Veren igingsvaria Agenda voor Velsen Wijk aan Zee nam leiding van Vitesse in 3 B over Visserij -varia Strawberries door zege op Rijswijk in tweede ronde bekercompetitie Havenberichten Hockey in Kennemerland 8 VOETBAL IN KENNEMERLAND T errasvogels CSV Scheveningers gaan deel nemen aan de spanvisserij KAV verzamelt kleding voor de armen uit de IJmond Wijk aan Zee VVS Feestelijke jubileumviering bij „In Veilige Haven" W. Kok vierde in Leiden Beverwijkse zangers voor de microfoon Tuinbouwstudieclub over economische bedrijfs voering Schieten voor „Ons Genoegen" Sinterklaas in aantocht voor speeltuinkinderen „Driehuis" bridgete om de indeling der clubkampioen schappen Collecte voor kinderbescherming Show-orkest „De Klavier schippers" treedt op in Beverwijk en Velsen Scheepvaart 1 SOMY OLIE-GAS HAARDEN en KACHELS VAN GELDER'S OLIEHANDEL MAANDAG 31 OCTOBER 1955 Wijk aan Zee heeft de leiding- van Vitesse overgenomen. De Wijk aan Zeeërs leverden een bijzonder kranige prestatie door de Castricummers met een twee-nul nederlaag naar huis te sturen. Vitesse is natuurlijk nog zeker niet uitgeschakeld, maar de twee achtereenvolgende nederlagen wijzen er toch op, dat de Vitessenaren momenteel een inzinking doormaken. Ook de tweede Castricumse derde klasser leed een nederlaag: de Alkmaarse Boys toonden zich met twee-nul de meerdere van de CSV'ers, die nu weer alleen de onderste plaats bezetten. Er viel nog een derde twee-nul uitslag te noteren: Terrasvogels, de onberekenbare Santpoortse derde klasser, verloor met de ze cijfers van HSV. RKAFC en Alcmaria Victrix besloten na negentig minuten spe len de punten te delen. Wij hadden de oud ste Alkmaarse club tot een betere presta tie in staat geacht. Het leiderschap van Waterloo heeft maar kort geduurd. De IJmuidenaren moesten met twee-nul de vlag strijken voor THB, dat nu weer, zij het dan ook in gezelschap van NAS, de bovenste plaats bezet. Laatst genoemde club had met het op de onder ste plaats staande Semo meer moeite dan algemeen verwacht werd (drie-twee). Onze Gezellen en ETO scoorden tezamen twaalf doelpunten, waarvan de thuisclub er vijf voor haar rekening nam. Hier dus niet, zoals bij zoveel andere clubs, gebrek aan schutters. Bloemendaal en DIO deelden de punten. Het werd drie-drie. De ontmoetingen WH-Halfweg en APGS- DCO vonden geen doorgang. De stand is nu: Wijk aan Zee 5 9 THB 6 9 Vitesse 6 8 NAS 6 9 Velsen 6 8 Waterloo 7 9 Aim. Victrix 6 8 Halfweg 6 8 Alkm. Boys 7 8 ETO 7 9 Terrasvogels 6 6 Bloemendaal 7 8 HSV 6 6 DIO 7 8 EHS 6 6 APGS 6 5 Kinheim 6 4 Onze Gezellen 7 5 RKAFC 5 3 DCO 6 3 ADO 5 2 WH 6 3 CSV 6 2 Semo 7 2 Terrasvogels speelde tegen HSV geen beste wedstrijd. Vooral de aanvalslinie, waarin Wijnen ontbrak, bracht er weinig van terecht. Zelfs toen de Vogels na de rust een grote veldmeerderheid demon streerden, slaagden de blauwwitte aanval lers er maar zeer zelden in de HSV-doel- man ernstig te belagen. HSV speelde ongetwijfeld beter en wat de Heiloërs zeker op de spelers der thuis club voor hadden, was hun grotere activi teit, zodat zij de overwinning zeker ver dienden. Met de rust hadden de bezoekers een één-nul voorsprong. Zij hadden die ver kregen met de medewerking van doelman Butter, die overigens zijn doel wederom goed verdedigd heeft. De zwak spelende voorhoede der thuisclub slaagde er niet in deze achterstand weg te werken. Integen deel, toen na de rust achtereenvolgens Dis- selköter en Goedhart de bal misten, slaag de de middenvoor van de bezoekers er in Butter van dichtbij voor de tweede maal te passeren (nul-twee). jeugdige ADO-ploeg geleidelijk aan meer opzetten en had na 20 minuten succes loen midvoor Dam met een hard schot gelijk maakte (1-1). Na de hervatting was het. al spoedig één-twee. Doelman Nieuwenhuys wilde uit een aanval de bal oppakken, maar liet deze vallen voor de voeten van linksbin nen Van Tunen, die zich niet bedacht. De enthousiaste Heemskerkers wisten in het af en toe toch felle gevecht kort voor het einde nogmaals te scoren, zij het dan zonder een ADO-been; uit een voorzet van de linksbuiten wilde Steinvoort kort voor het einde de bal met zijn hoofd wegwer ken, maar hij kreeg de bal verkeerd op het hoofd, waardoor hij over Nieuwenhuys heen in eigen doel kopte (1-3). Zo goed als het Castricumse CSV ver leden week tegen HSV speelde, zo slecht kwamen de Castricummers Zondag tegen Alkmaarse Boys voor de dag. Een enkel moment uitgezonderd was CSV verre in de minderheid en als grootste fout van de gastheren werd de bal steeds opnieuw verkeerd geplaatst. Nochtans waren de Castricummers de eerste 20 minuten in de aanval, doch de bezoekers namen kort daarna de leiding door de Alkmaarse midvoor (nul-één). CSV kreeg evenwel ook enige scorings kansen, maar de aanvallen werden slordig afgewerkt, waardoor zij bij voorbaat toe mislukking gedoemd waren. Na de hervat ting schoot de Alkmaarse midvoor voor dat iemand er erg in had de bal hard langs doelman De Heer (nul-twee). De thuis club liet zich hierdoor niet afschrikken en lanceerde enige gevaarlijke aanvallen, die op de technisch betere verdediging van de bezoekers strandden. De stand bleef daardoor nul-twee in het voordeel van de Alkmaarders. In Schevcningen zün berichten ont vangen, dat Belgische kotters in span vis send met het zogehaamde atoomkuil. ach ter de haringscholen jagen en reeds prach tige vangsten boven water hebben gehaald. Op deze berichten beëindigen Scheve- ningse kotters de trawlvisserij en zullen binnenkort naar Breskens stomen om aan deze zeer lonende visserij te gaan deelne men. Voor zover bekend is gaan uit Sche- veningen aan de spanvisserij deelnemen de kotters SCH. 65 en SCH 18, de SCH 1 tezamen met een Urker kotter en de SCH 16 met de SCH 71. Vermoedelijk zullen verder uit Scheveningen nog een a twee span naar Breskens vertrekken. Jaarvergadering Partij v. d. Arbeid De afdeling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid zal Dinsdagavond in het ge meentelijk onspanningslokaal aan de Van Diepenstraat haar jaarlijkse ledenvergade ring houden. Deze bijeenkomst zal uiteraard beheerst worden door de verkiezingen voor de Tweede Kamer, die volgend jaar worden gehouden en waaraan door de afdeling te vens een nieuwe ledenwerf-actie wordt ge koppeld. Men wil het aantal leden van de Noord- Velsense afdeling, die nu 310 leden telt, vóór 1 Mei 1956 opvoeren tot 350. Behalve de gebruikelijke verslagen is er een bestuursverkiezing. Weliswaar treedt het bestuur in zijn geheel af, doch stelt zich op nieuw in zijn geheel herkiesbaar. Een be langrijk agendapunt is de bespreking over de Meifeestviering in 1956. Voorts wordt overgegaan tot de candidaatstelling voor de Tweede Kamer, zoals deze heeft plaats gehad in de jaarvergadering van de IJmuidense afdeling van de Partij van de Arbeid in de afgelopen week. Prijzen van Zaterdag. Heilbot 3,00 2,30; gr. tong 6,505,60; grm. tong 5,004,50 kim. tong 3,703.30; kl. tong I 3,403,25 kl. tong II 2,22—1,96; tarbot I 3,20—2,40, per kg. Tarbot II 124; tarbot III 92; tarbot IV 5743; tongschar 82; gr. schol 69; grm. schol 69; kim. schol 70—64; kl. schol I 70—64; kl schol II 4920; schar 3324; v. haring 1610; makreel 2416; gr. schelvis 3226 grm. schelvis 2922; kim. schelvis 2419 kl. schelvis I 28—17; kl. schelvis II 28—17 wijting 2416; gr. gul 5444; midd. gul 32—28; kl. gul 19—17; kl. haai 27—26; ham 120102; poontjes 1712; kl. koolvis zw 2416; kl. koolvis wit 42; kl. rode poon II 1514, per 50 kg. Gr. kabeljauw 244118 gr. koolvis zw. 7268; gr. koolvis wit 92 gr. leng 7370, per 125 kg. Aanvoer van Zaterdag. 170 kisten tong en tarbot, 5 kisten heilbot, 8 kisten tong schar en scbartong, 400 kisten schol, 20 kis ten schar, 2605 kisten haring. 595 kisten ma kreel, 800 kisten schelvis, 2Ó0 kisten wijting, 80 kisten kabeljauw en gul, 6 kisten leng 10 kisten haai, 6 kisten ham, 30 kisten poon 50 kisten koolvis, 25 kisten diversen. Totaa.' 5310 kisten. Besommingen van Zaterdag. Herman f29.550; IJM 17 f4215; KW 76 f12.210; KW f2980; KW 89 f 4600; KW 178 f4330; HD 125 f4180; IJM 53 f3720; TX 14 f 2835; IJM 11 f2370; KW 79 f4390; SCH 135 f6760; KW 130 f1270; KW 74 f8790; KW 40 f 9260; KW 39 f4990: KW 161 f760; KW 170 f430; KW 2 f 2040; KW 127 f 690. Gemeentehuis morgen gesloten Het gemeentehuis van Heemskerk is mor gen (Dinsdag) de gehele dag gesloten, met uitzondering van de burgerlijke stand, die van 9 tot 10 uur 's morgens geopend is voor het doen van geboorte- of overlijdensaan- giften. Evenals vorig jaar het geval was zal de Heemskerkse afdeling van de Katholieke Arbeiders vrouwenbeweging ook nu weer kledingstukken verzamelen, om deze tegen Kerstmis te schenken aan arme gezinnen in het dorp. De presidente mevrouw Been tjesTjeertjes deed tijdens de in zaal Nij- man gehouden ledenvergadering een be roep op de leden om voor deze inzameling wat op zij- te leggen. In het openingswoord herdacht de pre- Wijk aan Zee heeft de grote kans om in de derde klasse de kop te nemen met beide handen aangegrepen. De badplaatsclub heeft de overwinning op Vitesse niet ca deau gekregen. De thuisclub kon, dank zij een klein foutje van de Castricumse doel man Zonneveld, een doelpunt scoren. Snij ders legde de laatste hand aan een goede combinatie. Dit gebeurde toen de wed strijd twintig minuten oud was en met één nul voor Wijk aan Zee ging de rust in. Vitesse trachtte in de tweede helft de strijd te forceren, maar niettemin bleven de aanvallen van de thuisclub zeer gevaar lijk. Toch kreeg Vitesse een goede kans op de gelijkmaker toen het een strafschop mocht nemen. Doelman De Blok keerde evenwel het niet best gerichte schot van Eykhof. Dit schonk de thuisclub nieuwe moed en vijf minuten voor het einde werd het pleit beslecht, toen Seisner doelman Zonneveld voor de tweede maal het nakij ken gaf (twee-nul). Het aanvankelijk voornemen van WB om op de competitie vrije Zondag een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen Velsen kon niet doorgaan, maar in plaats van Velsen werd het Heemskerkse ADO 20 bereid gevonden als oefenpartner te fungeren. WB had voor deze oefen wedstrijd het elftal gewijzigd met als nieuwe binnenspelers Luitjes (rechts) en Verswijveren (links), Steinvoort de rechts buiten was nu spil en rechtsachter Roos middenvoor. Deze opstelling heeft, behou dens enkele gunstige uitzonderingen, niet het gewenste resultaat opgeleverd tegen de geestdriftige jonge ADOploeg, die behalve een vlugge aanvalslinie met de stuwende leider Dam bovendien beschikte over een resolute verdediging, waarin de jeugdige Welboren als spil uitstekend werk ver richtte. De thuisclub was de eerste tien minuten wel wat sterker, mede wegens de opstel ling van de nieuwe binnenspelers, die als ex-Stormvogels- en VSV-spelers, iets m'ecr techniek in de aanval brachten. Het begin was hoopvol toen na deze tien minuten Luntz van links een pass voor het ADO-doel bracht en Verswijveren in duel kwam met de rechtsachter en de doelman. De bal belandde bij Roos. die gemakkelijk kon inschieten (1-0). Hierna kwam de MAANDAG 31 OCTOBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Meisjes zonder mo raal". Rex (Officieuze opgave), 20 uur: „Heb zucht". Pieter Vermeulcnmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. DINSDAG 1 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Het vlammende woud". Rex, 20 uur, show (Officieuze opgave). Pieter Vermeulenmuseum, als Maandag. Velser Jazz Society, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, lezing. Er waren maar weinig verenigingen, die Zondag na de vele regenval in de voor gaande week een volledig programma konden afwerken. Tot die weinigen behoorde de Kennemer hockeyclub Strawberries, met niet minder dan acht thuiswedstrijden. Bij de heren stelde de overgangsklassen Strawberries I zich veilig voor de tweede ronde van de bekercompetitie voor de HTCC-beker door van de promotieklassen Rijswijk te winnen met drie-twee. De thuisclub nam de leiding door rechtsbinnen Korting. Na de gelijkmaker van de gasten gaf Baljet de thuisclub opnieuw de leiding, met welke stand de rust werd bereikt. Een uitval van de tegenpartij had nogmaals succes (twee-twee). Kort voor het eindsignaal maakte Korting aan alle onzekerheid een einde door Strawberries definitief de leiding en de overwinning te geven. Voor de Treslingbeker speelden de reser- —twee), FIT en Ijsvogels (beide met twee veteams van beide verenigingen. De strijd ging vrijwel gelijk op. De ruststand was gelijk (één—één), de eindstand was even eens gelijk (twee—twee). In de tweede helft van de verplichte verlenging van vijf tien minuten maakte Rijswijk het winnen de doelpunt. Voor dezelfde beker speelde^ Strawberries III tegen Ijsvogels I, welke ontmoeting door de thuisclub met een rui me zege (vieréén) werd gewonnen. Voor de Onderbond-competitie Noord holland ging een volledig Strawberries IV op bezoek bij Hermes III, welke thuisclub de ontmoeting won met tweeéén. Om de veteranenbeker kwamen nog maals twee elftallen van Strawberries en Rijswijk tegen elkaar in het veld. Het team van de thuisclub, dat in vrijwel dezelfde opstelling ook in de normale competitie speelt, won met vier—nul. Van Randtwijk, Wedemeyer, Kuyper en Siebeles zorgden elk voor een doelpunt. Dames De door mejuffrouw R. Mey verkregen voorsprong (drieéén) in de wedstrijd tussen Strawberries en Groen Geel voor de wisselprijs „De Zilveren Roos" mocht niet baten. De gasten liepen deze achterstand na de rust in en maakten er een voorsprong van vijfdrie van. De overige drie dameswedstrijden, alle op eigen terrein op de velden aan de Drie- huizerkerkweg gespeeld, brachten over winningen voor de speelsters uit Velsen en omgeving. De wedstrijden om de Amster dambeker van het tweede, derde en vierde dameselftal van Strawberries werden ge wonnen van respectievelijk Rijswijk (vier Ruim achthonderd kinderen van de speeltuinvereniging „In Veilige Haven" hebben Zaterdagmiddag in twee voorstel lingen genoten van een feestmiddag, die werd aangeboden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de tuin, welk feit reeds in Augustus werd herdacht. „Metro's nationale kindervariété" was er uit de aard der zaak geheel op inge richt om een dergelijk kinderfeest te laten slagen en de clowns, goochelaar en pop penkast-mannen hadden dan ook direct contact met de woelige schare, die maar ternauwernood tot zwijgen was te brengen, toen de boze man de kinderwagen van Katrijntje had meegenomen en er naar hartelust „dief, dief!", mocht worden ge- roeoen. Gelukkig liep alles goed af, zodat de in spanning verkerende kleintjes met opge luchte hartjes en dankbaar voor dit mooie feest weer naar huis konden gaan. Aan de Zaterdagmiddag in Leiden gehou den athletiek-singelloop langs de zeven grachten over een afstand van 6000 meter, heeft het Suomi-lid W. Kok deelgenomen. In de C-klasse heeft hij zich op deze voor hem bijzonder lange afstand flink geweerd, doch hoewel hij geruime tijd in zijn klasse bij de leiders was aan te treffen, kon hij op de laatste paar honderd meter onder het grote aantal deelnemers niet meer voldoende eindspurt bereiken en moest hij zich met een overigens goede vierde plaats tevreden stel len. nul). In Beverwijk De hockeyers aan de andere zijde van het Noordzeekanaal zijn er Zondag wel heel bekaaid afgekomen. Slechts twee wed strijden werden er gespeeld waarbij Eech- trop met twee elftallen in het veld kwam. Voor de heren-competitie speelde het vijf de „thuis" tegen het „bezoekende" vierde team. Heren IV won met viernul. Bij de dames werd voor de Onderbond- competitie nog gespeeld de ontmoeting tus sen Terriers en Eechtrop, die eiijdigde in een overwinning (éénnul) voor de thuis club. De eindstand was ook reeds de rust stand. De eerste helft ging de strijd gelijk op, maar vijf minuten voor rust werd het eerste en enige doelpunt in deze ontmoe ting door Terriers gemaakt. Zaterdag kwamen in IJmuiden binnen: Astree van Caen. Anja van Udevalla. Es caut van Rotterdam. Roelf van Lissabon. Fremet van Leningrad. Rudolf Schepers v. Rotterdam. Saparoen van Frederikstad. Delft van Curasao. Novian Coast van Lon den. Titus van Lissabon. Theo Grammers- berg van Antwerpen. Olga van Rotterdam. Lucas M van Parr. Boffa van Hamburg. Juno v. Helsingfors. Vechtstroom v. Fowey. Vertrokken zijn: Nilsture naar Bremen. IJssel naar Boergas. Arcadia naar Oxelo- sund. Jokurma naar Antwerpen. Elsa naar Bechton. Vistenaar Otterbacken. Graveland naar Buenos Aires. Cap Falga naar Dor drecht. Salland naar Sint Vincent. Mercur naar Rotterdam. Bab T naar Rotterdam. Noordzee naar Numansdorp. Glory naar Granagemouth. Sunfarer naar Hamburg. Haulerwijk naar Hampton Roads. Waldeck naar Le Havre. Escaut naar Parijs. Twee Gebroeders naar Manchester. Ernst A. He den naar El Amadi. Duisburg naar Bremen. Hapsara naar Duinkerken. Margaretha Nib- be naar Utersund. Aire naar Rotterdam. Bullfinch naar Londen. Suomen Nyto naar Bremen. Ansgaritor naar Lulea. Kimbria naar Stockholm. Ilos naar Gothenburg. Ransel naar Hull. Arctic naar Londen. Die ter Waltraud naar Hamburg. Zaanstroom n. Leith. Rijnkerk naar Bremen. Zondag kwamen binnen: La Veletta van Bouchy. Annekerk van Rotterdam. Erubates van Port Said. Bill S van Swansea. Eem- stroom van Dagenham. Zanzibar van Norr- köping. Lalaguna van Liverpool. Berkel- stroom van Londen. Vanja naar Rotterdam. Kitty Danielsen van Huil. Margriet L van Londen. Alberto Dodero van Hamburg. Anna Sylvia van Londen. Strabo van Aar- hus. Amstelstroom van Londen, Netherlands Coast van Newcastle. Tern van Londen. Afina van Londen. Falcon van Londen. Trito van Dublin. Heriot van Grangemouth. Phidias van Hamburg. Bloemfontein van Antwerpen. Op Zondag zijn vertrokken: Alcetas naar Hamburg. Lingestroom naar Hull. Rijn stroom naar Londen. Kare naar Stockholm. Novian Coast naar Middlesborough. Ruhr naar Huil. Reggeborg naar Colijnsplaat. Erna Oldendorff naar Gothenburg. Marie Osa naar Lulea. Westerdok naar Londen. Rudclf Schepers naar Oxelosund. Olga n. Glückstaat. Van Spilbergen naar Hamburg. Markab naar Hampton Roads. Roepat naar Genua. De Beverwijkse zangeres Annie Palmen treedt op Donderdag 3 November op voor de AVRO-microfoon tijdens een door Pier re Palla te geven orgelconcert. sidente het overleden lid mevrouw Mei- landVoor meer. Mevrouw Beentjes bepleitte de instelling van een spaarkas opdat de leden elk jaar een reisje kunnen maken. Voor 1958 staat een tocht naar Lourdes op het programma. De avond werd besloten met de opvoe ring van een Maria-spel. De heer J. P. v. d. Pol uit Beverwijk heeft op een bijeenkomst van de Tuin bouwstudieclub „Heemskerk Vooruit" in café „De Oranjeboom" gehouden ge sproken over economische bedrijfsvoering in het tuindersbedrijf. Spreker gaf een duidelijke uiteenzetting wat hieronder verstaan moest worden en somde de voorwaarden op om tot een slui tend geheel te komen. Ook de teelt in kassen werd uitvoerig behandeld en de heer v. d. Pol kwam tot de conclusie dat de verrolbare kassen iets meer opleveren dan de vaste. Tot besluit werd het bevloeiïngssysteem behandeld en na afloop van de inleiding werden nog diverse vragen gesteld. Lezing „De keerkring" verschoven De aangekondigde lezing van Marga Klompé voor de R.K. vereniging „De Keer kring" te Beverwijk is, omdat de spreekster op deze dag verhinderd is, verschoven naar Woensdag 9 November. De Wijk aan Zeese schietvereniging „Ons Genoegen" heeft een onderlinge wedstrijd gehouden, waarvan de uitslag werd: 1. J. de Boer 38 pnt; 2. J. Durge 47 pnt; 3. J. Schelvis 47 pnt; 4. P. Schelvis 47 pnt; 5. D. Dirks 47 pnt. De besturen van de speeltuinverenigin gen „Schulpen" en „De Meerweiden" tref fen reeds voorbereidingen voor het St. Ni- colaasfeest voor de kinderen van de leden, dat op 3 December wordt gehouden. De kinderen hebben bovendien weer een filmmiddag in het vooruitzicht. In het Ge meentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat worden Zaterdagmiddag 5 No vember twee voorstellingen gegeven. Voor de handenarbeidclubs van de beide speeltuinen bestaat een ruime belangstel ling. Er zijn nu al vier clubs, die op afzon derlijke uren bijeenkomen in het gebouw tje op „De Meerweiden"-speeltuin. Aange zien er nog steeds toeloop van liefhebbers is en het gebouwtje voor het beoogde doel eigenlijk veel te klein is, moeten nieuwe gegadigden voor het clubwerk wachten, totdat voor het onderbrengen een oplossing is gevonden. Voor de indeling om het clubkampioen schap van dé" bridgeclub „Driehuis" is de zesde selectiewedstrijd gespeeld. De uitslagen in percenten zijn: Lijn A: heren KuiperBerkhout 55,56, heren Schaap,erv. d. Vlugt 53,97, heren BaartGeus 53,01,. heren BornCleeren 51,59, heren NoortmanDe Haas 50,79, heren SnoekOoms 50,00, mevr. Need hr Bosman 44,44, heren BaisValk 40,48. Lijn B: heren KrabWescher 61,90, echtpaar Hillege 53,17, dames Berkhout Heijkants 51,59, mevr. Dijkshoornhr. Heykants 50,00, echtpaar v. Rumpt 47,62, dames NoortmanBruinenberg 46,83, he ren PennockHoogerduin 46,03, heren v. DoornTaverne 42,86. Lijn C: echtpaar Jonker 69,44, heren DupkeNeed 55,55, heren Ouwerkerk Vlotman 51,39, mevr. Dokhr. De Wit 50,00, mevr. v. Hoftenhr. Geus 43,06, da mes SnoekOoms 41,67, heren Imming v. Gameren 38,88. Renners in de wintercompetitie Zondagmorgen hebben de leden van de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" de najaarscompetitie voortgezet met een individuele wedstrijd. De uitslagen waren: A-ploeg 44 km: 1 H. v. Duin in 1 uur 18 min. en 13 sec; 2 A. Lute; 3 H. Hendriks; 4 B. Bosman; 5 Mè v. d. Bos; 6 C. Jong; 7 H. Oldenburg. B-ploeg 33 km.: 1 G. Lute in 1 uur 4 min. en 17 sec.; 2 A. v. d. Bos; 3 H. Komen; 4 R. v. d. Bos; 5 R. Scheringa; 6 J. Timmer; 7 A. Bloemendaal. I Ten bate van de stichting „De Opbouw wordt deze week in Beverwijk een collecte gehouden. Deze stichting beheert een aan tal tehuizen, waar kinderen in worden op genomen die geen ouderlijk tehuis - meer hebben. Het Show-accordeon-orkest „De Klavier schippers" geeft op Zaterdag 5 Nov. en Za terdag 10 Dec. een gevarieerd programma voor de donateurs met bal na in het Ken nemer theater te Beverwijk. Zaterdag 26 November spelen „De Klavierschippers voor hun donateurs in IJmuiden-Oost in het Hervormde Jeugdgebouw aan de Rem brandtlaan. „De Klavierschippers" nemen hun gasten mee: de „Hawaiian Islanders" een Mexicaans tango-orkest en een cow boy-ensemble. Zaterdag 19 November spe len „De Klavierschippers" voor de eerste maal in Zaandam. Directie Kennemer Theater houdt jeugdprogramma vol Het luchtige jeugdprogramma in de bio scoop van het Kennemer Theater te Bever wijk is bij het jonge volkje blijkbaar in goede aarde gevallen. Zondagmiddag was de zaal weer vol en als men let op de uitingen van de jeugd - en van hen die van een luchtig filmprogramma houden - dan belooft het Woensdagmiddag weer een uit verkochte zaal te worden. Het blijkt de bedoeling te zijn, geduren de het winterseizoen dit soort films te blij ven vertonen. Algenib, 29 te Buenos Aires. Artemis, 28 v. Pto Ordaz n. Rotterdam. Alderamin, 30 te Rotterdam. Alhena, pass. 30 St. Vincent n. Las Palmas. Alkaid, 30 v. Rotterdam n. Las Palmas. Altair, 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Alwaki, 29 v. Genua n. Port Said. Annenkerk, 29 v. Rotterdam n. Amsterdam. Alderamin, 39 te Rotterdam verwacht. Aludra, 31 Aden verwacht. Aalsum, 29 te Bombay. Appingedijk, 29 te Victoria. Abbekerk, 29 te Singapore. Argos, pass. 29 Finisterre n. Algiers. Armilla, 29 te Singapore verw. Blommersdijk, 27 v. New York n. Antwerpen. Bonaire, 28 te Horta. Boschfontein, pass. 30 Kp. St. Vincent n. Mar seille. Baarn, 29 v. Mollendo n. Arica. Breda, 29 v. Callao n. Huacho. Beninkust, 29 te Lagos. Caltex The Hague, pass. 28 Gibraltar n. R'dam Caltex Pernis, pass. 30 Ouessant n. Sidon. Caltex Utrecht, pass. 30 Gibraltar n. Rotterdam Caltex Leiden, pass 29 Kp. Espichel n. R'dam Castor, 29 te La Guaira. Diemerdijk, 28 te Bermuda eil. Dongedijk, 30 v. Southampton n. Antwerpen. Drente, 29 195 m. O.ZO. Port Soedan. Dorestad, 28 430 m. O.NO. Flores. Esso Amsterdam. 29 te Port Said n. Rastanura. Esso Den Haag, 30 te Sidon. Elizabeth B, 29 te Esbjerg verw. Eos, 29 te Bremen. Esso Den Haag, pass. 29 Zuid v. Kreta naar .Sidon. Esso Rotterdam, pass. 29 Kreta n. Sidon. Erinna, 29 te Singapore. Friesland (KRL), pass. 30 Gibraltar n. Rotterdam Friesland (SSM), 30 te Duinkerken. Fairsea, 29 v. Sydney n. Aden. Groote Beer, pass. 30 Algiers n. Port Said. Graveland, 29 v. Amsterdam n. Recife. Gabonkust, 29 rede Accra. Gouwe, 29 te Gongoue. Gordias, 29 te Constanza. Hersilia, pass. 28 Barbados n. Rotterdam. Hecuba, 29 te Rotterdam. Hector, 29 te Kalyvia. Hilversum, pass. 29 Dover n. Bergen. Helena, 29 te Port of Spain. Helicon, 29 te Ciudad Trujillo. Hoogkerk, pass. 29 Suez m. Djibouti. Houtman, pass. 29 Sabang n. Singapore. Indrapoera, 28 v. Hamburg te Rotterda. m Isis, 29 v. Dordrecht te Antwerpen. Ittersum, pass. 29 Gibraltar n. Antwerpen. Ivoorkust, 30 v. Dakar n. Antwerpen. Java, 29 te Singapore Jagersfontein, 30 15 Om. Z. Monrovia. Kota Gede, 28 v. Colombo n. Aden. Kota Inten, 29 teBelawan. Kalydon, pass. 30 Malta n. Londen. Kryptos, 30 v. Curacao n. Durban. Kalabahi, 29 te Makassar Kota Agoeng, 29 te Padang. Lekhaven, pass. 28 Madeira n. Rotterdam. Lindekerk, 28 v. Port Said n. Boulogne. Larenberg, pass. 29 Kanarische eil n. A'dam. Liberty Bell, 29 120 m. NW. Muscat n. Suez. Lombok, 29 te East London. Lutterkerk, pass. 29 Str. Messina n. Genua. Larenberg, pass. 29 29 Kanarische eil. n. A'dam Lawak, 29 te Los Angeles. Leuvekerk, 29 te Suez. Loenerkerk, pass. 30 Ceylon n. Madras. Moordrecht, pass. 28 Aden n. Mena el Ahmadi. Mariekerk, 28 te Rotterdam. Muiderkerk, 29 te Port Said. Maas, 30 te Ceuta. Maasdam, 29 v. New York n. Southampton. Macoma, 31 te Beira. Metula, 31 te Mirl. Muiderkerk, 29 te Port Said. Markelo, 29 te Amsterdam. Moordrecht, 29 120 m. ZW. Rasfartak. Macoma, pass. 29 eil. Comoro n. Beira. Maureen, 30 te Bombay verw. Nieuw Amsterdam, 29 te Le Havre. Noordzee, 29 v. Triëst n. Albany. Ootmarsum, 29 v. Antwerpen n. New Orleans. Oranje, pass. 30 Kp. St. Vincent n. Port Said. Oranjefontein, 30 te East London. Orion, 29 v. Rotterdam n. Tanger. Overijsel, 30 Melbourne verw. Osiris, 30 te Philadelphia verw. Ouwerkerk, 29 te Hongkong. Ovula, 29 te Surabaja. Phrontis, 29 te Tamako. Papendrecht, 30 te New York. Pieter S, 30 v. Amsterdam te Swansea v-rw. Peperkust, 29 te Freetown. Prins Philips Willem, verm. 30 v. Falmouth n. Montreal. Pygmalion, 30 te Houston verw. Rijndam, 29 v. Cobh n. Southamtpon. Rotula, 31 te Tripoli verwacht. Rijndam, 29 te Cobh. Scherpendrecht, 28 te Rotterdam. Statue of Liberty, 29 v. Mena el Ahmadi. Sibajak, 29 te Surabaja. Salatiga, 28 v. Honolulu n. Los Angeles. Salawati, 31 te Belawan. Schie, 29 v. Rotterdam n. Bremen. Sliedrecht, 29 te Hamburg. Sommelsdijk, 29 v. Rotterdam n. Hamburg. Stad Amsterdam, 30 te Middlesbro. Stad Arnhem, 30 te Glasgow. Stad Maastricht, 30 te Savona. Salland, 29 v. Amsterdam n. St. Vincent. Sarangan, 29 te Penang. Stad Amstredam, 30 te Middlesbro verw. Stad Arnhem, 30 Glasgow verw. Stad Dordrecht, verm. 29 v. Palermo n. Sfax. Stad Leiden, 29 v. Basrah n. Bandarshapur. Straat Bali, 29 v. Yokohama n. Nagoya. Straat Soenda, 30 Buenos Aires verw. Saroena, 29 Pladju. Sliedrecht, 29 te Hamburg. Swartenhondt, 29 te Cheribon. Tero, 29 te Rio de Janero. Tomini, 28 v. Aden n. Belawan. Tankhaven II, 29 te Tj. Uban. Tjikampek, 29 te Makassar. Tankhaven III, 30 Sungeigerong verw. Tjipondok, 29 Priok. Tiberius. 28 110 m. N. Fayal. Titus ,29 v. Lissabon te Amsterdam. Ternate, 31 te Chalna. Van Riemsdijk, 29 te Semarang. Wieldrecht, 29 v. Sidon n. Einswarden. Willemstad. 29 v. La Guaira n. Port of Spain. Zuiderzee, 27 v. Philadelphia n. Italië. Willem Barendsz, pass. 29 Guadeloupe naar Curacao. Willem Ruys, pass. 30 Sabang n. Colombo. W. Alton Jones, pass. 28 Algiers n. Philadel phia. Waiwerang, 29 te Bima. IJsel, 29 v. Amsterdam n. Middell. Zee. Zuiderkruis, pass. 29 Dakar n. Kaapstad. Zeeland (SSM), pass. 29 Brunsbüttel n. Theems Zuiderkruis, 28 400 m. N. Dakar. KLEINE VAART Anja, 29 v. Hernosand te Amsterdam. Auriga, 30 v. Rotterdam te Manchester verw. Adriaantje Elizabeth, 29 v. Kingslynn n. New castle. Att S, 31 v. Rotterdam te Belfast verw. Batavier III, verm. 29 v. Londen n. Rotterdam. <T EEÖAtYKGT Het slechte weer van de vorige week heeft in het begin een groot tekort aan schollen opgeleverd en de prijzen waren daardoor menige handelaar dan ook weer gepeperd genoeg. Daarbij kwam nog, dat ook Engeland te weinig schol had, zodat de export Zaterdag bijvoorbeeld alle schol II afnam en daar prijzen voor neerlegde, die vroeger voor de grove soorten heel normaal geacht werden. Dat de bedragen voor die grove soorten abominabel hoog werden, laat zich begrijpen. Daar ook de tongen beneden de maat bleven, waren de lappen niet te koop be neden de f5.50 de kilo, terwijl de groot- middeltong tussen de f 4 en de f 4.50 de kilo schommelden. Met halfpondjes en de f 3.50 leek het er rond de fijnvis op, dat er een nieuwe hausse op uitbarsten stond, ware het niet, dat de slips zakten en Zaterdag tot even boven de f 2 bleven hangen. Wat dan als „redelijk" wordt aangemerkt. Dat de handel tegen deze prijzen weinig vlot verliep, is geen wonder en de scherpe con currentie zorgt er dan bovendien wel voor, dat er aan het geld, dat er ingestoken wordt, weinig of niets wordt verdiend. De kabeljauw deed mee en bleef even eens prijzig, al zijn er niet die razende be dragen gegeven als een week tevoren. Bel gië was voor de grovere soorten schelvis in het midden der week ook weer in de markt en bleef goede prijzen betalen en als gevolg van de te geringe aanvoer haal den ook de braadjes een aardig bedrag binnen. Maandag scheelde het al meer dan een tientje per kist met Zaterdag een week geleden. Zo is het gebleven ook. Denemar ken zorgde grif voor wat gul-import en daardoor was er tenminste wat handel mogelijk, al lagen de prijzen wel wat hoog. Makreel was en bleef duur - enige schommelingen namen niet weg, dat de gemiddelde koers boven de middelmaat heeft gelegen en ook al door de hoge schelviskoersen zijn er goede tot zeer goe de reizen gemaakt, wat met het slechte weer ook wel nodig is geweest om althans de moeite en de zorg op zee enigermate te belonen. Met de haring is het nog altoos mis en daar raakt IJmuiden dan ook al weer aan gewend. De loggers kwamen tegen het einde van de week wat meer los, maar er waren toch al handelaren, die haring van f 15 tot f 17 in de vriescellen lieten deponeren omdat ze bang waren voor een gemist walseizoen en daardoor gemiste handelskansen. Toch is het nu volle maan De zoute loopt overigens ook verre van vlot, zoals ieder, die de vangstberichten bijhoudt elke dag weer kan merken en het feit, dat- er al twee loggers hebben .afgesneden" na een teelt van f40.000, die de voorlaatste storm een goede 50 kost bare netten verspeelden, waarbij dus haast een hele besomming teloor ginghet zijn wèl tekenen van de herfst die dit jaar op alle fronten toeslaat. ADVERTENTIE De door ons geleverde overtreffen de verwachtingen. Ze zijn reukloos, stofvrij, gemakkelijk regel baar, zuinig en zeer warm Leverbaar in diverse grootten en typen (Holl. haard, Amerik. heater, kook kachel, keukenfornuis enz.). U slaagt bij SOMY o.m. voor huiskamer, kan toor, winkel, atelier, fabriek, schip. Met de BARRIDON-Olie-VERGASSER transformeren wij Uw kolenhaard tot een VOLWAARDIGE OLIEHAARD. Vraagt ons vrijblijvend om advies. HUISBRANDOLIE in 3 kwaliteiten; levering per tankauto tot 5000 Liter en kleinere hoeveelheden voor Oliekachels. Concurrerende prijzen. Haringkade 27 - IJmuiden Telefoon 4461 (na 5 uur 4557) Betty Anne S, verm. 29 v. Swansea n. Portugal Bergsingel, nacht 29-30 v. Concarneau te avon- mouth verwacht. Bree Helle, verm. 29 v. Londen n. Rotterdam. Caland, 29 v. Dordrecht te Rotterdam. Catharina, 29 v. Rouen te Rotterdam. Catharina F, 29 v. Kingslynn te Rotterdam. Deni, 29 v. Swansea te Brussel. Diligentia, verm. 29 v. Huil n. Vlaardingen. Driebergen, 29 v. Southampton n. Lelegue. Dina, 29 v. d. Tyne te Rotterdam. Escaut, 29 v. Rotterdam te Amsterdam. Elisabeth Roorda, pass. 29 Wight n. Dublin. Eljo, 28 pass. Holtenau n. Sligo. Encarnacion, 29 v. Rotterdam n. Leningrad. Eibergen, 29 v. Swansea te Antwerpen. Frans Bohmer, 29 v. Ceuta te Savona. Frejo, 29 v. Granville n. Leguildo. Fortuna, 29 v. Amsterdam te Rotterdam. Glory, 29 v. Amsterdam te IJmuiden n. Great Yarmouth. Hartel, 29 v. Londen te Rotterdam. Haskerland, verm. 29 v. Harlingen n. Leith. Henrica, verm. 29 v. Manchester n. Portugal. Hast V, 29 v. Mantyluoto te Rotterdam Haaksbergen, 29 v. St. Mali n. Barrow. Heemraadsingel. 29 v. Newport te Rotterdam. Hoe Vinces, 29 v. Rotterdam te Boston. Hydra. 25 v. Caen te Dieppe. Ilias, 28 v. Hamburg te Rotterdam. Ida D, verm. 29 v. Flensburg n. Wismar. Joost, 27 te Karlsvik. June, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Kaap St. Vincent, 26 v. Amsterdam n. Sarpsborg. Lijnbaan, verm. 2 Nov. v. Liverpool n. R'dam. Larix, 28 te Zaandam. Lucas Bols II, pass. 29 Vlissingen n. Helsinki. Mintaka N, 29 v. Casablanca n. Nantes. Mirzam, N, 29 v. Nantes te Bordeaux. Monica, pass. 29 Vlissingen n. Lulea. Megrez N, 29 v. Montevideo te Antonina. Muphrid N, 29 Kiel verw. n. Bent. Myfem, 29 v .Rouen té Rotterdam. Mynelis, 30 v. La Roebelle te Avonmouth verw. Mypuck, 29 v. Esbjerg te Rouen. Marietje Bohmer, 30 v. Marseille te Liverpool. Marjan, 29 v. Le Havre n. Honfleur. Meres N, 29 v. Antwerpen te Rotterdam. Midas, 28 v. Amsterdam te Rotterdam. Nero, 28 v. Rotterdam n. Bilbao. Noorderhaven, 29 v. Rotterdam te Flensburg. Netta, 29 v. Belfast n. Marans. Poortvliet, 29 v. Rotterdam te Caen. Procyon, 29 v. Rotterdam te Londen verw. Ponza, 26 v. Ala n. Zaandam. Ransel, 29 v. Amsterdam n. Huil. Roelf, 29 v. Leixoes te Amsterdam. Spurt, 29 v. Hamburg n. Goole. Sonsbeek, 30 v. Workington te Rotterdam verw. Stientje Mensinga, 31 v. Birkenhead te Hor- sens verwacht. Spurt, verm. 29 v. Hamburg n. Goole. Ton S, 29 v. Swansea te Rotterdam verw Tilly, 28 Kiel gepass n. Stockholm. Tyro. 29 v. Rotterdam n. Belast. Violette Erica, 29 v. Bayonne n. Elsfleth. Vindicat Atque Polit, 30 v. Port Talbot te Antw. Westerhorn, 29 v. Rotterdam n. Liverpool. Westpolder, 29 v. Antwerpen te Rotterdam. Wim, 29 v. Middlesbro te Rotterdam. Zwaantiena, 29 v. Esbjerg te Rotterdam verw. SLEEPVAART Ebro, 28 voor Felixtowe met baggermolen. Gele Zee, 28 120 m. O. Kp. Padaran met ss. Goeree, 28 v. Maassluis te Vlissingen. Loire, 28 450 m. W. Sabang met baggermolen. Noordzee, 28 v. Puerto Cabello te Philadelphia. Oceaan, 28 240 m. NW. Jamaica met boorponton Rodezee, 29 v. rede Vlissingen te Maassluis. Tyne, 27 v. Vera Cruz n. Hampton Roads. Witte Zee, 29 v. Casablanca te Maassluis.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 10