AUTO- en MOTORRIJLES Autorijschool Succes Kerkdiensten i/WWABM/U/S Kennemer Lantaarn Twee maal veertig jaren wellen -(en weëen) Beverwijk ILVT zoekt vervangende grond in Drente Gemengde avond met veel goede muziek Old Clothes New L0ENDEBSL00T ZATERDAG 22 OCTOBER 1955 IJmond-consequenties werden op de keper beschouwd VJS in het jeugdhuis Het onderzoek in de Zeister moordzaak DRY CLEANING ONLY Burgerlijke Stand van Beverwijk Zwemdiploma voor IJRB- en WRB-jeugd voor de betere en exclusieve wolsoorten en voor de bekende vasana-kousen Wij openen Woensdag 26 Oct. 's middags 5 uur K inderdiensten Agenda voor Beverwijk t i „Aida" (Thalia, Maandag t/m. Woens dag) probeert het mid den te houden tussen opera en film, maar stak daarbij enige ma len twee benen in één Scène uit de breed- opgezette opera-film „Aida", die de nieu we week het linnen venster van „Thalia" velt. kous, hetgeen wat on gemakkelijk aandoet. Niettemin zal de lief hebber zijn genoegen beleven van Verdi's volmaakte muziek, die haar deel kreeg bij het samenstellen van de rolprent. „De bruggen bij Toko-Ri" (Thalia, Vrijdag t/m. Maandag). James Mitche- ner's boek, over de US-navy, gebouwd rond een raid op een Koreaans knoop punt, is in deze, onder de oorlogsfilms bepaald niet de slechtste, filmschets raak getroffen: de droge, knapperige stijl van de schrijver werd in felle beelden ver taald en al is de dialoog dan beslist niet de sterkste kant van het verhaal gewor den (ook Mitchener schoot daarin wel eens tekort, hoewel hij niettemin de Pu- litzer-prijs won met dit harde document) de verfilming heeft niettemin de harde strijd van de Amerikaanse marine op ver geten posten voortreffelijk getypeerd. De bitterheid harer scènes is daardoor eer der anti-oorlogspropaganda geworden dan verheerlijking der marine-helden. En dat maakt de film in wezen sympathiek. „Happy Landing" draait in de Zondag- matinée en Martin en Lewis zorgen voor een paar uur kostelijk vermaak. „De piraten van Monterey". (Rex, Dinsdag en Woensdag) is één dier dertien uit het dozijn, waarin een gezellige robber wordt gevochten, mooie meisjes zich on der de hoede van appetijtelijke heren stellen en de ridderlijkheid het prompt wint van de laagheid der piraten. Hoewel, daar ook wel aardige kerels onder zijn volgens het befaamde systeem van de ruwe bolster en de blanke pit. „Het zwarte schild" (Luxor Thea ter, Vrijdag t/m Maandag) Een breed- scberm-technicolor die op treffende wijze illustreert dat het leven ook in die goeie oude tijd allerminst een pretje was. Zeker niet de romantische riddertijd, toen men, bij gebrek aan atoomenergie en buskruit, elkaar met knotsen, lansen en strijdbijlen te lijf ging en hoe! De edelen uit het veertiende-eeuwse Engeland bijvoorbeeld (rond wie zich dit filmspektakel afspeelt) slapen bij wijze van spreken met het zwaard onder hun hoofdkussen en ook de lagere standen schijnen weinig anders te doen te hebben dan conspireren en bloedvergieten. De troon van Henry IV wordt voort durend bedreigd door een ambitieuze graaf Alban en bijna zou deze in zijn snode opzet zijn geslaagd wanneer niet een boe renzoon (die zich later natuurlijk ook als een ondergestoken edelman ontpopt) daar op het nippertje een stok voor gestoken had. Veel égards voor de geschiedenis toont het scenario niet maar de rijke mon tage „authentieke" steekspelen, spec taculaire tweegevechten van zwaar-ge- hamaste ridders en zelfs complete Middel eeuwse veldslagen maken de film als schouwspel alleszins de moeite waard. „Tanganyika" (Luxor, Dinsdag en Woensdag) Een wegens moord gezochte ADVERTENTIE Wij lessen uitsluitend met de nieuwste Taunus 1955 Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde instructeurs Verkeerstheorie Technische lessen ZEEWEG 275 - TELEFOON 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 LUXE VERHUUR Dat het IJmond-plan met zijn vaak bit tere consequenties steeds leeft vooral in de harten van boeren en tuinders is Don derdagavond op overduidelijke wijze ge bleken, toen de Heemskerkse afdeling van de LTB in zaal Nijman een bijeenkomst hield. Wethouder W. Vessies van Bever wijk heeft hier gesproken over het plan IJmond-Noord en de mogelijke gevolgen voor boeren en tuinders. De heer Vessies ging allereerst terug in de geschiedenis en hij stelde vast dat reeds tachtig jaar geleden grondonteigening in deze omgeving werd toegepast, zij het op bescheiden schaal. De heer Vessies raadde de aanwezigen aan indien hun grond met onteigening wordt bedreigd, tijdig contact op te nemen met het gemeentebestuur. Hij roemde de werkwijze van het Intercommunaal Li chaam Vervangende Tuinbouwgronden, dat erin is geslaagd reeds enkele tuinders aan een nieuw bedrijf te helpen. Het is echter nog even afwachten maar men zit niet stil. In de Noord-Oostpolder zijn nog wel mogelijkheden en ook in Drente zijn nog enige mooie bedrijven te scheppen. Spreker betreurde het dat er ondanks dit, mensen die met hart en ziel tuinder zijn, naar de Hoogovens zullen moeten gaan. Na afloop werden nog vele vragen ge steld. blanke vlucht naar Tanganyika, waar hij negerstammen ophitst tot moord en razer nij. Een houthakker bindt de strijd aan, ge assisteerd door twee slachtoffers van de benden: een tourist (die later een broer van de moordenaar blijkt te zijn) en een vrouw, die een nichtje en een neefje onder haar hoede heeft. De moordenaar sterft aan het eind van de film, na nog zijn broer doodge schoten te hebben. De houthakker beleeft het eind van de film met de vrouw liefheb bend in zijn armen. Tussen begin en eind wordt de bezoekers niets onthouden wat vier blanken zoal in het spannende oerwoud mee dienen te maken, wil het thema „uitgediept" zijn. De film is spannend en in kleuren. N. Zondagmiddag draait in L u x o r: „Walk ing my baby back home" met „Het zwarte schild". „Tussen hemel en aarde" (Kenne- m er-theater, Vrijdag t/m. Maandag). Deze fascinerende documentaire over de Amerikaanse luchtmacht geeft wel een verbijsterend idee over de gevleugelde kracht van oom Sam. Het is allemaal bij zonder knap op het celluloid gebracht, maar bij al dit boeiende gedaver bekruipt de nietige West-Europeaan het onbehaag lijke gevoel, dat dit glimmende speelgoed voor ferme, frisse jongens toch wel wat negatief is. De tweede helft van de nieuwe speelweek wordt gevuld met „Meisjes van de kouse band", een vrolijke comedie met frisse hu mor. In de Zondagmatinée draait Disney's „Assepoester", die ook Woensdagmiddag wordt vertoond. „Prinses van de Nijl" (W. B.-t h e a t e r, Vrijdag t/mMaandag) Prinses Shalimar van Egypte verlaat af en toe haar paleis orn als danseres in een kroeg op te treden; Bedoeïnen zorgen echter voor heel wat moeilijkheden, waarbij de prinses, die de „Prinses van de Nijl" genoemd wordt de hoofdrol vervult. Vechtpartijen in de stad, in het paleis en in het water zijn aan de orde van de dag en liefhebbers van derge lijke scènes kunnen hun hart ophalen. De- bra Paget, Jeffrey Hunter en Michael Ren- nie vervullen de belangrijkste rollen. Zondagmiddag worden vertoond „Grof geschut" en „Vliegende vaandels". De Velser Jazz Society heeft Vrijdag avond in de reeks harer concerten een aan tal orkestjes laten optreden in het Her vormd Jeugdgebouw, waarbij zij weer het genoegen smaakte de zaal redelijk bezet te zien. De sterren van de avond waren de leden van het Haarlemse bandje „Dia monds", die ondanks de invaller op de drums tot opmerkelijke prestaties kwamen: Kees Smal liet een bijzonder smaakvolle trompetpartij horen en qua homogeniteit waren bijvoorbeeld Small Hotel en The Man I love bijzonder prettige nummers. Het trio Anne van der Harst, dat ver volgens het podium bezette heeft eveneens een tevreden auditorium gekregen: de pia nobezetting deed af en toe aan Ave Gard ner denken en dit drietal jongelui kwam tot enige prima nummers, wat van „The Down Home Jazz Band" uit Amsterdam, die de City Jazzband moest vervangen, eveneens gezegd kon worden. Het zange resje bleek over voldoende talenten te be schikken om haar vocale medewerking aanvaardbaar te maken, hetgeen in „No- body knows You" overduidelijk bleek. In oude stijl speelde een session met de haast feilloze Haagse trompettist Van dér Lek, terwijl de clarinet bij de jeugdige Hal- sema eveneens in vertrouwde vingers was. Ter afwisseling volgde daarop een session in moderne stijl met Kees Smal achter de piano. Opvallend was de opvatting, die de saxofonist Jan Mulder huldigde: zijn in dringende muzikaliteit deed af en toe den ken aan de manier van Lee Konitz. De vo cale steun van An van Dijk wex-d uiteraard zeer gewaardeerd al bleef haar stemmetje wat beneden de maat. Tenslotte hebben de Diamonds enige bij zondere arrangementen ten beste gegeven, waarbij Kees Smal zijn pianokruk vaarwel zei en de Velsense jazz-liefhebbers onthaal de op de klank van een ventieltrombone, die hij als enige in Nederland op voortref felijke wijze bespeelt. De Zeister politie onderzoekt momenteel door wie de op Woensdag 12 October ge wurgde mej. Van Soest bq de autobus van de N.B.M. die zü kort voor haar dood ver liet, gegroet werd. Het was een ongeveer 28-jarige man. Het zou kunnen zyn dat hiermee een nieuw spoor aanwezig is dat kan leiden tot opsporing van de aanrander. In verband met het onderzoek verzoekt de afdeling recherche van de Zeister politie alle inzittenden van de NBM-bus, lijn 18, die op Woensdag 12 October te 19.26 uur van het station Amersfoort vertrok, en die om 19.54 uur aan het station Zeist arri veerde, zich met de recherche in verbin ding te stellen. De man, ongeveer 28 jaar oud, had een nette verschijning en een lang en breed postuur. Hij was gekleed in een lichte regenjas. Het is mogelijk dat hij een ken nis was van mej. Van Soest. Hij wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk met de afdeling recherche van de Zeister politie in verbinding te stellen. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 GEBOORTEN: Elisabeth T. d.v. W. Fuhring en E. J. C. Dingjan; Nicolaas A. z.v. P. Lensen en M. A. Pirovano; Veronica M. d.v. T. Groen en M. M. Konijn; Maria L A. d.v. L. J. Alders en G. M. van Bug- genum; Everdina J. C. d.v. A. J. C. Koning en A. E. Pepping; Catharina A. C. d.v. M. F. Groenland en C. Stengs; Hubertus L. H. z.v. J. E. H. van Vliet en A. H. Oosterom; Elisabeth F. M. d.v. J. A. A. Burger en J. J. 't Hoff; Andreas F.'z.v. J. C. Nagel en M. C. van den Berghe; Maria A. T. d.v. R. Kruijshaar en E. M. Zonneveld; Jantine J. G. d.v. D. G. Nijman en J. A. E. Schippers; Adrianus H. H. z.v. H. E. Broekkamp en M A. de Bats; Friedrich H. z.v. H. J. Nies ten en N. Hulst; Antonius P. M. z.v. A. J. van Lent en C. M. D. van Reijsen; Theodo ra P. A. M. d.v. H. E. Wouda en J. G. Claes; Maria J. d.v. H. J. Blommers en M. P. H. Holla. ONDERTROUWD: A. J. G. Gerritse en L. C. G. Goedhart; W. van Dalen en G. Roek; G. T. Willems en H. A. Crombeen; J. W. Rozemeijer en E. M. H. Regoor; K. Bosma en C. Roels; A. van Gestel en C. J. van der Stel GETROUWD: J. J. Otte en A. Reimes; J. M. Los en N. Hop; R. F. O'Sullivan en A. A. Duijn; J. F. van der Vliet en H. G. Suanet; H. van der Weide en M. van Dijk; G. Butter en A. J. Tamis; G. H. Schelvis en A. C. M. Lodewijks; H. L. Meessen en M. M. A. C. J. Timmermans; W. M. M. Nijssen en G. G. Boots. Overleden: P. A. Frey, tachtig jaar, we duwe van A. J. Oort; P. J. Randshuizen, zeventig j., weduwe van A. Stam; K. Drost, vier en zeventig j., weduwnaar van T. Koopmans; H. Timmer, zeven en veertig j., gehuwd met T. M. van Berkel. Achttien jongens en veertien meisjes van de IJmuider Redding Brigade en de Red ding Brigade te Wijk aan Zee hebben gis teravond afgezwommen in het Velserbad. Eén meisje uitgezonderd, kwamen de deel nemers aan het examen in aanmerking voor het zwemdiploma A van de K.N.Z.B. Bij de uitreiking van de diploma's moest het de directeur van het bad, de heer Van Schreeven, van het hart, dat hij in het bestaan van het gemeentelijk Velserbad al vele zwemexamens had afgenomen, maar dat de beste kwaliteit van afzwemmen bij de verenigingen die van de IJ.R.B en W.R. B. is. Hij had alle lof voor hetgeen de heer Timmermans en de instructeurs hadden bereikt met de leerlingen. De heer Timmer mans heeft de heer Van Schreeven harte lijk dank gezegd voor diens woorden. De jongens en meisjes, die na 75 meter schoolslag, 50 meter rugslag en een minuut watertrappen voor het diploma in aanmer king kwamen, zijn: Cobi Vonk, Jacoba Hoogeveen, Jeanette Retz, Roelfina Bijlsma Nelly Ros, Greetje Visser, Engel van der Wal, Joseph Timmermans, Nikolaas Tim mermans, Gerrit van Maas, Abram van Buuren, allen uit IJmuiden en Jannie Vis ser, Hennie Bodewes, Nelly v. d. Hoek, Ma- riska v. d. Bergh, Paula van Wijngaarden, Paula Wortman, Jobina Zwart, Maas Mel- chior, Remko Bosscher, Corn. Schuit, Wil lem den Hertog, Ronaldus van Bennekom, Bert v. d. Wel, Derk Bosscher, Corn. Ra- vensteyn, Albert Löscher, Ype van der Molen, Gerrit de Boer, Gerard de Boer en Johan Wiegman, allen uit Wijk aan Zee. ADVERTENTIE koop niet „zo maar" nylons, maar vraag vasana's. extra mooi, extra duurzaam, want vasana heeft de resin anti-ophaalfinish. MARKTPUIN V vasana zwartmerk 3.95 vasana witmerk 4.25 vasana rood/wit4.50 vasana zwart/zilver 4.50 0000000cxx»0c«xxxxxxx>xxx»0cx)00000000c00000c000<x>xx50000000e000300000000000000 COOCCOCCOOCOXOCCCODOCOCOCCCCCOXXX Zondag 23 October IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10.30 uur: ds. J. v. d. Berg; 17 uur: ds. D. C. van Wijngaarden; Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: de heer W. Kwak (jongerendienst). Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. W. Diepersloot; 15 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 16.30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, geen opgave ontvan gen. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, ADVERTENTIE Naar Iberi'è Er zijn momenten in deze herfst, dat ik Granada boven Haarlem en Minorca boven het forteiland zou verkiezen, want deze duik in de kilte valt wel wat vochtig op het gebruinde lijf, dunkt me. Dat ik niet alleen sta in deze zoete wensdroom, bewijst de uitnodiging, welke het Insti tuut voor Arbeidersontwikke ling heeft rondgezonden en waarin de Velsense mensheid wordt opgeroepen windkracht zeven te vergeten in de Van Rijswijkzaal van het Cultureel Centrum en wel op de 25ste October, dus. Dinsdagavond, teneinde mevrouw Elise van Gasteren, geboren Menagé Challa te horen in een tempe ramentvol Spaans programma, dat haar als weinig anderen ligt. Want deze mooie Elise heeft jaren onder de brandende zon van I'berië gewoond en geleefd en als voortreffelijk zangeres heeft zij de liefde voor het Spaanse lied ingeschapen ge kregen. De copla bijvoorbeeld, dat vurige lied van liefde en verlangen, kreeg in haar een gave vertolkster en als u een stukje Spanje wilt horen en zien leven op een nuchtere Hollandse vloer - komaan, schaart u onder heur gehoor. En onder dat van Pieter van der Staak, die de gitaar zal dwingen tot het juiste accom pagnement. Tevreden sluisivachtster Mevrouw Mulder, die als eerste sluis wachtster ter we reld fungeert, heeft het daar op de IJmuidense Noorder- sluis deze zomer best naar de zin gehad. Zij houdt dan wel iswaar slechts de wacht bij frisse dranken en broodjes met, maar haar experimentcel café in het beton van de Rijks waterstaat heeft het gedaan, vooral als er uitgaande en binnenkomende schepen ter sluize lagen, waarop diverse uitzwaaiers of inwuivers moes ten wachten. Dan liep er nogal eens een kogelflesje doorheen en dan wilde er wel een broodje-met de weg van alle vlees opzoeken. Maar nu de winter aankomt en de schepen tóch blijven vertrekken en binnenkomen, gaat mevrouw Mulder een beetje zwaar tillen aan het ge brek aan ruimte, want je kunt je gasten moeilijk op een be sneeuwd of doorweekt terras je poten. Binnen kan ze ze niet hebben en toen de Willem Barendsz naar de walvissen vertrok is dat duidelijk te mer ken geweest: klantjes genoeg, maar lafenis ho-maar. Geen ruimte. Als dat grote restau rant er nu maar komen mocht, maar ze hoort niets van Rijks waterstaat, die tenslotte toch toestemming moet geven voor de bebouwing van haar erf. Ze heeft de moed echter niet op gegeven en wie weet staat er over een jaar of tweehonderd tóch nog een schoon etablisse ment met in neon-letters de naam „Eethuisje het Sluisje". Gesprek in de duinen Terwijl de politie Donder dagmiddag vreedzaam aan het schieten was in IJmuidens duin en zich daar per radio wagen heen had laten brengen, daverde er een vogel van de KLM over het hoofd der op kijkende Hermandadders. Die vogel daverde echter niet zo als KLM-vogels rechtens hó ren te daveren, want één van de motoren bleek ingewands stoornissen te hebben. Uit het boven zee verdwij- nende vliegtuig spoten enkele seconden later zelfs twee gro te rookwolken en de politie staakte het geschiet, zette de radio open en belde het hoofd bureau, dat op zijn beurt weer de verkeerstoren van Schiphol alarmeerde. „Stil maar me neer...." zei die verkeersto ren„schrik maai* niet, het is zo erg niet". De vlieger had al gewaarschuwd, dat één van zijn motoren kuren had ge kregen en dat hij boven zee benzine ging lozen. Vandaar die twee schrikaanjagende rookwolken. Maar het geval doet wel blijken, dat de mo derne techniek toch wel han dig is in geval van nood, want het had net zo goed iets ergs kunnen zijn. En dat Velsens politie volledig bij de pinken genoemd mag worden. De komende eerste November gaat de dubbele vlag in top of de vlag dubbel in top aan de Plaatwellerij, omdat die dag twee bekende personeelsleden er veertig lange jaren hebben opzitten. Twee maal veertig is tachtig en de heren J. P. Rijken en C. Luttik lopen dus tezamen geteld haast een eeuw mee. Zo oud is die Plaatwellerij dan nog wel niet, want toen de beide oude getrouwen als blode jongelingen de fabriekspoort in Vel- sen-Noord voor het eerst doorkwamen, was het nog maar een wellerijtje. Meneer Rijken was achttien, toen het spel begon. De Plaat wellerij zag er wel even an ders uit dan nu, in dat jaar 1915, toen de eerste wereld oorlog nog maar net goed was begonnen. Het kantoor bij gemaakt en over vitamientjes weet hij meer dan u en ik, zo als ge maar eens uit zijne ar tikelen in Plaat Wel en Wee (mooie naam voor het ia- brieksorgaan) moet lezen. Maar bovenal: deze meneer Rijken is een prima mens. Nummer twee De tweede jubilaris is dus meneer Luttik, die wel erg vroeg bij de Plaatwellerij ver zeilde: als vijftienjarige du velstoejager op de tekenkamer. Dat was een raak schot, want al heel jong werd hij chef van de tekenkamer, nadat hem in ijverige studie en met behulp van een paar Belgische ge- interneerden een grote vaar digheid met de tekenstift, de gradenboog en de driehoek gewerd. voorbeeld, waar de nieuweling zijn verdere carrière zou gaan opbouwen, was toen nog ge vestigd in een ouwe dii-ectie- keet beneden de correspon dentie en de boekhouding en één hoog de onmisbare teken kamer, want plannen waren er te over. De jonge employé Rijken werd correspondent en met de vele buitenlandse betrekkingen was dat ggen eenvoudige zaak. Hij had toen negen collega's bureau-bewoners en vijftig man was het fabriekspersoneel sterk. En de jonge Rijken moest zich in dat beperkte wereldje ook met heel andere dingen bezig houden dan met correspondentie alleen: zo ligt er ergens nog een ietwat ver geeld fabrieksreglement, dat als opsteller de heer Rijken had. Later breidde de correspon dentiestaf zich uit; na de twee de wereldoorlog werd de jubi laris van de eerste November benoemd tot secretaris van de directie en als zodanig heeft zij zich een brede kring van vrienden en relaties verwor ven. Ook trouwens op andere ter reinen des levens, want deze overtuigde vegetariër en er kend deskundige in de voe dingsleer heeft al heel wat propaganda voor zijn ideaal Meneer Luttik is moeilijk voor één gat te vangen. Hij is slagvaardig en bezit een taai gevoel voor humor, dat de moeilijkheden des levens al toos weer weet te overwinnen en als het de eerste November zal zijn, komen er vast een paar van die sterke verhalen over hem los, daar kunt ge gerust een minder net woord op zeggen. Maar goed: in de dertiger jaren sloeg de crisis ook toe bij de Plaatwellerij en toen heeft deze jubilaris er voor helpen zorgen, dat het bedrijf er door stommelde. Na de oorlog dook hij als chef van de afdeling Inkoop op, wat nogal wat Luttikse hoofdbrekens kostte, want de materiaalvoorziening was niet altijd een plezierige aange legenheid in die dagen van schaarste. De voorzitter van de perso neelsvereniging hoe hebben ze zo'n beste kunnen vinden is bovendien verwoed post zegelverzamelaar en bestuurt mede de Kennemer Postzegel club, zodat er van die kant ook wel wat los zal komen tijdens de huldiging. Die tussen haak jes op Zaterdag 29 October gaat losbarsten in de recreatie zaal van de Plaatwellerij 's morgens om half elf. Voor de mannen samen. Boekjes voor Velsenaren Nadat de commissaris het onze krant heeft verteld, komt er tenminste leven in de ver keer sbrouwerij: èèn meneer uit de Zanderstraat schrijft mij, dat hij alles met veel be langstelling heeft gelezen, maar dat hij toch nog wel een paar opmerkingen wil spuien onder het waardeerbare motto, dat de mens beter naar een bruiloft dan naar een kerkhof kan worden gebracht. Welaan meneer Schmidt heeft het beste met alle weg gebruikers voor, maar hij twij felt er ten stevigste aan, of iedere fietser en bromfietser wel de verkeersregels kan op dreunen en er zich naar ge draagt ook. Dat ben ik volmondig met hem eens, langs Velsens dre ven is*wel anders te merken. Nu doet hij het voorstel, aan iedere burger in de gemeente Velsen een klein boekske uit te reiken, met de verkeers regels in beknopte vorm ten einde de ziekenhuisrekeningen ietwat te drukken. Om van de komende bekeuringen nog maar te zwijgen. Het lijkt me een doorwrocht idee alleen is het de vraag, of zulk een drukwerk ook in derdaad gelezen wordt door de weggebruikers. Bovendien kan iedere geïnteresseerde op bezoek gaan bij het Geschen kenhuis van meneer Geels aan de Willemsbeekweg, waar hij een macht wetenswaardigs kan opduikelen en een boekje bovendien. Maar toch: bedankt voor het medeleven. Wie nog meer op het harte draagt: hij zegge het! Uit de lucht Als de voortekenen niet be driegen, zakt er Woensdag middag boven IJmuiden een wentelwiek naar de steentjes van het Marktplein, op welks hoek de negen van de Cen trum-Galerij hun tenten heb ben gespreid. Want dat wordt een grootse opening, heb ik gehoord. Met een helicoptère, die de commissaris van politie en één van de Glasjes aan de grond zal zetten ter inleiding van de festiviteiten rond de ingebruikneming van dit win kelcomplex. Aero Ypenburg, die met dit bijltje meer heeft gehakt, heeft er de reclame- hélicopter al voor afgestoft en als u Woensdagmiddag komt kijken, kunt u zo'n grappige bromvlieg-met-vleugeltjes-op- z'n rug van heel dichtbij zien. Alleen: hoeden vast houden, want het wil wel eens waaien bij zulke dingen. LAMPENIER 10.30 uur: da E. FrankenLiefrinck, van Nieuwe Niedorp. Oud-Katholieke Kerk, Zondag 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Ves pers. Dinsdag 9 uur: Heilige Dienst; Vrij dag (Simon en Judas), 9 uur: Heilige Dienst, 19.30 uur: Vespers. Leger des Heils, 10 uur: Heiligings samenkomst; 16.30 uur: Jeugddienst; 19 uur: Openluchtsamenkomst; 20 uur: Ver lossingssamenkomst. Baptiste Gemeente, IJmuiden, Cultureel Gebouw, Plein Moerbergplantsoen, 10 uur: de heer G. Planting. IJMUID EN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout, gezinsdienst; 19 uur: ds. L. Brink van Velsen-Zuid. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 en 19.30 uur: de heer L. J. Pasman, Haarlem. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur, samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 17.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man; 19 uur: vie. J. B. Duk. Geref. Kerk, geen opgave ontvangen. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, Zaterdag 19.30 uur: openluchtsamenkomst; Zondag 10 uur: A. H. Agterbeek van Amsterdam; Donderdag 20 uur: de heer A. T. Polder man. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel; 19 uur: ds. J. A. Eek hof. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Wille- kes. Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oort- huys. Jeugdkapel, Groenelaan, 10 uur: de heer H. Olivierse. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 uur: ds. R. v. d. Voet van Bussum. Maranatha, conferentie: Zondag 10 uur: Joh. H. v. Oostveen, 4 uur: L. J. Pasman, 5.45 uur: Koffietafel, 7.30 uur: A. A. Es- meyer Jr. Maandag 4 uur: ds. Veldkamp en Jb. KI. Haneveld, 5.45 uur: Koffie tafel; 7.30 uur: Ds. Veldkamp en Jb. KL Haneveld. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: Zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: uur: Verlossingssamenkomst. De samenkomsten staan o.l.v. lt-kolonel en mevrouw Hoenderken. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. B. J. J. Naessens. WIJK AAN ZEE: :Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 9 uur: ds. J. v. d. Berg, van IJmuiden. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leen- houts. Provinciaal Ziekenhuis Duinenbosch, 14.30 uur: ds. W. Oorthuys, van Bever wijk. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. J. A. Mulder van Naarden; 19 uur: ds. D. ter Steege. „De Toorts", 9 uur: ds. D. C. van Wijn gaarden. Chr. Geref. Kerk, 15.30 uur: ds. W. Vele- ma van Eindhoven. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. IJMUIDEN-WEST: Geref. Evang. Zondagsschool, Gr. v. Prin- stererschool, 10.30 en 11.30 uur. Herv. Zondagsschool, Creutzbergschool, 10 uur. Leger des Heils Zondagsschool, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. Herv. Zondagsschool, Insingerschool, 10 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, Ichthus- burcht, 11 uur. Herv. Zondagsschool, Comitéschool, 10 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school, 10 uur. Herv. Zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Geref. Zondagsschool, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, 10.30 uur: Noodwinkel voorheen Bisschof aan de Oosterduinweg. Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Theo Thijssenschool, 10 uur. DRIEHUIS VELSEN-DORP: Herv. Zondagsschool te Driehuis, Maria Boreelkleuterschool t/m 9 jaar 10 uur; 10 jaar en ouder 11 uur. Hervormde Zondagsschool te Velsen- dorp, Wijkgebouw, Torenstraat 11.45 uur. VELSEN-NOORD: Herv. Zondagsschool, 5 t/m 8 jaar kleu terschool aan de Banjaertstraat 12 uur en van 8 t/m 13 jaar in de C.V.O.-school aan de Langeveldstraat 12 uur. ZATERDAG 22 OCTOBER Luxor theater, 19 en 21.15 uur: Het zwarte schild. Kennemer theater, 18.45 en 21.15 uur: Tus sen hemel en aarde. W.B. theater, 20 uur: Prinses van de Nijl. 't Centrum, 20 uur: Vergadering A.N.B.B. ZONDAG 23 OCTOBER Luxor theater, 14.30 uur: Walking my baby back home; 16.30, 19 en 21.15 uur: Het zwarte schild. Kennemer theater, 14.30, 16.30, 18.45 en 19.15 uur: Tussen hemel en aarde. W.B. theater, 14.30 uur: Grof geschut; 16.30 uur: Met vliegende vaandels; 20 uur: Prinses van de Nijl.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11