Teruglopende vangsten maken conservenfabrikanten ongerust Geen hoge muts op over Engelse wal - maar „het kan verkeren Adviezen aan de inrichters van IJmuidens nieuwbouw Agenda voor Velsen De eenden van Albert Asjes in het Castricumse weiland Visserij - varia Kerkdiensten VREEMD HARINGSEIZOEN1955 Gas tri cum „Geen massaal meubilair voor een knusse flat" Verjongd „Spaarnberg"gemeenschapshuis met vele voortreffelijke eigenschappen Voor het I. v. A. O Watervliet I moet tegen KGN oppassen IEV gaat vierde lustrum vieren Fietspad langs Wijkerstraatweg verlengd De groenteveiling van Vrijdag K.N.Z.H.R.M.-film voor E.H.B.O.'ers Agenda voor Beverwijk Verenigingen, een bank, een dienst en een badhuis met de doktersamen De heer G, Meijer wet houder van Sociale Zaken Agenda voor Castricum Uitgevaren visserijvaartuigen Kind er dienst en ZATERDAG 8 OCTOBER 195 5 li DOOR DE TERUGLOPENDE HARINGVANGSTEN van de laatste weken is er een bepaalde, niet ongemotiveerde ongerustheid gerezen bij de conservenfabrikanten, die met een portefeuille vol exportorders en vele andere verplichtingen hun grondstof- fenbron geleidelijk zien opdrogen: verscheidene IJmuidense trawlers hebben immers al overgeschakeld op de makreel of de verse vis en er zullen, als de vangsten zo slecht blijven, ongetwijfeld meer volgen. Daar komt nog bij, dat ook de komende Engelse wal-visserij er niet al te florissant uitziet met het oog op de ongunstige maanstanden in de maand October: éénmaal in het begin en éénmaal aan het einde van deze maand. Het feit, dat de vismeelfabrikanten de prijs voor de ijle haring reeds nu vaststelden, terwijl zij dit normaliter pas in November doen, geeft eveneens een bepaalde aanwijzing omtrent de sombere verwachtingen, die men daar koestert om trent de haring, die er nog komen gaat. Hoewel: het visserijbedrijf weet ook wel, dat het volgende week alles haring kan zijn, wat de klok slaat dit is na een storm meer voorgekomen. Het is een (schrale) troost, dat deze gang van zaken nu eens niet te wijten is aan een onvoldoende regulatie van de aanvoer, maar aan de natuur zelf, die nu eenmaal niet te dwingen is. Men beseft aan de kant van de fabrikanten terdege, dat de schepen niet uit weelde terugvallen op de verse vis, maar dat de nood de rederijen hiertoe dwong, maar de gevolgen blijven er even ernstig om: de positie, die de Nederlandse visconservenfabrieken in het totale appa raat van het Nederlandse visserijbedrijf na de oorlog zijn gaan innemen is stevig en erkend genoeg om tot deze slotsom te ko men. Hoe stevig deze positie is geworden, bewijzen enige cijfers over de aanvoer van verse haring, de afname van haring door de fabrieken en de export van hun inge blikte eindproduct. Dit lijstje ziet er als volgt uit: Voor het jaar 1954: Aanvoer verse haring 55.000 ton import verse haring 3.000 ton export verse haring 21.000 ton conservenindustrie 17.000 ton (of 30 binnenlandse cons4.000 ton (of 6 vismeelindustrie 8.000 ton De conservenindustrie kocht en expor teerde als eindproduct in de loop der jaren: jaar gekocht geëxporteerd 1949 8000 ton 6000 ton 1950 7000 ton 5000 ton 1951 8000 ton 7000 ton 1952 15.000 ton 12.000 ton 1953 19.000 ton 16.000 ton 1954 17.000 ton 15.000 ton (ongeveer 2 van de wereldmarkt). Geijkte producten Deze cijfers zouden zonder twijfel voor het thans lopende jaar verder gestegen zijn, wanneer de aanvoeren normaal wa ren door blijven stromen. Deels wordt door de makreel voor een aanvulling van het tekort gezorgd: in korte tijd is de makreel namelijk een belangrijk artikel voor de conservenindustrie ge worden, maar daar hier binnenkort ook een eind aan gaat komen, maakt men zich toch wel ernstig ongerust. Andere „uitwijkmo gelijkheden" heeft de conservenindustrie echter niet, omdat er ten eerste niet vol doende hoeveelheden of voldoende regel maat in de hoeveelheden aan de markt is te vinden en ten tweede zijn haring en makreel de twee geijkte producten gewor den, zowel op de binnenlandse als op de buitenlandse markt. Men hoopt nu nog enigszins op het En gelse walseizoen, al is de verwachting met het oog op de ongunstige maanstanden ook weer niet al te hoog gespannen. Er doet zich echter een zelfde tekort voor in de pekelharingsector, zodat de vrees aan de kant der conserveerders groot is, dat er van de Engelse wal haast uitsluitend zoute haring wordt aangevoerd. Men hoopt ech ter op een kwantum verse aanvoer. Abnormale omschakeling Achter dit hele probleem staat het vreemde haringseizoen 1955: men heeft er geen hoogte van kunnen krijgen dit jaar en dat er al in October omgeschakeld wordt, is hoogst abnormaal. Bovendien moet de compensatie, die de makreel lever- Voor ruim zestig leden van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling heeft de heer H. A. Peters gisteravond in een van de zalen van het Cultureel Centrum iets ver teld over „Hoe richt ik mijn woning in". Hij deed dit aan de hand van een groot aantal lichtbeelden, nadat hij was ingeleid door de heer J. de Vegter van het I.v.A.O. te Velsen. De heer De Vegter heeft op het belang van een goede woninginrichting ge wezen, vooral nu er zoveel woningen in het nieuwe IJmuiden worden betrokken. Naar de mening van de heer Peters hangt het inrichten van de woning van verschillende factoren af: de levensopvat tingen van de bewoners, de financiële toe stand, de grootte en de ligging van de wo ning en de handigheid en het aesthetisch inzicht van de bewoners. Meestal te massaal De huiskamers, die in meubelzaken vaak zo voor het grijpen staan, zijn naar de mening van de heer Peters, meestal te massaal voor de kleine huizen flats en duplexwoningen die thans te IJmuiden worden gebouwd. De gebruiksvoorwerpen ZATERDAG 8 OCTOBER IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur: „Moeder". Rex, 20 uur: (officieuze opgave) „Met een kwartje de wereld rond". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. A.J.C., afdeling IJmuiden, 19.30 uur, Gem. Vergaderlokaal Abelenstraat, bonte avond. PALVU, 20 uur, Het Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, toneeluitvoering. ZONDAG 9 OCTOBER IJMUIDEN Thalia, 15 uur, „De avonturen van „Jungle Jim" 19 en 21.15 uur, „Moe der". Rex (officieuze opgave), 15 uur: „De prairiebruid" 20 uur, „Met een kwartje de wereld rond". Commissie Natuurbescherming, 79 uur, vogeltrek-excursie in het duinterrein MiddenrHeerenduinen, verzamelen bij betonweg halte Zeeweg. MAANDAG 10 OCTOBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Moeder". Rex, 20 uur, „Met een kwartje de wereld rnod". Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. Ned. Bond van Technici, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, filmavond. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. FELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur burge meester van Velsen 1517 uur, spreekuur wethouder van Onderwijs, H. de Boer. in een dergelijke kamer zijn bovendien niet bruikbaar. Hij raadde de belangstel lenden aan de gebruiksvoorwerpen meer en meer te bekijken aan de hand van de industriële vormgeving. In de toekomst gaat niet alleen de woningbouw zoals thans al het geval is maar ook de in richting van de woning die kant op. Vryheid De mens wil zich vrij voelen als vacantieganger, maar ook in het interieur van zijn woning. „U woont niet voor uw buren, maar voor u zelf", waarschuwde de heer Peters. Hij heeft vervolgens het werk van de handwerkman het oude werk, bezield van liefde aan de hand van lichtbeelden toegelicht. Veel „oud" werk, dat thans wordt gemaakt, is slechts bezield van jacht naar winst. De heer Peters heeft daarna tal van voorbeelden getoond van wat de machine voor de moderne woninginrichting kan fabriceren ondermeer geheel machi naal gemaakte stoelen van plastic, staal en hout. Het grote voordeel van de industriële vormgeving is, zo besloot de heer Peters, dat een vaste eenheid in het interieur is te bereiken en dat aan tal van gebruiksvoor werpen iets kan worden toegevoegd, wan neer men een grotere woning krijgt of ruimer kan gaan wonen. de, vooral niet overschat worden, want er werd deze nazomer door rokers en de bin nenlandse markt zoveel afgenomen, dat de conservenindustrie bij de daardoor ont stane hoge prijzen niet in het spel voor kwam: tegen f 17,de kist is er misschien een of twee keer wat makreel te kopen, maar dan houdt het voor de conservenfa- brieken ook op in het begin van het sei zoen is er echter weer veel goedkope ma kreel geweest. Het zou dus kunnen zijn, dat het pessimisme, dat hier en daar duidelijk doorklinkt, overijld blijkt te zijn en door de ongrijpbare feiten van moeder natuur wordt gelogenstraft. Voor het eerste twaalftal van de korfbal vereniging „Watervliet" zal het in de thuis wedstrijd Zondagmiddag op „Watervliet" tegen KCN oppassen worden om niet op nieuw, zoals in Den Helder tegen de „ge makkelijk gewaande" tegenstander KVH, voor een verrassing te komen. KCN ver sloeg vorige week de grote concurrent van „Watervliet" en tweede op de ranglijst, ZKV uit Zaandam met 3-1. Het is zaak voor „Watervliet" om van het begin af de KCN'ers met hoog tempo uit het evenwicht te brengen. Watervliet 2 zal tegen Luto 3 in Amster dam al evenmin een gemakkelijke wed strijd hebben, want de tegenstanders van Zondag wonnen tweemaal zeer overtui gend. Weliswaar heeft het tweede thans ook twee overwinningen behaald, maar dat was tegen zwakkere ploegen. Er zit in Amsterdam toch wel winst in! Voor Watervliet 3 is een kleine kans weggelegd met hard werken in Haarlem tegen Animo Ready 2. Voorts brengt Wa tervliet 4 een bezoek aan DSV I in Haar lem. Voor de jeugd gaat vanmiddag de com petitie beginnen met een adspirantenwed- strijd Oosterkwartier BWatervliet A. De opstellingen zijn: Watervliet I: dames: J. Kluft, S. Meyer, G. Kluft, R. Leyenaar, B. Koet, D. Hart man; heren: J. de Boer, F. Vos, S. Hartman, M. Veerbeek, W. Berghuis en D. van Lode- steyn. Watervliet 2: dames: B. Hessen, B. Hoen, L. Kloosterman, A. de Niet,, C. Zandber gen, J. Waagmeester; heren: A. Verkerk, A. Redeker, Ar. Verkerk, H. Mol, A. Koet en J. v. d. Berg. De R.K. Sportvereniging „In Eenheid Vooruit" gaat haar vierde lustrum vieren met een feestavond, die op Maandag 17 October in het Kennemer Theater te Be verwijk wordt gehouden. Voor deze avond is de medewerking ver kregen van Pete Souverein, zang; Klaas Komen, imitator; Freddy Stammers, kunst fluiter en uit de IEV-leden van het bekende duo Bart en Barend. Het rijwielpad, dat van de ponten af was aangelegd tot de politiepost aan het Oos telijk deel van de Wijkerstraatweg, is een flink stuk verlengd. De afgelopen weken is men met deze verlenging bezig geweest en Vrijdagmiddag is men hiermede gereed ge komen. Het rijwielpad loopt nu van het kruispunt Corverslaan Koningsweg door naar de Heirweg waar zich de afrit bevindt. Hoewel de wielrijders met deze verbetering uiteraard zeer gebaat zijn en hierdoor pas met het verkeer, dat van de ponten af komt op dit punt op de grote verkeersweg sa menvloeien, is het er voor de wandelaars niet aantrekkelijker op geworden. Voor de voetgangers is naast de demarcatielijn naast het fietspad slechts een looppad van twee tegels breed. Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders Vrijdag in Castricum de volgende prijzen: dubbele stokprincessen 1.18, spinazie 33 lA ct., stoksnijbonen 22 ct., snijbonen 7685 ct., waspeen 91214 ct., tomaten 3041 ct., komkommers 818 ct., sperciebonen 45 ƒ1.11, rode kool 10 ct„ bospeen 11 ct., spruiten 4662 ct., grove spruiten 2531 ct., andijvie 8'/,g>4 ct., aardbeien 78 ct. Prijzen van Vrijdag. Gr. tong 4,804,60; grm. tong 3,90—3,40; kim. tong 3,60—3,40; kl. tong I 3,80—3,40; kl. tong II 2,40—2,14; tarbot I 2,802,05; zalm 7,50, per kg. Gr. schol 76; grm. schol 75—57; kim. schol 65—54; kl. schol I 5950; kl. schol II 3815; schar 3514; bot 18; v. haring 19—10; makreel 1814; gr. schelvis 5450; grm. schelvis 45—35; kim, schelvis 40—31; kl. schelvis I 35—29; kl. schelvis II 29—21; wijting 3020: gr. gul 74—61; midd. gul 50—45; kl. gul 2922; kl. haai 2019; ham 96, per 50 kg. Gr. kabeljauw 300—150; gr. leng 74, per 125 kilogram. Aanvoer van Vrijdag. 140 kisten tong en tarbot,730 kisten schol, 30 kisten schar, 4 kisten bot, 2400 kisten haring, 950 kisten makreel, 210 kisten schelvis, 140 kisten wij ting, 55 kisten kabeljauw en gul, 10 kisten leng, 20 kisten haai, 1 kist ham, 30 kisten diversen. Totaal 4720 kisten. Besommingen van Vrijdag. RO 46 Claesje f 11.080; IJM 32 Elie f24.400; Batavia f12.120; KW 65 f910; KW 73 f2206; KW 24 f6800; SCH 16 f1090; KW 21 f530; KW 77 f650; KW 53 f1190; KW 88 f1090; KW 94 f1270; KW 68 f 1280; TX 14 f 1240; WR 50 f197; WR 67 f 1630. Op Donderdag 13 October houdt de af deling Beverwijk van de R.K. E.H.B.O.- vereniging een contactavond voor haar leden in het KSA-gebouw. De Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Redding Maat schappij zal een film vertonen. Deze avond zal nog door meer gevolgd worden. ZATERDAG 8 OCTOBER Luxor theater, 18.45 en 21.15 uur: Canaris. Kennemer theater, 19 en 21.15 uur: Razzia. W.B. theater, 20 uur: In de greep van de Casbah-bandieten. Veilinghal Kennemerland, 20 uur: Opera concert „Zang en Vriendschap". Kennemer theater, 20 uur: Toneelavond „K.N.A.". ZONDAG 9 OCTOBER Luxor theater, 14.15 uur: De Zoon van Ali- Baba; 16.30, 18.45 en 19.15 uur: Canaris. Kennemer theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: Razzia. W.B. theater, 14.30, 16.30 en 20 uur: In de greep der Casbah-bandieten. speelt „Excelsior" tegen het Haarlemse „Park-Sociëteit". De uitslagen waren: C. de Niet (O.) 62 61 28 2.17 10 0 Jac. Wiekser (E.) 53 53 28 1.89 10 2 J. Ypes 52 52 26 2.00 8 2 J. Middelkoop 33 21 26 0.80 4 0 W. de Niet 62 49 23 2.13 8 0 P. Groot 57 57 23 2.47 9 2 N. v. Bragt 54 54 36 1.50 9 1 Jac. Wisker 51 51 36 1.41 9 1 N. v. Bragt 54 54 37 1.45 5 2 J. Middelkoop 33 32 37 0.86 4 0 Oostelijk van de Alkmaar- derstraatweg, even buiten Castricum maar nog net binnen de gemeentegrens, staat in het vlakke weiland een plukje bometi bijeen. Daarbinnen is het bepaald niet rustig: eenden kwekke- ren, alsof dit de reden van hun bestaan ware, hetgeen dan ook xvel enigszins zo is. De dieren leven daar in vrijheid, hebben de kost voor het pikken en nimmer zal een jager hen met zijn geweer komen belagen. Dat allemaal als gevolg van een beschikking van een vroe gere, dierbare inwoner van het dorp, wijlen de heer Asjes, wiens stoffelijk over schot sinds 16 October 1939 op de Algemene Begraaf plaats rust. Deze Albert Asjes zag op 17 Mei 1884 in een boerderij aan de Oosterbuurt het le venslicht en gedurende zijn 75-jarig leven heeft Albert deze boerderij, behoudens voor het doen van zijn da gelijkse tocht over en langs zijn eigendommen, wegens noodzakelijke inkopen en het bijwonen van de dienst in de oude Hervormde Kerk niet verlaten. Hij voelde zich innig ver bonden met de plaats en de daaromheen liggende gron den, hem nagelaten door vader Arie Asjes en moe der Dieuwertje Asjes, gebo ren Bommerzy. Van die gronden verpacht te Albert ettelijke stukken en de financiële opbrengst stelde de man in staat een rustig leven te leiden. Noch tans zat Albert, diè vrijgezel bleef, niet stil en thuis maakte hij op gedegen wij ze een studie van de moge lijkheden in het agrarisch bedrijf. Rond een boerderij van enige allure horen eenden. Asjes wilde meer dan dat, -hij had er zelfs recht op: het recht om er een com plete eendenkooi op na te houden. Die kooi bevond - en bevindt zich nog - ten Noorden van zijn boerderij, maar van zijn tweede „recht", om met een schot een eend naar de pan te helpen, heeft Albert nim mer gebruik gemaakt. Liever zat hij urenlang naar zijn bezige vriendjes te kij ken, genietend van hun voedseltochten, genietend ook van hun onderlinge ge sprekken. En daarmee maakte deze vereenzaamde man goed, wat een andere boer jaren daarvoor had misdreven: die man had het amusement gevonden een schot te los sen op een groep nestelen de ooievaars en dat de steltlopers zich sindsdien nimmer meer lieten zien, is te begrijpen. De boerderij van de familie Asjes wordt thans door een andere familie bewoond doch de eendenkooi houdt de herinnering aan Albert Asjes, de eendenvriend, le vend. Een groot gedeelte van zijn goederen liet hij na aan de Hervormde Ge meente en daaronder be hoorde ook de eendenkooi, met de bepaling, dat de Hervormden de kooi in stand zouden houden. Daarom staan die bomen daar in het weiland, daar om ziet men, omringd door die bomen, een vijver en daarom is de kooi vandaag nog Voor de eenden een ge liefde verblijfplaats. H. M. SANTPOORT HEEFT ER sinds kort een bijzonder mooi „gemeenschapshuis" bij, nu ten koste van vele duizenden guldens het gebouw van „Spaarnberg", dat sinds kort geheel onder gemeentelijk beheer is gekomen, in een herboren vorm aan de publieke zaak kon worden overgedragen. Elke avond van deze week heeft de directeur van de gmeentelijke dienst voor de bad-, was- en zweminrichtingen, de heer C. W. van Schreeven een andere groep gebruikers van de vernieuwde en gemoderniseerde ver gaderzaal begroet en hen op het hart gebonden, dit thans kostbare gebouw met de nodige zachtheid te behandelen. De waardering aan de andere kant voor de verbeterde outillage van Spaarnberg, die de vele Santpoortse verenigingen al hebben gespuid, heeft in dit opzicht gerust stellend gewerkt. Nieuwe spits Het gebouw is niet alleen aan de buiten kant geheel opgeknapt er kwam zelfs een nieuw torenspitsje op en het fijn- bewerkte scheepje, dat dit sinds jaar en dag siert, werd opnieuw verguld maar vooral het intérieur onderging een ware metamorphose. De grote zaal, opnieuw geschilderd en van TL-armaturen voorzien, gemeubileerd met tafels, die in de werkplaats voor min- der-validen aan de Bothastraat te IJmui den werden vervaardigd en met een drie maanden-durende, steeds wisselende expo sitie van Velsense schilders aan de muur (thans hangt er werk van Arie Schouten uit Velsen-Noord) is het gezochte onder komen van diverse verenigingen geworden. Ook voor lezingen-met-film, want de zaal is geheel te verduisteren. Vele gasten Niet alleen, dat de sociëteit voor ouden van dagen er een gezellig onderkomen vindt, bovendien zijn de damclub „Stabiel" en de schaakclub „Santpoort" er gasten met het koor „Vox Humana", de bridgeclub „De Kennemers" en een moederschapcur sus van het Witte Kruis; de voetbalvereni gingen Terrasvogels en twee kerkelijke ge meenten vinden er bovendien een thuis. Het is zó bezet, dat er voor één avond nog maar een halve zaal open is gebleven Friese wind Het gebouw bevat overigens niet alleen deze grote zaal; bovendien geeft het onder dak aan de Nutsspaarbank en een dépen dance van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken, aan het welbekende badhuis en aan een nu nieuw ingericht medisch centrum, dat door een oogarts, een chirurg en de zuigelingen- en kleuterzorg van het Witte Kruis wordt gebruikt. Deze medische afdeling draait sinds Maandag en geeft ook nog onderdak aan een controlerend genees- De heer G. M e ij e r (Arbeid), die in de verleden week Vrijdag gehouden Castri cumse raadsvergadering tot opvolger van de 72-jarige heer P. de Vries, die wet houder van Openbare Werken was, is ge kozen, zal als wethouder van Sociale Zaken optreden. Tot dusver was dit de taak van de heer N.'V e 1 d t (KVP) die thans wethouder van Openbare Werken is geworden. In de vorige raadsperiode was de heer Meijer eveneens wethouder van Sociale Zaken. De taakverdeling houdt tevens in, dat de heer Meijer zijn collega van Openbare Werken ook als voorzitter van Maatschap pelijk Hulpbetoon zal vervangen. „Corso"-tlieater. Zaterdag 19.15 en 21.30 uur; Zondag 15, 19.15 en 21.30 uur; Maandag en Dinsdag 20 uur: „3 Ring Circus." Woensdag 20 uur: „De man zonder ziel." Opstelling Vitesse '22 De club met kampioens-allures, Vitesse '22, uit Castricum. gaat bij Terrasvogels op bezoek, doch zal bijzonder op haar tellen moeten passen wil zij haar ongeslagen record handhaven. De opstelling van Vitesse '22 is: doel: B. van Veen; achter: N. Lute en P. Beentjes; midden: A. Groot, J. Borst en F. Res; voor: H. Borst, H. Zonneveld, A. v. d. Valk, H. Eickhoff en P. Duin. Tafeltennissers kienden Hötel De Rustende Jager in Castricum was Vrijdag plaats van samenkomst van de leden van de plaatselijke tafeltennisclub CSV. Met de bedoeling, de gelegenheid open te stellen nader met elkaar kennis te maken, had het bestuur deze bijeenkomst op touw gezet, omdat vele leden, doordat men wekelijks op twee avonden oefent, elkaar nauwelijks kenden. Voor die nadere kennismaking leent het kienspel zich uitstekend en daar men bo vendien nog de beschikking had over een groot aantal prijzen en men tussen de be drijven door nog een dansje kon maken ook, is het bestuur in haar opzet volkomen geslaagd. „Excelsior" won van „Onder Ons'' In het biljarttournooi om de Lamersbe- ker is de tweede wedstrijd tussen „Excel sior" en „Onder Ons" geëindigd in een 5 5 gelijk spel. Uiteindelijk zegevierde ech ter „Excelsior" met 119. Volgende week heer met zijn wachtkamer, de ruime, moderne behandel-spreekkamer en de twee onderzoekkamers zijn de doktoren uiter mate in hun schik. En Arie Schouten is zelfs met een schil derij in de spreekkamer vertegenwoordigd. De smaak, waarmee het gebouw werd in gericht, wordt wellicht het best getekend door een kleinigheid: twee prachtige „dro ge" bouquetten in de grote zaal, die tegen de blanke wanden en op de kastjes, die elke vereniging te haren gebruike kreeg toegewezen, vertellen van de frisse wind, welke door dit „Spaarnberg" is gaan waaien. Woensdag 28 September: st. iVos I IJM 24; mk. Wiron I IJM 210. Donderdag 29 September: st. Bergen IJM 16. Bloemendaal IJM 71. Vrijdag 30 September: mt. Johannes Pol derman IJM 20, Post Boy IJM 35, Wiron II IJM 211; ml. De Verwachting KW 28; mk. Wiron V IJM 208. Dine Marie KW 57. Zaterdag 1 October: st. Norma Maria IJM 6; mt. Cornelis Vrolijk Fzn SCH 171. Maandag 3 October: st. Haarlem IJM 9, Flamingo IJM 25, Abraham VL 77; mt. Allan Water IJM 34; ml. Verwachting IJM 204. Arie Nico KW 17, Concordia KW 26, De Vrouw Anna KW 52, Floris KW 59, Willy Alida KW 65 (6 Oct. binnen). Saturnus KW 69. Jan KW 84, Jacoba KW 107, Gebroeders KW 108, Avontuur KW 114, Petronella KW 125, Arie KW 155, De Vier Gezusters KW 162. Gebroeders KW 166, Aleida KW 169; mk. De Twee Gebroeders IJM 3 (6 Oct. binnen), Dageraad IJM 4, Texel IJM 5, Maartje IJM 8 (6 Oct. binnen), Poolster IJM 11 (6 Oct. binnen). Klaas Junior IJM 22, Twee Gebroeders IJM 27 16 Oct. binnen). Emisel IJM 31 (6 Oct. binnen), Vios IJM 52 (6 Oct. binnen), De Hoop II IJM 59 (6 Oct. binnen), Neeltie TJM 240 (5 Oct. binnen), Magda IJM 272. Nehim I AM 16. Nehim II AM 17, Nehim III AM 18, Nehim IV AM 26, Anne Marie KW 27, Rein KW 30 (6 Oct. binnen), Tiny KW 34. Stern KW 36. Prinses Margriet KW 51. Hermina IV KW 53 (6 Oct. binnen), Alice KW 62, (6 Oct. binnen), Al batros KW 68 (6 Oct. binnen). Prinses Beatrix KW 72. Twee Gezusters KW 77 (6 Oct. binnen). Zeearend KW 79, Johanna Cornelia KW 88 (6 Oct. binnen), Adrians Catharina KW 92, (6 Oct. binnen), Willem KW 94 (6 Oct. binnen). Arendje KW 98, Agatha Arie KW 126, Alida Jacoba KW 165, Pieter Jacob KW 178, Jana KW 210, Vier Gebroeders TX 14 (6 Oct. binnen), Hendrikje BU 33. Dinsdag 4 October: st. Gelria IJM 21; mt. Soerabaja IJM 79; ml. Dolfijn RO 2, Drie Gebroeders HD 79 naar Rotterdam; mk. De Hoop I IJM 45, Arendje Jacoba KW 21 (6 Oct. binnen). Woensdag 5 October: st. Tzonne IJM 1; mk. Mercator IJM 19, Neeltje IJM 240 (6 Oct. binnen), Jacoba KW 105 (6 Oct. binnen), Flevo WR 50 f6 Oct. binnen), Pietertje HD 87. Vrijdag 7 October: st. Herman IJM 2, Klaas Wijker IJM 85; mt. Maria van Hattem IJM 10 Eveline IJM 116. Deining KW 8, Claesje RO 46, Dirkje RO 53. Zoutharingvisserij Vrijdag 9 September: ml. Nederland VII KW 130. Woensdag 14 September: ml. Fierman Eduard KW 5, Rijnmond III KW 14. Jan KW 50. Vooruit KW 151, Zeemeeuw KW 170. Donderdag 15 September: ml. Helena KW 39. Wilhelmina III KW 147. Maandag 19 September: ml. Volharding KW 23, Janna KW 163. Dinsdag 20 September: ml. Katwijk III KW 161. Woensdag 21 September: mtl. Hubertha Gerarda KW 9, Onderneming KW 175; ml. Mr. Dirk Donker Curtius KW 2. Rijnmond V KW 110. Everdine Jacomine KW 173. Vrijdag 23 September: mtl. Onderneming IV SCH 153 (7 Oct. binnen); ml. Verrouwen KW 6. Zaterdag 24 September: mtl. Toenadering KW 95. Maandag 26 September: mtl. Wilhelmina I KW 25. Neptunus KW 45, Maria Jacoba KW 73 (7 Oct. binnen), Hette Margaretha KW 74: ml. Dirk KW 19, Annie KW 54. Ella Chris tina KW 97. Dinsdag 27 September: mtl. Nestor KW 101, Robert William KW 123, Willy KW 141, Java KW 159, Oderneming II SCH 27. On derneming III SCH 117, Cornelia Maria SCH 135. Woensdag 28 September: mtl. Cornelis Ma- rinus KW 48; ml. Anna en Cornelia KW 14, Aafke Jacoba KW 41, Rijnmond II KW 43, Eendracht KW 168. Donderdag 29 September: ml. Zeezwaluw KW 83. Vrijdag 30 September: mtl. Emma Wilhel mina KW 135. Zaterdag 1 October: ml. Borneo KW 127. Maandag 3 October: ml. Rijnmond IV KW 15, Hollandia K W18, Grietje KW 20, Rijn mond I KW 42, Noordzee KW 47, Noordster KW 67, Nelly Maria KW 70, Excelsior II KW 78. Voorwaarts KW 140. Dinsdag 4 October: mtl. De Arend KW 7, Nederland VI KW 37, Everard Christina KW 40: ml. Martha IJM 74, Martenshoek IJM 283, Willem Cornelis KW 16. Sakina KW 32. Huiberdina Gijsbertha KW 85, Su matra KW 86, Bali KW 129, Wilhelmina II KW 138. Zondag 9 October IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. v. d. Berg, 17 uur: ds. D. C. van Wijngaarden (voorber. H.A.). Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: de heer J. Guit (Jongerendienst). Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. v. Leeuwen, 15 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 4.30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: Preeklezen, 15 uur: ds. J. P. Geels van Haarlem; Don derdag 19.30 uur: ds. C. den Hertog van Huizen. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. J. H. Hylkema van Krom menie. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. Dins dag en Donderdag 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Ileils, 10 uur: Heiligingssamen komst, 16.30 uur Jeugddienst, 19 uur: Openluchtsamenkomst, 20 uur: Verlos singssamenkomst. Baptiste Gemeente, IJmuiden, Cultureel gebouw, Plein Moerbergplantsoen, 10 uur: ds. J. W. Weenink. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout (voorber. H.A.), 19 uur: ds. S. de Roest. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: prof. dr. M. A. Beek, van Amster dam. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 en 19.30 uur: dr. Henri Pol Amerika. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, kapel Wester- veld, 17.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. S. de Roest; Wijkgebouw (To renstraat 2) 10.15 uur: Jeugdkerk mr. F. L. baron van Tuyll van Serooskerken. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man (voorber.) H.A.; 19 uur: Jeugd- diens, dr. G. Snijders. Geref. Kerk, geen opgave ontvangen. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, 10 uur: de heer W. Hoekendijk, van Amsterdam. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel; 19 uur: ds. H. P. Huisman van Velsen(N-). Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel, Groenelaan, 10 uur: de heer P. Kuiper. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. A. G. v. Wijk van Alkmaar. Maranatha, 9.30 uur: Bidstond; 10 uur: rev. W. Köneman, van Naarden. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: Zondags school; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: Vic. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. B. J. J. Naessens. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., ds. B. J. J. Naessens, van Heemskerk. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leen- houts. Ned. Herv. Evang. Ver., Zie Ned. Herv. Gem. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: dr. H. van der Loos van Haarlem-Noord; 18.45 uur: bijzondere kerkdienst „Kerk en Cultuur", ds. F. Keja van Kerk en Wereld. Van 18.4519 uur: zangdienst. „De Toorts", 9 uur: ds. J. Heidinga, van Haarlem. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, (gebouw Ned. Herv. Kapel) 15.30 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. IJMUIDEN-WEST: Geref. Evang. Zondagsschool, Gr. v. Prin- stererschool, 10.30 en 11.30 uur. Herv. Zondagsschool, Creutzbergschool, 10 uur. Leger des Heils Zondagsschool, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. Herv. Zondagsschool, Insingerschool, 10 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, Ichthus- burcht, 11 uur. Herv. Zondagsschool, Comitéschool, 10 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school, 10 uur. Herv. Zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Geref. Zondagsschool, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, 10.30 uur: Noodwinkel voorheen Bisschof aan de Oosterduinweg. Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Theo Thijssenschool, 10 uur. DRIEHUIS VELSEN-DORP: Herv. Zondagsschool te Driehuis, Maria Boreelkleuterschool t/m 9 jaar 10 uur; 10 jaar en ouder 11 uur. Hervormde Zondagsschool te Velsen- dorp, Wijkgebouw, Torenstraat 11.45 uur. VELSEN-NOORD: Herv. Zondagsschool, 5 t/m 8 jaar kleu terschool aan de Banjaertstraat 12 uur en van 8 t/m 13 jaar in de C.V.O.-school aan de Langeveldstraat 12 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11