Hollywood Indiana Motorhandel G. F. DICTUS Jüfk niet naar de winkelpaleizen, maar naar de PRIJZEN!! WICCCDC SMYRNA SOEDANWOL A. J. KAAN „DEWOLBAAL" ELNA JONGE VROUW of MEISJE Engelse auto-industrie wijkt niet van gebaande wegen af Wethouder K de Boer begroette 200.000ste in het Velserbad .SCHAAP 1 H9llb.HU Luidsprekers nette verkoopsters BOEKHANDEL LOOSJES 6 Geraffineerde kleurencombinaties op Londense showmaar weinig nieuwe modellen Dulles via Rome in Parijs aangekomen Wintercompetitie bij UTD Bouwarbeiders feestelijk bijeen Scheepvaart DEMONSTRA TIE S T E O si oct. IVSOORE'S SCHOOL \\\Jf {7 Eerst haëen in 10 maanden betalen VAN WEL HET NAAIMACHINEHUIS het gehele leven beschermd met veulen lederen MAANDAG 24 OCTOBER 1955 De grote jaarlijkse internationale auto mobieltentoonstelling in de enorme hal van Earls Court in Londen wordt, wat de Engelse wagens betreft, gekenmerkt door vrolijke, lichte kleuren. Maar in de mo dellen is weinig veranderd. Wel zijn er in de bekende typen talrijke verbeteringen aangebracht. Het uitzicht is, dank zij brede voor- en achterruiten, toegenomen. De remmen zijn krachtiger en bij de wa gens in de midden-prijsklasse treft men hoe langer hoe meer automatische ver snellingssystemen aan. Onafhankelijke vering wordt meer toegepast; binnenban den zijn bezig te verdwijnen. Ook is er belangrijke vooruitgang in de afwerking, zowel van interieur als exterieur, dank zij nieuwe materialen. Vele voordelen, vroe ger alleen eigen aan de dure wagens, worden thans ook door de goedkopere ge- boden. Deze Motor Show is eigenlijk een mode show, welke onmiskenbaar een typisch vrouwelijk karakter draagt. De meeste nieuwe modellen zijn in geraffineerde kleurencombinaties uitgevoerd, bijvoor beeld parelgrijs en zomerblauw, magnolia en alpenmist. Dit is voor de Britse auto industrie inderdaad een grote gebeurtenis. Van naargeestige ingetogenheid is geen sprake meer, maar overigens houden de ontwerpers zich aan de gebaande wegen. Stoutmoedige sprongen kan men trou wens van de Britse autoconstructeurs niet verwachten. Daarbij komt nog ook dat men overvol met orders zit voor modellen, die een jaar geleden reeds op de markt kwamen. De leveringstermijn voor de populaire mer ken bedraagt vaak meer dan een jaar, hoewel zij in top-snelheid worden ge produceerd. Deskundigen waarschuwen echter dat de Britses auto-industrie de bakens dient te verzetten, want de bui tenlandse concurrentie is groot. Engeland is thans nog de grootste auto-exporteur ter wereld. De productie van dit jaar is tot nu toe 20 percent hoger dan in 1954, dat reeds een recordjaar was. Terreinverlies op het vasteland In het buitenland, maar vooral in West- Europa, verliezen de kleinere Britse wa gens terrein. Dit was te verwachten daar de continentale auto-industrie zich na de oorlog toch heeft hersteld. De Britse autofabrikanten beschouwen dit als een prikkel tot grotere inspanning. Er heerst echter grote ongerustheid over de plan nen van de Engelse i-egering om de koop lust van het publiek te remmen. Het is zo goed als zeker dat de aankoopbelasting, welke voor sommige auto's een derde tot de helft van de koopprijs bedraagt, nog aanzienlijk verhoogd zal worden. Men dreigt echter daardoor in een vicieuze cir kel te raken. Vergroting van de auto-pro-? ductie, welke nodig is voor vergroting van de export, is alleen mogelijk bij een sta biele binnenlandse verkoop. De industrie heeft grote kapitalen besteed voor mas sale productie van nieuwe typen. Zij ver langt van de regering de erkenning dat zij niet slechts een met vele andere be drijven gelijk te stellen gewone produc- tietak is, maar een pijler van het econo mische leven. De export van de automo biel-industrie beloopt een achtste deel van Engelands totale export. De auto-industrie fulmineert ook tegen de opeenvolgende Britse regeringen, die weinig of niets gedaan hebben om het verouderde wegennet ingrijpend te ver beteren. In 15 jaar is er in Londen geen enkele behoorlijke verkeersweg aange legd, in Zuid-Engeland in geen 30 jaar. Autorijden dreigt daardoor een nacht merrie te worden in plaats van een genot, zo betogen de fabrikanten. De bekende Engelse autofabrikant Sir William Rootes, die tevens een actie leidt voor een nieuwe internationaal wegen systeem, heeft berekend dat de slechte wegen Engeland jaarlijks een economi sche schade berokkenen van 250 millioen pond sterling. Het Britse transportwezen is, als gevolg van de smalle bochtige we gen, duur en oneconomisch, zo luidt de algemene klacht van verkeersexperts. De Engelse automobilisten hebben sinds 1924 een bedrag van 2500 millioen pond ster ling aan wegen- en benzinebelasting be taald. Met dit geld zou men in die periode overal goede wegen hebben kunnen aan leggen. Dit zijn wanklanken, welke de overi gens feestelijke show in Earls Court be geleiden. Bovendien ziet het er naar uit dat de prijzen zullen stijgen. Ford, Morris en Austin, die 70 percent van de Britse auto's produceren, hebben hun oude prij zen nog gehandhaafd, maar de waarschu wing laten horen dat zij een verdere ver hoging van lonen en materiaalkosten op de kopers zullen moeten verhalen. Wat het geëxposeerde op deze show be treft, de belangrijkste van de weinige nieuwe typen is de Standard Vanguard III, een wagen van middelmatige afme ting, welke stoerheid en elegance combi neert en waaraan een zekere Amerikaan se invloed niet vreemd is. De ster van de show is de 2.4 liter Jaguar, een Brits kwa liteitsproduct. Concurrenten van de Jaguar zijn de snelle Sapphires 234 en 236 van Armstrong Siddeley en de ranke Sunbeam Napier van Rootes. De nieuwe Citroen trekt ook in Lon den enorme belangstelling. Vele kopers zijn bereid een hogere prijs bij snelle levering te betalen. Morris exposeert de 6- persoons Isis. Nieuw is ook de MG-A sportwagen. De zogenaamde Station Cars breken thans met hun verleden, toen zij nog zo veel op bestelwagens leken. Ford komt met twee nieuwe modellen aan de markt, de Escort en de Squire. Ook thans ontbreekt niet de kostbare wagen van Lady Docker, de populaire echtgenote van de directeur van de Daimler fabrie ken. Dit jaar is de carrosserie ivoorkleu rig, met gouden opgelegde bumpers, ra diator en wieldoppen. Voor de bekleding van het interieur is zebrahuid gebruikt. De prijs van deze Daimler wordt op f 90.000 geschat. Overigens liggen de prijzen op deze show tussen de f 4000 en f 70.000. Rolls Royce exposeert een wa gen met een ingebouwd televisietoestel voor de passagiers op de achterbank. ROME, (Reuter) De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles is uit Rome in Parijs aangekomen, waar hij vandaag met zijn Westelijke collega's een bespreking zal hebben over de bijeenkomst, van ministers van Buitenlandse Zaken der „Grote Vier", die Donderdag te Genève begint. In Rome had Dulles met president Gronchi, premier Segni en zijn Italiaanse collega Martino een gedachtenwisseling over de politieke toestand in het algemeen en over de vraagstukken, die in Genève aan de orde komen. Volgens een com muniqué bestaat er een volledige overeen stemming. Dulles is gisteren door Paus Pius XII in audiëntie ontvangen. Uit naam van president Eisenhower heeft Dulles president Gronchi uitgenodigd voor een officieel bezoek aan de Verenigde Staten. Met het oog op de gezondheids toestand van de Amerikaanse president werd nog geen datum vastgesteld. De IJmuidense bridgeclub U.T.D. speelde haar 7e wedstrijd in de competitie. De stand is thans: Groep A: 1. Mevr. VerhorstGrentzius 378.92%, 2. Prins en echtg. 370.90%, 3. Rob en echtg. 355.83%, 4. PieterseWesterop 346.99%, 5. MeyerRoelofs 346.98%, 6. Ten BroekeBerkhout 331.32%, 7. dames SchoenKoelemey 331.21%, 8. Schoen Koelemey 328.79%. Groep B: 1. mevr. SlaatsBöhm 394.49%, 2. MullerVan Olst 364.02%, 3. dames KlinkenbergVerhoef 359.86%, 4. Kor- verKlinkenberg 359.76%, 5. Snel en echtg. 358.06%, 6. Muis en echtg. 341.68%, 7. GomesOverdorp 334.49%, 8. Van Burk Visser 332.44%, 9. mevr. PieterseGroot 321.65%, 10. Warger en echtg. 294.33%. Met een reeks geschen ken uitgespreid op een ta fel naast zich in de hal van het Velserbad hebben de wethouder van Onderwijs en Sport in Velsen, de heer H. de Boer en de directeur van het bad, de heer Van Schreeven Zaterdagmiddag He tweehonderdduizendste bezoeker kunnen opwach ten. Om tien voor half drie was die er: het Beverwijk- se meisje Elly van Eerden van de Corn. Matersweg 43. Elly, die bij gebrek aan een bad in Beverwijk, drie maal per week het Velser bad bezoekt keek wel even zeer verrast op toen zij er als nummer acht en dertig in een groep van vrije zwemmers en zwemsters werd uitgehaald: de twee honderdduizendste. Wet houder De Boer heeft haar van harte welkom geheten en haar vervolgens een half-jaarabonnement, een pond paling, een bon voor een mud kolen en een strandbal kunnen overhan digen. De heer Van Schreeven was dik tevreden met dit resultaat. Binnen acht maanden na de opening van het Velserbad stapte deze Beverwijkse jongeda me het bad binnen. Voor oudjaar hoopt hij nog het kwart millioen te halen. Ook de nummers 199.999 en 200.001 kwamen voor een toespraakje en een aan tal geschenken, beschikbaar gesteld door Velsense mid denstanders in aanmerking. De jongen, die juist voor Elly van Eerden een kaart je had gekocht, was de der tienjarige Beverwijkse Martin Schouten. Hij mocht een maandabonnement, een badmuts en een grote en cyclopaedic mee naar huis nemen. Iedere Zaterdag is Martin een trouw bezoeker van het bad. De 200.001ste bezoeker was weer een meisje; nu een Velsense: Jenny Nan van de Stationsweg en ne gen jaar oud. De wethou der overhandigde haar ook een maandabonnement en tevens een zaklantaarn en een badhanddoek. Schouw over de Velsense wateren op 7 en 8 November Burgemeester en Wethouders der ge meente Velsen delen mee dat de schouw over de wateren zal worden gevoerd voor het Noordelijk en middendeel der gemeen te (Velsen-Noord, Velsen en Driehuis) op Maandag 7 November 1955, en voor het Zuidelijk deel (Santpoort-Noord en Zuid) op Dinsdag 8 November 1955. De Beverwijkse leden van de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond zijn Zater dagavond in de bovenzaal van ,,'t Centrum" bijeengekomen voor het houden van een feestelijke bijeenkomst. De bloemetjes werden eens flink buiten gezet en een cabaretgezelschap onder lei ding van de heer R. Pletting zorgde voor de nodige „leut". Ter afwisseling werd er gekiend om mooie prijzen en tevens was ex- gelegenheid om de benen van de vloer te doen. Jong en oud maakte hier een druk gebruik van. In zijn openingswoord deelde de heer J. Peppel mede dat binnenkort een vergade ring zal worden gehouden waarop een hoofdbestuurder het vraagstuk der loon politiek zal behandelen. Aalsdijk, 22 te Rotterdam. Almdijk, 22 te Rotterdam. Aalsum, 24 Karachi. Abbekerk, pass. 22 Ceylon n. Penang. Akkrumdijk, 23 v. Antwerpen n. Lissabon. Alchiba, 23 v. Hamburg n. Newport News. Aldabi, pass. 23 St. Vincent n. Recif. Annenkerk, 22 v. Casablanca n. Antwerpen. Altair, pass. 22 Ouessant n. Antwerpen. Aludra, 24 Port Said. Alwaki, pass. 23 Finisterre n. Marseille. Arendsdijk. 23 Antwerpen. Ariadne, 22 v. Rotterdam n. Lissabon. Arnedijk, 23 Los Angeles verwacht. Aagtekerk, 22 180 m. NO. Diego Garcia. Artemis. 22 te Paramaribo. Abbcdijk. 22 60 m. ZW. Lands End. Amor, 22 v Gocek n. Kalivia. Amstelkroon, verm. 24 v. Rotterdam n. Hamp ton Roads. Amstelveen, 24 te Rotterdam verw. Alamak, 24 te Rotterdam verwacht. Alkaid. verm. 23 v. Hamburg n. Antwerpen. Bintang, 21 te New York. Bloemfontein, 21 v. Las Palmas n. Southampton Blitar, 22 te Makassar. Bloemendaal, 21 300 m. NO. Azoren. Beninkust, 23 te Dakar verwacht. Breda, 23 te Antofagasta verwacht. Barito, 22 Sarmi verw. Caltex Leiden. 22 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Utrecht, 24 Sidon. Camitia, 22 Rotterdam. Coryda, 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Cottica, 22 v. Paramaribo n. Trinidad. Castor, 21 60 m. ZO Mississippi. Caltex The Hague, 22 v. Sidon n. Rotterdam. Daplmis, 22 te Trinidad. Dorestad, 21 320 m. NO. Sombrero eil. Drente, 22 v. Genua n. Port Said. Eemdijk, 22 v. Vera Cruz n. Houston. Esso Rotterdam pass. 22 Casquets n. Sidon. Esso Amsterdam, pass. 23 Gibraltar n. Rastanura Elizabeth B, 21-22 v. Brunsbüttel n. Vlaardingen Friesland (KRL), pass. 22 Kreta n. Napels. Ganymedes, pass. 23 Finisterre n. Dordrecht. Guineekust. 21 te Freetown. Groote Kerk, 23 v. Port Said n. Genua. I-lathor, pass. 22 Finisterre n. Napels. Hera, 21 840 m. NO. Sombrero eil. Hestia. 2 te Morrisville. Isis, 22 4Q0 m. W. Finisterre. Japara (KRL), pass. 22 Bahamas n. Houston. Java, pass. 22 Colombo r.. Belawan. Kellia, 22 te Curasao. Kota Agoeng, 22 te Semarang. Koratia, pass, 22 Finisterre n. Rotterdam. Kalydon, pass. 22 Perim n. Londen. Kertosono, pass. 23 Gibraltar n. New York. Kopionella, 22 v. Rotterdam n. Thameshaven. Krebsia, 22 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Leuvekerk, 24 Aden. Lieve Vrouwekerk, 24 Port Said. Luttekerk, 24 Suez. Langkoeas, 22 Priok. Leopoldskerk, 22 te Khorramshar. Loosdrecht, 22 te Bremen verwacht. Luna, 22 te Piraeus. Liberty, Bell. pas. 22 Aden n. Mena el Ahmadi Lindekerk, 22 v. Aden n. Port Said. Lissekerk, 21 v. Rotterdam n. Basrah. Modjokerto. 21 te Rotterdam. Maasdam, 23 Halifax. Mapia, 22 Belawan. Meliskerk, 22 v. Kaapstad n. Las Palmas. Markelo, 22 v. Haukipudas n. Amsterdam. Moordrecht, 24 Port Said. Mijdrecht, pass. 23 Lands End n. Hamburg. Maas, 22 te Limni. Maasland, 22 te Rio de Janeiro. Mariekerk, 22 te Bremen verwacht. Noordam, 24 Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 25 te Southampton verwacht Notos, 21 80 m. ZO. Toulon. Orion, 22 te Bremen verwacht. Osiris, 22 te Cumana. Prins Joh. Willem Friso, 21 te Montreal. Prins Maurits, 21 v. Rotterdam n. Chicago. Prins Philips Willem, 21 v. Hamburg te R'dam. Prins Willem IV, 21 te Rotterdam. Pendrecht, pass. 23 Ouessant n. Nynashamn. Perna, 23 v. Rotterdam n. Ornskoldsvik. Pieier S, verm. 22 v. Swansea n. Amsterdam. Polyphemus, pass. 23 Sabang n. Colombo. Prins Willem 4. 23 v. Rotterdam n. Chicago. Papendrecht, 23 te Pta Cardon verw. Pol.vdorus, 24 te Halifax verwacht. Prins Casimir 22 te Hamburg. Phrontis, 22 Donggala. Rempang, 23 Rotterdam. Rijndam, 22 v. New York n. Cobh. Reael, 22 Surabaja. Rotula, 22 35 m. O.NO. Carthagena. Rondo, 24 Newport News verw. Sheratan, 22 v. Mena el Ahmadi n. Santos. Sliedrecht, pass. 21 Malta n. Hamburg. Samarinda, 22 v. Mombasa n. Djibouti. Saidja, 22 Pladju. Stanvac Djirak, 22 te Tj. Uban. Saroena, 22 Priok. Slamat, 22 v. Southampton n. Genua. Sinabong, 22 Bangkok. Stanvac Talang Akar, 21 150 m. W.NW. Kp. Cam bodja. Statue of Liberty, 22 100 m. O. Port Soedan. Sarangan, 24 Belawan. Sibajak, pass. 24 Thursdag eil n. Surabaja. Salatiga, 22 900 m. W.tZ. Midway eil. Schelpwijk, pass. 22 Daedalus Rif n. Mena el Ahmadi. Stad Leiden, 22 te Easrah. Stad Maastricht, 22 120 m. ZW. Ouessant. Tamo, 22 v. Buenos Aires n. Santos. Tara, 23 Rotterdam. Taria, 23 Curasao. Telamon, 23 Baltimore. Tjipondok, 22 te Hongkong. Tawali, 22 Singapore. Tjikampek, 22 Surabaja. Telamon. pass. 22 Kp. Hatteras n. Baltimore. Tiberius, 22 970 m. NO. Barbados. Titus. 22 te Faro. Tjiluwah, 22 te Tj. Priok. Tjiwangi, 22 te Belawan. Van Spilbergen. 23 Antwerpen. Van Neck, 22 Port Swettenham. Waal, 24 Lissabon. W. Alton Jcnes, 24 Suez. Westland, pass. 22 Kaap Verdische eil n. I.as Palmas. Willemstad, 22 te Pto Limon verwacht. Woensdrecht, 22 te Colon verwacht. W. Alton Jones, pass. 21 Perim n. Suez. Willem Barendsz, 20 Lizard gep. n. Curasao. KLEINE VAART Amigo, 22 v. Fur te Colchester verw. Atlantis, 22 v. Helsinki te Kotka. Atlas, 22 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Arak, pass, 22 Brunsbüttel n. Hamina. Arctic, 22 v. Amsterdam n. Londen. Aruba. pass. 22 Vlissingen n. Killrush. Auriga G, 22 v. Vlissingen n. d. Humber. Bree Helle, 22 v. Londen n. Rotterdam. Betty Anne S, 25 v. Bremen te Belfast verw. Birmingham, pass. 22 Flambrohead n. A'dam. Bab T, 19 v. Sundvall n. Zaandam. Claes Compaen, pass. 22 Brunsbüttel n. Uraea, Cobri, verm. 22 v. Esbjerg n. Rotterdam. Da Capo, 22 v. Lissabon te Oporto. Deni, 22-23 van Frederikshavn te Avonmouth verwacht. Diligentia, verm. 22 v. Rotterdam n. Newburgh. Dollard, 22 v. Kopenhagen te Landskrona. Fraternité, 22 v. Amsterdam te Rotterdam. Geziena Hendrika, 22 v. Esbjerg te Patras. Grebbestroom, 22 v. Amsterdam n. Manchester Gefle, 22 v. Etockholm te Rouaan verwacht. Gaasterland, vertr. 22 v. Rotterdam n. Harlingen. Henrica B, 22 v. Vilvoorde te Norrkoping verw. Hos Vinces. 23 v. Grimsby te Rotterdam verw. Ida D, 22 dwars Eddystone n. IJmuiden. Joost, 21 v. Zaandam te Rotterdam. Jaba, verm. 22 v. Limfjord n. Ierseke. Jan Kreumer, verm. 22 v. Rotterdam n. Londen. Julia Mary, 22 v. Brunsbüttel te Antwerpen. John M, 23 v. Odense te Londen verw. Kaap Falga, 21 Brunsbüttel gep. n. Zaandam. Kaap St. Vincent, 21 Brunsbüttel gep. n. Zaandam Larix, 19 v. Domsjo te Kramfors. Keizersgracht, pass. 22 Vlissingen n. Helsinki. Lacra, 22 v. Plymouth te Amsterdam. Leuvehaven, verm. 22 v. Rotterdam n. Malmö. Lijnbaan. 22 v. Rotterdam n. Liverpool. Midas, 22 v. Messina, te Amsterdam. Mypuck, 22 v. Malmö te Gothenburg verw. Mentor, 21 te Paramaribo. Mies, 22 pass. Vlissingen n. Stockholm. Mintaka N, 22 v. Bordeaux te Casablanca. Marie, 22 v. Amsterdam te Rotterdam. Mascotte, 22 v. Karlstad te Rotterdam. Nautic, verm. 23 v. Rotterdam n. Flensburg. Nieuwehaven, verm. 22 v. Rotterdam n. Duin kerken. Noorderlicht, verm. 22 v. Ronskar n. Beskeraes. Netta pass, 22 Vlissingen n. Antwerpen. Oosterdok, 22 v. Hamburg n. Kingslynn. Oceaan, 22 v. Rotterdam te Amsterdam. Oranjepolder, 24 v. Port Lyautey te Tripoli verwacht. Plato, 22 v. Amsterdam n. Gdynia. Procyon, 23 v. Londen te Rotterdam. Pavo, 19 v. Wifstavarf n. Zaandam. Spolanda, 22 v. Duinkerken te Londonderry verw. Stientje Mensinga, verm. 22 v. Garston n. Bir kenhead. Sparta, 22 v. Amsterdam n. Antwerpen. Start, pass. 22 Vlissingen n. Antwerpen. Surte, 22 v. Rotterdam n. Hull. Surte, 22 v. Amsterdam te Rotterdam. Taoimina, verm. 22 v. Rotterdam n. Oslo. Tempo D, 23 v. Jacobstad te Amsterdam verw. Westpolder, 22 v. Oporto te Antwerpen. Wickenburgh, pass. 22 Finisterre n. Casablanca SLEEPVAART Blankenburgh, 21 met baggermolen te Leningrad Ebro, pass. 21 Lands End n. Newport Mon. Hudson, 22 te Tacoradi met twee bakken. Thames, 21 v. Pta del Gada n. Fayal. Witte Zee, 21 95 m. W.ZW. Casablanca met twee bakken. Zwarte Zee, pass. 21 Tj. Priok met twee zuigers Met diepe droefheid geven wij U kennis, dat plotseling van ons is heengegaan mijn lieve man en der kinderen zorgzame vader, behuwd- en grootvader MARTINUS BROEK Echtgenoot van MARIA HENDRICA LEONARDA SMIT in de leeftijd van 60 jaar. M. H. L. BROEK—SMIT L. BROEK R. BROEK—BULSINK A. POST—BROEK H. POST MARTIN NARDA en kleinkinderen IJmuiden, 22 October 1955. Kanaalstraat 206 De Heilige Dienst te zijner Uitvaart wordt gehouden in de Oud-Katholieke Kerk, Kon. Wilhelminakade op Dinsdag 25 October a.s., des morgens 10.30 uur, waarna de teraardebestelling op de Westerbegraafplaats te ongeveer 12 uur plaats vindt. Geheel onverwacht overleed heden te zijnen huize in IJmuiden op 60-jarige leeftijd onze sleepbootkapitein MARTIN BROEK die met voortvarendheid en groot vakmanschap gedu rende 34 jaren onze belangen heeft gediend. Wij verloren in hem een ervaren en toegewijde kracht, die wij niet licht zullen vergeten. Amsterdam. 22 October 1955. DIRECTIE DER N.V. REDERIJ VOORHEEN GEBRS. GOEDKOOP. Tijdens zijn verlof overleed heden plotseling te IJmui den in de leeftijd van 60 jaren MARTIN BROEK kapitein van de sleepboot Winston Churchill. Zijn spontane en actieve persoonlijkheid zal lang in onze herinnering blijven voortleven. Amsterdam, 22 October 1955. HET PERSONEEL DER N.V. REDERIJ VOORHEEN GEBRS. GOEDKOOP. Geheel onverwachts overleed onze geachte collega en schipper MARTIN BROEK Zijn nagedachtenis zullen wij in hoge ere houden. BEMANNING WINSTON CHURCHILL Met leedwezen vernamen wij de droevige tijding van het plotseling overlijden van de heer MARTIN BROEK in leven voorzitter van de Buurt- en Speeltuinvereni ging D.S.S. In het belang van beide verenigingen heeft hij zeer veel gedaan, waarvoor wij hem altijd dankbaar zullen blijven. HET BESTUUR DER SPEELTUINVERENIGING D.S.S. Met diep leedwezen geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze hooggewaardeerde voorzitter de heer MARTIN BROEK zullen ons steeds tot voorbeeld Zijn ijver en trouw strekken. BUURTVERENIGING D.S.S. Wij verwachten U gaarne op onze interes sante a.s. Donderdag en Vrijdag van 1012 uur, 25 en 's avonds van 710 uur in Café- Rest. Brinkmann, Gr. Markt, Haarlem. TOEGANG VRIJ. Gediplomeerd vakkundig personeel rtoy//-sy_^ Tempeliersstraat 68 W" Haarlem 't Tel. 21164 Ook vrijblijvend Demonstratie bij U aan huis Prijs slechts 265. NAAIMACHINE Prijs v.a. ƒ395. ENGELS (beg.) 27 Oct. DUITS (S280c'' Fr. Halsstr. 1 - Tel. 14624 Haarlem 10 korting. Wintormodellen rrn_ rnn Fabrieksprijzen' J Lijn 4 v.a. C. Meubelen Bedden Dekens Karpetten Herenconfeetie Damesconfeetie Gordijnen Lakens Slopen Haarden Enz. enz. GEÜ. OUDE GRACHT 81 Haarlem Tel. 11152. Oproep tot Perfectie Iedere vrouw kan haar aantrekke lijkheid verhogen door Elizabeth Ar den preparaten da gelijks te gebrui ken. Enige van deze midde len ter verzorging van uw schoonheid zijn: Ardena Cleansing Cream Eight Hour Cream Vitamin Cream Firmolift Treat ment Lotion opmerkelijk doeltref fend wanneer men de contouren jong en het weefsel sterk wil hou den. Wij geven U gaar ne deskundig ad vies. Parfums Bijoux GR. HOUTSTR. 92 Tel. 12160 Bij aankoop van een Fridor Naaimachine een kindernaaimachine ca deau! KRUISSTRAAT 25 Haarlem. Tel. 12921. GED. GRACHT 26 Zaandam. Tel. 4537 BREESTRAAT 35 Beverwijk. Tel. 4193 LANGE NIEUWSTR 793 l.lmniden B. z. a. prima HULP-VER KOOPSTER voor elke mid dag, jarenlange ervaring, spreekt de moderne talen. Brieven L 4642. MEIDOORNSTRAAT 1 IJmuiden-Oost. Tel. 4694. ETALAGE-MATERIALEN v. iedere branche, Glasplaten, Spiegels (ook verzilveren). J. Mertens. Snelliusstraat 14 tel. 6140, IJmuiden. RUILEN: vrij ben.huis k. suite en 3 sl.k. voor étage m. 3 sik, in IJm.-O. Te be vragen Ger. Doustraat 17. LOMPEN, METALEN, OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij U gehaald door Fa. Max Gosschalk, Kanaalstraat 48. Tel. 5852. 12 staafs GASHAARD te k. gevraagd. Zeeweg 213. IJm.- Oost. TE KOOP: groene dames mantel m. 46 f 10, voetb.sch. m. 37 f 5, wintex-sp. sch. m. 41 f 25, mahonie linn. kast f 125, pastel (vissen) f 25, gr. vogelkooi f 5, driehoeks kastje met gordijn f 6. Tus sen 6—7 u. v. Tuyllweg 1, Velsen. 3 WINTERJASSEN te k. jongensjas, nieuw f 20, h.jas (nieuw) f 20, werkjas f 10. Marnixlaan 21, Driehuis. Gezellige OUD-HOLL. DOEKEN 2.25 1-pers. DIVANBED, sleemodel met 15 jaar garantie, compleet met 1-pers. bed, in bijzonder mooie damast met ongev. kussens54H- 2-pers., royale maat, wollen MEDAILLON DEKENS, iets smoezelig19» ROOKFAUTEUIL, compleet met geheel verende, epinglé kus- sens, met 10 jaar garantie ö9. MEUBILM AGAZUN ZEEWEG 191 IJMUIDEN-OOST Deeln. IJmond-zcgcls Geen zaak wordt groot zonder reclame. De beste reclame is: adverteren Het best adverteert men in dit blad. GEVRAAGD in Papier- en Kantooi'boekhandel: Fa. J. MUIJS, Ged. Oude Gracht 103, Haarl., tel. 11723. zoekt voor de komende maanden TIJDELIJKE KRACHT (m. of v.). Aanm. Gr. Houtstr. 100 of Rijksstraatweg 125, H.N. Wij zoeken voor onze DAMESCONFECTIEZAAK in staat veranderingen te doen en voor opleiding verkoop. unie MARKTPLEIN □MUIDEN naalden, knooppennen, latjes gaas van 40150 cm breed Gen. Cronjéstraat 129 Haarlem - Tel. 11385

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 8