VANMORGEN IN DE VISUAL EN OP Z.EE A slaagt heter I Verkeerscontrole gevolgd door twee Velsense aanrijdingen H. Kikkert sprak over „Kerk en sociaal-economische vraagstukken' Amsterdamse Vleeshouwerij v. duivenboden THALSA I i in de Afbraakgalerij Kledingmagazijn Bonthuis DE flOOIJ 3 Geen uitkering aan gemeenten Castncum Bijeenkomst CHU te Haarlem Brieven aan de redactie VI ees en VI eeswaren Luidsprekers B. SCHAAP UITSLAG VOETBALPOOL STORMVOGELS 40 modelkamers meubelen DONDERDAG 24 NOVEMBER 1955 7 Serie bekeuringen wegens legio overtredingen Reserve Gemeentefonds Faillissementen Hoofdprijzen Staatsloterij Weg Rotterdam-Den Haag moet met spoed worden verbeterd De KNP te Nijmegen Dodelijk ongeval te Almelo Dat zijn prijzen waarvan U moet profiteren TINUS v. d. EIJKHOF FRIt)OR Het Naaimachinehuis J. van Y.V.V. STADSSCHOUWBURG „De keizer van Amerika" GESCHREVEN IN DE CEL WILLIAM CAMPBELL ROBERT CAMPBELL de eigen levens beschrijving van een misdadiger waarheidsgetrouw op het doek gebracht Speciale Overhemden aanbiedingƒ7.50 Oosterduinweg 1416, Dmuiden-G Telefoon 4074 - 5454 Zeestraat 4, Beverwijk, Telefoon 3513 Op de ochtend na de dag, dat Velsens verkeerspolitie een intensieve controle hield op de naleving der verkeersvoor- sehriften in het algemeen en de deugde lijke verlichting in het bijzonder, zijn twee ongelukken voorgekomen, die beide te wijten waren aan overtreding dezer regels. Waarmee bewezen is, dat de verbetering in de verkeersveiligheid nog slechts een wens is, die door lang niet alle weggebruikers in daden wordt omgezet. Het totaal aantal bekeuringen beliep gisteren 143, waarvan het leeuwenaandeel (86) werd geleverd door fietsers, die hun verlichting niet in orde hadden. Een ongeluk, dat wonderbaarlijk goed afliep, gebeurde deze Donderdagmorgen om kwart voor zeven, toen een 24-jarige fabrieksarbeider uit Overveen met negatie van het tot stoppen verplichtende bord op de kruising RijkswegSlaperdijk onder Santpoort de rijksweg met zijn lichte motor opreed naar schatting met een vaart van 50 km. en in aanrijding kwam met een een in volle vaart van de richting pont komende volkswagen uit Leksmond. Door het feit, dat de auto het motortje aan het balhoofd van het stuur raakte, dankt de be rijder hoogstwaarschijnlijk het leven; de motor werd vijf meter weggeslingerd en de bestuurder ging tegen de grond, maar liep slechts een splinterwond aan het linker scheenbeen op. De motor werd totaal ver nield, de auto beschadigd. Om zeven uur deed zich op de kruising WenckebachstraatKoningsweg een aan rijding voor tussen een fietser en een mo torrijwiel. De motorbestuurder sloeg bij het linksaf gaan geen acht op de wielrijder, die voorrang had en beiden kwamen te vallen. Met een gebroken sleutelbeen moest de Rotterdamse eigenaar, een employé van een op het Hoogoventerrein werkende aan nemer, in het ziekenhuis worden opge nomen en dank zij de activiteit der Hoog- ovens-ongevallendienst, werd ook de ander naar het ziekenhuis gebracht, hoewel hij slechts schaafwonden had opgelopen. Beide patiënten zijn later naar huis gebracht. Verkeerscontrole Van de 143 bekeuringen, die de Velsense verkeerspolitie gisteren uitdeelde, kwamen er 86 bij fietsers terecht, die geheel zonder of met onvoldoende licht reden. Er werden 18 „bonnen" verstrekt aan halsstarrigen, die niet voldoende rechts hielden, 2 bekeu ringen waren het gevolg van het links pas seren van vluchtheuvels, één fietser koers- In een nota aan de Tweede Kamer over de financiële verhouding tussen rijk en ge meenten bespreekt minister Van de Kieft de door enige Kamerleden gestelde vraag of de in het Gemeentefonds gevormde re serve niet aan de gemeenten kan worden uitgekeerd. De minister herinnert in dit opzicht aan de circulaire die' op 3 October van dit jaar aan de gemeentebesturen is gezonden en waarin gezegd wordt dat de gemeenten voortaan in het begin van het jaar er van op de hoogte zullen zijn of zij op een herziening der algemene uitkering zullen kunnen rekenen en, zo ja, tot welk bedrag. De regel dient weer te worden ge volgd dat de gemeentelijke begrotingen sluitend worden gehouden met de werkelijk beschikbare middelen. Tot het doen van nieuwe kapitaals- of andere uitgaven be hoort niet te worden besloten, indien voor de daaruit voortvloeiende lasten geen reële dekking aanwezig is. De circulaire zegt verder, dat herziening van het basisbedrag der algemene uitkering met ingang van 1956 wegens d'e geringe omvang der daar voor beschikbare middelen sterk beperkt zal moeten blijven en alleen zal kunnen plaats hebben in die gevallen, waarin daartoe in vergelijking met andere ge meenten een zeer bijzondere en tegelijker tijd urgente behoefte bestaat. De minister is er zich met zijn ambtgenoot van Bin nenlandse Zaken van bewust geweest, dat een en ander tot gevolg kan hebben, dat bepaalde gemeenten zich in haar uit gaven beperkingen zullen moeten opleg gen. Hij kan echter niet inzien, dat de in de circulaire gegeven aanwijzingen zul len leiden tot een onaanvaardbare inkrim ping van gemeentelijke activiteiten. Het lijkt hem niet juist, aan deze cir culaire van de minister van Binnenlandse Zaken een argument te ontlenen de in het Gemeentefonds gevormde reserve aan de gemeenten uit te keren. Het hoofdmotief, dat destijds tot de vorming van een reser ve heeft geleid, was, dat wanneer ongun stiger tijden zouden aanbreken, door de reserve een verlaging van de uitkeringen uit het Gemeentefonds zolang mogelijk zou kunnen worden voorkomen. Daar vooralsnog van verlaging der fondsuitke ringen geen sprake is, moet de vraag of de reserve aan de gemeenten dient te worden uitgekeerd, ontkennend worden beant woord. te in het avondlijk duister over een voet pad en tien reden niet op het rijwielpad; tien anderen gaven geen richting aan en drie hadden geen bel. Drie bekeuringen vielen er, omdat fietsers zich door brom mers lieten duwen en 14 processen-verbaal moesten worden opgemaakt wegens het negeren van stopverboden en „gesloten verklaringen." Tenslotte bleek 1 automo bilist op een kruispunt niet met de lichten te knipperen en 1 reed er zonder rijbewijs. Enige dezer bekeuringen kwamen bij dezelfde overtreders terecht. De algemene indruk van de politie is, dat deze controles hard nodig zijn en dat, on danks het weinig intensieve verkeer van gisteravond, de situatie nog maar weinig verbeterd is op de weg. De Haarlemse rechtbank heeft in staat va-n faillissement verklaard: K. F. Stemming, echtgenote van S. van Gorkum. Kruisweg 1023. Hoofddorp. Rech ter-commissarismr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. G. H. Veenhoven, advocaat en procureur te Haarlem. J. A. Bronkhorst, handeldrijvende onder de naam Handelsonderneming „Neerlandia", importeur, Wilhelminaplein 7. Bennebroek. Bechter-commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Curtor: mr. A. D. P. V. van Löben Seis, advocaat en procureur te Haarlem. Opgeheven zijn de faillissementen van: P. C. A. van Öphem, koopman, Hagestraat 21 boven, Haarlem. G. Metselaar, zonder beroep, Herensingel 171 rd, Haarlem. Door het verbindend worden van de uit- delingslijst, is geëindigd het faillissement o van R. Th. de Cock, wonende te Santpoort, uiterst gecompliceerde botsingen, waarbij 4e klasse 4e lijst ƒ5000: 14061 2000: 5926 1500: 1621 5770 1000: 2989 4641 9706 13020 17251 18119 20979 400: 2351 5727 10672 13258 200: 2296 2390 3129 3385 3544 4070 4220 4524 5183 6110 8159 8728 10196 11978 12764 12969 15190 15389 17967 21448 Mede naar aanleiding van enkele recente Bloemendaalsestraatweg 5 b. Rechter-com- missaris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. A. A. M. Leesberg, advocaat en procu reur te Beverwijk. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Margaretha Geertrudis Maria, d. van J. Duijn en M. J. Brakenhoff; Petronella Maria, d. van J. Stuifbergen en J. B. Blankendaal. GEHUWD: C. B. Lute en C. J. Konijn, beiden wonende te Castricum; H. T. Moes en T. L. Slager, beiden wonende te Castri cum: D. C. H. Meiessen, wonende te Utrecht en T. Honig, wonende te Castricum. OVERLEDEN: Elisabeth Maria Swart, 51 j., wed. van J. J. Burgering, wonende te Castricum; Wilhelmina Bruin, 63 j., geh met P. Meijne, wonende te Castricum. Verkort weergegeven) „Handen omhoog!" Bij het doorlezen van een reclamekrant van een kruideniersbe- drijf ontdekte ik dat bij de chocolade-figu ren ook de revolver aanwezig was. Moeilijk kan ik mij indenken dat de „goedheiligman" aan kinderen een revolver zal uitdelen. Kan daar nu nooit eens een eind aan ko men? Is dat de weg om kinderen „vrede" bij te brengen? A. D. P. „Ik ben dankbaar, dat de kerk kort ge leden gesproken heeft in de herderlijke brief van de Synode der Hervormde kerk. Dat er bij het spreken fouten zijn gemaakt, is niet erg. Al moeten wij constateren, dat de inhoud niet op alles bevrediging schenkt, toch geeft de brief richtlijnen, o.a. inzake het opbouwen van het sociale leven. Als ik op politiek terrein moet kiezen waarover in de brief ook wordt gesproken dan kies ik de Christelijk Historische Unie", aldus was de conclusie van het Tweede Kamerlid de heer H. Kikkert tij dens een Woensdagavond in het wijkge- bouw aan de Molenaarstraat voor de afde ling Haai'lem van de Christelijk Historische Unie gehouden rede over „Kerk en so ciaal-economische vraagstukken". De heer Kikkert werd ingeleid door de afdelingsvoorzitter de heer J. J. Huizinga, die een gedeelte uit de Bijbel las en in ge bed voorging. In zijn inleiding herinnerde de heer Kik kert aan de dagen na de bevrijding. Het beeld is niet opwekkend, want Nederland was verarmd en arbeid, brood en levens vreugde ontbraken. De industrie was lam gelegd en een nieuwe samenleving moest worden opgebouwd. Tien jaar later kunnen we ons nauwelijks voorstellen, dat het land verwoest was en er geen voorraden waren. Het Nederlandse volk heeft de handen in eengeslagen en thans staan we op de top van de hoogconjunctuur. Na deze economische uiteenzetting deed de heer Kikkert mededelingen over de so ciale ontwikkeling in de afgelopen tien jaar, welke ontwikkeling stormachtig ge noemd kan worden. Daarbij memoreerde hij de rechtspositie van de arbeider, en de sociale wetgeving, die „afgerond" zal worden als de wet ouderdomsvoorziening van kracht is. De Nederlanders hebben een „stukje" sociale zekerheid gekregen, die zowel van materieel als van geestelijk be lang is; De heer Kikkert achtte het gelukkig, dat we in de, afgelopen tien jaar geen strijd, maar rust in de samenleving gekend heb ben. De Stakingen hadden weinig beteke nis. Dank zij samenwerking en samen- spreking heerst er arbeidsrust. Vervolgens besprak de heer Kikkert de positie en de arbeid van de Christelijk Historische Unie in de afgelopen tien jaar. Toen hij in 1945 tot de kamerfractie toe trad was de vraag: welke koers moet er gevaren worden om de sociale en economi sche vraagstukken op te lossen. Spreker zeide dankbaar te kunnen opmerken, dat de fractie onder leiding van de heer Tila- nus in staat is geweest een zodanige so ciale en economische politiek te kunnen voeren, ondanks alle zwakheid en gebre ken, die beantwoordde aan de eisen van de beginselen der C.H.U. In Nederland werken zeven partijen aan de wetgeving en controle in het staatsbe stel. Steeds wordt een compromis gevon den, die van belang is voor het Neder landse volk. Men kan dus niet zeggen, dat één partij vorm geeft aan de totstandko ming van wetten. Hoe staat de C.H.U. tegenover de kerk? Bij het beantwoorden van deze vraag merkte spreker op, dat de leden der unie luisteren naar de slem van de kerk en zij kijken in de spiegel, die de kerk voor houdt, ook op sociaal en economisch ge bied. Daarbij dacht spreker aan de woor den van Luther: „Het is de mens niet ge raden iets te doen tegen God, tegen het ge weten en het verstand". De heer Kikkert zeide, dat de Hervorm de kerk in de loop der jaren niet dikwijls wat gezegd of geschreven heeft over de sociale nood, maar toch wel in 1871, 1945 en kort geleden. De laatste brief is geen mandement, maar een echt protestants stuk. Over deze brief gaf de heer Kikkert een beschouwing en somde ook zijn be zwaren er tegen op. Daarbij betrok hij ook andere politieke partijen. De Protestantse werkgemeen schap van de Partij van de Arbeid, opge nomen in federatief verband noemde spreker een surrogaat Christelijke partij. De leden scharen zich om de Bijbel, maar hun doelstelling is het socialisme. Bij de VVD, waar geen federatieve opbouw be staat en die dus geen Christelijke groepe ring kent, richt men zich wel eens tot de vrijzinnigen. De situatie bij de Rooms-Ka- tholieken is anders, omdat alles onderge schikt gemaakt wordt aan de kerk, die zo wel op politiek als geestelijk terrein wat te zeggen heeft. De Protestantse kerk houdt een spiegel voor. De heer Kikkert betreurde het, dat in de laatste brief niets is geschreven over het onderwijs, dat zo belangrijk is en waarvan de CHU de verantwoordelijkheid voelt. Tenslotte sprak hij over het kiezen van een politieke partij en was hij van mening, dat in gehoorzaamheid de CHU gekozen kan worden. De heer D. Franken, die tien jaar pen ningmeester is van de afdeling Haarlem der C.H.U. deed een beroep op de leden de verkiezingsactie voor het volgend jaar te steunen en voorts werden op deze ver gaderingen mededelingen gedaan over de candidatenlijst voor de Tweede Kamer verkiezingen. een zeer groot aantal auto's was betrokken, heeft de A.N.W.B. er bij de minister van Verkeer en Waterstaat met de meeste klem op aangedrongen, de weg Den HaagRot terdam met de meeste spoed te verbeteren. Deze weg, destijds aangelegd als eerste speciale autoweg, is thans met 21.000 voer tuigen per dag de drukste van ons land en heeft ook de grootste verkeerstoeneming, van 1954 op 1955, zelfs 20 percent. De A.N.W.B. acht deze verbinding, die slechts over een korte afstand als autosnel weg met gescheiden rijbanen is uitgevoerd en overigens onvoldoende breedte heeft om een verdeling in vier rijstroken verkeers technisch te kunnen rechtvaardigen, reeds jaren ongeschikt voor dit zeer intensieve en nog steeds sterk toenemende verkeer. De uitvoering van de verbeteringswerk zaamheden waarbij de gehele weg ge scheiden rijbanen zal krijgen met aan elke zijde drie rijstroken zal met de meeste spoed dienen te geschieden. Drs. Troost, lid van de Nijmeegse ge meenteraad voor de K.N.P. en waarnemend voorzitter van de afdeling Nijmegen van de K.N.P., deelt mede, dat de verklaring over de houding van de K.N.P.-afdeling Nij megen dezer dagen afgelegdis ge schied door hem en de secretaris. In het bestuur zelf heerst verdeeldheid over deze kwestie. Bejaarde vrouw gewond op straat liggend - werd door auto overreden Om vijf minuten voor halfelf is Woens dagavond op de Bornsestraat te Almelo een verkeersongeval gebeurd,o waarbij de 61- jarige mevrouw C. M. C. om het leven is gekomen. Het ongeluk geschiedde toen het echt paar Coster per fiets van familiebezoek naar huis terugkeerde. Mevrouw C. wilde de Bornsestraat ovex-steken, nog net voor een uit de richting Borne naderende auto. Zij werd echter geraakt en bleef gewond op straat liggen. Omstanders constateerden dat zij volledig bij kennis was en slechts licht gewond. Op hetzelfde moment nader de uit de ï-ichting Borne een tweede auta en hoewel men getracht heeft de aandacht van de bestuux-der te trekken, heeft deze blijkbaar niets gemerkt en is over het slachtoffer gereden. Pas 43 meter voorbij de plaats van het ongeval wist de bestuur der, de 45-jarige J. H. uit Almelo, zijn wa gen tot stilstand te bx-engen. Mevrouw C. moet vrijwel op slag gedood geweest zijn. Een trawler vandaag Van de trawlervloot was vandaag de Vikingbank aan de afslag met 990 kisten, waarvan 450 schelvis, 60 makreel, 30 ha ring, 30 wijting, 130 gul en koolvis, 225 haaien, 65 diversen. De HD 79 voerde aan 516 kisten, waarvan 200 schelvis, 160 ma kreel, 50 wijting, 100 dichte wijting. De kleine vaart was er met 3000 kg tongen en 150 kisten schol. Voor export Kisten kabeljauw waren voor export bestemd en deden f 132 tot f 128, kleine kabeljauw f 104. Grote tong leverde op f 4.60, grootmiddel f 3.60 tot f 4, klein- middel f 3.50 tot f 3.30, tong I f 3.30 tot f 3.40, tong 2 f 3.15 tot f 3.35. De grote, middel en zetschol maakten f 45, de schol I ook f 45. Binnenland in Grote schelvis ging het binnenland in voor f 30 tot f 28, grootmiddel voor f 33 tot f 23, kleinmiddel voor f 30 tot f 21, pennen voor f 28 tot f 21 en braadschelvis voor f 22 tot f 19. De gestripte haai noteer de f 12.50 en de dichte haai f 10 tot f 11. Grote gul ging van de hand voor f 40, mid del voor f 35 en torgullen voor f 18. De zware koolvis maakte f 65 tot f 72, de ha ring f 18 tot f 19. Bonken makreel gin gen weg voor f 34, middelsoort voor f 30 tot f 32 en kleine makreel voor f 20 tot f 25. Voor Vrijdag De trawler Herman (van 14 Nov. Ka naal) was vanmorgen thuisstomende voor de Vrijdagmarkt en voert aan 1250 kisten hax-ing. Oudste boten zijn nu: Van Hattem, KW 135 en Claesje (van 15 Nov.); Bata via en Deining (van 16 Nov.); Vios I, Nor- ma Maria en Dirkje (van 17 Nov.). En op zee; storm Het is gisteren slecht weer geweest op de Noordzee en in het Kanaal. Op de Vi- kinbank gold een waarschuwing voor Noordwester storm kracht 8 tot 7, Flad- dengronden 8, Dobbersgank 8, Vissersbank en Duitse Bocht 8 tot 9, Humber 7 tot 8, Theems 7, Dover en Oostelijke gedeelte Kanaal geen waarschuwing. Voor het kustgebied waren de volgende waarschu wingen van kracht: district Noord storm Noordwest 8 tot 9, midden en IJsselmeer Noordwest 7 tot 8, Zuid Noordwest 7. In Kanaal en om de Noord In het Kanaal kwam de visserij giste ren eindelijk een beetje op gang, toen de storm er in viel. De schepen hadden dag vangsten van 100 tot 350 manden haring, maar moesten later liggen steken. De Al- lanwater had een dagvangst van 300 man den haring, Dirkje deed trekken van 60 en 15 manden haring. Vios een dagvangst van 20 Omanden, Gelria 300 manden en Deining 200 manden. Om de Noord was het zeer slecht weer: alle schepen hebben ruim 24 uur lang lig- ken steken. Haringvangsten KW-loggers: KW 41—1 k. IJM 283—1, Uit halve vleet KW 16145, 291, 391, 40—3, 5—40, 147—3, 47—12, 140—1, 22—25, 45—8, 175—5, 48—1, 37—3, 95—1. Alle andere schepen moesten vanmoi-gen om 9 uur nog halen. SCH-loggers: Uit halve vleet: SCH 107 20 k., 23—60, 332—10, 53—2, 36—10, 353— 2, 201—10, 264—12, 57—2, 199-120 „hoops Dagvangsten van de loggers Dolfijn, 15 kg. tong en 1 m. vis; Marian ne, ligt te steken; Adrianus, 1 in. vis en 1 m. zw. vis, steken; Arie Nico, 55 kg. en 2 m.; Concordia, 1!^ m., keer vastgelopen; Verwachting, geen vangst, steken; Eliza beth, geen vangst, steken; Jan,, 1 m., ligt te steken; Vrouw Dii'kje, geen vangst, steken; Jacoba, 2 m. in een trek, steken; Avontuur, geen vangst, steken; Petronella, geen vangst, steken; Agatha Arie, geen vangst, steken; Arie, 2 m. in twee trekken, steken; Vier Gezusters, 15 kg. en 1 m. vis, steken; Ge- broedex-s, 3 m. in twee tx-ekken, steken; Aleida, geen vangst, steken; Verwachting, VA m., steken. Dagvangsteii van de kotters Willy Alida, geen vangst, ligt te steken; Albatros, thuisvarende; Arendje, l'A m. in een trek, ligt te steken; Zeearend, l'A m. in een trek, ligt te steken; Kon. Juliana, 10 kg. en 2 m. vis, ligt te steken; Prinses Bea trix, geen vangst, ligt te steken; Klaas Jr., 10 kg. en 3 m. vis, ligt te steken; Nehim 1, 2)4 m., ligt te steken; Nehim 3, 15 kg. en 234 m. vis, ligt te steken; Cornelia Adriana, l m., ligt te steken; Hoop 2, 4 m., ligt te steken; Tiny Dieuw, 10 kg. en 1 m. vis, ligt te steken; Anne Marie, 2 m„ ligt te steken; Jan Willem, 2 m., ligt te steken. Binnengekomen IJM 183 Vikingbank. 240, 4; KW 138 Wilhelmina 3, 105 Jacoba, 78 Excelsior 2, 60, 92, 53, 62, 68. 72; HD 79 Drie Gebroe ders; UK 136, 169; TX 14; BU 33. Vertrokken KW 138 Wilhelmina 3; UK 176. IJselmeervisscrij Woensdag werd door 19 vaartuigen op Urk aangevoerd: 1629 pond snoekbaars, prijs 5865 cent; 47 pond x-ode baai's, 57 70 ct.; 1627 pond blei, 911 ct en 8 pond karper prijs 25 cent per pond. Met diep leedwezen ge ven wij U kennis dat na een kortstondige ziekte geheel onverwachts is overleden mijn innig ge liefde man, onze vader, behuwdvader, behuwd zoon, broeder, behuwd- broeder, grootvader en oom JOHANNES DIENAAR in de leeftijd van 45 jaar IJmuiden, 23 Nov. 1955. Velserduinweg 2il. Uit aller naam: H. Dienaar van Eijk. De tex-aardebestelling zal plaats vinden op Zater dag 26 November a.s. op de Westerbegraafplaats te IJmuiden, des n.m. 3 uur. Vertrek van het sterfhuis 2.30 uur. Heden overleed tot onze grote droefheid onze vriend en medebestuurder JOOP DIENAAR Zijn nagedachtenis zal bij ons in ere blijven. K. J. C „Vier Azen" GEHAKT half om half p. pond 1.10 Doorregen OSSENLAPPEN.p. pond 1.45 2 pond 2.50 LAPPEN SPECIAAL p. pond 1.60 2 pond 3.— Doorr. VARKENSLAPPEN p. pond ƒ1.35 CARBONADE (klein beentje) p. pond ƒ1.68 Ze is er weer: Onze RAUWE ROOKWORST p. 100 gr. 0.34 ONZE ROEM! METWORST p. pond 1.2 LEVERWORST p. pond 0.73 PEKELVLEES 200 gr. ƒ0.70 ALLEENWillem Barendszstraat 26 Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie Telefoon 4021 - IJmuiden tegen SCHERP CONCURRERENDE PRIJZEN •V.WAWAW.V.V Langs deze weg betuigen wij onze hax-telijke dank voor de vele blijken van belangstel ling bij ons huwelijk onder vonden. J. F. KLEPPER C. KLEPPER-DE BOER NET MEISJE gevr. v. d. middaguren v. d. zelfbed. Kennemerlaan 38 JONG DIENSTMEISJE ge vraagd halve of gedeeltelijk hele d. Mevr. Potjer, Da Cos- talaan 24. Driehuis. TE KOOP: 1 pr. z. g. a. n. voetb.sch. m. 36, IJm.straat- weg 128. Te koop: z.g.a.n. KANTEL- BED met gox-dijnen, old fi nish ombouw. Ahomstr. 46. Kousenfabrieken Hin N.V heeft plaats voor VORMER. Aanmelden dagelijks, Afd. Personeelszaken, Zijlweg 138 Haarlem. WERKSTER voor 3 hele da gen of 5 halve dagen. Van Speykstraat 30. Mevr. van Leusen, v. Tuyll- weg 34, Velsen, vx-aagt een NOODHULP of voor zo spoedig mogelijk een hulp in de huishouding. ACCORDEONS en GITA REN, desgewenst zonder voox'uitbet Speciale reclame Weltmeistër 96 bass 8 reg. met koffer f 329.— Verder accordeons Paolo Soprani alleen-vertegenwoordiging Cor Scheffei, Rijksstraatweg 59, Haarlem-Noord WASMACHINEFABR heeft regelmatig electrxsche was machines met lichte enxaille beschadigingen Gloednieuw, met garantie f 145, desgew. afbetaüng Centrifuges f 150 Afd Depót, Anna van Bu- renlaan 44, Tel. 39204, H'lem PASSAP-BREIMACHINES. Pi-ijs f 295 contant of f 4.40 p. week. Gx-atis onbeperkt les. Dagelijks demonstx-atie van 96 in onze zaak ,,Vi- tex", Zijlweg 68, Haarlem. Tel. 13247, na 6 uur 18564. Buslijn 4. Heer, b. b. h. h. zoekt per 1 Dec. goed gem. ZIT-SL.KA- MER, sti\ water en ged. pen sion. IJm. of omg. Bi-ieven L 4745 WINTERBERGIN G. Kleine B. M. f 30, en grote B.M. f 40 Inlichtingen tel. 4727. BETER TE VROEG DAN TE LAAT. Doe heden uw inko pen luxe zeep, borstelwerk, eau de cologne, enz. Rasch, Huygensstraat 59, IJmuiden. RUILEN. Huis te Beverwijk 5 kamers, keuken voor iets dei-gelijk of groter te IJm. of IJm.-O. Br. L 4735. LOMPEN, METALEN, OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij U gehaald door Fa. Max Gosschalk, Kanaalstraat 48. Tel. 5852. Gevraagd: HETELUCHT- KACHEL Vi-olink en piano. Brieven L 4740. de oersterke electrische naaimachine In lux» 8$ 395.- m.l Wotlc» 445 Betaling in Yraagt damoiultail* KRUISSTRAAT 25 Haarlem - Tel. 12921 GED. GRACHT 26 Zaandam. Tel. 4537 BREESTRAAT 35 Beverwijk. Tel. 4193 Pr. Duitse kruissn. PIANO, onderdemper, zonder ge- bx-eken, billijk en pr. gasfor nuis. Bx-ieven L 4741. MECCANODOOS te koop gevi\ Adres bur. v. d. blad. ORGEL te koop gevr met dooxiopende harp. Br! met prijsopg. L 4738. 2 HERBOUWPLICHTEN koop gevr. Br. L 4736. te AANGEBODEN: 2 2-pers. mass, eiken led. met spix~alen 2 1-pers. 3 d. kapok matras sen, mass, eiken dressoir, ta fel. Kerkerinklaan 63. MaRKLIN UURWERKTR. m. rails, wissels, en kinisp. te koop f 25, kinderw. hoog model f 25, emaille wringer f 10. .Moerbergpl. 47. Wegens aansch. auto HIT MET TUIG te koop f 650. Meervlietstraat 58, Velsen TE KOOP: rooktafel. Tevens boekenmolen, verlicht, nw. f 30. Reggestraat 45. Aangeboden z. g. a. n. IIE- RENRIJWIEL merk Fon- gers Rijnstx-aat 56. Heden overleed tot onze grote droefheid onze vriend en medebestuurder JOOP DIENAAR Zijn nagedachtenis zal altijd in onze herinnering blijven. REISVERENIGING „IJMOND" Geldige wedstrijden 12 met 26 punten. Eer9te prijs lid no. 825 met 20 punten en 10 geraden wedstrijden f 135. Tweede prijs lid no. 473, lid no. 567 *n lid no. 577 met 20 punten en 8 geraden wedstrijden ieder f 22.50. Derde prijs lid no. 257, lid no. 727 met 20 punten en 7 geraden wed strijden. Ieder f 11.25. in klassieke of moderne interieurvex-zox-ging. ged. oude gracht 108-110 tel. 17165—34200 eigen werkplaatsen laagste noteringen Zond. 27 Nov., 8 uur - „NEDERLANDSE COMEDIE" Blijsp. v. Shaw. Regie: Henk Rigters met Mimi Boesnach, Loudi Nijhof (a.g.), Andrea Domburg, Han Bentz v. d. Berg, Paul Huf, Johan Fiolet, Louis van Gasteren e.v.a. Prijzen 1.— tot 4.— (alles inb.) - Coupons geldig. Voorv. v.a. Vrijdag van 10—3 uur. Telef. na 12 uur. B Het theater met de beste films VRIJDAG 8 uur, ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 u. en MAANDAG 8 uur NOODKREET EN BEKENTENIS VAN EEN TERD00D VEROORDEELDE MISDADIGER ZIJN GERUCHT/AAKEND BOEK. I MARIAN CARR KATHRYN GRANT" SC£*aaxo JACK DE WITT V/AXUCE MacDOHAlD R&SffLe FRED F. SEARS Toegang 18 jaar DINSDAG en WOENSDAG 8 uur en ZONDAGMIDDAG 3 uur GEORGE FORMBY in KORPORAAL WANHOOP Een daverende militaire klucht DONDERDAG 8 uur op veler verzoek nog éénmaal het ontroerende filmwerk VERGEEF MIJ! VERWACHT: „CISKE, DE RAT" De enige winkelgalerij in Velsen met 'n EIGEN KINDERSPEELPLAATS BRENGT VOORAL UW SCHOP OF EMMERTJE MEE Ruime keuze in: Demies, Winterjassen, Jacks, Joppers, Snow-Suits, Pantalons, Plusfours, Regen kleding, Heren- en Jongenspettcn enz. in wit, grijs en beige. Op alle aankopen of reparaties IJmondzegels Alle andere zegels worden ln betaling aange- Ook is de betaling te regelen over nomen. 6, 12 of 18 maanden.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3