KAAS ALTIJD v. d. Boogaard OCTOBER B. v. FRANK Voor U P. RIS Lompen Metalen Oud Papier Automobielbedrijf Chevrolet-Opel Gehele Riff gebied in Noord- Marokko is in gisting Beeld van de verkiezingen in Indonesië is ongewijzigd Oostenrijkse bevolking dreigt langzaamaan uit te sterven Amerikaan reed als eerste in zijn auto Rusland binnen KRIJGER'S horloges klokken wekkers rubbercorset Franse troepen voeren harde strijd Congres Katholieke Middenstandsbond L Echt Brits document in Egyptische handen Masjumi boekt successen buiten Java en de PNI behoudt de leiding Vijf en zestig percent der huwelijken in Wenen blijft kinderloos Van Finland uit via Leningrad naar Moskou met bestemming Perzië Groot-Brittannië heeft financiële zorgen Koor slechts f 1.98 KANTOORBOEKHANDEL Luidsprekers Johs. van Reeuwijk TAXI 5000" Fa Max Gosschalk KUIPERS Brandstoffenhandel voor Kolen en Olie Gaarne demonstreren wij 9 Boekhouder verdacht van verduistering van 13.000,- Diefstallen in scholen tijdens het speelkwartier MAROKKO Gepensionneerde referees als neutrale grensrechters Tienduizend gulden boete wegens belastingontduiking Rotterdamse arts krijgt straf gelijk aan voorarrest Minister Butler kondigt nieuwe maatregelen tegen inflatie aan Friese klokken Zaanse klokken Tafelklokken Moderne klokken Horloges Wekkers is werkelijk ideaal „DE VERGULDE GAPER" 3. v. LEEUWEN Gepensionneerd ambtenaar zoekt licht werk. OFFICIAL GENERAL MOTORS DEALER WOENSDAG 5 OCTOBER 1955 RABAT (Reuter) Uit Frankrijk en Algerije worden troepen gezonden ter ver sterking van de pantsereenheden, die in zware gevechten langs de grens van Spaans Marokko gewikkeld zijn met op standige Berbers. De Fransen pogen door te stoten naar belegerde buitenposten en voorts wordt getracht het woeste gebied van de Midden-Atlas van opstandige Ber bers te zuiveren. Er worden daar geen nieuwe aanvallen van de opstandelingen gemeld, sinds Immouzer ontzet is. Volgens sommige berichten de verbindingen tus sen Taza en de buitenposten Boered en Tizi-Ouzli hebben zeer te lijden gehad bevindt zich het gehele Riff-gebied ten Noorden van Taza in gisting. Opstandelingen werden met de boord- wapens van Vampire-straaljagers bestookt totdat eenheden van het vreemdelingen legioen arriveerden. In het Riff-gebied aan de grens van Frans en Spaans Marokko is de toestand volgens Franse officieren „ernstig" ten gevolge van toenemende druk van de zijde van de opstandelingen. Ten noorden van Ta za werd de toestand „kritiek" genoemd. De opstandelingen slaagden er in een keur regiment van het vreemdelingenlegioen tot werkeloosheid te dwingen door een gecon centreerd vuur vanaf omringende heuvels. Het regiment werd gesteund door dertig pantservoertuigen. Een pantserkolonne, die naar Tizi Ouzli was gezonden, ondervond eveneens moeilijkheden. Volgens terug kerende Franse patrouilles bevinden zich onder de opstandelingen uitmuntende schutters. Te Casablanca zijn Dinsdag vijf aan- De voorzitter van de Nederlandse Katho lieke Middenstandsbond de heer J A. Koops, heeft vanmorgen het zeventiende congres van deze bond, welke nu tevens zijn veer tigjarig bestaan viert, geopend. In zijn ope ningsrede zei de voorzitter onder meer: „Kunnen wij enerzijds met voldoening en erkentelijkheid constateren, dat de realisa tie van onze programmapunten op het ge bied van de specifieke middenstandspro- blematiek zich in een snel tempo voltrekt, anderzijds moeten wij tot onze teleurstel ling vaststellen, dat de integratie van het middenstandsbeleid in het algemeen beleid niet die voortgang maakt, welke wij ver wacht hadden na de parlementaire behan deling van de middenstandsnota". „Eerst dan, wanneer in het algemene economische, fiscale en sociale beleid vol waardig de belangen van het midden- en kleinbedrijf tot hun recht komen uiter aard in het kader van het algemeen be lang eerst dan zal er sprake zijn van een volwaardig scheppen van die omstan digheden, waaronder het midden- en kleinbedrijf zijn economische en maat schappelijke functie naar behoren kan ver vullen." „Op het gebied van de mededinging hebben wij in het voorbije jaar het scherpst het ontbreken van de integratie ervaren", aldus spreker. „Nadrukkelijk hebben wij erkend en erkennen wij nog de juistheid van het regerings-streven om de rust te bewaren in het loon- en prijs peil en onverantwoorde prijsverstarring te voorkomen. Desondanks echter achten wij meerdere door de regering getroffen maat regelen om haar doelstellingen op het ge bied van de lonen en prijzen te bereiken niet alleen ondoelmatig en daarom onjuist, maar ook weinig getuigen van begrip voor de specifieke structuur en de bijzondere verhoudingen van en in het midden- en kleinbedrijf. De eigen structuur van het midden- en kleinbedrijf en de daaruit voortvloeiende bijzondere eisen, welke ge steld dienen te worden aan een overheids bemoeiing met ondernemers-afspraken in deze sectoren, hebben niet die aandacht van de regering gehad, welke wij na de middenstandsnota van haar meenden te mogen verwachten." Een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk heeft de officier van justitie bij de rechtbank te-Utrecht ge- eist tegen de 30-jarige boekhouder H. J., die zich wegens verduistering van 13.000 moest verantwoorden. Hij was in dienst bij een houtindustrie te Utrecht en toen hij in 1953 een huis kreeg toegewezen, moest voor overneming van het meubilair, ongeveer 1100 worden voldaan. Hij kon dit bedrag niet uit eigen middelen betalen. Bij controle van de kas door een der directeuren van de houtin dustrie bleek er een groot tekort te zijn. De boekhouder gaf de verduistering toe en tekende een schuldbekentenis van 10.000. Het over verdachte uitgebrachte psychi atrische rapport noemde hem in verminder de mate toerekeningsvatbaar. Op 18 October zal de rechtbank uitspraak doen. Voor de Amsterdamse rechtbank heeft terecht gestaan de 23-jarige fabrieksar beider J. P., wegens het plegen van veer tien diefstallen in scholen, waarbij hij zich een totaal bedrag van 650 gulden heeft toegeëigend. De officier van justitie eiste tegen hem een gevangenisstraf van ander half jaar. P. liep tijdens het speelkwartier scho len binnen, en nam uit de lokalen geld en eigendommen van de onderwijzeressen en kinderen weg. Het geld dat hij had weg genomen was' meestal door de kinderen bij eengebracht voor schoolreisjes. P. was vorig jaar voorwaardelijk ver oordeeld wegens soortgelijke diefstallen, die hij in jeugdherbergen had gepleegd. De rechtbank zal op 18 October uitspraak doen. FEZ CL MENZCL 100 km SAFI MAROKKO /•coLOMf MABRAKESJ 1 DECMAB slagen gepleegd, waardoor een Marokkaan is gedood. In verschillende Algerijnse de partementen zijn negen Franse mohamme danen vermoord en drie personen ont voerd. Vijf rebellen werden in de strijd met Franse veiligheidstroepen gedood. In Rabat is een communiqué uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat de politiek van de resident-generaal en van de Franse re gering gericht is op de vorming van een Marokkaanse regering, waarin de onder scheidene stromingen der Marokkaanse openbare mening op een zo breed moge lijke basis vertegenwoordigd zijn. Deze re gering zal de taak hebben een voor allen aanvaardbare oplossing voor het troon- vraagstuk te vinden. LONDEN, WASHINGTON (Reuter) Het document van de Britse militaire ge heime dienst dat de Egyptenaren volgens hun zeggen hebben onderschept, bestaat in derdaad, aldus is in Londen meegedeeld. Een woordvoerder van het Britse minis terie van Defensie zei, dat de inhoud van het document niet kan worden bekendge maakt omdat het geheim is. In het leger is het evenwel tamelijk veel verspreid. Groot Brittannië zal onderzoeken of het juist is, dat, zoals premier Nasser heeft ge zegd, Egypte over een exemplaar beschikt, aldus de woordvoerder. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Dulles heeft op zijn weke lijkse persconferentie verklaard, nog steeds te hopen dat een veiligheidswaar borg van de UNO de vrees in het Midden- Oosten kan verdrijven. Dulles heeft zijn Russische collega medegedeeld, dat uit het oogpunt der Amerikaanse betrekkingen met de Sovjet-Unie, Oost-Europese wapen leveranties aan Egypte niet zouden bijdra gen tot vermindering der spanningen. W apenleveranties Tijdens besprekingen met zijn Britse en Franse collega's over Cyprus en Noord- Afrika is gebleken dat er een grote mate van eensgezindheid en gemeenschappe lijk inzicht bestaat omtrent netelige vraag stukken. De Westelijke ministers zouden eensgezinder dan ooit naar Genève gaan, niet slechts ten aanzien van hun doel doch ook van hun plannen. Israël heeft Tsjechoslowakije meege deeld, dat het de levering van wapens aan Egypte beschouwt als een „onvriendschap pelijke daad". Het leveren van wapens aan een aggressor komt neer op het steunen van aggressie en een dergelijke handeling kan niet verontschuldigd worden door het een gewone handelstransactie te noemen, aldus een Israëlische verklaring. Naar wij vernemen, overweegt de KNVB ex-scheidsrechters in te schakelen, die in de loop der laatste jaren wegens het berei ken van de leeftijdsgrens werden afgevoerd (45 jaar), voor de functie van neutrale grens rechter. In de toekomst zal het afvoeren van de lijst van scheidsrechters niet meer zo pijnlijk worden gevoeld omdat men dan als neutrale grensrechter in actie kan blijven en de sport, waaraan men zijn hart heeft verpand, nog vele goede diensten kan blijven ver lenen. DJAKARTA, (United Press) De Mo hammedaanse Masjumipartij houdt zich goed in de gebieden buiten Java zo blijkt uit onofficiële resultaten die over de al gemene verkiezingen worden ontvangen. Of de Masjumi de PNI, die een ruime voor sprong heeft kan inhalen, is een vraag die in Djakarta levendig wordt besproken. De voorsprong die de neutralistische nationa listen op Java boekten, geeft de PNI 1.700.000 stemmen meer dan de anti-com munistische Masjumi. Volgens de onofficiële resultaten, door United Press te Djakarta geteld, was het stemmenaantal voor de PNI opgelopen lot 6.633.900 stemmen. Op de tweede plaats de Nahdatul Ulama, de groep der Moham medaanse intellectuelen, met 5.365.802 stemmen, op de voet gevolgd door de com munisten met 5.112.750 stemmen. De Ma sjumi nam met 4.896.137 stemmen de vier de plaats in. De resultaten vertegenwoor digen de onofficiële uitslagen van 56.000 der 80.000 stembureaux, hoofdzakelijk uit het dichtbevolkte Java, dat recht heeft op twee derden der 260 parlementszetels. De Masjumi is de enige partij die een kans heeft de PNI voorbij te streven met haar grote aanhang buiten Java. Op Su matra, Borneo en in Zuid-Celebes ligt de Masjumi ver voor op de PNI. De cijfers voor midden-Sumatra gaven de Masjumi 269.876 stemmen tegen 9.975 voor de PNI. Noord-Sumatra leverde voor de Masjumi 108.914 en voor de PNI 28.953 stemmen op. In Zuid-Borneo heeft de Masjumi het ge bracht tot 105.944 stemmen, de PNI tot 4.266. Als deze tendenz blijft aanhouden kan de Masjumi dicht bij het slemmenlal van de PNI komen. Vier partijen Waarnemers wijzen er op dat het in wezen weinig zal uitmaken of de Masjumi dan wel de PNI met het grootste aantal stemmen zal eindigen. Volgens het Indo nesische stelsel zullen de 260 zetels onder de partijen vei'deeld worden overeenkom- tig een aandeel in de uitgebrachte stemmen. Hieruit volgt dat er vier winnaars zullen zijn: de PNI, de Masjumi, de PKI (commu nisten) en de Nahdatul Ulama. Tet ziet er naar uit dat deze vier partijen onder el kaar meer dan twee honderd parlements zetels zullen verdelen. De grote vraag is hoe deze vier partijen zich zullen opstellen voor de vorming van van het nieuwe ka binet. Een mogelijkheid is een coalitie tussen de PNI, de Masjumi en de Nahda tul Ulama, met uitsluiting van de PKI. Een andere mogelijkheid is een coalitie tussen de PNI en de mohammedaanse in tellectuelen, die in het parlement op de steun kunnen rekenen van de communis ten en waartegen de Masjumi in oppositie zou gaan. Deze combinatie is volgens de waarnemers het waarschijnlijkst. (Van onze correspondent in Wenen) Oostenrijk is houder van een bedroevend record: het heeft het laagste geboortecijfer van de wereld. Waren er vijftig jaar gele den op duizend inwoners nog 33 geboorten, op het ogenblik is dit getal gedaald tot 14,8 en Wenen heeft met acht geboorten het laagste punt bereikt. De bevolking van de hoofdstad blijft wel op peil maar alleen dank zij het toestromen van vluchtelingen en plattelanders. Drie Nederlandse studen ten hebben verleden jaar een studiebeurs van het instituut voor Zuiver Wetenschap pelijk Onderzoek (Z.W.O.) gekregen om een jaar lang naar een verklaring te zoe ken voor dit verschijnsel. In Oostenrijk heeft 52 percent der gezinnen geen kinde ren en Wenen staat met 65 percent nog lager. Slechts drie percent der gezinnen heeft vier of meer kinderen onder de veer tien jaar. Jarenlang hebben de kerkelijke autori teiten tevergeefs tegen dit morele en socio logische verval gewaarschuwd. Men moet de oorzaak behalve in de lage lonen, so ciale ellende en een ontoereikende gezins politiek ook in de luchtige levensaard van de Oostenrijkers zoeken. Ofschoon ook de jongere arbeiders in de welvaart beginnen te delen is er van verbetering geen sprake. Bij de keuze tussen een kind of een scooter geeft het merendeel van de jonge echtparen de voorkeur aan de scooter. De toestand in Wenen is zo alarmerend dat de socialistische gemeenteraad, die in dertijd geboortebeperking propageerde de bevolking op het gevaar begint te wijzen dat Wenen een stad van oude mensen gaat worden en dat Oostenrijk langzaam aan zal uitsterven. Positieve maatregelen worden echter niet genomen. De gemeentewoningen ook de nieuwe zijn te klein en grote gezinnen krijgen niet die voordelen, toelagen en steun, die zij elders ontvangen. De vereni ging „Voor het grote gezin" heeft met re geringssteun een tentoonstelling georgani seerd onder het motto: „Alleen een kinder land is een vaderland". Ouden van dagen Deze ontwikkeling zal zich wreken op de Het gerechtshof in Den Haag heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen het Haag se gemeenteraadslid dr. mr. J. A. M. van S., advocaat en procureur in Den Haag, wie ten laste was gelegd, dat hij van zijn in komsten een bedrag van f 35.000, waarvan opzettelijk een bedrag van f 17.000 voor de belasting had verzwegen. Het gerechts hof veroordeelde hem tot f 10.000 boete. De Haagse rechtbank had hem veroor deeld tot twee maanden gevangenisstraf. De advocaat-generaal bij het gerechtshof had bevestiging van het vonnis der recht bank gevraagd. Het Haagse gerechtshof heeft de -32- jarige arts F. W. L. H. uit Rotterdam, die in de nacht van Zaterdag op Zondag 24 April in de Rotterdamse artistensociëteit „Oud Boymans" een politieman met een cognacglas zodanig aan het oog verwondde, dat deze zijn oog moet missen, wegens het door schuld veroorzaken van zwaar licha melijk letsel veroordeeld tot een gevange nisstraf van vijf maanden met aftrek. Tevens beval het hof de onmiddellijk in vrijheidstelling van de arts, die juist vijf maanden in voorarrest had gezeten. De procureur-generaal had wegens opzettelijke mishandeling een gevangenisstraf van een jaar geëist. MOSKOU (United Press) Dr. Brethold F. Schulz is met zijn eigen wagen als eer ste toerist na de tweede wereldoorlog en misschien zelfs na de Octoberrevolutie van 1917 over de Finse grens naar Moskou ge reden. „Je kunt hier gemakkelijker rijden dan in Chicago'", zei hij. „Iets, wat ik niet prettig vind, is dat alle stoplichten met de hand bediend worden, zodat je nooit van te voren weet, wanneer het licht wordt overgeschakeld. Er zijn minder auto's dan in een grote Amerikaanse stad. Toch rij den er meer wagens dan ik verwacht had, vooral veel vrachtwagens. De straten en boulevards zijn zeer breed en de verkeers borden goed. Je zult niet gauw een over treding begaan. Linksafslaan is verboden". Verkeer „Ik ben slechts driemaal aangehouden eenmaal toen ik linksaf wilde slaan, een maal toen ik rechtsaf wilde, waar dat niet mocht en een derde maal, toen ik om het Rode Plein wilde rijden. Ik dacht, dat het wel kon en ik reed in een grote cirkel om het plein heen en toen recht op het mauso leum van Lenin en Stalin af. Een vrouwe lijke politieagent hield mij aan en maakte mij duidelijk, dat ik niet naar het mauso leum mocht rijden. Ik kon haar niet ver staan, maar zij was zeer beleefd en legde het mij met gebaren uit, waarop ze m'ij liet doorrijden". „Het voordeel van het verbod om links af te slaan, terwijl men wel rechtsaf mag slaan zelfs wanneer het licht op rood staat, is, dat het verkeer zelden in de knoop komt, daar het allemaal in een richting vloeit". Bonnen „Toen ik met mijn „Land Rover", een Britse uitgave van de „jeep station wa gon", de Finse grens overging, had ik een volle benzinetank en nog zes volle „jerry cans" achterin. Ik moest langs de weg nog twee keer tanken. Je ziet echter weinig pompstations. Op de zevenhonderd kilo meter van de Finse grens tot in Moskou heb ik er waarschijnlijk niet meer dan tien gezien. Toen ik benzine nodig had, kon ik die eerst niet kopen omdat ik de benodigde bonnen niet had. Een vrachtautochauffeur heeft mij toen een paar van zijn bonnen tegen één roebel per liter verkocht. Dat komt neer op een dollar voor vijf liter, vier maal zo duur als in de Verenigde Staten, maar later kwam ik te weten, dat ik drie maal de officiële prijs betaald had". „De benzinestations zijn „helpt uzelf"- stations. De pompstationwachter zit in een hut en wanneer je de bonnen aan hem hebt gegeven, zet je zelf de slang in de tank en vraagt hem de pomp aan te zetten. Heb je het juiste aantal liters, dan hang je de slang zelf weer op, waarna de volgende wagen voorrijdt. Ik zag geen enkel restau rant langs de weg. Er is echter weinig ver keer op de grote wegen. Ik kreeg in Moskou een vrouwelijke gids van het. officiële reisbureau „Intoerist" mee. In de ondergrondse vroeg ik haar waarom de stations zo overdadig versierd waren. Zij antwoordde, dat niet alle men sen in staat zijn om mooie dingen thuis te hebben, zodat zij op weg naar en van hun werk de gelegenheid krijgen een cul tureel genot te smaken". De stad ziet er smetteloos schoon uit. Nergens zie je afval of rommel op straat liggen, zoals in Chicago of New York. T eveei „Mijn enige klacht is, dat ze mij teveel te eten geven. De keuken van mijn hótel is internationaal, wat ook de naam van mijn hótel is. Ik nam 2200 dollar mee, om dat ik gehoord had, dat ik niet voor minder dan voor 28 dollar per dag kon leven. Ik leef echter derde klas voor tien dollar per dag, de maaltijden inbegrepen. Ik heb op onze ambassade gezegd, dat ze Amerikaan se toeristen moeten aanraden rechtstreeks naar „Intoerist" te gaan, wat ik tot mijn spijt in Leningrad niet deed. Ook moet hun verteld worden, dat ze aan de grens niet al hun geld inwisselen, want „Intoe rist" neemt alleen harde dollars aan. Volgens mijn visum, dat een maand geldig is, moet ik dezelfde weg terug, die ik ge komen ben, maar ik hoop een andere rich ting te nemen, bijvoorbeeld naar de Per zische grens", aldus deze ondernemende tandarts. werkende bevolking. Over twintig jaar zal Oostenrijk vierhonderdduizend kinderen minder hebben. Bovendien zullen er hon derdvijftigduizend volwaardige arbeids krachten minder zijn dan nu, terwijl het aantal pensioen- en rentetrekkers met drie honderd dertigduizend vermeerderd zal zijn. Steeds minder mensen werken om de ouden van dagen te onderhouden, die steeds in aantal zullen toenemen. LONDEN (Reuter). De Britse minister van Financiën, Butler, heeft verklaard dat hij, het koste wat het wil, het pond ster ling zal verdedigen. Hij is voornemens nieuwe maatregelen te nemen, om de in flatie in Groot-Brittannië tegen te gaan. De minister sprak enkele uren na de be kendmaking van de sterke vermindering in September van de Britse goud- en dol larreserves. Butler wees er op, dat de vermindering van de goud- en dollarreserves ophield na zijn rede voor de Jaarvergadering van de instellingen van Bretton Woods in Istan- boel, Hij zei, dat de stemming voor het pond thans vaster is. JAGT Horlogemaker. KL. HOUTSTRAAT 105 Grote sortering. Voordelige prijzen. U koopt bij een vakman. Koopt U bij ons: 1 vulpenhouder 1 vulpotlood 1 ball-point Samen in een fraai kleurig plastic étui. Ook dit natuurlijk alleen weer bij: GROENEWEG 51 Tel. 4007 TROMPSTRAAT 61 Tel. 5596 IJmuiden-Oost. Zo lang de voorraad strekt MACHINESTIKSTERS ea HANDWERKSTERS, Perser en leerlingen gevr. Miezérus, Zijlweg 55, Haarlem. GROOTWERKER en KLEER MAKERS, naaisters v.oor on ze afdeling Maatkleding. Uit sluitend 1ste krachten. Mie zérus, Zijlweg 55, Haarlem. NET WINKELMEISJE gevr. Winters, Kennemerlaan 1, Tel. 5853, IJmuiden. NETTE WERKSTER GEVR. voor 4 ochtenden. Galvani- straat 5, IJmuiden. ALLE SOORTEN BREI WERK gevr. Roerstraat 67, IJmuiden. STEMPELS en NAAMPLA TEN. JMertens, Snelliusstr. 14. Tel. 6140. VOLKS WAGEN-VERHUUR zondei chauffeur, type 1955 met radio, voor binnen- en buitenland. Garage G. Be- rendsen en Zn., Edisonstr. 4 IJmuiden. UW KUNSTGEBIT STUK.' Rep. in 1 uur gereed. Dagei. v. Ö.3U v.m.—6 u. n.m. lev Mna., Woensd. en Vrijdav. tot 9 u. H. Olivier, Acaciastr. 16, achter Ziekenhuis. Spec reparatie-inrichting. SANFOR OVERALLS t/m maat 56, elastiek in de rug f 12.90. Zeeman, Bloemstr. 70, IJmuiden. KOSTGANGER gevr. Adres bur. van dit blad. HUWELIJK. Nette wed. zoekt kennism. m. nette werkman, ongev. leeft. 60 j. Brieven met foto welke op erewoord wordt teruggest. L 4568 PORTEFEUILLE VERLO REN met inhoud. Tegen goede beloning terug te be zorgen Van Galenstraat 13, IJmuiden-O. Gevr. voor tijdelijk 1 of 2 KAMERS m. of gebr. v. keu ken voor bejaard echtp. meeste tijd afwezig. Brieven L 4569. KINDERSTOEL te koop ge vraagd. De Ruyterstraat 141. Z. g. a. n. KINDERWAGEN te koop en box m. matras. Adres bur. v. d. blad. KINDERWAGEN te koop. Rijnstraat 67 boven, IJm. op brood op toast uit 't vuistje voor speciale gerechten smakelijk voedzaam gezond 't Fijnste stukje KAAS haalt U bij KENNEMERLAAN 177 Denk om uw gezondheid Levertraan Davitamon A-D Davitamon 10 Sanostol Sinatran Enz. enz. DROGISTERIJ VERF- EN GLASHANDEL WILLEMSBEEKWEG 92 Tel. 5327 N.we ACCORDEON met kof fer te koop, 36 bass, f 115. Bonekampstraat 18, IJm.-O. Beste mensen Koopt Uw Textiel bij: B. v. F R A N K Tafellakens halve prijs 3.98 1.98 Jopperstoffen in ft_ kleuren 150 br. 7.90 Gestreepte Pyjamaflanel (zo lang de voorr. strekt) 95 c. Japonstoffen p. mtr. vanaf 3.98 Witte Jacquard Baddoeken 120 c.m. lang (iets smoezelig) halve prijs 2.50 Lange Heren pantalons en Borstrokken 2.88 Verder worden alle aanwezige goederen verkocht voor de be kende Frank's prijzen. ZIET DE ETALAGE! Nu dus allen naar de bekende textielkoop man: Floresstraat 10 Haarlem-N. Tel. 20556 (De straat waar Don- derdag's markt wordt gehouden). v. Ouwel- en D.R.G.- zegels worden in be taling aangenomen. ELECTR. WASMACHINE te koop met electr. wringer. Waalstraat 160, IJm. DIVAN met kleed te koop agb. in g. st. Lagersstraat 46. IJmuiden. KINDERWAGEN te koop, wit f 75. Zeeweg 181, IJm.-O. Wegens overcompleet een JAARSMA HAARD te koop, in pr. st. Willemsbeekweg 20, IJmuiden-O. hebben wij een pracht collectie enz. enz. HORLOGER - GOUDSMID Marktplein 17-19 IJmuiden Telefoon 5668 ij-i voor luxe verhuur en trouwryden KENNEMERLAAN 136 IJmuiden Tel. 5000 Verhuur zonder chauffeur De nieuwe Ford Anglia worden tegen de hoogste prijs bij U gehaald door KANAALSTRAAT 48, TEL. 5852. Alleenverkoop voor IJmuiden: Drogisterij TROMPSTRAAT 22 Tel. 4677 - IJmuiden-Oost Brieven IJ 36. Edisonsfraat 50 - tel. 5254 Bestelkantoren: F. v. d. BRABER, Wijka. Zeeërweg 52, tel. 4160 JOH. v. d. MEULEN, Ruyterstr. 174, tel. 5135 W. F. KEUNE, Fazantenlaan 27, tel. 4470 Lent's voor IJMUIDEN - BEVERWIJK - VELSEN - DRIEHUIS - WESTERVELD - HOFGEEST - WIJK a.ZEE - HEEMSKERK hierboven genoemde merken automobielen vrijblijvend Inl.: Vondellaan 5, Beverwijk, Telefoon 3223, bij geen gehoor 3446

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3