1918 een diepgaand onderzoek instelt naar de organisatie van de partij. „Na wat wij hebben gezien, zijn wij er niet verbaasd over dat wij de verkiezingen hebben verloren, maar dat wij nog zoveel zetels hebben gewonnen", aldus het rap port. Vergeleken met de organisatie van de conservatieve partij leek die der socialisten „op een ouderwetse fiets in het tijdperk van de straalaandrijving." In het rapport wordt voorgesteld een commissie van drie of vier bestuursleden in het leven te roepen, die toezicht zal oefe nen op de partij-organisatie. Dringend ver eist is herziening van de partij scholing en -publiciteit door bestuurscommissies. Er moeten stappen worden genomen ter ver sterking van plaatselijke afdelingen. Verder wordt er in het rapport op aan gedrongen de gewoonte af te schaffen, dat socialistische candidaten uit eigen zak gel den storten in afdelingskassen. DE „TIEN VAN BEVER WIJK" hebben gisteren in een middag- en een avond- modeshow getoond wat in dit najaar de mode zal zijn. Beide keren was de toneel zaal van het Kennemer- theater (nog maar half klaar) stamp vol, zodat de organisatoren over belang stelling niet te klagen had den. Zes dames- en twee heren mannequins droegen de toiletten, mantels en jassen op charmante wijze voor, de dames met natuurlijk grotere hoeveelheden en meer interesse dan de he ren, die het met regenjas sen, costuums en winter jassen moesten doen. Voor beide seksen bleek echter de autocoat niet alleen een gewild kledingstuk maar ook in vele variaties lever baar te zijn. Natuurlijk waren behalve de gebruikelijke rokjumper combinaties de mantelpak jes sterk vertegenwoordigd, waarbij een zeer gedistin geerd pakje opviel, mos groen, waarvan de rok een ingeweven plissé had. Een der deelnemende kappers had de mannequins van ge slaagde coiffures voorzien, al dan niet met kleine bijou terieën. Een succes oogstte het kapsel van mannequin Teddy, die Napoleon-stijl droeg, hetgeen door de op het voorhoofd vallende krullen deze Teddy een on deugende blik bezorgde. Prachtige tweed-mantels met stola en getailleerde regenmantels werden met applaus beloond, evenals de enigszins excentriek aan doende mantel in de A-lijn, die evenwel zeer charmant was. Mevrouw C. van der Heijdt voorzag de kledij van een prettig commentaar en wist op de juiste wijze de aan dacht op een bepaald on derdeel te vestigen. Zo at tendeerde zij speciaal op het feit, dat de bij de toi letten gedragen hoedjes bijna zonder uitzondering eenvoudig gegarneerd wa ren, terwijl de prijzen tus sen de f 5 en f 15 lagen. Na de pauze verschenen de mannequins in nachtkle ding op de „pier". De pyja ma's vertoonden veel zwa- nedons en de nachthemden veel kant, hetgeen beide zeer werd geapprecieerd. De kleine avondkleding was lieflijk om te zien en matig in prijs, terwijl pastel en zwart overheersten. De „tien van Beverwijk" bewezen, mede door een goed verzorgde thé-complet, hun samenwerking tot suc ces te brengen en beloofden bij afloop van de shows dan ook om in het voor jaar weer terug te komen. NEW YORK (AFP). De Hoge Commis saris van de UNO voor de vluchtelingen, de Nederlander Van Heuven Goedhart, verklaart in zijn jaarverslag aan de so ciale commissie van de UNO, dat het aantal vluchtelingen dat nog in kampen woont in enkele jaren is gedaald van 125.000 tot 75.000. In België en Frankrijk zijn de kam pen opgeheven en de vluchtelingen in particuliere woningen ondergebracht. Van de fondsen die voor dit jaar aan de organiatie voor de vluchtelingen zijn toe gezegd, is tot op heden ongeveer de helft, een bedrag van twee millioen dollar, bin nen gekomen. Mede dank zij een inzame ling in Nederland, die een millioen dollar opbracht, zal de vluchtelingenorganisatie in staat zijn haar taak voor zeventig percent te vervullen, zelfs als de beloofde gelden niet ter beschikking gesteld zouden wor den. Dr. Van Heuven Goedhart deelt mede, dat het laatste vluchtelingenkamp in Triest begin volgend jaar zal worden gesloten. De vluchtelingen zullen overgebracht worden naar een beter kamp in Italië. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld: Argentinië: via Londen, 10 October; Bra zilië: via Londen-, 10 October; Canada: s.s. „American Lawyyer", 6 October; m.s. „Jo- han Willem Ipso" 8 October; Indonesië: s.s. „Drente" 6 October; Ned. Antillen: m.s. „Sandaa" 10 October; Ned. Nieuw Guinea: s.s. „Patroclus" 11 October; Nieuw Zeeland: via Engeland, 8 October en Unie van Zuid- Afrika.en Z.W.Afrika: m.s. „Arundelcastle" 8 October. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de postkan toren. BONN (ANP) Enkele figuren uit de nazitijd doen thans in de bondsrepubliek weer van zich spreken. De voormalige staatssecretaris van Goebbels Werner Nau- mann heeft door het herstel van de Duitse souvereiniteit de politieke boeien verloren, die hem door een verordening der Britse bezetting nog bonden. Naumann is opgetre den in een vergadering van de Duitse Rijkspartij, waarin een aantal verstokte oud-nazi's bijeenhokken. Voor de liberale partij te Bochum sprak Zondag onver wacht Ribbentrops vroegere ambassadeur in Parijs, Otto Abetz, ten gunste van de politiek van goede verstandhouding met Frankrijk. Abetz werd in 1949 in Frankrijk tot twintig jaar dwangarbeid veroordeeld, doch is vorig jaar vrijgelaten. In Mannheim, de tweede industriestad van Baden-Württemberg is een zekere dr. Reschke als candidaat van de burgerlijke partijen met kleine voorsprong op een so cialist tot „Oberbiirgermeister" gekozen. Twee dagen na zijn verkiezing onthulde de socialistische partij dat Reschke tot aan het einde van de oorlog Landraad was ge weest en bij de SD behoorde. Hij had twee jaren in arrest gezeten en was nadien door een zuiveringskamer met tweeduizend mark boete vrijgelaten. Kras Daar de weggestemde socialistische bur gemeester vele jaren in een concentratie kamp had gezeten, werd de wisseling van het bewind wat al te kras geacht. Enkele burgers hebben bezwaren ingebracht, die de gemeenteraad met kleine meerderheid heeft erkend. Wanneer de klagers tot in hoogste instantie, het Bundsverwaltungs- gericht, gaan, kan het proces anderhalf jaar duren. De mogelijkheid bestaat daar om, dat Mannheim een staatscommissaris zal krijgen. Het wonderlijke is, dat de socialisten hun klacht tegen Reschke niet reeds tijdens de verkiezingscampagne heb ben geuit. Zij beweren dat Reschke dan waarschijnlijk nog meer stemmen van vroegere nazi's gekregen zou hebben. Rot Een zekere Karl Buch, die onder Hitier commandant van vier concentratiekampen is geweest, werd in 1945 door de Britten gearresteerd. Wegens moord en het mis handelen van gevangenen, werd hij aan vankelijk ter dood veroordeeld. Het vonnis werd echter naderhand in gevangenisstraf '^'•d en niet lang geleden werd hij In "•■•.teld. Buch reisde naar Fried- zich een kamp bevindt voor gevangenen, die uit het Oosten terugkeren en liet zich als „laatkomer" inschrijven. De beambte, die zijn geval behandelde, her kende zijn vroegere kampcommandant. Toen Buch in Stuttgart een verzoek in diende om als „honderd percent oorlogs invalide" een vaste maandelijkse rente te ontvangen, ving hij bot. BRUSSEL (United Press) De Belgische politie zoekt naar een onverlaat die „Man neken Pis", het beeld van het naakte knaapje, dat een zeer menselijk handeling verricht, heeft beroofd van een zeer vitaal deel van zijn anatomie. De politie heeft in de cafés en restaurants in de omgeving van het beeld honderden mensen ondervraagd. Er heerste gisteren een groot gedrang rond het „manneken" Tal van Brusselaars eisten luide dat hun eerste burger recht gedaan zou worden. De gemeenteraad van Brussel kwam in een buitengewone vergadering bijeen om te bespreken, hoe de schade aan het beeld hersteld kan werden BUENOS AIRES (Reuter) Schout-bij nacht Teisaire, een voormalige mede werker van ex-president Perón, heeft in een bittere aanval Perón een „valse afgod" genoemd, die zijn aanhangers en zijn land in de steek liet „voor de teerling geworpen was". „Argentinë kan er zeker van zijn, dat Perón nooit zal terugkeren", aldus ver klaarde Teisaire in het regeringspaleis tegenover de nieuwe president, generaal Lonardi. Teisaire stelde Perón verantwoor delijk voor alle daden van het verdreven regiem, omdat hij zich niets had aange trokken van advies of critiek. Vakverenigingsleiders uit de tijd toen Perón nog niet aan de macht was, hebben vier vakverenigingsgebouwen in Buenos Aires bezet. Zij zullen een onderzoek in stellen naar het beheer van de vakvereni gingen door afgezette Perónistische leiders en verkiezingen onder de vakverenigings leden organiseren. Richter De Oostenrijkse natuurkundige Ronald Richter, die onder Perón de leiding heeft gehad van atoom projecten (die geen re sultaat hebben opgeleverd), is om nog niet bekende reden gearresteerd. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Axeldijk, 3 Buenos Aires. Algenib, 3 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Ariadne, 3 v. Carthagena n. Amsterdam. Altair, 4 Victoria. Aaisum, 4 v. Genua n. Egypte. Alioth, pass. 4 Finisterre n. Las Palmas. Almkerk, 4 780 m. NO. Luzon. Aagtedijk, 4 te Surabaja. Britsum, 1 v. Savanna n. Le Havre. Bagan, 4 te Gorontalo. Bandjermasin, 4 te Tj. Priok. Banka, pass. 4 Straat Messina n. Genua. Boissevain. 4 Rio de Janeiro verwacht. Boskoop, 4 -Supe. Crania, 3 te Curacao. Caltex Nederland, 3 laat v. Sidon n. Rotterdam Cradle of Liberty, 4 Philadelphia. Caltex Utrecht, pass. 4 Malta n. Antwerpen. Camphuys, 4 te Tj. Priok. Castor, pass. 3 Jamaica n. New Orleans. Daphnis, 4 Rotterdam Drente, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Dorestad, 3 400 m. Z.t.W. Santos. Esso Den Haag. pass. 4 Algiers n. Sidon. Esso Rotterdam, pass. 4 Malta n. Sidon. Elizabeth B, 3 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Fellpes, 4 te Pladju. Fairsea, 4 te Aden. Groote Beer, 4 te Halifax. Gooiland, 4 Cabedelo. Gadilla, 4 60 m. N. Luzon. Haulerwijk, 5 te Hampton Roads. Helena, 4 Morrisville. Hydra, 3 La Guaira. Ivoorkust, 5 Takoradi. Jupiter, pass. 4 Amsterdam. Japara (KRL), 4 Hoek v. Holl. verw. Japara (KPM), 4 te Penang. Kabylia, 4 te Lorenzo Marquez. Karimata, pass. 4 Kp. Guardafui n. Penang. Kenia, 4 te Suez. Kota Inten, 4 Bona. Kertosono, 4 Mombasa. Kalianda, 6 Tj. Priok verw. Karimun, 4 te Belawan. Loppersum, 4 Port Talbot. Laurenskerk, 4 v. Bandarshapur n. Basrah. Lemsterkerk, 4 te Port Said. Lutterkerk, 4 nog Khorramshar. Maasdam, 3 v. New York n. Cobh. Mapia, 4 Port Said. Mentor, 4 v. Antwerpen te Rotterdam. Modjokerto, 3 v. Rotterdam n. Hamburg. Mijdrecht, 4 Philadelphia. Marpessa, 4 te Dundee. Mijdrecht, 4 te Philadelphia. Metula, 4 Bais. Noordstad, 4 v. Helsingborg te Antwerpen. Nieuw Amsterdam, 4 v. Le Havre n. Rotterdam. Notos, verm. 3 v. Hamburg n. Amsterdam. Oranjestad, 3 v. Barbados n. Plymouth. Oranje, 4 te Port Said. Ouwerkerk, 4 v. Djibouti n. Penang. Oranjefontein, 3 830 m. N. St. Helena. Orion, 4 55 m. N. Malta n. Bone. Orestes, 4 Amapala. Pieter S. 3 v. Barry n. Amsterdam. Prins Willem II, 3 v. Le Havre n. Quebec. Prins Maurits. 5 Le Havre verwacht. Prins Willem IV, pass. 4 Kp. Race n. Le Havre. Het eerste na-oorlogse Duitse vliegtuig, de „DO-27", wordt hier de startbaan opge reden tijdens een vliegfeest op de Oberwiesenfeld-luchthaven van München. Het werd ontworpen en gebouwd door de Duitse Dornier-vliegtuigbouwmaatschappij in Spanje BINNENLAND EBU-overschot. De Nederlandsche Bank deelt mede, dait het betalingsverkeer met de aan de Europese Betalimgs Unie deelnemen de landen voor Nederland in September 1955 een overschot van f 17.704.200 heeft op geleverd. Duitse journalisten in Rotterdam. Journalisten uit de Duitse steden Keulen, Neusz qn Krefeld brengen een bezoek aan Rotterdam. Zij woonden reeds een lezing over de wederopbouw bij en bezichtigden de herbouwde stadsgedeelten. Zij maakten een havenrondvaart en werden ontvangen aan boord van het vlaggeschip van de Oranje-lijn, de „Prins Willem van Oranje". Geschenk uit Brazilië. Pater Gröniger, een Nederlandse Carmeliet, werkzaam in het Braziliaanse plaatsje Joao Pinheiro, heeft in het paleis Soestdijk een geschenk van de burgemeester van dit plaatsje aan de Koningin aangeboden. Het was een ge prepareerde huid van een tijgerkat. Duitse importeurs. Wegens onvoldoende belangstelling zal de Duitse Technische Im- portbeurs, die van 10 tot 20 November 1955 in de Ahoy-hallen te Rotterdam zou worden gehouden, niet doorgaan. Zweedse gift. De Zweedse gezant in Nederland, -de heer S. V. Dahlman, heeft Dinsdagmiddag in het met Nederlands en Dinsdagmiddag in het met Nederlandse en Zweedse vlaggen versierde Thools dorpje Sint Maartensdijk het jeugdcentrum, waarin ondergebracht zijn een kleuterschool, een bibliotheek en een lokaal voor de rijpere jeugd, officieel geopend. Roofoverval. Een geldroof, die in een huis in Arnhem-Oost is voorgevallen heeft twee gemaskerde mannen een buit van on geveer driehonderd gulden opgeleverd. Ter wijl een van de daders de vrouw des huizes onder bewaking hield, ging de ander op zoek naar geld, waarmee beiden zich uit de voeten hebben kunnen maken. Elk spoor van hen ontbreekt nog. Horecaf. Op de Internationale Horecaf- tentoonstelling in het Rai-gebouw te Am sterdam is de 25.000ste bezoeker genoteerd. Het was de kruidenier B. Kreeft uit Amster dam-Noord, die behalve met het tentoon- zicht op twee diners, hem door de tentoon- stellingsleiding aangeboden, nog met armen vol geschenken van de standhouders naar huis sing. Jaarbeurs. Na de voorjaarsbeurs in 1956 te Utrecht zal de voorzitter van de Raad van Beheer van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs, mr. W. H. Fockema Andreae, zijn functie neerleggen. „Machiek". De tentoonstelling „Ma- chiek", die ter gelegenheid van het gouden jubileum der Technische Hogeschool in de nieuwe T. H.-wiik te Delft is gehouden, heeft ongeveer 15.000 bezoekers getrokken in de week, die zij onen was. Bromfietsmotormerk. Herhaaldelijk blijkt, dat bromfietsers niet op de hoogte zijn van de eis dat op elk motortje het merk en het type duidelijk te lezen moeten zijn. Tijdens een eventuele controle moet de politie kunnen vaststellen of de bromfiets motor tot de goedgekeurde typen behoort. Bij aanschaffing van een bromfiets dient men er op te letten dat de hulpmotor tot een goedgekeurde soort behoort en dat zowel het merk als het type duidelijk op de motor is vermeld. Surinaamse postzegels. Ter gelegenheid van het koninklijk bezoek aan Suriname zullen twee bijzondere postzegels worden uitgegeven. Deze postzegels zullen aan de philatelistenloketten verkrijgbaar zijn. De frankeerwaarde is 5 cent (Surinaams cou rant), zonder toeslag. De verkoopprijs be draagt 10 cent (Nederlands courant). HAARLEM EN OMGEVING Collecte Heemstede. De in Heemstede gehouden collecte ter gelegenheid van de Nationale Reclasseringsdag heeft f2800 (vorig jaar ruim f2600) opgebracht; het resultaat is mede te danken aan de hulp, die leden van het politiecorps hebben verleend. Polydorus, 5 Djibouti verw. Rondo, pass. 4 Kp. Guardafui n. Suez. Rotti, pass. 4 Kp. Finisterre n. Amsterdam. Raki, 3 300 m. W. Fayal. Saiawati, pass. 4 Kp. Finisterre n. Djibouti. Stad Alkmaar, 4 te Newport Mon. Stanvac Djirak, 4 te Penang. Stanvac Ogan, 4 te Kuching. Stanvac Pendopo, 4 te Tj. Uban. Stentor, 4 Curacao. Stad Maastricht, pass. 4 Dungeness n. Emden. Stad Schiedam, '4 v. Bagnoli n. Bona. Tomocyclus, 3 v. Pto Cardon n. Rotterdam. Trompenberg, 4 Hamilton n. Bermuda. Telamon, 4 New York. Tiberius, 4 v. La Guaira n. Pto Cabello. Triton. 4 Pto Plata. Tomini, pass. 4 Gibraltar n. Marseille. Waal, 4 Ouessant gepass. n. Hamburg. Westertoren, 4 v. Port Said n. Gibraltar. Waikelo, 4 Soerabaja verwacht. Westertoren, 4 v. Port Said n. Gibraltar. Wonogiri, 4 Manila. W. Alton Jones, pass. 3 Bougie n. Port Said. Westland, 4 Santos. Zuiderzee, pass. 3 v. Fayal n. Hampton Roads KLEINE VAART Atlas, 2 v. Ceuta n. Barcelona. Aco, verm. 4-7 v. Londen n. Rotterdam. Arctic, verm. 5 v. Rotterdam n. Londen. Auriga, 4 v. Vlissingen n. Londen. Ambiorix, 4 v. Rotterdam te Amsterdam. Arnoudspolder, 4 v. Rotterdam n. Lissabon Bergsingel, pass. 4 Vlissingen n. Surte. Bab T, 2 Brunsbtittel gep. n. Zaandam. Bill S, pass. 4 Vlissingen n. Avonmouth. Brinda, 4 v. Kopenhagen n. Duinkerken. Bree Helle, verm. 4 v. Rotterdam n. Londen. Claes Compaen, 5 Ramsgate verw. Cinderella, 4 v. Duinkerken te Rotterdam. Diligentia, verm. 4 v. Kingslynn n. Thames haven. Driebergen, 4 v. Kopenhagen n. Aalborg. E. en A. Scheer, 4 v. Oostende te Antw. Elisa, 6 te Rotterdam verwacht. Frans van Seumeren, verm. 4 v. Rotterdam n Varberg. Fraternité, 4 v. Hobro te Gefle. Finlandia, 4 v. Londen te Rotterdam. Flevo (B), 2 v. Gefle te Limerick. Flevo, 2 v. Ceuta n. Barcelona. Hydra, 3 te La Guaira n. Puerta Cabello. Henrica, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Hollandia, 4 v. Londen te Rotterdam. Heemvaadsingel, 4 v. Bayonne te Wisbech verw Ilias, 3 v. Venetië n. Triest. Julia Mary, 2 v. Antwerpen te Snudsvall. Jokurma, 4 te Vlissingen n. Aarhus. Jaba, 4 v. Rotterdam te Kopenhagen. Joost, 8 te Stockholm. Jans, pass. 4 Startpoint n. Plymouth. Kaap Falga, 3 v. Zaandam n. Dordrecht. Kaap St. Vincent, 2 Brunsbüttel gep. n. R'dam Larix, 2 Gothenburg gep. n. Zaandam. Leny, 4 v. Trequier n. Avonmouth. Lecndert B, 5 v. Stockholm te Stanlow verw. Mies, pass. 4 Texel n. Bristol. Muphrid N, verm. 4 v. Hamina n. Oostende. Marne, 4,v. Le Havre n. Parijs. Midas, 2 v. Limasol n. Izmir. Mentor, 4. te Rotterdam. Nero, 1 v. Sevilla n. Savona. Nottingham, 5 v. Amble te Rotterdam .verw. Neptunus, 4 100 m. O. eil May. Netta, 4 v. Hamburg n. Antwerpen. Nottingham, pass. 4 Downsing n. Rotterdam. Olivier van Noort, pass. 4 Vlissingen n. Horsens Oosterburgh, pass. 4 Brunsbüttel n. Rotterdam Pavo, 2 te Gent. Poortvliet, 4 v. Malmö te Simrishamn. Procyon, verm. 4 v. Londen n. Amsterdam. Rema, 5 v. Rotterdam te Liverpool verw. Sandettie, pass. 4 Vlissingen n. Zee. Strabo, 4 v. Napels te Amsterdam verw. Strijpe, 4 dwars Cherbourg n. Newport. Swift, 4 dwars Terschelling n. Helsingborg. Trio I, 4 dwars Westereems n. Poole. Trito, 4 v. Dublin te Belfast. Tilly, 1 te Zaandam. Taurus, 4 v. Londen n. Antwerpen. Vindicat Atque Polit, 4 Amsterdam verw. Vrede, 4 v. Kopenhagen n. Fort William. Westpolder, 4 v. Lissabon te Antwerpen. Zeehaan, 5 v. Rotterdam te Malmö verw. SLEEPVAART Ebro, 3 v. Cristiansand weer terug n. Cristian- sand met 2 bakken. Loire, pass. 4 Suez n. Hongkong met molen. Oceaan, 3 v. Aruba n. Maracaibo met bak en motorboot. Roode Ze,'( 3 v. Bizerta te Lissabon.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 20