Sport in het kort Pinay zou een nieuw Saarplan aan Adenauer voorleggen West-Duitse partijen slaan alarm Vaticaan wijst bisschop van Passau terecht Eisenhower vindt vele zorgen in Washington Sukarno passeert het Hooggerechtshof Wethouder Van Lierop sprak voor KVP Vanmorgen in de Vishal ZATERDAG 12 NOVEMBER 1955 lnbraak in Haags warenhuis; tegen verdachten 4 jaar geëist Kerkelijk huwelijk gesteld boven burgerlijke voltrekking Bonn werd kunstmatig een der veiligste steden Vice-voorzitter van parlement over het bewuste complot Magistratuur bezichtigde Mitchell-bommenwerper Parijse vliegvelden „dood" Bloemendaalse raad vergadert Donderdag Haarlemse jongen maakte val van tien meter Pater Zeno sprak over kardinaal Newman Kampioenschap derde klasse KNBB, Haarlem De standen in de volleybalcompetitie Zo vader, zo zoon Uitgevaren visseni vaartuigen BONN (ANP) De Saarkwestie, de Europese integratie en de-tussen België en Duitsland hangende grenskwesties behoren tot de vraagstukken, die Zondag en Maan dag in Bonn besproken zullen worden,wan neer de nog altijd aan zijn huis gebonden dr. Adenauer bezoek zal ontvangen van de Franse en Beligische ministers van Bui tenlandse Zaken. Heinrich von Brentano, de West-Duitse minister van Buitenlandse Zaken, heeft dr. Adenauer op de besprekin gen voorbereid. Hij heeft de bondskanselier tegelijk verslag uitgebracht over het ver loop van de Geneefse besprekingen over Duitsland. Voordien had Von Brentano voor de pers de mening uitgesproken, dat de Sovjet- Unie mogelijk door bepaalde gebeurtenis sen op het wereldtoneel de ontspannings- politiek de rug toe zou keren. Men is in Bonn geschrokken van berich ten uit Parijs, dat Pinay een nieuw Saar plan mee zou brengen. Het zou een uitstel van de December-verkiezingen voor een nieuwe Landdag in de Saar en een nieuw project voor Europeanisering van het ge- De procureur-generaal bij het gerechts- rof in Den Haag heeft vier jaar gevange nisstraf gerequireerd tegen de 65-jarige J. C. K. en de 53-jarige A. B., beiden uit Den Haag, die er van verdacht worden in de nacht van 4 op 5 December van het vorig jaar uit de brandkast van de Hema in Den Haag ongeveer f 40.000 te hebben gestolen. Beide verdachten ontkenden hardnekkig, hoewel zij aanvankelijk hadden bekend. J. K. erkende, dat hij op 5 December in het bezit was geweest van bijna f 20.000. Hij beweerde dat hij die 's morgens voor het station van een dame ten geschenke had gekregen. De procureur-generaal noemde dit een „ongeloofwaardig verhaal van een vrou welijke Sinterklaas" en vond het wel toe vallig dat de ongeveer f 20.000 precies evenveel was als zijn aandeel in de buit van de inbraak zou zijn. Na het getuigenverhoor er waren zes getuigen a décharge zei de procureur- generaal, dat zijns inzien in deze zaak on der ede was gelogen. Er zit nog ergens een slordige f 20.000, de helft van de buit. Dat is nog wel genoeg, aldus de procureur-generaal, ook na af trek van het honorarium voor de rechtsge leerde bijstand, welke zeker een behoor lijke duit zal kosten. B. heeft destijds de vrijheid herkregen door getuigenverkla ringen, welke een sluitend geheel vorm den. Men vraagt zich af of dit alles zonder meer tot stand is gekomen, zo zei de procureur-generaal. „Deze wijze van bij stand verklaringen, die vals, half vals, of gekleurd zijn is in strijd met de begrippen van fatsoen en eerlijkheid. Dit spel met de justitie is 'te doorzichtig om succes te kunnen boeken. Het komt slechts zelden voor, maar slaat dan terug als een boemerang op de verdachte", zo zei de procureur-generaal. De verdediger, mr. M. H. Huygens, vroeg waar ter wereld het toelaatbaar is dat het Openbaer Ministerie toespelingen maakt op het honorarium van een advocaat. Hij verweet de procureur-generaal gebrek aan zelfbeheersing en tact. De verdediger wees op de vele inbraken, welke in de afgelopen jaren in Den Haag zijn gepleegd en nog niet zijn opgelost. De politie had B. gearresteerd op grond van anonieme aanwijzingen en was dolblij een verdachte te kunnen tonen. Hij concludeer de tot vrijspraak. Het hof zal op 25 November arrest wij zen. BONN (A.N.P.) Dr. Schroder, de West-Duitse minister van Binnenlandse Zaken, heeft in de Bondsdag verklaard, dat de bedreiging met straf moet blijven bestaan voor geestelijken, die een kerkelijk huwelijk sluiten voordat het burgerlijke h.uwelijk is geregistreerd. Dit is volgens de minister vooral nodig in die gevallen, waar in de geestelijke kan weten, dat een bur gerlijk huwelijk niet in de bedoeling ligt. In het concordaat van Duitsland met de Heilige Stoel (1933) is een bepaling opge nomen, waarin het heet, dat in gevallen van zedelijke nood een kerkelijk huwelijk kan worden gesloten nog voordat het bur gerlijke is voltrokken. Minister Schroder deelde mede, dat de betekenis van dit be grip omstreden is en dat de bondsregering en het Vaticaan besprekingen voeren over een duidelijke uitleg van deze bepaling. Minister Schroder legde zijn verklarin gen af naar aanleiding van een socialisti sche interpellatie, waarin werd gezegd, dat in de afgelopen vier jaren tenminste acht gevallen van Rooms-Katholieke huwelij ken op grond van „zedelijke noodtoestand" vóór het burgerlijke huwelijk zouden zijn gesloten. De socialisten en liberalen beschuldigen de regering ervan, dat zij lijdelijk zou hebben toegezien. Beide partijen achten het onvoldoende, dat de geestelijken door hun eigen kerkelijke overheid op hun in het concordaat vastgelegde plicht worden gewezen, zoals volgens minister Schroder is geschied met de bisschop van Passau. Zij verlangen, dat de staat de geestelijken zal dwingen zich aan de wet te houden. Een Rooms-Katholieke afgevaardigde zei, dat de Christelijk-democratische partij wijziging der pensioenwetten nastreeft, waardoor het weduwen mogelijk zal wor den gemaakt te hertrouwen zonder haar gehele pensioen in te boeten. Hij acht bij huwelijken, die niet burgerlijk worden ge sloten om pensioenaanspraken te kunnen handhaven, een zedelijke nood aanwezig. Het vraagstuk der uitsluitend kerkelijk voltrokken huwelijken is in de bondsrepu bliek sedert geruime tijd actueel. Enkele in Beieren voorgekomen gevallen hebben zeer veel deining verwekt. Onlangs is bij een herziening van de wet op de burgerlijke stand ook de vraag te berde gebracht of de strafbedreiging tegen geestelijken, die een „Onkel-ehe" voltrekken, niet dient te worden ingetrokken. Daartegen is evenwel sterk protest van vele zijden geuit. bied inhouden. Daartegen zijn in Bonn vele stemmen opgegaan. Men noemt zulke plannen niet actueel. Niet alleen de socia listen en liberalen, doch ook woordvoerders der Christelijk democratische partij uiten de mening, dat het niet doenlijk is de uit spraak der Saarbevolking tegen het eerste Saarstatuut over het hoofd te zien en een maal vastgestelde verkiezingen te ver schuiven. De Duitse Saarbond slaat alarm met berichten over een plan der verslagen Saarlandse politici een putsch te organi seren en het gebied „langs koude weg" toch nog te Europeaniseren. In Bonn acht men het onwaarschijnlijk dat dr. Adenauer zich bij de huidige stemming in Duitsland zal kunnen veroorloven iets toe te geven. Men rekent dan ook niet op besluiten. In elk geval overschaduwt de Saarkwestie op nieuw de pogingen om tot versterking der eenheid van West-Europa te geraken, die na het mislukken van Genève dringend noodzakelijk worden geacht. Men rekent erop, dat Spaak zal willen spreken over de mogelijkheden om tot een verenigde Europese markt te geraken en over de vorderingen, die in deze richting gemaakt zijn bij de besprekingen in Brus sel. Officieel wordt evenwel verklaard, dat Spaak ook Belgisch-Duitse kwesties op het hart heeft. Evenals Nederland heeft België op grond van een overeenkomst met de ge allieerde bezettingsautoriteiten een aantal kleine grensgebieden in beheer overgeno men. De Belgische regering heeft daarbij slechts een deel der gebieden overgenomen, waarop zij volgens de overeenkomst recht had. Hoewel het om enkele onbelangrijke dorpen en gehuchten gaat, heeft men in Duitsland niet opgehouden een herstel der oude grens te verlangen. Geestdriftig welkom voor de teruggekeerde president WASHINGTON (Un. Press) Geestdrif tig verwelkomd is president Eisenhower gisteren uit Denver in Washington aange komen, blij dat „de dokters me hebben vrijgelaten op erewoord, zo niet gepardon neerd hebben". Zonder hulp verliet de pre sident zichtbaar aangedaan de Columbine III. Hij zei zich „diep vereerd" te gevoelen door het welkom in Washington na een af wezigheid van dertien weken. „Het was wat langer dan we van plan waren geweest maar u kent de omstandigheden. Ik ver wacht mijn presidentiële werkzaamheden geleidelijk te hervatten, zo verklaarde hij. Volgende week vestigen de Eisenhowers zich op hun boerderij in Gettysburg in Pennsylvania. „Welcome Home Ike" stond op spandoe ken. Negen orkesten schetterden het uit langs de route. Troepen stonden stram in de houding en hoge autoriteiten en gewone burgers waren bij duizenden toegestroomd om de president te begroeten. Het was een warme en zonnige dag. De residentie maak te er een feest van. Eisenhower is naar Washington terug gekeerd in een tijd van persoonlijke en internationale crises. Er wachten hem din gen die belangrijke beslissingen vergen. Tijdens zijn afwezigheid van 89 dagen heb ben zich ernstige binnenlandse en buiten landse vraagstukken opgestapeld. De crisis in het persoonlijke leven van de president is in de vraag of hij zijn vol ledige politieke leven zal hervatten of zich zal terugtrekken in 1957. Een aankondiging over een dergelijk besluit wordt na 1 Ja nuari verwacht. Een internationale crisis, die de veilig heid van de Verenigde Staten en hun bond genoten raakt, is plotseling tot ontwikke ling gekomen. De kiem daarvan moet blijk baar gevonden worden in de politiek die Eisenhower voerde tijdens de conferentie „aan de top" van de afgelopen zomer en die naar het zich laat aanzien het beoogde doel niet heeft bereikt. De Sovjet-Russi sche leiders, die toen zo beminnelijk waren, glimlachen niet langer. In Europa en in het Midden-Oosten wor den de Russen beschuldigd van het in ge vaar brengen van de wankele vrede. De milde atmosfeer van de conferentie „op het hoogste niveau" is langzaam aan het ver dwijnen. De nieuwe strategie van het Kremlin heeft dringende vraagstukken geschapen op het gebied van de buitenlandse politiek en de defensie. Het Westen zal moeten na gaan hoe het zijn dominerende positie tus sen de Arabische staten van het Midden- Oosten kan handhaven zonder Israel tegen zich in het harnas te jagen Israel heeft veel politieke aanhang in het Westen, voor al in de Verenigde Staten. Het Westen zal moeten vaststellen welke nieuwe macht en welke nieuwe posities geschapen zullen moeten worden in Europa, nu de Sovjets Duitsland of verdeeld willen houden of tot een communistisch geheel makéh. In Azië moet weerstand worden geboden tegen het zich uitbreidende com munisme. Aan het binnenlandse front zijn er de moeilijkheden over de landbouwprijzen. De politieke aspecten der republikeinen wor den overschaduwd door een ongunstige tendenz in de locale verkiezingen in de pe riode 1953-54-55. De republikeinen vrezen dat Eisenhower zich niet opnieuw candi- daat zal stellen voor het presidentschap. BONN (United Press) Bonn gold als een stad waarin naar verhouding weinig ongelukken gebeurden en stond te boek als een stralend verkeersveiligheidsvoorbeeld tot d'e staatsinspectie een onderzoek in stelde in de politie-archieven. Er werd ont dekt dat politiemannen in de afgelopen vijf jaar meer dan 1600 processen-verbaal had den doen verdwijnen onder meer voor het dronken achter het stuur zitten en door rijden na een dodelijk ongeluk te hebben veroorzaakt. Als gevolg van het onderzoek werd een sergeant van politie door de plaatselijke rechtbank veroordeeld tot een jaar gevan genisstraf wegens het verdonkeremanen van processen-verbaal en het aannemen van omkoopsommen. Zijn verdediger voer de als verzachtende omstandigheid1 aan dat de verdachte van zijn meerderen de op dracht had gekregen „er voor te zorgen dat het ongelukkenrapport er goed uit zag". Nog twee politiebeambten zullen voor de malversaties terechtstaan. DJAKARTA (PIA) Op een vraag naar zijn mening over de rede van president Sukarno in Bandung heeft de eerste vice- voorzitter van het Indonesische parlement, mr Tambunan, gezegd, dat hij er reeds eer der op heeft gewezen, dat het beter zou zijn, indien de president in dergelijke gevallen contact opneemt met het kabinet, dat op zijn beurt het Hooggerechtshof kan in schakelen. Het Hooggerechtshof beschikt over de nodige apparatuur om dergelijke zaken te onderzoeken. Bovendien kan het Hooggerechtshof indien er werkelijk een complot bestaat zelf maatregelen nemen. Mr Tambunan meent, dat dergelijke rede voeringen bij het publiek de indruk kun nen wekken, dat het Hooggerechtshof niet in staat zou zijn dit soort kwesties te be handelen. Het eerste commentaar van de Indone sische pers op de redevoering is gekomen van de links georiënteerde Sin Po. Hgt blad noemt de rede van Sukarno duidelijk en niet mis te verstaan. Men kan zich voor stellen, dat de rede minder prettige reac ties zal opwekken, aldus het blad. Het ver wacht, dat diegenen, op wie de rede be trekking heeft, hun actie voorzichtiger, maar intensiever zullen voortzetten. Ook verwacht de Sin Po, dat de rede door maat regelen zal worden gevolgd. ZaakJungschlaeger DJAKARTA (PIA) Rechter Maengkom, de officier van justitie Sunarjo en de ver dedigster mevrouw Bouman hebben Vrij dag op het militaire vliegveld Tjililitan bij Djakarta een Mitchell-bommenwerper be keken, waarbij vooral aandacht werd be steed aan het bommenluik. Dit onderzoek werd verricht om na te gaan, in hoeverre met de hand voorwerpen kunnen worden uitgeworpen, zoals tijdens de zaak-Jung- schlager is verklaard. Er werd een vlucht met het toestel gemaakt, waarbij parachu tes werden uitgeworpen, voor een deel met de door de piloot bediende installatie en de overigen met de hand. Verdachte Jungschlager was niet aan wezig bij dit onderzoek. PARIJS (Un. Press) De staking van het grondpersoneel op de grote Parijse vliegvelden is vandaag haar derde dag in gegaan. Het verkeer op Le Bourget en Orly ligt vrijwel stil en het schijnt dat dit voor onbepaalde tijd zo zal blijven. De staking begon Donderdag toen 3600 employées van verkeerstorens en radar stations het werk neerlegden om kracht bij te zetten aan hun eisen voor een „bonus". Door gebruik te maken van de radio faciliteiten op het militaire vliegveld van Brétigny, konden gisteren zeventien toe stellen van de Air-France van Orly ver trekken.De andere internationale vluchten gaan over België en Zwitserland. Donderdagavond hield de afdeling Ben- nebroek van de Katholieke Volkspartij een ledenvergadering in het R.K. verenigins- gebouw. De voorzitter, de heer H. C. Breek, herdacht met grote eerbied het verscheiden van kardinaal De Jong als groot man in het verzet tijdens de tweede wereldoorlog en als de voorvechter van de katholieke eenheid op politiek gebied. De heer Breek sprak vervolgens de hoop uit, dat de Ka tholieke Werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid zich alsnog aangetrokken zal voelen tot het werkprogram van de KVP, zodat zij eenmaal volledig in de katholieke arena zal terugkeren. „Er be staat vreugde over de terugkeer van de groep-Welter in de KVP, zodat geen enkele katholiek zich thans behoeft te weerhou den, om diens voorbeeld te volgen." Na een bespreking' werden voor de ko mende kamerverkiezingen de volgende candidaten geplaatst: Jan Bakker, Th. Hooy, Jac. Groen, M. v. d. Weijden, dr. A. M. Lucas, C. J. v. d. Ploeg, W. J. Andries- sen, mej. C. Stringa, mej. dr. Marga Klompé. Vervolgens hield wethouder J. F. van Lierop een inleiding over het gevoerde ge meentebeleid en wees op de daarbij be haalde resultaten. Voor een kleine ge meente blanco 100 woningen te bezitten, mag als een zeer groot succes worden be schouwd, aldus de wethouder. Dit jaar zijn 11 grote en 6 kleine wo ningen gebouwd, maar toch blijft de volks huisvesting ook in Bennebroek het grote zorgenkind. Er zijn nog 50 woningzoeken den, terwijl er slechts voor 12 woningen bouwvolume beschikbaar is. Het herstellen en verbeteren van de Bennebroekerlaan zal een grote vooruitgang betekenen. De vergadering nam met ongerustheid kennis van de medewerking van de wet houder, dat de gasverlichting langs de Rijksstraatweg binnenkort gaat verdwij nen en dat van Rijkswaterstaat geen enkele toezegging kon worden verkregen wat be treft het aanbrengen van een electrische verlichting. Er werd besloten dat de af deling zich ter zake zal wenden tot Rijks waterstaat en zal aandringen op een spoe dige en afdoende voorziening. Ten aanzien van verschillende wensen die er in de gemeente leven, deelde de wethouder mede, dat er, herhaaldelijk wordt verzocht om een tweede sportveld. Zodra daarvoor een geschikt terrein ge vonden is, zal ook dit tweede sportveld komen. Voorts werd gevraagd om ver lichting in de wachthuisjes bij de bus haltes, douchecellen in de gemeentewonin gen en om stenen schuurtjes achter deze woningen. Een aanvraag om een douche cel kan gericht worden tot het gemeente bestuur, maar tegen het plaatsen van ste nen schuurtjes heeft de planologische dienst van de provincie Noordholland be zwaren. Aan het eind van de vergadering werd de verkiezingsactie besproken en besloten, deze winter enige sprekers te laten komen teneinde de leden voor te lichten. Madame Coty werd vorig jaar bij het officiële bezoek dat zij met haar echtgenoot aan Nederland bracht vele malen gefoto grafeerd. Een van de aardigste opnamen werd gemaakt bij de overhandiging van het geschenkvan de Franse kolonie in Nederland: een vaas van Delfts blauw, waarbij de Franse ambassadeur in Nederland de heer J. P. Gamier (midden) aanwezig was. Wijkcomité Haarlem-Oost. Tijdens de openbare vergadering van het wijkcomité Haarlem-Oost, op Donderdagavond 17 No vember in het parochiehuis „St. Jan" aan het Teylerplein, zullen mevrouw Van der- WalDuyvendak en de heren W. van Liemt, A. Samd'tke en W. Hazevoet vragen op jeugdgebied beantwoorden. Het forum zal onder leiding staan van de heer S. Heyers, gemeentelijk inspecteur van de Lichamelijke Opvoeding. Donderdag 17 November komt de ge meenteraad van Bloemendaal in openbare vergadering bijeen ter behandeling van vijftien punten. Bij de ingekomen stukken bevinden zich een brief van de jubileum commissie van de Hartenlustschool inzake verzonden uitnodigingen tot bijwoning van het jubileumfeest van de school en de be groting 1956 over de bescherming bevol king van de Kring Haarlemmermeer. Onderzocht zal worden de geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van de ge meenteraad, de heer P. J. Kapteyn. Er zijn twintig verzoeken binnengekomen om vermindering van de opgelegde aan slagen van de hondenbelasting. In een ge val vinden B. en W. geen aanleiding de raód voor te stellen de gevraagde vermin dering te verlenen. De totaal op grond van deze verzoeken te Verlenen vermindering bedraagt 102,50. Volgens de winkelsluitingswet is het mo gelijk de winkels in de periode voor 5 December geopend te houden tot negen uur. B. en W. stellen de gemeenteraad voor een verordening vast te stellen de winkels van Zaterdag 26 November tot en met Zaterdag 3 December tot negen uur open te houden. Toetreding Stichting Noordhollands orkest De agenda vermeldt een bespreking over toetreding tot de stichting Noordhollands Philharmonisch orkest. B. en W. zetten in een nota hun standpunt uiteen en vragén de raad een beslissing te nemen over al of niet toetreding tot de stichting. Vrijdagavond omstreeks half zeven zagen voorbijgangers op de binnenplaats van de Mr. J. H. Thielschool te Haarlem een jon getje liggen, dat, zoals uit het onderzoek van de politie bleek, vermoedelijk van het tien meter hoge dak van de school is ge vallen. De Ongevallendienst verleende eerste hulp, waarna de jongen, de twaalfjarige Jan Zoer uit de Karolingenstraat, met een gebroken arm, een bekkenbreuk, inwendige kneuzingen en met vermoedelijk een sche- delbasisfractuur naar het Grote Gasthuis werd vervoerd. Vanmorgen was hij buiten levensgevaar. Voor Geloof en Wetenschap: Voor de leden van „Geloof en Weten schap" sprak Vrijdagavond pater dr. Zeno O. Cap. uit Oosterhout over „John Henri Newman en zijn betekenis voor intellec tuelen". Pater Zeno maakte die invloed al lereerst duidelijk door uitvoerig het leven van de grote Engelse kardinaal zo te schet sen, dat diens problematiek als denkend gelovige aanvankelijk Anglicaans, en na 1845 Rooms-Katholiek op de voorgrond was; het leven van de intellectueel New man benadrukkend schonk pater Zeno zijn toehoorders inzicht in Newmans boeken, die steeds een periode van diens leven af sloten. Vervolgens sprak pater Zeno over New mans invloed op de R.K. kerk vooral die in Engeland op niet Rooms-Katholieken en op ieder, die als modern intellectueel zijn geloof in deze tijd intens wil houden. Newmans invloed is nog steeds groeiende. Werd hij in zijn leven dikwijls verguisd zelfs door kardinaal Manning, zelf con- vertiet tot de Roomse kerk na zijn dood is een steeds grotere waardering voor hem gekomen ,die resulteert in pogingen tot za ligverklaring en het dikwijls op één lijn stellen van hem met Augustinus en Tho mas. Gisteravond werden de partijen om het persoonlijk kampioenschap derde klasse KNBB voortgezet in het clublokaal Lange Begijnestraat 10 in Haarlem. De resultaten waren: G. Heinsbergen 60 5 39 1.53 A. de Bruin 100 20 39 2.56 B. Doodeman 100 13 43 2.32 W. v. d. Wolde 98 14 43 2.27 A. de Bruin 100 11 31 3.22 M. Wildschut 92 12 31 2.96 B. Doodeman 92 28 35 2.62 T. te Beek 100 23 35 2.85 H. v. d. Wal 87 9 39 2.23 J. Wunnik 100 14 39 2.56 Zondag wordt de eindstrijd gespeeld tus sen T. te Beek en M. Wildschut. De winnaar is kampioen derde klasse KNBB, district Haarlem. HVS (heren), Die Raeckse (dames) hebben belangrijke voorsprong Komende week zullen alle volleybal hoofdklassers (heren) in het veld komen Velox won tegen Die Raeckse voor het eerst. Maandag komen de blauw-witten tegen HVS in het veld (9.30 uur) en er zal ongetwijfeld een felle strijd om de zege gevoerd worden, want door een overwin ning kan Velox de achterstand op HVS be langrijk verkleinen en nog veel van de slechte start goed maken. Woensdag ont moet Die Raeckse het team van CIOS (9 uur) en in deze strijd zal uitgemaakt wor den, welke van de twee ploegen HVS blijft volgen. Stand in de hoofdklasse heren: H. V. S. 4 7 CIOS 4 3 Die Raeckse 4 4 Velox 4 2 In de hoofdklasse dames kan Velox door een zege op HBC (Maandag 8.30 uur) Die Raeckse blijven volgen. We zijn echter nog niet zo zeker van een overwinning van de blauw-witten. De stand in de hoofdklasse dames luidt: Die Raeckse 10 10 Rapiditas 4 1 Velox 3 4 H. B. C. 4 1 In de eerste klasse heren is het krachts verschil zo gering dat, uitgezonderd PSCB, met geen mogelijkheid te zeggen is welke ploeg voor de titel in aanmerking komt. Stand in de eerste klasse heren: H. B. C. 6 .9 CIOS 2 5 5 Rapiditas 5 7 Leonidas 5 5 P. S. V. H. 5 6 Haarlem 5 3 H. V. S. 2 6 6 P. S. C. B. 5 1 In de eerste klasse dames staat MHBS geïsoleerd aan de kop van de ranglijst. De stand in de eerste klasse dames luidt: M. H. B. S. 6 11 Onze Gezellen 6 6 H. V. S. 5 7 Blinkert 5 4 A. V. C. 6 7 P. S. V. H. 5 1 Die Raeckse 2 6 7 Velox 2 5 1 Uitprogramma Het volledige programma voor Maandag luidt: Heren: Hoofdklasse: VeloxHVS; le klasse: LeonidasHVS 2; 2e en 3e klasse: OVRAHBC 2, AWSantpoort 2, Spaar- nestad 2Sizo, Gios 2Ready 2, Rapiditas 3—OVRA 2, WIK 2—Boru, Blinkert 2— Gios. Dames: Hoofdklasse: VeloxHBC; le klasse: AVC—Die Raeckse 2, HVS—Velox 2; 2e en 3e klasse: HBC 4—Die Raeckse 7, Rapiditas 2—Die Raeckse 4, Gios—AW, SpaarnestadHaarlem 2, OG 2Die Raeckse 6, Gios 3—HBC 3. SAARLAND—NEDERLAND. De voet balwedstrijd SaarlandNederland op 16 November in Saarbrücken zal worden ge leid door de Belgische scheidsrechter Van Nuffel. Hij wordt geassisteerd door zijn landgenoten Smidts en Dassonville. RUSLAND. Rusland heeft thans offi cieel om toelating tot het lidmaatschap van de Internationale Tennis Federatie verzocht. Het verzoek zal op het congres van de Inter nationale Tennisfederatie, dat in Juli 1956 in Kopenhagen zal worden gehouden, wor den behandeld. ZESDAAGSE. De zesdaagse van Frank fort is Vrijdagavond gewonnen door het Franse koppel SenfftlebenForlini. Alleen met puntenachterstand werden de Zwitsers RothBucher tweede, de Denen Nielsen Klamar derde en het Zwitsers-Australische koppel KobletPatterson vierde. GATSONIDES. Voor de Ronde van België, uitgestippeld over een parcours van 1300 kilometer, zijn Vrijdag 199 wagens gestart, behorende tot 8 nationaliteiten. Er is één Nederlandse inschrijving: die van GatsonddesSmulders met Triumph. LEZING. Op Woensdag 16 November om acht uur houdt de heer S. van Gelderen in het Bondsbureau van de HVB. Jansweg 38, in Haarlem, de eerste lezing in de scho lingscursus voor jeugdleiders. Het onder werp is Jongens Leiders Ouders. EL CHAMA. El Chama, een paard uit Venezuela, heeft de Washington Interna tional, een race begiftigd met een prijs van 65.000 dollars, gewonnen. Op de tweede plaats eindigde Prendase eveneens uit Venezuela en derde werd Social Outcast een Amerikaans paard. BELGIë—NEDERLAND (MILITAIR). In Brussel is een hockeywedstrijd gespeeld tussen de militaire elftallen van België en Nederland. De Belgen wonnen met eennul. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. De Belg Tahon scoorde het doelpunt. De Engelse zwaargewicht Brian London heeft in Manchester door k. o. in de eerste ronde gewonnen van de Belg Prosper Beek. Brian London is een zoon van Jack London, oud-kampioen van Gr. Brittannië. London sr. had in 1949 toen hij 36 was, eveneens van Beck gewonnen door interventie van de scheidsrechter in de 5e ronde. Dinsdag 25 October: mt. Eveline IJM 116 in Grimsby gemarkt. Woensdag 26 October: ml. Onderneming II SCH 27. Zaterdag 29 October: st. Bergen IJM 16 in Grimsby gemarkt: ml. Nestor'KW 101. Maandag 31 October: st. Herman IJM 2, Flamingo IJM 25; mt. Antje RO 15; ml. Excelsior III KW 76. Dinsdag 1 November: st. Toznne IJM 1 (11 Nov. binnen); mt. Maria van Hattem IJM 10; ml. Emma Wilhelmina KW 135; mk. Pieter Jacob KW 178 (11 Nov. binnen). Woensdag 2 November: mt. Thorina IJM 33; ml. Doggersbank KW 75, Drie Gebroe ders HD 79; mk. Wiron V IJM 208. Donderdag 3 November: st. Norma Maria IJM 6. Vikinig Bank IJM 183; mt. Batavia IJM 99, Deining KW 8, Claesje RO 46; ml. Wiron III IJM 221. Vrijdag 4 November: st. Klaas Wijker IJM 85. Zaterdag 5 November: mt. Medan IJM 57; ml. Onderneming IV SCH 153. Maandag 7 November: st. Vios I IJM 24; mt. Johannes Polderman IJM 20, Elie Ché- névière IJM 32, Allan Water IJM 34, Soe- rabaia IJM 79, Wiron IV IJM 209. Cornelis Vrolijk Fzn SCH 171; ml. Verwachting IJM 204, Adrianus KW 10, Arie Nico KW 17, Cornelis KW 24, Concordia KW 26, De Ver wachting KW 28, Elizabeth KW 64. Willy Alida KW 65, Jan KW 84. Willempje KW 89, Alida KW 91, De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107. Gebroeders KW 108, Avon tuur KW 114. Petronella KW 125. Arie KW 155, De Vier Gezusters KW 162, Gebroeders KW 166, Aleida KW 169, Onderneming ni SCH 117, Dolfijn RO 2; mk. De Twee Ge- broelers IJM 3 (10 Nov. binnen), Dageraad IJM 4 (11 Nov. binnen), Texel IJM 5. Ma rianne IJM 7, Klaas Junior IJM 22. Twee Gebroeders IJM 27, Emisel IJM 31, De Hoop I IJM 45 (11 Nov. binnen), Vios IJM 52 (10 Nov. binnen), De Hoop II I.TM 59 (11 Nov. binnen), Neeltje IJM 240, (10 Nov. binnen), Magda I.TM 272. Nehim I AM 16, Nehim II AM 17, Nehim III AM 18. Nehim IV AM 26, Arendje Jacoba KW 21. Anne Marie KW 27, Rein KW 30. Tiny KW 34. Stem KW 36, Hermina IV KW 53 (11 Nov. binnen), Cor nelia Adriana KW 58. (le reis, 11 Nov. bin nen), Alice KW 62 (10 Nov. binnen). Prinses Beatrix KW 72. Twee Gezusters KW 77 (9 Nov. binnen), Zeearend KW 79, Adriana Catharina KW 92 (11 Nov. binnen), Arendje KW 98, Jacoba KW 105, Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133, Alida Catha rina KW 165. Jana KW 210, Vier Gebroeders YX 14, Tind Dieuw WR 33. Jan Willem WR 34, Hendrikje BU 33 (11 Nov. binnen). Dinsdag 8 November: ml. Heemstede IJM 53; mk. Maartje IJM 8, Poolster IJM 11, Leendert Jacoba KW 12, Prinses Mar griet KW 51, Johanna Cornelia KW 88, Wil lem KW 94, Flevo WR 50. Woensdag 9 November: mt. Shamrock IJM 129, Dirkje RO 53; mk. Twee Gezusters KW 77 (10 Nov. binnen). Donderdag 10 November: st. Haarlem IJM 9; mt. Post Boy IJM 35; mk. Alice KW 62. Vrijdag 11 November: ts. Abraham VL 77; mt. Wiron II IJM 211; mk. Vios IJM 52. Haringdry fnetvisserij Zaterdag 29 October: ml. Cornelis Marinus KW 48. Maandag 31 October: ml. Helena KW 39. Everard Christina KW 40. Rijnmond III KW 44, Bali KW 129, Nederland VII KW 130, Zeemeeuw KW 170, Everdine Jacomine KW 173, Cornelia Maria SCH 135. Dinsdag 1 November: ml. Hollandia KW 18, Zeezwaluw KW 83. Vrijdag 4 November: ml. Rijnmond II KW 43. Zaterdag 5 November: ml. Willem Cornelis KW 16. Grietje KW 20. Volharding KW 23, Noordster KW 67, Maria Jacoba KW 73, Ne derland IV KW 167. Maandag 7 November: ml. Martha IJM 74. Mr. Dirk Donker Curtius KW 2. Fierman Eduard KW 5 (8 Nov. binnen). Vertrouwen KW 6, Hubertha Gerarda KW 9 (9 Nov. bin nen), Anna en Cornelia KW 14, Rijnmond IV KW 15, Dirk KW 18 (8 Nov. binnen), Orion KW 22 (11 Nov. binnen), Wilhèlmina I KW 25 (8 Nov. binnen), Margrietha Maria KW 29 (8 Nov. binnen),Aafke Jacoba KW 41. Nep- tunus KW 45, Noordzee KW 47 (8 Nov. bin nen), Excelsior II KW 78, Huiberdina Gijs- bertha KW 85 (9 Nov. binnen), Sumatra KW 86. Toenadering KW 95, Ella Christina KW 97, Rijnmond V KW 110. Robert William KW 123, Borneo KW 127, Wilhèlmina II KW 138, Voorwaarts KW 140, Willy KW 141 (11 Nov. binnen), Wilhèlmina III KW 147 (9 Nov. bin nen). Vooruit KW 151, Java KW 159, Katwijk III KW 161 (11 Nov. binnen). Janna KW 163. Onderneming KW 175; mk. Dine Marie KW 57 (10 Nov. binnen). Dinsdag 8 November: ml. Martenshoek IJM 283. Piet en Leendert Huibert KW 3, Fier man Eduard KW 5 (11 Nov. binnen), De Arenod KW 7 (9 Nov. binnen), Dirk KW 19 (11 Nov. binnen). Wilhèlmina I KW 25. Mar grietha Maria KW 29 (11 Nov. binnen). Bertha KW 38. Noordzee KW 47 (11 Nov. binnen), Jan KW 50, Nelly Maria KW 70 (11 Nov. bin nen). Hette Margaretha KW 47. Woensdag 9 November: ml. Gorredijk IJM 75. De Arend KW 7. Hubertha Gerarda KW 9. Wilhèlmina III KW 147 (10 Nov. binnen). Vrijdag 11 November: ml. Fierman Eduard KW 5. Margrietha Maria KW 29, Nelly Ma ria KW 70. Wilhèlmina III KW 14, Katwijk III KW 161. I.Tselmeervissery. Vrijdag werd aan de Visafslag te Urk aangevoerd door 14 vaar tuigen: 917 pond snoekbaars f 0.58—f 0.61 p. p.; 97 pond rode baars f 0.65—f 0.66 p. p.; 784 pond voorn en blei f 0.09—f 0.11 p. p. 73 pond lijnpaling f 1.27 p. p.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 13