Veren igi ngsva ria Het „vliegend hert" ontkwam weer aan zijn vele achtervolgers Strawberries won in Bilthoven verrassend van SCHC: 0-4 Vijftien agenten en trawlnet plus nachtelijke jacht zonder succes Rij van „zilverlingen"- 1955 bij VGZ gesloten Bazar Vrouwenbond NVV in „Flora" Castncum uit de IJmond Hockey in Kennemerland 9 P. Verschoor gehuldigd in de mechanische werkplaats Om de Lamers-beker WB 2Schoten 2 Poppen voor „Ons Huis" Slopen van bunkers te Driehuis aanbesteed Nog steeds gebrek aan vrijwilligers bij B.B. Baron Kneut komt opnieuw op Duinenbosch Castricums gemeenteraad komt bijeen Uitvoering van „Odin" in Heemskerk Gunstig jaar voor de Partij van de Arbeid Rode Kruis-leden bijeen Turnwedstrijden van VIOS Bijna zeshonderd kinderen zagen films |§U#-§u- „De klavierschippers" speelden voor volle zaal Agenda voor Beverwijk MAANDAG 7 NOVEMBER 1955 VANMORGEN heeft „het" hert een der stoutste stukjes uit zijn Kennemer „loop"baan uitgehaald: in de urnen- tuin van het Velsense crematorium sprong de knaap over een tweetal agenten en een paar man personeel van het crematorium heen en hernam de vrijheid. Hij had toen al het touw om het gewei gevoeld, dat een eind had moeten maken aan zijn langdurige omzwervingen, maar schudde het weer af. Volgens ooggetuigen moet het dier omstreeks half acht van de kant van de Hofgeest in Santpoort via de spoorbaan naar Driehuis zijn geste vend. DOMINEE L. Brink van het oude Hervormde kerkje in Velsen meldde Vrijdag avond tegen elven Jodocus „het" hert weer. Hij heeft plichtsgetrouw onmiddellijk de politie ge beld, met het gevolg, dat in die nevelige nacht op nieuw een klopjacht op de gevluchte bok, die nog steeds in Velsens contreien zwerft, werd geopend. Met middelen, die dit uitermate intelligent hert zelfs te bar zouden moeten zijn. Het resultaat was als vroeger echter geheel nihil. De IJmuidense visserijmaat schappij de VEM had gra- cielijk twee stevige vlerken van trawlnetten beschik baar gesteld, omdat de nacht tevoren was geble ken, dat de lepe bok zich met touwen niet liet strik ken en liever een paar me ter over een door een agent bemande fiets keensprong dan zich liet lasso'en. Met die netten heeft men voor de zoveelste keer gepro beerd de bok te verschal ken. Dominéé blééf echter in de afgelopen nacht de laatste Velsenaar, die de gevluchte zesender heeft gezien, toen deze op zijn zeven gemakken het park Velserbeek binnenkuierde. DAT VELSERBEEK met zijn hertekamp en zijn her temeisjes heeft overigens bepaald aantrekkingskracht op de zwerver, want op het houten brugje, dat over de vijver rond het kamp ligt, is hij de afgelopen dagen meermalen gezien, waaruit het plan ontstond, daar touwen overheen te span nen in de hoop, dat het hert er met zijn gewei in vast zou raken. Maar het hert heeft blijkbaar de kranten ook gespeld en liet zich sindsdien niét meer bij het brugje voornoemd zien. Een groots opgezette jacht in de omgeving van het Waterloo-terrein, even ver der naar het Zuiden, heeft Vrijdagmiddag evenmin succes gehad: vijftien man politie heeft zich daar kleu renblind gezocht naar de bok, die men op goede gronden denkt te kunnen arresteren voor stroperij en landloperij-vergrijpen, waarvoor het beest zelf meer dan genoeg bewijzen heeft aangedragen. Er ontbreekt echter een kleinigheid aan de voltooi ing van het procesverbaal en dat is de verdachte zelf, die slimmer is dan de po litie. Die zelfs het listige valle tje op de brug in de gaten had, want men heeft hem daar al eerder proberen te grijpen: met drie man werd de bok in het nauw gedre ven, maar op het laatste moment zag het dier er van af over de brug te komen en verdween hij vriendelijk kwispelend in het Velser- beekse kreupelhout. En al heeft Velsens poli tie daarna extra scherp in de tuinen van het villapark Velserbeek gekeken het hert had zich teruggetrok ken en kwam niet eerder te voorschijn dan des avonds onder het gehoor van ds. Brink. Waarna een laatste jacht op touw werd gezet: de netten achterin ons redac tie-wagentje, twee agenten met zaklantaarns op de fiets dwars door Velserbeek en omgeving en een hele code van fluit- en claxonsigna len. Dit alles heeft evenwel niet kunnen bewerkstelli gen, dat Jodocus het hert in de schoot van zijn gezin kon worden teruggevoerd. Ondanks het feit, dat hij uit de hand eet. Overigens gebiedt de eer lijkheid te melden, dat de Velsense politie deze amu sante achtervolging van het vliegend hert Jodocus als een aangename onderbre king harer nachtelijke ta ken beschouwt, want het sluiten van late herbergen gaat op den duur ook rou tine worden. En reerug met roomsaus is nog altijd een smakelijk gerecht, voor het geval de zesender niet levend maar in overleden staat wordt gearresteerd. Hetgeen ook al weer niet tot de voor de hand liggen de mogelijkheden behoort, want allen, die Jodocus de laatste dagen in Velserbeek hebben zien rondstappen, verklaarden, dat hij er door voed en tevreden uitzag. Zondag is de Heemsteed- se hertebok weer meerma len gezien in de omgeving van Waterland te Velsen; maar telkens als de politie optrekt om de knaap te verschalken, is hij fijntjes glimlachend tussen de herfstkleuren verdwenen, die voor een prima camou flage zorgdragen De politie vertrouwt nu zo langzamerhand maar op het toeval, want in de tien minuten die tussen het mel den en het „derwaarts-ruk- ken" zoals dat in politie rapporten wel eens heet, liggen, is het hert Jodocus al weer heel ver weg. Of heel dichtbij, maar hij laat zich onder geen voor waarde aan mannen-met- netten of mannen-met-tou wen zien. En schieten wil len ze niet. Als laatste van de ry van vijfentwintig jarige jubilarissen is de heer P. Verschoor, eerste bankwerker-monteur in de mechani sche afdeling bij Van Gelder Zonen N.V. Koninklijke Papierfabrieken, Donderdag een hartelijke huldiging ten deel gevallen. De jubilaris, die vergezeld was van zijn echtgenote en kinderen, werd door de heer J. H. Smidt van Gelder Jr. bedrijfsdirec teur ontvangen, waarbij mede aanwezig was de heer J. Grinwis, bedrijfschef van de mechanische werkplaats. De directeur gewaagde in een hartelijke toespraak van de mooie loopbaan van de jubilaris, die als handlanger en gespeend van enige vooropleiding tot zijn huidige vak met moedige energie en groot doorzet tingsvermogen zijn huidige functie heeft bereikt, hetgeen uiteraard tot hoge waar dering aanleiding gaf. Als huldeblijk van de directie werd een enveloppe overhan digd; mevr. Verschoor ontving een foto in lijst van haar man bij de uitvoering van zijn taak. Voorts kreeg de jubilaris een schriftelijke felicitatie van de hoofddirectie. In gebouw „Concordia" geschiedde de huldiging temidden van superieuren en collegae. De chef, de heer Grinwis, die de jubilaris van het begin van zijn loopbaan af heeft leren kennen, roemde de heer Ver schoor om zijn evenwichtig karakter, die zich op voorbeeldige wijze met ijver en nauwgezetheid tot een uitstekend vakman heeft opgewerkt in zijn huidige, geenszins onbelangrijke functie, gezien de precisie- werkzaamheden, die voor het goed func tioneren van de machines noodzakelijk zijn. De hoofdbaas van de werkplaats de heer Joh. Hommes, onderstreepte deze loftuiting nog eens om vervolgens uit de voorbije kwart eeuw enige leuke en prettige herin neringen te bespiegelen. Voor de collega's uit de werkplaats was de heer H. Andrea de tolk. Hij illustreerde de uitstekende omgang met de jubilaris, die als een zeer bereidwiilig kameraad gaarne mogelijke moeilijkheden mee helpt oplos sen. Een enveloppe vormde het geschenk. Mevrouw Verschoor deelde in deze hulde door het aanbieden van bloemen, die wer den toegevoegd aan het fleurig bloemstuk van de directie, dat de woning in de Van Rijswijkstraat sierde. In het biljartournooi om de Lamersbeker, is de tweede wedstrijd tussen „Excelsior" en de „Vriendenkring" uit Haarlem ge ëindigd in een 64 overwinning voor eerst genoemde vereniging. Uiteindelijk echter werd de eindstand 10—10. De uitslagen waren: C. Ooyevaar (E.) 88 73 21 12 3.47 0 P. Watertor (V.) 92 92 21 12 4.38 2 S. Oorthuys 119 119 40 10 2.97 2 Th. v. Essen 135 113 40 14 2.82 0 L. Timmer 79 75 33 25 2.21 0 C. Oudendijk 68 68 33 8 2.06 2 R. de Haas 124 124 18 25 6.88 2 K. Blisgraaf 150 96 18 26 5.33 0 L. Wilkes 231 231 16 43 14.43 2 R. v. Hemert 210 56 16 9 3.50 0 Voor de voetbalwedstrijd WB 2Schoten 2. die morgenochtend om 10 uur op „Water vliet" wordt gespeeld is WB opgesteld met: Van Zadelhoff; Van der Schans en Kerk- hoi'f; Polk-erts, Noortman en Borin; H. Wij- benga, Kooimans, Boevink, Vlietstra en W. Wij ben ga. Om voor verschillende sociale doeleinden geld bijeen te krijgen, onder meer voor het tbc-fonds, hebben de dames van de af deling IJmuiden van de vrouwenbond NVV een tweedaagse bdxav'georganiseerd, die gistermiddag door de heer J. H. Wijnberg, voorzitter van de Bestuur der sbond IJmui den in de zaal Flora aan de Zeeweg is geopend. Temidden van de stands vol door de da mes vervaardigde plastic-dierenfiguren, vol veilig verkeersvoorschriften en tal van at tracties en enige stands van Velsense fir ma s heeft de heer Wijnberg na een in leidend woord van de voorzitster mevrouw M. B. Scholten-Walen opgemerkt, dat de aldeling IJmuiden van de Vrouwenbond NVV wel een zeer actieve is. De bond is opgericht met bepaalde doelen voor ogen: sociale hulp aan de leden van het NVV; voortzetting van het solidariteitsfonds, dat vroeger onder de arbeiders zo'n grote weerklank vond en nu door de vrouwen is overgenomen en als derde punt de prac- tische hulp, zoals hulp op de feestavonden voor leden en kinderen. De heer Wijnberg prees de activiteit van de dames, die op vrije avonden plastic poppen, paarden en talloze andere artikelen vervaardigden, met als achtergrond de hulp aan tbc-patiënten en zieke mensen. „Er ligt nog een grote taak voor de dames van de bond", aldus de heer Wijnberg tenslotte, „en daarbij denk ik aan het adviseren bij de bouw en in richting van woningen; het meer in het opbaar optreden van de dames door zitting te nemen in commissies en het tot stand brengen van de binding tussen kader en leden". Het was na de opening al dadelijk een grote drukte in de kleine zaal. De sfeer was uitstekend; zowel in de hoek bij het buffet, waar koffie en gebak geserveerd werden, bij al de stands en in de kring van de dames. Vandaag is de bazar nog tot vanavond 11 uur geopend. De Beverwijkse Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid komt op Dinsdag 8 November bijeen om póppen te maken voor de bazar voor „Ons Huis" die eind Novem ber zal worden gehouden. De jaarlijkse vrouwendag vindt plaats op Dinsdag 22 November in ,,'t Centrum." Het gemeentebestuur van Velsen heeft vorige week aanbesteed het slopen van een gewapend-betonnen bunker met fun datieplaat, aan de Van den Vondellaan bij de Driehuizerkerkweg te Driehuis en van een gewapend-betonnen bunker met fun datieplaat, twee gemetselde ketelhuisjes en een gewapend-betonnen fundatieplaat bij de Schaepmanlaan te Driehuis. Er werden ingeleverd 12 biljetten. De volgende firma's schreven in: (het eerste bedrag geeft aan 'als de gemeente het puin behoudt, het tus sen haakjes geplaatste, als het door de in schrijver wordt ber"l. Firma Huberts te De Bildt voor f31.200 (f25.500), 2. F. Bots, Den Haag f46.850 (f33.050), 3. Mantel en Korting, Amsterdam f51.640 (f43.400), 4. Noordgraaf, Amster dam f59.300 (f48.300), 5. Roosch, Rotterdam (f77.490), 6. De Pauw en Kroon, Hoogmade f70.800 (f64.800), 7. C. v. d. Helm, Den Haag f76.000 (f62.400), 8. J. G. Nelis, Haarlem f76.500 (f58.900), 9. G. Kruk, Heiloo f78.500 (f61.500), 10. A. Groot en Zoon f79.400 ((f62.000), 11. Keizer, Westzaan f82.000 (f65.000), 12. J. Stolk, Santpoort f 112,450 (f 102.450). Een verschil tussen de hoogste en laagste inschrijf ster van niet minder dan f81.250. De B.B. in Castricum heeft nog steeds met een tekort aan vrijwilligers te kampen. Dit deelde het plaatselijk hoofd Zelfbe scherming van de B.B., de heer J. A. Mid delhof!, mede tijdens de Vrijdag in hotel De Rustende Jager gehouden bindings avond de eerste van het seizoen 1955- 1956. Bovendien vernamen de aan wezige B.B.'ers dat hun aantal in de afgelopen zomer was uit gebreid en dat men blok 1 vol ledig en blok 3 op één vrijwil liger na heeft kunnen samen stellen. Voor twee blokploegen heeft men thans het materiaal com pleet, evenals voor de reddingsploeg doch voor deze laatste heeft men geen vrijwilli gers Naar de heer Middelhoff ons in een per soonlijk onderhoud vertelde, mankeren aan de B.B.-organisatie in Castricum nog min stens 80 man. Nochtans blijft het plaatselijk hoofd moedig doorgaan met de organisatie van de B.B. Persoonlijk heeft hij zich een datum gesteld waarop de B.B. compleet zal moeten zijn, namelijk: Juni 1956 en het is in alle opzichten te hopen dat de werk zaamheden van de heer Middelhoff beloond worden. Op de bindingsavond heeft het hoofd een aantal films vertoond, waaronder een over het graven van tunnels door puin door de reddingsdienst. Plannen voor oprichting lawntennisclub Het ziet er naar uit dat er in Castricum binnenkort een tweede lawntennisclub komt. Er bestaan namelijk plannen om tot oprichting van een katholieke lawntennis club te komen op initiatief van kapelaan J. J. Tuyp en de heer J. Schotten. Het Amsterdams Toneelgezelschap komt Vrijdag 18 November in de grote toneel zaal van het provinciaal ziekenhuis Duin enbosch te Castricum een opvoering geven van het blijspel „De nieuwe capriolen van baron Kneut", met Siem Nieuwenhuizen, die tevens de regie heeft, in de hoofdrol. De uitvoering vindt plaats in het kader van het winterprogramma van de OVA. Castricums burgemeester, de heer C. F. Smeets, heeft de leden van de gemeente raad opgeroepen voor een openbare ver gadering op Dinsdag 8 November. De ver gadering begint om 19.30 uur. De agenda vermeld 24 punten. In vrijwel alle grote steden is een nijpend gebrek aan zalen voor het houden van demonstraties op allerlei gebied. Dit feit doet zich in kleinere steden en in dorpen in heviger mate voor, waardoor de plaatselijke verenigingen nauwelijks in staat zijn op enigszins behoorlijke wijze aan de inwoners te laten zien tot welke prestaties zij in staat zijn. Dit bleek ook weer eens in Heemskerk, waar Zaterdagavond in concertzaal „De Zon" ter gelegenheid van het vijfjarig be staan de leden op een klein podium en zelfs in de zaal tussen het publiek hun oefeningen demonstreerden. Daar de leider bij het samenstellen van het programma rekening moest houden met de werkruimte, heeft hij zich beperkingen moeten opleggen, waardoor men geen goed beeld kreeg van de capaciteiten der leden. Aan de hand van het uit 17 nummers be staande programma kregen wij echter wèl de indruk, dat voor deze uitvoering serieus geoefend was en bovendien werd de afwer king der oefeningen goede aandacht ge schonken. Het programma was gevarieerd, want wij zagen oefeningen op en aan de bank en over de evenwichtsbalk van de kleine meisjes, een effectvolle oefening op een Oosterse melodie alsmede ringen van die oudste meis jes, een rhythmisch dansje, een hoepel oefening en laag brug van de dames, oefe ningen aan klimtouwen van de kleine- en ringen-bok-lijnspringen van de grote jongens. Grondgymnastiek in verschillende vormen zagen wij van de oudste jongens. Ook de grote meisjes lieten grondgymnastiek zien. Het programma werd geopend met twee nummers van de kleuterafdelingen, waar voor uiteraard de ouders veel interesse hadden. Het bestuur van ODIN had nog voor een attractie gezorgd, namelijk door de mede werking te vragen van de Haarlemse G.V. BATO. Deze vereniging zond ter opluiste ring enige dames-juniores voor een demonstratie brug met ongelijke leggers. Enige keurturners vergastten de aanwezigen op een serie keurige brugoefeningen. Naar beide nummers werd met grote aandacht gekeken. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Gerardus H. G. z. van N. Welboren en A. J. Beentjes; Cornelia M., d. van A. C. van Heumen en M. C. Duin; Ce cilia M., d. van W. Kloosterman en A. P. Hoogland; Cahtarina A. M., d. van J. J. Bood en G. C. Heesterbeek te Beverwijk: Jacobus M., z. van J. M. Pels en M. J. de Wit te Beverwijk; Petrus A. z. van L. de Ruyter en A. M. Jansen; Simon P. A., z. van S. P. Sinnige en H. Adrichem; Martha C. A., d. van M. Bekker en G. B. Dekker; Elisabeth C., d. van T. Wentink en T. Brou wer; Petronella M., d. van B. J. Roelofs en T. Steginga te Beverwijk; Johannes C. P. z. van J. Meyer en Th. G. Schrama; Geer- truida C. J., d. van P. Zonneveld en A. M. C. Jansen; Anna M. J., d. van' L. A. van Noort en A. G. Dekker; Gerardus H., z. van E. M. Koopman en W. J. Numan te Bever wijk. ONDERTROUWD: H. W. Odijk en A. Peekei. GETROUWD: J. L. Joosten en M. de Goede; J. A. Welboren en M. Th. Molen kamp. Steun voor K'amercandidotuur II. de Boer Voor een druk bezochte vergadering van de Partij van de Arbeid te Beverwijk wer den gisteravond de jaarverslagen uitge bracht en behandeld. In de openingsrede van de heer J. Thomas werd onder andere een verslag ingelast van de Fakkeldragers bijeenkomst in Utrecht, waar een geest heerste welke veel beloofde voor het komende verkiezingsjaar. Tevens wekte de heer Thomas de aanwezigen op, deel te nemen aan de laatste voorbereidende ver gadering voor de te houden bazar ten bate van „Ons Huis," welke op 21 November in 't Centrum zal worden gehouden. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer R. J. Kaebisch, tekenen we aan dat in het afgelopen jaar 51 nieuwe leden zijn toegetreden, zodat het aantal nu 314 be draagt. Verder getuigde het verslag van een actief verenigingsleven, wat ook tot uiting kwam in het verslag van de penningmees ter, de heer J. H. Diederik. De inkomsten en uitgaven bedroegen in het afgelopen boekjaar 3562,38. De begroting voor het komende jaar gaf het cijfer 3422,aan. Aan het „Doorbraakfonds" offerden de leden in het afgelopen seizoen 1,09 per lid, wat geen slecht figuur is. De bestuursverkiezing verliep vlot. Er waren twee tegencandidaten gesteld, doch na één stemming werd het bestuur in haar geheel herkozen. Voor de Tweede Kamer werd de candi- daat van de afdeling Velsen, de heer H. dc Boer, volledig gesteund. Na dat nog een opwekking was uitge sproken tot het bezoeken van de vergade ring van de Protestants Christelijke Werk Gemeenschap, welke Zaterdagmiddag Ln gebouw De Heul te Alkmaar zal worden ge houden, bleef men nog enige tijd bijeen voor het spel: „Wat doe ik voor de kost." De leden van de Beverwijkse afdeling van het Rode Kruis komen op Dinsdag 8 November in ,,'t Centrum" bijeen. Hier zullen enige Landsteiner pennin gen worden uitgereikt en worden enige films vertoond waaronder: „Houwen zo" en „Welkom in Holland". Nieuwe accordeonvereniging In Beverwijk is opgericht het Beverwijk se Accordeon Orkest onder leiding van de heer J. Rumping. Op Donderdag 10 Novem ber zal dit ensemble in het KSA-gebouw voor het eerst optreden. Na de pauze komt het cabaretgezelschap „De Corona's" op de planken. Dr. Melchior voor personeel Maters Voor de personeelsvereniging van de machinefabriek Maters te Beverwijk zal de bekende dr. A. Melchior uit Haarlem op Dinsdag 15 November in ,,'t Centrum" een lezing houden. Verkoopdag Vrijz. Hervormden De jaarlijkse verkoopdag van de dames- krans van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Beverwijk is vastgesteld op Woensdag 16 November. Gediplomeerde B.B.'ers Burgemeester mr. H. J. J. Scholtens zal op Maandag 14 November in „Terpsicho- rée" diploma's uitreiken aan geslaagde leden van Bescherming Bevolking. Hierna zullen enige films worden vertoond. De Castricumse katholieke gymnastiek vereniging VIOS houdt Woensdag 23 en Vrijdag 25 November in het gymnastiek lokaal van de St. Augustinusschool aan de Dorpsstraat haar jaarlijkse onderlinge wedstrijden met. als inzet het clubkam pioenschap. Als gasten der speeltuinen Ondanks het ontbreken van een flinke recreatiezaal in Velsen-Noord hebben de ge zamenlijke besturen van de speeltuinvereni gingen „Schulpen" en „De Meerweiden" Zaterdagmiddag in het gemeentelijk ont spanningslokaal aan de Van Diepenstraat tijdens twee voorstellingen opnieuw bijna zeshonderd kinderen een prettige middag bezorgd. Dit bewijst te meer, dat deze door de speeltuinverenigingen in de wintermaanden georganiseerde maandelijkse ontspannings middagen onder de jeugd van Velsen-Noord alle belangstelling blijven houden. Er werd de jeugd deze keer bij wijze van proef een programma van zogenaamde „stomme" films voorgeezt met gebruikma king van het projectie toestel van de Velser Gemeenschap. Aangezien vele geluidsfilms grotendeels een Engelse tekst hebben,, was men tot deze proef gekomen om de kinderen door het laten meelezen van de Neder landse onderschriften, af en toe aangevuld met explicatie, meer in het aanschouwen- lijke te laten meeleven. Voor een zeer be langrijk deel slaagde dit experiment; toch waren er de oudere kinderen van elf tot dertien jaar, die een geluidsfilm prefereer den. In het algemeen kan de proef echter geslaagd worden genoemd. Uiteraard brachten de tekenfilms veel vrolijkheid te weeg; evenzeer de amusante belevenissen van Chaplin als de bokskam pioen. De rolprent „Brandweermannen" vermocht de talrijke kinderen bijzonder te boeien, omdat hierin de jeugd een groot aandeel had. De heer M. J. Marcus, voorzitter, heeft de kinderschare, bij de aanvang van de voorstellingen medegedeeld, dat Sint Ni- colaas op 3 December op bezoek komt. De heer F. Lensvelt uit Amsterdam heeft met zijn houtsnede „Wielrijders" de „Kunst-en-sportprijs" ten bedrage van duizend gulden gewonnen, die het Prins Bernhardfonds had beschikbaar gesteld in een „prijsvraag voor kunstwerken, die be trekking hebben op sportmotieven". De prijs was bedoeld om „de aandacht van de kunstenaars te vestigen op de sport als ge wichtig maatschappelijk verschijnsel en om te trachten de weerslag daarvan in de kunst ruimer en beter van gehalte te doen worden". Er zijn ruim vijftig inzendingen binnengekomen. André Schalker uit Am sterdam, W. Vaarzonmorel jr. uit Veere en Freek van den Berg uit Amsterdam kregen eervolle vermeldingen, respectievelijk voor een beeldhouwwerk, een tekening en een olieverfschilderij. De voorzitter van het Nederlands 'Olym pisch Comité, mr. J. Linthorst Homan, zal op 12 November in het Stedelijk Museum te Amsterdam een expositie openen van een geselecteerd aantal ingezonden kunst werken. De jury bestond uit de heren B. Bruyn, kunstschilder, jhr. W. J. H. B. Sand- berg, directeur der gemeentemusea te Am sterdam, prof. J. Wiegers, hoogleraar aan de Rijksacademie vpor beeldende kunsten, T. Leeser, beeldhouwer en drs. W. van Zijll, directeur van het Nederlands Olym pisch Comité. NA EEN NIET AL TE GOED begin in de overgangsklasse, waar het eerste elftal van de Kennemer hockeyclub Strawberries dit jaar haar debuut maakt, zijn de resul taten in de verdere wedstrijden niet al te slecht geweest. Na zes competitiewed strijden neemt het elftal de vijfde plaats op de ranglijst in. Zondag werd in Bilt hoven gewonnen van SCHC, dat daarmee geducht op de ranglijst daalde tot de een na laatste plaats. In andere Zondag gespeelde wedstrijden konden de diverse elf tallen van de Kennemer clubs Eechtrop en Strawberries hun overwicht in over winningen uitdrukken. Bij de uitwedstrijd van Strawberries' eerste herenelftal zorgden Baljet en Kooy- man er voor, dat Strawberries na de eerste helft leidde met tweenul. De gebroeders P. en E. Brommer voerden deze voorsprong na de rust op tot viernul, waarmede een verdiende zege werd behaald. De achter hoede van de gasten met Wensink in het doel toonde zich een hecht bolwerk tegen de weinige aanvallen van de thuisclub. Voor het tweede elftal was er in de competitie van de tweede klasse D ook een overwinning weggelegd, hoewel iets minder overtuigend. Op een slecht veld wogen de partijen goed tegen elkaar op, wat in de puntloze gelijke stand met de rust werd uitgedrukt. In de tweede helft maakte Smit het enige voor Strawberries goedgekeurde doelpunt. Een tweede doel punt werd om onbegrijpelijke reden afge keurd. Strawberries 3 en Eechtrop 2 spelen beide in de derde klasse D en moesten Zondag tegen elkaar strijd leveren. Wede- meyer opende de score voor de thuisclub, waarna Drijver voor Echtrop gelijk maak te. In de tweede speelhelft zette Kobus de eerst opgelopen achterstand verder om in een overwinning van drieéén. In de vierde klasse E speelde Eechtrop 3 op eigen terrein tegen HIC 3. Schaap zorg de met de rust al voor een voorsprong van éénnul. Om aan alle onzekerheid een einde te maken, die het twijfelen aan een overwicht van de spelers uit Beverwijk, in de weg kon staan, zorgden Schaap, Ger- ritse en Witkamp in de tweede speelhelft voor de overige drie doelpunten, die de einduitslag op een zege van viernul voor Eechtrop bracht. Voor de onderbond competitie Noord holland bond Strawberries 5 de strijd aan tegen Alkmaar 4, dat in Driehuis op be zoek kwam. In het begin waren de gasten in het offensief en namen de leiding, die tot de rust werd behouden. Het jeugdlid Damme, die invaller in het elftal van Strawberries was, maakte gelijk en daarna zorgde aanvoerder Booy voor het winnende doelpunt voor de thuisclub. Voor dezelfde afdeling van deze compe titie ging Eechtrop 5 op Bleek en Berg in Bloemendaal op bezoek bij HBS 6. De thuisclub won met tweenul door doel punten van aanvoerder middenvoor Ten Brink en linksbuiten F. Stevenhagen. Dameswedstryden Strawberries heeft de verre reis naar Victoria in Rotterdam in een overwinning van tweeéén kunnen omzetten. Deze eindstand was ook reeds de ruststand. In de tweede helft wogen beide partijen goed tegen elkaar op en bleven verdere doel punten uit. Voor de rust opende Victoria de score en zetten voor Strawberries de JSSKSS» In de gedemilitariseerde zóne van El Auja, ten Zuid-Westen van de Dode Zee, heb ben zware gevechten plaats gevonden tussen Egyptenaren en Israëliërs. Op de foto: Egyptische militaire wagens, die door de Israëliërs in beslag genomen werden. dames Mey en De Groot de achterstand om in een voorsprong. Niet minder dan acht doelpunten maakte het thuis spelende Strawberries 2 tegen BDHC 5 uit Bloemendaal, dat na een ach terstand van viernul met de rust de eer door een tegenpunt kon redden. De beste speelsters van de dag waren zij, die de doelpunten maakten: de dames Van den Hof-van Malsum (2x), Oltmans, Nijssen, Lefering en Glas, elk een maal. Ook mej. Laguna scoorde een maal en zette later nog een strafbully in winst om. Voor de zelfde afdeling, de derde klasse D, speelde Eechtrop op eigen terrein tegen HIC 2. Met de rust had Eechtrop alle vier doelpunten al gemaakt. Na de rust werd er daarom wat kalmer gespeeld en toen maakten de gasten het enige tegenpunt. Evenals bij de heren was er bij de dames een ontmoeting tussen elftallen van de verenigingen van beneden en van boven het Noordzeekanaal. Eechtrop 2 nam door mej. Van der Werff de leiding in deze wedstrijd, waarna mej. Mey gelijk maakte. Mej. De Vries zorgde er daarna yoor, dat Eechtrop een overwinning van drieéén behaalde. De ontmoeting werd gespeeld op het veld van Strawberries aan de Drie huizerkerkweg. Met tweeéén verloor Strawberries 3 de thuiswedstrijd tegen Kieviten eveneens voor de vierde klasse competitie. In hmet Heemsteedse sportpark won Rood Wit 3 met drietwee van het vijfde dameselftal van Strawberries. Het Beverwijkse show-accordeon-orkest „De klavierschippers" mag zich in een toe nemende populariteit verheugen. Dit bleek Zaterdagavond overduidelijk: een geheel gevuld Kennemer-theater heeft met enthousiasme hun verrichtingen gevolgd. Al direct zat de juiste stemming erin. Een door de dirigent, Cor Brouwer, samen gestelde potpourri van populaire melodieën werd met veel vaart en charme door de zangeressen An en Mary Stoker gebracht. Laatstgenoemden gaven nog verder blijk van haar kunnen in het liedje „Moeder ik ben zo blij als je lacht". Zuid-Amerikaanse sfeer en rhythme kwamen door de uitvoering van een drie tal tango's de zaal binnenstromen en voor een prettige afwisseling zorgden de kunst fluiters Freddie Stammes en Pete Jonge- jan. Vooral het door de IJmuidenaar samen met An en Mary Stoker uitgevoerde num mer „De kleine nachtegaal" oogstte veel bijval. Deze zeer geslaagde avond, die op 10 December herhaald zal worden, werd be sloten met een gezellig bal. De heer Jac. Hammer deelde aan het begin van de avond mede dat op verzoek van vele donateurs op 26 November een uitvoering in IJmuiden zal worden gegeven. Speelgoeddemonstratie Georganiseerd door een Beverwijks wa renhuis vindt vanavond (Maandag) in ,,'t Centrum" een lezing met demonstratie plaats door de speelgoeddeskundige de heer J. G. M. Henskens. MAANDAG 7 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „O, mijn Papa". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Meisjes zonder moraal". W. B. Theater, 20 uur: „Moord in het Casino". Hotel „Parkzicht", 20 uur: Kennemer Pluimvee Vereniging, ledenvergadering. K. S. A., 20 uur: Filmavond St. Willibror- dus. Terpsichore, 20 uur: Burgemeester Schol tens reikt diploma's B.B. uit. 't Centrum, 20 uur: Vergadering L.T.B.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3