„De Hoop" laat om hulp verlegen zeeman niet in de steek Twee sleepboten en een reddingboot naar zee Kerkdiensten Rex Norris komt Eechtrop trainen Een predikant aan het woord Beverwijk BJÜf P. de Groot Duitser maakte vast Castricum Scheepvaartverbinding van New York op Spanje Scheepvaart tussen Noord Europa en de Zwarte Zee WBVelsen vriendschappelijk Gebrek aan scheepsruimte voor Ruhrkolen Vrouwen laten zich voorlichten Ontvangsten en uitgaven van de koopvaardijvloot Medische dienst in Castricum De elf van CSV Opstelling Vitesse '22 Agenda voor Castricum en Uitgeest Castricummer ontving Landsteiner plaquette met oorkonde K inder dienst en ZATERDAG 29 OCTOBER 1955 JLï „Meisjes zonder mo raal" (Thalia, Vrij dag tot en met Maan dag). Dit nogal dik- aangezette stuk cellu loid van Amerikaanse huize, waarin men ge poogd heeft de voet sporen der Italiaanse film te drukken, beweegt zich net op dat smalle randje tus sen moraliseren en alleen - maar - laten zien, waar menige regisseur al is afge tuimeld, omdat het zo moeilijk was. Richard Brooks, die deze „Flame and the'Flesh" voor zijn rekening nam, koos eveneens de weg van de minste weerstand en laat een lantal mooie vrouwen met Lana Turner en Pier Angeli aan het hoofd die schokkende zaken beleven, welke hen tot een aanvecht bare levenswandel brengt. Het meisje Madeline (Lana) is echter toch de verstandigste en blijft „dus" aan het einde alleen achter. Zo te zien voor niet al te lang. Het is zover dat de trainer van het Ne derlands dames- en heren-hockeyelftal ook naar Beverwijk komt om de eerste elf tallen dames en heren en de a-elftallen junioren van de hockeyclub Eechtrop te trainen. De training zal geschieden op zes achtereenvolgende Vrijdagavonden, te beginnen op 28 October. Rex Norris zal om zeven uur beginnen met conditietraining. Hieraan kunnen alle leden van de club deelnemen, maar in de eerste plaats de leden van bovengenoemde elftallen. Daarna zal de heer Norris het eerste herenelftal met de reserves trai nen. Of het dameselftal ook op deze avond getraind wordt is nog niet geheel zeker. Wel is het zo dat Rex Norris met de heren op één helft van het veld oefent, zodat de dames op de andere helft dezelf de oefeningen kunnen doen. Bij de elftal training is het van belang dat alle elf \aste spelers aanwezig zijn, want de heer Norris traint steeds in elftal verband. NEW YORK (United Press) De Ame rikaanse scheepvaartmaatschappij Ameri can Export Lines heeft de opening aange kondigd van de eerste rechtstreekse expres- passagiersdienst tussen New York en Span je. De twee luxe zeeschepen van de Ame rikaanse maatschappij, de Independence en de Constitution, zullen op 11 Januari 1956 de dienst beginnen. LONDEN (United Press) Radio Boeka rest meldt, dat een West-Duits schip, de Adèle, en een Nederlands schip, de Mars onlangs de Roemeense haven Constanza zijn binnengelopen. De aankomst van deze twee schepen is een belangrijke gebeurte nis voor de haven van Constanza, want daarmede werd de scheepvaart tussen de Noord-Europese havens en de Zwarte Zee een verbinding die sinds de tweede wereld oorlog gesloten was, heropend, aldus de Roemeense radio. Een der vele goede scènes uit „Meisjes zonder moraal' „Het vlammende woud" (Thalia, Dins- en Woensdag). In de lange serie man moedige verhalen, die rond de krachtige postuur van John Payne werden opge hangen, is dit „Vlammende woud" een van de beste: een weduwe met een aardig nichtje wil van haar Canadese houtkapperij naar de stad terug maar dat gaat niet zo best, omdat de grote houtzagerijen het bos niet willen kappen, waarin een deel van de penningen der nicht zijn gestoken. Een kleine ondernemer doet het tenslotte, maar er moet nog heel wat gebeuren natuurlijk ook een bosbrand, anders had deze film het zonder titel moeten doen eer de plannen om naar de beschaving te gaan worden opgegeven voor plannen om in de rimboe enige huwelijken te be ginnen. „Sjors van de rebellenclub", de Neder landse film naar het bekende stripverhaal over de kleine man, die vaak zulke grote dingen verricht: in dit geval een circus onderneming, die uitloopt op een speur dersroman. Het geval springt zelfs over naar Afrika, maar „Sjors" supporters kun nen ervan overtuigd zijn, dat hun held aan het langste eind trekt. „Hebzucht" (R e x, Vrijdag tot en met Maandag). Vechten, schieten, schreeuwen en liefhebben vormen weer de voornaamste ingrediënten in deze gekleurde film, die in zoverre van de standaard-producten in het cowboy-genre afwijkt, dat er ditmaal bij zonder weinig met kartonnen huisjes en namaak-bergen is gewerkt. De flinke, maar weinig kapitaalkrachtige veehouder (Glenn Ford) verzet zich tot het uiterste tegen de landhonger van zijn rijke buurman, die voortdurend op gruwelijke wijze door zijn jongere echtgenote en een gemene broer wordt bedrogen. Het duurt lang voordat de rijkaard ein delijk tot de aanval overgaat, maar daarbij stuit hij op een heftig verweer van de kleine veehouder, die een groot aantal dap pere boeren om zich heen heeft verzameld en die zich bovendien vooral bij de felle schietpartijen in de bergen uitermate be dreven toont met de revolver en het ge weer. De aanvallers worden verslagen en dan gaan de boeren op bijzonder hardhandige wijze de gevallenen wreken. Zij trekken er des nachts op uit, steken de hoeve van de tiran in brand en jagen diens vee op. En daarbij is men direct gekomen aan het meest indrukwekkende gedeelte van deze film, want de opnamen van de duizenden vluchtende koeien en paarden zijn zo im posant, dat men het vervelende slot van deze film maar op de koop toe neemt. Zondagmiddag houden Abott en Costello i zich op de universiteit met een grote ver scheidenheid van grollen onledig. „De troubadour" draait Woensdag Donderdag in Rex. rubriek een plaatsje vond, ver boven de middelmaat uit voor hen, die van ongecom pliceerd amusement houden. „Middernachtzone" (K e n n e m e r Theater) Dit spionnageverhaal Verraadt aan de kant van de regisseur een gedegen vakmanschap, dat zich openbaart in een geraffineerde montage der beelden. Het verhaal beweegt zich met vaart naar de climax en de ontknoping komt dermate verrassend achter de intrige vandaan, dat deze overigens glasharde rolprent dank zij de voortreffelijke wijze van vertellen en de overtuigingskracht van de gebruikte beeldtaal tot de besten onder de misdaad films gerangschikt mag worden. „Gevaren ener wereldstad" (Vrijdag tot en met Maandag in W. B.) Af en toe be weegt deze knappe rolprent zich op de grens van de documentaire, waar men haar zeker niet zou zoeken: de positieve kwali teiten van het verhaal zijn namelijk oor deelkundig gedoseerd, zodat hét rauwe leven van de „vlakte" niet al te zeer tot de verbeelding van daarvoor ontvankelijke bezoekertjes van deze bioscoop zal kunnen spreken. Het centrale gewetensconflict, waaromheen de handeling werd gebouwd, maakt het product ook uit de „romanti sche" hoek bekeken bezienswaardig. VOOR EEN NIET-ZEEMAN is het een hele gewaarwording voor veertien dagen een deinende bodem onder de voeten te krijgen. De eerste dagen na de uitvaart uit IJmuiden troffen we het bijzonder; de wind was hard en dan weet de „De Hoop" van schommelen en steigeren. In dit jaargetij is nu eenmaal een woelige zee te verwachten en zo heb ik ook een lichte tol aan de zee moeten betalen. De hulp vaardigheid en de goede geest onder de bemanning deden mij echter dit euvel spoedig te boven komen. Na twee dagen en twee nachten stomen kwamen we bij de loggervloot. En toen begon al gauw het werk. 's Morgens vroeg al waren er patiënten voor de dokter. Terwijl deze aan boord van „De Hoop" behandeld werden kreeg ik herhaaldelijk gelegenheid om aan boord van de loggers zelf een korte dienst in het vóór- of achteronder te houden. Eenmaal aan boord vroegen de schippers daar meestal zelf om. Dit waren mooie ogenblikken, waarbij ik nooit onwil of hinderlijke onverschilligheid heb ontmoet. Integendeel, vaak bleek dat ze het zeer op prijs stelden. De stemming op de vloot was erg down; er was de laatste week heel weinig gevangen. Door het ruwe weer kreeg de dokter handenvol werk geknelde vingers en gekneusde armen en benen. In meer dan vijftig gevallen heeft hij op een of andere manier hulp geboden. Deze dokter is wel „the right man on the right place"; kundig en daarbij past hij precies in die mannen gemeenschap van „De Hoop". Ik zal niet gauw dat dankbare gezicht vergeten van die heel ernstige zieke. Wat was die man blij dat hij uit z'n loggerkooi gehaald was en nu in die rustige en heldere isoleerhut lag! Ziekenboeg vol Ja, dat is prachtig werk. Op deze korte reis kwam de ziekenboeg vol met patiën ten, waarvan je zegt: wat moest er van deze mensen terecht komen als er geen „De Hoop" in de buurt was geweest. Een en „Heidi en Peter" (Vrijdag tot en met Maandag, L u x o r) is een dier vriendelij ke, pretentieloze verhalen, waarbij af en toe een zakdoek te voorschijn moet komen, maar de sentimenten nu ook weer niet zo diep graven, dat het echt dramatisch wordt. De camerabehandeling is de hele film door voortreffelijk en mede daardoor kwam deze aardige film, die reeds eerder in deze ADVERTENTIE ETER en I L L17 K E R voor GOUD - ZILVER UURWERKEN HORLOGER - OPTICIEN Kennemerlaan 30 - Telefoon 4127 Ziet onze GERO-etalage Aangezien WB voor Zondagmiddag geen voetbalcompetitiewedstrijd behoeft te spelen zal de tweede klasser nu op het „Watervlief'-sportpark om 14.30 uur een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen Velsen. Voor deze gelegenheid worden bij WB twee nieuwe spelers opgesteld, van wie H. Vers wij veren, die vroeger voor de groen-gelen al uitkwam, maar naar VSV overging, opnieuw een plaats als linksbin nen in de voorhoede is aangewezen. Als nieuwe rechtsbuiten zal R. Luitjes funge ren. WB verschijnt met: A. Nieuwenhuys; F. Bruinzeel en K. Kil; J. Kersbergen, A. Both en P. Bleeker; R. Luitjes, F. Boe- vink, J. Roos, H. Verswijveren en C. Luntz. universiteit van Californië Door de Berkeley en de Amerikaanse commissie voor atoom-energie is de ontdekking ge meld van een nieuw atoomdeeltje, het anti-proton, hetgeen vermoedelijk de weg naar een volkomen nieuw tijdperk in het kern-onderzoek heeft opengelegd. Het anti- in proion werd verkregen uit energie, opge wekt in het Cyclotron te Berkeley, het „Bevatron", de machtigste instalatie voor atoom-splitsing ter wereld. Op deze foto bekijken de bij het onderzoek betrokken geleerden een film met opnamen van .een oscilloscoop, die de frequentie van het OOOCOOCCCCCCOCODCODCOOOOC anti-proton registreerde. De reddingboot „Prins Hendrik" uit Den Helder en de sleepboten „Hector" van Bu reau Wijsmuller N.V. te IJmuiden en „Hol land" van de redery G. Doeksen op Ter schelling hebben Vrijdagmiddag om half vier zee gekozen, toen een vliegtuig van de Marine Luchtvaart Dienst aan het vliegveld Valkenburg by Leiden had gemeld, dat zich in de positie 267 0 en twintig myl van Den Helder een kleine kustvaarder in nood bevond. De bemanning van het vliegtuig, dat op een oefentocht was, had rode vuur pijlen zien afschieten. Vermoed werd, dat het schip motorschade had. Beide sleepboten en de „Prins Hendrik" gingen een tamelijk ruwe zee tegemoet om zo snel mogelijk de positie van het schip dertig mijl Noord-Noord-West van IJmuiden te bereiken. Voor de zestien mijl lopende sleepboot „Holland" betekende dit van Terschelling af, drie uur stomen. De „Hector", die sleechts dertig mijl had af te leggen, zou er in dezelfde tijd kunnen arriveren. Op het panne-bericht van Scheveningen Radio waren inmiddels ook verschillende DUISBURG (DPA) De vrachttarieven in de Rijnscheepvaart zijn in West-Duits- land, ondanks de op het ogenblik lage wa terstand, tot nu toe constant gebleven. De scheepsruimte is echter zo schaars ge worden, dat in het Ruhrgebied veertig duizend ton kolen, bestemd voor Zuid- Duitsland, nog niet door de binnensche pen zijn overgenomen. De Bondspoorwegen en de vrachtautomobielen waren evenmin in staat deze kolen af te voeren. andere schepen naar de nog onbekende in nood verkerende coaster onderweg. Om streeks half vijf kon de naam van het schip aan het pannebericht worden toegevoegd: de „181 S", aldus de bemanning van het vliegtuig. Later bleek de 8 een B te zijn en kwam de naam van de Nederlandse 175 ton metende kustvaarder „Ibis" voor de dag. De „Ibis" is eigendom van P. L. Moorlag te Arnhem en heeft een 150 pk motor. Tegen half zes was als eerste de Duitse kustvaarder „Alice" in de nabijheid van de „Ibis". De „Alice" heeft het drijvende schip onmiddellijk vastgemaakt en was er gister avond mee onderweg naar Hamburg. De sleepboten „Holland" en „Hector" en de reddingboot „Prins Hendrik" zijn daarop teruggekeerd naar hun havens. De Commissie voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting te Beverwijk roept de huisvrouwen op tot het aanhoren van een causerie over „Gasverwarming", welke op 31 October gehouden zal worden in de toonzaal van het Gemeentelijk Gasbedrijf aan de Breestraat, om 20 uur. Er wórdt geen entrée geheven. In het zaaltje van de Gereformeerde kerk aan de Moensstraat beginnen op Dinsdag 8 November weer de bekende handwerk- cursussen, die onder leiding staan van me vrouw De Jager. Propaganda-avond Bouwkas De Bouwkas Nederlandse Gemeenten houdt op Woensdag 9 November een pro paganda-avond in ,,'t Centrum". De moge lijkheden die er bestaan om te komen tót het bezitten van een eigen huis zullen uit voerig worden besproken. In nevenstaand artikel geeft ds. P. H. de Kleer, Gereformeerd predikant te Scheveningen, enige indrukken weer $van zijn verblijf aan boord van het hospitaalkerkschip „De Hoop" tijdens de laatste reis van 5 tot 19 October. OCCOCCC<XX>DCCCCCOOC>XOCC033COCXX)CC«CCOOOOCCCCCCOCCCOCCCC paar keer zijn we tot diep in de avond in de weer geweest. Dan krijg je diepe be wondering voor de marconist en de stuur manskunst van de schipper, want in de duisternis wordt de patiënt tussen de tien tallen schepen toch maar gevonden. Het is de matrozen niets te veel om ook zelfs bij ruwe zee in het donker dan nog hun werk te doen. Nooit heb ik gemopper gehoord. Het ging alles even kameraadschappelijk en opgewekt Door hetzelfde ruwe weer kon ik niet zo vaak op de loggers komen als ik had gewild. Want dan ging de sloep alleen maar uit om de patiënt te halen voor op name in de ziekenboeg. Het kwam ten minste steeds zo uit dat de kwaal zodanig was dat de zieke moest blijven. Op een enkele uitzondering na werd elke avond met de bemanning en de patiënten in de kerkzaal een dagsluiting gehouden „met zang na". Andere sfeer Tweemaal is deze uitgezonden. Maar het mooiste waren de kerkdiensten op Zondag. De eerste Zondag was het prachtig weer. Van twee loggers kwam 's Zondags vrij wel de gehele bemanning aan boord van de „De Hoop"; 's avonds die van één log ger. Dit is voor deze mensen een hele ge beurtenis. Ze komen eens even in een heel andere sfeer. De mannen toonden zich dan ook zeer dankbaar. Wat zou het mooi zijn als „De Hoop" de beschikking had over een stevige motor-barkas om meer mensen 's Zondags van boord te kunnen halen. Dat de kerkdiensten ge waardeerd worden blijkt wel uit de vele rapporten over goede (of slechte) ont vangst, die de marconist na zo'n dienst van de schippers ontvangt na één dienst waren er 25 meldingen. Ook op de wal worden de diensten druk gevolgd. Op een Zondag werd de kapitein opgebeld door een heer uit Gorinchem, die had zitten luisteren en die vroeg wanneer er meer zulke diensten gehouden werden. Het is voor een dominee mooi werk onder „onze varende gemeente". Onder al deze bedrij ven door geeft de marconist allerlei ad viezen bij kapotte radio-installaties. Zo is „De Hoop" een schip dat geheel ten dienste staat van onze mannen op zee. De kapitein haalt er werkelijk uit wat er in zit. Het is zeker geen show-schip, maar terdege een werkschip; de zeeman weet dat „De Hoop" hem niet in de steek zal laten als hij om hulp verlegen zit. Wie vertien dagen meevaart wordt enthousiast over het prachtige en nodige werk dat door „De Hoop" op zee gedaan wordt. De totale ontvangsten van de Neder landse koopvaardijvloot in 1954 hebben bedragen f 1.408.5 millioen (1953 f 1.306.2 min.). Hiervan werd aan vrach ten ontvangen f 1.162.9 min. (f 1.088.1 min.). In dit bedrag is begrepen f 937.9 min. aan vrachten van Nederland naar het buitenland en de vaart tussen vreemde landen (f 876.4 min.). Aan passagegelden is ontvangen f217.3 min. (f 195.6 min.). De verhuur van schepen aan het buitenland bracht op f 10.5 min. (f8.1 min.) .Aan schadevergoedingen van het buitenland is ontvangen f6.1 min. (f2.5 min.). De overige ontvangsten beliepen fll.7 min. (f 11.9 min.). De totale uitgaven in het buitenland hebben belopen f731.3 min. (f667.3 min.). Aan loods-, haven- en, kanaalgelden en aan los- en laadkosten is besteed f301.2 min. (f 275 min.). Voor bunkerkolen en olie is betaald f 149.8 min. (f 142.2 min.). Scheepsreparaties vergden f 38.9 min. (f36.2 min.), en commissies aan buiten landse scheepsagent f 66.5 min. (f 64.2 min.). Voor scheepsbenodigdheden, levensmid delen en dranken is f36.7 min. (f36.2 min.) betaald. Huur van buitenlandse schepen heeft gekost f 19.7 min. (f 17.3 min.). De Assurantiepremies en schade vergoedingen beliepen 19 min. (f5.5 min.) en de overige uitgaven in het buitenland f 109.5 min. f90.7 min.). Deze gegevens hebben geen betrekking op de kustvaar tuigen en tanksschepen. Op de internationale uitvinderstentoonstelling, die vandaag in Amsterdams Apollo- hal geopend is, valt onder meer dit apparaat te zien, waaraan de ratten binnenkort vele broertjes dood zullen hebben. Het is een afsluiter voor de uitmonding van rioolbuizen, die verhindert, dat ratten uit hun onderaardse gangen tot in de woningen der mensen doordringen. De uitvinder, de Amsterdammer B. H. Strooben, naast zijn rattenvanger. De Zondagsdienst voor de artsen in Castricum wordt van Zaterdagmiddag 14 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargeno men door arts H. Wieringa, Schelgeest- straat 31, telefoon 289. Voor hetzelfde tijdvak is de wijk- en kraamverpleging in handen van zuster Boots, Koningin Ju- lianastraat 14, telefoon 544. Apotheker P. van Ouwerkerk, Burgemeester Lommen- straat 6, telefoon 500, is voor spoedge vallen geopend. Voor de thuiswedstrijd tegen Alkmaar- se Boys verschijnt het Castricumse CSV Zondag met het volgende team in het veld. Doel: G. de Heer; achter: C. Blei en W. Grosze Nipper; midden: D. Hoberg, H. Hartog en J. Beijersbergen van Henegou wen; voor: E. Riethorst, H. v. Diggelen, B. Kossen, H. Jacobs en C. Boot. Vitesse '22 uit Castricum gaat bij Wijk aan Zee op bezoek. Het team is als volgt samengesteld: doel: B. van Veen; achter: A. Hollenberg en P. Beentjes; midden: A. Groot, J. Borst en J. de Groot; voor: H. Borst, H. Zonneveld, A. v. d. Valk, H. Eickhoff en P. Duyn. „Corso"-theater, Castricum, Zaterdag en Zondag 19.15 en 21.30 uur; Zondag middag 15 uur, Maandag, Dinsdag en Woensdag, iedere avond 20 uur: „Muiterij op de Caine". Donderdag 20 uur: „Het leven gaat verder". Bioscoop De Ooievaar, Uitgeest. Zon dag 16 en Dinsdag 20 uur: „Circussterren". Zondag 20 uur: „Moord in de Rue Morgue". Tot dusver heeft de heer G. Kelder, uit Castricum, niet minder dan 15 keer zijn bloed afgestaan voor een medemens. In verband met het behalen van dat aan tal keren is onze plaatsgenoot Donderdag in zaal Bellevue, te Amsterdam, met nog 54 donors als dank de professor dr. Kar! Landsteiner plaquette met bijbehorende oorkonde overhandigd door het Rode Kruis. AGENDA VOOR HEEMSKERK Marquette-theater, Zaterdag en Zondag 20 uur: „Sabrina". Zondagmiddag 3 uur: „Tarzan's vlucht". Zondag 30 October IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. v. d. Berg, 19 uur: ds. J. W. Brink man van Utrecht (jeugdddienst). Ge bouw Chr. Belangen, 10 uur: de heer W. J. Mulder (jongerendienst). Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. van Leeuwen; 15 en 17 uur: ds. W. Diepersloot Woensdag 20 uur: ds. W. Diepersloot, Dank voor maatschappelijke zegeningen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 16.30 uur: ds. J. J. Arnold. Christelijk Gereformeerde Kerk, 10 uur: leesdienst, 15 uur: ds. J. P. Geels uit Haarlem. Gemeente Gods, 10 uur, Cultureel Ge bouw, bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. J. H. Rawie van Winscho ten. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers; Dins dag (Allerheiligen) 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19.30 uur: Vespers; Woens dag (Allerzielen) 9.30 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligings- samenkomst; 15.30 uur, openluchtsamen komst Kennemerlaan 19.15 uur: straatzang 20 uur: Verlossingssamen komst. Alle diensten o.l.v. kapiteine Scheerder. Baptiste Gemeente, IJmuiden, Cultureel Gebouw, Plein Moerbergplantsoen, 10 uur: de heer F. Oosterwijk. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. S. de Roest; 19 uur: bijzondere dienst uitgaande van de commissie voor bijzonder kerkewerk. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Woensdag 20 uur: ds. J. v. Leeuwen, dank voor maatschappe lijke zegeningen. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: ds. E. F. Wildervanck van Bussum. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 en 19.30 uur: H. v. d. Brink van Bloemendaal. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 10.15 uur: ds. H. J. A. Haan van Leiden. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 en 19 uur: ds. L. Brink. Wijkgebouw Torenstraat 2, 10.15 uur: jeugdkapel, voorganger mevr. W. SnoekGabel. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: vicaris J. B. Duk, 19 uur: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, geen opgave ontvangen. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, Zaterdag 19.30 uur: openluchtsamenkomst Zondag 10 uur: de heer G. Nieuwenhuizen van Den Haag Donderdag 20 uur: de heer A. T. Polderman van Den Haag. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel; 19 uur: Hervor- mingsdienst. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel, Gtroenelaan, 10 uur: de heer E. W. Rosie. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: prof. dr. M. A. Beek van Amster dam. Maranatha, 10 uur: de heer A. Vries van Den Helder 19 uur: de heer J. Dam- muller. Dinsdag 20 uur: bijbelbespreking. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: Zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. Van Wijngaarden van IJmuiden. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. B. J. J. Naessens. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 9 uur: ds. Dikhout, van IJmuiden-Oost. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leen- houts. Provinciaal ziekenhuis Duinenbosch, 14.30 uur: ds. Tersteege, van Santpoort. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. D. ter Steege, H. Doop 19 uur: ds. J. v. d. Berg van IJmuiden-West. Maandag 31 Oct. 20 uur: Herdenking Kerkhervor ming ds. D. ter Steege. „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege. Chr. Geref. Kerk, 15.30 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. IJMUIDEN-WEST: Geref. Evang. Zondagsschool, Gr. v. Prin- stererschool, 10.30 en 11.30 uur. Herv. Zondagsschool, Creutzbergschool, 10 uur. Leger des Heils Zondagsschool, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. Herv. Zondagsschool, Insingerschool, 10 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, Ichthus- burcht, 11 uur. Herv. Zondagsschool, Comitéschool, 10 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerlc „IJmuiden-Oost", Emma- school, 10 uur. Herv. Zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Geref. Zondagsschool, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, 10.3a uur: Noodwinkel voorheen Bisschof aan de Oosterduinweg. Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Theo Thijssenschool, 10 uur. DRIEHUIS VELSEN-DORP: Herv. Zondagsschool te Driehuis, Maria Boreelkleuterschool t/m 9 jaar 10 uur; 10 jaar en ouder 11 uur. Hervormde Zondagsschool te Velsen- dorp, Wijkgebouw, Torenstr'aat 11.45 uur. VELSEN-NOORD: Herv. Zondagsschool, 5 t/m 8 jaar kleu terschool aan de Banjaertstraat 12 uur en van 8 t/m 13 jaar in de C.V.O.-schooJ aan de Langeveldstraat 12 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 20