RONSON Veren igi ngsva ria Amsterdam heeft de wilde vaart slechts incidenteel geprobeerd 1ÉSÉ Aanstekers Kennemer TROOSTELOZEN Lantaarn Hymne aan het hert Havenberichten De oude „Jason" verging het eens bijna slecht GEBR. VAN BUGNUM ZN Old Clothes New ANMB-ers zagen Peter Piekos' gezelschap Sint Nicolaas bezoekt Zaterdag Velsen-Noord uit de ÏJmond 9 LANGS SLUIZEN EN HAVENS SOLEX SERVICE STATION SOLEX POPULAIR 333.— SOLEX DE LUXE ƒ399.50 RUILMOTOREN R.A.P. de snelbrommer Telefoon 5701 „Sunset Boulevard" in extra voorstelling Voordrachtsavond sectie zang „Velser Gemeen schap" DRY CLEANING ONLY Fa. R. DE BOER Propagandavergaderingen Christelijke Besturenbond Kinderspeelgoed actie van\ Plaatwellerij een succes Verkoopmiddag Chr. vrouwenorganisatie Jubileumuitvoering „Havenkwartier" Voetballers kienden Nieuwe regisseur bij KNA WOENSDAG 23 NOVEMBER 1955 DE MEESTE IN AMSTERDAM gevestigde koopvaardijmaatschappijen hebben zich van het begin af toe gelegd op het onderhouden van vaste lijndiensten. De geschiedenis der Amsterdamse Stoomvaart is die der Amsterdamse stoomvaartlijnen; de wilde vaart liet men aan anderen over .hoewel men het toch even heeft geprobeerd. Die eerste pogingen waren anders weinig bemoedigend. Een enkele keer werd een vracht schip,, waarvoor geen lonend emplooi te vinden was, voor buitengewone bestemmingen gebruikt. Dit is de oude „Jason" van de KNSM eens overkomen. Dit 2000 ton metende stoomschip was blijkbaar voor de toenmalige behoefte te groot, want er kon geen winst mee worden bevaren, zodat men voor dit schip allerlei ongewone be stemmingen moest zoeken. De „Farmsum" als nieuw-uitgehaalde stomer. Zo stoomde het in 1888 met een lading rails en ander spoorwegmateriaal naar Port Natal, waar het echter voor de baai een te grote diepgang bleek te hebben, wat tot zware kosten aanleiding gaf. Erger was nog, dat men geen retourlading wist mach tig te worden daar de kooplieden door con tracten gebonden waren, zodat het schip in ballast naar Mauritius moest stomen, waar het een vracht voor Bombay vond. Ook daar ontbrak het aan retourlading zodat het schip nog enige tussenreizen moest doen, alvorens terug te keren. Door al deze omzwervingen eindigde de reis toch nog met verlies. ADVERTENTIE Meervlietstraat 69 Velsen voor IJmuiden en omg. inclusief montage 162.50 Onderdelen voor alle modellen 2 versnellingen K.M.teller617.5Q Wij geven U vrijblijvend alle inlichtingen. Betaling in overleg „Sunset Boulevard" (Thalia Thea ter, Donderdag). Een film van Hollywoods nieuwe en grote regisseur Billy Wilder. Maar bovenal een film van Iiollywoods oude en grote actrice, Gloria Swanson, ster der stomme films. Gegeven en werkelijk heid komen hier dicht bij elkaar, zij het dan met verschillende uitslag. Want het gegeven vertelt van Norma Desmond, een grote actrice uit de stomme film-periode, die haar come-back wil maken. En er aan ten onder gaat. Want wanneer zij tot de Ontdekking komt, dat haar tijd voorb is, dat haar dagelijkse fan-mail geschreven wordt door haar butler, die eens. haar re gisseur was, dat de studio's haar opbelden, niet omdat zij haar en haar scenario wen sten, maar omdat zij haar Isotta Fraschini wilden huren, dan wordt zij krankzinnig en schiet de jonge scenario-schrijver dood, die zij huurde om haar come-back te helüen voorbereiden en aan wie zij haar hart ver loor. En in werkelijkheid: inderdaad een vijf tigjarige actrice uit dat lang-verleden tijd perk, die haar come-back in de sprekende film maakte en slaagde. Een Gloria Swan son, die een formidabele actrice is, zo for midabel, dat men het boven de middelmaat maar dan ook niet meer uitstekende verhaal graag het verhaal laat. Deze film kan voor Hollywood zelf een lesje zijn. Het Hollywood, dat ergens verlaten rondzwerft in zijn eigen cellophanen droompaleizen, ten achter bij wat de film na de oorlog wérkelijk aan nieuws heeft gebracht. En dat men met heimwee terug kan denken aan de tijd, dat het Gloria Swanson tot zijn beschikking had. Wat de rest betreft, Von Stroheim is in dit verhaal natuurlijk goed, de rest wordt van begin tot eind van de kaart gespeeld. Maar dat mag geen reden zijn, om deze film niet te gaan zien. De sectie Zang, afdeling van de „Velser Gemeenschap" houdt op Donderdag 8 De cember een voordrachtsavond voor de aan gesloten koren in de Gemeentelijke verga derzaal aan de Abelenstraat te IJmuiden- Oost. De voordracht wordt gehouden dooi de heer G. van Ravenzwaaij, bekend zangpeadagoog uit Hilversum en wordt toe gelicht met gramofoonplaten. De lezing is getiteld „Koorzang als Levenslust". De heer Van Ravenzwaaij laat composities horen van Nederlandse, Russische en Italiaanse koor werken, alsmede Negro Spirituals en frag menten uit Haydn's „Schöpfung" door het koor der Weense Opera. Dit waren de ervaringen met één enkel schip en het is begrijpelijk dat men zo min mogelijk in herhaling trad. Voordelige trampvaart Pas tegen het einde der negentiende eeuw begint zich onder de Amsterdamse reders c'e neiging te openbaren, om zich toe te leggen op de „wilde vaart", die elders, in Engeland vooral, met zoveel voor deel werd beoefend. De aanleiding hiertoe lag vooral in de hoge vrachtprijzen, welke voor houtladingen werden betaald en het was deze toestand welke tenslotte ver schillende reders er toe bracht een proeve te nemen met de wilde vaart. In de jaren van 1897 tot 1900 werden er te Amsterdam een zevental rederijen opge richt, die trampschepen in de vaart brach ten. De meeste dezer hebben slechts een kort bestaan gehad en niet veel voorspoed gekend. Van de rederijen, die omstreeks 1897 werden opgericht, zijn slechts enkele zo gelukkig geweest het einde van de oor log te bereiken, namelijk de Stoomvaart Maatschappij Oostzee en de Stoomboot Maatschappij Hilligersberg, welke rederijen nu nog in Amsterdam gevestigd zijn. De Mij. Oostzee werd opgericht op 10 Februari 1897. Het kapitaal bedroeg slechts 250.000 gulden waarvoor twee in de vaart zijnde Engelse boten werden aangekocht, die „Hilversum" en „Bussum" werden ge doopt. Reeds het volgende jaar ging de „Bussum" verloren. De „Hilversum" heeft het langer volgehouden. Dit schip kwam op 24 Juni 1917 na een mijnexplosie tot zinken. Zes leden der bemanning ver dronken, waaronder de kapitein. De verongelukte schepen werden ver vangen, andere werden aan de vloot toege voegd en zo ontstond een flinke maat schappij van „sum"boten. De „Farmsum" en wel het eerste schip onder die naam, is jarenlang het vlagge- schip van de rederij geweest. Op de foto was het schip splinternieuw en dat is ge weest in 1902 toen het door de Neder landse Scheepsbouw Maatschappij werd af geleverd. Dit stoomschip „Farmsum" had een in houd van 2544 reg. ton bruto bij een lengte van 92,24 m, breedte van 13,94 en een holte van 5,99 m. De bak was 9,75 m lang, het brugdek 21,94 m en het campagnedek 6,70 m. Het schip is tot in 1923 in de vaart gebleven en werd toen naar Denemarken verkocht. De tweede „Farmsum" verscheen in 1929, een bij A. Vuyk in Capelle a. d. IJssel ge bouwd stoomschip dat in 1949 is getor pedeerd. De Mij. Oostzee heeft thans 9 schepen, waaronder weer een „Farmsum", het derde schip dat deze naam voert. Dit in 1942 in Amerika gebouwde schip overtreft wat de grootte aangaat zijn beide voorgangers. Oorspronkelijk heette het schip „Empire Iseult", daarna „Frans van Mieris" en na onlangs door de Mij. Oostzee te zijn over genomen werd het in de vloot van de „Sum" schepen opgenomen als „Farmsum". (Nadruk verboden) ARIE VAN DER VEER ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Dinsdag kwamen in IJmuiden binnen: Emsgatt van Newport. IJstroom van Swan sea. Reinbeck van Rotterdam. Sparta van Tygnemouth. Anna Sylvia van Londen. Ivor Jenny van Bona. Widtod Böhmer van Farö. Ellewoutsdijk van Swansea. Amor van Ham burg. Tuker van Norrköping. Annakerk van Antwerpen. Lucas Bols II van Hamkipura. Claus Bischfof van La Coruna. Mentor van Dordrecht. Joeufel van Boulogne. G or da as van Bremen. Vertrokken: Maria Theresia naar Londen. Rondane naar Dordrecht. Elisa naar Lon donderry. Mad joe naar Barow. Manto naar Stettin. Sancta Margarita naar Antwerpen, Lind'haug naar Hull. Vara naar Hamburg. Valetas naar Wisman. Hydra naar Antwer pen. Lady Dorothy naar Tyne. Uranus naar Londen. Delfsborg naar Rotterdam. June naar IJstadt. Bab I naar Gent. Sigborg naar Londen. Heriot naar Letith. Candida naar Rotterdam. Maasland naar Buenos Aires. Morbiham naar Rouen. Calgiry naar Ham burg. Margriet L naar Londen. Gironde n>. Rotterdam. Eemstroom naar Hull. Amstel- stroom naar Londen. Kondor naar Goole. Voor de verzorging van de jaarlijkse va riété-avond van de afdeling IJmuiden der Algemene Nederlandse Metaal Bedrijfs- bond waren gisteravond tal van artisten en een heel show-orkest met Peter Piekos naar het Rex-theater gekomen. Het is zo langzamerhand in IJmuiden wel bekend, dat de ANMB haar feestavonden op hoog peil heeft staan en daarom verwonderde het ons slechts een half gevuld Rex aan te treffen. Niettemin is er geschaterd van het lachen. De afdelingsvoorzitter, de heer G. Dek ker heeft de bijeenkomst geopend en daarna kon onmiddellijk het gezelschap van Peter Piekos zijn intrede doen. Peter is zelf wel het meest op het toneel geweest. Allereerst kwam hij als conférencier en in zijn vlotte praatjes wist hij de zaal aldra te winnen. Hij werkte in snel tempo en vooral bij zijn imitaties bereikte hij hiermee een hoogte punt; succes na succes met imitaties van radiosprekers en al de stemmetjes van kin deren in door radio-luisteraars toegezonden belevenissen. Charles Malta was er op zijn kogel en heeft er een gezellig lachnummer van gemaakt. Zot was zijn optreden als de boemelaar voor de pauze en een program ma van louter kolder, zoals hij dat weet te brengen, was toch wel te waarderen. The Concertino's zijn verder druk en het be luisteren waard met hun concertino's in de weer geweest; het show-orkest „The topliners" bracht rhythmische klanken uit Zuid-Amerikaanse landen en Brook en Rosfield liet een ieder genieten van tap- dance en dwaasheid. En tenslotte dienen we al weer te ver melden, dat de microfooninstallatie van het Rex-theater er tal van malen de brui aan gaf en Charles Malta, de man op de kogel, dat wel moest doen, omdat de directie van het theater hem had verboden een van zijn meest bewonderingwekkende staaltjes van jongleerkunst uit te voeren. Drie kleine rubberballen, die Charles op de kogel zou opvangen, mochten namelijk niet van de zaal uit naar het toneel worden geworpen. In Tuschinski en Carré mocht het wel, zeh Charles met een spijtig gezicht. Hoei, zei de zaal. N. ADVERTENTIE KENNEMERLAAN 60—62 De Christelijke Besturenbond IJmuiden houdt twee propaganda-vergaderingen op Woensdag 30 November en Donderdag 1 December in het Ned. Herv. Jeugdge- bouw te IJmuiden-Oost. Als spreker zal optreden op 30 Nov. de heer H. Bijker, hoofdbestuurder van de Chr. Metaalbewerkersbond en op 1 Decem ber: P. Tjeerdsma, secretaris van het CNV. Op beide avonden zal door de toneelver eniging „De Hoger Geest Ghesellen" opge voerd worden het blijspel „Mijn vriend Leonard". Het slotwoord zal worden ge sproken door ds. W. Diepersloot en ds. D. C. van Wijngaarden. Op initiatief van een ondernemend za kenman zal Velsen-Noord Zaterdagmiddag het hoge bezoek van Sint Nicolaas verge zeld van vijf knechten, tegemoet kunnen zien. De goedheilig man wordt 's middags om drie uur opgewacht bij het station halte Hoogovens, waar hij per trein zal aanko men. Van hier begint de rondgang door het Noordelijke deel van de gemeente, opge luisterd door muziek van de R.K. Harmonie „St. Caecilia". Het staat reeds vast, dat de jeugd tijdens de rondgang volop wordt be dacht met de uit te strooien pepernoten. Speciaal aan de Wijkerstraatweg en in de Corverslaan wordt het gezelschap met. een zanghulde begroet. )CCOO(XXXXXX?OOOOOOOOCCCOCOOCOCOOOOOOCXXXXXXXXXXX:COCOCCCC<: O De St. Nicolaas-kinder speelgoedactie': van het Plaatwellerij-personeel op ini-8 tiatief van de personeelsvereniging'!, enige weken geleden begonnen, belooft een groot succes te worden. Er is een§ keur van voorwerpen van de meest 8 uiteenlopende aard binnen gekomen en8 nog in voorbereiding voor afwerking. Er is onder de plaatwellers een ver-c bluffende geestdrift voor deze actie ont-Z staan; een enthousiasme, dat de bezie- 8> ling voor de leiding van deze actie is': geweest om van de vervaardigde speel- Z goederen en -geschenken voor de kin- 3 derhuis jeugd een tentoonstelling te: 8 houden op Vrijdag 25 November vanZ half acht tot negen uur 's avonds in hetfy gemeentelijk ontspanningslokaal aan dek 8 Van Diepenstraat. 8 8 Q N>X>OOCOOCOOOCOCOCX>COCOCOCOCOCCOCCOCOC>COCOCCCCO?COCCOCOC' In het nieuwe onder-water laboratorium van het onderzoekings-centrum der Engelse marine in Teddington, beschikt men over een zeer vernuftige installatie om het gedrag van voorwerpen, die zich met grote snelheid onder water voortbewegen, na te gaan. Op deze foto boven een cirkelvormig bassin, met bijna 4l/ï millioen liter water, een roterende stalen balk, ontworpen om voorwerpen, die er aan worden vastgemaakt, met zeer hoge snelheden onder water voort te bewegen. De balk, die 60 ton weegt, meet van punt tot punt ruim 40 meter en kan de voorwerpen doen voortschieten met een snelheid van 100 knopen. De koepel van het gebouw, waarin deze installatie is onder gebracht, is ruim 50 meter in doorsnee en is groter dan de koepel van de St. Pauls Kathedraal in Londen of de St. Pieter in Rome. De Christelijke vrouwenvereniging „Dor- kas" te Heemskerk houdt op Donderdag 24 November haar jaarlijkse verkoopmiddag. In het zaaltje achter de pastorie^ aan de G. van Assendelftstraat zullen diverse door de leden zelf vervaardigde fraaie handwer ken van de hand worden gedaan. Filmavond voor aspirant-emigranten Voor hen die wiilen emigreren en andere belangstellenden verzorgt een reis- en pas sagebureau op Vrijdag 25 November een filmavond in ,,'t Centrum" te Beverwijk. Er zullen films worden vertoond over Austra lië en er wordt aandacht gevraagd voor de nieuwste emigrantenfilm „Op vleugels naar een nieuwe toekomst". Ook uw kind een Prinsenkind Eens in de vier jaar ontke tent een der sympathiekste mensengroepjes in Nederland een benijdenswaardig-mooie actie: de actie van „het Vierde Prinsenkind" voor de kinders in Nederland, wier leventje door de oorlog in een pnge7 wilde bedding werd gestuwd ën die hetzij invalide, wees of lialf-wces werden, maar in ieder geval de klap zwaar voelden aankomen in die vijf schrikwekkende bezettings jaren. Nu is elk kind een prinsen kind ge zult het met me eens zijn, wanneer ge even in het blauw of het bruin van de kinderogen in uw huiskamer blikt, maar deze kinderen, deze kleine offers op een wereld slachtbank zijn het bovenal. Hun komt het goede van het leven toe in menigvuldigheid. Ook onder ons zijn ze te vinden: acht kinderen uit Vel sen gaan jaarlijks naar een plezierig, onbeschaduwd kamp, om „hun" vacantie te krijgen toebedeeld uit het hart der genen, die de plicht der naas tenliefde niet misverstonden. Dus uit üw hart, want ge kunt me niet wijsmaken, dat het in middels gevormde comité ver geefs met dit leed bezwaard bij u zal aankloppen. Bovendien: voor een luttel bedrag kunt ge uw surprise- voorraad voor de vijfde De cember aan vullen en tegelijk het goede verrichten: ball points, sigarettenpijpjes, luci- ferhoudeFS> r mesjes» .vulpotlo den, kammetjes noem maar op, voor het sommetje van 45 tot 125 hele koperen centen. En een part daarvan gaat naar de kassier van het Vierde Prin senkind en elke f 25,winst is één kind in een kamp. Dus moet er even rekenen f 200,uit Velsen komen aan winst, maar liefst meer, want buiten de stad zijn er nog dui zenden derzulken, wie een jaarlijkse vacantie meer dan toe komt. Wilt u weten, waar u de mooie dingsigheidjes kopen kunt? Welaan: bij het Cultureel Centrum aan het Moerbergplantsoen, bij mevrouw A. M. Laquna- Brons, Schaepmanlaan 21, Driehuis, bij mevrouw G. Sanders- Minner, Kerkweg 122, Sant poort en bij mevrouw J. Roodenberg- Snijder, Bloemendaalsestraat- weg 147a in Santpoort-Station. Mogen zij morgen al uitver kocht zijn ik hoop het van harte voor het Vierde Prinsen kind, die de kinderen van ons volk uit de schaduw wil halen naar het licht van de jeugd. Want waarom die kinderen daar nu onder lijden moeten? Er wandelen twee ontroostbaren rond één door IJmuiden en één in Amsterdam. Zij hebben kostbare zaken verloren, vrinden en wie wel eens in zulke droeve omstandigheden heeft ver keerd, dat hij het geld voor het dagelijks brood plots kwijt raakte of een kostbaar stuk zijner privé-inventaris, kan ver moedelijk meevoelen en meezoéken, want daar gaat het om teneinde het leed van een hunner te stelpen. „Vrij en Blij" blij met vrij huis Jaren heeft op het Markt plein de directiekeet van de aannemer gestaan, die de Cen trumgalerij zo fraai in het zand plantte het was een meubelstuk, dat er al helemaal bij hoorde en dat door de fiet sers, die „dwars-over" hun weg kozen als richtingzoeker werd gebruikt, waarbij zij wel eens de neusjes stietten, als om het hoekje een onverwachte andere wielberijder opdook. Dat laatste leed is nu geleden, want de keet is verkocht aan de speeltuinvereniging „Vrij en Blij", die er de clubhuis ruimte mee gaat uitbreiden. Hetgeen wel nodig was, want Vrij en Blij kon zo langzamer hand de neus niet meer snui ten of de wenkbrauwen op trekken zonder gevaar van buigende buitenmuren en lich tende clubhuisdaken. De nieuwe aanwinst is gro ter dan het bestaande établis sement en omdat de bouwers van de N.V. „Velsen" er zo goed op gepast hebben, kunnen de speeltuinders er nog lang plezier van hebben. Voor bal let onder meer, want die speel tuinvereniging doet beslist niet minder. Per 1 December moet de houten „opstal" van het Marktplein weg zijn en heeft „Vrij en Blij" de vrije beschik king over een blij bezit. Indianen De stam der Gijzenveld- platvoet-Comanchen heeft grote rampen teweegge bracht over een blanke squaw ener naburige tent. Deze blanke squaw hing op een dag, dat de wind van de grote Manitou over de prairie streek, h'dar.'bYSKjè-' bedsprei-m'et-witte-nopjes buiten''om te drogen,'maar de wind zag dat en speelde met de oranje bedsprei met de witte nopjes, tot de wind moe werd en de oranje sprei met de witte nopjes neervlijde op een stukje Gijzijveldprairie, waar de coyote's zelden komen en alleen de Gijzenveld-plat- voet-Comanchen hun krijgsplannen beraden bij het smeulend vuur. Een vierjarig opperhoofd heeft daar de oranje sprei met de wite nopjes aange troffen en verbaasd „Ugh?" gevraagd, waarna hij, de grote Vierjarige Zoon van de Bliksem samen met zijn stamgenoten het kleurig stuk textiel dankbaar in casseerde, omdat de eigen tent de laatste tijd toch al zo gruwelijk lekte en de huisbaas er ondanks de huurverhoging óók niks aan deed. Maar nu xveenZ er een squaw over een oranje beddesprei met witte nop jes en aangezien de Gijx'en- veld-Comanchen als een vredelievende stam bekend staan en de Vierjarige Zoon van de Bliksem als een vredelievend opperhoofd, zou het best mogelijk zijn, dat de oranje sprei met de witte nopjes terugkomt naar de wenende Dochter van de Sprei. De IJmuidenaar is er naar mijn smaak het ergst aan toe, want die zou net meubeltjes gaan kopen en had daartoe een zuinig vergaarde duizend gul den op zak gestoken om zijn jong geluk met blank eiken te tooien. Léat hij nu 'die duizend gul den in één klap kwijtraken ergens tussen de Kennemer- laan, de Rijnstraat en de Lange Nieuwstraat. Het smartegeld was verpakt in een portefeuil le, zodat degene, die het ge vonden heeft heel beleefd en heel overredend wordt ver zocht bij meneer M. Boeter het geluk te doen terugkeren dooi de duizend gulden terug te brengen naar het politiebureau. Niet dat geld gelukkig maakt, maar zonder kan het soms zo ongelukkig zijn. De tweede verliezer een heel wat gelukkiger overigens, want hij is al gered woont aan de Keizersgracht in Am sterdam, waar de roem van IJmuidens eerlijkheid dus blijkbaar ook al is doorgedrup peld. Deze Amsterdammer, Eduard Zeegers is zijn naam en nommer 739 zijn domicilie, verloor óp de Zuidpier Zondag een kostbare prismakijker, die evenwel dank zij een nijver jongetje onder zijn rechtmatige hoede terugkeerde. Het jongetje gaf de prisma, die voor de heer Eduard twin tig jaren veel lief (en leed) dichterbij had gehaald aan een derde en die heeft 's avonds de reis naar de Keizersgracht ondernomen. Waar echter in alle vreugde verzuimd werd het adres en het hoe of het wat te onderzoeken. Toch wil meneer Eduard van de Keizersgracht achteraf er nog graag iets aan doen en dat vind ik prettig van hem. Het jongetje, schrijft hij mij, was alleen, ongeveer acht jaar en vermoedelijk een IJmui- denaartje. Allicht, meneer Eduard. Niet, dat ik chauvinist ben, maar tochallicht. De algemene en hartelijke sympathie, die ons aller hert „Jodo- cus", thans weer in de schoot van zijn gezin terug bij moeder- de-hinde, heeft verworven tijdens zijn Odyssee door Kenne- merland, legde des heren J. M. Jimminks dichtader bloot, waardoor uit Santpoort-station bijgaand (iets bewerkt) poeëm tot mij kwam. Als treffend slot aan een paar vermoeiende weken, waarin de hertebok belangrijker leek en eigenlijk ook wel was dan de H.H. Boelganin en Ben Yoessef. In Velsens schone dreven Hebben de herten geen leven Als er edel wild wordt gesignaleerd Wordt ieder plots verkeerd: Vélserbeek wordt afgezet met netten Waar je nooit een strik moogt zetten Het hert is echter zijn vrijheid waard Al heeft het streken aan z'n staart 't Beest is familie van de Pimpernel: Zo zie je hem niet en zo weer wel Ik vind het moedig in deze bromfietstijd Een hert dat zegt: ,,'k Verkies de vrijheid" Straks gaat Jodocus nog emigreren En kunnen wij ons lesje leren Ma hinde zit nog langer te smachten „Wanneer kan ik m'n bok verwachten?" Als hij ddn thuis komt is het feit voldongen: „Welkom!" maar nu niet méér bokkesprongen!" LAMPENIER De Beverwijkse toneelvereniging „Haven kwartier" zal in Februari van het volgend jaar haar tienjarig bestaan vieren met de opvoering van het toneelspel „Schaduw van het verleden". Tegelijkertijd zal de heer J. W. v. d. Mey zijn veertigjarig toneeljubileum herdenken, terwijl mevrouw Huyssteden dan vijfender tig jaar aan het amateurtoneel verbonden zal zijn. In Januari feestavond van schietvereniging De jaarlijkse feestavond van de Wijk aan Zeese schietvereniging „Ons Genoegen" is vastgesteld op 28 Januari 1956. Voordat de wekelijkse schietwedstrijd in hotel „Sonne- vanck" een aanvang nam is een ledenver gadering gehouden waarop enkele huishou delijke punten werden afgedaan. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer J. Wilgenburg, waardoor dit college thans weer voltallig is geworden. De af tredende secretaris werd met algemene stemmen herkozen. Hierna werd er lustig op los geschoten en de winnaars, van deze avond werden: 1. J. v. d. Wel 48 pnt. 2. S. Ypma 47 pnt. 3 J. Durge.,47 pnt, 4. M. van Roon 47 pnt. 5. C. Warmenhoven 46 pnt. De voetbalvereniging „Wijk aan Zee" heeft in café „De Zon" een kienavond ge houden voor leden en supporters. Dit al oude spel bleek ook deze keer weer een grote aantrekkingskracht te bezitten, want de belangstelling was zeer groot. Mede door de vele successen die „Wijk aan Zee" thans boekt in de voetbalcompetitie was de stemming uitstekend en door het grote aantal prijzen dat beschikbaar was gesteld, bestond er een grote animo bij de deel nemers. Veel te vroeg naar de zin van de aanwezigen sloeg het klokje van gehoor zaamheid en bleek dat deze avond zeker voor herhaling vatbaar is. Bridgeclub „De Oranjeboom" In café „De Oranjeboom" heeft de Heems- kerkse bridgeclub van deze naam een drive gehouden die in de volgende uitslag ein digde: Groep a: 1. Koopman-v. d. Lee 39 pnt. 2. Spijker-Flentge 36'/ï pnt. 3. Koopman-De Vries 33Yz pnt. 4. v. d. Wel Jr.Muyen Jr. 32'/2 pnt. 5. v. d. Wel Sr.mevrouw Tabak 30 pnt. Groep b: 1. de heer en mevrouw v. d. Jagt 38 pnt. 2. BeentjesBelleman 36 pnt. 3. GrootAdrichem 34>/s pnt. 4. de heer en mevrouw Bleyendaal 33'/2 pnt. 5. de heer en mevrouw v. d. Capelle 33 pnt. Lezing over teelt van tulpen De heer D. Twisk uit Beverwijk, hoofd assistent voor bloembollen in Kennemer- land, heeft tijdens een in café „De Oranje boom" gehouden bijeenkomst van de Tuin- bouwstudieclub „Heemskerk Vooruit" ge sproken over de teelt van tulpen. Spreker bepaalde zich op deze avond tot de grondbeginselen van de teelt en stond uitvoerig stil bij de voorkomende ziekten, de behandeling en voorkoming hiervan. De leden volgden het betoog van de heer Twisk met grote aandacht en stelden na afloop nog een aantal vragen, uit de beant woording waarvan soms een levendige dis cussie ontstond. De voorzitter, de heer O. de Ruyter, ver heugde zich in zijn openingswoord over de grote opkomst der leden. Voorlichtingsavond over visgerechten De Beverwijkse commissie voor Huishou delijke- en Gezinsvoorlichting houdt op Donderdag 24 November in de Gemeente lijke Huishoudschool een voorlichtingsmid dag die wordt verzorgd door de afdeling Vis van het Voorlichtingsbureau van de Voedingsraad. De aanwezige dames kunnen zich van de smaak van de klaargemaakte producten persoonlijk overtuigen. Als nieuwe regisseur bij de toneelvereni ging „Kunst Na Arbeid" te Beverwijk zal optreden de heer W. van der Veer. Voor de eerstvolgende uitvoering werd in studie ge nomen het toneelspel van Martie Verdenius „Stadhuis op stelten". Klaverjassen voor de Sint Een klaverjasdrive in het K.S.A.-gebouw wordt op Vrijdag 25 November georgani seerd door de Beverwijkse afdeling van de K.A.B. De opbrengst is bestemd voor het Sint Nicolaas-comité.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11