Verenigde Staten zullen niet eenzijdig ontwapenen Militaire kopstukken van de NAVO worden ongerust Weerbericht Neutraliteit in de practijk een onmogelijkheid Haarlems Dagblad Duitsers komen met kinderen terug uit gevangenschap Minister Dulles sprak tot veteranenlegioen PKI laat proefballon over coalitie op Mijnstaking op Curasao opgeschort Nederlands schip door bemanning verlaten Ontwapeningsneigingen moet blijkbaar de kop worden ingedrukt Het woord is aan Arabisch defensiepact in nieuwe vorm Nieuwe koersdaling in Wall Street Prof. Henri Brugmans onderscheiden Lijfwacht van ex-SS-ers nam vroegere commandant in bescherming Rotterdammer gewond bij vliegtuigramp 4 fi DINSDAG 11 OCTOBER 19 55 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN Masjumi vraagt onderzoek naar communistische intimidatie Bondskanselier Adenauer heeft longontsteking Drie officieren geschorst na relletjes in Rouen Saoedi-Arabië en Irak zouden er buiten blijven Onzekerheid over de toekomst sedert Eisenhower ziek werd Molotov spreekt geruchten over zijn aftreden tegen Weerrapport 70c JAARGANG No 80 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 231 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman 99 MIAMI (Reuter/AFP) „De Verenigde Staten zullen niet ontwapenen, wanneer zij er niet zeker van zijn dat andere mogendheden hetzelfde zullen doen", aldus heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, te Miami in de Amerikaanse staat Florida op een bijeenkomst van het Amerikaanse veteranen- legioen verklaard. De Sovjet-Unie zelf heeft ons in Korea de les geleerd dat ontwapening door één partij geen bijdrage tot het bewaren van de vrede vormt". Dulles voorspelt, dat de wereldmening Sovjet-Rusland zou dwingen zijn greep op Oost-Duitsland te verzwakken en hereniging van Duitsland toe te staan. Hij meent ook dat de Oost-Europese staten op dezelfde wijze eens nationale onaf hankelijkheid zullen verwerven. „De geest van Genève" kan géén aan leiding zijn tot een verflauwen van de ge voelens van vaderlandsliefde, discipline en opoffering. De Russen maken de in druk vriendschappelijk op te treden en zich met alle volken ter wereld te willen verstaan. Mogelijk kennen zij een spreek woord als het onze, dat zegt: „Kunt u hen niet verstaan, sluit u dan bij hen aan". De Russen scheppen als „aansluiters" evenwel nieuwe vraagstukken voor ons en voor henzelf. De volken der com munistische staten verwachten ook iets van de verdraagzaamheid die de Sovjets zo overvloedig buiten hun landsgrenzeu aan de dag leggen. Niemand weet wat het werkelijke doel van de Sovjet-Russische „nieuwe koers" is. De leerstellingen der communistische partij schrijven een tijdelijk samengaan met tegenstanders en een terugtocht voor het ogenblik voor. Het is niet te zeggen, welke richting de Sovjet-Unie uitgaat. Daarom moeten wij rekening houden met tweeërlei mogelijkheden. Geweld Dulles deed verder een beroep op de Chinese communisten af te zien van het. gebruik van geweld, om nationale doel einden te verwezenlijken. Tot nu toe was hun politiek bestaan in hoofdzaak op het zwaard gevestigd. Zij zijn door een ge welddadige omwenteling aan de macht gekomen. Zij vielen Korea binnen, om de DJAKARTA (Un. Press) De Indonesi sche communistische partij heeft een lans gebroken voor oprichting van een coalitie regering, geleid door de PNI (nationalisten) en de Mohammedanen, met deelneming van de communisten en andere partijen. Zulk een kabinet, dat een anti-koloniale politiek zou voeren, zou de „meest acceptabele" regering zijn. Alle krachten van het volk zouden gericht kunnen worden op bestrij ding van onze vijanden van buitenaf en op de binnenlandse opbouw," aldus de PNI. Bevoegde waarnemers geloven niet aan communistische deelneming aan het kabi net dat gevormd zal worden als resultaat der verkiezingen. Zij zien de communisti sche verklaring als een verhulde uitnodi ging aan de PNI en de Nahdatul Ulama (orthodoxe moslems) om een kabinet te vormen dat de communisten in het parle ment zouden steunen zonder deelneming aan het kabinet. Volgens de telling die United Press bij houdt, is de stand der verkiezingen: PKI 7.558.044, Masjumi 7.167.418, Nahdatul Ula ma 6.463.362, PKI 5.894.872. Deze cijfers hebben betrekking op meer dan 60.000 van de 80.000 stembureaux. Natsir, de voorzitter van de Masjumi, heeft de PKI ervan beschuldigd, dat zij gedurende de verkiezingen in vele gebieden de kiezers geïntimideerd heeft. Hij zei, dat in een gebied in midden-Sumatra zestig duizend kiesgerechtigden niet ter stembus gingen, omdat zij represailles vreesden, in dien zij niet voor de communisten stemden. Onafgeschoten stemhokjes in de open lucht maakte de vrees van de mensen, dat de stemming niet werkelijk geheim was, ster- ker.In sommige hokjes maakte de afmeting van het stembiljet het. mogelijk voor ande ren, om te zien, welke partijsymbool een kiezer doorprikte. Natsir zei, dat hij de regering zou verzoeken een onderzoek in te stellen. BONN (United Press) Bondskanselier Adenauer van West-Duitsland heeft long- onsteking, zo is vandaag officieel bekend gemaakt. Het medisch bulletin, het eerste dat officieel is uitgegeven sedert de 79-jarige kanselier Vrijdag ziek is geworden, luidde: De koortsige bronchitis van de kanselier werd gecompliceerd door een lichte long ontsteking (bronchiale pneumonie). Deze is aan het afnemen. De koorts is gezakt. De kanselier moet ten minste nog een week het bed houden. Het bulletin was ondertekend door prof. dr. Martini en dr. Bebber-Buch, die de kanselier vanochtend onderzocht hebben. Martini is hoofdgeneesheer van de kliniek van de universiteit van Bonn en een van Duitslands bekendste specialisten voor in wendige ziekten. Hij is al enige jaren Adenauer's voornaamste medische advi seur. Dr. Bebber-Buch is de huisdokter van de familie Adenauer. Autoriteiten in Bonn zeggen dat er geen reden tot ongerustheid bestaat. UNO strijdkrachten te bestrijden. Zij heb ben Tibet met geweld bezet. Wellicht beginnen zij in te zien, dat het blijven ge bruiken van geweld tot een ramp moet leiden", aldus Dulles. Overheersing Minister Dulles verwierp de „neutrali teitspolitiek", die de Sovjet-Unie voor andere landen bepleit en verdedigde de politiek der Verenigde Staten, die met „44 vrije staten belangengemeenschap pen ter verzekering der wederzijdse vei ligheid hebben aangegaan". „De Sovjet-leiders vinden dat een „ge vaarlijke ontwikkeling". Zij bepleitten voor anderen „afzijdigheid". Doch de Sovjet-Russische heersers passen in de praktijk voor hun eigen rijk iets heel an ders toe, dan zij voor anderen propageren. De Unie van Socialistische Sovjet-Repu blieken is onderverdeeld in zestien „re publieken", waarvan er verscheidene eens onafhankelijke staten waren. Verscheide ne andere landen worden, geheel of ge deeltelijk, hetzij door de greep der com munistische partij, hetzij door toedoen van het Rode leger, binnen het Sovjet blok gehouden. Tenslotte wordt er nauw samengewerkt met communistisch China, dat op zijn beurt verscheidene andere landen geheel of gedeeltelijk over- De staking bij de Curagaose Mijnmaat- schappij die dreigde op het moment dat dé door de regering ingestelde „afkoelings periode" van dertig dagen ten einde liep, is voorlopig opgeschort. In een officiële ver klaring van United Miners Union of Cura- gao wordt gezegd dat na langdurig en wel overwogen beraadslagingen besloten is niet te staken. De Union, zo heet het verder, is tot deze conclusie gekomen, omdat zij overtuigd is van haar grote verantwoorde lijkheid en hoopt dat de komst van de pre sident-commissaris de heer Termeulen, naar Curagao alsnog tot een vergelijk tus sen de partijen zal leiden. Er is reden om aan te nemen dat een op lossing van het conflict in gunstige zin mo gelijk is, waardoor dan tevens een eind zal komen aan de opwinding die met de ge boorte der vakverenigingen in de Neder landse Antillen gepaard ging. heerst. Het Sovjet-blok omvat negenhon derd millioen mensen, die ruim twintig oorspronkelijk nationale groepen omvat ten. De Verenigde Staten geloven niet, dat het heden ten dage in de praktijk moge lijk is neutraal te blijven. Neutraliteit is, enkele uitzonderingsgevallen niet mede- gerekend, een verouderd begrip. Afzij digheid voor de staten zou thans hetzelfde zijn als de toestand, die zich zou voor doen, indien elke gemeenschap zou be sluiten de politie op te heffen en het aan de burgers zelf zou worden overgelaten hun huis met eigen vuurwapenen te ver dedigen", aldus besloot Dulles zijn toe spraak. Het Britse schip „Vestra" heeft Maan dagavond in het Skagerrak de uit vijf leden bestaande bemanning van het Nederlandse schip „Moster" uit Rotterdam aan boord genomen. De „Moster" was zinkende, toen de bemanning het schip verliet.De „Vestra" heeft koers gezet naar Skagen (Denemar ken) om de schipbreukelingen af te zetten. De „Moster" was op weg naar Rotterdam. Vandaag zullen pogingen worden gedaan de „Moster" te bergen. Vanuit de marinebasis Frederikshaven is een kotter uitgezonden om de scheepvaart in het drukke vaarwater te waarschuwen. De bergingsmaatschappij Svitzer heeft de sleepboot Jason uitgezonden om te trachten de ontredderde coaster te bergen. PARIJS (Reuter). De opstootjes van vorige week te Rouen hebben tot gevolg gehad dat een generaal van zijn bevel is ontheven en dat twee kolonels in hechte nis zijn genomen. De namen van de offi cieren werden niet bekend gemaakt. Een onderzoek heeft aangetoond, dat er in zekere kringen sprake is geweest van on achtzaamheid. De betrokken generaal was verantwoordelijk voor het militaire dis trict Rouen, met inbegrip van de kazerne waar vijfhonderd reservisten hebben be toogd. Proteststaking Franse winkeliers en gérants zijn Maan dag ln vele delen van Marokko in staking gegaan als protest tegen het hervormings plan voor het protectoraat. De staking was te Casablanca, Meknes en Fez algemeen, maar in de regeringszetel Rabat waren slechts enkele winkels dicht. In Casablanca werden Maandag twee aanslagen gepleegd. Een gepensionneerde Marokkaanse van politie werd door een revolverschot gedood en een bom ontplofte in een kantoorgebouw. De beweging voor Frankrijks aanwezigheid in Marokko heeft Maandag getracht een massale bijeenkomst te Casablanca te houden tegen de verzoe ningspolitiek van de Franse regering. Het aantal deelnemers aan de bijeenkomst was echter gering. De militaire operaties in het Rifgebied vinden normaal voortgang. De Fransen verloren Zondag en Maandag elf man aan doden. Van onze correspondent in Parijs) De 15 ministers van Defensie der Noord- Atlantische Verdrags Organisatie z(jn van gisteren af in het Parfjse Palais Chaillot bijeen om de jaarlijkse NAVO-conferentie in December, waarbij zeker hun collega's van Buitenlandse Zaken wel weer het hoogste woord zullen voeren, voor te be reiden. Het is de eerste maal sinds 1949, dat de ministers van Defensie, die tot en met morgen bijeen zullen blijven, in eigen kring kunnen beraadslagen. Het ligt daarom wel enigszins voor de hand dat ze de wereldproblemen vooral van de militaire kant benaderen en zo is er dan gisteren al veel meer over bewapening gepraat dan over ontwapening en ontspan ning, onderwerpen, waarmede de laatste maanden, zoals men weet, de diplomaten en de ministers van Buitenlandse Zaken zich vooral bezig houden. Overigens wordt gelijktijdig met de NAVO-conferentie aan de Quai d'Orsay de ontmoeting van de vier ministers van Bui tenlandse Zaken te Genève door de Weste lijke experts voorbereid. In het Palais Chaillot hebben de Engelse generaal Sir John Whiteley, die president is van het permanente comité van de NAVO staf-chefs, en de Amerikaanse ad miraal Wright, de commandant der Atlan tische zeevloot, beiden direct al met klem gewezen op het overwicht in bewapening, waarover de Sovjets, in verhouding met het Westen, nog altijd beschikken. „Rusland", zo onthulde Wright, „staat met zijn onder- zeevloot nog steeds op de eerste plaats, ter wijl zij, wat de omvang der normale zee macht betreft, alleen door Amerika wordt overtroffen." Sir John Whiteley waarschuwde van zijn kant tegen overschatting van recente Rus sische maatregelen, waardoor ruim een half millioen soldaten werden gedemobiliseerd. Hij zeide zelfs dat de bedreiging van het Sovjet-blok nooit zo groot was geweest als vandaag. Dat de Russen op een oorlog aan zouden sturen, is op de conferentie intussen niet beweerd. Men heeft, schijnt het, alleen nog maals met nieuwe kracht de bekende NAVO-these willen onderstrepen, dat het Russische gevaar alleen bedwongen kan worden indien het Westen een overeen komstige militaire macht bezit, en verder dat het daarom levensgevaarlijk zou zijn wanneer van onze kant wij onze inspan ningen zouden laten verslappen. Zo zal zeker het Engelse voornemen ter sprake komen om vóór 1958 100.000 man uit het leger te ontslaan. In militaire NAVO- kringen is men ongerust dat dit voorbeeld door andere landen zou kunnen worden na gevolgd en dat zal generaal Gruenther, die vandaag de vijftien ministers op zyn hoofd kwartier ontvangt, hen zeker nog wel eens onder ogen brengen. Een andere kwestie, die op de agenda stond, en die gisteren al even werd bespro ken, betreft de Franse troepenverplaatsin gen van Europa naar Noord-Afrika. De helft van het Franse leger ongeveer is nu al naar Marokko en Algerije gezonden en daardoor werd uiteraard het verdedigings systeem in Europa aanzienlijk verzwakt. Frankrijks nieuwe minister van Oorlog, generaal Billotte, heeft getracht zijn colle ga's gerust te stellen met de mededeling dat hij nog over 400.000 manschappen be schikt, die op ieder moment binnen zeer korte tijd gevechtsklaar gemaakt kunnen worden. Van die reserve, die uit de drie laatste lichtingen bestaat, werden tot dus verre, zo zeide generaal Billotte, nog maar 70.000 man gemobiliseerd. Bovendien heeft Billotte, die juist terugkwam van een in spectiereis door Marokko, de Franse opvat ting verdedigd dat Noord-Afrika tot de NAVO-veiligheidszóne behoort, zodat de Franse maatregelen op clit punt in het be lang van de gehele Atlantische gemeen schap waren genomen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Remy Montalee: In de liefde is elke capitulatie een overwinning. De aanblik van deze met glasscherven en stukgeslagen flessen overdekte rijbaan zal menige automobilist de haren ten berge doen rijzén. De chauffeur van de vrachtwagen op de achtergrond schrikt er niet voor terug. Om de kwaliteit van de door haar vervaardigde autobanden te onderzoeken, heeft een Amerikaanse fabriek bij Lancaster in Californië de weg speciaal laten „aanleggen"De vrachtauto rijdt er proef. De banden zijn uitgerust met buigzame stalen draden. Geen ging er lek. BEIROET (AFP). In Libanese kringen te Beiroet verluidt, dat Syrië en de Liba non op een ministers-conferentie van de Arabische landen te Caïro, een nieuw de fensieverdrag hebben voorgesteld, dat de landen die gemeenschappelijke grenzen I met Israel hebben, moet omvatten. In dit verdrag wordt onder meer bepaald, dat „iedere Israëlische aggressie" jegens een der ondertekenaars automatisch het in grijpen van de andere landen tot gevolg zal hebben. Saoedi-Arabië en Irak nemen niet aan het verdrag deel, daar zij niet aan Israel grenzen. Het nieuwe verdrag heeft geen anti-Iraaks karakter, zoals het geval was met het verdrag, dat Egypte, Syrië en Saoedi-Arabië uit reactie tegen het Turks-Iraakse pact hadden willen aan gaan. Steun CAÏRO (AFP). De Sovjet-Unie is be reid alle Arabische landen technische en economische steun te geven, aldus heeft de Sovjet-ambassadeur in Egypte, Solod, te Caïro meegedeeld. De Sovjet-Unie is ook van plan de culturele betrekkingen met de Arabische landen te versterken door uitwisseling van missies. Een groep dan sers, musici en zangers bevindt zich reeds in Egypte. De regeringen van Libye en de Sovjet- Unie zijn overeengekomen diplomatieke betrekkingen aan te knopen, aldus heeft premier Ben Halim te Caïro meegedeeld. Saoedi-Arabië zal wapens kopen van Tsjechoslowakije op dezelfde „commer ciële" voorwaarden als Egypte, zo ver neemt U.P. uit de naaste omgeving van de Saoedi-Arabische minister van Buiten landse Zaken, kroonprins Feisal. NEW YORK (Reuter) Voor de derde achtereenvolgende Maandag na de ziekte van President Eisenhower gaf de New Yorkse effectenbeurs een koersdaling te zien. De noteringen der meest op de voor grond tredende fondsen daalden met een tot zes dollar per aandeel. Voor enkele van de grotere fondsen bedroeg de daling on geveer tien dollar per aandeel. De waardevermindering van alle op de New Yorkse beurs genoteerde fondsen wordt geraamd op ongeveer vijf milliard dollar. Daarmede kwam het geraamde to taal der waardevermindering, sedert de markt voor het eerst op 26 September op het nieuws van de ziekte van de president reageerde, op negentien milliard dollar. Deskundige makelaars verklaarden, dat er Maandag geen bepaalde berichten wa ren, die aanleiding tot de verkopen had den kunnen geven, doch dat de achter grond van onzekerheid, die sedert Eisen howers ziekte ontstond, voortduurt. DENVER (Reuter) Het zal nog wel vier tot vijf weken duren voor president Eisenhower het ziekenhuis in Colorado kan verlaten en voor 1 Januari zal hij wel niet in staat zijn zijn werkzaamheden in Washington te hervatten, aldus heeft dr. White, de hartspecialist uit Boston, die Eisenhower in Denver behandelt, verklaard. Dr. White zei, dat nog niemand kan voor spellen of Eisenhower lichamelijk in staat zal zijn zich volgend jaar opnieuw beschik baar te stellen voor het presidentschap, aangezien het nog te vroeg is om met ze kerheid te kunnen zeggen of de president geheel zal herstellen. Volgens dr. White worden er geen com plicaties meer verwacht. Eisenhower heeft de dokters gevraagd geen haast te maken met de behandeling, die voor de komende week, de derde week van Eisenhowers ziekte, nog rust voorschrijft. Vandaag mag de president een kwartier met minister Dulles confereren. Staatszaken Vice-president Nixon heeft Zondag be sprekingen met de president gevoerd. Na zijn tweede bezoek verklaarde Nixon dat een schema is opgesteld voor bezoeken van ministers en hoge ambtenaren aan de pre sident. Volgens Nixon hadden de dokters plannen om Eisenhower in de komende weken een aandeel in staatszaken te geven goedgekeurd. Nixon, heeft zijn reis naar het Midden-Oosten uitgesteld omdat hij in Washington moeilijk gemist kan worden. Gezond LONDEN (Reuter) Britse beleggers kochten gisteren goudgerande of staats obligaties. Zij beoordelen de gezondheid van de nationale economie klaarblijkelijk gunstig. Op de Londense effectenbeurs steeg de koers van de 3J/2 percent conver sielening met bijna 2 percent, en die van de oorlogslening met 1% percent. De aan delenkoersen voor industrieën die thans een groter deel van haar productie naai de exportmarkten zenden, waar de winst marges kleiner zijn dan in het binnenland, hadden neiging tot dalen. Aan professor Henri Brugmans, rector van het Europees College, is Maandag te Parijs het ridderkruis van het Legioen van Eer uitgereikt. FRIEDLAND (Reuter) Vanmorgen is een groep van 27 krijgsgevangenen uit de Sovjet-Unie uit Frankfort a/d Oder in West-Berlijn aangekomen, onder wie drie vrouwen en twee kinderen. Op het station te Herleshausen arriveerde een tweede grote groep Duitse krijgsgevangenen onder wie vijftig vrouwen, van wie enkelen kin deren bij zich hebben, die tijdens de gevan genschap zijn geboren. De meesten dezer vrouwen waren tot langdurige gevangenis straffen veroordeeld op beschuldiging van spionnage. In de oorlog hebben zij dienst gedaan bij het Rode Kruis, de verbindings diensten en andere hulpdiensten. Enigen van hen zijn tijdens de gevangenschap in het geheim gehuwd. De meesten van de vandaag aangekomenen zijn door Russische rechtbanken in Duitsland veroordeeld. In de nacht van Maandag op Dinsdag kwam een groep van 31 krijgsgevangenen in het doorgangskamp te Friedland aan. Bij de groep bevonden zich 22 generaals, onder wie de vroegere commandant van de S.S.-lijfwacht van Hitier, luitenant-gene raal Rattenhuber, die vertelde in de nacht van 30 April op 1 Mei 1945 in de bunker van de kanselarij te Berlijn te zijn gewekt door een van zijn soldaten, die hem mee- De Rotterdamse zakenman A. Vermeiden is licht gewond bij het neerstorten van een Joegoslavisch vliegtuig dat van Belgrado op weg was naar Londen. Het toestel vloog in een dichte mist tegen de Kahlenberg toen het op het vliegveld Schwechat zou gaan landen. De ramp gebeurde Maandag middag om 4 uur Nederlandse tijd. Zeven personen werden gedood en tweeëntwintig gewond. De Nederlandse zakenman Vermeiden heeft verwondingen opgelopen aan hoofd en gezicht en zijn ogen waren opgezwollen. De doktoren hebben echter medegedeeld dat er geen gevaar bestaat dat hij het licht in zijn ogen verliezen zal. MOSKOU (Reuter/UP) De Russische minister van Buitenlandse Zaken Molotov heeft op een receptie in antwoord op vra gen van buitenlandse correspondenten ver klaard, dat er geen sprake van aftreden is. De vraag werd gesteld naar aanleiding van het artikel van Molotov in het blad Communist, waarin hij „een ideologische fout" toegeeft. In antwoord op de vraag waarom de brief geschreven werd acht maanden na zijn rede, antwoordde Molotov: „Er is geen reden voor haast. Wij maken alleen haast als het nodig is en wij doen kalm aan als er voldoende tijd is". Molotov hield de republikeinse afgevaar digde van het Amerikaanse Huis Wolver- ton, die alleen met tomatensap wilde klin ken, („Wijn leidt tot dronkenschap") het volgende voor: „Wijn berooft de mens niet van zijn soberheid. Zij vloeit naar twee kanten van het lichaam en houdt dit in evenwicht", deelde dat Hitier zich van het leven had beroofd. Toen een verslaggever nog aandrong op een verduidelijking, kwam een van de vroegere leden van de S.S.-lijfwacht tus senbeide en voegde hem toe: „Maak snel dat je wegkomt of ik verbrand je papie ren." Rattenhuber werd begroet door een groep grimmige vroegere S.S.'ers, die hem bij de verslaggevers vandaan haalden en op bier tracteerden. Naar huis Tot dusverre is nog geen zware oorlogs misdadiger teruggekeerd. Van de 749 oor logsmisdadigers zullen er 170 aan de Oost- Duitse autoriteiten worden overgeleverd. Degenen die aan de West-Duitse autoritei ten worden overgedragen, mogen naar huis terugkeren, totdat de Russische autoriteiten bewijzen van hun schuld hebben overge legd. Daarna zal worden beslist of zij vol gens de Duitse wetgeving voor berechting in aanmerking komen. (van hedenmorgen 7 nur) weers- toestand Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Mallorca zwaar bew. nevel geheel bew. mist mist mist nevel onbewolkt mist regen nevel nevel zwaar bew. nevel nevel mist nevel nevel half bew. zwaar bew. Ir U ZW 4 Z 7 OZO 7 OZO 2 windstil NNO 2 O 3 NNO 1 windstil NW 4 NNW 1 windstil OZO 1 O 3 NO 2 windstil windstil windstil O 1 ZW 2 SE S ga zs 8 0 16 0 15 0 16 0 20 0 16 0 17 0 22 0 14 0,1 20 1 11 0 14 0 13 1 13 0 18 0 15 0 14 6 20 0 21 5 23 0 Neerslag laatste 24 uur. COOOCXXXXXXXXXXXX"OOrCCO">COC< xxococxx xxxx joocoocoa NEVELIG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: In de nacht en ochtend op vele plaat sen mist. Daarna over het algemeen zonnig weer. Overwegend zwakke wind uit Zuidelijke richtingen. Dezelf de of iets lagere temperaturen. Maanstanden 15 Oct. 20.32 uur: Nieuwe maan 24 Oct. 0.04 uur: Eerste kwartier 31 Oct. 7.04 uur: Volle maan 12 October Zon op 7.00 uur, onder 17.57 uur. Maan op 3.05 uur, onder 16.15 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 11 October Hoog water: 12.12 en uur. Laag water: 7.33 en 19.59 uur. Woensdag 12 October Hoog water: 0.43 en 13.19 uur. Laag water: 8.49 en 21.06 uur. (XY*rY/VYW

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1