Eindelijk een Russisch voorstel voor oplossing Duitse kwestie Vorstelijk paar aangekomen te Wageningen in Oost-Suriname Weerbericht Instelling van een Al-Duitse raad tot geleidelijke eenwording Haarlems Dagblad Vijftig Egyptenaren gedood bij Israëlische verge ldingsaanval Onaanvaardbaar" zegt het Westen Moskou wil Zorin naar West-Duitsland sturen Egypte deed vandaag een tegenaanval Het woord is aan Snipper"-dag in Paramaribo Nieuwe koufront EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN Bonn is echter nog niet bereid een ambassadeur te ontvangen Niet dirigeren voor Koningin Juliana. Weerrapport 70e JAARGANG No 100 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. A dm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 3 NOVEMBER 1955 IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 251 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman 99 GENèVE (ANP) Na nieuwe drang van de Westelijke ministers heeft Molotov gis teren zyn voorstellen voor een oplossing van het Duitse vraagstuk gepresenteerd. Zij vonden hun hoofdzaak in een plan om de beide helften van Duitsland nader tot elkaar te brengen door middel van de vor ming van een raad voor geheel Duitsland. Zij sluiten aan by soortgelijke voorstellen die de Russen aan liet einde van de Ber- lynse conferentie in 1954 hebben gedaan. De Westelijke ministers hebben geen twijfel laten bestaan aan het feit, dat zij het plan onaanvaardbaar achten. Hieronder volgen de vier punten van het Russische plan: De Duitse raad moet zijn een consultatief lichaam, samengesteld uit leden van de parlementen van West- en Oost-Duitsland, met het doel zaken te bespreken die van belang zijn voor beide Duitse staten. Er dienen gemengde commissies te wor den gevormd voor aangelegenheden, die betrekking hebben op de economische en culturele banden tussen de twee Duitse staten en zaken op het gebied van munt eenheid, inter-Duitse financiële transacties, douane, post en telegrafie en verkeer. De raad zou tot overeenstemming moeten komen over de omvang van de West-Duitse en Oost-Duitse strijdlu-achten en de ver mindering daarvan. De raad zou tot overeenstemming moeten komen over aangelegenheden die verband houden met de deelneming van de twee delen van Duitsland aan de consolidering van de Europese veiligheid en over de eer ste vereisten voor de eenmaking van Duits land als een vredelievende en democrati sche staat. Minister Dulles heeft volgens Reuter naar aanleiding van dit Russische voorstel de thans blijkende gang van zaken bijzon der betreurd, aangezien de nieuwe Russi sche voorstellen inzake de Europese veilig heid volgens hem in een aantal punten „aanzienlijke overeenkomst" met de Weste lijke voorstellen tonen. „Op het stuk van de veiligheid hebben wij een zekere mate van parallellopende gedachten bereikt", zo meende de Amerikaanse minister. Alle drie de Westelijke woordvoerders hebben er evenwel op gewezen, dat deze toenadering geen practische betekenis kan hebben, zo lang de Russen weigeren een hereniging van Duitsland onder vrije condities toe te laten. De indruk, dat dit niet het geval is, heeft zich in Genève versterkt, nadat de Russische plannen eindelijk op tafel liggen. In brede lijnen willen deze een samenwer king tussen beide Duitse republieken tot stand brengen, door middel van de vorming van een raad voor heel Duitsland en van gemengde commissies uit Oost en West. De raad zou slechts raadgevende bevoegd heden kunnen krijgen en de leden moeten trachten overeenstemming te bereiken over alle zaken die de verdediging van Duits land en zijn deelneming aan internationale veiligheidspacten aangaan. De raad zou voorts eensgezindheid moeten bereiken over de voorwaarden voor een Duitse een heid. Hoop op nieuwe voorstellen Deze voorstellen zijn in tegenstrijdigheid met het Westelijk standpunt, aangezien zij de Oost-Duitse republiek als een gelijk waardig deelgenoot willen zien erkend, zonder het communistische systeem in dit deel van het land aan te tasten. Molotov heeft zelf in zijn rede uitdrukkelijk ver klaard dat de „sociale verworvenheden" der Duitse democratische republiek behou den dienen te blijven. Zijn verklaring dat hij „geheel en al voor een vrije Duitse ver kiezing" is, vond in de Westelijke replieken geen geloof. De Amerikaanse minister sprak de hoop uit dat Molotov met nieuwe voorstellen zal komen, die de weg voor vrije verkiezingen in Duitsland zouden vrij maken. In de loop van de discussies stelde MOSKOU (Reuter/A.F.P.) De Russi sche onderminister van Buitenlandse Za ken, Zorin, is benoemd tot ambassadeur van de Sovjet-Unie in West-Duitsland, aldus heeft premier Boelganin van de Sovjet-Unie medegedeeld aan een buiten landse journalist. In 1947 werd Zorin, toen ambassadeur te Praag, genoemd tot onder minister van Buitenlandse Zaken met be houd van zijn ambassadeurspost in Tsje- choslowakije. In 1952 en 1053 was hij per manent vertegenwoordiger van de Sovjet- Unie bij d,e UNO. In kringen van het West-Duitsche mi nisterie van Buitenlandse Zaken verluidt, dat verscheidene dagen zullen verstrijken alvorens West-Duitsland zijn toestemming (agrcment) verleent. West-Duitsland zou eerst de repatriëring van de krijgsgevange nen vcltooid willen zien. Voorts zou men in West-Duitse en ook in buitenlandse di plomatieke kringen te Bonn met ongenoe gen hebben vernomen, dat de Sovjet ambassade uit enkele honderden personen zal bestaan. Bondskanselier Adenauer zou pas na het einde van de conferentie van Genève tot overeenstemming met de Sov jet-onderhandelaars willen geraken. De onderhandelingen worden te Parijs gevoerd tussen de West-Duitse en de Sovjet-Rus sische ambassades. West-Duitsland heeft nog besloten wie ambassadeur in Moskou zal worden. Men noemt de naam van de huidige ambassa deur in Japan, Hans Kroll. Molotov voor om als eerste stap tot een toenaderihg der beide helften van Duits land binnen drie maanden de buitenlandse troepen uit het gehele land terug te trek ken. Slechts enkele goed gecontroleerde contingenten zouden, naar Molotov voor stelde, in Duitsland mogen blijven. Voor de rest zouden de buitenlandse troepen „bin nen hun eigen grenzen" moeten worden teruggetrokken. Bovendien zou dan een ac- coord over de bewapeningsgrenzen der bei de delen van Duitsland moeten worden ge sloten. De discussies over de Europese vei ligheid en over Duitsland zullen vandaag worden voortgezet. Tot dusver hebben de ministers nog geen besloten zittingen aan gekondigd, hetgeen in conferentiekringen als een aanduiding wordt gezien dat zij nog geen mogelijkheden in zicht hebben om tot een compromis te komen. De Russische voorstellen, zo oordeelt men, betekenen nog een verdere teruggang sedert het standpunt dat de Russen op de Berlijnse conferentie innamen.Toen brachten zij ten minste nog plannen ter tafel die verkiezin gen insloten. Daarentegen wordt thans de nadruk gelegd op de wens om de sociale verhoudingen, die in het communistische deel van Duitsland bestaan, te handhaven. Een afwijkende mening vernam men in de wandelgangen van de West-Duitse so ciaal-democratische afgevaardigde Wehner, die in het voorstel tot het instellen van commissies van Oost- en West-Duitsland een bruikbaar aanknopingspunt voor een compromis zag. Achter de conferentieschermen werkt het bezoek van de premier van Israel aan Genève nog altijd na. Men neemt in krin gen der Westelijke delegaties aan, dat Mo lotov tijdens de conferenties nog pogingen zal doen om zich in te schakelen in de dis cussies over de veiligheid in het Nabije Oosten. Daarbij houdt men rekening met het feit dat Molotov een conferentie over deze problemen zou kunnen voorstellen als antwoord op de door Dulles en MacMillan geuite protesten tegen de Oostelijke wapen leveranties aan Egypte. Zulk een conferentie zou, naar de opvat ting der Westelijke delegaties, evenwel de Russen een medezeggenschap in de proble men van het Nabije Oosten geven, die men hen tot dusver niet heeft toegekend. Het schijnt de opvatting der Westelijken te zijn dat de Sovjet-regering naar de UNO ver wezen dient te worden, wanneer zij een debat over het Nabije Oosten zou wensen. CAïRO/JERUZALEM (Reuter/A.F.P.) Een woordvoerder van het Egyptische ministerie van Oorlog heeft verklaard, dat in de woestyn van Sinai, ongeveer vyftien kilometer ten Zuiden van de gedemilitariseerde zóne van El Aoedja, zware Israelisch-Egyptische gevechten gaande zyn. Hij zei, dat Israëlische strydkrachten ter sterkte van vier honderd man een aanval deden, gesteund door gepantserde voertuigen. Egypte heeft versterkingen gezonden. In een verbitterd gevecht verloren vijftig Egyptische militairen het leven. Veertig man worden vermist, „die vermoe delijk gevangen zijn genomen". Een Israëlische woordvoerder verklaarde, dat vyftig Egyptenaren zyn gedood en 69 gevangen genomen. De Israëliërs betreuren vier doden en negentien gewonden. De Israëliërs hadden volgens de woord voerder Egyptische eenheden aangevallen, die zich aan de Israëlische zijde van de zóne van El Aoedja hadden verschanst. De actie had ten doel de Egyptenaren te ver drijven, die zich over de internationale grens in de zóne hadden genesteld. De Egyptenaren waren het gebied acht dagen geleden binnengedrongen, hadden zich sindsdien ingegraven en een diep front ge vormd. De wapenstilstandscommissie had herhaaldelijk van de Egyptenaren geëist, dat zij zich zouden terugtrekken, doch te vergeefs. De Israëlische strijdkrachten heb ben zich na de overval op hun basis terug getrokken. Onder de gevangenen bevinden zich twee Egyptische officieren. De Israëliërs maak ten vier stukken geschut, zware mortieren, twee kleine gepantserde auto's op rupsban den voor het monteren van een licht ma chinegeweer („brengun-carriers") en lichte vuurwapens buit. Twee Israëlische politie mannen raakten in Egyptische handen. Dwang Een Israëlische woordvoerder verklaarde „Er is op Israëlisch gebied geen plaats voor Egyptische strydkrachten. Als zy niet vrij willig naar Egypte terug gaan, zullen zy gedwongen worden". De spanning in de grensgebieden van Sinaï is gestegen, sinds de Egyptische aanval van vorige week Woensdag op een Israëlische politiepost, waarbij een politie man werd gedood en twee gevangen wer den genomen. De Israëliërs voerden daarop een vergeldingsaanval op een Egyptisch militair kamp uit, waarbij tien Egyptische militairen werden gedood en 29 gevangen genomen. Volgens een Israëlische schatting waren de Egyptische strijdkrachten op Israëlisch gebied een bataljon sterk. De gedemilitariseerde zóne op het tussen Azië en Afrika gelegen schiereiland Sinai, die ongeveer 260 vierkante kilometer groot is, werd ingesteld bij een Israelisch-Egyp tische overeenkomst. De Israelisch-Egypti sche grens loopt door Sinai. De delen van Sinai ter weerszijden van deze grens wor den gerekend onder Egyptische, respectie velijk Israëlische souvereiniteit te vallen. Egyptisch luchtdoelgeschut heeft Woens dag het vuur geopend op Israëlische vlieg tuigen, die boven Egyyptisch grondgebied in de omgeving van Gaza vlogen. Naar van Egyptische zijde verluidt, werd één Israë lisch vliegtuig in een vleueel getroffen. W aar schuwing Premier Said Ghazzi van Syrië heeft Groot-Brittannië, Frankrijk en de Ver enigde Staten gewaarschuwd dat Syrië zich „als gevolg van de herhaalde Israëlische aggressie op de verschillende wapenstil standsfronten" niet langer gebonden voelt door zijn internationale verplichtingen. De Grote Drie hebben in 1950 de status quo (bestaande toestand) in Palestina gewaar borgd. De premier zei dat Syrië, Egypte en Saoedi-Arabië thans door militaire verde digingsverdragen met elkander verbonden zijn en zich gezamenlijk met geweld zullen verzetten „tegen iedere verdere Israëlische aggressie". De premier waarschuwde ver der tegen het zenden van meer wapens naar Israel of het geven van veiligheids garanties. Premier Ghazzi heeft behalve de drie Westelijke diplomaten, ook de Russische vertegenwoordiger ontvangen. Het onder werp van deze laatste bespreking is echter niet bekend gemaakt. Naar verluidt bespreken vertegenwoor digers van Frankrijk, Groot-Brittannië en de Verenigde Staten in New York een plan om een einde te maken aan de spanning in het gebied van El Aoedja. Tegen aanval Langs de bestandslijn ten Zuiden van Gaza, langs de kust, is een artillerieduel begonnen. Een woordvoerder van het Egyp tische ministerie van Oorlog heeft medege deeld, dat Egyptische strijdkrachten van ochtend een tegenaanval hebben uitgevoerd ter plaatse van de Iraelische aanval van gisteravond. Een woordvoerder van de bestandscom missie zei, dat de Israëlische autoriteiten UNO-waarnemers die in El Aoedja gelegerd zijn, hebben belet de zone vrijelijk te be treden. Een woordvoerder van het Israëli sche ministerie van Buitenlandse Zaken deelde daarop mee: „Indien UNO-waar nemers zich gedurende een aanval op een Egyptische buitenpost niet vrij op Israeli- lisch gebied mochten bewegen, is dat uit sluitend geschied om hun veiligheid te waarborgen". De Egyptenaren hebben de UNO-waar- nemers belet de stellingen te inspec teren, die de Egyptische troepen weder rechtelijk op Israëlisch gebied hadden be trokken. Aldus de woordvoerder, die aan kondigde dat alle wegen in de Negeb— woestijn vandaag voor de UNO-waar nemers opengesteld zullen worden. Volgens een Egyptische woordvoerder zijn de UNO-waarnemers in El Aoedja ge tuige geweest van de Israëlische aanval. Waarnemers te Caïro zijn van mening dat het gevecht het bloedigste is, dat sinds het sluiten van de Palestijnse wapenstil standsovereenkomst in 1948 werd geleverd. De UNO-commissie is bezig haar groep waarnemers in het grensgebied van El Aoedja te versterken. De dirigent van het Surinaams Philhar- monisch Orkest, Eddy Wessels, brak Woensdag tijdens een repetitie bij een val van het podium, veroorzaakt door een over-geestdriftige manoeuvre, zijn elle boog. De man, die in acht jaar het ama teur-orkest tot een zeer hoog peil bracht, ziet hierdoor zijn levensdroom: dirigeren voor de Koningin, in rook opgaan. De muzikale adviseur van het orkest, Harman Haakman, zal hem nu vervangen en morgen het gala-concert dirigeren. X>OOOOa>KXOCOCCCCCOCXX)C<XXX>SC<XXX)OCOCCCOOCCCCOOOOOOCCOO De vernieuwde Kleverparkweg is nog-j een ideaal oord voor kinderver maak, nu het wegdek gereed is, doch het verkeer nog niet is toegelaten. De rolschaatsers 8 en -sters hebben de herfstvacantie vol- i, op gebruikt voor hun spel op deze vrije 8 baan, doch spoedig zal dit onderdeel p van de Westelijke randweg een intens d f verkeer van en naar Velsen moeten 8 verwerken. En de kinderen zullen dan terdege moeten oppassen. Verkeer en spel verdragen elkander steeds minder. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Wilhelm Raabe: Lachen lijkt mij een van de ern stigste aangelegenheden der mensheid. Elf diefjes aangehouden. De politie te 'sGravenhage heeft 11 minderjarigen tussen de leeftijd van 8 en 16 jaar aangehouden, die hun herfstvacantie besteedden met in warenhuizen allerlei kleine voorwerpen te stelen. 99 HEDENMORGEN VROEG, om half zeven (elf uur Nederlandse tijd), bereikte Hr. Ms. „Willem van der Zaan" de monding van de Nickerie-rivier. Bij de hoofdplaats Nickerie kwamen de districtscommissaris, de heer W. Howitt, en de directeur van de Stichting tot Ontwikkeling van de Machinale Landbouw in Suriname, ir. L. G. Witte, aan boord. De laatste gaf tijdens de tocht naar Wageningen, die tot negen uur duurde, een uiteenzetting van de ontwikkeling van^dit project. In Wageningen volgde de officiële begroeting en daarna werd overgestapt op de sleepboot „Beatrix", waarmee een tocht door de irrigatie kanalen werd gemaakt. Enkele in exploitatie zijnde boerderijen werden daarbij bezocht. Bij boer Van der Beek dronk de Koningin een kopje koffie terwijl de Prins de familie Perdeems bezocht. Ruim anderhalf uur duurde deze tocht met de „Beatrix". Hierna zal in Wageningen een bezoek worden gebracht aan het gemaal, de rijstpellerij en de kliniek. Bij hotel „De Wereld" volgt daarna, als besluit van dit bezoek, een huldiging door de bevolking. Woensdag bleven Koningin en Prins tot in de avond in Paramaribo om tal van be langrijke instellingen te bezoeken, waarbij de Koningin en de Prins ieder een eigen programma volgden. De Koningin bracht allereerst in gezelschap van de minister van Economische Zaken, de heer E. J. van der Veer, een bezoek aan de Surinaamse fa brieken van Bruynzeel en vervolgens aan een project van „Aided Selfhelp". Dit is een complex van woningen, die door de be woners zelf werden gebouwd, en voorzo ver ze nog niet klaar zijn, worden gebouwd in onderlinge samenwerking, waarbij de overheid steun verleent door het verschaf fen van credieten en bouwmaterialen te gen gereduceerde prijzen; tevens wordt er door technische ambtenaren bij de bouw toezicht uitgeoefend. Tegen 10 uur begaf de Koningin zich naar de Stichting Weten schappelijk Onderzoek Suriname-Neder- landse Antillen, welke in het Surinaams Museum aan de Tapanahonystraat geves tigd is. Prins Bernhard-kamp De Prins had intussen een bezoek ge bracht aan het Prins Bernhax-d-kampe- ment te Paramaribo, het grootste kampe ment in Suriname en het centrum van het militaire leven. Bijna een uur verbleef Zijne Koninklijke Hoogheid in het kampe ment, dat hij geheel inspecteerde, en daar na vertrok hij naar het Politiesportcentrum aan de Commewijnestraat. Hier prees hij glimlachend een der jeugdige leerlingen, toen deze hem op de schietbaan met 83 punten voor acht pistoolschoten duidelijk de loef had afgestoken. Toch waren de schietprestaties van de Prins ook uitste kend: hij behaalde 70 punten. Hij bleef hier geruime tijd, alvorens zijn weg te vervol gen naar het vliegveld Paramaribo, dat on der andere gebruikt wordt voor het begin nend binnenlands luchtverkeer en door de sportvliegers in Paramaribo. Om kwart over tien begaf ook Z.K.H. zich naar het Surinaams Museum, dat door de WOSUNA is ingericht, de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Suriname Nederlandse Antillen. Dit is een wetenschappelijk instituut dat zich bezig houdt met wetenschappelijk on derzoek in Suriname en de Nederlandse Antillen om onder meer voor studenten de mogelijkheid te openen tropenervaring op te doen. Midüagbezoeken Koningin Aan het eind van de middag bracht de Koningin een bezoek aan de crèche van de Stichting voor Liefdadigheidsdoeleinden. Ongeveer 20 minuten verbleef de Koningin in dit dagcentrum voor kinderen van wer kende vrouwen en zij liet zich daarbij uit voerig voorlichten over het werk en de ty pische Surinaamse problemen, die zich er bij voordoen. Van de jeugd ging het naar de ouden van dagen, want het volgende be zoek van de Koningin betrof het Lands Weldadigheidsgesticht Boniface, waar de behoeftige ouden van dagen hun levens avond slijten. Ook hier verbleef de Ko ningin ruim 20 minuten om zich daarna te begeven naar het R.K.-Instituut voor Doofstommen. De patiëntjes voerden voor de Koningin een leuk zelfgemaakt dans spel op, wat de Landsvrouwe zeer op prijs stelde. Van het Instituut begaf de Ko ningin zich naar de algemene steiger aan het Gouvernementsplein om zich in te schepen aan boord van de „Willem van der Zaan", waarmee zij nog diezelfde avond overzee naar het Oostelijk deel van Suri name, Nickerie zou vertrekken. Uitreiking Zilveren Anjer Prins Bernhard had de middag doorge bracht in het Cultureel Centrum Suriname, waar hij de plechtige oprichting van het Prins Bernhard Fonds Suriname met zijn handtekening bekrachtigde. Tevens reikte de Prins aan pater G. W. M. Ahlbrinck de zilveren anjer uit om uitdrukking te ge ven aan, zoals de tekst der oorkonde ver meldt, „De waardering voor in enigerlei vorm van onverplichte arbeid verworven bijzondere verdiensten voor de Nederland se cultuur of voor die van de volkeren der andere Rijksdelen". De gronden der ver lening waren „de grote wetenschappelijke prestaties op taalkundig en ethnologisch gebied betreffende de Caraïbische Indianen in Suriname, die vorm kregen in de Ency clopaedic der Caraïben en andere publica ties. Deze arbeid werd verricht ondanks een uiterst zware missietaak op een afge legen post en ondanks het ontbreken van voldoende gespecialiseerde vooropleiding. In hem mogen tevens geëerd worden die genen, die, als hij, hun levensopdracht in overeenstemming met de hun geschonken talenten vrijwillig belangrijk ruimer stel len dan hun die formeel is opgedragen". Na afloop van de plechtigheid begaf de Prins zich naar de „Willem van der Zaan", waar hij bijna gelijktijdig met de Koningin arriveerde. Om 6 uur koos het schip zee voor de tocht naar Nickerie. Kind door auto gedood. Woensdagmid dag is op de Halsterseweg te Bergen op Zoom het 5-jarig zoontje van de familie Van Schilt wonende aan de Molenweg onder Halsteren toen het op zijn step de Helsterse- weg overstak door een vrachtauto, bestuurd door A. B. uit Goes, aangereden en op slag gedood. DE BILT. Geleidelijk begint de in vloed van Oceaan-depressies op het weer in West-Europa toe te nemen. Een storing, die gisterochtend ten Zuidwesten van Ier land lag, heeft vanmorgen de wateren tus sen IJsland en Schotland bereikt en vult nu snel op. Het begeleidende koufront bracht in Engeland en West-Frankrijk regen. Het kon Donderdagmorgen zijn voortgang in Oostelijke richting echter niet voortzetten, doordat in het zeegebied tussen de Azoren en Spanje een actieve storing was aangekomen. Het koufront van deze nieuwe storing zal Vrijdag West-Europa binnendringen, voorafgegaan door aanwak kerende Zuidelijke winden en regen. Het blijft zacht, maar de regenkans neemt toe. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand 11 ■2S u o u z.5 Helsinki geheel bew. ZW 4 1 Stockholm mist zo -3 0 Oslo nevel ONO 2 0 Kopenhagen geheel bew. OZO 4 0 Aberdeen zwaar bew. ZZW 9 2 Dublin zwaar bew. ZO 9 7 Londen zwaar bew. OZO 8 2 Amsterdam geheel bew. zo 3 0 Brussel zwaar bew. zo 6 0 Parijs zwaar bew. zo 6 0 Bordeaux regen zo 11 1 Grenoble mist windstil 4 0 Nice zwaar bew. NW 11 0 Berlijn zwaar bew. OZO 0 0 Frankfort nevel windstil -1 0 Miinchen mist windstil -2 0 Zürich mist windstil 1 0 Genève mist windstil 5 0 Locarno mist ONO 0 0 Wenen nevel ZO 5 0 Innsbruck mist windstil -3 0 Rome nevel NNO 11 7 Neerslag laatste 24 uur. f~occayooooocaoccccccccc\xxyroc>\-x-cctr'>yr\x MEER WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Veel bewolking met plaatselijk enige regen. Matige tot krachtige en aan de kust tijdelijk harde wind tussen Zuid- Oost en Zuid-West. Vrij zacht weer. 4 November Zon op 7.40 uur, onder 17.10 uur. Maan op 20.59 uur, onder 12.28 uur. Maanstanden 6 Nov. 22.56 uur: Laatste kwartier 14 Nov. 13.01 uur: Nieuwe maan 22 Nov. 18.29 uur: Eerste kwartier 29 Nov. 17.50 uur: Volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 3 November Hoog water: 5.22 en 17.41 uur. Laag water: 1.05 en 13.21 uur. Vrijdag 4 November Hoog water: 6.09 en 18.29 uur. Laag water: 1.52 en 14.08 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1