Reclamemedia voor de visserij groeien met de tijd en het bedrijf mee AUTO- en MOTORRIJLES Autorijschool Succes P. de Groot Agenda voor Velsen Visserij-varia Havenberichten Volgende week Zaterdag komt de Sint in Oud-IJmuiden aan Kennemer Lant aarn Brieven met lucifer en feestmuts Nieuwe „visplaat" en een geslaagd „schoolboek Zesduizendste schip in IJmuiden binnen GEBR. VAN BUGNUM ZN Welkom op het Marktplein J t Ruim 2000 gulden voor „Slingermuur" Lange Nieuwstraters niet in trek Old Clothes New 12 Stormvogels krijgt Vitesse op bezoek T. Stamer verlaat P.E.N. Toenemend verkeer Jan Cottaar gast bij IEV Geert narigheden meer, maar samenwerking Uurwerken Velsen gaf gehoor aan oproep Rode Kruis-vrienden Wedstriidprogramma Waterloo DRY CLEANING ONLY ZATERDAG 12 NOVEMBER 1955 99 OVER HET RUSTIGE uitlopertje van het kanaal, dat sinds de Bailey-brug van de Sluisweg niet veel meer met de scheepvaart te doen heeft, ziet een slordig rijtje IJmuidense gevels uit. De loodsensociëteit in helder-rood, de huizen van de rijkswaterstaatsmensen achter hun voortuinen en de onbestemd-witte fa?ade van het vroegere loodsenonderko- men, die nu een net naambordje draagt met de mondvol: „Voorlichtingsbureau voor de Voedingsraad, afdeling vis". De vis is alleen maar te ruiken - als de wind uit het Westen over de halkant en de vissershaven heeft gestreken en het gepeperde luchtje meeneemt, dat IJ mui den tot IJmuiden maakt. Bovenaan de kronkeltrap, die vele laarzen heeft ge voeld van het loodsenkorps en dan weer naar links is het hoofdkwartier van de veelgesmade en hoog-geprezen Ne derlandse vispropaganda gevestigd: daar proberen ze niet DE CREDIETEN voor de onpersoonlijke reclame, waarmee de visserij hier wordt opgetuigd, zijn natuurlijk altijd te laag want er zijn meer ideeën dan credieten in de wereld, maar dat het beschikbare geld goed wordt besteed, is duidelijk na vijf mi nuten. Want in vijf minuten heeft de heer Kolkman zijn propaganda bondig en on weerlegbaar verdedigd met zijn kook- lerares, die stad en land bereist om te ver tellen, waprcxm en hoe vis zo lekker is (334 demonstraties in 1955), met zijn filmarse naal, dat van Hengelo tot Kerk Avezathe wordt opengeslagen en dat net verrijkt is met een mooi kleurenfilmpje „Geniet van wat de zee u biedt" („Een kort trawl- filmpje zou er best bij kunnen" meent hij), en met een menigte van andere argumenten Ook met servetjes, die zeggen: „Pak 'n Hollandse nieuwe" en op buisjesdag de Horeca-klantjes worden toegestuurd. Met „directe raamstroken", die door de klein handelaren kunnen worden gebruikt als er veel kabeljauw wordt aangevoerd en die in vette letters kond doen van de kabeljauwen verrukking. MAAR AF EN TOE vallen er in de du rende stroom van aan ideeën ontsproten reclamematerialen stenen, die de stroom een kort moment vertragen. Dan komt er iets „uit", dat de trots gaande maakt van het kleine apparaat, waarmee de visvoor- lichters in IJmuiden werken. Na het ver schijnen van een buitengewoon mooie kleurenplaat met de beeltenis der verschil lende zeevis-soorten er op een plaat, die al verscheidene herdrukken moest beleven door de grote belangstelling is er nu een tegenhanger van de pers gerold: de trek en zoetwatervissen van de Nederlandse wate ren. Naar levensechte schilderijen van Jan de Vries, gevat in een mo derne layout van de Velsenaar Hans Bolle- man. En bovendien is er een precieus boekje verschenen, dat voor de scholen in een uitermate aantrekkelijke vorm de visserij aan het al wat oudere kind voorstelt: „Om het zilver van de zee". Met tekst van de heer Kolkman, buiten gewoon mooie platen van de Zandvoortse fotograaf Pot en een omslagtekening van de Haarlemse ontwerper Fr. Lammers geeft dit boekje een korte samenvatting van het gehele visserijbedrijf, met tekeningen van scheepstypen, wetenswaardigheden over haringrassen en een verhaal over IJmuiden. HET ZEGT: „IJmuiden is Neérlands grootste verse-vis-haven. Het is een typisch beeld van een snel gegroeide plaats. Zeven tig jaar geleden waren hier nauwelijks meer dan een paar vletterlui. Maar het Noordzeekanaal werd gegraven, er vielen vissersscheepjes die nauwelijks gegraven gleuf binnen. De vaart op Amsterdam nam toe, de koopvaardij kreeg last van dat „kleine grut" bij de suis. Toen besloot men voor de vissersvloot een eigen haven te graven. Dat is gebeurd. Zij is als het ware uit het ruige Kennemerduin gebeten en nu alleen de consument bij de vis te brengen, maar hem er te hóuden ook. Met stuntbrieven en liet zo langzamerhand overbekende vrolijk lachende vissertje, dat met zijn Neptu- nische drietand al heel wat verse haring en vette makreel heeft aangeprezen en wiens beeltenis in drie dimensies aan de muur meeluistert naar de nieuwe ideeën, die de chef van dit „visreclamebureau", de heer J. Kolkman, de eiwit- arme wereld tegemoet slingert. Goeie ideeën en minder goeie. Maar altijd ideeën, zoals die van de brieven aan de restaurants-tijdens-het-hoogseizoen: in de hoek van het vel letje een feestmutsje. Of een stukje van een sigarettendoosje met een afgebrande lucifer. Hoe de lezer van dat mutsje en dat lucifertje eigenlijk op de vis terecht komt, weten wij niet precies meer, maar dat die brieven gelézen worden, is een feit. ADVERTENTIE WU lessen nitsluitend met de nieuwste Taunus 1955 Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde instructeurs Verkeerstheorie Technische lessen ZEEWEG 275 - TELEFOON 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 LUXE VERHUUR Het wedstrijdprogramma voor Zondag ziet er voor Stormvogels als volgt uit: Storm vogels IVitesse I, aanvang 2.30 uur, ter rein Schoonenberg; 't Gooi IIStormvogels II. aanvang 12 uur, Hilversum; Stormvogels IIIBloemendaal II, aanvang 12.30 uur, terrein Schoonenberg; Stormvogels IV RCH V, aanvang 10.00 uur, terrein Schoo nenberg; Stormvogels VVSV IV, aanvang 10.00 uur, terrein Schoonenberg; DSB IV Stormvogels VII. Aanvang 9.45 uur, terrein DSB (Schalkwijkerweg). Stormvogels I komt uit met: N. A. de Graaf: B. Freriks, C. Post; Fr. Venus, H. J. Snoeks, J. Tol; H. M. Janssen, J. Luppens, J. H. Janssen, A. de Boer, J. P. Snoeks. Reserve: J. Venus, J. Visser, G. v. d. Meer. De heer T. Stamer, thans plaatsvervangen de chef van de afdeling personeelszaken bij het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord'holland, te Bloemendaal, is met in gang van 1 Januari 1956 benoemd tot per soneelschef bij de dienst van Publieke Wer- qen in de gemeente Utrecht. ADVERTENTIE Het zesduizendste zeeschip is Vrijdag te IJmuiden binnengekomen. Het was de En gelse „Hampshire Coast." Vorig jaar kwam het zesduizendste zee schip op 14 December te IJmuiden binnen, dus ruim vier weken later. De R.K. Sportvereniging „IEV" houdt Maandag in het St. Josephhuis aan de Ban- jaertstraat een contactavond voor haar leden; zij kunnen dan kennismaken met de sportverslaggever Jan Cottaar, die een praatje over sport komt maken en gelegen heid geeft tot het stellen van vragen. Deze eerste contactavond zal voortaan maande lijks worden herhaald, uiteraard met an dere sprekers. ADVERTENTIE in onze kunstafdeling treft U een bijzondere collectie Kunstnijverheidsartikeien aan o.a. deens rietwerk zeer apart italiaans glas enz. MAKKTntlN 1 Meervlietstraat 69 Velsen SOLEX SERVICE STATION voor IJmuiden en omg. SOLEX POPULAIR 333.— SOLEX DE LUXE 399.50 RUILMOTOREN inclusief montage 162.50 Onderdelen voor alle modellen R.A.P. de snelbrommer 2 versnellingen K.M.teller ƒ617.50 Wij geven U vrijblijvend alle inlichtingen. Betaling in overleg Telefoon 5701 VOORBEELDIGE SAMENWERKING tussen de twee Velsense middenstandsver enigingen en de Velser Gemeenschap heeft er toe geleid, dat de binnenkomst van Sint Nicolaas in Velsen op Zaterdag 19 November voor het eerst in IJmuidens historie een groot, maar vooral een gezamenlijk volksfeest belooft te worden. Sint Nicolaas is benoemd, zes zwarte pieten zijn inmiddels in opleiding en niet minder dan vier Velsense muziekkorpsen oefenen zich thans in het spelen van door de Sint graag ge hoorde wijsjes. Ieder reclameobject zal bij deze intocht worden vermeden en boven dien krijgt vrijwel elk stadsdeel bezoek van de stoet, zodat al met al het schoor voetende werk van de middenstandsorganisatie uit vorige jaren is overgegaan in een in goede banen geleide „organisatie". Een uitnemend en prettig geluid voor een groei ende stad als Velsen, want op dit punt werd organiseren bittere noodzaak. De organisatoren hebben de voorzitter van de Velser Gemeenschap, de heer J. van Os van den Abeelen, bereid gevonden de Goedheiligman in Velsen te verwelkomen. Oud-IJmuiden Sint Nicolaas en zijn gevolg arriveren Zaterdagmiddag om half drie aan het sta tion te Oud-IJmuiden, waarna een tocht door dit oude stadsdeel naar het Markt plein volgt. Sint op de witte schimmel zal worden voorafgegaan door vier herauten te paard en zes zwarte pieten. Voorts mar cheert voor en achter de stoet van het station Oud-IJmuiden naar het Marktplein een muziekcorps. De Velser Gemeenschap zal nog trachten van elke vereniging in Velsen een vaandel in de stoet op te nemen. Cadeaux van kinderen Nadat de Sint op het Marktplein in de verplaatsbare muziektent is verwelkomd, zal een groep kinderen uit ,,'t Vinkennest" (huize Waterland) de jeugd van Velsen ver tegenwoordigend enige liedjes zingen en vervolgens door Sint Nicolaas worden toe- is er een complex, dat er zijn mag. Een Staatsvissershavenbedrijf met hallen van 550 meter lang. Duizenden kisten vis kun nen daar per dag worden verkocht. In deze hallen ontmoeten de reder (aanvoerder) en de groothandelaar elkaar op \yat men pleegt te noemen neutraal- terrein. Aan de Zuidzijde (officieel Trawlerkade geheten) zijn onder andere de rederijen gevestigd, worden de schepen uitgerust voor de nieuwe reis. Daar is heel wat voor nodig: de netten moeten worden gebreid en/of geboet (gerepareerd), de schepen moeten worden gebunkerd (olie of kolen), gepro viandeerd en met ijs geladen. Want ijs kan, zoals men straks zal zien, de trawler niet missen. Vijftig a zestig ton wordt gemid deld per reis meegenomen. Het domein der Nederlandse trawlers is de Noordzee. Hoewel ook van tijd tot tijd ae verre wateren rond IJsland, de Lofod- den en die van de Barentszee worden opge zocht. Maar de Noordzee is bij uitstek het alle bekende merken ADVERTENTIE GOUD en ZILVER GERO-artikelen Ziet ons gemonteerd kristal. JUWELIER - OPTICIEN Kennemerlaan 30 Telefoon 4127 ZATERDAG 12 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur, „Onderwereld van Montmartre". Rex, opgave niet tijdig ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. Velser Orkest-Ver., 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, concert. PALVU en Velser Accordeon Ver., 20 uur, Patronaatsgebouw, toneeluitvoering en concert. SANTPOORT „Jan van Dommelen", 20 uur, zaal „Zo- merlust", toneeluitvoering. ZONDAG 13 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 15 uur, „De Godin van de jungle", 19 en 21.15 uur, „Onderwereld van Mont martre". Rex, opgave niet tijdig ontvangen. MAANDAG 14 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Onderwereld van Mont martre". Rex, opgave niet tijdig ontvangen. Nutsbibliotheek, Heidestraat, open van 1921.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur burge meester; 1517 uur, spreekuur wethou der H. de Boer, onderwijs. gebied, dat de Nederlandse visser kent Daar jaagt hij achter de schol, schelvis, de makreel, de kabeljauw, de (verse) haring, om slechts enkele vissoorten te noemen. Daar vist hij, dag in, dag uit, nacht in, nacht uit, met het reeds genoemde net, dat de vorm heeft van die grote puntzak. Van Shetland (60° N.B.) tot het Nauw van Ca lais (51° N.B.). De Nederlandse visser is thuis op zijn schip en thuis op de Noordzee; op de Vikingbank, op de Fladengrond, op de Doggersbank en in Het Kanaal. Zo wordt de visserij verder beschreven, in bevattelijke, klare taal en wij maken ons sterk, dat ook menig oudere nog wel eens naar dit „klein handboek" zal grijpen. Het comité, dat zich beijvert voor de complete inrichting: van het nieuwe „Slin germuur" home van het Velsense Rode Kruis, heeft niet aan dichte deuren hoeven kloppen: er is in korte tijd reeds f 2097,50 opgehaald. In dank werd ontvangen: Kon. Ned. H. St. f 500, V. G. Zn. N.V. f 250, N.V. Vem f 200, N.V. de PI: f150, K. Z. Fabr. f 100, P. H. f100. Giften van f50: N.V. M. Inr. Velsen, Rad. Holl., Mach. IJm., N.V. Ned. Bevr. Kt., ir. P. v. D., N.V. Holl, N.V. Chem. Fabr. De T., Crem. Gift van f 40: Ned. Zeevisgrooth. Ver. Giften van f25: M. J. F. Ind., V.Y.V., De Tw. Bk., Neco, Ass. Kt. T„ M. R., Frigo, De Tunnel. Gif ten van f 10: J. R. v. E., IJm. St., H. Zw., A. H. C., Sh., J. C. P., Dageraad, P. B. Zn., P. J. Zn., Mell., Z. H., Ap. L., Ap. de W. Gift van f7.50: M. R. Gift van f 6: mr. F. L. S. F. bar. v. T. v. S. Gift van f5. V. S., Ned. H. M. Gift van f4: J. B. Totaal f 2097.50. Giro 74886 t.n.v*. J. L. Uitzinger, secr.-penningmeester, Sant poort. Sinte Maarten Na het feest van de lichtjes, dat gisteravond weer zovele vermoeide kindervoetjes ver oorzaakte maar óók zo heel veel verheugde harten, komt een brokje van deze intense straatvreugde overwaaien naar de bedden van het Antonius Ziekenhuis: de RIJAZ geeft er Zondagmorgen te 10.55 uur een reportage over. En daarna gaat Jan Beentjes in zijn kunst- babbeltje „Kunst of Kitsch" behandelen. De litteratuur komt ditkeer onder het mes, dus de Lantaarn valt er alwéér niet onder. En zo draait die RUAZ maar door in de vrije tijd van Jan en Gerard en de meisjes. Overbodige mensen? Het ziekbed voert in zijn kielzog het spook van de over bodigheid. Ge voelt het reeds rondwaren, als er een griepje op bezoek komt en wanneer het werkelijk ernstig en een kwestie van maanden- liggen wordt, is dat spook een gruwzame bijzitter, die steeds weer vertelt, dat gij, zieke, een uitgerangeerde zijt. „Het Zonnehuis" verpleegt al jaren chronische zieken en heeft indertijd met de film „Doortje Verkerk" deze een zaamheid trachten te benade ren. Rudi Hornecker heeft het nu nóg eens gedaan in de film „Een mens was te veel" en naar mijn smaak is dit ra ker, aangrijpender geworden: een jonge vrouw wordt chro nisch ziek en valt af af van het leven der gezonden, af van het gezin en van haar dagelijkse doening. Deze tra giek wordt opgevangen in de verpleging der Christelijke verenigingen, die „Het Zonne huis" exploiteert, zonder daar bij de sentimentaliteit te ple gen, die zo graag voor de hand gaat liggen. IJmuiden zal dit boeiende verhaal kunnen zien op Don derdagavond 17 November in het Hervormd Jeugdgebouw en het kost het belachelijke sommetje van f 0.50. Bij W. v. d. Berg, Lekstraat 52, mevr. Bakker, Paulus Potterstraat 8, mevr. Voogd, Koningsplein 14; A. Schreuder, Hunzerstraat 28 en aan de zaal liggen de kaar ten op u te wachten. Voor vijf dubbeltjes en een pracht doel. C om pl ex je IJmuiden heeft een complex overgehouden over die rond trekkende stedelijke hertebok „Jodoeus". Uit een beroemd café gewordt mij reeds de mededeling, dat het dier daar gesignaleerd is, biljartende met een even beroemd voet baller. Het had het gewei aan de kapstok gehangen en ca ramboleerde voortreffelijk. Het dier is eveneens gesnapt op de weekmarkt van Don- derdag, waar het zich als standhouder ophield. In de bekende zeerugkrabbers. Van de Kook Het is deze week in de IJmuidense Scheldestraat gebeurd dat een automobi list een overstekende peu ter voor de wielen kreeg en het kindje aanreed. Ge lukkig „stond" hij direct op de remmen en mankeer de de kleine krullebol haast niets. Maar de be stuurder was zo van de kook door dit ongelukje, dat hij, na het kindje over eind te hebben geholpen er vandoor ging. Hetgeen dom is, maar goed gemaakt werd door het feit, dat hij zich later bij de politie meldde. Hetgeen uitgekookt was. Wildt, Van der Veer en Kloos terhuis heeft eer gehad van het uitstapje. En dat de marine bedankt wordt, zal ze wel weten. Vogels in de kou Jullie weten misschien al wat ik bedoel. Want de herfst is weer in ons land. En de winter nadert ook al, dus nu moeten de vogels, die in de winter in ons land blijven, verzorgd worden. Als jullie mijn raad opvolgen en ook de grote mensen zal geen vogel het slecht hebben of honger en dorst lijden in deze kille da gen. Luister goed! Het eerst moet je wat heb ben om het eten op te leggen, want als er van de winter sneeuw ligt mag het eten niet onder de sneeuw zitten, dus zorg daar goed voor. En maak het zo, dat de katten er niet bij kunnen komen. Doe elke dag vers water in een bakje en zorg voor wat brood. Als je wat pinda's heb rijg ze aan een draadje, want daar han gen de koolmeesjes zo leuk aan te bengelen. Een stukje zwoert vraag je aan je moeder of als die het niet heeft vraag je het aan de slager. En als je dat dan allemaal doet zal geen vogel het slecht hebben en kan hij in de zomer zijn hoogste lied weer uitjubelen en dan denk je bij jezelf: „Dat heb je aan mij te danken!" Dini v. d. Nulf (11 jaar) (Uit de Jeugdkrant van Dierenbescherming) Kruisen om de kruiser De jonge borsten van het zeekadettenkorps „IJmond" van commandeur G. A. van der Wildt zijn op stap geweest naar Den Helder om daar de Rijkswerf en de oorlogshaven van Nieuwediep eens van dichtbij te bekijken. Tussen het grote grijs der gemeerde bodems hebben die IJmuide- naartjes met verbazing om hoog gekeken en meneer J. Metzelaar heeft ze een hele boel laten zien de ketel makerij, waar ze voor een fluitketeltje niet op zij gaan, de timmermanswerkplaats, de natte en de droge dokken en de zeilmakerij. Niet dat de marine nog zeilt met haar kruisers, maar voor de sloepen worden er nog echte, degelijke zeilen gemaakt. Ho-jo. Starend over het Marsdiep, dat daar in de nevelige verte tegen de horizon uitloopt als een dromerige poort naar ver-- re landen hebben de jongens in de marinecantine gegeten en daarmee was deze koste lijke dag nog niet ten einde, want er zijn films gedraaid voor dit enthousiaste koor over mijnenvegen over het loods wezen en over de landing met de Floris. En om het allemaal te com pleteren want dat „kom óók bij de marine" ménen ze in Den Helder is er des mid dags per havensleper een tocht naar de kruiser „De Zeven Provinciën" gemaakt. Jongens, wat een bakbeest, als je daar zo omheen koerst. Het drietal, dat de jongens onder geleide had, de meneren Van der De vreugde van de bewoners der huizenblokken langs de Lange Nieuwstraat, die tussen de. huisnommertjes 243 en 399 ge vangen zijn, over hun gerieflijke flatjes is enigermate vergald door onwelriekendheden en enige slecht-trekkende schoorstenen, waardoor in deze flatjes de „Woningstichting Velsen" vele malen over de vreemd-smakende tong is gegaan. Het is natuurlijk niet onverdeeld plezierig te moeten ervaren, dat jong geluk en prille gezinnen belaagd worden door de luchtjes van de buren, welke zich via de badcellen en de keukens meedelen aan de be woners derzelve en het blijft naar, als de schoorsteen niet trek ken wil, want waar is een schoorsteen anders voor? Dat de woningstichters de vele verwijten aan hun adres tenslotte niet naast zich neer hebben gelegd, blijkt uit een fraai papier, dat begint met „Zeer tot mijn spijt". Dat is tenminste fideel. Nu nog de verbeteringen. Daarvoor zullen alle schoor stenen van het dak gerukt worden en gedurende deze slopende dagen zullen de be woners zich bij toerbeurt met straalkachels en petroleumtoe- stellen in het leven moeten houden, terwijl op hun daken forse mannen bezig zijn met hun schoorstenen, die van de bouwmeester wél een mooie vorm meekregen, maar niet de vereiste trekvaardigheid. Wanneer gij dus de komen de dagen versteende IJmui- denaren huiverend bijeen ziet klonteren, dan zijn dat de nommertjes 243 tot en met 399 en er zou een goede daad te verrichten zijn door deze kachellozen eens op de kachel te noden en hen een bord dam pende soep voor te zetten, ten einde hen weer wat op verhaal te brengen. Het heeft allemaal zo lang geduurd, omdat de levertijd der benodigde elementen ge rekt werd. Dat waren dus zo genaamde onwillige elemen ten, maar de Lange Nieuwstra ters zitten er maar mee en dat zij desnoods een straalkachel van de Woningstichting in bruikleen ontvangen vinden zij wel lief en aardig, maar wie zal nu weer die stroom beta len? De enige raad, die ik hen achter de (trekkende) haard vandaan kan geven is „kom ereis oplopen en stook een stookje mee". Of zoek een établissement op, waar de schoorsteen wel trekt en de badcel niet stinkt. Er zijn er, die zulke accessoires bijleve ren, wanneer gij er een glaasje limonade bestelt, maar kom mij later niet aan boord met de mededeling, dat ik u naar de kroeg heb gejaagd. Dat deed de Woningstichting. Gegrom in de rij Woensdagavond heeft, naar mij vergramd wordt overgele verd, een lange stoet automo bielen welgeteld 18 (acht tien) minuten moeten wach ten voor de gesloten spoorbo men in de Middenduinerweg onder Santpoort. Niemand is er onder door geslipt omdat er óók een politie-auto in het rijtje stond, maar dat het gebeurt, zou bij 18 minuten en haastige mensen haast de schuld van N.S. zelve kun nen genoemd worden. Veilig, ja. Voordelig. Hm. Vlug? Niet met de Santpoortse spoorbo men in de Middenduinerweg. LAMPENIER gesproken. Door de Zwarte Pieten zullen hun cadeautjes worden uitgereikt. Terwijl de vier muziekkorpsen om beur ten op het plein zullen spelen, stelt de stoet zich weer op en nu trekken twee andere korpsen mee. De vier korpsen, die aan de grootse intocht deelnemen zijn de Hoog oven Harmonie, de IJmuider Harmonie, de Chr. muziekvereniging „Wilhelmina" en „Soli Deo Gloria" uit Driehuis. De route De route, die door Sint Nicolaas in Vel sen zal worden gevolgd is als volgt: station Oud-IJmuiden, de hoogte op naar de Bloemstraat, Koningsplein, Julianabrug, Kennemerlaan, Marktplein welkomst woord van de heer Van Os v. d. Abeelen Lange Nieuwstraat, Bonifaciusstraat, Wil- lemsbeekweg, Plein 1940-1945, Zoutman straat, Trompstraat, Van der Zwaagstraat, De Noostraat, Brinioplein, Briniostraat, Platanenstraat, Groeneweg, Meeuwenlaan, Lijsterlaan, Zeeweg, Kriemhildestraat, Wa- terloolaan, Driehuizerkerkweg, tot Missie huis. Het wedstrijdprogramma van de v.v. Waterloo ziet er voor dit weekeinde als volgt uit: Semo I—Watei-loo 1, 14.30 uur; ADO 20 4Waterloo 3, 12 uur; O. Gezellen 5—Waterloo 4, 12 uur; VSV B—Waterloo A, 14 (Zaterdag); Kennemers CWaterloo B, 15 uur (Zaterdag) Waterloo I komt tegen Semo I uit met: W. Kok; J. Buding en S. Zwart; J. van Sikkelerus, J. Schaap en L. N. Schaap; J. de Boer, W. Numan, G. Post, J. J. Schelvis, en H. v. d. Meulen. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Prijzen van Vrydag. Heilbot 1,80; gr. torfg 4,40—4,00; grm. tong 3,90—3,40; kim. tong 3,00—2,80; kl. tong I 2,80—2,60; kl. tong II 1,76—1,66; tarbot I 3,00—2,20, per kg. Kim schol 58—50; kl. schol I 55—46; kl. schol II 42—17; schar 31—26; bot 22—18; v. haring 18—11; makreel 25—17; gr. schelvis 4119; grm. schelvis 4322; kim. schelvis 3623; kl. schelvis I 3621; kl. schelvis II 26—18; wijting 28—20; gr. gul 37; midd. gul 28—27; kl. gul 16—15; poontjes 13—11,50; kl. koolvis wit 34—30; kl. rode poon II 2220. per 50 kg. Gr. koolvis zw. 76; gr. koolvis wit 8880, per 125 kg. Aanvoer van Vrijdag. 168 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 450 kisten schol, 15 kisten schar, 6 kisten bot, 1725 kisten haring, 940 kisten makreel, 345 kisten schel vis, 125 kisten wijting, 35 kisten kabeljauw en gul, 15 kisten poon, 15 kisten koolvis, 25 kisten diversen. Totaal 3865 kisten. Besommingen van Vrijdag. IJM 1 Tzon-ne f33.620, IJM 52 f 1600; IJM 4 f3840; KW 77 f140; KW 57 f1850; KW 178 f5270; KW 147 f7730; KW 161 f 1620; KW 5 f3210; KW 70 f2790; KW 29 f2520. Visserübericht Urk. Donderdag werd aan de visafslag te Urk aangevoerd door 13 vaartuigen: 839 pond snoekbaars f0,53—f 0,59 p. p., 9 pond rode baars f0,59—f0.61 p. p., 1071 pond voorn en blei f 0,10f0,11 p. p. Vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Argo van Sandvick. Paschol van Kotka. Hebble van Goole. Arctic van Rotterdam. Hampshire Coast van Newcastle. Egbert Wagenborg v. Skoghal. Delle Rophon van Liverpool. Ta- coradi Palm van Dover. Cottica van Ply mouth. Escaut van Parijs. Zaanstroom van Grangemouth. Runskar van Londen. Twee Gebroeders van Rotterdam. Saningrid van Hamburg. Dioné van Caen. Helena Russ van Ramsö. Ropkesien van Rotterdam. Thaletas van Delfzijl. Notos van Taro. Grotekerk van Rotterdam. Fortuna van Sfax. Corona van Antwerpen, Ransel van Hull. France Comte van Le Havre. Crusaa van Archangel. Nan van Solvesborg. John M van Duinkerken. Dietert van Kragerö. Vertrokken zijn: Texelstroom naar Man chester. Vindö naar Stockholm. Geert Bode- wes naar Kalmar. June naar Portsmouth. Gallium naar Antwerpen. Pieter S naar Swansea. Sleepb. Wotan met Carla Schulte naar Hamburg. Anna Sylvia naar Londen. Thule naar Rotterdam. Tom naar Gothen burg. Escaut naar Rotterdam. Havelstein naar Antwerpen. Batavier naar Domsö. Ol- denwald naar Hamburg. Erkalin naar Penn- ryn. Deo Favente naar Aarhus, Titus naar Genta. Hoegh Merchant naar Maracaïbo. Hos naar Kopenhagen. Hebble naar Rot terdam.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 12