COR OLY BISCHOFF's Ministeriële belangstelling voor jubileum Aannemersbond Agenda voor Velsen JASSEN Moderne Costuums Regenjassen Op 21 November begint een strenge verkeerscontrole Voor Uw jongens GESCHENKEN Amerikaanse schrijver Sherwood overleden Witte Huis tijdelijk op boerderij gevestigd Marina Svetlova en Anton Dolin solisten Geen waarschuwingen, direct bekeuring Nederland-F ree F oresters in Augustus in Haarlem „Het oude ijzer nu bij K.D.O. 11 President Eisenhower neemt zijn intrek in Gettysburg in „Giselle" en „Petroesjka" door Nederlands Ballet Aanvaring van twee kustvaarders Kerkelijk Nieuws Rel om ontslagen Sovjet- architect in Parijs Gemeentearts kan geen raadslid zijn Castricum Goede geest bij v.v. „Beverwijk" Scheepvaart Coats - Joppers - Jacks Sint Nicolaas-cadeaux DONDERDAG 17 NOVEMBER 1955 Woensdag is hel stoffelijk overschot van de echtgenote van de Franse president, mevrouw Coty, ter aarde besteld. In de Madeleine te Parijs werd een plechtige Requiemmis gecelebreerd die door talrijke autoriteiten werd bijgewoond. Foto: de kist wordt uilgedragen. De Nederlandse Aannemers- en Patroons bond voor de Bouwbedrijven heeft Dins dag in het Kurhaus te Scheveningen zijn zestigjarig bestaan gevierd. De bijeenkomst werd onder anderen bijgewoond door de minister van Wederopbouw en Volkshuis vesting, ir. H. B. J. Witte en de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, de directeur-generaal van de Rijkswater staat ir. A. G. Maris, mr. J. A. Berger, voorzitter van het College van Rijksbemid delaars, ir. J. J. M. Aangenent, directeur- generaal van de Rijksgebouwendienst, ver tegenwoordigers van zusterorganisaties in binnen- en buitenland en mr. F. H. A. de Graaff, voorzitter van het Centraal So ciaal Werkgeversverbond. In zijn herdenkingstoespraak zei de voorzitter, ir. J. Dura, dat in het aanne mingsbedrijf gedurende de afgelopen zes tig jaar een duidelijke structuurwijziging waarneembaar is. Hij wees onder meer op de steeds grotere mechanisatie en op de groei van de bijzondere bouwsystemen. Ook op sociaal en maatschappelijk gebied is zeer veel veranderd. Over het aanbeste dingswezen, zei hij, dat dit lang niet ideaal is. Maar al te gemakkelijk kan bij de prijs vorming de balans in het nadeel van de aannemer overslaan. Het feit, dat hij zich terdege hiertegen heeft moeten wapenen heeft ertoe geleid, dat op een ongelukkig moment de aannemers wel in een erg kwaad daglicht werden gesteld. Gelukkig wint meer en meer het begrip veld, dat het van economisch standpunt gezien on juist zou zijn indien er geen recht tot prijscorrectie zou bestaan. Het bedrijfsle ven wil graag meewerken misstanden weg te nemen. Ir. Dura zei voorts, dat de ondernemers in het bouwbedrijf open moeten staan ADVERTENTIE ST. NICOLAAS IS IN AANTOCHT. Allereerst gaat hij naar Breestraat 108 - Beverwijk - Tel. 4627 Want daar vindt hij een grote sortering praetisehe voor motor-, scooter-, bromfiets- en wielrijder DONDERDAG 17 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Liefde als koopwaar". I.v.A.O., 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, lezing „Schilderijen zien". Pietcr Vermeulen museum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. VRIJDAG 18 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, Walt Disney's „De woes tijn leeft". Rex, 20 uur, geen opgave ontvangen. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. Commissie Ontspanning bejaarden, 13 23 uur. Gem. Vergaderlokaal, Abelen straat, tentoonstelling vrije tijds beste ding. Oud-Kalh. Vrouwenver. „St. Engelmun- dus", 14.30 uur, Kath. Ver. Gebouw, Ka naalstraat, bazar. Pieter Vermeulenmuscum, als Dondei*- dag. V.J.S., 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, concert. VELSEN Raadhuis, 10.3011.30 uur, wethouder van financiën. spreekuur voor nieuwe mogelijkheden voor de verho ging van de productiviteit tegen lagere kosten. Op dit gebied zal men een bijdrage moeten leveren ten dienste van het belang van de gehele bevolking. Minister Witte hield hierna een uitvoe rige rede, waarin hij, na een overzicht te hebben gegeven van de ontwikkeling van de bouwnijverheid, constateerde dat vooral na de oorlog de bemoeienis van de over heid met het bouwbedrijf zeer intensief is geworden. Ongeveer drie kwart van het bouwpro- gramma komt door directe overheidsop drachten of met overheidsbijdragen tot stand. „Op u als bouwers", zo zei minister Witte, „rust de taak om, in samenwerking met architecten, bouwingen'ieurs, arbeiders en anderen de productiviteit in de bou werij tot een zodanig peil te verhogen, dat het bouwen niet onevenredig duur wordt ten opzichte van de voortbrenging van andere goederen. Zou dit het geval zijn, dan zou in een welvarende maatschappij niet die voorziening met bouwwerken tot stand kunnen komen die met dat wel vaartspeil in overeenstemming is. Het bouwbedrijf, aldus de minister, zal zich tot het uiterste moeten inspannen om zulke ongewenste situaties te vermijden". Vierhonderd congressisten maakten hier na een rondrit langs nieuwe bouwwerken in Den Haag. Het bestuur van de NAPB werd door het gemeentebestuur ontvangen. Vervolgens werd in het Seinpost-theater te Scheveningen een film vertoond over de prestaties van Nederlandse aannemers in alle delen des lands. Vele technische en architectonische prestaties van de laat ste tien jaar zijn in deze film opgenomen. Tot slot van de viering werd in het Scheveningse Kurhaus een diner aange richt voor bijna 700 leden van de NAPB, waarna een verstrooiïngsprogramma volg de. Te New York is Maandag op 59-jarige leeftijd de Amerikaanse schrijver Robert Emmet Sherwood, winnaar van vier Pulit- zer-prijzen, overleden. Sherwood, een van de vooraanstaande toneelschrijvers van deze tijd, is van 1925 tot 1928 hoofdredac teur van „Life" geweest. Zijn bekendheid is mede te danken aan zijn boek „Roose velt en Hopkins" van 1949, bekroond met de Bancroftprijs voor geschiedenis, waarin hij ook het publieke geheim bevestigde dat hij talrijke van de door de genoemde presi dent gehouden redevoeringen heeft ge schreven. Zijn eei'ste succes als toneelschrijver kwam met „De weg naar Rome" van 1926, toen hij nog sterk onder invloed van Ber- nai-d Shaw stond. De titels van zijn be kroonde stukken luiden: Idiot's delight, Abe Lincoln in Illinois en There shall be no night. Door vele commentators wordt echter „Het versteende woud" (The petri fied forest) als zijn meesterwerk be schouwd. Een opvoering van zijn laatste stuk „Small war on Murray Hill" is door de Playwrights Company in voorbe reiding. I-Iij was ook de auteur van het sce nario van de succesrijke film „De beste jaren van ons leven". WASHINGTON, (Reuter) President Eisenhower is uit het Witte Huis te Was hington op zijn boei-derij te Gettysburg in Pennsylvania aangekomen voor een verder herstel van zijn hartaanval. Hij zal daar tot eind December blijven. Eisenhower maakte de reis van 130 kilometer per auto. In het versierde Gettysburg waren acht duizend mensen uitgelopen, niet alleen om de president te begroeten doch ook zijn echtgenote, die Maandag 59 jaar werd een bloemenhulde te brengen. De burgemeester sprak een welkomstwoord. Een school- orkest speelde een verjaardagsliedje, dat de menigte mee zong. De president sprak de mensen aan met „mijn toekomstige permanente buren, naar ik hoop". Hij zei dat mevrouw Eisenhower zich reeds in 1918 voorgenomen had, dat Gettysbui-g hun tehuis moest woi-den. De boerderij ligt op ongeveer vijf klio- meter van de stad. Op de begane grond zijn voor de president kamers in gereedheid gemaakt en op de tweede ver-dieping is werkgelegenheid voor de persoonlijke assis tent, Sherman Adams, en andere functiona rissen van het Witte Huis. De president vertoonde geen tekenen van vermoeidheid van de reis. Zijn hart en zijn bloeddruk waren normaal gebleven. Met medewerking van het Gelders Orkest onder leiding van Jan Out geeft het Neder lands Ballet op 22 November de première, die in de Arnhemse Schouwburg zal plaats hebben, van een zeer belangwekkend pro gramma. Uitgevoerd worden namelijk twee meesterwerken uit het zogeheten klassieke répertoire: Giselle" naar de oorspronke lijke choreografie (1841) van'Jules Per'rot door Anton Dolin met muziek van Adolphe Adam en „Petroesjka" van Michael Fokine, ingestudeerd door Nicholas Beriosov, met muziek van Igor Strawinsky. Voor deze gelegenheid is de medewerking van enkele beroemde buitenlandse solisten ingei'oepen. De rol van Giselle wordt door de Amerikaanse prima ballerina Marina Svetlova vertolkt, die van Loys Albrecht door Anton Dolin, die als zodanig de part ner van zo goed als alle eerste danseressen ter wereld is geweest van Olga Spes- sivtseva, Yvette Chauviré, Margot Fonteyn en Alicia Markova om slechts de voornaam- sten te noemen. In „Petroesjka" zullen Lin da Manez en Nicholas Beriosov met Conrad van de Weetering de voornaamste solisten zijn. Het programma wordt de volgende avond herhaald, met een gedeeltelijk gewijzigde bezetting, hetgeen tot interessante verge lijkingen aanleiding zal kunnen geven. In Giselle" zullen dan Joan Cadzow en Jaap Flier optreden, in „Petroesjka" respectieve lijk als de ballerina en de charlatan Marina Svetlova en Anton Dolin (directeur van het Festival Ballet te Londen). Als koningin van de milis in „Giselle" zal men Willy de la Bye en Maria Huisman zien. Raad voor de Scheepvaart De 500 ton metende Nederlandse kust vaarder m.s. „Lies" werd in de avond van de 18e September in het Noord-Oostzee kanaal aangevaren door het Deense s.s. „Svanholm". De oud-kapitein van de „Lies" zei voor de Raad voor de Scheepvaart, dat lang voor de boten elkaar op korte afstand genaderd waren de Duitse loods stuurboord had laten geven. Het schip was toen onrus tig geworden en bakboord uitgelopen. De „Lies" kwam tenslotte dwars in het vaar water te liggen, als gevolg van de zuiging. De kapitein had nog halve kracht en ver volgens volle kracht achteruit gegeven maar een aanvaring was niet meer te voor komen, en de Deen voer de Nederlander vier meter achter de steven aan. De „Lies" werd zwaar beschadigd. De inspecteur-generaal, de heer J. Metz, was van mening, dat aan boord van de „Lies" iets beter gestuurd had kunnen worden, waar men afhankelijk is van het handroer, waarmede meerdere slagen moe ten worden gemaakt om het roer van de ene naar de andere zijde te brengen. Het slingeren van het schip was volgens hem te wijten aan het te dicht langs de oever varen waardoor zuiging optrad. Met het oog op het feit, dat een 17-jarige matroos, die drie maanden ervaring had, als roerganger was opgetreden meende de heer Metz, dat uit dit ongeval de lering kon worden getrokken. Als men niet verzekerd is van een goede besturing, door onderbe zetting van ervaren zeelieden, is het beter voor de kanaalvaart een „kanaalbestuur- der" aan boord te nemen of de vaart bij daglicht te maken. De raad zal later schriftelijk zijn ziens wijze bekend maken. Chr. Geref. kerken Aangenomen naar Hamilton (Ontario, Canada, Free Chr. Ref. Church) W. F. La- man te Rotterdam-West, die bedankte voor Toronto (Canada). Beroepen te Amsterdam-O., C. Noorde- graaf tex's-Gravendeel; te Deventer K. J. Velema te Midwolda. Tweetal te Sliedrecht J. C. v. Ravens- waaij te Scheveningen en C. Smits te Grand-Rapids (USA) voorheen te Slie drecht. Bedankt voor Zierikzee (2e pred. pl.) B. Bijleveld te Noordeloos. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Leersum A. Baas te Lage- Zwaluwe; te Oosterzee (toez.) D. P. Oost hoek, vic. te Drachten. Aangenomen naar Beemster J. R. Ha- nenburg te Anlo; naar Hippolytushoef J. Geerts, vic. te Lochem; naar Stiens J. Dik- boom te Alkmaar. Bedankt voor Papendrecht J. J. Poot te Delft; voor IJsselmuiden W. Vroegindewey te Bleiswijk. Geref. kei-ken Beroepen te Giessen-Oud- en Nieuwkerk L. Schuurman, cand. te Amsterdam: te Urk (3e pred.pl.) J. Bijleveld te Rijnsburg; te Schiedam (vac. J. J. v. Wageningen) J. Verlare te 's-Gravenzande: te Zonnemaix-e H. N. de Mooy, cand. te Leiden. Aangenomen naar Amstei'dam C. Mor genstern te Wetsinge-Sauwerd: naar Bar- neveld H. M. Dereken te Oostkapelie. Geref. Kerken art. 31 K.O. Tweetal te Amsterdam-C, M. J. C. Blok te Utrecht-N.W. en H. D. v. Herksen te Hilversum. Rem. Broederschap Bedankt voor Vlaai-dingen M. v. d. Ket terij te Alblasserdam. Op 21 November begint de derde lande lijke verkeersactie, die door de minister van Justitie is gelast. Rijks- en Gemeente politie zullen uiterst scherpe controle uit oefenen op de naleving van: de verlichtingsvoorschriften, geldend voor het rijverkeer, op het gedrag van de verkeersdeelnemers en op technische ge breken van motorvoertuigen. Waarschuwingen worden bij deze actie niet gegeven. De politie zal dadelijk over gaan tot het opmaken van proces-verbaal. Niet steeds zal de politie tijdens haar controle duidelijk herkenbaar zijn. Gedeel telijk doet zij haar werk in auto's met de bekende herkenningstekenen, maar in be paalde gevallen zullen de auto's daarvan zijn ontdaan. Door het verwijderen van de witte uitmonsteringstekenen zal het po- litie-uniform der inzittenden nauwelijks of niet opvallen. De minister staat er op dat ook buiten de speciale contröle-uren de politiële aandacht niet verslapt. Het kan dus best gebeuren dat een verkeers- zondaar door een agent-in-burger bekeux-d wordt. De maanden, die voor. de landelijke ver keersactie zijn bestemd, woi'den in zes pe rioden van elk vier weken vex-deeld. Voor die perioden moeten de officieren van Justitie in elk arrondissement met de chefs der gemeentepolitie en de districts commandanten der Rijkspolitie een werk schema opstellen. In elke periode van vier weken zullen ten minste vijf massale verkeerscontroles worden gehouden, namelijk twee op de verlichtingsvooi-schriften, twee op de ge dragsregels en één op de technische gebre ken. Er zijn maatregelen genomen om dub- PARIJS. Reuter/AFP). Op het Parijse station St. Lazare heeft zich een incident voox-gedaan, toen negen Sovjet-functiona rissen, onder wie de kortelings ontslagen stadsbouwmeester van Moskou, Alexander Vlassov, uit de Veren. Staten aankwamen op doorreis naar huis. Een groep betogers, voor het merendeel Wit-Russische ballin gen, omringde de in ongenade gevallen ar chitect en drongen er bij hem op aan, asyl in Franrkijk te vragen. De Russen die Vlassov begeleiden, namen hem daai-op tus sen zich in en voerden hem mee naar de politiepost in het station, waar op politie- versterking werd gewacht. Tegenover joui-nalisten zei Vlassov vei-heugd te zijn om naar zijn land en zijn gezin te kunnen terugkeren. Tenslotte vertrok het gezel schap met een Zis-limousine naar de Sovjet-ambassade, waarbij kreten als „ont- voei-ing" werden gehoord. bele controle zo veel mogelijk te voorko men. Tijdens deze actie (van 21 November tot 6 Mei 1956) heeft de politie strikte orders om auto's en motorfietsen, welke techni sche gebreken vertonen, verder rijden pas toe te staan als het gebrek is hersteld. De minister heeft aan de officiex-en van Justi tie voorts verzocht streng tegen geverba liseerde verkeersovertreders op te treden. In bepaalde gevallen zal als bijkomende straf de verplichte na-contröle van het voertuig, bijvoorbeeld gedurende een half jaar, worden gevorderd. De politie-con- tröle zal, evenals bij vorige acties, ook be trekking hebben op de rij-papieren. Aan leiding daartoe is het feit dat vele lieden, wie het rijbewijs bij rechterlijk vonnis is ontnomen, desondanks zijn blijven rijden. -Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Rood en Wit zal de cricketwedstrijd van het Nederlands elftal tegen de Free Foresters het volgend jaar op het terrein van de jubilerende vereniging aan de Spanjaardslaan in Haarlem worden ge speeld. De datum zal nog nader worden vastgesteld. De Free Foresters zijn van 13 tot en met 19 Augustus in Nederland. De returnwedstrijd van het Nederlands cricketelftal tegen Denemarken zal op 28 en 29 Juli vermoedelijk in Aalborg worden gespeeld. Daarna zal nog een twee daagse tegen een ander Deens team vol gen. Voorts speelt het volgend seizoen het South Australian Cricket Team op 22 en 23 Juni in Den Haag tegen een sterk NCB- elftal. De Kroon heeft het beroep verworpen, dat door de heer G. A. Smals te Well was aanhangig gemaakt tegen een beslissing \an Gedeputeerde Staten van Limburg, krachtens welke zijn functie als gemeente arts onverenigbaar werd verklaard met de vervulling van het raadslidmaatschap in de gemeente Bergen. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Maria Catharina Elizabeth, d. van S. Kok en E. C. M. de Groen; Gijs- bertus Adrianus Maria. z. van J. S. Noote- bos en C. M. Groenland; Alida Maria Geer- tudia. d. van A. J. Weda en A. M. Res. GEHUWD: T. J. A. Dijkman en B. M. Mulder, beiden wonende te Castricum; E. T. Bruins, wonende te Heemskerk en M. C. van Velzen. wonende te Castricum.. OVERLEDEN: Geei-truida Helena van Verseveld, 78 j„ wed. van A, Schippers, wo nende te Haarlem; Grietje Bont. 77 j., geh. met G. Zonneveld, wonende te Castricum. Lambert Cornelis Vos, 76 j., geh. met E. Hamstn-a, wonende te Amsterdam. De goede geest die er heerst bij de voet balvereniging „Beverwijk" bleek Woensdag duidelijk tijdens de in het clubhuis café Langendijk gehouden maandelijkse contact avond. De voorzitter de heer N. Grapendaal verheugde zich over de grote belangstelling en deelde mede dat de jaarlijkse feestavond zal plaats vinden op 21 Januari in het Ken- nemer Theater. Het Sint Nicolaasfeest voor de jeugd van „Beverwijk" wordt gehouden op Woensdag 7 December. De heren zochten op deze avond hun ver maak in een kaartje leggen, terwijl de da mes hun vaardigheid toonden is sjoelen en spelen op de vlotbrug. Reeds veertien dagen nadat „Advendo" Hans Nesna's nieuwe toneelspel „Het oude ijzer" in deze omgeving voor het eerst op dè planken bracht, heeft ook de Katholie ke Toneelstichting „Kunst door Oefening" in het K.S.A.-gebouw te Beverwijk de speelbaarheid van dit stuk kunnen bewij zen. Men zal zich wellicht herinneren dat de auteur hierin de nadruk legt op de abrupte ommekeer, die plotseling verkre gen rijkdom bij een familie kan veroor zaken, waarbij hij ter wille var. het dra matisch effect met zijn pen een stevige lijn trok tussen de gelukkige omstandig heden vooi'dien en hoogmoed, afgunst en wantrouwen later. Misschien heeft Nesna dit spel bedoeld als een aanschouwelijke vertroosting voor de tallozen, die zich nim mer zullen behoeven te „kwellen" met het probleem van een overvloedig geldbezit. Het is opmerkelijk dat met ieder con flict. het familieleven betreffend, door het publiek in de zaal zo intens belangstellend wordt meegeleefd. Aangenomen dan altijd dat de vereniging, die zich heeft voorge nomen deze komische of dramatische ver wikkelingen vorm te geven, een dergelij ke aandacht weet te stimuleren. K.D.O. mocht hier onder regie van de heer F. Hünsche voor het grootste gedeelte in slagen, zij het dan ook onder voorbehoud van enige zwakke plekken in de rolver deling. Zo werd mevrouw A. Berkhout-Sneekes als de onbestendige moeder bij het ka rakteriseren van deze figuur meermalen door haar gebrekkige rolkennis in deze po gingen gedwarsboomd. En een slechte tekstbeheersing is nu juist de enige factor, welke voor amateurs nimmer te veront schuldigen valt. Truus Baarse en Han van der Pal (als Annie en Miebette) verenig den een storende onmacht in natuurlijk heid van beweging met een kleux-loze dic tie. Na deze noodzakelijke vermelding der hiaten in de opvoering kan gelukkig ook op een aantal uitstekende vertolkingen worden gewezen, waarbij J. Noordermeer als de vader zich in de voorste gelederen bevond. Door zijn weloverwogen uitbeel ding van de in zijn goede bedoelingen zo zeer miskende dorpssmid slaagde hij er in, waar dit nodig was, het toneelbeeld volle dig te beheersen en daarmee "net interes sante karakter van de voorstelling te be palen. Hij vond hierbij een voorbeeldige assistentie in de fris gespeelde Jan van George Janssen, die op zijn beurt weer een prettige partner getroffen had met Ineke Grósfeld. waarvan wij een gedistin geerde freule Eveline zagen. G. Bonnema prolongeerde hier als de mai-skramer Levie het succes, dat hij in deze rol reeds bij „Advendo" mocht boeken en Bep Ter voort- de Goede, M. Snel, A. Bruin en P. Nijsen zorgden op hun beurt voor een be hoorlijke aanvulling in deze bezetting. Ten slotte mag stellig niet worden verzuimd te hei-inneren aan het onbevangen optreden van de jongste actrice in dit ensemble, de jeugdige Beppie Berkhout, die als het kind Elly vooral de harten der aanwezige dames stal. JAN VAN DAM ADVERTENTIE Aagtedijk. 16 600 m. W. Ceylon. Alamak, 15 Amsterdam. Adonia, 16 Pta Cardon. Alcyone, 16 Port Said verwacht. Almdijk, 16 Hamburg. Argos, 16 Famagusta. Amstelstad, 16 te Algiers verwacht. Alamak, verm. 16 v. Amsterdam n. Rotterdam. Amerskerk, 16 v. Hongkong n. Singapore. Bintang, pass. 15 Malta n. Beyrouth. Boschfontein, 16 te Aden. Bussum, 15 v. Suez n. Rastanura. Bacchus, 15 Georgetown. Bali, 16 Halifax. Boissevain, 16 Durban. Bonaire, 16 Georgetown. Bandjermasin, 17 Tj Padang verwacht. Bontekoe, 16 Menado. Boskoop, 16 Amsterdam. Caltex The Hague, pass. 15 Malta n. Rotterdam Congostroom, pass. 15 Las Palmas n. Hamburg Caltex Nederland, 15 Rotterdam. Caltex Leiden, pass. 16 Pantellaria n. R'dam. Caltex Pernis, 16 Bahrein verw. Camerounkust, 15 Lagos. Caltex Pernis. 17 Bahrein verwacht. Castor (KNSM). 13 v. Houston n. Mobile. Celebes, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Cradle of Liberty, 19 Mena el Ahmadi verw. Duivendrècht, 15 te Hamburg. Daphnis, 16 Willemstad verw. Dordrecht, 30 Houston verwacht. Esso Den Haag, pass. 15 Kp. Finisterre n. Sidon Ena, 16 bij Ouessant verw n. R'dam. Friesland (SSM), 16 v. Stettin n. Leith. Fairsea, 13 v. Colombo n. Genua. Ga-roet, 16 te Calcutta. Gaasterkerk, 16 v. Hamburg n. Bremen. Guineekust, 16 v. Calabar te Lagos. Guineekust, 15 Lagos. Gouwe, 16 Dakar verwacht. Hathor, 16 Tunis. Hector, 16 Rotterdam. Hermes, 16 Amsterdam. Heelsum. 16 New Orleans. Helder. 16 te La Union San Salvador. Indrapoera, 16 v. Genua n. Port Said. Isis. 16 200 m. Z. Flores. Jagersfontein, 16 te Durban. Jason, 17 Houston verwacht. Kota Gede, pass. 15 Kreta n. Genua. Kota Inten, 16 te Balikpapan. Korenia, 16 Malta. Leuvekerk, pass. 16 Ouessant n. Antwerpen. Liberty Bell, 18 Philadelphia verwacht. Leersum. 16 v. Hamburg n. Antwerpen. Lekkerkerk, 16 nog Bandarshapur. Lissekerk, nacht 16-17 Bahrein verw. Laertes, 16 te Soerabaja. Lutterkerk, 16 Hamburg. Mariekerk. 16 Port Said. Mirza, 16 Balikpapan. Moordrecht, 27 Philadelphia verwacht. Mijdrecht, verm. 25 v. Rotterdam n. Napels. Muiderkerk. pass. 16 Finisterre n. Le Havre. Mataram. 17 Suez verw. Kotos, 16 Hamburg. Obeion, 16 Curacao. Ootmarsum, 16 New Orleans. Oranjestad, 16 Aruba. Omala, 16 v. Beirout n. Berre. Oranjefontein. 15 370 m. Z.ZW. Las Palmas. Papendrecht, 25 Nynashamn verwacht. Pieter S, 17 Rotterdam verwacht. Prins Joh. W. Friso, pass. 16 Vlissingen naar Hamburg. Prins Willem v. Oranje, 16 Rotterdam. Prins Fred. Hendrik. 18 Montreal verw. Pygmalion. 1?6 te port of Spain. Raki. 16 nog Bushire. Roepat, 16 380 m. O. Kp. Guardafui n. Colombo Rondo. 16 Amsterdam. Schiedijk, 16 Antwerpen. Stad Breda, 16 v. Seven Island n. Lands End. Straat Makassar, 15 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro Sibajak, 15 v. Aden n. Suez. Straat Mozambique. 14 v. Mauritius n. Penang. Schelpwijk, 16 100 m. NW. Kp. Leeuwin. Stad Arnhem, verm. 16 v. Wabana n. Engeland Straat Soenda, pass. 16 Abrolhos eil. n. Maceio. Sirrah. 16 Gladstone. Straat Banka. 16 Sydney. Schouten, 16 te Beira. Sheratan, 16 Santos verwacht. Vlotte modellen. Tweeds, Velours, Cromby's, Mohair, Jassen die U graag draagt van 59.75 tot 165. zuiver wollen kamgarens, prachtige pasvorm, nieuwe gedekte kleuren van 79.— tot 155 zuiver wollen gabardines 125.—, 105.—, 97.50, 95.—. 89.— Plusfours - Lange Pantalons Delana Blouses - Sporttruien ENORME SORTERING Ziet onze speciale etalage Speciaalzaak KEXNEMERLAAN 61 - IJMUIDEN Stanvac Talang Akar, 15 v. Sungeigerong naar Belawan. Slamat, pass. 16 Zuidp. Ceylon n. Singapore. Statue of Liberty, 18 Philadelphia verwacht. Tibia, 16 310 m. N.NW. Fremantle. Talisse, 17 Napels verwacht. Tawali, 16 Suez. Tiberius, 16 Rotterdam. Utrecht. 16 v. Genua n. Barcelona. Willem Ruys, pass. 15 Ouessant n. Southampton. Wonosari, 14 v. Vancouver n. Manilla. Waal. 15 rede Zeitinburnu. Wonogiri, 16 Tj. Priok. W.Alton Jones, 15 850 m. W. ten Z. Gibraltar. Wieldrechl, 26 Pto La Cruz verwacht. Willem Ruys, 16 Southampton. Woensdrecht, 16 Sydney verwacht. KLEINE VAART Arctic, 17 te Amsterdam. Aco, verm. 17 v. Rotterdam n. Manchester. Algarve, verm. 16 v. Amsterdam n. Antwerpen. Att S, 16 v. Cork n. Swansea. Adm. Courbet. pass. 15 Terschelling n. Preston. Adm. Nelson, 16 v. Heroen n. Kolding. Atlantic, 15 v. Rotterdam n. Dublin. Audacia, 16 v. Rotterdam n. Southampton. Algarve, 15 v. Swansea te Amsterdam. Arnoudspolder, verm. 16 v. R'dam n. Lissabon. Advent, 15 v. Rochester te Lorna. Amigo, 16 v. Fur n. Colchester. Appingedam, 16 v. Antwerpen te Lissabon verw. Auriga. 15 v. IJstad le Wismar. Bab T, 14 v. Carlsvik n. Zaandam. Batavier I, 16 v. Safi te Bayonne. Bill S, 16 v. Rotterdam n. Garston. Bree Helle. 15 v. Rotterdam n. Londen. Brouwersgracht, 15 v. Zaandam te Rotterdam. Bergsingel, verm. 16 v. Granton n. Tyne. Berkelstroom. 15 v. Londen te Amsterdam. Beekbergen, 16 v. Swansea n. Amsterdam. Birmingham, 15 v. Ilarlingen n. Goole. Cornelis Houtman, 17 v. Londen n. Korsoer. Curasao, pass. 16 Vlissingen n. Londen. Casana. 15 v. Gothenburg te Kopenhagen. Corrie B, 15 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Da Capo, 15 v. Lissabon te Oporto. Driebergen, 16 v. Honfleur te Southampton. Duiveland, 16 nog te Boness. Draco, 15 v. Ceuta te Barcelona. Dinkel, pass. 16 Vlissingen n. Grimsby. Draco. 15 v. Ceuta te Barcelana.. Dependent. 15 v. Rotterdam n. Londen. Donata., 15 v. Karlstadt te Rotterdam, Dija, 16 v. Rotterdam n. Norrkoping. Daniel, 16 v. Swansea te Amsterdam. Deni, 16 v. Kopenhagen n. Horsens. Diligentia, 16 v. Vlaardingen te Antwerpen. Elsenburgh, 16 v. Casablanca ..te Duinkerken. Erasmus, 18 v. Pitea te Garston verwacht. Eljo, 15 pass. Dungeness n. Antwerpen. Express, 16 v. Middlesbro te Rotterdam. Eemstroom, 15 v. Amsterdam n. Hulls. Eibergen, 15 v. St. Malo n. Leith. Elisabeth Roorda, 16 v. Flensburg n. Rostock. Encarnacion, 15 v. Wasklot n. Antwerpen. Frans v. Seumeren, 16 v. Rotterdam te Selzaete Ferocia, 16 v. Rotterdam n. Le Treport. Fiducia. 16 v. Londen te Maassluis. Gerry S. 16 v. Cork n. Manchester. Goote. verm. 17 v. Rotterdam n. Manchester. Henrica, 16 v. Viana n. Guernsey. Henrica B, 16 v. Brest te Charlestown verw. Heiloo, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Hydra. 10 v. Calais n. Avonmouth. Heemraadsingel. 15 v. Rotterdam n. Liverpool. Hast III, 15 v. Rotterdam te Kopenhagen. Haaksbergen, 16 v. Nantes n. Tonnav Charente. Haskerland. 15 v. Amble n. Harlingen. Hoflaan, 16 v. Huil n. Goole. Ilias, 16 te Amsterdam. Ida Pieter. verm. 16 v. Sables d'Olonnes naar Liverpool. Ilias. 16 v. La Pallice te Amsterdam. Joost. 14 Kiel n. Domsjo. Kaap St. Vincent. 14 v. Amsterdam n. Ostrand. Kemphaan. 18 v. Loctudy te Agadir verw. Larix, 14 te Skutskaer. Lacra. pass. 16 Vlissingen n. Gent. Lies. 15 v. Swansea te Rotterdam. Leendert B. verm. 17 Rotterdam n. Amsterdam Merwehaven. 16 v. Casablanca. Muphrid N, pass. 16 Brunsbüttel n. Avonmouth Maartje. 15 v. Fecamp n. St. Valerie. Margriet L. 15 v. Amsterdam n. Londen. Marcella. 16 v. Rotterdam n. Drogheda. Matthew, 16 v. Rotterdam n. Antwerpen. Midsland, 15 v. Rotterdam n. Leith. Monica, 16 v. Krimpen n. Varberg. Mutatie, pass. 13 Lizard n. Bideford. Marietje Bohmer, 18 v. Rotterdam te Algiers verwacht. Myfem, 17 v. Stockholm te Rouen verwacht. Noorderlicht. 17 v. Swansea te Amsterdam verw. Nottingham, 15 v. Newcastle te Rotterdam. Nassauhaven, verm. 16 v. Halmstad n. Dordt. Nautic, verm. 16 v. Trequier n. Cardiff. Nieuwehaven, pass. 16 Finisterre n. Rouen. Narwal. 15 v. Amsterdam te Zaandam. Oosterdok. 15 v. Amsterdam n. Bremen. Plato, 15 v. Pasajex n, Bilbao. Pavo. 11 te Hernosand. Ponza. 13 te Karlsborg. Paraat. 16 v. Vlissingen n. Londen. Procyon, 16 v. Rotterdam te Londen verw. Paloma. 15 v. Malmo n. Wismar. Rema. 16 v. Liverpool n, Amsterdam. Servus. 16 Vlissingen n. Duinkerken. Stientje Mensinga, 15 v. Rotterdam n. Hamburg. Silvaplana, 15 v. Aarhus n. Gothenburg. Silvretta, 15 v. Rotterdam te Malmö. Spolanda, 15 v. Gothenburg te Uddevalla. Spora, 15 v. Stockholm n. Abo. Spurt. verm. 16 v. Goole n. Hamburg. Sonsbeek, verm. 16 v. Greenock n. La Roebelle. Spóorhaven, verm. 16 v. Avonmouth te Loctudy. Stella Maris. 16 v. Rotterdam te Selzaete. Tiberius, 16 te Pernis. Tillv. 16 v. Amsterdam n. Antwerpen. Ton S. 17 v. Swansea te Rotterdam verw. Timo, 16 v. Londen te Rotterdam. Trito, 15 v. Dublin te Belfast verw. Tyro, 15 v. Dublin n. Swansea. Urmajo. 15 v. Kalmar n. Stockholm. Vindicat Atque Polit, verm. 16 v. Amsterdam naar Nantes. Vrede. 15 v. Belfast n. Portsmouth. Willem, 15 v. Nijmegen te Amsterdam. Westereems, 15 v. Husum te Holmsund. Westerdok, verm. 15 v. Londen n. Amsterdam. IJsel. pass. 16 Vlissingen n. Le Havre. Zuidland. 15 v. Sundsvall n. Gefle. Zwaantiena, 15 v. Delfzijl n. Goole. SLEEPVAART Hudson, 15 100 m. N.t.W. Kp. Blanco met zuiger Humber. 15 230 m. NW. Port Said met 2 bakken Noordzee. 15 v. Philadelphia te Boston. Rode Zee. 15 90 m. N.Finisterre met ss. Thames, 15 380 m. W. Fayal n. „Cibao". Presidente Juarez Tyne, 15 v. Hampton Roads n. Rotterdam met

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7