Afdelingsploegen speelden technisch uitstekende volley bal wedstrij den Nederlands militair elftal niet opgewassen tegen vaardige Belgen Sport in het korl Bato's dames-keurcorps waagt een gooi naar de hoogste (collectieve) turn-eer Engels voetbalelftal versloeg Ierland Promotie-degradatie bij de amateurs Negen Nederlanders in Rallye Monte Carlo Nickie BH-prijs was voor Oeke KNG V-verenigingsk ampioenschappen DONDERDAG 3 NOVEMBER 1955 11 Nog weinig verwachtingen Subsidies voor schaak- en damkampioenschap Voetbal Nederlands elftal trainde in Olympisch Stadion Bolitie-waarschuwing Wielrennen KobletVon Bueren won nen in Dortmund Gewonde speler van PEC overleden PhilippijnenChina gaat niet door De officiële uitslag West Nederland-rit W aterpoloprogramma voor het Engelse spel Bridge Verrassingen in paren wedstrijden N.B.B. Motorsport Engelse rijders verbeterden acht wereldrecords Courses op Duindigt Van de vierduizend toeschouwers, die gisteren op de kille tribunes van het Spar. ta-kasteel hadden plaats genomen om het voetbalduel tussen de militaire ploegen van Nederland en België te volgen, hebben er zich, lang voor het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Bronkhorst, honderden naar de uitgang begeven. Want het werd een nogal taaie wedstrijd, die bovendien zeer eenzijdig was en die de Nederlanders kans loos met vijftwee verloren. De Nederlandse militaire ploeg was be duidend zwakker dan het team uit het vo rige seizoen, dat door een aantal sprekende overwinningen een plaats veroverde in het eindtournooi van het intergeallieerde voet- baltournooi in Italië. Met name de achter hoede, met Kerkum en Kuys, was toen zeer sterk en van de voorhoede met o.a. Brusselers en Rijnvis ging veel meer stootkracht uit. Uit de oude ploeg zijn al leen doelman Feijt, linkshalf Van Woerden en linksbinnen Lacroix overgebleven. Ingrijpende veranderingen zijn, door de aflossing van de lichtingen, in een derge lijke ploeg uiteraard niet te voorkomen. In Nederland ging men er op achteruit. De Belgische ploeg daarentegen schijnt aan waarde te hebben gewonnen. Onze Zuider buren beschikken op het ogenblik over een homogene, technisch vaardige en vrij snel le ploeg, met een uitstekende verdediging en een voorhoede, waarvan speciaal de rechtervleugel Van der EistDe WaeJ voortreffelijk genoemd mag worden. De Belgen openden in de vierde minuut reeds de score toen De Waal, Van der Eist en Schellens in een gladde combintie door de Nederlandse defensie gleden en links buiten Verdammen, dank zij een misser van rechtsachter Brul, doelman Feijt kon verrassen (01). Tien minuten later kon Feijt na een cor ner een schot van de Belgische middenvoor Scheltens uit zijn doel slaan, maar De Oolg retourneerde de bal onmiddellijk, nu in de andere hoek (02). In de 26ste minuut kwamen de Neder landers op enigszins wonderlijke wijze aan een doelpunt. Lacroix miste een goede kans en Bovenius wachtte te lang om de fout goed te maken. Op dat ogenblik werd de dekking van middenvoor Oonk veron achtzaamd. Uit een half gemist schot van de laatste rolde de bal langzaam over de Belgische doellijn (1—2). Een andere Ne derlander wiste die kleine teleurstelling voor de Belgen twee minuten later weer uit. In een wanhopige poging om redding te brengen knalde Van Helden de bal na melijk in eigen doel (13). Linksbinnen Lacroix bracht echter enkele ogenblikken DYNAMO'S. De Engelse Voetbalbond heeft bekend gemaakt dat de Moskou Dy namo's een uitnodiging hebben aanvaard om op 14 November een avondwedstrijd tegen Sunderland te komen spelen. Reeds staat voor de Dynamo's een avondwedstrijd op het programma op 9 November tegen' Wol verhampton. WERELDRECORD. De Amerikaanse athleet Charles Vinei heeft in Basrah bij het tweehandig drukken 105 kg. omhoog ge bracht. een nieuw wereldrecord in de ban- tamklasse. Het oude record stond sinds de wereldkampioenschappen in München, de vorige maand gehouden, met 102.5 kg. op zijn naam. ALFRED HUBER. De Oostenrijkse Tennisbond heeft de DC-speler Alfred Huber geschorst met ingang van 1 Novem ber. In October was de schorsing van een maand afgelopen, opgelegd omdat hij de naam van de Oostenrijkse sport in het bui tenland schade berokkend zou hebben. NOORS ELFTAL. Het Noorse voetbal elftal, dat Zondag in het Olympisch stadion tegen het Nederlands elftal uitkomt, wordt Vrijdagavond om zeven uur op Schiphol verwacht. Spelers en officials nemen hun intrek in een hotel in het centrum van Am sterdam. Voor Zaterdag staat een lichte training op het programma. GVAVRAPID. In het Oosterpark in Groningen werd een lichtwedstrijd gespeeld tussen het Groningse GVAV en Rapid We nen. De Oostenrijkers wonnen met drie een. De ruststand was eveneens drieeen. IJSHOCKEY. De ontmoeting HIJC (Den Haag)Preussen (Krefeld), die gold als openingswedstrijd voor het ijshockey- seizoen in Nederland, is door de Hagenaars met 93 (51, 31, 21) gewonnen. later, na een snelle soloren, de score op 2—3. In de tweede helft was de veldmeerder- heid van de Belgen nog groter. De „show" begon echter pas, nadat er nog twee goals waren gemaakt. De eerste konden wij na vijf minuten noteren op naam van links binnen De Wael, die een combinatie met Lippens en Schellens doeltreffend afrond de (24). En met een schuiver, waar cte Nederlandse doelman, met de rug naar ae bal gekeerd, overheen viel (25). De opstelling van het Nederlandse team was: doel: Feijt (Willem II); achter: Brul (Sittardia) en Van Helden (NAC); mid den: Dahrs (BI. Wit), Wink (S.V.V.) en Van Woerden (Feijenoord); voor: Heer schop Donar), Meijers (Graafschap), Oonk (Enschedé), Lacroix (G.V.A.V.) en Bove nius (Graafschap). B. en W. van Amsterdam hebben aan de gemeenteraad voorgesteld ten behoeve van de schaakwedstrijd om het candddaatwereld- kam pi oenschap 1956 in Amsterdam, aan de stichting voor Internationale Schaaktraditie van Amsterdam een garantie-subsidie te verlenen in een eventueel tekort tot ten hoogste f 50.000, onder voorwaarde dat de stichting zelf uiterlijk 1 December f25.000 zal hebben bijeengebracht. Tevens wordt voorgesteld aan het organi satiecomité van de Koninklijke Nederlandse Dambond f2500 te verlenen als bijdrage in een mogelijk tekort op een volgend jaar te houden wereldkampioenschap dammen. Alle spelers, die aangewezen zijn om de Nederlandse kleuren te verdedigen in de wedstrijd tegen Noorwegen op 6 November hebben Woensdagavond deelgenomen aan een lichte training op het nieuwe oefenter rein van het Olympisch Stadion in Amster dam. Van de reserves ontbrak alleen Feyt, maar hij speelde eerder op de dag in Rot terdam bij de wedstrijd Nederland-België militair. Bondstrainer Max Merkel begon met conditie-oefeningen. Ongeveer drie kwar tier oefenden de spelers zonder bal. De oefeningen werden in hoog tempo uitge voerd. Toen de spelers na anderhalf uur de kleedkamer opzochten, nam Merkel keeper De Munck apart. Na een kwartier, waarin Merckel onze nationale doelman duchtig aan de tand voelde, kon ook De Munck onder de douche. Na de training volgde de gebruikelijke bespreking in de „kuil" van het stadion. Voor de heer G. Kruyver, voorzitter van fle technische commissie, het woord nam, kre gen degenen, die meegespeeld hebben in de wedstrijd van 16 October tegen België een herinneringsmédaille. Vrijdagavond komen de 15 spelers weer bijeen. Na de training zal de heer H. A. Pelikaan, lid van de technische commissie en van de keuze commissie, spreken over de wedstrijd NoorwegenZweden, die hij onlangs heeft bijgewoond. De spelers blij ven in Amsterdam, waar ze in een hotel worden ondergebracht. Voor Zaterdag staat de laatste training op het programma, waarna Merkel de spelers nog enige tech nische en tactische wenken zal geven. Zon dagmorgen tenslotte volgt een mentale training, die zal bestaan uit een toespraak door één van de leden van de k.c. De politie waarschuwt tegen het optreden van twee Duits sprekende mannen, die in Nederland niet inwisselbare Oost-Duitse vijftig mark-biljetten in betaling geven. Het signalement van de een luidt: tussen 35 en 40 jaar oud, ongeveer 1.75 meter lang donker uiterlijk, klein dun zwart snorretje gele gelaatskleur, donker costuum, geen hoofddeksel, geen overkleding. Het signalement van de ander luidt: mid delmatige lengte, ongeveer 40 jaar oud, donker uiterlijk, grijsgespikkelde tweedjas (overjas), donkere broek, wijnrode shawl, grijze hoed. Beide personen maken een nette indruk; de eerste verstaat waarschijnlijk goed Ne derlands. Zij maken gebruik van een grijze personenauto, waarvan de kentekenen de politie niet bekend zijn. ADVERTENTIE WOENSDAGAVOND SPEELDEN in het Krelagehuis te Haarlem de ploegen van de afdelingen A en B oefenwedstrijden, inplaats van de steden wedstrijd Haarlem Leiden, die geen doorgang kon vinden. In deze wedstrijden kwam vooral de tech nische vooruitgang van de topspelers duidelijk tot uiting. Het werden twee aan trekkelijke wedstrijden, waarin de heren B-ploeg demonstreerde hoe men door enthousiast en verdedigend goed spel een op papier sterker team kan verslaan. Waarschijnlijk zullen beide wedstrijden de technische commissie aanleiding geven in de A-ploegen enige wijzigingen aan te brengen. Aanvankelijk ging de wedstrijd bijde heren gelijk op (66, 99). Hierna nam de B-ploeg een 109 voorsprong, maar de score werd weer in het voordeel van het A-team gewijzigd (1210). Toch won het B-team, dat in de Velox-speler De Koning een uitstekende aanvaller bezat, via 1212 en 1412 met 1512. Het A-team kon de juiste combinatie niet vinden, waarvan de B-ploeg profi teerde en via 61, een 111 voorsprong nam. Wel konden Clay c.s. een blamage voorkomen door tot 139 op te halen, maar met 1510 werd ook de tweede game een zege voor het B-team. In de derde set ging het B-team weer hard van stapel, 30, 60. Het A-team trachtte „tweeslag" te spelen, maar de B- ploeg had op deze speelwijze een goede kijk en scoorde met goed blokken vrijwel alle smashes in de kiem. Hier tegenover stond een gevarieerde aanval van de B- ploeg met als tacticus H. Keur (Die Raeck- se). Ook de derde set eindigde weer in winst voor de B-ploeg (1511). Dames In een enigszins sfeerloze, maar tech nisch knappe wedstrijd hebben de dames- ploegen de winst gedeeld. De A-ploeg speelde in de eerste set geroutineerder en vormde een beter geheel. Dit resulteerde in een 152 set-overwinning. De tweede game gaf wat meer strijd te zien. Beide ploegen namen in de aanval weinig risico. Via 3—3 liep de B-ploeg tot 83 uit. De A-ploeg gaf zich echter niet gewonnen en na 87 en 97 werd de stand weer ge lijk (1010). Door enkele harde serves van rriej. Gruting kon de B-ploeg weer een voorsprong nemen, maar door onvoldoende opvangen van de serve ging de A-ploeg toch met 1513 met de eer strijken. Enkele wijzigingen in het B-team waren nodig om loon naar zwoegen te krijgen en nu behaalden de dames van het B-team de eerste winst (1510). Nadat aanvankelijk het A-team in de laatste set een kleine voorsprong had ge nomen (42), nam de B-ploeg weer het initiatief in handen (85 en 115). Met 157 werd deze set een overwinning voor cle B-dames, waardoor de strijd met 22 eindigde. In de B-ploeg waren de dames Janssen en Piek technisch beslist onvoldoende, hier tegenover staat dat mej. Janssen zich een goede aanvalster toonde. Het debuut van de dames Glaassen en Van Putten was goed. In de eerste klasse heren moest PSVH tegen de reserves van HVS met een neder- De promotie- en degradatieregeling van het amateurvoetabl in de KNVB is nu ook geregeld. Deze is als volgt: De kampioenen van de le klasse A, B en C, spelen een gehele competitie om het kampioenschap van Nederland. De nummers laatst en voorlaatst van de le klasse A, B en C, degraderen naar de 2c klasse. De kampioenen van de 2e klasse A en B van de districten West I en II spelen in een groep van vier een gehele competitie om twee plaatsen in de le klasse. De kampioenen van de 2e klasse A en B van de districten Zuid I en II spelen in een groep van vier een gehele competitie om twee plaatsen in de le klasse. De kampioenen van de 2e klasse A en B van de districten Noord en Oost spelen in een groep van vier een gehele competitie om twee plaatsen in de le klasse. De promotie- en degradatieregeling voor de overige klassen wordt zo spoedig moge lijk gepubliceerd, aldus een mededeling in het officieel orgaan van de KNVB. De spil van PEC 4, de vierenentwintig- jarige A. Beltman uit Zwolle, heeft Zondag in de wedstrijd tegen Dalfsen 2 een ernstige verwonding opgelopen waaraan hij is over leden. Bij een corner sprongen verscheidene spelers op naar de bal en Beltman kreeg toen een kniestoot tegen de buik. Hij werd naar het Sofia ziekenhuis gebrachten met spoed geopereerd. Dit heeft echter niet mogen baten. Het departement van Buitenlandse Zaken in Manilla heeft aan het nationale Philip- pijnse voetbalelftal verboden tegen de ploeg van de Chinese volksrepubliek aan te treden. Het gold een wedstrijd in de voorronden van het Olympische voetbaltoumooi te Mel bourne. In Peking verklaart men dat deze beslis sing in strijd is met de Olympische geest en ook tegen de bevordering van de samen werking op cultureel gebied waartoe op de Aziatisch-Afrikaanse conferentie in Ban doeng besloten is. De sportcommissie van de RAC-West heeft de protesten behandeld welke naar aanleiding van de officieuze uitslag van de West Nederland-rit waren binnengekomen. Het protest van de Delftse équipe Van Dun Quant werd toegewezen, zodat deze équipe 30 strafpunten werden kwijtgescholden. Het protest van de Hagenaars RijkeDonk werd afgewezen. Een en ander bracht enkele wij zigingen in de uitslag, zodat het officiële klassement van de A-klasse er als volgt, uitziet: 1. Van BeersJansen (Amsterdam) 49 strafpunten; 2. en 3. De Lintz—mevr. De LintJansen (Rotterdam) en Van Dun— Quant (Delft) elk 70 strafpunten; 4. Ebeling —mevr. HendersonKuipers (Rotterdam) 78 strafpunten: 5. SeegersLeenheer (Den Haag) 113 strafpunten. De officiële uitslag van de B-klasse luidt: 1. en 2. SollartHulsker (Rotterdam) en Mutsaertsmevr. Verrijn Stuart (Amster dam) 351 strafpunten; 3. mevr. Weezei ErrensEykelboom (Scheveningen) 433 strafpunten; 4. TimsVon Jessen (Rotter dam) 451 strafpunten: 5. Tolmeyer—Ver- kuyten (Rotterdam) 465 strafpunten. De klassementen voor de kampioenschap pen van de KNAC zien er, rekening houdend met de wijzigingen in de uitslag van de West Nederland-rit, volgens een officieuze becijfering als volgt uit: Bestuurders: 1. J. van Nieuwenhuizen (Den Haag) 66 pnt.; 2. Van Beers (Boxmeer) 60 pnt.; 3. M. van Dun (Delft) 59 lA punt; 4. P. Jetten (Boxmeer) 50 pnt.; 5. J. Alsem (Den Haag). Kaartlezers: 1. C. Verlaan (Den Haag) 66 pnt.: 2. G. Jansen (Amsterdam) 60 pnt.; 3. J. Quant (Amsterdam) 59'A pnt.; 4. A. Jetton. 'Boxmeer) 58 pnt.; 5. J. Smulders (Breda) 57 pnt. laag genoegen nemen. De HVS-ploeg is door enkele teruggekeerde spelers weer danig in kracht toegenomen. De tussen standen werden 815, 1512, 152 en 1715. Ook HBC kon tegen de reserves van CIOS niet verder dan een gelijkspel komen. Door het puntenverlies van de beide koplopers, PSVH en HBC is de span ning in de eerste klasse nog sterk toe genomen. Bij de dames won Onze Gezellen van Velox 2 met drieéén. De uitslagen van Woensdag luidden: Heren: PSVH—HVS 2 1—3; HBC—CIOS 2 2—2; PSVH 2—OVRA 9—3; HVS 3—Die Raeckse 4 22; SantpoortBlinkert 3—1; Die Raeckse 2Velox 2 31; Rap. 2—Die Raeckse 3 3—1. Dames: OVRADie Raeckse 4 40; OSS Rap. 2 40; OGVelox 2 31; bizo HBC 4 2—2; Sizo 2—SSO 0—4; AW—Haar lem 2 40. Jeugd: Die Raeckse 9—WIK A 40. De volgende Nederlanders, negen in getal, hebben blijkens mededeling van de KNAC ingeschreven voor de Rallye Monte Carlo, die van 15 tot 23 Januari wordt gehouden: H. A. Maasland (Den Haag) en R. Slotema- ker (Den Haag) met Alfa Romeo 1900 super, startplaats München; W. van Zijll Jr. (Am- hem) met Opel Rekord, startplaats Stock holm, mederijder nog niet bekend; Th. J. Koks (Haarlem) met Volkswagen, startplaats Stockholm, mederijder nog niet bekend; W. Nout (Utrecht) met Opel Rekord, start plaats Parijs, mederijder nog niet bekend; W. G. D. Verzijl (Dordrecht) met Fiat 1100 tv startplaats en mederijder nog niet be kend; J. A. L. Heidendahl (Utrecht), met Peugeot 203, startplaats en mederijder nog niet bekend; W. J. Tak (Amsterdam) en F. J. v. d. Vlught (Den Haag) met Mercedes 300 sl„ startplaats nog niet bekend; J. Huls ker Jr. (Rotterdam) en M. Duyzings 'Maastricht) met Fiat 1100 tv., startplaats Stockholm; professor dr. W. van Lammeren (Wageningen) en D. W. van Voorden (Zalt- bommel) met Porsche, startplaats nog niet bekend. Bovenstaande opgave is voorlopig. Het is niet uitgesloten dat de KNAC dezer dagen nog enkele inschrijvingen ontvangt om deze na fiattering door te zenden naar het orga nisatie-comité in Monte Carlo. Het programma van de waterpolo-com- petitiewedstrijden, die op Zaterdag 5 No vember in het Sportfondsenbad in Haarlem zijn vastgesteld, luidt: Centrale wintercompettiie dames: DWT HZPC; HaarlemDVZ. Heren vierde klasse: DWT 3HPC 3. Centrale wintercompetitie heren: HVGBZIAN. Dames tweede klase: DWT 3—HPC 2. In het Wembley Stadion in Londen is in tegenwoordigheid van 60.000 toeschouwers ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Ierse voetbal bond. de wedstrijd ge speeld tussen Engeland en Ierland. De uit slag werd drienul voor de Engelsen. Bij rust was de stand nulnul. De wedstrijd was spannender dan de uit slag doet vermoeden. Uit de ruststand blijkt trouwens al dat het duel in de eerste helft gelijk op ging. De Engelse doelpunten kwa men na de rust in de zesde en negende mi nuut (beide van Denis Wilshaw, de links binnen van de Wolves) en in de 42e minuut (van Tom Finney, de rechtsbuiten van Preston). Het was de eerste wedstrijd tus sen beide landen, die op Wembley werd gespeeld. De overwinning op Ierland heeft de Engelse voetballiefhebebrs niet met erg veel optimisme vervuld. Want het vertoon de spel van hun zo sterk gewijzigde natio nale ploeg was niet groots. Engeland zal in ieder geval heel wat beter voor de dag moe ten komen als het over drie weken, op het zelfde veld, het Spaanse elftal wil verslaan. Onderhoudend was de ontmoeting van Woensdag wel. De Ieren boden grote tegen stand, maar zij hadden het geluk niet aan hun zijde. Van een veldmeerderheid van Engelsen is nauwelijks sprake geweest en de cornerverhouding was zelfs acht tegen zes in het voordeel van de Ieren. In de eerste helft hadden beide partijen ten minste twee doelpunten kunnen scoren. De kansen werden evenwel gemist. In de zesde minuut na de rust zond rechtsbinnen Johnny Haynes een pass naar de vrijstaande Wilshaw. Met een vaardige dribble zocht die zich een weg door de Ierse defensie en hij misleidde vervolgens de uitlopende keeper Drie minuten later scoorde Wilshaw voor de tweede maal, met een kopbal na een crosspass van de debu terende Zuid-Afrikaan Bill Perry, de links buiten van Blackpool. Kort voor het einde verdween een met de linkervoet afgevuurd schot van rechtsbuiten Tom Finney in de uiterste hoek van het Ierse deol. De vierde zitting van de parenwedstrijden in het district Kennemerland van de NBB heeft voor de hoofdklasse en 2de klasse enige verrassingen opgeleverd. De leiders zijn van de bovenste plaats verdrongen en gezakt naar respectievelijk de derde en achtste plaats. De stand is thans met nog 2 zittingen: Hoofdklasse: 1. Fabel—Polak 224,98 2. Boereev. Tetering 224,08 3. Nathans Groen 213,43 4. LigthartZijlstra 212,04 5. Fam. Spruyt 207,40 Eerste klasse: 1. HuismanKlumperbeek 224,07 2. mevr. Verhoefheer Nottrot 223,15 3. v. d. BroekSchaap 218,05 4. BalkDenekamp 217,13 5. Steenwinkel Wehnes 212.04 Tweede klasse: 1. dames FelsStock 225,92 2. Braakde Jong 218,05 3. Goos Kieviet 217,60 4. dames Properv. Mee- keren 216,14 5. mevr. Prenenheer Oos terling 209,72 De Zesdaagse van Dortmund is gewon nen door het Zwitserse koppel KobletVon Bueren met 241 punten. Zij hebben in 145 uur 3586 km. afgelegd. De eindstand luidt: 1. KobletVon Bue ren (Zw.) 241 pnt. Op één ronde: 2. Nielsen Klamer (Den.) 188 pnt.; 3. Holzmann Intra (Did.) 161 pnt. Op twee ronden: 4. GillenTerruzzi (Lux./It.) 428 pnt.; 5. PattersonPreiskeit (Austr./Dld.) 334 pnt.; 6. RothBucher (Zw.) 164 pnt.; 7. Senfft- lebenForling (Fr.) 148 pnt.; 8. Plantaz— Haan (Ned.) 50 pnt. Het Nederlandse koppel Van VlietDerk- sen eindigde op de elfde plaats met 177 punten en 4 ronden achterstand. De Britse motorrijders Fergus Anderson, R. H. Dale en Bill Lomas, allen op Guzzi, verbeterden 3 wereldrecords in de 350 cc. klasse. Dale brak nog 5 andere records. De records van Dale waren: 50 km: gemid delde 206.621 km/uur; 50 mijl: 203.33 km/ uur; 100 km.: 208.37 km/uur; 100 mijl: 209.8 km/uur; 1 uur: 210.129 km. De oude records, behalve dat over 50 km., stonden op naam van Ray Amm sedert No vember 1953. Het record over 50 km. had Dale reeds in bezit met 201.92 km. per uur. De andere drie records waren: 11 uur: 1.810.052 km.; 12 uur: 1.974.738 km.; 2000 km.: gemiddelde 1644.660 km/uur. Deze records stonden op naam vaan An derson, Lorenzetti en Ruffo eveneens met Guzzi en werden in September 1951 gemaakt. De uitslagen van de gehouden draverijen en rennen in Duindigt luiden: Nevada-prjjs (1500 m.): 1. Urande 1.31.3; 2. Umbra 1.32; 3. Utopie 1.35.9. W. f4,90, PI. f2,60, f4,40, Gek. f 15,90, Cov. f 5,50. New Allegheny-prüs (afstand 2040 m.): 1. Thundera 1.31.9; 2. Royal Star 1.31.3; 3. Silver Queen 1.31.3. W. f2,90, PI. f 1,50, f 11,30, f4,30, Gek. f 17,60, Cov. f44,60. Nico Maire-prijs (2500 m.): 1. Queen G 1.27.1; 2. Rhea 1.28.9; 3. Tiende van Zora 1.28.6. W. f3,40, PI. f 1,40, f 1,60, f 1,50, Gek. f6,50, Cov. f4,10. Niekie B H-prijs (2040 m.): 1. Oeke 1.28.6; 2. Peter Karnac 1.28.4; 3. Morning Star 1.27.1. W. f 11,60, PI. f2,80, f 1,50, f2,20, Gek. f26,80, Cov. f6,—. Cambrai-prijs (1800 m.): 1. April's Flower; 2. Dream Star; 3. Baccarat. W. f 5,50, PI. f 1,50, f 1.20, f 3,60, Cov. f3,80, Chilosa-prijs (2000 m.): 1. Aquavit; 2. Silver Slipper; 3. Koridon. W. f 2,PI. f 1,20, f 1,90, f 6,30, Cov. f 3,10. Quarnu boquet-prijs (2100 m.): 1. Phikita; 2. Rose des Vents; 3. Sneeuwvlokje. W. f 2,80, PI. f 1,40, f 1,50, Gek. f4,70, Cov. f 3,20. Totale omzet f 48.531,50. AAN DE NATIONALE verenigingskam- pioenschappen keurturnen van het Konink lijk Nederlands Gymnastiekverbond, die Zondag in Almelo gehouden worden, ne men ditmaal slechts twee heren- en vier damesploegen deel onder wie, voor het eerst in haar bijna zestigjarig bestaan, ook de Haarlemse gymnastiekvereniging Bato, die met het dames-keurkorps op het appèl verschijnen zal. De Bato-heren moeten helaas verstek laten gaan, omdat enkele van hun beste krachten in militaire dienst zijn, maar het dames-zevental dat niet minder dan drie nationale en regionale kampioenen herbergt, heeft de laatste tijd een turnpeil bereikt dat de gang naar Almelo alleszins rechtvaardigt. Daar zal het dan Zondag in het strijdperk treden tegen de zeventallen van Hercules Hebe uit En schedé, Turnlust uit Alkmaar en het Hei- lose Doves, de enige van de honderden Nederlandse gymnastiekverenigingen die het aangedurfd hebben, zich voor deze zware wedstrijden om de landstitel op te geven. Hoewel Doves volgens velen de beste kansen heeft, zal het krachtsver schil met Hebe en Turnlust maar uiterst klein zijn en daar er tegenwoordig boven dien zeer streng gelet wordt op kleine af- werkfoutjes, gaat de strijd om de turn- hegemonie ongetwijfeld een zeer spannen de worden. Hoe de in deze ontmoeting de buterende Bato-dames het er af zullen brengen, is een open vraag, maar vast staat dat zij met zulke ervaren wedstrijd-turn sters als mevrouw T. Cornelese-De Wit, die gedurende tien jaar deel uitmaakte van het K.N.G.V.-keurcorps, en de dames R. Bras penning-Van der Hurk en R. Lans-Hameet- man, respectievelijk Kennemer Turnkring kampioenen in 1955 en 1954, allerminst kansloos zijn, terwijl ook de vier jeugd- turnsters E. Bakker, B. Dommel. Truus Kops en Rini Wajer voor verrassingen kun nen zorgen. De laatstgenoemde heeft trou wens haar uitstekende vorm al bewezen toen zij op 16 October j.l. bij de Districts wedstrijden de kampioenstitel van de jeugdturnsters in de wacht sleepte. De dames zullen in Almelo de volgende onderdelen verwerken: persoonlijke vrije oefeningen, paardspringen met de tien- centimeterplank, idem met de tremplin, ringen, brug met ongelijke leggers en even- wichtsbalk. Bij deze kampioenschappen wordt iedere deelneemster op elk onderdeel persoonlijk beoordeeld. De toegekende punten van de beste zes in elke ploeg worden opgeteld en het team dat op die manier de hoogste totaalscore boekt, verovert daarmee voor zijn vereniging voor één jaar het nationale kampioenschap. Geen wonder dus dat heel turnlievend Kennemerland gespannen af wacht of het Bato's zevental lukken zal de Bato's zevental voor de verenigings kampioenschappen. Van links naar rechts de dames R. Lans-Hameetman, B. Dommel, R. Braspenning-v. d. Hurk, R. Wajer, E. Bakker, T. Cornelese- De Wit en T. Kops. Achter hen trainer Guit. veelbegeerde titel Zondag in de wacht te slepen. Gezien hun fraaie prestaties in de on langs gehouden persoonlijke kampioen schappen, lijkt het geenszins uitgesloten, waarmee Haarlem dan voor het eerst sinds een lange reeks van jaren weer in het bezit zou komen van de hoogste collectieve turn- eer. BIJ DE HEREN gaat de strijd tussen Hercules Hebe (de enige vereniging die met een heren- en een dames-keurcorps in schreef) en het Alkmaarse De Halter, de bekende club van Klaas Boot. Jammer dat niet meer verenigingen aan deze kracht meting deelnemen. Is het dan werkelijk zo'n heksentoer, uit verenigingen met hon derd of meer leden (zoals ons land er vele kent) een representatief keurcorps van zeven man samen te stellen en als dat zo is, ligt dan niet de conclusie voor de hand, dat er klaarblijkelijk iets mis is met het verenigingsturnen in Nederland? Een conclusie die alleen de gymnastiekclubs zelf kunnen logenstraffen door, net als nu de Bato-dames, ook eens de handschoen te durven opnemen tegen het handjevol top clubs, zelfs al weet men zich bij voorbaat kansloos. Want wat iedere sport en dus ook de turnsport méér dan wat ook nodig heeft, dat zijn goede verliezers en daar ontbreekt blijkbaar in vele gym nastiekverenigingen nog wel het een en ander aan! Jeugdkampioene Rini Wajer traint voor de vrije oefening, die zij Zondag in Almelo zal uitvoeren. HARTWIG. Nadat zijn pogingen om Hoad en Rosewall voor zijn „tenniscircus" te engageren mislukt zijn. heeft de Ameri kaan Kramer een aanbieding gericht aan een andere Australische Davis Cup-speler, Rex Hartwig. Hartwig heeft nog geen be slissing genomen,.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 13