Boelganin en Kroesjtsjev in India uitbundig ingehaald Weerbericht Sovjet-premier pleit voor toenemende samenwerking Haarlems Dagblad Engelands eerste atoomcentrale zal eind 1956 voltooid zijn Ben Joessef kondigt eind van voogdij en protectoraat aan „Rivaliteit gaat door, doch wellicht zonder vijandigheid" Twee getuigen trekken hun verklaringen in Communisten bij officiële ontvangst geweerd Uitbundige viering van de dag der troonsbestijging in geheel Marokko Nieuwe spelling maakt verwarring nog groter Het woord is aan Frankrijk stuurt 57.000 reservisten met verlof 7/0 e JAARGANG No 114 ZATERDAG 19 NOVEMBER 1955 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 299e JAARGANG No 265 Electriciteit voor een stad van 250.000 mensen Zaak-Jungschlaeger Bekentenissen afgelegd uit vrees voor mishandeling Geen bloemen Oordeel van Tweede Kamer: Frankrijk is vliegend niet meer te bereiken Hoop gevende rede van Dulles Genève verbeterde de vooruitzichten op een werkelijketoekomstige overeenstemming Legersterkte blijft op peil Geen verzoek van Bonn aan Nederland om grens wijzigingen Meer bewolking Weerrapport Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 3437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondent in Londen) HET TIJDSTIP IS niet ver meer dat de knop zal worden ingedrukt, welke atoom energie electriciteit zal doen produceren. Wij staan op het terrein van Calder Hall, dat eens een historische bezienswaardigheid zal vormen. Want op de vette, bruine klei tegen een silhouet van scherpe, blauwgrijze bergkammen, welke Engelands romantische merendistrict omsluiten, verrijst de kolossus van ijzer, staal en beton de eerste experimentele, doch tevens op onmiddellijke practische toepassing gerichte atoomcentrale ter wereld. Koningin Juliana bracht Vrijdag een be zoek aan Drente. Bij het monument voor de gevallenen legde de vorstin een krans, van welke plechtigheid boven staande foto een beeld geeft. Het is een reeks gigantische, massieve bouwwerken, nog gevangen in een web van torenhoge stalen steigers, terwijl enorme kranen hun strakke armen er be hoedend over uitstrekken. De drie rechthoekige witte wolkenkrab bers glanzen in de najaarszon. Het middel ste gebouw is de reusachtige turbinehal, waar de generatoren en andere machines worden opgesteld. Aan weerszijden er van de beide gebouwen, waarin de kernreactors zich bevinden. Op elke hoek van het reac tor-gebouw verheffen zich de zogenaamde hitte-uitwisselaars, een langwerpig, inge wikkeld samenstel van cylinders, buizen en leidingen. Enkele honderden meters verder vormen twee, met beton beklede, stalen koeltorens, een monumentale afsluiting van het com plex dat grenst aan de reeds eerder in Windscale opgerichte atoomfabriek, welke uitsluitend plutonium voor militaire doel einden produceert. Alle hitte laat men bij dit proces ontsnappen door twee geweldige schoorstenen met aan de top op minaretten gelijkende filtersystemen. Het verschil met de atoomcentrale voor de opwekking van electrische stroom is, dat in deze laatste juist gebruik wordt gemaakt van de hitte, DJAKARTA (PIA) Op de 42ste zit ting in de zaak Jungschlaeger hebben de 20-jarige Eduard Adriaan Barkley, make laar in Bandoeng, die op 10 Januari 1953 is gearresteerd en de 37-jarige Renee de Mey van Gerwen, klerk op het parket te Ban dung, verklaard dat zij beangst waren voor mishandelingen en om erger te voorkomen de processen-verbaal voor de politie onder tekenden met het plan deze verklaringen later voor de rechter te herroepen. Zij ver zochten in vrijheid te worden gesteld. De officier van justitie Sunario zegde toe deze verzoeken in overweging te nemen. Beide getuigen hebben de Nederlandse nationali teit. Barkïfey vertelde, dat hem bij de politie was gezegd: Als je niet naar ons pijpen danst, zal je worden afgeranseld. Hij had toen met anderen, onder wie getuige Ma- noch, afgesproken een proces-verbaal .te tekenen, dat overeenstemde met dat van getuige Baden. Uit de gevangenis had hij een brief naar het Nederlandse Hoge Com missariaat gesmokkeld via zijn kinderen. Onder zijn handtekening op het proces verbaal had hij in morsetekens gezet „o.d." (onder dwang). Gerwen verklaarde te zijn afgeranseld door getuige Tomasoa, die hem aanried te doen zoals getuige Baden, als hij geen ver dere moeilijkheden wenste. Gerwen zei be vreesd te zijn geweest te worden mishan deld zoals Ulmer, die achter een jeep aan was gesleept. Tomasoa had volgens hem gezegd: laten wij er een circus van maken, anders breken ze je armen. Na een onjuist proces-verbaal te hebben ondertekend had hij in Djakarta voor inspecteur Enduh zijn alse verklaring herroepen. Gerwen ver gaarde, dat hiervan een opname is ge haakt met een bandrecorder. Voor de aatsveiligheidsdienst had hij later schrif- alijk in vijfvoud verklaard, dat hij was mishandeld. De verdedigster, mevrouw Bouman, legde de door rechter Maengkom gevraagde lijst met de namen van vijftien getuigen a dé- harge over. Rechter Maengkom vroeg of •et in beginsel mogelijk is dat genoemde etuigen nog vóór 15 December in Indone- zullen aankomen. In overleg met de egering zal hij Donderdag uitsluitsel geven over de eventuele toelating van deze ge- 'uigen uit Nederland. NIEUW DELHI (United Press) Premier Boelganin en eerste partij-secretaris Kroesjtsjev van de Sovjet-Unie zijn bij de aankomst voor hun officiële bezoek aan India geestdriftig ontvangen. Boelganin deed meteen het voorstel dat India en de Sovjet-Unie de handen ineenslaan om de internationale vrede te hand haven. Boelganin zei op het vliegveld in een korte verklaring dat India en de Sovjet-Unie met hun gezamenlijk streven naar een duurzame vrede al „bepaalde resultaten" hadden bereikt. Hij beëindigde zijn toespraak met de uitroep „lang leve de vriendschap tussen de volken van India en de Sovjet-Unie". Onze volken geloven dat internationale problemen met vreedzame middelen kunnen worden opgelost. Indiase pogingen in die richtingen hebben vele goede resultaten opgeleverd en geholpen de spanning in internationale zaken te verminderen. Het is onze ernstige hoop dat toenemende samenwerking tussen India en de Sovjet-Unie ertoe zal bijdragen de internationale vrede te handhaven, zo had hij gezegd. Boelganin en Kroesjtsjev reden met pre mier Nehroe in een open Amerikaanse Buick van de luchthaven naar het paleis van president Rajenata Prasad in Nieuw Delhi, waar de Russische gasten logeren. Boelganin droeg een bruin costuum en Kroesjtsjev was in het grijs. Beiden droe gen een strohoed. Langs de twintig kilo meter lange weg stonden honderdduizenden nieuwsgierigen, zwaaiend met Indiase en Sovjet-vlaggen. De rit duurde tweeëneen half uur. Af en toe kon de auto nauwelijks door de opdringende menigte komen. De stoet bestond uit dertig auto's. Over de weg waren banieren gespannen met opschriften als „welkom Boelganin" en „Wij verlangen naar vrede". Communistische leiders waren bij de ont vangst op het vliegveld niet aanwezig. De regering van India heeft hun verboden de Russen te ontmoeten, omdat zulk een voor keur aan geen enkele politieke partij wordt toegekend. Op het terrein waren echter wel vele communisten onder de twintigduizend toeschouwers. Zij droegen vlaggen en span doeken, waarop zij uitdrukking gaven aan de vriendschap tussen India en de Sovjet- Unie. RABAT (Reuter) Sultan Ben Joessef van Marokko heeft ter gelegenheid van het feit, dat hij 28 jaar geleden de troon be steeg, verklaard, dat thans „een tijdperk van vrijheid en onafhankelijkheid" voor Marokko is begonnen. Hij deed op zijn landgenoten en de Fransen een beroep om voor de bevordering van de welvaart van bet land samen te werken. De sultan werd tijdens zijn rede, die door honderdduizend Marokkanen werd aangehoord, herhaalde, lijk stormachtig toegejuicht toen hij toe komstige politiek uiteenzette. Ben Joessef zei het eind van het bewind van voogdij en het protectoraat te kunnen aankondigen. De nieuwe betrekkingen van onderlinge afhankelijkheid tussen Marokko en Frankrijk „op basis van wederzijdse eerbied en souvereiniteit" zijn evenwel niet onverenigbaar met het handhaven van de geestelijke en culturele banden tussen Ma rokko en andere Arabische volken. „Wij zouden gaarne zien, dat het Westen reke ning houdt met de behoeften en verlangens van deze volken en met hen samenwerkt ten bate van het welzijn van de mensheid". De eerste taak zal zijn een verantwoorde lijke en representatieve regering te vormen, die werkelijk uitdrukking geeft aan de wil van het volk, aldus de sultan. In geheel Marokko is de dag van de troonsbestijgng van de sultan utbundig ge vierd. Te Rabat paradeerden vijftiendui zend jonge nationalisten, van wie vele wit te of khaki uniformen droegen. Uitnodiging Op een receptie in het paleis te Rabat verzocht de sultan de Amerikaanse gezant in Marokko, Julius Holmes, een uitnodi ging aan president Eisenhower voor een bezoek aan Marokko over te brengen. President Eisenhower zond ter gelegen heid van het jubileum van de slutan een telegram, waarin hij herinnert aan de goe de en vriendschappelijke betrekkingen tussen beide landen. Ook president Coty van Frankrijk zond een telegram. Tussen het vliegveld en de stad was naar schatting een half millioen mensen te voet, in auto's, vrachtwagens, rickshaws en ka meelwagentjes en op de fiets in beweging. Alle bomen langs de weg zaten vol met toeschouwers. Premier Nehroe had de be volking van te voren verzocht geen bloe men naar de hoge bezoekers te werpen, omdat een dergelijke bloemenhulde pijnlijk kan zijn. Winkels en banken waren gesloten en de schoolkinderen hadden vrij gekregen. Van heinde en ver waren duizenden naar Nieuw Delhi gekomen om de intocht te zien. Uren tevoren was de hoofdstad al in feeststem ming. Boelganin en Kroesjtsjev hebben van morgen ieder een krans gelegd in het Gan- In het Voorlopig Verslag der Tweede Kamer over de begroting van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen wordt alge meen betreurd, dat de na een twintigjarige voorbereiding verschenen spellingsvoor schriften de verwarring op het gebied van de schrijfwijze van onze taal meer ver groten dan verminderen. De voornaamwoordelijke aanduiding is er evenmin als de spelling van bastaard woorden eenvoudiger op geworden. De ver warring is toegenomen, nu tal van woorden „hij- of zy-woorden" geworden zijn. Het was zeer vele Kamerleden opgevallen, dat de spelling, die voor de rijksambtenaren is voorgeschreven, slechts sporadisch door de persorganen wordt gebezigd. Aangezien de ambtelijke spelling afwijkt van die, welke voor de scholen is aanbevolen, kunnen thans in ons land een drietal spellingen worden onderscheiden. PARIJS (Reuter) Frankrijk is thans, door stakingen van leden der veiligheids staven van de Franse luchtvaartmaatschap pijen, waarbij zich eerst het personeel van de contrölestations en thans de weerkundi gen hebben aangesloten, in de lucht volle dig van de rest van Europa afgesneden. Het ministerie voor de Posterijen heeft medegedeeld, dat geen luchtpakketpost voor verzending naar het buitenland kan worden aangenomen. dhi-mausoleum. Volgens het gebruik trok ken zij hun schoenen uit voordat zij naar binnen gingen. Op korte afstand gevolgd door een groot aantal verslaggevers en persfotografen maakten zij vervolgens een rit door de stad.Het mausoleum was tijdens de plechtigheid niet voor het publiek toe gankelijk. (Indian Information Service) De com munistische partij in India komt in een moeilijk parket, doordat haar leiders er getuige van moeten zijn dat hun Russische geestverwanten zich in prijzende zin uit laten over de politiek van Nehroe, waar tegen zij zich in het algemeen verzetten. terwijl plutonium, hoe waardevol ook, hier slechts een bijproduct vormt. Hoeveel hoofdbrekens er ook te pas komt aan de bouw van de centrale, waarbij men min of meer op de tast te werk moest gaan, omdat vele technische problemen al doen de worden opgelost, het systeem is in wezen simpel. In Calderhall het centrale complex is naar een vroegere boerderij, welke zo heette, genoemd wordt de hitte, welke bij de atoomsplitsing ontstaat, overgebracht op koolzuurgas, dat door de reactor circu leert en dat op zijn beurt in de hitte- uitwisselaars buiten het gebouw water in stoom omzet, welke op normale wijze de turbines drijft, die electriciteit opwekken. De uraniumstaven in de kernreactors fungeren als brandstof inplaats van steen kool of olie, zoals in de gewone electrische centrales. Een kleine hoeveelheid uranium doet hier het werk van duizenden wagons steenkool. Aangezien het transport daar van komt te vervallen, is dit de eerste cen trale, welke geen spoorwegverbinding no dig heeft. Het is er zo smetteloos als in een operatiezaal. Met de bouw van Calder Hall is een be drag van 170 millioen gulden gemoeid. Reeds is een begin gemaakt met de bouw van een tweede complex er vlak naast. Een derde centrale van hetzelfde type zal wor den gebouwd in Dumfries, Schotland. Op het succes van het Calder Hall experiment berust het tienjarenplan van drie milliard gulden, opgesteld door het genationaliseerde Britse electriciteitswezen. Dit voorziet in de bouw van in totaal twaalf atoomcentrales. Berekend is dat de atoomcentrales een hoeveelheid van vijf tot zes millioen ton steenkool zullen besparen. Dit is niet veel op een totaal jaarlijks gebruik van onge veer 200 millioen ton, maar het is in elk geval een hoopgevend begin. Want Enge land verricht pioniersarbeid uit bittere noodzaak, omdat de steenkolenmijnen, welke het industriële -tempo nu al niet meer kunnen bijhouden, op de lange duur uitgeput zullen raken. In Juni zal Calder Hall gaan proef draaien en tegen het einde van 1956 zal er reeds licht en kracht worden geprodu ceerd, voldoende voor een stad van 45.000 inwoners. Midden 1957, als Calder Hall ge heel in bedrijf is de twee centrales na melijk zal voldoende energie worden opgewekt voor een stad van 250.000 in woners. WASHINGTON (Reuter) De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken. John Foster Dulles, heeft in een radiotoespraak tot het Amerikaanse volk verklaard „dat de koude oorlog voortduurt doch dat de conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken der grote vier te Genève mogelijk de vooruitzichten op werkelijke overeen stemming in de toekomst heeft verbeterd". De minister vervolgde: „We moeten aan nemen dat Rusland voort zal gaan met zijn pogingen om, evenals in het verleden, op alle manieren behalve door een oorlog, zijn eigen systeem te doen overheersen. We kunnen echter hopen dat deze mededinging niet zal worden voortgezet met dezelfde vijandigheid en verbitterdheid als die, wel ke de betrekkingen tussen ons in het verle den zo hebben bezoedeld". Minister Dulles verklaarde dat de Ver enigde Staten geen radicale veranderingen zullen aanbrengen in hun programma's voor verdediging en onderlinge veiligheid. Hij zeide, dat president Eisenhower te genover hem had verklaard dat „geen te genslag, geen hindernis op de weg naar vooruitgang" de Amerikaanse regering en het Amerikaanse volk zal afhouden van hun grootse streven naar een rechtvaardige en duurzame vrede. De president verklaarde verder tegen over minister Dulles dat de Verenigde Sta ten nooit een nederlaag zullen toegeven in hun streven naar een rechtvaardige en duurzame vrede. Minister Dulles zeide dat op de jongste conferentie te Genève is gebleken dat de Sovjet-Unie bepaalde resultaten wenst op het gebied van de Europese veiligheid, de ontwapening en de kwestie van de betrek kingen tussen Oost en West, doch dat Rus land nog niet bereid is de prijs te betalen die voor bet verkrijgen van deze resultaten nodig is. Hij vervolgde met te zeggen dat de resultaten die zijn bereikt op de twee de conferentie te Genève niet noodzakelijk het einde behoeven te betekenen van on derhandelingen met de Sovjet-Unie. „Noch de president, noch ik, zijn van mening, dat de afgelopen conferentie een einde bete kent". Duitsland en Europa „Hoewel Rusland ongetwijfeld een Euro pees veiligheidssysteem wenst waar het zelf deel van uitmaakt, is dit land niet be reid toe te geven aan het vervullen van een essentiële voorwaarde, namelijk de hereni ging van een vrij Duitsland." Dulles zeide dat Rusland op de topconferentie het nauwe verband tussen de hereniging van Duitsland en de kwestie van de Europese veiligheid had erkend, doch dat op de jongste ministersconferentie de Russische delegatie niet bereid was tot een „ernstige bespreking" van het probleem van Duits- lands hereniging. Ontwapening Minister Dulles zeide dat Rusland niet, zoals het Westen, veel belang hecht aan inspectie van en controle op bewapening. „Het schijnt dat Rusland van mening is nog niet in staat te zijn inspectie en controle toe te staan. Dus hoewel Rusland graag van de enorme voordelen zou willen profiteren, die zouden voortvloeien uit een beperking van de bewapening, is het niet bereid zich zelf te onderwerpen aan de veiligheids maatregelen die zulk een ontwapening mogelijk zouden maken." Dulles zeide dat de Westelijke mogend heden zeventien concrete voorstellen in zake deze kwestie hebben ingediend, die zouden hebben geleid tot een vrijere uit wisseling van ideeën, gegevens en nieuws. „Al deze voorstellen werden door Rusland verworpen. Rusland was bereid contacten aan te gaan die het zouden voorzien van technische kennis uit andere landen. Het was bereid personen te ontvangen en naar het buitenland te zenden onder voorwaar den die nauwgezette controle mogelijk ma ken. Doch Rusland reageerde heftig tegen alles dat leek op het verwijderen van de barrières die een vrijere uitwisseling van ideeën in de weg staan. Daarom bereikten we over deze kwestie geen overeenstem ming", aldus minister Dulles. Optimisme In een Vrijdag in de „Pravda", het offi ciële dagblad der Russische communistische partij, gepubliceerd telegram van de Ge- neefse correspondent, wordt uiting gegeven aan optimisme voor de toekomst. „De tijd zal komen, dat de grote mogendheden de hangende vraagstukken gemeenschappelijk zullen beslechten. De beraadslagingen der ministers van Buitenlandse Zaken van de „grote vier" hebben de indruk versterkt, dat er thans realistische middelen bestaan om de belangrijke internationale vraag stukken op te lossen". De correspondent besluit: „Er bestaat echter geen reden om met zelfvoldoening te zeggen, dat de voor standers van een „koude oorlog" het hoofd in de schoot hebben gelegd". DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Bias: Echt ongelukkig is slechts hij, die het ongeluk niet weet te dragen. PARIJS (Reuter) De Franse regering heeft besloten de 57.000 reservisten, die deze zomer onder de wapenen zijn geroe pen om in Noord-Afrika te dienen, vóór Kerstmis met groot verlof te zenden. Tot dat de toestand in Noord-Afrika bet§r wordt, zullen de dienstplichtigen die op 1 Januari 1956 zouden afzwaaien, echter langer onder de wapenen blijven. Er zullen ook nieuwe recruten in een versneld tempo worden opgeroepen, teneinde de legersterkte op het peil te houden dat de toestand vereist. Generaal Gabriel Bourgund, bevelhebber van het militaire district van Bordeaux, is benoemd tot opperbevelhebber van de Franse troepen in Marokko. Hij volgt gene raal Boyer de Latour op. Boyer de Latour was vóór Dubois resident-generaal en tegens opperbevelhebber. De West-Duitse regering is niet van plan Nederland in de naaste toekomst om grens wijzigingen te vragen, zo heeft een re geringswoordvoerder te Bonn verklaard. Hij zei dat speculaties, dat Bonn zulk een verzoek aan Den Haag zou doen als tegenhanger voor een soortgelijke Bel gische eis aan West-Duitsland, „volkomen ongefundeerd" zijn. DE BILT: Het hogedrukgebied, dat zich ongeveer een week geleden boven de Britse eilanden vormde, handhaaft zich nog steeds en neemt zelfs nog iets in betekenis toe. Zwakke frontensystemen behorende bij depressies, welke van het zeegebied bij IJsland naar Noord-Scandinavië trokken, drongen daarbij over het Noordzeegebied tot over onze omgeving door en veroor zaakten perioden met veel bewolking en plaatselijk wat lichte neerslag, afgewisseld door opklaringen. Een dergelijk gebied met opklaringen breidde zich Zaterdagmorgen over ons land uit, maar onder invloed van een nieuwe depressie, die zich in de richting van Scan dinavië beweegt, mag verwacht worden dat er Zondag weer meer bewolking zal zijn. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Stockholm Oslo Helsinki Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven VI. Z.-Limb. onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. regen nevel onbewolkt onbewolkt mist geheel bew. licht bew. zwaar bew. geheel bew. onbewolkt sneeuw zwaar bew. half bew. 60 .5 •a •s u SP WNW windstil W NNO W NW NNO N WZW N NNO NW Z windstil windstil ONO NNO windstil N windstil windstil - d c g 2 z£ -1 0 -3 0 -2 0 4 0 0 0 0 1 0,1 -0 0 -3 0 1 0,3 -1 0 -3 0,6 -1 0 0 0 -4 0 0 2 -4 0,1 5 0 zwaar bew. matige N licht bew. zwakke N zwaar bew. zw. NNW licht bew. zw. NW half bew. mat. NW half bew. zw. NNW lichte regen zw. WNW geheel bew. mat. ZW 0,1 0,5 0,1 2 1 1 1 0,1 Neerslag laatste 24 uur. ICOCXXXCCCOSCOCCaXCCCOOOCCOOCCCCODCCCCOOeCCOOCOCXXOCOOK PLAATSELIJK MIST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Aanvankelijk opklaringen, maar plaat selijk mist. Later weer meer bewol king. Op de meeste plaatsen droog weer. Over het algemeen iets kouder, vooral in de nacht. Zwakke tot matige wind, in hoofdzaak tussen West en Noord. 20 November Zon op 8.09 uur, onder 16.46 uur. Maan op 12.29 uur, onder 22.01 uur. 21 November Zon op 8.10 uur, onder 16.44 uur. Maan op 12.51 uur, onder 23.09 uur. Maanstanden 22 Nov. 18.29 uur: Eerste kwartier 29 Nov. 17.50 uur: Volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 19 November 8 Hoog water: 6.19 en 18.32 uur. Laag water: 1.57 en 14.09 uur. Zondag 20 November o Hoog water: 6.54 en 19.10 uur. 8 Laag water: 2.28 en 14.43 uur. Maandag 21 November Hoog water: 7.34 en 19.54 uur. Laag water: 3.02 en 15.22 uur. >ooco:ococoocoixxxm>c»ax>Kxx»oo2cccccooooccoDDcoocxx»oi

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1