„Veilig Verkeer": een taak van ouders Velsense zaken tot 9 uur open Kerkdiensten Visserij -varia van 7-9 uur geopend Ab de Jong Agenda voor Velsen „Artistiek Vanaf heden UNIKEN J Castricum Old Clothes New AUTO, MOTOR EN SCOOTER RIJDEN AREND REYM Beverwijk Boeken-expositie in fleurige lijst r Velsens bejaarden waren in Lapland Boekhandel Ouderavond in Ossendorpschool Teams van CSV tafeltennis weerden zich geducht PTT houdt in Castricum en Bakkum grote schoonmaak DRY CLEANING ONLY „Stille omgang" met „Wij gaan naar Mars" Leert goed Kleur in de jeugdsluis GEBR. VAN BUGNUM ZN A Nieuwe bestuursleden in „Dierenbescherming" Asyl wordt opgeknapt „Waterloo" naar DGO Zondag krijgt SVIJ een ernstige concurrent Vergadering van Partij van de Arbeid met lezing Plaatwellers exposeerden Sint Nicolaasgeschenken K inder dienst en v. Marle Lasclub Velsen bestaat 5 jaar ZATERDAG 26 NOVEMBER 1955 TIJDENS EEN DRUK BEZOCHTE Ouderavond in de F. L. Ossendorpschool aan de Le Mairestraat in IJmuiden-Oost, heeft de inspecteur van politie, de heer A. Wijn stroom Donderdagavond een pleidooi gehouden voor Veilig Verkeer. Uit de statistie ken blijkt, dat gemiddeld iedere dag vier mensen, waarbij één kind, tengevolge van verkeersongevallen het leven verliezen. Het is de taak van de ouders, aldus spreker, hun kinderen niet onvoorbereid de straat op te sturen. Zeker dienen zij zich in de eerste plaats zelf van de verkeersregels op de hoogte te stellen en deze te allen tijde na te leven. In eigen belang, maar tevens in het belang van de medemens. ADVERTENTIE De heer Wijnstroom laakte de onspor tieve houding van vele automobilisten, bromfietsers en fietsers, die, naar onlangs bleek, op een zeer belangrijk kruispunt in de gemeente het waarschuwingsbord „ver plicht stoppen" volkomen negeerden, zo lang er geen politie in de buurt scheen te zijn. Zodra echter een geüniformeerd per soon zich liet zien, werd het verkeersbord plotseling opgemerkt. Brigadiertjes De ouders werden er tevens op gewezen dat de kinderen, die zich onder de hoede stellen van de „verkeersbrigadiertjes", wier taak lang niet gemakkelijk en zeer verant woordelijk is, deze niet mogen misleiden en hinderen. Dit zou eerder het gevaar vergroten dan verminderen. Leerkracht er bij De heer W. J. Bos, hoofd der school, heeft deze avond in zijn inleidend woord gewag gemaakt van het feit, dat bij het begin van de nieuwe cursus een boven tallige leerkracht kon worden aangesteld, waardoor in een der leerjaren het leerlin gen-aantal kon worden gesplitst. Tevens ADVERTENTIE Voor Muziekinstrumenten en Gratnofootiplaten Wijk aan Zeeërweg 45 IJMUIDEN I Opnieuw zijn drie teams van de Castri- cumse tafeltennisclub CSV in het strijdperk getreden tegen sterke tegenstanders en het resultaat was één verloren en twee gewon nen wedstrijden. Bij de dames ging het eerste bij Togido 1 op bezoek en dit werd een fikse 7-3 zege voor de bewoonsters uit de badplaats. Het tweede dames-team kreeg in Velsen de strijd op te nemen tegen Hotac 1 en verloor op het nippertje met 6-4, hetgeen nochtans een prestatie is om over naar huis te schrijven. Tenslotte kreeg het tweede heren-team Heemskerk 2 op bezoek en met vlag en wimpel behaalden de Castricummers de zege; met 8-2 ging Heemskerk ten onder. Vergeetachtig Castricum Aan het bureau van de rijkspolitie, groep Castricum, Dorpsstraat 1 a, zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: gekleurd wantje, muntbiljet, zwart poesje, paar kin derwantjes, ball-point. Verloren: rood geruite parapluie, étui met vulpen, drie potloden, .enig geld en nagel-garnituurtje, motorbril, jongensfiets, voetsteun voor bromfiets, paar zwarte glaché dameshandschoenen, broche, cypers poesje. De technische dienst van de PTT houdt op het ogenblik in Castricum en het onder deze gemeente ressorterende Bakkum „gro te schoonmaak" voor wat' betreft de tele foons en de aansluitingen. Daar waar het nodig is wordt het oude telefoontoestel van de abonné vervangen door een gloednieuw want er zijn toestellen bij waarvan de ge luidskwaliteit niet meer aan de eisen vol doet. Het is eveneens mogelijk aan deze eisen tegemoet te komen door het vervan gen van de oude en het aanbrengen van nieuwe onderdelen in de hoorn, waardoor mede de zogenaamde „prikgeluiden", die hinderlijk waren voor het menselijk oor, worden opgeheven. Tevens neemt men de gelegenheid te baat de leidingen en dergelijke na te kijken en al met al zijn het verbeteringen die door de lelefoon-abonnés van harte worden toe gejuicht. merkte hij op, dat aan het lesrooster het vak handenarbeid is toegevoegd. Schoolfonds Nadat de voorzitter der oudercommissie, de heer C. P. van den Bosch, de aan wezigen op het hart had gedrukt het „schoolfonds" beter te gedenken, werden enige kleurfilms gedraaid, die een keurig beeld gaven van de vervaardiging van Engels aardewerk, Schotse ruitstoffen en die de betekenis van kleur-in-het-alge- meen belichten. Daarna was er gelegen heid voor de ouders het werk van de leer lingen te bezichtigen en eventuele proble men betreffende hun kind met de leer krachten te bespreken. Hiervan werd in ruime mate gebruik gemaakt, zodat in vele gevallen het contact tussen ouders en on derwijzer ten bate van de opgroeiende jeugd is verstevigd. KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Ter gelegenheid van het veertigjarig be staan der „Stille omgang", afdeling IJmui- den-Oost, houdt men vanavond, Zaterdag 26 November een feestavond in het Patro naatsgebouw. In de muzikale show-revue werken mee de leden van het masker show orkest „The Dio's" onder leiding van Ton v. d. Braak. Voorts zullen enige jubilaris sen worden gehuldigd. VEILINGBERICIIT Sla 310; andijvie 2945; bospeen 15—27; waspeen 818; tomaten 2086; spruiten 1986; prei 922; knollen 1122; boeren kool 819; rode kool 610; groene kool 8—15; bloemkool 1744; soepgroenten 514; druiven (witte) 175; druiven 80125; peen 69; uien 1629. De zaken van de Velsense middenstanders mogen van vandaag af (Zaterdag 26 No vember) tot en met volgende week Zater dag 3 December tot 's avonds negen uur ge opend blijven. Hiertoe hebben B. en W. van Velsen gisteren besloten. ADVERTENTIE Door onze 10-jarige ervaring leren wij U, met onze nieuwste Leswagens en Motoren, prettig en veilig rijden, door gediplomeerde instructeurs. Gratis Avondlessen in Verkeerstheorle en Auto-techniek Tagelingcrweg 134 - Santpoort - Tel. 8930 Ons bijkantoor Dennenstraat 12, IJmuiden Telefoon 02550 -6200 Inschrijving volgende cursus Motortechniek 14 November „Cel 2455" (Tha- 1 i a, Vrijd. t/m Maan dag). Met de beste bedoelingen heeft Fred F. Lears een po ging gewaagd om de diepe tragiek van er-n ter-dood-veroordeel de te registreren, maar helaas bleef het bij dat „optekenen": de voorbereiding op de executie komt lang niet altijd tot de fas cinerende hoogte, die het zielsconflict van deze gevangene Whit- tier in cel 2455 had kunnen opleveren; de felle aanklacht tegen de onmenselijkheid van de doodstraf is er dus evenmin duidelijk uitgesprongen, al zal dat wel aan de beper kende invloeden van 't Amerikaanse straf recht liggen. Vaart en fantasie krijgt het verhaal pas in zijn ne- gajiev^,. détails: hier loopt de gespannen-, head <yaak tot grote hoogte op. Niettemin heeft deze duidelijke tendenz-film de ver dienste, dat er mee wordt aangetoond even als in het opzienbarende boek van Caryl Chessmann, geschreven in de dodencel van San Quentin, dat het milieu het. individu de laatste beslissende stoot kan geven naar het negatieve. „Korporaal Wanhoop" (Zondagmiddag, Dinsdag en Woensdag in Thalia). Met George Formby in de titelrol is dit kolder- géval niet boven de middelmaat der overige Formby-successen uitgekomen: het aloude gegeven van een mislukte landstormer, die door de liefde en eigen onbeholpenheid in de meest wilde situaties verzeilt wordt met weinig nieuwe vondsten en volgens het „lach-of-ik-schiet"-systeem op het doek gebracht. De liedjes bij de ukèlele zijn aar dig. „Ilaven der begeerte" (R e x Theater, Vrijdag t/m Maandag) vormt een dier sen sationele kitsch-producten, waarmee het grote publiek nog steeds aan de lopende band wordt bedreigd. „Ciske de Rat" (Kennemer Thea ter) werd voor de derde week geprolon geerd, hetgeen een compliment te meer voor deze geslaagde Nederlandse film mag heten. „Verborgen moederschap" (Lux or, Vrijdag t/m Woensdag) met Dany Camel in een temperamentvolle vertolking van het door het leven geteisterde meisje, dat tenslotte het geluk hervindt, is dit Franse product een zorgvuldig afgestemd geheel geworden: niet t.e zeer naar de rauwheid overhellend, menselijk genoeg om het me dedogen wakker te roepen, dat deze jonge vrouw toekomt. De kleine boeven, die a's tegenhangers van de roddelende wereld Het goede kinderboek heeft op de kleine tentoonstelling, die dit weekeinde in de Katholieke „Jeugdsluis" aan de Kanaal straat georganiseerd wordt onder auspiciën van het „Katholiek Instituut voor Volks ontwikkeling" een ereplaats gekregen: zo wel de kinderlectuur als de meisjes- en jongensroman zijn er in verlerlei variëteit vertegenwoordigd en ook aan de opvoeding van de jonge mensen is gedacht blijkens een tafel met litteratuur over sexuele pro blemen. Zonder de medewerking van twee IJmui- dense middenstanders, de heer P. v. Lies hout en bloemenmagazijn „Beatrix" had dit expositietje, dat gisteravond door kape laan Kerstholt geopend werd en tot en met Zondag te bezichtigen is, niet die fleurige aanblik gekregen, welke het nu heeft: een reeks „droge" bouquetten kleurt prachtig bij de fleurige stempelbanden en de heer v. Lieshout zorgde voor een keur van arti kelen uit zijn arsenaal van knutselarijen en toegepaste kunstnijverheid zelfs „meu bels uit mallen" zijn te zien. Het instituut, dat de medewerking kreeg van de leerkrachten der meisjes- en jon gensschool verdient met de smaakvolle ten toonstelling aller aandacht in de „sluis." zich het lot van het meisje aantrekken kregen de argeloze uitbeelding van de wel begrepen objectiviteit, waarmee dit gestrui kelde kind teruggevoerd kan worden tot een normale status, maar het geheel wil daardoor toch wel een tikje naar het melo drama overhellen, waarbij de goede bedoe lingen in de knel komen. „Der Weisse Traum" (Zondagmatinée) is een dier groots gemonteerde Weense ijs- revue's, waarmee een heerlijk kijkspel wordt voorgetoverd, dat het elke keer weer doet. „Kinderleven in gevaar" (W. B.-Thea- ter, Vrijdag t/m Maandag). Met deze Me xicaanse film wordt een poging gewaagd de kidnapping aan de kaak te stellen, maar als gevolg van een roekeloos botvieren van platte sensatiezucht komt het product daar lang niet aan toe: het blijft bij spanning, die gewekt wordt door goedkope middelen. Meervlietstraat 69 Velsen V. SOLEX SERVICE STATION voor IJmuiden en omg. SOLEX POPULAIR 333.— SOLEX DE LUXE 399.50 RUILMOTOREN inclusief montage ƒ162.50 Onderdelen voor alle modellen R.A.P. de snelbrommer 2 versnellingen K.M.teller617.5Ü Wij geven U vrijblijvend alle inlichtingen. Betaling in overleg Telefoon 5701 In de theeschenkerij van Velserbeek heeft de Velsense afdeling van de Neder landse Vereniging tot bescherming van dieren tijdens een buitengewone ledenver gadering enige belangrijke besluiten ge nomen. Niet alleen dat in de vacatures door het aftreden van de heren II. M. J. v. d. Wall, die enige jaren het voorzitterschap bekleedde, maar dit wegens zijn drukke werkzaamheden niet kon volhouden en mevrouw J. VerdoornWesselink de heren C. W. v. Schreeven en C. Gorter gekozen werden, maar bovendien is er een hypo thecaire geldlening tot een maximum van 6.000,goedgekeurd ten laste van het „Kerbert-asyl". Dit geld is, naar de vice- voorzitter, de heer J. Folkertsma meedeel de, nodig om enige dringende voorzieningen in en rond het gebouw te treffen; onder meer moet ook de verwarmingsinstallatie vernieuwd worden. Tenslotte is er een werkcommissie ingesteld, die onder leiding staat van mevrouw v. Gameren. De heer P. de Weers, die binnenkort als asylhouder vertrekt, heeft bestuur en leden tijdens deze vergadering bedankt voor de prettige samenwerking en gaf bovendien de verzekering, dat alle geruchten, al zou zijn heengaan een gevolg van onenigheid zijn geweest, op niets berust. Dit laatste benadrukte de heer Folkertsma nogmaals, de hoop uitsprekende, dat de opvolger van de heer De Weers, die nog benoemd moest worden, op dezelfde prettige manier met het bestuur zal kunnen samenwerken. Tijdens de rondvraag kwam het oude pro bleem der loslopende honden aan de orde, dat langs Lange Nieuwstraat en elders in het nieuwe IJmuiden tot vaak onhoudbare toestanden leidt als gevolg van de laksheid van vele honden-eigenaren, die hun huis vriend te veel los laten. Het wedstrijdprogramma van „Waterloo" ziet er voor Zondag als volgt uit: DCO I Waterloo I, 14 uur; Stormvogels 6Water loo 2, 10 uur; Waterloo 3ADO '20 3, 12 uur; Terrasvogels 4Waterloo 4, 10 uur; Beverwijk bWaterloo a, 15 uur (Zat.); Waterloo bStormvogels c, 14 uur (Zat.). Waterloo komt tegen DCO uit met: W. Kok; J. Buding en S. Zwart; J. van Sikke- derus, J. Schaap en L. N. Schaap;; A. F. Broek, W. Numan, G. Post, J. J. Schelvis en H. v. d. Meulen. Voor SVIJ 1 en 2 staan Zondag weer belangrijke ontmoetingen op het program ma. Het eerste elftal ontvangt om 10 uur op Schoonenberg de voetbalvereniging „Droste" uit Haarlem, één van de mede- candidaten voor de bovenste plaats. Beide elftallen verloren de afgelopen Zondag en zullen dus ook alles in het werk stellen om niet teveel achterop te kraken. Een gelijk spel zou het beste resultaat zijn. Het twee de elftal ontvangt Wijk aan Zee 3. Oppas sen is de boodschap. De Junioren trekken naar IEV Jun. A en hebben kans op een gelijk spel. Het eerste elftal, dat waarschijnlijk nog enige wijzigingen zdl moeteYt Ondergaan, is thans als volgt: Den Dikken; Verschoor eri Blinkhof; De Vries, Brouwer en v. Leeu wen; Kroone, Boon, Kistemaker, Broekhui zen en Winter. RKAFCTerrasvogels. De Vogels spelen met: Butter; Akkerman en Van Gelder; Spanjaard, Disselkoter en Van Eden; Rijke, Schippers, Pellenaars, Van Vuuren en Goed hart. Velsen—CSV: De thuisclub komt uit met: Jansen; Hynen en Tromp sr.; Van der En den. Wijker, Boon; Tromp jr., Brouwer, Wesselman, Braam en Donker. De afdeling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid houdt Dinsdagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat een ledenvergadering. Behalve verschillende mededelingen zal een bespreking worden gehouden aangaan de de ledenwinaetie, waarvan inmiddels bekend is, dat deze goede vruchten af werpt. Ten aanzien van de „Grote problemen in het nabije Oosten" is de heer A. Langkem- per, die jarenlang in deze gebieden heeft vertoefd, bereid gevonden een lezing te houden over deze gebieden en hun bewo ners. Lichtbeelden zullen het gesproken woord aanvullen. ADVERTENTIE Kunsth (sinds 1930) a n d e 99 Kennemerlaan 5 (bij de brug) Lijsten voor Foto's, Plaatwerk enz. Goed en voordelig In het Patronaatsgèbouw aan de IJmui- dense Zeeweg hebben de Velsense bejaar den gistermiddag enige genotvolle uren meegemaakt. Evenals op Dinsdag in Vel sen-Noord en op Woensdag in Santpoort hield de heer S. de Waard een voordracht met films en kleuren lichtbeelden over zijn in 1954 gemaakte reis door Zweden en Lapland. Hij nam de bejaarden nu mee naar de uitgestrekte Zweedse meren, naar forse bergen, waar altijd wel enige sneeuw ligt en verder naar de gletschers en bossen van dit schone land. En verder vertelde de heer De Waard over zijn ervaringen bij de Lap pen, het volk in het Noordelijk puntje van Zweden, dat voor een groot gedeelte nog leeft van de rendierkudden. Hij vertoonde voorts plaatjes van de midzomerfeesten, die vierentwintig uur duren. „Het mid zomerfeest is een uiting van vreugde over het feit, dat na drie maanden duisternis, de zon weer in dit land schijnt," aldus de heer De Waard. Ook van de middernacht zon had de heer De Waard interessante en mooie opnamen meegebracht De Sint-Nicolaas-kinderspeelgoedactie, die onder auspiciën van de VARA door het personeel van de NV De Plaatwellerij is ge houden voor de toegewezen adoptie van het kinderhuis „Oosterweide" aan de Oost zijde te Zaandam is een overrompelend succes geworden. Een succes, waarvan de resultaten Vrijdagavond in het gemeente lijk ontspanningslokaal aan de Van Diepen straat tijdens de gehouden tentoonstelling de vele bezoekers en belangstellenden met ver- en bewondering perplex maakten. Een schat van vervaardigde prachtige speelgoederen besloeg op lage beunen en tafels alle vier wanden van de grote zaal, zodat deze geleek op een speelgoedafdeling van een groot warenhuis. Daar waren auto peds op luchtbanden en houten wielen, complete ameublementen met diverse be kledingen, bijzonder mooie en grote ophaal bruggen, hobbelpaarden, driewielfietsen, complete autogarages van hout vervaar digd met automobielen in vele soorten, een echt werkende grote hijskraan, een prach tige handwerkkruiwagen en een slee. Een bijzonder mooi geschenk is de zogenaamde „strandwagen", een flinke kar op autoped- banden met bekleding. Zelfs de huif ont brak er niet aan. Aan werkelijke speelgoe deren was er een keur van poppen, win kels, ledikantjes, auto's, tractors, van alles en voor alle kinderen van de leeftijd van drie tot veertien jaar wat; teveel om op te noemen. Voorts liet ook de keurig inge richte boekenstand en andere dingen, als mede een stapel gebreide onderkledmg en wantjes zien met welke grote gulheid hier was geschonken voor het tehuis, waarin een dertigtal kinderen is opgenomen. De Plaatwellerij en vooral de organisa toren hebben veel lof verdiend voor het geen is bereikt en ongetwijfeld zal de dank baarheid van de kinderen en leiding van „Oosterweide" groot zijn als daar Zaterdag 3 December Sint Nicolaas met twee knech ten uit de volgepakte vrachtauto gul gaat uitdelen. Zaterdag 27 November IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. De Klerk van Haarlem en Heemstede; 19 uur: ds. mr. G. A. Alma van Amster dam-Sloten (jeugddienst). Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: de heer W. J. Mulder, jongerendienst. Geref. Kerk, Icbthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. v. Leeuwen; 15 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 16.30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Seg- geling van Zaandam. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: samenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. F. R. v. d. Meulen van Ter- naard. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. Woens dag (Andreas) 9 uur H. Dienst, 19.30 uur: Vespers. Vrijdag 9 uur: H. Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingssamen komst, 16.30 uur: jeugddienst, 19 uur: Openluchtsamenkomst, 20 uur: Verlos singssamenkomst. Baptiste Gemeente, IJmuiden, Cultureel gebouw, Plein Moerbergplantsoen, 10 uur: de heer F. Oosterwijk. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout, 19 uur: ds v. d. Bos van Nijeveen. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur ds. W. Diepersloot. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: ds. J. Heidinga van Haarlem. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Varen iusstraat, 10 uur: Joh. v. Oost veen van Driebergen, 19.30 uur: W. Dubbel dam van Rotterdam. Woensdag 19.45 uur J. A. Visser van Amsterdam. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, kapel Wester- veld, 10.15 uur: ds. J. A. Roskam (ge- zinsdienst). VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink (m.m.v. kerkkoor). VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man; 19 uur: vicaris J. B. Duk. Geref. Kerk, geen opgave ontvangen. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, Zaterdag 19.30 uur: Openluchtsamenkomst; Zondag 10 uur: de heer J. Sevensma van Amster dam; Donderdag 1 Dec. 19.30 uur: ds. E Rezer van Bergen. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10.30 uyr: ds».O, N,orel; 19 uur: vie. J. A Eèkhof. Irénekapel, 10 uur: ds. F. C- Wil- lekes. Populierenlaan,. 10 uur: ds. W 'Oorthuys.' JeugclKapé],Groene Huis', 10 uur: heer A. Wouda. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: dr. P. Smits van Den Haag. Evangelisch-Lutherse Gemeente, geen dienst. Maranatha, Jb. Klein Haneveld van Bo degraven, 19 uur: J. Sevensma van Am sterdam. Leger des Heils, Jans Alsweg 32, 10 uur: Heiligingsddenst; 12 uur: Zondagsschool; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. De diensten staan o.l.v. majoor L. Korts. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. S. de Roest van IJmuiden. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. B. J. J. Naessens. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 9 uur: ds. J. O. Norel, van Beverwijk. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leenhouts. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: dr. W. Vol ger van Amsterdam-Noord; 19 uur: ds. D. ter Steege, H. A. „De Toorts", 9 uur: ds. J. Heidinga van Haarlem. Doopsgez. Gem., geen tijd opgegeven, Gecombineerde dienst, ds. J. J. van Hil- len van Haarlem. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. Chr. Geref. Kerk, 15.30 uur: ds. J. C. Maris. IJMUIDEN-WEST: Geref. Evang. Zondagsschool, Gr. v. Prin- stererschool, 10.30 en 11.30 uur. Herv. Zondagsschool, Creutzbergschool, 10 uur. Leger des Heils Zondagsschool, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. Herv. Zondagsschool, Insingerschool, 10 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, Ichthus- burcht, 11 uur. Herv. Zondagsschool, Comitéschool, 10 uur. Zondagsschool Doopsgezinde Gemeente, Kerkgebouw Helmstraat, 11.30 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school, 10 uur. Herv. Zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Geref. Zondagsschool, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, 10.30 uur: Noodwinkel voorheen Bisschof aan de Oosterduinweg. Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Theo Thijssenschool, 10 uur. DRIEHUIS VELSEN-DORP: Herv. Zondagsschool te Driehuis, Maria Boreelkleuterschool t/m 9 jaar 10 uur; 10 jaar en ouder 11 uur. Hervormde Zondagsschool te Velsen- dorp, Wijkgebouw, Torenstraat 11.45 uur. Zondagsschool Doopsgezinde Gemeente, Jan Campertschool, 10.30 uur. VELSEN-NOORD: Herv. Zondagsschool, 5 t/m 8 jaar kleu terschool aan de Banjaertstraat 12 uur en van 8 t/m 13 jaar in de C.V.O.-school aan de Langeveldstraat 12 uur. Prijzen van Vrydag. Heilbot 2,302,20; gr. tong 4,804,40; grm. tong 4,003,70; kim. tong 3,40—3,25; kl. tong I 3,60—3.25; kl. tong II 2,32—2,12; tarbot I 2,80—2,20, per kg. Tarbot IV 44; schartong 4532; kl. tong I 5042; kl. tong II 4122; schar 4323; v. haring 2014; makreel 3432; gr. schelvis 2924; grm. schelvis 2417; kim. schelvis 2316; kl. schelvis I 1813; kl. schelvis II 1813; wijting 2213; gr. gul 37; midd. gul 27; kl. gul 23; kl. leng 2421; kl. haai 1413; ham 8662; poontjes 2320; kl. koolvis zw. 1612; kl. koolvis wit 3229, per 50 kg. Gr. kabeljauw 124100; gr. koolvis zw. 7255; gr. koolvis wit 84; gr. leng 7056, per 125 kg. Aanvoer van Vrijdag. 129 kisten tong en tarbot, 4 kisten heilbot, 2 kisten tong schar en schartong, 430 kisten schol, 13 kisten schar, 1500 kisten haring, 46 kisten makreel, 410 kisten schelvis, 117 kisten wij ting, 42 kisten kabeljauw en gul, 39 kisten leng, 90 kisten haai, 7 kisten ham, 11 kisten poon, 80 kisten koolvis, 20 kisten diversen. Totaal 2940 kisten. Besommiingen van Vrijdag. IJM 25 Flamingo f 15.500; IJM 2 Herman f 22.300; KW 161 f3970 (verse haring); IJM 52 f1220; IJM 204 f 1050; KW 65 f600; KW 26 f1830; KW 155 f 1310; KW 125 f 1260; KW 166 f 1320; KW 104 f1230; KW 107 f970; KW 10 f1160; KW 27 f1180; KW 79 f 1110; KW 210 f1290; KW 133 f1620; IJM 22 f1550; IJM 59 f1510; IJM 45 f 1230; IJM 5 f 760; WR 34 f 1210; WR 33 f 1590; AM 16 f 1090. In Walserij-Oost is Vrijdagavond het 5- jarig bestaan van de Lasclub Velsen ge vierd, samen met enige omliggende vereni gingen, aan welke feestelijke bijeenkomst de P-W-Boys hun medewerking verleen den. Vooraf is de jaarvergadering gehouden, waar de voorzitter, de heer F. E. Peltzer, een overzicht gaf van het samengaan met de Lasclub Haarlem. Dit samengaan is wel bevorderlijk voor het organiseren van le zingen en andere bijeenkomsten, doch heeft het nadeel, dat de leden feitelijk te ver uit elkander wonen om gezamenlijk de studi'e aan te pakken. Ook later kwam men hier op nog weer terug, maar voor de gezamen lijke afdelingskas is het restaurant Walse- rij-Oost als vergaderzaal toch wel te prefe reren, omdat dit belangeloos beschikbaar wordt gesteld door de directie van Hoog ovens. Een tweede moeilijkheid is de op komst van de leden. Komt een klein aan tal, dan is een grote zaal niet nodig. Maar het bestuur loopt de kans dat er van de ruim 500 leden velen komen opdagen (wat het bestuur natuurlijk gaarne ziet) en dan kan men weer niet volstaan met een klei ne zala. De verslagen van de secretaris, de heer L. Kwaak en de penningmeester, de heer H. Visser, werden goedgekeurd. Deze laat ste had kans gezien om bij een bedrag van f 3638,aan inkomsten en uitgaven een saldo over te houden van f 521, De bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op. De aftredenden werden herkozen, behalve de heer Van Dorp, die niet herkiesbaar was. Zijn plaats zal wor den ingenomen door de heer Wolters uit Haarlem. Uitvoerig werd hierna gediscussieerd over het winterwerk van de lasclub. Ver schillende excursies werden besproken en over een aantal cursussen en demonsarties, het lassen betreffende, zal het bestuur een programma samenstellen. ADVERTENTIE zijn wij ook des avonds KENNEMERLAAN 59 Telefoon 5326 IJMUIDEN ZATERDAG 26 NOVEMBER IJMUIDEN: Thalia, 19 en 21.15 uur: „Cel 2455." Rex (officieuze opgave) 20 uur: „Haven der begeerte." Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. VELSEN-NOORD: M.A.V. „De Monica's," 20 uur, Ned. Herv. Wijkgebouw, feestavond. Harmonie „De Eendracht," 20 uur, „Con cordia," concert. SANTPOORT: Vrijz. Chr. Jongeren bond en jeugdge meenschap en Jonge Kerkgroep te Sant poort, 20 uur, Jeugdhuis, Burg. Enschedé- laan, toneeluitvoering. ZONDAG 27 NOVEMBER IJMUIDEN; Thalia, 15 uur: „Korporaal Wanhoop"; 19 en 21.15 uur: „Cel 2455.' Rex (officieuze opgave) 15 uur: „Omar de woestijnhavik"; 20 uur: „Haven der begeerte." Velserbad, 15 uur, propaganda-zwem- middag. MAANDAG 28 NOVEMBER IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Cel 2455." Rex (officieuze opgave) 20 uur „HAven der begeerte." Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. Nutsbibliotheek, Heidestraat, open van 1921.30 uur. O.T.V. „Kennemerland," 19.30 uur, Pa tronaatsgebouw, „Roderick de tovenaar." VELSEN: Raadhuis, 1012 uur: spreekuur burge meester 1517 uur: spreekuur wet houder H. de Boer, Onderwijs. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 15