Centrum-galerij wordt medio October nieuwe aanwinst voor Velsens middenstand Havenberichten Visserij-varia Agenda voor Velsen Jan Makkes toerde door zes landen naar Oostenrijk Negen panden onder één luifel Bouw Oud-Katholieke Seminarie aanbesteed Schaakclub Santpoort is herboren „Spaarnberg" Kop distancieert zich van de nakomertjes Excelsior" versloeg „Onder ons Castricum Bejaardensoos Woens dagmiddag geopend Wijk aan Zee Kerstzegelactie 1955 voor t.b.c.-bestrijding Te Amersfoort Eerste bonte avond AJC afdeling IJmuiden Vergadering van „Oud- Katholiek Ondersteunings fonds" De elftallen van „Noord" Biljarten om de Lemersbeker Schaakclub .Weenink achter de borden BHK soeelde voor uniformen voor de betere en exclusieve wolsoorten Scheepvaart Damkampioenen gehuldigd Tweede lustrum van buurtvereniging gevierd met feestavond DONDERDAG 6 OCTOBER 1955 MET DE 25ste OCTOBER als streefdatum voor de opening wordt er op het ogenblik hard gewerkt om de nieuwe „Centrum-galerij"' op de hoek van Markt plein en Lange Nieuwstraat de finishing-touch te geven, die deze negen winkel panden tot een der toonaangevendste middenstandscentra maken van de niuwe stad aan de zee. Deze opening zal echter niet de gehele gemeenschap der negen partici-panden omvatten: op ae Oostelijke hoek kan al Jamin niet op tijd gereed zijn en de zaak van v. d. Kolk staat ten verkoop, terwijl apotheker H. A. Kuilman het in zijn „Kennemer apotheek" aan de Wijk aan Zeeërweg zo benauwd kreeg, dat hij reeds vandaag zijn hypermoderne zaak heeft moeten openen. Niettemin is deze „negenster", die door de exploitanten met de naam „Centrum-Galerij" is gedoopt, een aanwinst voor het IJmuidense stadsbeeld niet alleen als uiting van middenstandsdurf, maar ook en vooral als architectonische prestatie van de Rotterdamse „Lijnbaan '-bouwmeesters v. d. Broek en Bakema. Die de lijnen van dit project aanvankelijk anders in de gedachten en op papier hadden dan het nu aan de voornaamste slagader van IJmuiden is geworden: de toren op de hoek van de winkel van Glas had naar hun idéé nimmer de schuine kap moeten hebben, maar de stedebouwkundige supervisie besliste anders: wel een zadeldak en lager dan aanvankelijk was ontworpen. De opvallende breedheid van dit complex, de horizontale lijn in de negen winkelpan den wordt sterk onderstreept door de door lopende luifel rond alle zaken, waar bin nenkort de laatste latten tegen kunnen worde gespijkerd om deze voorname con tour volkomen tot zijn recht te doen komen. Riant De firma Glas, die zich jarenlang in de Trompstraat heeft moeten behelpen, krijgt binnenkort op de Westelijke hoek van het complex de beschikking over een ruim pand met de hoog opgetrokken, twee verdiepingen tellende toren wordt dit „huis" er een van grote allure, dat de be bouwing van de Oostkant van het Markt plein goed zal afsluiten en een waardige tegenhanger vormt tegen het „Oostelijke" pand van UNIC. Het trappenhuis en de binnenbetimmering zullen een mooie staal van binnenhuis-architectuur te zien geven. Daarna npodt de luifel, in Westelijke richting, de toekomstige kopers naar de Kennemer Apotheek, die vandaag dus al aan de slag ging. Dubbel Deze nieuwe zaak heeft de eisen van de tijd gerealiseerd in twee gescheiden ruim ten: een afgeef-ruimte voor de recepten (met comfortabele rustbank voor de wach tenden) annex kantoor, laboratoriumruim te en spoellokaal en daarnaast de rij blan ke werktafels voor de assistenten, de kook- en zuurkasten, die zowel uit deze berei dingsruimte als uit de sterilisatiehal be reikbaar zijn en daarachter een pakruimte, doorlopend op het spoellokaal. Groene vloeren, een smaakvolle combi natie van gebroken wit, lichtgrijs en don kergrijs maken deze apotheek tot een op wekkend geheel. Zelfbediening Albert Hein is bezig met de inrichting Deze week Is te Amersfoort de bouw van een nieuw Oud-Katholiek seminarie aan besteed. Het gebouw, met kapel en presi dentswoning krijgt een inhoud van circa 4200 m3 en komt aan de Koningin YVilhel- minalaan op de hoek van de Koningin So- phialaan aldaar. Laagste inschrijver was de firma W. en J. Heilijgers te Amersfoort met een bedrag van 274.265.hoogste inschrijver de firma L. van Loon te Vlissingen met een bedrag van 293.000. Architecten zijn de heren H.A. en ir. G. Pothoven te Amersfoort. De nieuwbouw moet het oude complex tussen de Kerkstraat en de Muurhuizen vervangen, dat grotendeels meer dan twee eeuwen oud is. Het nieuwe gebouw, dat men ongeveer over een jaar in gebruik hoopt te kunnen nemen, krijgt op de begane grond een groot en een klein auditorium, recreatieruimten voor de studenten en de inwonende gym nasiasten,, die aan het stedelijk gymnasium hun vooropleiding ontvangen, en een refter. Aan de refter grenzen de keukens, welke weder op de presidentswoning aansluiten. Aan de andere zijde van het hoofdgebouw bevindt zich de kapel met sacristie. Op de eerste verdieping is de werkkamer van de president geprojecteerd met enkele logeer-kamers en een linnenkamer. Voorts een achttal ruime zit-slaapkamers voor de studenten. Op de bovenste verdieping zijn een tiental kleinere zit-slaapkamers gepro jecteerd ten behoeve van de gymnasiasten. Onder de kapel, het auditorium en de recreatieruimten bevinden zich het archief, de bibliotheek en een biljartkamer. De fietsenberging en centrale verwar mingsinstallatie zijn in een kelderverdie ping ondergebracht, die zich onder de ref ter en keuken uitstrekt. In de keukenvleu gel bevinden zich, afgezonderd van de rest van het hoofdgebouw, de kamers voor het personeel. Wanneer deze nieuwbouw, waarvoor door het Episcopaat in 1949 een nieuw- bouwcommissie werd ingesteld, zal zijn tot stand gekomen, zal de Oud-Katholieke kerk de beschikking hebben over een be scheiden en uiterst sober, maar zeer gerief lijk en economisch ingericht seminarie voor de opleiding van haar toekomstige geeste lijken. Na een jaar van goede voorbereiding begint de AJC afdeling IJmuiden zoals ge meld, weer op volle toeren te draaien. Om nu een antwoord te geven op de vragen „Wat is de AJC, wat doen zij en hoe leven zij?", wordt Zaterdavond in het Gem. ver gaderlokaal aan de Abelenstraat een bonte avond gehouden. Er wordt een programma uit het AJC-leven gebracht met medewer king van de AJC afdeling Haarlem. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot Cor Wormsbecher, Kennemerlaan 85, IJmuiden; Dick v. Leeuwen, Fazantenlaan 5, IJmui den en Peter Molleman, Hagelingerweg 133 Santpoort. GESLAAGDEN Voor het kantoordiploma Steno Neder lands slaagde mej. W. J. de Krijger te IJmuiden. Zij werd opgeleid door het In stituut van Ótterlo te IJmuiden. van een zelfbedieningswinkel daarnaast: ook hier zijn de moderne opvattingen om trent winkelinrichting en -betimmering verwezenlijkt tot een niet al te diepe, maar toch zeer ruim-aandoende zaak, die op haar beurt begrensd wordt door het nieuwe pand van Dekkers' banketbakkerij: klein en knus. Loendersloot's warenhuis, dat aan de Willemsbeekweg ook al uit zijn kleren groeide, beschikt over twee verdiepingen, die door een zwart-witte trap zijn verbon den; de blank-eiken betimmering krijgt de kleurige steun van lichtgrijs, donkergrijs, donkerblauw, geelgroen en rood, waardoor dit pand in zijn interieur een bijzonder op vallend effect zal opleveren. Bakkers Hazenberg's banketbakkerij de twee de in de rij wordt de volgende buur: een kleine, knusse ruimte voor een bak kerij, die evenals Dekkers' établissement de sfeer van het product, dat hier ter we reld wordt gebracht, uitademt. Wijn en snoet) De laatste twee panden zullen Hooy en Jamin herbergen: Hooy met een kleine wijnzaak, die de voortreffelijkheden van het edele vocht hoopt uit te dragen, Jamin nog met dichtgetimmerde étalageruimten, omdat dit filiaal met de andere in Neder land een nieuwe inrichting krijgt en het wellicht nog wel een jaar kan duren, voor deze Oostelijke sluitsteen aan het complex kan worden toegevoegd. Inmiddels zijn al enige woningen boven de winkels, die hun moderne onderverdie pingen niets toegeven wat bouw en inrich ting betreft, betrokken door de zakenmen sen. 1 illliiüill 1 WM& Het winkelcomplex van het Marktplein af gezien. Het is een goede dag voor de leden van „Santpoort" geworden, toen zij de nieuwe speelzaal in het badhuis Spaarnberg aan de Wüstelaan in gebruik mochten nemen en zich er van konden overtuigen, dat alles er keurig en welverzorgd uit zag. De directeur van de gemeentelijke bad en zweminrichtingen, de heer C. W. van Schreeven, gaf op deze avond blijk van zijn belangstelling en sprak de hoop uit, dat „Santpoort" tot in lengte van dagen van haar clublokaal gebruik zou kunnen maken en beval het interieur in aller goede zorgen aan. Voorzitter Schweitzer dankte de heer Van Schreeven voor zijn sympa thieke woorden en gaf de verzekering, dat men op alles zeer goed zou passen. Hierna werd een aanvang gemaakt met het spelen der partijen voor de eerste ronde van de onderlinge competitie. Met animo werd er om de punten gestreden, hetgeen tenslotte in de volgende resultaten resul teerde Groep A: PieterseWolters 01; Brug manLabouchere 01; BusselmanSterk 01; HosTuning 10. Groep B: Bal jetDuin 10; De JongBlokker 10; HoogzaadVermeer 01; VosmanRiet veld 10. Groep C: WennisVos 01; HaanappelLeijsma 10; WintersOos terling 01. Busselman, die voor het eerst in A speel de kon het niet tot winst brengen. Hij gaf echter knap partij en zal zeker nog later succes behalen. Het nieuwe lid Rietveld maakte het Vosman erg moeilijk. Hij ver loor door tijdnood. Klaverjaswedstrijd van K.A.B. De Wijk aan Zeese afdeling van de KAB houdt op Donderdag 13 October in café „De Zon" een klaverjaswedstrijd. Voor de winnaars zijn diverse prijzen be schikbaar gesteld. Dc afdeling IJmuiden van de vereniging „Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds" opent het nieuwe seizoen met een eerste ledenvergadering, die Maandagavond ge houden wordt in het Oud-Katholiek ver enigingsgebouw. Tijdens deze bijeenkomst zal verslag worden uitgebracht van de in Egmond aan Zee gehouden algemene ver gadering der vereniging. Een belangrijk agendapunt is de bespreking van het win- terprogramma. Teneinde de belangstelling voor de vergadering te stimuleren zal voorts kienspel de leden aangenaam bezig houden. Woensdag kwamen binnen: Draco van Leningrad, Trio I van Falcon, Mentor van Rotterdam. Rivercrest van Tacoradi. City of Ghent van Rotterdam. Lady M. C. Corvan van Londen. Manto van La Plata. Daphnes van Rotterdam. Papendrecht van Aruba. Salta van Leningrad. Marie Salva van Halm- stadt. Swift van Londen. Arendskerk van Antwerpen. Gardhav van Lulea. Hathor van Lissabon. Goote van Rotterdam. France Compte van Novorossei. Inge v. Mariestadt. Vertrokken zijn: Korsö naar Helsingborg. Isolda naar Waterford. Sigborg naar Lon den. Mangan naar Gothenburg. H. K. S. De Hoop naar Noordzee. Tilly naar Sarpsborg. Korsnes naar Rotterdam. Lijnbaan naar Aar- hus. Congostroom naar Dakar. Ranö naar Gothenburg. Lago naar Kiel. Archanda naar Bristol. Catharina W naar Odense. Nerissa naar Helsinki. Wat de tuinders kregen Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders Woensdag in Castricum de volgende prijzen: spercie- bonen 70-92, andijvie 7-10, bospeen 13-15, spruiten 48-60, waspeen 8-12, pronkbonen 30-38, bloemkool 16-25, appelen 25-40. Het is niet gebruikelijk, dat een kunst schilder een ticket koopt voor een touring car, zich via zes landen naar Oostenrijk laat sleuren en terug komt met een twin tigtal gouaches. De jonge Santpoorter Jan Makkes doet wel meer van die plotselinge dingen en komt dan een paar weken later tevreden en met een portefeuille vol schetsen op nummer acht in de Wulverderlaan terug, als goldt het slechts een fietstochtje naar Spaarndam, welk plaatsje hem overigens al vele jaren eveneens aan dankbaar aan vaarde onderwerpen heeft geholpen. De reis door Nederland, België, Luxemburg, Frankrijk, Duitsland en Zwit serland naar Oostenrijk werd dan ook voor hem niet gemarkeerd door de excursies op het programma, maar door de lunchuurtjes en de avonden. Dan had Jan al lang gege ten hij stak het schetsboek onder de arm en de tubes in dé zak en zette zich voor een landschapje, een berg, een pitto resk huis. Of voor een klein Oostenrijks meisje, dat in een bloembekranst Maria kapelletje haar weesgegroetje bad. Santpoort heeft hem leren ken nen door vex-scheidene „weekends" een Engels weekeinde na een verblijf (met sex-ies gouaches als x-esultaat) in Albion, een Frans weekeinde, een expositie in Zo- merlust en vele andere ideeën en plannen. IJmuiden zal hem wellicht binnenkort ontmoeten als organisator van een Oosten rijks weekeinde, misschien zelfs van een hele Oostenrijkse week, waarvoor hij aller lei plannen in petto heeft na zijn Europa- expressreis naar Vorarlberg. Het talent kwam niet plotseling de fa milie Makkes binnenvallen, want vader maakte indertijd als bekend décorateur de décors voor het Paleis van Volksvlijt, maar het kwam wel een tikje ongelegen soms, omdat Jan eerst priester had willen wor den, maar daai-na de beeldende kunst om armde, waarin hoogstwaarschijnlijk geen droog brood te verdienen zou zijn. Wel licht spruit hieruit voort de sterke com merciële instelling van deze nog maar 20- jarige schilder: hij w i 1 bewijzen dat er zelfs van de kunst te leven is. Zijn opleiding aan de Rijksacademie is niet zonder stoten verlopen. Jan voelde niets voor de anatomie en wilde beslist geen leraar M.O. worden het uitleggen van projecties van kegelsneden en doorge zaagde bollen kon zijn liefde tot zijn muze nauwelijks gaande houden en de academie heeft hem dan ook maar een paar jaar tot haar (nogal oproerige) zonen mogen reke nen. Deze benjamin der Velsense kunste naars is niet van plan het zwerven te laten. In Oostenrijk legde hij contacten voor een bezoek aan de Schotse hooglanden, in Den Haag probeerde hij naar Amerika te ko men. In Montreal hangt werk van hem, in Vclsen evenzeer en met een haast verbij sterende pi'oductiviteit gaat hij door. VVBHelder (op „Watervliet", 14.30 uur): WB: A. Nieuweruhuys; F. Bruinzeel en K. Kil; J. Kex-sbex-gen, A. Both en F. Morlang; G. Steinvoort, F. Kooimans, F. Boevink, J. v. d. Linde en C. Luntz. CSVKinheim (te Castricum, Zeeweg, 14.30 uur)Kinheim: Th. Keirsgieter; A. Paap en S. d-e Vries; J. v. Hesselingen, W. Mol en W. Gi-oeneveld; J. v. d. Griend, G. Sluiter. L. v. Hesselingen, H. Prinssen en A. Eijke. IEVBSM (op „Rooswijk", 14.30 uur): IEV: H. Alkemade; J. v. d. Vlies en J. Dek ker; A. Leering, G. v. Berneveld en C. Schoot; L. Harsveld, W. Buur, W. Castri cum, H. Duin en J. Schavemaker. Na 4 e ronde bridge kampioenschappen De stand na de vierde ronde van het bridgetournooi „Groot Veisen", wat de eerste plaatsen betreft, is als volgt: Hoofdklasse: 1. MainzWittebrood 143 p.; 2. De JongMaaxieveld 128% p.; 3. Born Cleeren 129% p.; 4. PorckPrins 122% p.; 5. mevr. PrinsJonker 115 p.; 6. echtpaar Poppe 108% p. Eerste klasse: 1. De HaasWey 143 p.; 2. mevr. NeedBosman 142% p.; 3. BaisValk 142% p.; 4. AndelaSteinberg 139% p.; 5. v. d. BergAmsing 138% p.; 6. v. d. Visv. d. Steen 133% p. Tweede klasse: 1. dames HeykantsBerk hout 227.81 2. Sival—Reyendam 225.39 3. echtp. Jonker 219.22 4. TolWarmer dam 219.04 5. Grentziusv. Deun 218.84 6. Dry ver—Veldman 210.51 Met nog twee ronden te spelen blijkt uit deze stand dat in de hoofdklasse de strijd practisch uitgevochten zal worden tussen de nummers een en twee. Misschien dat BornCleeren hier nog voor een verrassing zorgen, mits zij hun vorm van het vorig tournooi terugvinden, toen zij met een prachtige score kampioen werden. In de eex-ste klasse is het gedrang om de ereplaats veel heviger. Wanneer men ziet dat het verschil tussen de no's één en vijf slechts 4% punt bedraagt, dan schuilen hierin nog vele mogelijkheden. Bij de tweede klasse zijn de verschillen iets ruimer al maken hier de dames Hey kantsBerkhout en SivalReyendam de mooiste kans, waarbij de dames kennelijk constanter spelen dan de heren, zodat zij tot de ernstige candidaten gerekend moe ten worden. De volgende ronde wordt op 17 October gespeeld in verband met een clubontmoeting tussen „De Jump" en „Driehuis, ter viering van het 10-jarig bestaan van „De Jump". 99 99 De strijd om de Lemersbeker georgani- seerd door de Beverwijkse biljartvereni ging „Excelsior" is voortgezet met een wed strijd tussen Excelsior en Onder Ons. Laatstgenoemde vereniging leed een 64 nederlaag. De gedétailleerde uitslagen waren: J. v. Urk (E.) 44 44 29 12 1.51 J. Romeyn (O.) 43 31 29 5 1.06 B. Gi-oot 57 24 23 5 1.04 C. 53 53 23 10 2.26 C. Grapendaal 79 78 42 11 1.85 C. v. Vianen 53 53 42 8 1.25 L. 231 231 26 43 8.88 A. K. J. Muller. 274 141 26 44 5.42 L. 79 79 24 10 3.29 C. Riesenkamp 42 38 24 11 1.58 De uitslagen van de deze week gehouden onderlinge wedstrijd van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" zijn: Afd. I: Ph. Bakker—H. v. 't Hoff A. de BoerH. Duisenbei-g afg.: K. Slings A. Tervoort; D. v. VuurenR. Gigengak 1—0. Afd. II: D. DuinmeyerH. Nijman J. Jim minkS. Hoogvorst W. Nijkamp F. H. Piët 01; G. de KoterJ. v. d. Does afgebroken. Afd. Ill A: N. de LangeJ. Vloemars 01; E. v. NimwegenR. Meyer 01: Zoontjes C. Verdelt 01: J. HoppenJ. Limmen VessiesBeekhoven 10. Afd. Ill B: ZuiderdornA. Hoog 01; BeltermanThuis 10: Nonhebeiv. Leeu wen 01; D. HoogvorstW. DunkiJacobs 0—1. De Beverwijkse Harmoniekapel heeft Woensdagavond in de omgeving van het Moensplein een rondgang gemaakt tenein de het uniformfonds te versterken. Collec tanten en collectrices belden huis aan huis aan om een bijdrage aan de bewoners te vragen. Vanavond wordt gespeeld in de omgeving van de Zweedse laan en Vrijdag is het Kuenenplein aan de beurt. Voor de eerste maal is Woensdagmiddag in het Castricumse Jeugdhuis aan de Over toom een sociëteit voor bejaai-den geopend. Het initiatief ging indertijd uit van de Ka tholieke Raad van Overleg, die de prac- tische uitvoering overdroeg aan de plaatse lijke afdeling van de Katholieke Vrouwen Beweging. De gasten worden voortaan iedere week een middag in de gelegenheid gesteld bijeen te komen en reeds de eerste middag hebben zeer vele ingezetenen-op- leeftijd van deze gelegenheid gebruik ge maakt. Zij werden om half drie verwelkomd door de presidente van de Katholieke Vrouwen Beweging, mevrouw Verhoef- Defourny, die voor de verwezenlijking van het plan bergen werk heeft verzet. Door kapelaan P. H. Heemskerk werd vervol gens een overzicht gegeven van de werk zaamheden die aan de opening vooraf gingen en nauwelijks had de geestelijke zijn woox-den uitgesproken of de tongen van de aanwezigen kwamen los. Er is gekaart, gebi-eid, gebiljart of alleen maar een praatje gemaakt en de stemming werd nog verhoogd door een kopje thee en koffie, waarbij het snoepje niet ten achter bleef. Bovendien hadden de bejaar den, omdat het voor de eerste keer was, de beschikking over flink wat rookwerk. In tegenstelling tot een anders heersen de mening, deelde mevrouw Verhoef-De- fourny ons mede, dat de soos voor alle oudjes, onverschillig welke religieuze of politieke overtuiging, open staat. In het vervolg is de soos iedex-e Donderdagmiddag van half drie tot half zes geopend. Tot hen die van hun belangstelling blijk gaven behoorden onder andere de echt genote van de burgemeester, mevrouw Smeets-Koot, gemeente-secretaris N. A. van Lunen en afgevaardigden van de Ka tholieke Middenstandsbond en LTB. ADVERTENTIE MA*rtruiN t -cocxx>c<xojc<»c.coc-cocccoooooQoc<xx>scocc<*xoccccox>co5ïoax>xocccccococcoo^oc.cocoococoDa»ccooocc<xooc<xxocc--_o Alhena, 5 Villa Constitution. Alderamin, 5 te Suez. Arkeldijk, 6 te New York. Almkerk, 5 540 m. NO. Straat Bernardino. Alderamin, 5 Suez. Andijk, pass. 5 Vlissingen n. Mobile. Arendskerk, pass. 5 Vlissingen n. Amsterdam. Aagtekerk, 5 Genua. Ampenan, 5 Charleston verwacht. Amsteldiep, 5 Marseille. Argos, 5 Malaga. Bloemfontein, 4 v. Pt. Elizabeth n. Kaapstad Bonaire, apss. 5 Azoren n. Plymouth, Britsum, 4 700 m. W. Bermuda. Congostroom, 5 v. Amsterdam n. W. Afrika. Camitia, 5 Curagao verw. Castor, pass. 4 Gran Cayman n. New Orleans Cleodora, 5 Pto Okha. Duivendijk, 5 v. Londen n. Curagao. Daphnis, 5 Amsterdam. Elizabeth B, 5 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Esso Amsterdam. 5 v. Sidon n. Rotterdam. Elizabeth B, 5 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Esso Rotterdam, 6 Sidon verwacht. Etrema, 5 Curagao. Fairsea, 4 v. Aden n. Fremantle. Friesland (KRL), 5 v. Belawan n. Aden. Gabonkust. 4 v. Bordeaux n. Dakar. Groote Beer, 4 v. Halifax n. New York. Gaasterland, pass. 5 Kp. Finisterrc n. Recife. Groote Beer, 5 te New York. Gadila, 5 260 m. ZW. Okinawa. Gooiland. 5 Cabedelo. Hector, 6 te Oran. Helicon, 5 Curagao. Hestia, 5 Paramaribo. Indrapoera, 6 te Genua. Japara (KRL), 4 Rotterdam. Kalydon, 5 40 m. N. Buru n. Miri. Katelysia, 5 v. Wellington n. Auckland. Liberty Bell, 5 v. Philadelphia n. Port Said Laurenskerk, 5 Basrah. Loosdrecht, 6 Antwerpen verw. Mariekerk, 5 Rotterdam. Mentor, 5 Amsterdam. Macoma, 5 170 m. N. Port Sudan. Modjokerto, 5 te Hamburg. Murena, 5 v. Esperance n. Geraldton. Maas, 5 Saloniki. Maashaven, t.h.v. Victoria n. Rio de Janeiro. Maasland, 5 Montevideo. Muiderkerk. 5 Dar es Salaam. Notos, 5 Rotterdam. Oranje, 5 v. Port Said n. Napels. Oberon, 5 Curagao. Oranjefontein, 4 740 m. NO. St. Helena. Perna, 4 v. Willemstad n. Rotterdam. Papendrecht, 5 Amsterdam. Prins Fred. Willem, pass. 5 Vlissingen n. Bremen Pieter S, pass. 5 Beachyhead n. Amsterdam. Pieter S, nacht 5-6 Amsterdam verwacht. Prins Joh. W. Friso, 5 Hamburg. Prins Willem George Fred. 5 Toledo. Rondo, pas. 5 Aden n. Suez. Rotti, 6 te Amsterdam. Rijndam, 5 v. Le Havre n. Southampton. Raki, pass. 4 Fayel n. Beyrouth. Salland, pass. 4 Madeira n. Amsterdam. Sheratan. pass. 5 Gibraltar n. Mena el Ahmadi Sirrah, 5 v. Sydney n. Palembang. Stad Vlaardingen, 5 te Vlaardingen. Sheratan, pass. 5 Gibraltar n. Mena el Ahmadi. Stad Vlaardingen, 5 te Rotterdam. Stentor, verm. 5 v. Curagao n. Aruba. Salatiga, 5 Isabela. Stad Dordrecht, Hoek v. Holland verw. naar Dordrecht. Stad Maastricht, pass. 5 Terschelling te Emden verwacht. Statue of Liberty, 5 Philadelphia. Tomori, 5 te Belawan. Tibia. 6 Mena el Ahmadi verwacht. Van Noort, 5 250 m. N.NW. Cooktown. Woensdrecht, 4 v. Rotterdam n. Curagao. Weltevreden. 5 v. Napels n. Genua. Zeeland (SSM), 4 v. Newcastle n. Rotterdam. KLEINE VAART Amerskerk, 5 Shanghai. Atlas, 4 te Barcelona n. Tarragona. Aeneas. 5 v. Napels te Palermo. Alamak, 5 Genua verwacht. Amigo, verm. 5 Colchester n. Hansweei-t. Appingedam, 4 v. Rotterdam te Lissabon. Auriga, 5 v. Antwerpen te Londen. Akljo, 5 v. Terneuzen te Rotterdam. Ambiorix, 5 te Rotterdam. Adm. Courbet, 5 v. Sodertelje te Londen verw. Adm. De Ruyter, 5 v. Port Talbot n. Swansea. Adm. Nelson, 5 v. Rotterdam n. Hansweert. Amstelstroom, 4 v. Amsterdam n. Londen. Annie, 5 v. Shoreham te Rotterdam verw. Att S, verm. 5 v. Swansea n. Rotterdam. Auriga, 4 v. Hudiksvall te Londen. Brem, verm. 6 v. Oporto n. Rotterdam. Bernard John, 10 v. Londen te Rotterdam verw. Bestevaer, 5 v. Jersey te Liverpool verw. Biitar, 5 te Tj. Priok. Bonaire, pass. 5 Fayal n. Plymouth. Bab T. 3 te Zaandam. Beekbergen, 5 v. Teignmouth n. Genua. Betty Anne S, 5 v. Lissabon te Jersey verw. Birmingham, 4 v. Harlingen n. Goolè. Cinderella, verm. 5 v. Rotterdam n. Huil Claes Compaen, 5 v. Tui-ku te Ramsgate verw. Caland, 4 v. Rostock te Wismar. Caribia, 4 v. Gefle te Amsterdam. Catharina, W, 4 v. Rotterdam te Zaandam. Corrie B. 5 v. Windau te Rotterdam verw. Concepcion, 5 v. Antwerpen te Rotterdam. Ceronia, 5 te Singapore. Dollard, 4 v. Svendborg te Frederikshamn. Draco, 5 te Amstex-dam. Driebergen, 4 v. Kopenhagen te Aalborg. Elizabeth Roorda, 5 v. Antw n. Hamburg. Erasmus, 12 Amsterdam verwacht. Eemstroom, 5 v. Londen te Amsterdam. Express, 4 v. Middlesbro n. Rotterdam. Flevoland. 4 v. Goole n. Rotterdam. Frans v. Seumeren, 5 v. Rotterdam n. Varberg. Frejo, 4 v. Avonmouth n. Swansea. Ferocia, 6 v. Vannes te Casablanca verw. Hathor, 5 te Amsterdam. Henrica, verm. 5 v. Antw. n. Boulogne. Import. 6 v. Rotterdam te Lissabon verw. Joost, 2 te Stockholm. Kalabahi, 5 te Surabaja. Kaap Falga, 4 v. Dordrecht n. Domsjo. Kaap St. Vincent, 4 te Rotterdam. Kasimbar, 5 te Banda. Kemphaan, 5 Brunsbüttel verwacht. Langkoeas, 5 te Bintan. Larix, 4 te Zaandam. Johanna te Velde, 4 v. Amsterdam n. Medembhk Lauwers, pass. 4 Holtenau. Macuba, 5 te Madras. Manoeran, 5 rede Donggala. Manto, 5 v. La Pallice te Amsterdam. Merwestad, 5 v. Colijnsplaat te Stockholm. Myfem, 5 v. Skelleftehamn n. Parijs. Mynelis, 5 v. Belfast te St. Malo. Mypuck, 5 v. Swansea n. Parijs. Marjan. 5 v. Gefle te Antwerpen verw. Mai-athon, 5 V- Rotterdam n. Londen. Margriet L, 4 v. Amsterdam n. Londen. Marne, 5 v. Rouen n. Rotterdam. Maymere, 4 v. Antwerpen te Londen. Mirzam N, 4 v. Casablanca n. Rouen. Notos. pass. 4 Borkum n. Amsterdam. Notos, 5 te Rotterdam n. Amsterdam. Njord, pass. 5 Vlissingen n. Gent. Monica. 5 v. Dublin te Rotterdam. Nottingham. 5 v. Amble te Rotterdam. Noorderlihct, 6 v. Swansea te Amsterdam verw. Noordzee, 4 v. Middlesbro n. Masnedsund. Oosterburgh, 5 v. Koping te Rotterdam. Phrontis, 5 te Tj. Priok. Paloma, verm. 5 v. Aberdeen n. Amble. Pavo, 4 v. Gent n. Stockholm. Patria, 4 v. Ornskoldsvik te Kramfors. Repeto, pass. 5 Vlissingen n. Hansweert. Rigel, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Rose Marie. 4 v. Gothenburg n. Kopenhagen Sinabang. 5 Biak. Saroena, 5 te Tj. Priok. Swartenhondt, 5 te Menado. Sambi;e, 5 v. Rouaan te Rotterdam. Silvaplana, 4 v. Malmö te Kopenhagen. Spaarnestroom, 4 v. Amsterdam n. Hull. Strabo, 4 v. Napels te Amsterdam. Swift, pass. 5 Brunsbüttel n. Helsingborg. Tabinta, 5 Priok. Tjlluwah, 5 Hongkong. Taurus, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Ton S, 7 v. Swansea te Amsterdam verwacht. Tuskar, 4 pass. Brunsbüttel n. Grangemouth. Vindicat Atque Polit, 4 v. Speshult te A'dam. Vlieland, 4 v. Rotterdam te Kopenhagen. Vrij burgh, 5 bij Ouessant n. Casablanca. Volharding, 7 v. Algiers te Napels verw. W. Alton Jones, pass. 4 Malta n. Port Said. Westersingel, verm. 5 v. Plymouth n. Amsterdam Wim (B), 7 v. Manchester te Rotterdam verw. Walenburgh, 4 v. Rotterdam te Jersey. Wiebold Bohmer, 6 v. Sevilla te A'dam verw. Willem Fortuin, 4 v. Zaandam n. Aarhus. Zeehaan. 5 v. Rotterdam te Malmö. Zwaantiena, 5 v. Amsterdam te Hansweert. SLEEPVAART Ebro. 4 te Kristiansand teruggekeerd met 2 bakken. Hudson, 4 te Las Palmas. Pryzen van Woensdag. Heilbot 3,50— 2,60; gr. tong 5,004,50; grm. tong 3,50—3,15; kim. tong 3,40—2,90; kl. tong I 3,15—2,80; kl. tong II 1,92—1.68; tarbot I 3,00—2,40; zalm 9,00, per kg. Tarbot IV 42; tongschar 85; kim. schol 60—40; kl. schol I 64—49; kl. schol II 40—11, schar 24—14; bot 28—20; v. haring 16—10,50; makreel 35—12; gr. schelvis 5546; grm. schelvis 46—40; kim. schelvis 40—28; kl. schelvis I 36—24; kl. schelvis II 30—21; wijting 35—16; gr. gul 80—62; midcl. gul 64—52; kl. gul 31—25; kl. haai 21—20; ham 110; poontjes 24—19; kl. koolvis zw. 34—33; kl. koolvis wit 55—50, per 50 kg. Gr. kabel jauw 276168; gr. koolvis zw. 8673; gr. koolvis wit 120—98. per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 123 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 5 kisten tongschar en schartong, 400 kisten schol, 35 kisten schar, 45 kisten bot, 2840 kisten haring, 2420 kisten makreel, 1115 kisten schelvis, 245 kisten wijting, 170 kisten kabeljauw en gul, 10 kisten haai, 3 kisten ham, 13 kisten poon, 85 kisten koolvis, 20 kisten diversen. Totaal 7530 kisten. Besommingen van Woensdag. IJM 116 Eveline f9350; IJM 10 Hattem f31.270; KW 8 Deining f23.110; Thorina f 19.400; IJM 7 f5570; IJM 14 f9700; IJM 22 f 15.480; KW 76 f12.140; WR 50 f4090; SCH 126 f300. IJselmeervisserij. Dinsdag werd door 26 vaartuigen op Urk aangevoerd: 658 pond lijnaal, prijs f 1,09f 1.18; 979 pond snoek- abars, prijs f 0,60—f 0,63; 318 pond rode baars, prijs f 0.55—f 0,64; 1331 pond blei, prijs f 0,06—f 0.08; 591 pond voorn, prijs f0,08 en 11 pond karper, prijs f 0,13 per pond. De Wijk aan Zeese damclub „Denk en Zet" heeft tijdens een in het clubhuis café „De Zwaan" gehouden bijeenkomst, waar aan een feestelijk tintje was gegeven, het nieuwe seizoen geopend. Hieraan ging een huldiging vooraf van de kampioenen van vorig jaar: de heer F. van Son was de gelukkige in afdeling A en in afdeling B was het de heer M. Struve. Met een toepasselijk woord reikte de voor zitter aan de winnaars een wisselbeker uit. De rustperiode bleek de leden goed gedaan te hebben, want op deze avond damden zij er lustig op los. De uitslagen waren: Groep A: N. de Boei-M. Struve 11; Van WoenselTaffijn 11; B. Zuiderduin F. van Son 02. Groep B: R. MahlbergJ. Langewis 11; C. DiepgrondM. Klein 20; W. van Kla- vei'enJ. v. d. Wel 11. De buurtvereniging „Verlengde Voor straat" te Wijk aan Zee, die haar activi teiten beperkt tot het organiseren van een jaarlijkse feestavond en een uitstapje per autobus, heeft Woensdagavond haar tien jarig bestaan gevierd met een in de grote zaal van café „De Zon" gehouden feeste lijke bijeenkomst. Het programma werd verzoi'gd door het in deze strekèn welbekende Langedijker Carabet-gezelschap. Over de prestaties van dit ensemble is reeds meerdex-e malen ge schreven. zodat wij hierover niet behoeven uit te wijden. Ook nu weer slaagde men er in de aanwezigen enige uren prettig bezig te houden met een op voortreffelijke wijze voor het voetlicht gebracht programma. In Haarlem en omstreken is, zoals elk jaar, wederom een aanvang gemaakt met de verkoop van kerstzegels ten bate van de tuberculosebestx-ijding. De verkoop wordt geleid door het coinité „Kerstzegelactie 1955", in welk co mité vertegen woordigers van de Vereniging tot be hartiging der be langen van tbc- patiënten in Haar lem en de Haar lemse Vereniging tot bestrijding van de tuberculose zit ting hebben. De T.B.C.-Kerst- zegels 1955 zijn bijzonder fraai uitgevoerd, het ontwerp is vervaardigd door de bekende kunstenaar Dirk van Gelder. De prijs van de Kex-st- zegels bedraagt slechts drie cent. Men kan de zegels verkrijgen door over schrijving van het te besteden bedx-ag op giro-rekening no. 63200. Door het kopen van deze Kex-stzegels steunt men de bestrijding van de tubercu lose en de nazox-g van Tbc-patiënten. Het comité „Kerstzegelactie 1955" is ge vestigd in de Wilhelminastraat 39 te Haar lem. Donderdag 6 October IJMUIDEN Thalia, 20 uur „Eindstation" Rex, 20 uur, (officieuze opgave), „Tan ganyika". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel ge bouw, geopend van 9,30-12 uur en 14- 16,30 uur. Vrijdag 7 October IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Moeder". Rex, geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum, als Donderdag I. v. A. O., 20 uur, Cultureel gebouw, lezing „Hoe richt ik mijn woning in." VELSEN Raadhuis, 10,30-11,30 uur, spreekuur wethouder J. C. Aschoff.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11