Na zeven Zondagen nog zeer weinig tekening in strijd in hoofdklassen Technisch zwak EDO niet opgewassen tegen SHS: 5-0 Goalgetter Heinen werd andermaal uitgeschakeld, nu tegen Vitesse Schotvaardig Haarlem klasse beter dan ruw ONA: 7-3 Rutten hielp Roda Sport in de laatste minuut aan gelijk spel Oranje-team tegen België Eindhoven en DOS gaven elkaar heel weinig toe Strafsch op-stip lag verkeerd De uitslagen Koelemij beste Haarlemmer IJmuidenaren namen tweemaal voorsprong Zege van RCH op Enschedese Boys Geen geldige goals Veel goed voetbal 33 Spanning RCH bovenaan Nederlandse jeugdploeg tegen Rode Duiveltjes Russische kampioene won van Penny Heemskerk De Harder uitblinker bij Bordeaux Heringa Wathrich Van Braam scoorde twee doelpunten MAANDAG 10 OCTOBER 1955 De ranglijsten in de beide hoofdklassen van het betaalde voetbal geven ook na de zevende wedstrijd-Zondag nog weinig weer van de krachts verhoudingen. Het enige dat duidelijk is dat er slechts een gering aantal clubs is dat beneden de middelmaat blijft en dat de overgrote rest elkaar in krachten weinig of niets toegeeft. Om een voorbeeld te noemen: in de hoofdklasse A is tussen nummer één en nummer veertien van de ranglijst slechts een puntenverschil van vier bij een gelijk aantal gespeelde wed strijden! Het lijkt er dus aardig op dat de competitie van dit seizoen on gemeen interessant zal gaan worden. Eigenaardige uitslagen waren er overigens ook gisteren weer. De nederlaag van Fortuna tegen Limburgia ook al staat die nog niet vast de nederlaag van WV tegen ADO. de overwinning van Vitesse op HVC en de zege van Sittardia op Rapid. De clubs uit deze omgeving brachten het er minder goed af dan verwacht en gehoopt werd Wel wonnen Haarlem en RCH in de eerste klasse, maar daar tegenover stond weer dat Stormvogels tegen Roda Sport niet verder kwam dan een gelijk spel en dat EÏDO een ruime nederlaag leed tegen Scheveningen-Holland Sport, welk resultaat de Haarlemmers op de onder ste plaats deed belanden. Het grote duel in de hoofdklasse A was gisteren de wedstrijd DOSEindhoven, die niet minder dan veertienduizend toeschou wers trok. Het werd een bijzonder aantrek kelijke match, waarbij beide kopploegen elkaar al heel weinig toegaven in tactische en technische gaven. Aanvankelijk was DOS zo veel sterker dat Eindhoven met man en macht verdedigde. Maar hoe gaat dat? Aan de andere kant komt het doel punt. Zo ook hier. Van Rooy was de maker ervan. Ook daarna bleef DOS sterker, maar re sultaat leverde het overwicht niet op aan gezien zowel L. van Tuyl als Tebak bij zonder op dreef waren en anderzijds Lam- roers enkele fraaie kansen om zeep bracht. Het leek er donker voor de thuisclub uit te gaan zien toen Louwers vijf minuten na de rust de stand op twee-nul bracht, maar toen na tien minuten keeper Van Gemert een schot van v. d. Bogert niet goed genoeg verwerkte en Lammers kon intrappen, was het weer een open wedstrijd. Pas vijf mi nuten voor het einde echter kwam de ge lijkmaker. Van der Linden was de ge lukkige. Het duel tussen NAC en Ajax eindigde ook al onbeslist. Er werd één doelpunt ge scoord door Van der Kuil maar dat werd na veel gediscussieer tussen scheids rechter Van Gelder en een grensrechter ge annuleerd. Het was verder een wedstrijd die veel goeds opleverde. De verdedigingen bleven echter overheersen. Aan de ene kant schakelde spil Elzer kanonnier Canjels vol komen uit en aan de andere kant werd de midvoorplaats Michels was verleden week na zijn duels met Terlouw gebles seerd zeer onvoldoende door Den Edel bezet. Deze miste tenminste vijf eenvoudige kansen. In Arnhem kwamen velen naar Heinen kfjken in de wedstrijd VitesseHVC. Wel, andermaal werd de goalgetter uit Spaken burg volkomen uitgeschakeld. Ditmaal door spil Beekman. Na rust speelde Heinen rechtsbuiten en ook daar kon hij vrijwel niets klaar spelen, omdat hij toen de capa bele Heijn als bewaker kreeg. Herklots (ex- HBS), die als amateur in Vitesse speelt, gaf zijn ploeg de leiding, waarna v. d. Horst de stand op twee-nul bracht. Pas daarna kon Koot scoren voor HVC. De stand is nu: Eindhoven 7 4 2 1 10 20-11 N. A. C 7 4 2 1 10 13-11 D. O. S 7 3 3 1 9 23-16 Excelsior 7 4 1 2 9 7-6 Fortuna 7 3 2 2 8 17-9 V. V. V 7 4 0 3 8 12-9 A. D. O 7 3 2 2 8 11-9 Ajax 7 2 4 1 8 10-9 Sparta 7 2 4 1 8 11-10 H. V. C 7 2 3 2 7 14-16 Limburgia 7 3 1 3 7 12-15 N. O. A. D 6 1 4 1 6 11-11 Stormvogels 7 2 2 3 6 15-15 E. B. O. H 7 I 4 2 6 10-11 Vitesse 7 1 2 4 4 10-16 Roda Sport 7 1 2 4 4 11-20 Rigtersbleek 6 1 1 4 3 10-15 Amsterdam 7 1 1 5 3 11-18 In de hoofdklasse B bonden Willem II en Enschedé de strijd met elkaar aan in Til burg. Het werd een zeer fraaie en span nende wedstrijd. Eigenaardig genoeg stond de thuisclub binnen negen minuten al met twee-nul voor door doelpunten van De Wit De competitiewedstrijd in de hoofdklasse A betaald voetbal tussen Limburgia en Fortuna kan nog een verrassende nasleep krijgen. Reglementair is de ontmoeting ge ëindigd in een één-nul overwinning van Limburgia, dank zij het feit, dat doelman Jacobs van Limburgia de bal na een straf schop onberispelijk langs doelman De Munck plaatste. Maar na afloop protesteer de De Munck tegen dit doelpunt, omdat naar zijn mening de witte stip, waar de bal voor de strafschop moet liggen, niet op de juiste afstand zou zijn aangebracht. Officials zijn toen dit protest gaan onder zoeken en daarbij bleek dat de witte stip slechts 9'A meter van de doellijn was ver wijderd en niet elf meter, zoals het volgens do. spelregels behoort. De scheidsrechter besloot toen om de strafschop opnieuw te laten nemen, nu van een punt, dat regle mentair wel op de juiste afstand was aan gebracht. Doelman Jacobs nam de penalty opnieuw en nu ging het schot tegen de lat. De zaak zal voor de protestcommissie worden gebracht en hoewel men niet op de uitspraak van deze commissie kan vooruit lopen is de kans groot, dat de wedstrijd tussen 'Limburgia en Fortuna niet als een zege voor de thuisclub zal worden geboekt, maar dat een verdeling van de punten tus sen beide verenigingen het juiste resul taat is en Brooymans. Toen kwamen de Enschc- dé'ers echter opzetten en na 36 minuten spelen hadden Oonk en Lenstra al weer voor een gelyke stand gezorgd. In de negen voor de rust resterende minuten volgden er echter nog weer twee goals van Willem II. Eerst één van Van Roessel, die enorm op dreef was als teruggetrokken midvoor, en één van Brooymans. Na rust gaven beide clubs elkaar weinig toe. Beide scoorden echter nog één keer. Voges bracht na een blunder van keeper Feijt de stand op vier-drie, waarna De Wit Willem II in veilige haven bracht. Emma-Graafschap was het aanzien nau welijks waard. De vroegere NBVB-club leidde tot vlak voor tijd met één-nul door een doelpunt van Meijers. In de laatste minuut echter kreeg J. v. d. Gijp een fraaie kans om te scoren, maar scheids rechter Formanoy floot die kans echter weg, omdat een Graafschap-speler een overtreding had begaan. Van der Gijp werd daarover bijzonder kwaad. Enkele seconden later maakte spil Jansen hands. En dat werd dé kans voor de vertoornde v. d. Gijp. Hij duwde iedereen rond de bal weg en schoot daarna de bal onnavolgbaar hard in -Excelsior 8 Hoofdklasse A: 8 Roda SportStormvogels 22 8 Limburgia—Fortuna 8 DOSEindhoven 8 Amsterdam- 1 WV—ADO 8 NAC—Ajax 8 SpartaNOAD 8 Vitesse—HVC 8 EBOH—Rigtersbleek 1—0 8 2—2 8 1-2 0—1 0-0; 3—3 2-1 3-2; o Hoofdklasse B: 8 AlkmaarSVV 8 Willem IIEnschedé EmmaDe Graafschap 3 VolewijckersFeijenoord 8 BW—DFC 8 SHS—EDO 3 MW—Elinkwijk 3 PSV—GVAV p SittardiaRapid 3 Eerste klasse A: 8 VelocitasRBC 8 AGOVV—NEC 2—0 8 5—3 8 ï—i 8 s—O 1—3 8 2—2 8 3—2 i; 8 9. 1—1 2—3 8 Enschedese BoysRCH 02 8 De ValkXerxes VeendamHeerenveen PECGo Ahead 3 Eerste klasse B: p Be QuickWagenin-gen 8 LeeuwardenZwolse Boys 8 HaarlemONA 8 Hermes DVSRheden 3 't GooiBaronie 8 LONGA—Blauw Wit 8 HelmondHeracles 0—2 3—3 8 4—3 8 3—2 8 2—2 8 7—3 2—1 8 2—2 8 4—1 2—1 8 ocoyxocayyyyyyooyyxfyyyyyyyyyyyxxyyxoyzzyyyyyyx&yyxx. In de eerste klasse B deed de overwin ning op ONA Haarlem veel goed. Het staat nu tenminste weer in de bovenste helft van de ranglijst met slechts twee punten min der dan De Baronie, dat alleen een wed strijd minder speelde. De stand is hier: Baronie 4 3 1 0 7 10-7 Wageningen 5 3 1 1 7 10-5 Hermes D.V.S. 4 3 0 1 6 9-5 Leeuwarden 5 2 2 1 6 6-3 Helmond 5 2 2 1 6 8-7 Het Gooi 4 2 1 1 5 6-5 Haarlem 5 2 1 2 5 11-11 Zwolse Boys 5 1 3 1 5 4-5 Longa 4 1 2 1 4 8-6 Be Quick 5 2 0 3 4 9-12 Blauw Wit 4 1 1 2 3 6-13 O. N. A 5 1 1 3 3 12-14 Heracles 5 1 0 4 2 8-11 Rheden 4 0 1 3 1 5-8 het net. Waarop het gezicht van de Dordte naar één grijns werd. Bjj VVVADO was veel spanning. Der tien minuten vóór rust werd het enige doelpunt van de wedstrijd gescoord. Rijn vis was de gelukkige maker na een solo- rush. In de tweede helft was VVV wel ster ker, maar het miste alle productiviteit. In de eerste speelhelft had men Klaassens in de voorhoede opgesteld. Het werd een grove mislukking. De overwinning was overigens tenvollc verdiend. Elinkwijk gaat steeds beter voetballen. Dat bleek gisteren weer eens tegen MVV in Maastricht. Na tien minuten scoorde Van Bun uit een strafschop voor de thuis club, maar nog vóór rust was het door Heusting en Pronk twee-één voor de Utrechters. Waarbij niet onvermeld mag blijven dat de bezoekers veel te danken hadden aan keeper Kraak, die in grootse stijl enkele enorm harde en zuivere scho ten van Toennaer en Van Wissen uit zijn doel hield. In de tweede helft waren de Maastrichte naren veel sterker en het werd een ware belegering van Kraak's doel. Goals kwa men er echter niet. Eén minuut voor tijd scoorde zelfs De Jong nog voor Elinkwijk na een misverstand in de achterhoede van MVV. De cornerverhouding in de tweede helft was 111 voor M.V.V De stand is: Willem II 7 6 0 1 12 22-10 Elinkwijk 7 5 1 1 11 17-7 B. V. V 7 4 2 1 10 19-11 Rapid 7 4 1 2 9 17-9 Alkmaar 7 4 1 2 9 10-12 M. V. V 7 4 0 3 8 17-10 S. V. V 7 3 2 2 8 19-12 Enschedé 7 4 0 3 8 25-17 Graafschap 7 3 2 2 8 14-13 Sittardia 7 3 2 2 8 14-14 G. V. A. V 7 3 2 2 8 14-16 Feyenoord 7 2 2 3 6 15-16 D. F. C 7 2 1 4 5 12-15 P. S. V 7 2 1 4 5 13-17 Emma 7 1 2 4 4 11-19 Schev. Holl. Sport 7 1 1 5 3 13-20 Volewijckers 7 1 0 6 2 11-28 E. D. O 7 1 0 6 2 5-22 Door de nederlaag van AGOVV tegen NEC en het gelijke spel van Velocitas tegen RBC kwam RCH na de overwinning op Enschedese Boys op de bovenste plaats in de eerste klasse A. Het aantal tegendoel punten bleef twee, het laagste aantal van alle clubs bjj het betaalde voetbal De stand is: R. C. H 4 3 1 0 7 11-2 Velocitas 6 3 1 2 7 10-9 A. G. O. V. V. 5 3 0 2 6 12-8 P. E. C 5 3 0 2 6 10-10 V. S. V 4 2 1 1 5 7-5 Xerxes 4 2 1 1 5 5-4 Heerenveen 5 2 1 2 5 14-12 R. B. C 5 2 1 2 5 13-13 Go Ahead 5 2 1 2 5 12-12 D. W. S 4 2 0 2 4 10-6 N. E. C 5 2 0 3 4 11-12 De Valk 5 2 0 3 4 8-9 Veendam 4 1 1 2 3 8-15 Enschedese Boys 5 0 0 5 0 6-20 Eén DOS er, drie Eindhovenaren, toch een goal. Lammers links, schiet de bal tussen de benen van F. van Tuyl, rechts, door. Van Gemert en Vlemminx kunnen er niets meer aan doen. De blijdschap, dat ScheveningenHolland Sport de eerste wedstrijd in dit seizoen gewonnen heeft wordt voor de Hagenaars getemperd door het feit, dat de thuisclub nog lang geen redelijk voetbal demonstreerde. Met name niet in de aanval. EDO stelde tegen het defensief vrij goede SHS, waar Landman een met spandoeken om lijste come back vierde, een spel, dat zo armetierig was, waar het constructief voet bal betrof, dat het wel leek alsof hier een ploeg techniekloze voetballers aan het werk was in plaats van een hoofdklasse-team, dat vorige week MVV heeft verslagen. Al spoedig na het begin bleek dat SHS een gewijzigde opstelling had, waarin droeg maar nooit in de aanval verscheen, droeg maar nooi in de aanval verscheen. Zwarts, Kentie en Van Geen bevonden zich voortdurend in de voorhoede, terwijl Clavan en Koers de combinaties opbouw den. Van Geen voldeed als buitenspeler niet al te best. Toch scoorde hij drie maal, maar dit hield echter nauw verband met Boeke- laar, die in de 25-ste en 33-ste minuut hands maakte. Beide keren kogelde Van Geen de strafschop onhoudbaar langs de beste EDO'er, doelman Koelemij. Tot dat moment ging de strijd vrij gelijk De Nederlandse jeugdploeg, die Zaterdag 15 October in Breda tegen de Belgische jeugdploeg speelt (spelers die geboren zijn na 1 September 1935) is als volgt samen gesteld: doel: Van Dijk (Sparta); achter: Van der Veen (Leeuwarden) en De Bruijn (NOAD); midden: Renders (PSV), Kraay (DOS), aanvoerder, en Ter Braak (HRC); voor: Van der Heijden (DOS), N.N., Rutten (Roda Sport), Van Elderen (Willem II) en Corpeleijn (Excelsior). Reserves zijn: Schouten (KFC), Nagte- gaal (DOS), Paauwe (HVC) en Kok (Am sterdam). De rechtsbinnenspeler moet nog nader worden aangewezen. Ondanks de ruime zeven-drie overwin ning, die Haarlem op eigen terrein op ONA behaalde zullen de roodbroeken en de ongeveer negenduizend toeschouwers toch geen al te beste herinneringen aan deze ontmoeting overhouden. Want niet alleen was het spelpeil ver beneden de maat, maar bovendien liet de sfeer binnen de lijnen ook wel het een en ander te wensen. De schuld daarvan lag ongetwijfeld bij de spe lers uit Gouda, die, nadat zij op fortuinlijke wijze met drie-drie de rust waren inge gaan, het kennelijk niet konden verkroppen dat de roodbroeken na de hervatting het klasseverscliil in een serie gave doelpunten tot uitdrukking brachten. Onmiddellijk na het begin toonden de Haarlemse voorhoedespelers met enkele vlotte aanvallen, dat zij er niet over dachten zich door de hardwei'kende ONA-ers de les te laten lezen. Zij bouwden een aantal aan trekkelijke aanvallen op en daarom was het een volkomen verrassing, dat linksbuiten Hersche na acht minuten zijn ploeg de lei ding gaf. Deze speler rende hard achter een ver naar voren gespeelde bal aan en scoorde rustig het eerste doelpunt van deze wed strijd toen De Voogd aarzelde met ingrijpen. Nauwelijks een minuut later was het echter al één-één. Jacob, die naar de rechter hoek- vlag was afgezwenkt, gaf een goede voorzet, Kamperveen miste grandioos, maar Groene- veld maakte geen fout. Haarlem bleef vooral technisch veel ster ker. Boeree en Barends beheersten het middenveld en in de voorhoede waren Groeneveld de beste speler van het veld en Jacob de ONA-verdedigers steeds iets te vlug af. Toch duurde het tot de zes tiende minuut dat er weer een doelpunt kwam. Van Osch besloot een combinatie met Jacob en Flens met een prachtig schot (twee-één). ONA kon daar weinig tegen in brengen. De gasten bleven wel moedig volhouden maar waren zeker niet opgewassen tegen de toch vrij wankele Haarlem-defensie. In de dertigste minuut vergrootte Groeneveld de voorsprong toen hij op de middenvoor plaats de bal kreeg toegespeeld van Van Osch (drie-één) en daarna ging Haarlem het aanmerkelijk kalmer aan doen. Nu was dat niet zo erg, want de voet ballers uit Gouda waren kennelijk met de beste plannen naar de Spaarnestad ver trokken. Na 34 minuten profiteerde A. A. van der Berg op de rechtervleugel van het missen van De Voogd en Kors (drie-twee) en één minuut voor de rust nam de actieve Lingen de bal af van de trage De Voogd en gaf vervolgens ook Snijders geen schijn van kans (drie-drie). Energieker Na de rust pakte Haarlem de zaken weer energieker aan. Er kwamen weer vlotte aanvallen en na negen minuten scoorde Groeneveld zijn derde doelpunt, weer van de middenvoorplaats af (vier-drie). Nau welijks zestig seconden later keurde scheidsrechter Schot een fraai doelpunt van Jacob volkomen ten onrechte af. ONA, kennelijk teleurgesteld door deze achterstand, ging ruwer spelen en boven dien onsportiever, waardoor de Haarlem mers zich even lieten overrompelen. Na zestien minuten herstelden de gastheren zich echter weer toen Jacob na een voorzet van Van Osch doelman Evengroen voor de vijfde keer passeerde. Jacob deed dat in de 25ste en in de veertigste minuut nogmaals en vooral dit laatste doelpunt was een bij zonder staaltje van zelfbeheersing. Vol komen vrij kwam de Haarlem-middenvoor namelijk op Evengroen af. Hij legde ver volgens de bal rustig stil en bracht daama pas de eindstand op zeven-drie. Ruw Er waren nog maar drie minuten te spelen en dat was maar goed ook, want de ONA-spelers gingen hun teleurstelling ai- reageren op hun tegenstanders en op de scheidsrechter, zodat er bij elke over treding enige discussie ontstond, waarbij er bijzonder kwaad gekeken werd en waar bij er zelfs af en toe dreigend met de vuis ten werd gezwaaid. In de stand kwam geen verandering meer. op, maar toen Clavan, die de duels met het oog op Holland-België vermeed, hard en fraai had ingeschoten (drie-nul) ver dween de laatste spanning. Na de rust werd het vrij vervelend. Er werd doelloos getrapt en vrijwel alle com binaties waren onzuiver. Merkwaardig ge noeg was het aan de ijverige, maar tech nisch matig spelende Zwarts te danken, dat de wedstrijd in de slotfase nog enige fleur kreeg. Eerst schoot hij een pass van Van Geen in (vier-nul) en een paar mi nuten later stoof hij op links weg en bood hij via een eindelijk eens goed geplaat ste voorzet Van Geen een kans. Deze maakte daar dankbaar gebruik van en scoorde het vijfde doelpunt. De EDO'ers Bax, Berends en Boekelaar kijken met aandacht toe of de kopbal van Van Geen (tweede van links) doel zal treffen. De bal gaat echter rakelings naast, zodat Koelemij's duik vergeefs is. Bij het uitspelen van de afgebroken partij uit de vierde ronde tussen de Russische kampioene Volpert en onze landgenote Fenny Heemskerk, behaalde de Russin met een schitterend eindspel, waarbij Fenny Heemskerk het haar vaak uiterst moeilijk maakte, de overwinning. De uitslagen van de afgebroken partijen luiden verder: Eerste ronde: Bodo de Moschini (Arg.) Zvorykina (Rusland) 0—1; Chaude de Silan (Frankrijk)Kerstesz (Hong.) V>. Tweede ronde: Bodo de Moschini (Arg.) —Chaude de Silans (Fr.) 01. Vierde ronde: Edith KellerHermann (Oost-Duitsland)—Zvorykina (Rusl.) 1—0. Vijfde ronde: Bodo de Moschini (Arg.) May Karff (V. S.) 01; A. Ivanova (Buig.) Nedeljkovic (Rusland) 10; Chaude de Silans Tr.)Edith KellerHermann (Oost- Duitsland ViVr, Sonja Graf Stevenson (V. S.)Kertesz (Hong.) 10. Na vijf ronden hebben Volpert, Gresser en Lazarevic de leiding met vier punten. Daama volgen Borisenko. Sonja GrafSte venson en Edith KellerHermann met ieder 3'i punt. Fenny Heemskerk deelt met May Karff (V. S.) de 16de en 17de plaats. Beide dames hebben een punt en een afgebroken partij. Tijdens de eerste minuten in de wedstrijd tussen Roda Sport en Stormvogels bleek al, dat de thuisclub een zware dobber zou krij gen aan de stevige en snelle IJmuidenaren, die gedurende de wedstrijd een fenomenaal samenspel en snel positie-kiezen demon streerden. Daartegenover moest Roda Sport het stellen met een groter enthousiasme. Na tien minuten kwamen de gasten het eerst aan succes toe. De keiharde schuiver van Jansen Jr. van de rand van het straf schopgebied af werd buiten bereik van de uitvallende Kerkraadse doelman door de paal gekeerd, waarna de toesnellende linksbinnen. De Boer de terugspringende bal onhoudbaar in de touwen joeg. (Nul één). Roda Sport bleef het antwoord niet schuldig en toen de rappe Essers zich op de linksbuitenplaats losmaakte van Freriks en een hoge voorzet gaf werd de bal door Rutten langs keeper De Graaf ingekopt, doch de lat kwam Stormvogels te hulp. Het was slechts uitstel van executie, want na dat de gasten weer even in de aanval wa ren geweest twee schoten van de ge broeders Jansen werden door de Kerkraad- se doelman uitstekend gestopt. zag Rut ten kans uit een vrije trap de bal door een haag van spelers onhoudbaar voor De Graaf in het net te jagen (éénéén). Tactisch Even zag het er naar uit, dat Roda Sport zou doordrukken, maar het rustsignaal brak dit offensief af. Na de hervatting na men de gastheren opnieuw het initiatief, De Franse eersteklasser Bordeaux waar heen onze landgenoot De Harder pas is teruggekeerd, heeft in een vriendschappe lijke wedstrijd de Duitse club Borussia Neunkirchen met drie-nul verslagen. Bij de rust hadden de Fransen een twee-nul voorsprong. Hoewel hij geen doelpunt maakte, was De Harder de uitblinker in het elftal van Bordeaux. maar het succes kwam plotseling aan de andere kant. Een uittrap van De Graaf be landde bij linksbuiten Snoeks Jr., die tac tisch naar binnen zwenkte en onverwacht van flinke afstand een laag schot, hard en zuiver, afvuurde, dat de Roda Sport-doel- man te machtig was (ééntwee). Even later dacht dezelfde speler een her haling te geven van dit doelpunt, maar nu greep de keeper van de gastheren op tijd in. Het spel ging verrassend snel op en neer en aan beide kanden kregen de doelverde- digers handen vol werk. Het begon er steeds meer naar uit te zien, dat de IJmuidenaren de overwinning mee naar huis zouden ne men. Pas in de laatste minuut kreeg Tho mas nog de kans om een schot te lossen; doelman De Graaf keerde de bal in eerste instantie, maar hij sloeg het leder voor de voeten van Rutten, die zijn vereniging toch nog net aan een gelijkspel hielp (twee twee). ADVERTENTIE HAARLEM ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES cccooccccxx»c«xxxxc:<x>ococcoocodc<xx>oococ<xx)cc<x«ccc<xxx>ococc»o<xocccciooc>ccooccoccoccooccoccocccccoooccccco3cccc (Van onze sportredacteur) DE KEUZECOMMISSIE van de KNVB heeft het Nederlands elftal, dat Zon- e dag 16 October in het Feyenoord-stadion in Rotterdam tegen België speelt, als volgt samengesteld: doel: De Munck (Fortuna); achter: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC); midden: Schaap ('t Gooi) aanvoerder, Van der Hart (Fortuna) en Klaassens (VVV); voor: Bosselaar (Feyenoord), De Bruyckere (Willem II), Appel (Fortuna), Brooymans (Willem II) en Clavan (Scheveningen Holland Sport). Reserves: Feyt (Willem II), Kerkum (Feyenoord), Brusselers (PSV) en Schouten (Feyenoord). Dat de achterhoede en middenlinie herkozen werden is eigenlijk zonder meer logisch. Beide linies zijn op elkaar ingespeeld en voldeden ook in de oefen- ivedstrijd verleden week tegen Fulham, ook al was de tegenstand dan uiterst gering. Accoord dus. Maar wat te zeggen van de voorhoede. Is de samen stelling daarvan niet ietwat inconsequent? Is het nu wel verstandig om de buitenspeler van Fortuna, Appel, als vreemde eend in de bijt op te stellen tussen twee spelers van Willem II? Is van Roessel dan zo enorm slecht dat zijn herverkiezing zonder meer onverantwoord is? Ons dunkt dat de compe titiewedstrijden anders bewezen hebben. Appel een in het buitenland geschoold en gehard speler zou juist naast dat binnentrio van Willem II als rechtsbuiten uiterst nuttig zijn geweest. Zeer waarschijnlijk nuttiger dan de nog ongeroutineerde jonge Bosselaar. Vooral in een wedstrijd tegen de Rode Duivels. Bevredigen kan ons deze voorhoede dan ook niet. JOOOCOOOOOOOCOC Van Braam, die bij RCH tegen de En schedese Boys op de midvoor-plaats stond heeft de Haarlemmers met twee goede doelpunten aan de overwinning geholpen. Dat gebeurde in een wedstrijd, waarin de RCII'ers moeite genoeg hebben gehad met hun tegenstanders, doch waarin het de Haarlemmers niet heeft tegen gezeten. Daar staat echter tegenover, dat de zwakke aan- aanvalslinie van de Enschedé'ers tegen de Haarlemse defensie niet was opgewassen. De ontmoeting werd gekenmerkt door een hoog tempo en RCH begon met een overwicht. Kalter, de rechtsback van de Boys, voorkwam al spoedig een Haarlems doelpunt door de bal uit de doelmond te koppen toen de keeper reeds was gepas seerd. Stopper De Vos was bovendien een ernstig struikelblok voor de voorhoede van de gastheren. Na een half uur behoedde het geluk RCH voor een achterstand. Stuij- venberg scoorde, maar de scheidsrechter had net voor een overtreding van een Haarlemmer gefloten zodat het doelpunt niet doorging. De vrije schop op de rand van het strafschopgebied leverde namelijk niets op voor de Enschedé'ers. Doelman Van der Voort werd even later gepasseerd, maar het schot van Selderhuis Jr. trof de lat. Vijf minuten voor de rust kregen de Haarlemmers een prachtige kans om een voorsprong te nemen. Linksback Schepers van de Boys maakte een fout en Van Braam aarzelde niet om dit met een goed doelpunt af te straffen. Voordeelregel Na de rust heeft de verdediging van RCH zich uit alle macht moeten verzetten tegen een fel aanvallend Boys-elftal, maar de Haarlemmers bleven meester van het terrein en Van der Voort hield zijn doel potdicht. Na ruim een half uur werd het wel duidelijk welk elftal deze wedstrijd zou gaan winnen. Bakker maakte namelijk hands en scheidsrechter Mooren paste nu (overigens terecht) de voordeelregel wél toe. Van Braam kwam vrij te staan en hij bracht RCH met een tweenul voorsprong op winst tegen de zwak schietende Ensche dé'ers.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 5