Sport in het kort BAB1T0, DE MUZIKANT ir 1 fff I 0 De basketbalcompetitie De Pseudo- Echtgenote Overleg ziekenfondsen over lage landelijke premie Voorlopige uitslag van W est-N ederland-rit J. B. MEENK,S KNLTB stelt Cawthorn als trainer aan De rapportagekwestie Nederlandse Antillen Twee doden bij auto botsing te Noorddijk WOENSDAG 5 OCTOBER 1955 5 Weer een honkbalexpert voor Amerikaanse televisie Honkballers komen bijeen Skiërs trainden op het ClOS-terrein THREE LIONS Hockeyers uit India keerden huiswaarts Brooklyn Dodgers wonnen World Series Voetbal Gronings voetbalelftal tegen Bremen Wout Heinen krijgt toch nog een kans Italiaanse scheidsrechter bij NederlandBelgië A utomobilisme De Ronde van Australië Eén Meenk's poeder... en alle pijn is weg Boksen Fransen niet in tournooi om Britannia Shield Nieuw wereldrecord snelwandelen 20 km Het candidaten-schaak- tournooi in Moskou Heringa Wuthrich BLIKSEMAFLEIDERS ft ft ft Motorsport Noll verbeterde wereld records zijspanklasse Wedstrijd Kleine zelfstandigen zouden premie verhoging niet kunnen betalen FEUILLETON door MARY BURCHELL Ons nieuwe feuilleton Politie op zoek naar Rotterdammer Ook de competitie van de Haarlemse bas ketballers is dan eindelijk in de zaal van het Krelagehuis gestart en over het begin van deze nieuwe competitie 1955/1956 zal men zeker tevreden kunnen zijn. Het experiment met de nieuwe „levende speeltijd" zal zeker een groot succes blijken. Zowel voor spelers als voor publiek. De belangrijkste wedstrijden van deze week zijn ongetwijfeld weer de districts- en overgangsklasse heren wedstrijd. HOC .en Harlem Tigers eindigden de vorgie com petitie onderaan de ranglijst met een gelijk aantal punten, zodat zij thans als begin van de nieuwe competitie kunnen uitmaken welk team het sterkste is. Ook deze week komt een Amerikaanse ploeg uit Den Haag in het Krelagehuis op bezoek, namelijk de Esso-ploeg, The Leathernecks. Na The Typhoons zal thans Antilopen gaan proberen in de nieuwe om geving een „visitekaartje" af te geven, doch of dit wel geheel naar wens zal verlopen betwijfelen wij momenteel. Deze Amerika nen spelen een hard. stug spel waartegen Antilopen het grotendeels zal moeten pro beren met techniek, hetgeen in een derge lijke ontmeoting wel eens te weinig kan blijken te zijn. In ieder geval zal het be hoorlijk spannen en de nieuwe speeltijd zal ook nu wel weer eens van grote invloed kunnen zijn. In de eerste klasse dames zullen wederom een aantal wedstrijden worden gespeeld. Zo zal de ploeg van The White Stars het gaan opnemen tegen Schoten Giants, terwijl Anti lopen het Sportclub Haarlem-team zal ont moeten. De Stars zullen tegen de Schoten-dames De honkbalexperts weren zich geducht in het Amerikaanse televisieprogramma „The 64.000 dollar question". Kortgeleden sleepte een 70-jarige dame door haar honk balkennis, die tot wetenschap was uitge groeid, 32.000 dollar in de wacht en gister avond bracht Patrick Keough uit Missouri, die ook zijn weetje bleek te weten van de meest geliefde Amerikaanse sport het tot 16.000 dollar al werd hij naar het scheen ietwat geholpen door ceremoniemeester Hal March. Keough kreeg een uit drié delen bestaande vraag voorgezet over de honkbalprestaties van Joe Dimaggio. Een deskundige op het gebied van de mythologie, die eveneens gisteravond aan bod kwam, werkte zijn tegoed op van 1000 op 8000 dollar. Hij wist het antwoord op een uit vier delen bestaande vraag over de leider van het Griekse leger tijden de Tro jaanse oorlogen. In hotel „Krasnapolsky" aan de Warmoes- straat in Amsterdam wordt Zaterdag 8 October des middags om half vier de jaar lijkse algemene ledenvergadering gehouden van. de KNHB. Als voornaamste punt op de agenda staat de eventuele aansluiting van de KNHB bij de FEB, waarvoor door een speciale com missie een rapport is uitgebracht. Er bestaat een kans dat de aangesloten verenigingen dit rapport zullen goedkeuren en tot aansluiting bij deze organisatie wordt besloten, waardoor in het vervolg weer in ternationaal contact tot de mogelijkheden behoort. ADVERTENTIE Dr. Carlier is op, het CIOS in Overveen voor het tv/eede jaar begonnen met de centrale training van de leden van de Neder landse Ski Vereniging. Een groeopje van dertien leden, onder wie drie dames bereiden zich onder zijn leiding op het nu snel nade rende winterseizoen.. En zij trainen met grote animo. Want al is het vorig ski-seizoen niet glansrijk geweest door de minder guns tige weersomstandigheden in die periode, de lichamelijke conditie van degenen, die ver leden jaar aan de centrale training deel namen, bleek uitstekend. Vandaar ook dat de N.S.V. wederom een beroep heeft gedaan op dr. Carlier. Voor lopig staan, tot Kerstmis, tien trainings bijeenkomsten op het programma. Eind December zullen de data van de Nederlandse kampioenschappen en van andere belang rijke wedstrijden definitief bekend zijn en dan wordt het tijd, dat bos en duin verwis seld worden voor de bergen en de sneeuw. Dr. Carlier maakte de eerste training niet al te zwaar, maar toch nog wel zó inspan nend, dat men kon constateren dat de meeste deelnemers niet slecht „overzomerd" hadden. Dr. Carlier bepaalde zich in hoofd zaak tot looptraining en gymnastiekoefenin gen die hij, met veel beleid, zo veel mogelijk had afgestemd op de skisport. Hij hield zijn groep herhaaldelijk voor, dat de training een „soepel spel" moet zijn, met een minimum aan krachts„misbruik". zodat men de lastigste oefeningen kan doen en volhouden zonder moe te worden. Eer het met de skiërs zó ver is, moet er nog wel het een en ander worden „bijgeschaafd". Aan de training namen deel de dames H. Groeninx van Zoelen (Zeist), A. van Dussel- dorp (Amsterdam) en M. Rambonnet (Drie bergen) en de heren A. Hubrecht (Doom), ir. H. A. H. Jansen (Nijmegen), Zabel (Voor burg), P. Pappenheim (Rotterdam), B. Plie- ger (Heerlen), F. Minke (Dedemsvaart), J. de Bie Leuveling Tieenk (Amsterdam), J. N. Kortenoever Cs Graveland)A. H. M. Lnkowski (Wassenaar) en E. Mannega (Utrecht). De Nederlandse kampioen Gert Mosier was verhinderd. De groep zal nog met enkele leden worden uitgebreid. de zege wel gaan behalen, doch de gewij zigde Sportclub-ploeg zou het Antilopen nog wel eens geducht lastig kunnen maken. Het programma luidt voor deze week: Donderdag Dames. AuroraHOC 3; SC Haarlem- Antilopen; HOC 2IHJ. Heren. RapiditasAntilopen 2; HOC 2— Antilopen 3; Harlem TigersHOC; Schoten GiantsIHJ 2. Vrijdag Dames. TramvogelsTyphoons 2; SC Haarlem 2—ZB VS; The White Stars—Scho ten Giants. Heren. Typhoons 3SC Haarlem 2; ZB VS 2White Stars 3; AntilopenThe Leathner- necks; IHJ 3Harlem Tigers 2. Zaterdag (Jeugd) Junioren meisjes: Aurora A—HOC C; HOC BThe Typhoons B; White Stars A— Antilopen A. Junioren jongens: IHJ ATyphoons B; Typhoons AZBVS; HOC AAntilopen A. ADVERTENTIE VIRGINIA 75ct 20 stuks De voorlopige uitslag van de West-Neder land-rit van de RAC-West, die op 30 Sep tember en 1 October werd gehouden, luidt als volgt: Klasse A: 1. M. A. van Beers en G..M. Jansen (A'dam) met Peugeot, 49 Strafpnt.; 2. P. G. de Lint en mevr. E. LintJanzen (Hillegersberg) met Ford, 70 strafpnt.; 3. W. H. Ebeling en mevr. B. Henderson'Kuipers (R'dam) met DKW, 78 strafpnt.; 4. M. F. van Dun (Delft) en J. Th. Quant (A'dam) met Fiat 100 strafpnt.; 5. P. J. Jetten (Boxmeer) en J. Smulders (Breda) met Chevrolet, 119 strafpnt.; 6. J. M. A. A. de Vlam (Ooster hout) en C. A. de Regt (Breda) met Fiat, 124 strafpnt.; 7. P. H. Pouwels en J. P. Kok- kes (Alkmaar) met DKW, 128 strafpnt.; 8. R. A. P. Rijke (Overschie) en P. Donk (Den Haag) met Ford,. 135 strafpnt.; 9. P. Seegers (Den Haag) en A. J. P. Leenheer (Utrecht) met Volvo, 143 strafpnt.; 10. J. A. van der Vlies (Boxmeer) en Th. C. Schuurbiers (Mill) met Chevrolet. 147 strafpnt. In klasse A werden in totaal 38 équipes geklasseerd. Klasse B: 1. ex aequo 1. en 2: C. Sollart en J. Hulsker Jr. (Rotterdam) met Renault Freg. en G. L. F. Mutsaerts en A. A. Ver rijn Stuart (Amsterdam) met Mercedes, 351 strafpnt.; 3. A. van Weezèl Errens (Sche- veningen) en J. Eijkelboom (Den Haag) met Peugeot, 433 strafpnt.; 4. J. C. Tims (Rot terdam) en J. O. F. C. von Jessen (Den Haag) met Fiat, 451 strafpnt.; 5. W. A. van Gruythuysen en B. J. Leenheer (Baren- drecht) met Renault, 472 strafpnt.; 6. B. L. Doehm en G. Timmer (Rotterdam) met Ford, 475 strafpnt.; 7. J. A. Tolmeijer (Rot terdam) en A. J. M. Verkuijten (Mierlo- Hout) met Ford, 495 strafpnt.; 8. F. Zonne veld en A. Mollevanger (Scheveningen) met Volkswagen. 536 strafpnt.; 9. Th. van Hei voort en J. G. Reef (Delft) met Volkswagen, 573 strafpnt.; 10. J. A. Conijn (Den Haag) en J. Carrière (Wassenaar) met Opel, 581 strafpnt. In klasse B werden in totaal 14 équipes geklasseerd. Na een wedstrijd in Praag is het hockey- elftal van India, dat een tournée van twee maanden door Europa maakte, huiswaarts gekeerd. Tijdens hun' tournée speelden de Indieërs twintig wedstrijden, waarvan zij er zeventien wonnen. Twee wedstrijden werden gelijk gesoeeld en wel tegen het Nederlands hockey-elftal. Slechts één ontmoeting werd verloren, n.l. van Oost-Nederland in Arnhem. De Brooklyn Dodgers hebben de „World series 1955" (het officieuze wereldkampioen schap honkballen) gewonnen. In de zevende ontmoeting werden de New York Yankees gisteren met 20 verslagen. Het eindresultaat van de tweekamp werd daardoor: Dodgers 4 gewonnen wedstrijden, Yankees 3 gewonnen wedstrijden. Het elftal voor de wedstrijd Groningen Bremen, die Woensdagavond 12 October in het Oosterpark in Groningen wordt gespeeld, is als volgt samengesteld: Doel: Roffel (GVAV(. Achter: Drewes (GVAV) en Alting (GVAV). Midden: Westra (GVAV), Benninga (GVAV) en Rosies (Veendam). Voor: Groninger (Oosterparkers)Akker mans (Be Quick), K. van der Berg (Veen- dam), Lacroix (GVAV) en De Grooth (GVAV). Reserves: Heit (Veendam), Willems (Velo- citas), Dame (Be Quick), en K. Walburg (Veendam). De HVC'er Wout Heinen, die als reserve rs opgesteld voor het voorlopig Nederlands elftal, dat vanmiddag in Rotterdam een oefenwedstrijd speelt tegen Fulham, krijgt op die dag in ieder geval nog eens gelegen heid, de keuzecommissie zijn kunnen te tonen. Mocht hij in Rotterdam niet behoeven te 9pelen, dan zal hij des avonds in het Utrechtse stadion uitkomen, waar een Utrechts KNVB-elftal een selectie-ontmoe ting heeft met het voorlopig Nederlands jeugdelftal. Heinen zal dan in de Utrechtse ploeg, waarin toch een wijziging nodig bleek, middenvoor spelen. Een of meer leden van de keuzecommissie zullen de wedstrijd bij wonen. Bij de voetbalwedstrijd NederlandBel gië, die op 16 October in Rotterdam wordt gespeeld, zal als scheidsrechter optreden de Italiaan Giorgio Bernard!. Als grensrechters fungeren zijn landgenoten Cesare Jonni en Riccardo Pieri. Na tal van correcties ten gevolge van pro testen van de deelnemers, is thans de defi nitieve uitslag bekend gemaakt van de Ronde van Australië voor automobielen, een prestatietocht over 10.553 mijlen. Winnaar werd de Melbournse journalist Laurie White head, met Volkswagen; tweede de Australiër Eddie Perkins, eveneens met Volkswagen. Op de derde plaats eindigde Malcolm Brooks met Standard Vanguard en op de vierde plaats W. H. Hayes met Ford. KNOCK OUT. De Luxemburgse bokser Ehringer, die in de negende ronde van een gevecht tegen zijn landgenoot Bentz knock out ging, is met een hersenschudding in een ziekenhuis opgenomen. Nadat hij aanvanke lijk zijn gewaarschuwde familieleden had herkend, is hij in een toestand van halve bewusteloosheid geraakt. Zijn toestand baart ernstige zorgen. BOB SPAAK. De journalist Bob Spaak, die reeds verscheidene jaren optreedt als medewerker van de VAJtA o.a. voor de sportrubriek, komt met ingang van 15 Oc tober in vaste dienst bij deze omroep vereniging, als programma-medewerker. NIEUWE CITROëN. De Citroën-fabrie- ken hebben de pers uitgenodigd de Citroën 1956 te komen bezichtigen, voordat Donder dag de Parijse autotentoonstelling geopend wordt. Het is de eerste maal in ongeveer 20 jaar dat Citroën met een nieuw groot type uitkomt. SCHIETPARTIJ. Enthousiaste kijkers bij een voetbalwedstrijd in Tunis raakten in zulk een opwinding over de gemaakte doel punten, dat de politie tenslotte over de hoofden van de menigte moest schieten om de massa uiteen te doen gaan. Zeven per sonen werden gewond, waaronder vijf politiemannen. ADVERTENTIE Koorfs, hoofdpijn, kiespijn en periodieke pijnen worden snel en radicaal verdreven door Meenk's poeders. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. Let op onderstaand han* delsmerk, Uw waarborg! GENEESMIDDELEN Frankryk heeft zich teruggetrokken uit het inter-geallieerde tournooi om het Britannia Shield. De ploeg vertrekt vandaag naar huis. Frankryk had een goede kans de overwinningsreeks van de R.A.F. in de bokswedstrijden een halt toe te roepen, maar er ontstond een geschil over de Franse wei gering Engelse officials in de bokswedstrij den te accepteren. De Fransen wensten neu trale officials en trokken zich tenslotte uit de bokswedstrijden en thans uit het hele tournooi terug. De wedstrijden werden voortgezet door de vijf andere landen, Engeland, België, Neder land, Noorwegen en Amerikaanse strijd krachten in Europa, met de finales van de zwemwedstrijden. De 4 x 66 2/3 yards wisselslagestafette werd een overwinning voor de R.A.F. Neder land plaatste zich vierde. De 200 yards vrije slag werd een overwinning voor de Neder lander H. Willemse. Hij maakte een tijd van 2 minuten 4 seconden. De 200 yards school slag werd een overwinning voor de Neder lander P. Bekkering met een tijd van 2.34.8. De 500 yards vrije slag werd gewonnen door de Engelsman Glastonbury, in de tijd van 6.0.4. De Nederlander Willemse werd op dit nummer derde. De 100 yards vrije slag was voor de Belg van Pottelberve, met een tijd van 54.0.4. De Nederlander Beyderwellen werd derde. De 100 yards Butterfly was voor de Engelsman A. Dixon, in 1.5.8. De Nederlander Hoffman werd vierde. De 100 yards rugslag. werd gewonnen dooi de Engelsman Rigby, in 1.2.9. De Nederlander Van Voon tikte als vierde aan. De 100 yards schoolslag was voor de Ne derlander Bekkering, met een tijd van 1.11.4. De ploegestafette werd gewonnen door de R.A.F., in 2.21.3. De Nederlandse ploeg plaatste zich als vierde. In het eindklassement eindigde de RAF als eerste met een totaal van 54 punten. De US AF-ploeg van Amerika bezette de tweede plaats met 49 pnt. Nederland klasseerde zich derde met 44 pnt., België werd vierde (40 pnt.) en Noorwegen vijfde (24 pnt.) De wedstrijden om het Brittannia Shield wor den vandaag beëindigd met de finales van de bokswedstrijden. De Russische athleet Wladimir Goloeb- nitsji heeft gisteren op de eerste dag van de Oekrainse athletiekkampioenschappen in Kiev een nieuw wereldrecord op de 20 km. gevestigd door deze afstand af te leggen in de tijd van een uur, 30 minuten en 2.8 sec. Het reeds twee jaar oude wereldrecord van de Tsjech Joszef Dolezal werd hierdoor met 23.6 seconden verbeterd. De KNLTB, die reeds enige tijd zoekende was naar een buitenlandse trainer, is erin geslaagd een contract af te sluiten met de Australiër Cawthorn, die geruime tijd als oefenmeester in Engeland is opgetreden. Het ligt in de bedoeling, dat Cawthorn van 1 Maart tot begin Mei de topspeelsters en -spelers, alsmede de topjeugd traint. Zoals bekend heeft Cawthorn het internatio naal tournooi voor tennisleraren, dat in Augustus in Noordwijk werd gehouden, gewonnen. In Moskou is het candidaten schaaktour- nooi voor dames voortgezet met het spelen van de partijen uit de derde ronde. De uit slagen waren: Gurfinkel (Rusland)B Carasco de Bu- dirnich (Chili) 10; Sonja GrafStevenson (V. S.)—G. Gresser (V. S.) U; Chaudet de Silan (Frankrijk)Holui (Polen) 01; Volpert (Rusland)Edith KellerHermann (O. Did.) Va—V4; Olga Rubtsova (Rusl.)— Rorisenko (Rusl.) R- Sucha (Tsj. SI.) Kertes (Hong.) UVr, Zvorykina (Rusl.) Ivanova ((Bulgarije) V<V2; Nedeljkovic (Joegosl.)B. de Moschini (Arg.) 10; May Karff (V. S.)Lazarevic (Joegosl.) 01; Olga Ignatyeva (Rusl.)Fenny Heemskerk (Nederland) afgebroken in iets gunstiger stelling voor de Russische speelster. ADVERTENTIE ADVERTENTIE HAARLEM A&l ri )r tër tik O De Duitse motorrenner Wilhelm Noll heeft op de autobaan Miinchen-Ingolstadt met een 500 cc. BWM met zijspan twee we reldrecords absolute snelheid voor motoren met zijspan verbeterd. De kilometer met vliegende start reed hij met een gemiddelde snelheid van 282 km. per uur en de Engelse mijl met een gemiddelde van 285 km. per uur. De oude records stonden sinds Juli van dit jaar op naam van de Nieuw-Zeelander Robert Bruns met HRD-Vincent. Zij werden resp. met 20 en 38 km. per uur verbeterd. Een voetbalwedstrijd, op het eiland Tristan da Cunha, duizend mijl ten' Zuiden van de Afrikaanse Westkust, tussen een team van de eilandbewoners en een elftal van de Royal Navy kon{ geen doorgang vinden, nadat de enige op het eiland voorradige voetbal uit S elkaar gesprongen was. Na veel gepraat werd besloten in plaats daarvan een, partij cricket te spelen. De mannen van Hare Majesteits „Magpie" versloegen, de eilandbewoners met twee runs. XXXCC<X»XOOOC»OCOX)C)CXXXX>XKCOCCOOCCCCOCC02COOCXCCCC03' VERENIGDE NATIES, (United Press) De beheerschapscommissie van de Alge mene Vergadering heeft besloten nog ver scheidene weken te wachten met overwe ging van de kwestie van beëindiging van het rapporteren van Nederland over Suri name en de Nederlandse Antillen. De Nederlandse gedelegeerde H. A. Helb legde uit aan de commissie dat in ver band met het voorgenomen bezoek van Koningin Juliana aan de West, regerings personen van Suriname en de Nederlandse Antillen pas na het koninklijk bezoek ver klaringen zullen kunnen afleggen in de UNO. Toen Babito bij het kasteel gekomen was, stond hij voor de gracht, die om het kasteel lag. Men kon alleen maar binnen komen over een ophaalbrug, die nu om hoog getrokken was. Maar daar was Babito wel mee bekend; hij zette zijn handen aan zijn mond en riep, of men hem wilde binnenlaten. Even later stak een soldaat zijn hoofd door een smal raampje in de dikke muur. „Wie is daar?", riep hij. Babito riep terug, dat hij een speelman was, en hij liet zijn muziekinstrument zien. Toen knikte de wachter. 5-6 Vorige week zijn er besprekingen ge opend in de ziekenfondsorganisaties met hun aangesloten fondsen en tussen de zie kenfondsorganisaties onderling. Dit onder ling beraad, dat allerwege gaande is, heeft tot doel door een grotere samenwerking een drastische verhoging van de zieken fondspremie voor de vrijwillige verzeke ring voor 1956 te voorkomen. Zoals steeds zijn de ziekenfondsen in deze tijd van het jaar de onkosten voor het komende jaar aan het becijferen. Deze on kosten zijn steeds stijgende: door de ver hoogde ziekenhuiskosten, de voortschrij dende medische wetenschap met de toene mende specialisatie, de hogerehonerering van de medewerkersgroepen en dergelijke. De zaken van de vrijwillige en de ver plichte verzekering liggen geheel verschil lend. De verplichte is één verzekering voor het gehele land; de vrijwillige verzekering geldt voor elk van de 130 ziekenfondsen ieder op zich zelf. De kosten zijn in het gehele land ver schillend. De verschillen in de ziekenhuis kosten en in de grootte van de gezinnen zijn in de onderscheidene delen en plaatsen van het land zelfs zeer groot, met het ge volg dat dit met de financiële uitkomsten van de ziekenfondsen, eveneens het ge val is. Dit vormt een groot probleem wat be treft de hoogte van de premie. Door het genoemde onderlinge beraad trachten de ziekenfondsorganisaties de mogelijkheid na te gaan om door grotere samenwerking tot een gemiddelde premie te komen voor het gehele land, op basis van een gemiddelde onkosten van alle ziekenfondsen. Dit alles houdt nauw verband met een tweede probleem: de onmogelijkheid voor (vertaald uit het Engels) 55) Ze was echter nog niet bij de trap, of ze hoorde Michael achter zich aan komen. „Patricia!" riep hij dringend. Verwonderd draaide ze zich naar hem om. „Luister eens meisje! Denk niet dat ik beschermend wil doen of dat ik je wil be ledigen, maar we kunnen het hier niet bij laten! Moeder snapt er niets van. Ik her inner me echter maar al te goed, dat je me vertelde, wat je nog in je beurs had O liefje, ik heb nu eenmaal een heleboel geld.... waarom mag ik je niet wat ge ven?" Hij had haar handen in de zijne geno men en hield deze zo stijf vast, dat het pijn deed. „O, Michael, je bent zo lief", zei ze ver tederd en ze merkte dat haar stem trilde. „Maar laat me deze kleine luxe!" „Wat voor luxe?" „Je iets te hebben kunnen géven, in de vorm van hulp, zónder ervoor betaald te worden In het gedempte licht van het portaal trok hij haar opeens tegen zich aan. „Is het dat wat je wilt? Mij iets géven?" „Mmmm.Ze knikte en trachtte haar emotie te verbergen. „Jij hebt altijd moe ten geven en geven en geven.Je bent zo royaal en ze hebben zo'n misbruik van je goedheid gemaakt...." „Jij niet", onderbrak hij haar. „Jij "hebt nooit misbruik gemaakt!" „Dat misschien niet. Ma^r ik moest toch wel allerlei van je aannemen en.... ik vind het prettig om soms ook iets te kun nen geven, Michael!" „Maar het is onnatuurlijk om zó onbaat zuchtig te zijn, als jij ten opzichte van mij geweest bent. Tenzij het iemand betreft, van wie je houdt Ze verstijfde, maar lachte geforceerd. „Vergeet niet die bontmantel die je me gaf, en die prachtige ring.Zo héél on baatzuchtig was het dus niet! Waarom gaf je me die anders?" „Ik gaf je die cadeaux, dat besef ik nu, lieveling, omdat ik van je hield! Zelfs toén al.Ik vond het heerlijk je iets moois te geven, ook al begreep ik mijn gevoelens toen nog niet. Daarvoor was de tijd nog niet rijp. Ik besefte echter pas ten volle, wat je voor me betekende, toen ik moor denaarsneigingen in mezelf ontdekte ten aanzien van Phil Magerton!" „Michael bedoel je „Luister eens lieveling, het is natuurlijk wel heel snel na jouw fiasco met Phil „Om niet te spreken van jouw fiasco met Pat", onderbrak Patricia hem, met een ondeugend lachje. „Jij kleine plaaggeest!" Hij draaide haar naar het lamplicht, opdat hij de uitdruk king van haar gezicht beter kon zien. En met een diepe zucht voegde hij er aan toe: „Allemensen, wat ben ik dom geweest, ik dachtHij maakte zijn zin niet af, maar drukte zijn lippen vol hartstocht op de hare. „Ik wéét wat je dacht", fluisterde Patri cia even later. „Je dacht dat ik ziek was van mannen, en ik dacht dat jij geen vrouw meer kon zien.Dat heb je me trouwens zelf gezegd." „Werkelijk?" „Ja, heus, en je zei dat je genoeg had van het huwelijk." I „O, toen was ik waarschijnlijk bang om mijn gevoelens ten opzichte van jou te ver raden!" „Michael, daarvoor behoef jij stellig niet bang te zijn! Je bent zo gesloten als een boek! Geen wonder dat ik niets vermoed de. „Hoe dan ook. jij gaf mij ook niet veel kans om achter jouw gevoelens te komen!" „Nee?Nee, dat is misschien waar". Patricia keek hem peinzend aan. „Er is één- persoon, die het door had. Je moeder. Daarom deed ze koeltjes en non chalant over mijn aanstaand vertrek. Zc wist namelijk, dat jij je zou opwinden over de gedachte, dat ik me in de kille maat schappij zou gaan begeven. Ze wist, dat jij me zou willen beschermen „Geloof je heus, dat zij het daarom zo speelde?" Hij glimlachte vertederd. „Ik weet het vrijwel zeker. Zullen we het haar gaan vragen?" „Ze behoort nu te slapen." „Dat wil nog niet zeggen, dat ze wer kelijk al in slaap is," zei Patricia, terwijl OXOOCCCCC«XX>DCOCCOCCOOCOOC>COCOXCCCXXCCOOOOCÖCCOCOOC<X Wij beginnen morgen met een nieuw 8 feuilleton: „De Spieghel", geschreven 3 door I. M. C. Bijleveld-Gelinck, schrijf-3 .ster van menige aan de lezer welbe- 8 kende detective-roman. Ook ditmaal y, worden wij binnengevoerd in de „we-§ reld der misdaad". Traditiegetrouw isg de plaats van handeling Amsterdam. 8 coocoooooocx)ooocoooooooococ<x)ocoooooooooooocxxxocxxxxx)o6 ze Michael meetrok naar mevrouw Harn- by's kamer. Even leek het alsof mevrouw Harnby al sliep. Haar ogen waren gesloten. Maar opeens klonk haar stem, terwijl haar ogen gsloten bleven: „Wat is er, liefje?" „Ik.wij.wilden U zo graag ver tellen, datstamelde Patricia „Ik wéét wat je mij vertellen wilt, lieve kind. Je denkt toch niet. dat ik een andere afloop getolereerd zou hebben?" „Bedoelt U, dat U het zo gearrangeerd hebt....?" fluisterde Patricia, terwijl zei zich over de oudere mevrouw heenboog. Mevrouw Harnby sloeg thans haar grote grijze ogen op en keek Patricia onschuldig lachend aan. „Ikgearrangeerd? O nee, meiske! Ik heb er alleen voor gezorgd, dat het niet anders kón lopen", legde haar schoonmoe der uit. EINDE. de minst draagkrachtigen de kleine zelf standigen een opnieuw gestegen premie te blijven betalen, waardoor deze groep dus de vrijwillige ziekenfondsverzekering zou moeten opgeven. Om deze mensen te helpen, subsidieert de regering de vrijwillige verzekering met 8,5 millioen per jaar. Wanneer de ziekenfondsorganisaties erin slagen door hun onderling beraad tot een gemiddelde premie voor het gehele land te komen en dat zou dan voor 1 Januari 1956 moeten zijn verwacht men een ge slaagde poging bij de regering te kunnen doen de 8,5 millioen overheidssubsidie voor de vrijwillige verzekering aanmerkelijk verhoogd te krijgen. Dit zou dan ten goede komen aan de minder draagkrachtigen, in de geest zoals de regering de premiebetaling van de ouderdomsvoorziening wenst te financieren. Naby Oosterhogebrug in de gemeente Noorddyk is Dinsdagavond een auto ongeluk gebeurd, waarbij twee personen om het leven zijn gekomen. Een auto, bestuurd door de 34-jarige chauffeur J. Jaarsma uit Groningen, reed tegen de achterzijde van een geparkeerd staande auto. Tengevolge van de botsing schijnt de bestuurder de macht over het stuur te hebben verloren. Hij reed met zijn auto in het Damsterdiep en verdronk. De bestuurder van de geparkeerd staan de auto, de 37-jarige vertegenwoordiger E. Zoetendaal uit Groningen, had op het moment van de botsing de auto juist ver laten. Hij werd door de auto, die zijn wa gen had aangereden, ongeveer twintig me ter meegesleurd en bleef levenloos op de weg liggen. Beide auto's werden ernstig beschadigd. De kraanwagen van de Groninger brand weer heeft de te water geraakte auto op het droge gebracht. De hoofdcommissaris van politie te Rot terdam vestigt de aandacht op: Hendrik Linthuis, oud 53 jaar, laatstelijk verblijven de in Roterdam, Boomgaardstraat 53. Lint huis geeft zich thans onrechtmatig uit voor aquisiteur van „De Nederlandse Invaliden Bond", gevestigd in Rotterdam. Hij bezoekt bedrijven voor het afsluiten van adverten ties voor het aandblad „Opwaarts" van ge noemde bond en verzoekt daarnaast ook bijdragen voor ondersteuning van deze bond voor aanschaffing van invaliden- wagens. Hij maakt gebruik van kwitanties waar op een stempel voorkomt van „De Neder landse Invaliden Bond". Gebleken is dat hij ook van andere namen gebruik maakt, o.a. Van der Meer. Mogelijk tracht hij op andere wijze geld voor liefdadige instellingen te verkrijgen. Hij is bijzonder bespraakt en heeft inne mende manieren. Signalement: lang onge veer 1.80 meter, slank postuur, zwart, enigs zins grijzend haar, heeft opvallend mager gelaat met groeven, draagt een donker blauw costuum en lichte regenjas.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7