Veisen moest na beslissing Kroon zijn begraafplaatsplannen sterk beperken Verenigingsvaria Van zestien ha., negen ha. direct nodig Terrein van munitie-explosie achter „Westerveld" thans als dodenakker voorgedragen apart en niet duur Agenda voor Velsen j uit de IJmond „Colombier" liep IJmuiden binnen Castricum Heemskerk Wijk aan Zee Porcef lana 11 Goede verbinding „Jeugd en geld" voor Ned, Christen Vrouwenbond „Waterloo" won verdiend met 4-1 van ETO Die Bogeheimers vierden tienjarig bestaan Donderdag 30 jaar VARA. in de afdeling Winst en verlies bij CSV-tafeltennis Toneelavond voor huisvrouwen „Nut's"-leden op reis naar Afrika G.V. „Sparta" houdt haar jaarvergadering Filmavond van „Het Hoogeland" Trawler voor Frankrijk Zware nederlaag tegen „Rapiditas" Sportief-dammers deden competitie-routine op Volgend jaar weer jeugdmuziekconcours In December hokkenshow van „Ons Genoegen" Ouderavond van accordeonvereniging Vicaris Eekhof aanvaardde beroep Agenda voor Beverwijk DINSDAG 22 NOVEMBER 1955 Toen de Kroon haar goedkeuring onthield aan dat deel van het Velsense uitbreidings plan, dat ten Zuidwesten later nog meer Westelijk van de bestaande begraaf plaats „Westerveld" een gemeentelijke begraafplaats wilde stichten, heeft de gemeen telijke overheid enige ttfd met de handen in het haar gezeten. De bezwaarschriften, die er van de kant van de grondeigenaars kwamen, gaven de doorslag, maar thans heeft de gemeente een herziening opgesteld, die aan deze bezwaren deels tegemoet komt. Hoewel, naar ingewijden aannemen, afgewacht moet worden, of ook hier niet z\j het minder principiële bezwaren van de kant der grondeigenaren tegen zullen ryzen. De Kroon gaf in December 1954 te kennen, dat er andere terreinen te vinden zouden zijn, waar de noodzakelijke verruiming der begraaf-gelegenheid gevonden kon worden, zonder het natuurschoon en de recreatiemogelijkheden zo sterk aan te tasten als naar haar mening met het oorspronkelijke en het daarop lichtelijk gewijzigde plan zou geschieden. Uit de stukken blijkt, dat een dergelijk terrein kan worden gevonden ten Noorden van de tankgracht en ten Westen van de bestaande begraafplaats Westerveld, op een terrein dat destijds voor munitie-opslagplaats heeft gediend en waaraan door explosie aanmerkelijke schade aan de opstand is toegebracht. In het thans opgestelde plan tot de 7e herziening van het uitbreidingsplan-in-hoofdzaak is de gemeentelijke begraaf plaats op deze terreinen geprojecteerd. De gemeentelijke begraafplaats dient in de eerste plaats te zijn aangesloten aan de Zeeweg, waardoor de verbinding met het grootste woongebied van de gemeente op doeltreffende wijze wordt tot stand ge bracht. Daarnaast is het noodzakelijk te vens te voorzien in de verbinding met Drie huis-Santpoort-Noord en Santpoort-Zuid, waartoe in het plan een verbindingsweg is opgenomen, welke van de begraafplaats leidt naar de Duin- en Kruidbergerweg. Deze weg is zodanig geprojecteerd dat vrij wel geen afgravingen behoeven te worden verricht en de in het ontwerp-streekplan Zuid-Kennemerland geprojecteerde uitbrei ding van de begraafplaats Westerveld on gehinderd kan plaats vinden. Heel wat kleiner De grootte van de gemeentelijke begraaf plaats is in dit plan belangrijk kleiner dan in het voorafgaande plan,waaraan de kroon de goedkeuring heeft onthouden. Dit wordt mogelijk gemaakt door egalisatie van het terrein toe te passen, waardoor een grotere dichtheid van begraving is te bereiken dan wanneer het terrein de natuurlijke gesteld heid moet behouden. De berekende grootte van 16 ha is afge leid van de stelling, dat rekening moet worden gehouden met 90.000 inwoners,welk inwonertal wordt geacht bereikt te zijn in het jaar 1990. Ter bepaling van het sterfte cijfer is uitgegaan van de gegevens door het Centraal Bureau voor de Statistiek, verstrekt in het rapport „Berekeningen omtrent de toekomstige loop der Neder landse bevolking" 1951. Voor de jaren van 1950 tot 1979 worden de sterftecijfers ver meld gelegen tussen 7,9 en 10,7 °/o. Soorten graven- Het verhoudingscijfer tussen de verschil lende soorten graven berust op ervaringen en is als volgt geraamd: categorie 1 45 in algemene graven; categorie 2 39 in huur- graven; categorie 3 16% in graven, waar van het uitsluitend recht tot begraven voor een bepaalde, langere periode ifc verkregen. Als oppervlakte per graf wordt aangeno men: categorie 1 7 m2 per graf; categorie 2 10 m2 per graf; categorie 3 12 m2 per graf. Drie gedeelten Als totaal benodigde oppervlakte, reke ning houdend met een ruimte voor een aula en voor afscheiding tussen verschillende gedeelten, zoals algemeen-, Rooms-Katho- liek- en Oud-Katholiek gedeelte, volgt dan voor: Categorie 1: bij een omlooptijd van 25 jaar en een maximum aantal inwoners van De Velsense leden van de Ned. Christen Vrouwenbond, die Maandagavond in de Da Costaschool voor een groot aantal leden haar periodieke bijeenkomst hield, hebben met grote belangstelling geluisterd naar de inleiding van de docente van het Voorlich tingsbureau van het Gezinsbegrotingsinsti- tuut, mej. R. Brummelhuis, over „Hoe leert men de jeugd met geld omgaan". Mevr. Schouten, presidente, liet de vergadering beginnen met het zingen van psalm 139 vers 1 en het lezen van enige verzen uit Handelingen 2 en 4, waarna een korte be groeting volgde. Mej. Brummelhuis begon haar inleiding met te wijzen op het feit, dat men thans in een andere tijd leeft dan vroeger een tijd die vele veranderingen op elk terrein zich zag voltrekken en dus ook bij de opvoeding van de jeugd, aan wie moet worden geleerd met geld en dus ook met zakgeld verant woord om te gaan. Het is daarom gewenst de jeugd een vast week- of maandzakgeld te geven; het sparen moet vroeg worden aangeleerd omdat dit offeren voor kleine geschenken een grotere zelfstandigheid en verantwoordelijkheid in de hand werkt. Daarnaast dient de opvoeding zodanig te zijn gericht, dat het kind het zakgeld be wust en goed gaat besteden, waarbij ouders en opvoeders een wakend oog moeten hou den. Gebleken is na een onderzoek, dat bij voorbeeld bij kinderen van 10 tot 12 jaar de hoeveelheid zakgeld per week zeer uit een loopt; de hoogste bedragen hebben zij, die zich voor huisgenoten verdienstelijK (willen) maken; te veel is echter bepaaid niet goed, te weinig evenmin. Uiteraard werd het gewenst voorgesteld oudere kin deren eventuele reparaties, die aan slordig heid te wijten zijn, van hun zakgeld mee te laten betalen waardoor een zekere zui nigheid met de fiets en het horloge wordt aangeleerd. Bij eigen inkomen van kinde ren en vooral van de rijpere jeugd moet het sparen voor de toekomst al vroeg worden aangemoedigd. Indien oudere kinderen in staat zouden zijn hun inkomen te mogen behouden, is het belangrijk, dat zij in de huishouding bijdragen, ook al zou deze bij drage door de ouders worden aangewend om voor het betreffende kind te sparen. Na de pauze kreeg mej. Brummelhuis een groot aantal ervaringen te horen en vragen te beantwoorden. 90.000 moet bij een sterftecijfer van 10,8 rekening worden gehouden met ongeveer 11.000 overledenen, die in algemene graven worden bijgezet. Benutting per graf 3; be nodigd 3666 grafruimten; in totaal benodigd voor algemene graven 2,5 ha. Categorie 2: bij een omlooptijd van 35 jaar en een periode van 15 jaar, gedurende welke het graf niet geruimd wordt, moet rekening worden gehouden met 15.600 over ledenen, die in een huurgraf bijgezet zullen worden. Gemiddelde benutting per graf: 2; dus benodigd 7800 grafruimten, in totaal benodigd voor huurgraven 7,8 ha. Categorie 3: rekening houdend met een periode van 50 jaar moet het aantal over ledenen, dat in een graf van deze categorie zal worden begraven, worden gesteld op 6400. Rekening houdend met een benutting per graf: 2, geeft dit een aantal benodigde grafruimten: 3200; in totaal benodigd voor gategorie 3 3,8 ha. In totaal is dus nodig 14.1 ha. Niet alles aanleggen Gezien de omstandigheid, dat voor cate gorie 3, naar verwacht wordt de mogelijk heid zal worden opengesteld na de genoem de periode van 50 jaar opnieuw in te huren, zou het gewenst zijn indien hiervoor nog ongeveer 2 ha beschikbaar zou zijn. De totale oppervlakte zal dan 16 ha moeten bedragen om tot 1990 in de behoefte aan begraafruimte te kunnen voorzien. Daar het niet geheel uitgesloten is, dat in de toekomst de thans overheersende ge woonte in de wijze van begraving verande ring kan ondergaan (waarbij gedacht wordt aan het meer in gebruik geraken van cre matie), zal voorshands worden volstaan met een begraafplaats van ongeveer 9 ha, voor naar verwachting ongeveer 20 jaar. Het meest Westelijke deel van het uit breidingsplan, ter grootte van 7 ha, zal dus nog vele jaren in de huidige staat van duingebied kunnen blijven, in het belang van de passieve recreatie. De toegangsweg naar de begraafplaats van de Zeeweg, met bijbehorende gronden, welke thans in eigendom, beheer en onder houd is bij jonkvrouwe C. M. Boreel en consorten, heeft in het plan de bestemming „openbare weg met daarbij behorende groenstroken en voorterrein van de ge meentelijke begraafplaats" gekregen. Deze weg kan ook in de toekomst door de eige naren voor het bereiken van hun eigen dommen worden gebruikt. Evenwel zal het bospad, dat een vervolg is van deze weg, door de geprojecteerde begraafplaats worden onderbroken. De ge meente zal daarom de verplichting op zich nemen een omlegging van dit bospad te maken, ongeveer vanaf de Zuidzijde van de familiebegraafplaats (op grond, blijvende in eigendom van jonkvrouwe C. M. Boreel en consorten), door middel van een bospad tussen de gemeentelijke begraafplaats en gronden van mevr. de wed. Kessler-Stoop, naar het zuid-noord lopende bospad, het welk bij de padvinders-blokhut van het te laten vervallen bospad aftakt. Daar ook de blokhut binnen de begraafruimte komt te vallen, zal deze hut van gemeentewege op de gewenste plaats buiten het plan worden herplaatst. En het oorspronkelijke terrein Nu de Kroon bij besluit van 2 December 1954 aan een door de gemeenteraad vast gestelde 3e herziening van het uitbreidings plan-in-hoofdzaak (dat dus was bedoeld om de begraafplaats daar te situeren, waar Gedeputeerde Staten zich met de plaats hebben kunnen verenigen) goedkeuring heeft onthouden, is automatisch het wel door G. S. goedgekeurde deel van het uit breidingsplan van kracht gebleven, waarin aan het terrein langs de Duin- en Kruid bergerweg de bestemming „passieve recrea tie" (bossen, parken en plantsoengordels) is gegeven, echter met deze afwijking, dat volgens het door de kroon wel goedgekeur de deel van de 3e herziening de bestemming „bloembollencultuur" is gehandhaafd en dit goedgekeurde deel tevens een langs de Duin- en Kruidbergerweg gelegen strook grond bevat, met een breedte variërend van 15 tot 38 m, waaraan de bestemmingen „wegen" en „gazons" zijn gegeven,benevens het met de bestemming „water" aangeduide deel van het herzieningsplan. In aansluiting op het goedgekeurde uit breidingsplan-in-hoofdzaak is aan het ter rein, oorspronkelijk bestemd voor begraaf plaatsen, de bestemming „passieve recrea tie" (strand en duingebied) gegeven,waarbij zij opgemerkt, dat het voorterrein de be stemming van het plan-in-hoofdzaak, zijn de „passieve recreatie" (bossen, parken, plantsoengordels), heeft behouden. In een spannende wedstrijd tegen E.T.O. is Waterloo er in. geslaagd een 4-1 overwin ning te behalen. Al werd 't een grote over winning voor de IJmuidenaren, wat de krachtsverhouding betreft deden beide elf tallen niets voor elkaar onder. Het was voor rust een gelijk opgaande wedstrijd, waarin beide verdedigingen alle zeilen bij moesten zetten om hun doel schoon te hou den. E.T.O. nam de leiding, nadat Post geen geluk had, toen een hard schot door de lat werd gekeerd. Een vrije schop op de rand van het strafschopgebied bezorgde E.T.O. de leiding. Eerst kwam de bal tegen de lat, maar door een overtreding moest E.T.O. hem overnemen en nu werd hij over het muurtje hard ingeschoten. Wel kreeg Nu- man de kans voor de gelijkmaker, maar zijn schot werd door de doelman prachtig gehouden. Na de rust werd er snel en pittig gespeeld en het doelpunt, dat Post uit een strafschop scoorde, was volkomen in overeenstem ming met de krachtsverhouding. Na 15 mi nuten was het Post, die een voorzet van Broek beheerst inschoot en zijn club de leiding gaf. De E.T.O.-ploeg raakte hier door van slag, maar de prachtig spelende doelman van E.T.O. hield het hoofd koel en doorstond het offensief van Waterloo. Na 30 minuten spelen kwam tenslotte het doelpunt, dat de zege veilig stelde. Nadat eerst doelman Kok het zijne daartoe had bijgedragen werd dit direct gevolgd door een ver schot van linkshalf Schaap, dat de E.T.O.-doelman verraste. Nu was E.T.O. een geslagen ploeg en het vierde doelpunt - gemaakt uit een strafschop door Post - was in feite een beetje te veel van het goede. BESLUIT TER INZAGE Van 24 November af ligt gedurende veer tien dagen ter gemeente-secretarie van Vel- sen, 4e afdeling, voor een ieder ter inzage het besluit van de gemeenteraad van 12 September, goedgekeurd door Gedeputeer de Staten van Noordholland bij besluit van 2 November, tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van een gedeelte van het Wijk aan Zeeërvoetpad te Driehuis. Opbrengst bazar De verleden week in zaal Roozendaal te Castricum gehouden bazar ten bate van de Christelijke Kleuterschool Vereniging heeft de som van f1150 opgebracht. Het geld zal worden besteed voor de inrichting van een leslokaal in het bijgebouw van de nieuwe Gereformeerde kerk aan de Prinses Beatrixstraat. ADVERTENTIE CCCC<»3OCOCO0O3O^^X>C<»C<XOCC<XC<X/-CCC<XCOCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCO0COCC' <xxxxxxxxyxxx*xc&xccoccocaxxxco&xooc>?j Het feit, dat de Castricumse padvinders- groep Die Bogeheimers Zaterdag tien jaar bestond is in hótel Borst met luister ge vierd. Dit lustrum had tevens tot gevolg dat de groep twee nieuwe vlaggen en een verbandtrommel rijker werd, zijnde de cadeaux van het feestcomité. De cadeaux werden door mevrouw J. van Straaten overgedragen. De bijeenkomst, die werd bijgewoond door afgevaardigden yan pad- vindersgroepen uit de omtrek, werd ge opend door de voorzitter van Die Boge heimers, de heer A. Bets, die de afgelopen lien jaren de revue liet passeren, jaren, die voor de padvinderij in Castricum zeer moeilijk zijn geweest. Het resterende gedeelte van de avond hebben de padvinders, onder leiding van de heren G. Glass, J. van Muylwijk en A. van Goudoever, een serie schetsjes naar voren gebracht. Ter gelegenheid van het dertigjarig be staan van de VARA-omroep houdt de af deling Velsen-Noord Donderdagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat een bijeenkomst. De bekende declamator de heer Willem van Capellen is bereid gevonden deze bij eenkomst met zijn aanwezigheid op te luisteren. De afdeling Velsen-Noord kan thans bo gen op driehonderd leden. De Sovjet-leiders Kroesjtsjev en Boelganin brengen een bezoek aan India. Bij het gedenkteken van Ghandi legden zij een krans maar niet dan na zich eerst van hun schoeisel ontdaan te hebben, zoals het protocol voorschrijft. exclusieve shawls in prijzen van 4.90-15.90 MaUKTPVIIN t X3COOCCCCOCOcooc ODCOOOX!ODDDOOa>^OOO^X>CO^OC03jCXMOOCOOOCOOCOCOCCOCOOCCCCCCCCOCCOCCOCXXXX>COOCOOCOOC'^3 De damesteams van de Castricumse ta feltennisclub CSV, die tot dusver ongesla gen waren, hebben dit record niet kunnen handhaven. Het eerste team verloor ^e Haarlem, in de Prins Bernhardschool in de Vrouwenstraat, met 64 van Johez 2 en het tweede team, dat in hötel Borst de strijd opnam tegen Oranje-Zwart 2, even eens uit Haarlem, verloor gedecideerd met 9—1. De heren deden het heel wat beter. CSV 1 speelde in De Hogenberg, Pijislaan 99, te Haarlem, tegen DIOS 2 en won met 100. Het tweede heren-team won in de H. Hartschool te Beverwijk met 7—3 van Rapidity 5 en CSV 3 won met dezelfde cijfers in hótel Borst van het Velsense Hotac 4. Zowel het tweede als het derde team zijn nog ongeslagen! De afdeling Castricum van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen heeft voor Zaterdag in hotel De Rustende Jager voor haar leden een toneelavond in petto. De avond wordt verzorgd door het bekende Amsterdamse toneelgezelschap „De Schouwspelers", dat het blijspel De huis houdster zal opvoeren. Voor het departement Heemskerk van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen heeft mejuffrouw C. Oostveen een lezing gehouden die als titel droeg: „Het land van de dorst". Plaats van handeling was Noord Afrika, dat spreekster persoonlijk had be zocht en hier onder meer een reis van honderd dagen op de rug van een kameel had gemaakt. Op bijzonder boeiende wijze wist zijn er van te vertellen en een aantal vertoonde lantaarnplaatjes in kleuren de den het de aanwezigen op intense wijze meebeleven. Het werd een genotvolle avond die werd geopend door de voorzitter de heer J. D. Vosselman-Bosch. Deze kon een tot de laatste plaats bezette zaal wel kom heten. Het bestuur van de gymnastiekvereni ging „Sparta" der Van Gelder Zonen N.V. Koninklijke Papierfabrieken heeft zijn le den uitgenodigd voor de jaarlijkse vergade ring, die Donderdagavond in gebouw „Cor- cordia" wordt gehouden. liet belangrijkste agendapunt is, behalve de gebruikelijke verslagen de bestuursver kiezing. Aftredend, doch herkiesbaar zijn de dames mevrouw Van Domselaar en mej. Rensen. Niet herkiesbaar zijn de dames mevrouw Van Galen, secretaresse en mevrouw Hoogeweg. In de vacatures wil het bestuur voorzien door de verkiezing van de heer B. van Galen als secretaris en mevrouw Van der Star. Voorts wordt het jaarprogramma 1955 1955 besproken. De vereniging „Het Hoogeland" houdt Donderdagavond 24 November in de Ge reformeerde kerk aan de Koningsweg te Velsen-Noord een filmvoorstelling. Ver toond worden de films „Helpende handen", „Kleurensymphonie van het Hoogelandse werk" en „Mooi Nederland in kleuren". De opbrengst van de avond komt ten goede aan het verzorgings-, opvoedings- en ro- classeringswerk van de vereniging „Het Hoogeland". De „Colombier" SPM 196 de ex „Curacao" is gistermiddag om half vier in de vissershaven te IJmuiden aange komen, nadat dez,e nieuwe trawler, die in opdracht van de rederij „MedanBatavia" is gebouwd, de proefvaart van Vlaardingen langs de kust naar IJmuiden had gemaakt. Deze reis onder commando van schipper Cor Bal verliep beter dan op de eerste proefvaart van Zaterdag 12 November, toen de trawler bij Hoek van Holland een licht- opstand ramde en voor reparatie naar Vlaardingen moest terug varen. Het nieuwe 300 ton metende schip 38.3 meter lang en uitgerust met radar en een 600 pk Industrie trok gisteren gx-ote belang stelling aan de Zuidzij, hoewel de trawler slechts korte tijd in IJmuiden blijft. Bin nenkort vertrekt de „Colombier" naar de nieuwe Franse eigenaar, die het schip de visserij bij Newfoundland zal laten uit oefenen. Winst en verlies voor „IJ mond"-handbal Dat handbal vaak een spectaculaire sport is, hebben de heren elftallen van IJmond 2 en 3 weer eens laten zien in de Zondag ge speelde wedstrijden. In de thuiswedstrijd van IJmond 3 tegen Rapiditas 2 gingen de Velsenaren roemloos ten onder. Rapiditas was veel te sterk voor de thuisclub en hoewel de score van de Haarlemmers wel geflatteerd werd, vooral na de i-ust. was de overwinning meer dan verdiend. IJmond 3 kon slechts de kracht opbrengen om driemaal te doelpunten door A. Blok en C. Hoek (2 x). Rapiditas, dat met de rust met 71 leidde, bracht IJmond een 203 nederlaag toe. De IJmond 2 heren daarentegen zorgden voor een daverende zege in de uitwedstx-ijd tegen De Blinkert 2. Er werd van IJmond- zijde stei-k op de aanval gespeeld, waardoor De Blinkert volkomen overspeeld wei-d. Hierin had midvoor Kramer een aanzienlijk aandeel met elf doelpunten, aangevuld door successen van G. Unger (2 x), B. Sauer (2 x) en E. Jonker. Dank zij uitstekend doel- werk van J. Gaartman kon De Blinkert 2 slechts zesmaal doelpunten. Eindstand 166 voor IJmond 2. Een even mooie prestatie leverde IJmond 2 dames) uit tegen HOC 2. Er werd in de IJmondploeg vaardig gecombineerd, doch in de eerste speelhelft wist HOC het tot een gelijk opgaande strijd te houden en ook ge lijk te maken (3—3). Na de hervatting gaf 't IJmond-team de toon aan met vlotte com binaties en gemakkelijker schieten, waarbij de HOC-achterhoede nog tweemaal werd ge passeerd. Eindstand 5—3 voor IJmond met doelpunten van T. Zuurbier (2 x), T. v, Tunen en A. Joppe (2 x). Van de jeugd waren de uitslagen: Meisjes junioren: IJmondConcordia 8—8; meisjes aspiranten: IJmond IOSS I 45. Tweede tiental voor de derde klasse „in het vuur" Daar het steeds in de bedoeling heeft ge legen bij het bestuur van de damclub „Sportief" om een tweede tiental deel te laten nemen aan de derde klasse competitie van Kennemei-land, is Vrijdagavond een vriendschapelijke wedstrijd gespeeld tussen Sportief II en BDC III uit Beverwijk, met het doel om deze spelers enige wedstrijd- toutine op te laten doen. De wedstrijd werd door de IJmuidenaren met 128 verloren. De uitslag was: Het tweede jeugdmuziekconcours van de Beverwijkse afdeling van „Toonkunst" is vastgesteld op de data 15, 22 en 29 Februari en zal zowel in Beverwijk als in Velsen plaats hebben. De piano-avond van Hans Henkemans is verschoven van Donderdag 1 Maart naar Dinsdag 28 Februari en zal plaats vinden in het Kennemer Theater. 1. Jac. Groen—E. Andrea 1— 1 2. G. HuigenG. Hoogland 02 3. J. Bakker—A. v. Son 1—1 4. J. Wai'tenhorstJ. Hofland 11 5. W. PostG. Bakker 20 6. H. Dijkhuizen—J. Komen 0—2 7. P. WesterwalG. de Waal02 8. J de RuiterK. Nijmen 02 9. A. Vex^schurenH. Mijnsbergen.20 10. H. Veldman—J. Waards 11 11 11 10 8—12 Vrijdag 25 November speelt Sportief II tegen Diagonal uit Santpoort. In de ondei-linge competitie waren de uit slagen als volgt: Groep A: G. MooiH. Lichtendahl 20; J. de BoerJ. Janssen afgebroken; J. Sla gerH. Andrea 02; P. BakkerH. Holt 20. De stand in de kopgroep is hier: gesp. punten J. Janssen 7 H. Andrea 7 G. Mooi 8 J. de Boer 7 8 In groep B werd een wedstrijd gespeeld J. Visser—B. Glas 20 De stand in deze groep is: gesp. punten J. Visser 8 14 W. Post 9 11 H. Veldman 9 9 De uitslagen in C waren: H. HuigenA. Verschuren 02 J. Hiemsti-aJac Groen 20 De stand in de kopgroep van C is: gesp. punten G. Huigen 11 17 J. Wax-tenhorst 8 12 J. Groen 8 11 Woensdag 30 November speelt het eerste tiental van Spoi-tief tegen VKD I in Haarlem. Tevens heeft de oud DCIJ en BDC-speler C. Bais te kennen gegeven de gelederen van Sportief te komen versterken. Dit zal in de toekomst een geduchte versterking voor de IJmuidenaren betekenen. De Beverwijkse postduivenhoudersver- eniging „Ons Genoegen" zal op 27 Novem ber en 4 en 11 December een hokken-show houden in het clubhuis van de speeltuin vereniging „Het Noox-den" aan de Alkmaar- seweg. Op Tweede Kerstdag zal de finale van deze wedstrijden plaats vinden. Dit deelde de voorzitter, de heer W. van Wijk, mede tijdens de gehouden ledenvergadering waarop de ox-ganisatie van deze expositie uitvoerig werd besproken. Deze show zal voor iedereen toegankelijk zijn. Ieder lid mag vier duiven inzenden. Tot besluit van deze vergadering werd besloten een bezoek te brengen aan de internationale tentoon stelling van postduiven, die op Zondag 27 November in. Brussel wordt gehouden. De allerjongste leden van de Castricumse Accordeon Vereniging hebben Zaterdag in hotel De Harmonie voor hun ouders laten horen wat zij onder leiding van de heer A. v. d. Wolff hebben bereikt. Zulks geschied de in een individueel optx-eden waaruit bleek, dat CAV voor de toekomst niet bang behoeft te zijn daar er onder de kleinen ac cordeonisten schuilen, waarvan men nog veel mag verwachten. Het grote orkest heeft zich eveneens la ten horen, onder andere in het bekende C- Dur van Wüi'dner en al met al is het een avond geworden waarvan de vele ouders ten zeerste genoten hebben. Wat de tuinders kregen Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders Maandag in Castx-icum de volgexide prijzen: knolselderie 1218, spruiten 5275, boerekool 1015, prei 913, andijvie 1014, peen 6, 59, waspeen 1215. Inenting tegen pokken Van gemeentewege bestaat op Woensdag 23 November in de St. Jozephziekeninrich- ting 's middags van twee uur tot half drie gelegenheid om Heemskerkse kinderen kosteloos te laten inenten tegen pokken. Vicaris J. Eekhof heeft het beroep dat op hem werd uitgebracht door de wijkgemeen- te der Ned. Herv. kerk te Wijk aan Zee aanvaard. De heer Eekhof tx-eedt in de plaats van ds. J. Wiersma, die legerpredi- kant is gewox-den. De bevestiging zal plaats vinden op Zondag 4 December 's middags om half drie door ds. J. O. Norel. ADVERTENTIE Exclusieve St. Nicolaas-geschenken voor iedere beurs Marokaanse lederwaren en bijoux. Mooie collectie schil derijen, platen en reproduc ties. Handgeschilderde kleed jes. Artistiek pottebakkers- aardewerk. Apart en een zeer grote sortering. Ziet onze nieuwe collectie bijouterieën. Grote keuze lijsten voor al uw plaatwerk, foto's en schilde rijen. Eigen inlijsterij. Kunsthandel Kennemerlaan 55 DINSDAG 22 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur „De aanslag op Hitier". Roode Kruis, 20 uur Pratronaatsgebouw. bijeenkomst. ANMB, afdeling IJmuiden, 20 uur, REX, variétéavond. Pieter Vermeulenmuseum, Cultui'eel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. WIJ, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, toneeluitvoering. SANTPOORT „Getosa", 20 uur, zaal „Zomeidust", to neelvoorstelling. WOENSDAG 23 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia. 20 uur „De aanslag op Hitier". Pieter Vermeulenmuseum, als Dinsdag Ned. Herv. Kerkkoor „IJmuiden", 20 uur Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, concert. Hoogoven Harmonie, Rex, 20 uur, jubi leumconcert. SANTPOORT Commissie Ontspanningswerk Bejaarden, 14 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, Bur gemeester Enschedelaan, film. VELSEN RAADHUIS, 1012 uur, spreekuur wet houder van sociale zaken. Kennemer Theater, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Ciske de Rat." Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Zolang jij bij mij bent 't Centrum, 20 uur: Vrouwengx-oep Partij van de Arbeid. Kennemer Theater, 20 uur: Judo en Jiu Jitsu, Stedenwedstrijd. K.S.A., 20 uur: Toneelavond T.O.V. „Parkzicht", 20 uur: Bridgeclub. Groentenbcurs, 20 uur: „Bolona" (brei machines). K.S.A., 20 uur: Congregatie (Buitenker kelijke bijeenkomst).

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7