Linkse partijen redden kabinet- Faure van de ondergang Weerbericht Haarlems Dagblad Groot-Brittannië demobiliseert in 2\ jaar 100.000 man Verrassende meerderheid van 477140 stemmen Strijdmacht zal op den duur slechts uit vrijwillige specialisten bestaan Socialist Kubitschek nagenoeg zeker Brazilië's president Molotov geeft openlijk een ernstige fout toe Nieuwe koers in Marokko goedgekeurd Duizenden in India verdronken Bloedige strijd in Rif-gebergte Hitler's laatste levensminuten Het woord is aan Kardinaal Innitzer Zondag overleden Socialistische maatschappij is er allang in de Sovjet-Unie Indrukwekkend Obstakels Demonstraties Kamerbediende-SSer uit Rusland terug Labour-congres in Margate geopend Onderhandelingen over oorlogsschadevergoeding Weerrapport 70e JAARGANG No 79 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom MAANDAG 10 OCTOBER 1955 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 230 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 et, p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Een enorme brand heeft voor een kwart millioen dollar schade aangericht in een olieraffinaderij in Flint (V.S.). Vier ben zinetanks 'vlogen de lucht in. Een groot aantal benzinetankwagens gingen verloren, ook al wendde men vertwijfelde pogingen aan ze te behouden door ze met kraanwagens roeg te slepen. Dat de reddingswegen daarvoor niet bepaald gebaand waren demonstreert de foto. (Van onze correspondent in Londen) Het aantal dienstplichtigen in Groot- Brittannië zal in de eerstkomende tweeën eenhalf jaar met honderdduizend man wor den verminderd, doordat de oproepings- leeftyd geleidelijk naar boven zal worden verschoven. De diensttijd zelf blijft op de volle twee jaar gehandhaafd. Dit heeft premier Eden in zijn slotrede op de jaar lijkse conferentie der conservatieve party te Bournemouth medegedeeld. Sir Anthony is niet gezwicht voor de druk van de open bare mening en van zijn party genoten, die door de vele economische moeiiykheden van het ogenblik vrezen hun aanhang te verliezen. Eden koos de middenweg, die de militaire chefs hem wezen. Een geheel nieuwe ontwikkeling is, dat de minister van Defensie, Selwyn Lloyd, die tot dusverre boven de ministers van Oorlog, Luchtmacht en Marine stond, gro ter macht krijgt en de gehele defensie zal leiden en reorganiseren, met inbegrip van de luchtvaart-industrie, die veel reden tot klachten heeft gegeven. Groot-Brittannië kan ondanks de inter nationale ontspanning in Europa en het Verre Oosten geen risico's nemen. De wa terstofbom heeft de conventionele strijd krachten nog niet overbodig gemaakt, al kunnen deze zonder gevaar enigszins wor den ingekrompen. De tijd van de dienst- plichtlegers is in beginsel voorbij. Eden's voorstellen gaan in de richting van de af schaffing van de dienstplicht, die Groot- Brittannië tot aan de jongste oorlog in vredestijd nooit heeft gekend. Men hoopt terug te keren tot een strijd macht van vrijwilligers. De recru- RIO DE JANEIRO (Reuter) De stand van de Braziliaanse presidentsverkiezingen was Zondagavond, toen ongeveer driekwart van het aantal stemmen geteld was, vol gens onofficiële tellingen: Kubitschek 2.550.000, Tavora 2.300.000, De Barros 2.000.000, Salgado 650.000 stemmen. Poli tieke waarnemers geloven, dat de resteren de 2.500.000 stemmen die nog geteld moeten worden, de voorsprong van Kubitschek nog zullen vergroten. Deze stemmen zyn voor- namelyk afkomstig uit het binnenland. Nu de sociaal-democraat Juscelino Ku bitschek zo goed als zeker is van het presi dentschap, hoort men in Rio de Janeiro algemeen de verwachting uitspreken, dat het land een krachtig nationalistisch be wind zal krijgen. Gok de candidaat voor het vice-presi- dentschap die de beste kansen heeft, Gou- lart, is een sociaal-democraat. Hij is mi nister van Arbeid geweest onder president Vargas, tot het leger de president dwong Goulart te ontslaan omdat hij „commu nisten beschermde". Zakenlieden in Rio de Janeiro zien in de stemming een vertrouwensvotum voor de „anti-imperialistische" politiek van wijlen president Vargas en diens weigering om exploitatie van de vermoedelijk grote olie reserves van Brazilië door buitenlandse maatschappijen toe te staan. De Brazi liaanse strijdkrachten zijn krachtig gekant tegen een regering onder Kubitschek en Goulart. Kubitschek heeft tegenover het blad Diario Carioca verklaard dat hij, zo hij inderdaad op de hoogste post gekozen wordt, een reis naar de Verenigde Staten en Europa wil maken. „Het lijkt mij nuttig voor Brazilië als ik contacten leg in de Verenigde Staten en in Europa alvorens mijn functie te beginnen", aldus Kubitschek, die zei dat hij bij die gelegenheid kwesties als de nationale schulden zou willen bespreken. MOSKOU (AFP/Reuter) De Sovjet- Russische minister van Buitenlandse Za ken, Molotov, heeft in het openbaar toe gegeven een verklaring, die „theoretisch fout en politiek schadelijk" was, te hebben afgelegd op de bijeenkomst van het Sovjet- parlement op 8 Februari 1955, waarin het aftreden van'Malenkov als premier bekend werd gemaakt. Molotovs correctie werd gepubliceerd in het Septembernummer van het blad „Communist", het vooraanstaande politieke en theoretische blad van de com munistische partij. De brief heeft betrekking op een zin waarin hij zei: „Samen met de Sovjet- Unie, waar de grondslagen van een socia listische maatschappij reeds zijn gelegd, zijn er ook die volksdemocratische landen, die slechts de eerste, maar zeer belang rijke stappen in de richting" van het socia lisme hebben gezet". In zijn brief zegt Molotov, dat zijn lezing van de opbouw van een socialis tische maatschappij in de Sovjet-Unie zou kunnen leiden tot de onjuiste gevolgtrek king, dat er nog geen socialistische maat schappij in de Sovjet-Unie bestaat en dat alleen de grondslagen er van zijn gelegd. Dit is echter niet in overeenstemming met de werkelijkheid, aldus Molotov, die ver scheidene partij documenten aanhaalt, waarin wordt vastgesteld, dat de grond slagen van het socialisme reeds in 1932 werden gelegd. Op het zeventiende partij congres (1932) was geconstateerd, dat de voornaamste taak van de partij thans was „een communistische maatschappij op te bouwen door een geleidelijke overgang van het socialisme naar het communisme". (Van onze correspondent in Parijs) Met een onverwacht ruime meerderheid van 477 tegen honderdveertig stemmen heeft premier Faure zijn regering in de nacht van Zaterdag op Zondag gered. Onder die meerderheid bevonden zich, behalve de Rooms-Katholieken, de radi calen en een aantal conservatieven en Gaullisten, ook de socialisten en de com munisten. De tegenstemmers behoorden tot het centrum der conservatieve onaf- hankelijken en tot de beide Gaullistische fracties waarop het kabinet-Faure tot nu toe had gesteund. De premier moest na afloop van de debatten vaststellen dat een groot deel van zijn aanhangers hem in de steek had gelaten. De regering is door haar linkse oppositie van de ondergang gered. De regeringsbasis werd naar links verschoven en een groot aantal van Faure's voormalige aanhangers ging in de oppositie. De stemming: geschiedde op een motie van de socialisten waaruit, alvorens Faure haar wilde aanvaarden, eerst een zin snede werd geschrapt waarin critiek op het getreuzel van de regering werd uit geoefend. In de geamputeerde motie, die is aangenomen, worden de accoorden van Aix-les-Bains met de Marokkaanse na tionalisten onderschreven en wordt ver langd: onmiddellijke instelling van een troonraad en een representatieve regering in Marokko, die de grondslag voor een toekomstige bondgenootschap de motie spreekt van inter-onafhankelijklieid tussen beide landen zal moeten voorberei den. In een waardige en heldere redevoering heeft Faure voor de stemming de belofte afgelegd dat, mocht hij aanblijven, zijn regering haar gezag zal herstellen. Het voortvarend optreden van de nieuwe minister van Defensie, generaal Billotte, die gisteren van zijn inspectiereis in Ma- NEW DELHI (Reuter/AFP) - Het over - stromingswater dat in de afgelopen vijf da gen Noord-West-India heeft geteisterd, be gon Zondag wat terug te lopen, doch in het Westelijk deel van de Pundsjaab in Pakistan duurt de ramp nog in volle hevig heid voort. Naar raming zijn duizenden mensen om het leven gekomen en ongeveer 500 dorpen verwoest. Regeringsfunctionarissen geloven, dat het totaal aantal doden voor de Pundsjaab reeds opgegeven als 200 wellicht in de duizenden zal lopen. Ook duizenden stuks vee zijn verdronken. In het gebied van Am- ritsar is zestig percent van de huizen in plattelandsdistricten verwoest. De laagge legen bazaars van oud-Delhi zijn over stroomd. Ook een der voornaamste wegen van Nieuw Delhi staat gedeeltelijk onder water. Premier Nehroe van India heeft Zondag een vlucht gemaakt over de overstroomde gebieden van India. Zijn Pakistaanse col lega, Mohammed Ali, vloog over de Paki staanse gebieden die getroffen zijn. Mo hammed Ali verklaarde, dat de verliezen aan mensen en eigendommen zonder weer ga zijn. Premier Nehroe noemde in een ra dio-rede de overstromingen „een kolossale ramp", zoals het land sinds mensenheuge nis niet heeft gekend. Uit het Westen van de Pundsjaab wordt gemeld, dat het overstromingswater, na Lahore te hebben geteisterd, naar het Zui den en Westen vloeit, waar zes grote ste den en honderden dorpen gevaar lopen. rokko is teruggekeerd, heeft het vertrou wen in Faur'es toezeggingen doen stijgen. Het Franse parlement heeft met een in drukwekkende meerderheid een liberale politiek tegenover de Noord-Afrikaanse volken ondersteund en bevestigd. Boven dien werd in de debatten algemeen afkeer te kennen gegeven over de vele conces sies, waarmee Faure tevoren een breuk met de ultra rechtse meerderheid had trachten te voorkomen. Die breuk is nu een feit en hoe gespannen de verhoudin gen tussen Faure en zijn voormalige rech- se vleugel is geworden, bleek uit de hef tige woorden en venijnige toespelingen, die tussen de premier en de Gaullistische fractieleider Schmittlein gewisseld wer den. De rechtse extremisten uit het kolo- nistische kamp gaven niet de indruk sterk in hun schoenen te staan. Kennelijk had den zij geen enkel vervangingsmiddel voor de „nieuwe koers" te bieden. Zij zochten hun recht vooral in verdachtma kingen ten koste van de minister-presi dent en de vroegere sultan Ben Joessef, waarmee zij de toenaderingspolitiek af breuk trachten te doen. Men kan zich er over verheugen dat dit niet gelukt is. Faure heeft zijn regering gered zonder echter alle obstakels uit de weg te rui men. Ondanks de geruststellende verkla ringen van generaal Billotte blijft het de vraag of de weerbarstige resident-gene raal De Latour, die zich meer gedragen heeft als een willig werktuig in handen van maarschalk Juin dan als een trouwe vertegenwoordiger van de regering, in de komende dagen de opdrachten van Parijs zal gelieven uit te voeren. Bovendien komt van morgen af in de Kamer de kwestie Algerije aan de orde, waarvan bekend is dat de socialisten de regerings plannen, in tegenstelling met die voor Marokko, zelfs in beginsel niet wensen le aanvaarden. Op een nieuwe omme zwaai van de socialisten kan Faure bij de stemming over Algerije niet rekenen. Bovendien vertrouwt de militaire zijde van het Noord-Afrikaanse probleem een zox-gwekkend beeld. Minister Billotte heeft er al op gezinspeeld dat voor Ma rokko nieuwe reserves moeten worden opgeroepen. Hoe weinig geestdrift er on der de Franse troepen voor hun taak in Marokko bestaat, is opnieuw gebleken in Rouen, waar de rebellerende recruten van de lichting 1953 in hun kazernes ge vechten met de politie hebben geleverd. Vijftig politieagenten werden gewond, van wie zeven ernstig. Er zijn twaalf per sonen aangehouden. Niettemin heeft Faure zijn positie, dank zij de steun van de linkse partijen, gered. Dit is een overwinning waarop Zaterdag niemand durfde hopen. (Reuter/AFP) In verscheidene plaat sen van Frankrijk hebben Noord-Afrika nen „onafhankelijkheidsdemonstraties'' gehouden. In Douai kwam het tot ernsti ge botsingen, waarbij honderden demon stranten met stenen wierpen en met knuppels zwaaiden. De politie schoot twee Noord-Afrikanen dood en verwond de vijf ernstig. Vierenveertig Noord- Afrikanen werden gearresteerd. Een aan tal politiemannen werd gewond, een van hen ernstig. In Parijs werden drastische maatrege len getroffen om dergelijke ongeregeld heden te voorkomen. De politie ar resteerde negen honderd Noord-Afrika nen om te voorkomen, dat zij zouden de- monstreeren. De politie had zich hiertoe bij de stopplaatsen van het stadsverkeer opgesteld. Sommige betogers in Douai en Saint Étienne waren gewapend met messen en scheermessen. Te Saint Étienne werd een politieman ernstig aan de keel ge wond. Zijn aanvaller werd gearresteerd. In Douai maakte een patrouille van vijf politiemannen gebruik van traangasbom- men om het vege lijf te redden. Drie van deze politiemannen die aan de benen ge wond en omver gegooid werden, konden zich slechts redden met behulp van hun vuurwapens. Zij schoten twee aanvallers neer. BOURED (Reuter) De Franse minis ter van Defensie generaal Billotte, heeft meegedeeld dat tussen de 30.000 en 35.000 stamleden zich in het Rifgebergte tegen het Franse bestuur verzetten. Op het ogenblik is slechts een klein deel bewapend, mis schien vierhonderd man. Als tijdig wordt ingegrepen, aldus de minister, kan zij on- middeliyk worden onderdrukt. Als er ech ter niet voldoende troepen worden aange voerd, zal het verzet zich uitbreiden. „Ik nam aan deze regering deel omdat ik met premier Faure van mening ben dat in Marokko een verzoening nodig is, maar een dergelijke politiek heeft zijn grenzen", aldus generaal Billotte. De minister, die een bezoek gebracht heeft aan de plaatsen van onrust in Marokko, zeide, dat de Fran se autoriteiten de toestand in het Rifge bergte en de Midden-Atlas goed in handen hebben. Aanvankelijk had de militaire toe stand hem verontrust. De operaties bij Boured, Aknoul en Tizi Ouzli verlopen thans „normaal". Volgens U.P. worden dui zenden manschappen ter versterking aan gevoerd en wordt er bloedig slag geleverd. De kolonistenbeweging „Présence fran chise" heeft voor heden opgeroepen tot een algemene 24-uur staking van alle Euro peanen in Marokko. In pamfetten wordt gezegd, dat „het uur is gekomen, dat wij onze kracht tonen teneinde haar niet te behoeven gebruiken". „De toekomst van Frankrijk, van zijn imperium en van de Frans-Marokkaanse vriendschap staat op het spel". In Algerije hebben opstandelingen een Frans convooi met voorraden aangevallen. Bij de gevechten werden tien opstandelin gen en drie militairen gedood. Twaalf Franse parachutisten liepen verwondingen op. Vier boerderijen werden in brand ge stoken. In de puinhopen van een der boer derijen werd het lijk van een vermoorde Algerijn aangetroffen. tering van beroepsmilitairen zal worden bevorderd door betere betaling en ver zorging, zodat met het bedrijfsleven kan worden gewedijverd. Het waterstofbom tijdperk eist een betrekkelijk kleine strijd macht van in hoge mate geschoolde be roepstechnici. Een eerste stap naar deze nieuwe toestand op defensiegebied is ook Eden's aankondiging dat de burgerlijke verdediging samengesmolten zal worden met de reserve-strijdkrachten tot een luchtbeschermingsorganisatie. Nieuw is de benoeming van een afzonderlijke opperbe velhebber voor de binnenlandse strijd krachten, die het commando zal voeren over de burgerverdediging en het reserve leger. In April 1958 zal de huidige omvang der strijdkrachten (800.000) zijn teruggebracht tot ongeveer 680.000 mannen en 20.000 vrouwen. BERLIJN (Reuter) Onder de Duitse krügsgevangenen die Zondag uit de Sov jet-Unie in West-Duitsland zijn terugge keerd, bevond zich Hans Linge, voormalig majoor hü de SS, die Hitler's kamerbe- diende is geweest en die als laatste Hitier in leven heeft gezien. Linge verklaarde tegenover verslagge vers, dat hij de laatste was geweest cue OP 30 April 1945 in de schuiiKeiaer van ae kanselary in Berlyn afscheid nam van Hitier en Eva Braun. Toen hü twee mi nuten na het afscheid terugging in de kamer waar hij hen had achtergelaten, had Hitier zichzelf reeds doodgeschoten en Eva Braun zichzelf vergiftigd. Linge, van wiens drie kinderen Hitier peetvader was, verklaarde, dat hij en an dere officieren van de SS de lijken van Hitier en Eva Braun in lakens naar de tuin achter de schuilkelder hadden gebracht, waar zij met meer dan 200 liter benzine werden verbrand. De as van Hitier en zijn echtgenote werd begraven. Linge ontkende, dat Hitler in de laatste weken van zijn leven woedeaanvallen had gehad. „Wel was hij beverig", zo zei hij, „doch in zijn laatste uren was Hitier rustig en kalm". Verdere bijzonderheden wilde hij niet geven. Linge zei, dat hij hoopte zijn nieuwe leven te kunnen beginnen met het ver kopen van een gedetailleerd verslag over 'de gebeurtenissen in Hitler's' schuilkelder en zijn leven als Hitler's bediende. Hij zei reeds „aanzienlijke aanbiedingen" van Westelijke persorganen gekregen te hebben. Hitler's voormalige bediende bevestig de nog, dat Martin Bormann dood is. Na dat hij met Bormann, die hij op bevel van Hitler met een vliegtuig in veiligheid had moeten brengen, de schuilkelder had ver laten, was' deze met een tank de lucht in gevlogen. Linge werd na zijn gevangenneming door de Russen eerst naar Reval in Letland overgebracht en later naar de Loebljanka- gevangenis in Moskou. Daar had hij een volledig verslag over zijn leven en alles wat hij van Hitier wist moeten schrijven. In 1946 was hij per trein naar Berlijn ge bracht, waar hij in de kanselarij moest aanwijzen waar Hitier en Eva Braun wa ren verbrand. Terug in Moskou werd hij tot 25 jaar dwangarbeid veroordeeld, om dat hij Hitler had geholpen aan de macht te komen, wegens onderdrukking van de mocratische partijen en deelneming aan het vermoorden van duizenden Russen in het gebied van Viniza-Sjitomir. Hans Baur, Hitiers piloot, is ook uit Russische gevangenschap te Herleshausen in Duitsland aangekomen. Ook hij ver klaarde er bij geweest te zijn, toen Hitier zelfmoord pleegde in de bunker van de rijkskanselarij. In totaal zijn nu 880 van de resterende 9626 gevangenen uit de Sovjet-Unie terug gekeerd. De transporten bereikten West-Duitsland in 25 goederenwagons, waarmee de ge vangenen de gehele reis van drie dagen van de Oeral naar West-Duitsland hadden ge maakt. De teruggekeerde generaals verklaarden Zondag, dat bij hun gevangenneming door de Russen zij het eerst van alles hun mo nocles hadden moeten afgeven, waardoor zij ernstig gehandicapt waren, aangezien zij de monocles niet alleen maar als ver siering gebruikten. Zij hadden in ruil voor hun monocles „primitieve brillen" gekre gen, zo zeiden zij. MARGATE (Reuter) Dr. Edith Summerskil heeft als voorzitster van het jaarlijkse congres van de Britse Labour- partij te Margate onder meer verklaard, dat de UNO belast dient te worden met de verdeling van alle producten van de atoomenergie. Als de drie voornaamste „atoommogendheden" (Groot-Brittannië, de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie) een kortzichtige politiek zouden volgen van bevoordeling der eigen economie door de verkoop van atoomproducten op de wereldmarkt zouden splijtbare stoffen in handen van gewetenloze lieden kunnen komen. Groot-Brittannië dat wellicht de meeste voortgang op het gebied der atoom energie heeft gemaakt, dient volgens me vrouw Summerskill het Initiatief te ne men. Het gevaar bestaat, dat de mogend heden, met inbegrip van Groot-Brittannië, die de beschikking hebben over de water stofbom, de voorwaarden van de wereld vrede bepalen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Hebbel Waar is de wijze, die niet iets van de dwaas heeft? WENEN (United Press) Kardinaal aartsbisschop dr. Theodor Innitzer is in de nacht van Zaterdag op Zondag in het Goude-kruis-sanatorium te Wenen over leden. Hij was bijna 80 jaar. De kardinaal was drie weken geleden in het sanatorium opgenomen en geopereerd. De dood kwam na een hartaanval. Kardinaal Innitzer werd op Kerstdag 1875 geboren als enig zoon van een arme arbeider in het Duitsprekende Sudetenland van Tsjechoslowakije. Financiële steun van vrienden, die zijn helder verstand bewon derden stelden hem in staat een studie te beginnen die hem naar de universiteit van Wenen bracht. Hij kreeg zijn graad in de theologie in 1902 en werd in het zelfde jaar tot priester gewijd. Zijn leven was bijna evenzeer gebonden aan het onderwijs als aan de godsdienst. In 1908 trad hij toe tot de theologische faculteit van de univer siteit van Wenen. Na als deken van de theologische faculteit te zijn opgetreden, werd hij in 1928 rector van de gehele uni versiteit. In 1929 werd Innitzer benoemd tot minister van Sociale Zaken in de rechtse coalitie van kanselier Johann Schober, een functie die hij een jaar vervulde. Toen Friedrich kardinaal Piffl in 1932 stierf, volgde Innitzer hem op als aartsbis schop van Wenen. Het volgend jaar werd hij tot kardinaal verheven. Kardinaal In nitzer liet Kerstmis 1933 in alle parochies een herderlijk schrijven bekend maken, waarin de nationaal-socialistische leer krachtig werd veroordeeld. In 1938, toen de Duitse troepen Oostenrijk bezetten, poogde kardinaal Innitzer een compromis te vinden. Het herderlijk schrijven van 1933 werd herroepen en de annexatiè van Oostenrijk goedgekeurd.. Zijn bemidde lingspogingen faalden evenwel. De nazi's hielden hem nauwlettend in het oog. Van 1945 af wijdde de kardinaal zijn krachten aan de reorganisatie van zijn diocees en de wederopbouw van de ver woeste St. Stephanus-kathedraal, die met Kerstmis 1948 weer in gebruik is gesteld. Ook de sociale problemen, die voortsproten uit de aanwezigheid van talrijke „ont heemden", in Oostenrijk, hadden zijn aandacht. Kardinaal Innitzer zal Vrijdag begraven worden in de grafkelder van de Sint Stefa- nus-kathedraal, in de crypte waar tien kardinalen, aartsbisschoppen en bisschop pen van Wenen begraven liggen. De aartsbisschop-coadjutor van Wenen, dr. Franz Jachym, zal tot de benoeming van een nieuwe aartsbisschop aan het hoofd staan van de R.K. kerk in Oostenrijk. Door de dood van kardinaal Innitzer telt het college van kardinalen nog slechts 62 leden, in plaats van 70. TOKIO (United Press). Vandaag zijn op het Japanse ministerie van Buitenland se Zaken onderhandelingen begonnen tus sen Nederland en Japan over een Neder landse eis van 27.500.000 dollar schadever goeding voor 110.000 Nederlandse burgers, die tijdens de tweede wereldoorlog in In- dië door de Japanners werden geïnter neerd. De twee Nederlandse vertegenwoordi gers, baron G. E. van Ittersum en dr. L. G. M. Jacquet, welke laatste vorige week Donderdag uit Amsterdam in Tokio arri veerde, hebben vandaag de Nederlandse eis voorgelegd aan Kohei Teraoka, advi seur van het ministerie van Buitenlandse Zaken voor Europese Aangelegenheden. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand w .5 i 2 TJ- "O o c c a 3.2 3 2 5 L. Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zurich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca zwaar bew. mist nevel nevel mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist zwaar bew. nevel geheel bew. geheel bew. mist mist zwaar bew. regen nevel licht bew. half bew. onbewolkt Neerslag laatste W Z zw O NO NO ONO NO OZO NNO NO a St ll ZE 15 0 21 0 14 0 17 0 20 0 16 0 19 0 22 15 O ONO O N windstil ONO 3 NNO 2 N 3 24 uur. 23 0 14 0 15 0 20 0 16 0 17 0 12 0 15 1 15 0 23 0 23 0 24 0 WEINIG VERANDERING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Vannacht en morgenochtend plaatse lijk mist. Overdag over het algemeen zonnig weer. Overwegend matige Oos telijke wind. Iets lagere temperaturen. 11 October Zon op 6.58 uur. onder 17.59 uur. Maan op 1.48 uur, onder 15.55 uur. Maanstanden 15 Oct. 20.32 uur: Nieuwe maan 24 Oct. 0.04 uur: Eerste kwartier 31 Oct. 7.04 uur: Volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 10 October Hoog water: 10.46 en 23.28 uur. Laag water: 5.50 en 18.25 uur. Dinsdag 11 October Hoog water: 12.12 en uur. Laag water: 7.33 en 19.59 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1