COR OLY Verenigi ngsyaria Ontevredenheid bij IJmuidens sluispersoneel van Rijkswaterstaat Visserij-varia WINTERS Havenberichten Agenda voor Velsen In de „kleine galerij" openden gisteren twee zaken hun deuren Op 16 November vergadering van de ABVA GESCHENKEN Leo Riemens hield een causerie RK avondlyceum krijgt subsidie voor 1955 Bouwkas in Beverwijk en Velsen Noord actief Raad op 15 November Filmliga trekt belangstelling Zelfbediening en huishoudelijk dorado aan de Lange Nieuwstraat uit de LJmond 11 Van 48 naar 53-nrige werkweek Gevecht onder bemanning van Canadees schip Over gramofoonplaten Esso bestelt drie tankers bij West-Duitse werven Eerst afwachten wat lyceum „IJmond" doet Taormina naar Guxhafen gesleept „Baby Service" moet zijn. Burgerlijke Stand Velsen Administratieve subsidie problemen rond het Nh. Ph. O. Promotie- en degradatie bij „De Jump" Rijnscheepvaart door lage waterstand gestremd B.A.V. concerteert „M'HIala Panzi" naar Jamboree „Rheumafonds" krijgt 575 subsidie „SOLA" tafelgerei „De Vredesduif" zag terug op, een gunstig seizoen DONDERDAG 10 NOVEMBER 1955 DE INVOERING van de drie en vyftigurige werkweek voor een groot deel van het sluispersoneel by Rijkswaterstaat te IJmuiden heeft grote ontevredenheid doen ontstaan en de gemoederen ten zeerste verontrust. In het salaris, dat voor de acht en veertig urige werkweek gold, is namelijk geen verandering gebracht, terwijl altyd al is aangevoerd dat het salaris aan de karige kant was. De Algemene Bond van Ambtenaren afdeling Velscn-IJmuiden, aldus het bestuur, heeft alles wat mogelyk is gedaan om dit besluit ongedaan te maken. Zij wenst zich niet zonder meer by deze gang van zaken neer te leggen en heeft de leden van de groep Rjjkswaterstaatpersoneel thans opgeroepen de vergadering op Woensdag 16 November in het Cultureel Gebouw bij te wonen. De hoofdbestuurder De Zwaan zal hier volledige opening van zaken geven omtrent de invoering van de drie en vijftigurigc \verkweek op de IJmuidense sluizen. Omtrent de verlenging van de arbeids tijd vernemen wij nader van de ABVA. voor de oorlog gold bij Rijkswaterstaat een arbeidstijd van 68 uur, die echter in 1941 door de bedrijfsleiding van Rijkswaterstaat op 48 uur werd gesteld met de bedoeling zoveel mogelijk personeelsleden in dienst te houden en daarmee het door de Duitsers op transport stellen van arbeidskrachten naar Duitsland te voorkomen. Dit initiatief wordt door het personeel en de ABVA nog steeds ten volle geprezen. Tot vier jaar na de oorlog heeft de bedrijfsleiding niet ge rept over het dienstrooster van voor de oorlog, dat nog steeds 68 uur per week aangaf. De bedrijfsleiding wilde de 68-urige werkweek in 1949 weer invoeren, maar hiertegen kwam het personeel fel in verzet. Om orde te scheppen werd een rapport dienst- en wachttijden samengesteld en voor IJmuiden werd daarin de werktijd vastgesteld op 55 uur. Noch de organisatie, noch het personeel konden hier genoegen mee nemen. De invoering van deze 55-urige werk week wist men op 1e schorten tot 1952 en toen de bedrijfsleiding wilde doorzetten, werd besloten eerst nog een arbitrage commissie in het leven te roepen, die het aantal werkuren opnieuw zou vaststellen. De leden van de bonden verleenden aan de instelling van deze commissie hun goed keuring en zou zich bij het besluit van deze commissie neerleggen. De uit drie leden bestaande commissie, waarin een neutraal lid, een vakbondsbe stuurder en iemand van de bedrijfsleiding zitting hadden, heeft de werkweek voor IJmuiden doen vastgesteld op 53 uur, waar in 48 werkuren en 5 rusturen waren be grepen. De invoering van deze 53-urige werk week is in 1953, 1954 en tal van maanden in 1955 blijven hangen tot de bedrijfsleiding twee maanden geleden bij het heersende tekort aan personeel, de 53-urige werkweek wilde invoeren. Opnieuw kwamen de ABVA en het perso neel in verzet. Er volgde een bespreking van de bedrijfsleiding met de ABVA en. het EMM, waarbij de andere organisaties verstek lieten gaan. De ABVA heeft by deze bespreking er op gewezen, dat het niet verantwoord is de werkweek te IJmuiden op 53 uur te brengen op grond van sociale overwegingen en het feit, dat het besluit van 1953 niet meer beantwoordt aan de tegenwoordige werkomstandigheden op de IJmuidense sluizen de sluisweg kwam erby, het scheepvaartverkeer nam belangrijk toe en dat alles leverde meer werk op. Voorts werd gewezen op de na 1953 bestaande stroming om een veertigurige werkweek van vijf dagen in te voeren. De bedrijfsleiding zwichtte niet: de 53- urige werkweek werd ingevoerd. Diensttijd! Voorts wordt er door de ABVA op ge- ADVERTENTIE ST. NICOLAAS IS IN AANTOCHT. Allereerst gaat hij naar Brecstraat 108 - Beverwijk - Tel. 4627 Want daar vindt hy een grote sortering practische voor motor-, scooter-, bromfiets- en wielrijder LIVERPOOL (Un. Press) Er is hevig gevochten onder de bemanning van het Canadese passagiersschip Empress of Ca nada toen het schip de Clyde opstoomde naar Liverpool, aan het eind van de reis uit Montreal. Ooggetuigen zeiden dat bij het gevecht tussen honderd bemanningsleden vijf man werden gewond. Volgens een offi ciële verklaring van de Canadian Lines waren er maar vijftien stewards en keu kenjongens slaags geraakt en werden twee man gewond. De radiotelegrafist van het schip waar schuwde de politie die na aankomst van het schip een onderzoek instelde. Functio narissen van de scheepvaartmaatschappij die een onafhankelijk onderzoek instelden, wilden niets naders zeggen. Volgens scheepvaartkringen hebben zich al vaker moeilijkheden voorgedaan aan boord van schepen die Liverpool binnenliepen of verlieten, sedert een sta king deze haven in Juni getroffen heeft. Vele bemanningsleden aan boord van som mige schepen zijn „Teddy-boy"-types (..Nozems") die wellicht tweedracht zaaien. Waarnemers zeggen dat de jongeren vaak twisten met oudere bemanningsleden die loyaal jegens de scheepvaartmaatschap pijen zijn. wezen, dat het een onjuiste gedachte in de Waterstaat-wereld is om van wacht- en werktijden te spreken op het werkterrein van de IJmuidense sluizen. Men behoort volgens de ABVA uitsluitend te spreken van diensttijd al wordt niet gewerkt bij het schutten van de sluis, dan is er toch altijd nog een hele reeks van werkzaam heden: ondermeer de bewaking over de sluizen, het onderhoud, het letten op de tijwisseling. De wachttijd zou wellicht kun nen gelden voor een personeelslid van Rijkswaterstaat, dat werkzaam is bij een brug, die slechts een of twee keer per dag geopend moet worden, maar moet als een verouderd systeem voor de IJmuidense sluizen worden beschouwd. Het wijkgebouw der Nederlandse Her vormde gemeente was bijkans te klein om de vele bezoekers van „De Gieteling" te kunnen bevatten, die Dinsdagavond naar de causerie van Leo Riemens kwamen luisteren. Deze spreker, ingeleid door de heer W. Gregouir, bekende geheel onvoor bereid naar Beverwijk getogen te zijn en daar door een Nederlandse gramofoonpla- tenindustrie onverwacht geconfronteerd te zijn met een stapel willekeurig gekozen zwarte schijven. Als zodanig was de taak van de heer Riemens voor alle betrokkenen een uiterst interessante; hij heeft zich er niettemin vlot van gekweten, al bleek spoedig dat het voorhanden zijnde materiaal niet ge heel vreemd voor ingewijden in de muziek was. Daar de leden van „De Gieteling" bin nenkort een operatocht zullen ondernemen naar Amsterdam, waar zij een uitvoering van „Rigoletto" gaan bijwonen, ging de belangstelling in grote mate uit naar ver tolkingen van enkele fragmenten uit dit werk. Alle eer bewees Riemens daarbij aan een nieuwe en verbeterde opname van het stemgeluid van de grootste tenor aller tijden, Enrico Caruso, een opname die on danks alle rijk geschakeerde adjectieven van de aankondiging, slechts een academi sche waarde had en achterbleef bij elke rechtstreeks opgenomen, willekeurige ver tolking, van een minder vooraanstaande zanger. Het publiek kreeg onder meer een bloemlezing te horen uit coloratuuraria's der bekendste opera's zowel als uit de anecdotes, die in ruime mate in omloop zijn betreffende primadonna's met haar vele voorkeuren en antipathieën. Uit de causerie van de heer Riemens bleek daar bij, hoe groot in deze tijd de invloed is ge worden van de bekende gramofoonplaten- industrieën. Nadat men een aantal platen bij een wedstrijd in het raden van titels verloot had, besprak de heer Riemens de fijne kneepjes die aan het opnemen van een bepaalde vertolking van een muziekwerk te pas komen. Hoewel de causerie van deze bekende radiospreker geenszins ontbloot was van belangwekkende muzikale bijzon derheden, was de kwaliteit van de ten ge hore gebrachte opnamen bepaald niet ver rassend. In feite viel deze kwaliteit ons tegen en beantwoordde deze, voornamelijk in de hbge tonen, niet aan de eisen. Bij stemming maakte het luisterende auditorium daarna uit, dat de heer Rie mens zijn causerie zou besluiten met en kele fragmenten uit minder bekende ope ra's, waaronder wij met waardering noe men de fraaie vertolking door Marcel Wit- trisch van de beroemde ,,hoge-c-aria" uit Giacomo Meyerbeers opera „De Hugeno ten". A. J. v. d. W. HAMBURG (United Press) De Duitse Esso heeft bij drie Duitse werven orders geplaatst voor de bouw van zes tanksche pen van 36.000 ton elk. De Weser-scheeps- werven in Bremen, de Deutsche Werft en de I-Iowaldwerf beiden in Hamburg, zullen ieder twee tankers voor hun rekening ne men. De aflevering zal tegen het einde van 1959 geschieden. Het bestuur van de Stichting voor Rooms Katholiek Avondonderwijs te Haar lem heeft een verzoek ingediend om een subsidie in het exploitatie-tekort van zijn handelsavondschool te mogen ontvangen, in verband met het feit, dat in Velsen woonachtige leerlingen de school bezoeken. Tegen het verlenen van dit subsidie hebben B. en W. in beginsel geen bezwa ren, maar zij achten het wel gewenst, het in afwachting van de verdere ontwikkeling van haar avondlyceum „IJmond" voorlopig alleen toe te kennen voor het kalenderjaar 1955. Voor dit jaar wordt het subsidie geraamd op 560. Het 255 ton metende Nederlandse kust vaartuig „Taormina" is Woensdagochtend, gesleept door de 25 ton metende Duitse vissersboot „I. C. Wriede", te Cuxhafen aangekomen. De vissersboot, een kotter, heeft de „Taormina" in twee dagen 130 mijl ge sleept, nadat de coaster Maandag op de Noordzee motorstoring had opgelopen. VEILIN GBERICHT 9 November Sla 321; bloemkool 1748; andijvie 626; bospeen 1019; waspeen 8—18; toma ten 2063; spruiten 2969; prei 814; boe renkool 69; groene kool 812; knollen 10—22. De officiële opening van Zwanenburgs frisse zelfbedieningszaak de tweede van de firma en de negende Zwanenburg-zaak in totaal (om in de cijfers te blijven, de zevende zelfbedieningszaak van Velsen) is door de voorzitter van de R.K. Midden standsbond in Velsen, de heer J. van Leeuwen verricht: hij maakte van de ge legenheid gebruik een greepje in de histo rie te doen en te vertellen, hoe een halve eeuw geleden de boer Willem Zwanenburg uit de polder naar „de hei" verhuisde, om daar een melkzaak te gaan drijven. Uit die melkzaak ontstond geleidelijk-aan een groot-winkelbedrijf, dat met Velsen als basis zijn vleugels uitbreidde over een verre omtrek en nu beschikt over negen zaken. Dit dank zij het naarstig samenwerken van de firmanten en hun kinderen. De beste wensen vergezellen een der plotse ling ziek-geworden Zwanenburgs op zijn ziekbed en de heer Van Leeuwen wees nog ADVERTENTIE Het is een publiek geheim, dat U voor een KINDERWAGEN bij de Edisonstraat 9 - IJmuiden - Telcf. 5283 GEBOREN: J. A. ZoutmanTaling, z., Ir. Krijgerstraat 7, VelsenNoord; D. Ver duinZeeman, d„ Geelvinckstraat 18, Vel- sen-N.; A. L. van OoijenKramer, z., Lage Duin en Daalseweg 31, Bloem endaal; W. GevenKwarten, d., Woonwagenkamp, Velsen: E. KramerSlotboom, z„ Varenius- straat 4. IJmuiden; G. van der LaanReits- ma. d„ Trompstraat 149, IJmuiden-O.; B. H. BakkerKaales, d., Bik en Arnold'kade 38, IJmuiden; M. van den Aakster—Schippers, z„ Koningstraat 41, Vlagtwedde: F. Roselaar Struijs, 2 z.. Geelvinckstraat 27, Velsen-N.; C. C. KokVerduin, d., Acaciastraat 22, IJmuiden-O.; O. M. van der LindeMiiller, z., Bornstraat 34. Velsen-N.; A. W. Ravestijn Johann, d„ Duinweg of Duivelslaan 28, Santpoort; C. GroenSpierenburg. d„ Pres. Krugerstraat 13, IJmuiden; A. Klooster- van der Steijlen, Ladderbeekstraat 1, Velsen- Noord; E. M. VogelBerthold, d., Botha- straat 10 rd, IJmuiden. OVERLEDEN: M. Weidema, 73 j., .echt genote van N. van Vark, Zeeweg 177, IJmui- den-O.; E. C. Schilder, 77 j., echtgenote van D. W. Bouchier, van Kalkarstraat 6, Velsen-N.; A. W. de Ridder, 25 j., echt genote van S. Maas, Gendeweg 32, Velsen. De gemeente verleent een jaarlijkse sub sidie aan de stichting Noordhollands Phil- harmonisch Orkest te Haarlem. Het bestuur van deze Stichting heeft nu B. en W. van Velsen medegedeeld, dat het, ten einde het personeel van de stichting onder de werking der Pensioenwet te kun nen brengen, noodzakelijk is gebleken de bestaande stichting plaats te doen maken voor een nieuwe door de Overheid opge richte stichting, welke geheel in de rech ten en verplichtingen der eerste zou treden. De provincie Noordholland en de gemeen te Haarlem hebben deze nieuwe stichting in het leven geroepen. Mettertijd zal de eerste stichting waar van uit administratieve overwegingen het voortbestaan nog enige tijd wenselijk wordt geoordeeld worden opgeheven. Het bestuur der stichting wijst er op, dat de omstandigheid, dat de gemeente VeLsen lid is van de stichtingsraad der eerste stich ting, niet zonder meer een lidmaatschap van hetzelfde orgaan der tweede stichting met zich mede brengt, doch dat hiervoor ingevolge artikel 5 der nieuwe statuten wederom een raadsbesluit moet worden ge nomen om de nieuwe stichting financieel te steunen. B. en W. stellen de raad daarom voor te besluiten de nieuwe stichting Noordhol lands Phil'harmonisch Orkest te Haarlem een van jaar tot jaar te beoordelen bijdra ge te verlenen in het tekort, dat de exploi tatie-rekening over een bepaald boekjaar aanwijst, volgens het subsidieschema. Een stampvolle zaal van het „Centrum" te Beverwyk, heeft gisteravond geluisterd naar een uiteenzetting van de heer C. van Brero, bestuurslid van de Bouwkas Neder landse Gemeenten, die de mogelijkheden, om door middel van deze bouwkas eigenaar te worden van een eigen huis uiteenzette. De vice-voorzitter van de Beverwijkse afdeling de heer J. Blok, noemde de op komst van de Beverwijkers verrassend groot en hoopte dan ook dat na de uiteen zetting van de heer Van Brero velen van de gelegenheid gaan profiteren zich als lid op te geven van de bouwkas. Door lid te worden, wordt men deel nemer voor een bepaald bouwkapitaal, het bedrag namelijk dat men t.z.t. voor de bouw van zijn woning (en eventueel voor de grondaankoop) denkt nodig te hebben. Momenteel zijn er in Nederland ruim 13.000 deelnemers en zij komen voort uit alle lagen van de bevolking. Er is een zeer aan trekkelijk spaarsysteem ontworpen. Wacht tijden zijn er praktisch niet, deelde hij mee, zodat een ieder die zich verbindt spoedig in het bezit van een eigen huis kan komen. Slechts een klein gedeelte eigen kapitaal is nodig om de bouw te financieren. In Bever wijk en omgeving en vooral in Velsen- Noord is de bouwkas zeer actief en er wor den al zeer vele eigen woningen „door" de spaarders gebouwd. Naast deze activiteit helpt de bouwkas de deelnemers met het ontwerpen van de woning en de aparte technische dienst adviseert bij alles wat verder de woningbouw aangaat. even op het belang voor middenstand en publiek beide van representatieve zaken als deze, waarbij hij terloops de hoop uit sprak, dat er nog eens ooit iets terecht zal komen van de plannen, om het winkelcen trum aan het Plein 1945 te realiseren. Vooraf had de heer W. Zwanenburg zijn vele gasten tussen de mosterd, de koekjes, de kaas en de fijne vleeswaren welkom ge heten en twee dochtertjes overhandigden de heer Van Leeuwen de schaar-op-het- kussen, waarmee deze het witte lint door knipte ten teken dat de nieuwe aanwinst open was. De firma De Jager heeft van 57 uur in haar nieuwe zaak gerecipieerd en te midden van vele bloemstukken het moder ne pand laten bewonderen. Zonder binnen huisarchitect heeft men er met behulp van licht eikenhout en met de in-knikkende gevellijn meelopende vloerbedekkingsstre- pen iets origineels van weten te maken, waardoor de indeling van dit ruime pand, dat de eigenares na de benauwenis in de Trompstraat alle ontplooiingsmogelijkhe den zal kunnen bieden, eveneens tot haar recht kwam. Als eerste zaak in Velsen heeft De Jager gebruik gemaakt van een zogenaamde eiland-étalagekast, een los staande uitstalruimte in de portiek. Voor de clubcompetitie van de IJmuidense bridgeclub speelde „De Jump" haar eerste promotie- en degradatiewedstrijd. De no's een en ty/ee promoveren, de no's vijf en zes degraderen. De uitslagen waren: Groep A: 1. mevr. PrinsJonker 2814 p.; 2. mevr. KülmanWey 27!i p.; 3. Wittebrood Mainz 2714 p.; 4. PrinsPorck 25 p.; 5. v. d. BurgKramer 241 j p.; 6. dames Kramer Schoen 17 p. Groep B: 1. WarmerdamTol 33 p.; 2. echtp. Rem 25 p.; 3. Boenderv. d. Wint 24 p.; 4. DryverVeldman 2314 p.; 5. dames HamersSchol 22!4 p.; 6. v. d. KuilSchade 22 punten. Groep C: 1. Floor—Broeren 2214 p.; 2. Gebr. Bannink 22'4 p.: 3. dames Ouwerkerk Partner 22 p.; 4. Reyendamv. d. Voorde 18)4 p.; 5. dames LamanMaas 17 p.; 6. dames ZwerverKoningstem 13 p.; 7. De Vriesv. d. Starre 1014 p. Voor de competitie van de Nederlandse Bridgebond Kennemerland-Noord speelden Jump II en III tegen elkaar de eerste ronde. Wist in de eerste helft team III de stand tamelijk in evenwicht te houden (1821), na de pauze kwam dit team er niet meer aan te pas, en verloor met 2042 m.p. Laman—Middelkoop en v. d. Berg—Am- sing winnen met 4220 van dames v. Ame- rongenBreur en WestraHannema. BONN (D.P.A.) Er zijn nieuwe in krimpingen van het Rijnscheepvaartver- keer te verwachten, daar de waterstand van de Rijn blijft dalen. Dinsdag wees de peilschaal te Bonn nog slechts 74 cm aan. De normale stand is 2 tot 2'/2 meter. Grote Rijnschepen van ongeveer 1500 ton wor den niet meer gebruikt en zo zij al gebruikt worden, dan wordt de laadruimte slechts voor de helft gebruikt. Doordat de scheepvaart op de midden- Rijn door mist belemmerd wordt, vorderen de schepen slechts tien kilometer per dag, tegen ongeveer zestig onder normale om standigheden. De centrale commissie voor de Rijnvaart heeft een nieuw internationaal gerechtshof te Straatsburg opgericht, dat uitspraken zal moeten doen in conflicten op het gebied van de sociale zekerheid van Rijnschippers. Het hof zal zich bezighouden met geschil len tussen de Rijnoeverstaten, Duitsland1, België, Frankrijk, Nederland en Zwitser land. De Beverwijkse Accordeonvereniging geeft op Zaterdag 12 November in het Ken- nemer Theater een uitvoering onder leiding van de heer Alb. v. d. Wolff. Medewerking hieraan wordt verleend door de humorist Jan Brink. „Tavenu" speelt ,.Om de Karashoeve" Voor haar eerstvolgende uitvoering heeft de Heemskerkse toneelvereniging „Tavenu" in studie genomen het toneelspel „Om de Karashoeve". Klaverjasdrive van K.A.J. In het K.S.A.-gebouw heeft de Heems kerkse afdeling van de Katholieke Arbei dersjeugd een drive gehouden, die als volgt eindigde: 1. P. Bruin 5607 pnt. 2. P. de Wit 5234 pnt. 3. J. Henneman 5226 pnt. 4. P. Groot 4970 pnt. 5. C. Welp 4924 pnt. Aan de wereldjamboree voor padvinders die in 1957 in Engeland zal worden gehou den, neemt ook deel de Beverwijkse pad- vindersgroep „M'HIala Panzi". Teneinde de kasmiddelen, bestemd voor dit uitstapje, te vergroten vindt heden (Donderdag) in gebouw „De Vijzel" aan de Kloosterstraat een kienavond plaats. Voor de openbare vergadering van de raad der gemeente Velsen op Dinsdag 15 November te 19.30 uur, ten gemeentehuize, is de volgende agenda opgesteld: Aangaan van kasgeldleningen. Aanvaarding van een bijdrage van het Rijk ingevolge artikel 12 der Boswet 1922 voor het landgoed „Schoonenberg". Verlening hulp aan de gemeente Krems aan de Donau. Verkoop van grond te Santpoort. Onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Hagelingerweg en van de Kapelweg. Verlenen subsidie aan Stichting „Het Nationaal Rheumafonds". Verlenen van subsidie aan de Stichting Noordhollands Philharmonisch Orkest te Haarlem. Oprichting van een cursus voor opleiding tot chemisch bedieningsvakman aan de Technische school te Velsen. Verlenen van een subsidie aan de Stich ting voor Rooms Katholiek Avondonderwijs te Haarlem. Verlenen van medewerking, ingevolge ar tikel 72 der Lager-onderwijswet 1920. Vaststelling van het voor het jaar 1955 te verlenen voorschot op de vergoeding, be doeld bij artikel 100, eerste lid, der Lager- onderwijswet 1920. Verhoging crediet voor de uitbreiding van de Jan Ligthartschool te IJmuiden (Oost). Wijziging van de Verordening tot rege ling van het Grondbedrijf der gemeente Velsen. Benoeming van: a. personeel aan de Ge meentelijke Huishoudschool te IJmuiden; b. een leraar aan de Gemeentelijke Middel bare Handelsavondschool. Het bestuur van de stichting „Het Natio naal Rheumafonds" heeft zich tot de Vel- sense gemeenteraad gewend met het ver zoek een subsidie te verlenen ter onder steuning van haar werkzaamheden. Dit verzoek werd in handen van B. en W. om advies gesteld. Thans deelt het college de raad mee dat de stichting zich ten doel stelt de mogelijk heden voor de behandeling van rheuma- patiënten te verbeteren, het wetenschappe lijk onderzoek van de rheumatische ziekten uit te breiden en voorlichting te geven aan het Nederlandse volk om een intensievere bestrijding van deze volksziekte mogelijk te maken. Gezien de ernstige gevolgen, welke de rheumatiek veelal voor haar slachtoffers medebrengt en in aanmerking nemende de materiële schade, die door deze ziekte aan de volkshuishouding in haar geheel wordt toegebracht, menen B. en W., dat de activiteit van de stichting alleszins valt toe te juichen. B. en W. stellen de raad daarom, onder verwijzing naar de ter inzage gelegde stuk ken voor, de stichting overeenkomstig haar verzoek, voor éénmaal een subsidie te ver lenen van 575,(berekend naar één cent per inwoner). Pryzen van Woensdag. Heilbot 2,70 2,00; gr. tong 4,804,60; grm. tong 3,603,15; kim. tong 3,30—2,90; kl. tong I 3,15—2,65; kl. tong II 1,84—1.60; Tarbot I 2,50—2,05, per kg. Schartong 41—35; kim. schol 5645; kl. schol I 4945; kl. schol II 4130; schar 3720; bot 46—30; v. haring 2411,50; ma kreel 2915; gr. schelvis 31—18; grm. schel vis 2914; kim. schelvis 2313; kl. schelvis I 2111; kl. schelvis II 219; wijting 18 11,50; gr. gul 41—32; midd. gul 3525; kl. gul 2414; kl. haai 2018; ham 8876; poontjes 138,20; kl. koolvis zw. 1813; kl. kool vis wit 3932, per 50 kg. Gr. kabeljauw 10882; gr. koolvis zw. 6660; gr. koolvis wit 7874; gr. leng 70—66, per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 29 kisten tong en tarbot, 12 kisten heilbot, 10 kisten tong schar en schartong, 55 kisten schol, 10 kisten schar. 3 kisten bot, 2175 kisten haring, 980 kisten makreel, 2070 kisten schelvis, 250 kisten wijting, 60 kisten kabeljauw en gul, 60 kisten leng, 65 kisten haai, 15 kisten ham, 96 kisten poon, 440 kisten koolvis, 20 kisten diversen. Totaal 6350 kisten. Besommingen van Dinsdag en Woens dag. VL 77 Abraham f18.970; IJM 211 f 18.370; KW 60 f 1060; KW 77 1240; IJM 283 f2700; IJM 75 f4380; KW 74 f5200; KW 70 f 1770; KW 19 f3890; KW 7 f 10.280; KW 3 f6940; KW 47 f6780; KW 29 f 11.660; KW 7 f 1200. ADVERTENTIE Vlekvrij door en door Zwaarder 9 Sierlijker Beter Voor het leven gegarandeerd Reeds een cassette voor ƒ26.75 Zoek niet, ga meteen naar Daar vindt U de grootste sortering Huishoudelijke geschenken Kennemerlaan 1 - Tel. 5853 De belangstelling voor de jonge „Film liga Veisen" is verheugend groot. Inmiddels zijn er, zowel voor de aanmelding van leden als voor de voorverkoop van kaarten voor de in- troductievooi-stelling in Rex op 29 November drie adressen bijgeko men: in Velsen-Noord boekhandel Langkem- per, Wijkerstraatweg 275 en drukkere Schmitz, Wijkerstraatweg 160 en in Santpoort: J. Postma, Broekbergen- laan 11. Woensdag kwamen in IJmuiden binnen: Brouwersgracht van Mantyluoto. Maria Alt- hoff van Norrköping. Ingrid van Wilhelms- hafen. June van Parr. Erkalin van Londen. Keizersgracht van Mantyluoto. Sambre van Clarence. Van Winschoten van Dakar. Vertrokken zijn: Elisabeth naar Helsing- borg. Tukker naar Nyköping. Clangula n. Rotterdam. Ittersum naar Hamburg, Heren gracht naar Rotterdam. Stentor naar Para maribo. Alja naar West-Indië. Santa Rosa naar Antwerpen. Rijnborg naar Sarpsborg. Penelope naar Frederikshamn. Margriet L naar Londen. Grinnheim naar Narvik. La- renberg naar Hamburg. Maria Piera G naar Hampton Roads. Jupiter naar Helsinki. Barok naar Rotterdam. Maria Althoff naar Antwerpen. Douaisine naar Hamburg. Ber- kelstroom naar Londen. DONDERDAG 10 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Celestina, de wees". Pieter Vermeulenmuseum, open van 9.30- 12 en 1416.30 uur. VRIJDAG 11 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Onderwereld van Mont- martre". Rex, geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum, als Donder dag. Nutsbibliotlieek, Heidestraat, open van 1921.30 uur. VELSEN Raadhuis, 10.3011.30 uur, spreekuur wethouder van financiën, J. C. Aschoff. Genève staat op het ogenblik in het middelpunt van de belangstelling. Uit vele landen zijn verslaggevers gekomen om de gebeurtenissen te verslaan. De Zwitserse PTT heeft voor perfecte verbindingen gezorgd: zelfs vanuit een hangar op het vliegveld kunnen de journalisten in verbinding komen met hun krant als ze zich tenminste door het lawaai van een vliegtuigmotor heen verstaanbaar kunnen maken MENEER J. v. d. KROFT heeft gistermiddag geduldig achter zijn vrouw aan het mandje gedragen als eerste klant van de nieuwe zelfbedieningswinkel van de fa. W. Zwanenburg en Zonen, die zij gistermiddag aan de Lange Nieuwstraat opende. Even daarna ging ook de buurvrouw, de firma De Jager huishoudelijke artikelen en speelgoed open en als binnenkort nummer drie, kapper De Vries uit Velsen- Noord is overgekomen, zal hier een verlengstukje van de Centrum-Galerij zijn ont staan, dat met drie aantrekkelijke zaken een waardige tegenhanger vormt van de „grote zus" meer naar het Westen. Tijdens een gezellige bijeenkomst in café „De Streng" gehouden, heeft de Heems kerkse postduivenhoudersvereniging „De Vredesduif" de prijzen uitgereikt aan de winnaars van het afgelopen seizoen. De voorzitter de heer P. Lotterman kon een groot aantal leden met hun dames wel kom heten. Hij toonde zich tevreden over het afgelopen seizoen, waarin verschillende mooie vluchten zijn gemaakt. De prijzen werden gewonnen door: Oude duiven Vitesse: 1. A. J. Bruins, 2. P. Lotter man. Oude duiven Fond: 1. J. J. Beentjes, 2. J. G. Dudink. Solovlucht jong en oud: 1. A. J. Bruins, 2. J. Pekel. Kampioen gene raal: 1. A. J. Bruins, 2. J. J. Beentjes, 3. J. G. Dudink. Bridge ontmoeting Wijk aan ZeeNever Down In het clubhuis van de bridge-vereniging „Wijk aan Zee" wordt vanavond (Donder dag) de jaarlijkse wedstrijd gespeeld tegen „Never Down" uit Beverwijk. Vaardigheidsproeven bij „Turnlust" Voor leden van verenigingen aangesloten bij de Kennemer Turnkring organiseert de Beverwijkse gymnastiekvereniging „Turn lust" op Zaterdag 12 November een wed strijd in vaardigheidsproeven in het gym nastieklokaal aan het Moensplein.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 13