AUTO- en MOTORRIJLES Autorijschool Succes Havenberichten „Welterusten" nu voor leden van „Varia" „Tot ons Vermaak" met „Haar andere man Watervlieters naar Purmerend Bazar voor „Ons Huis" geopend Sint Nicolaas houdt Woensdag zijn intocht in Castricum Scheveningse logger op Noordzee geramd Een zeer practisch geschenk zwanendons pyama 1 G. A. J. MEIJER Ongeluk „met luchtje op Wijkermeerweg ZATFRDAG 14 Nieuwe radiozaak aan de Trompstraat Agenda voor Beverwijk „Vogelvreugd" bespreekt tentoonstelling Agenda voor Castricum en Uitgeest Bliksem-opbouw na de veiling In Beverwijk lopen de dames de „midden-afstand" UTD-competitie De elf van CSV Burgerlijke Stand Velsen Medische dienst in Castricum 70.000 kilo peen op speciale veiling Particulier moest initiatief nemen Haarlemse politierechter veroordeelde landbouwer Scheepvaart zó NOVEMBER 1955 Zonder schokken of stoten glijdt in de omgeving van Preston de nieuwe Engelse electrische locomotief, „Deltic", over de rails, bij haar eerste proefrit. Deze machtige locomotief, die in Preston is gebouwd, kan een snelheid ontwikkelen van meer dan 90 mijl. Het is bekend dat de toneelvereniging „Varia" de laatste tijd met ernstige moei lijkheden te kampen heeft, die hoofdzake lijk voortsproten uit een niet onaanzien lijke terugloop van kunstlievende leden. Daarnaast heeft om de een of andere reden ook een aantal goede krachten voor het lidmaatschap bedankt, zodat de werkende kring niet in staat is geweest het winter seizoen te openen. Het bestuur had daar om een beroep gedaan op de medewerking van de toneelvereniging „Tavido" uit Be verwijk, die hieraan uiteraard onmiddel- lenk gevolg heeft gegeven, zodat de „Va- rianen" Vrijdagavond in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan een amusante gastvoorstelling van A. P. Dears- ly's blijspel „Welterusten" kregen aange boden. Enigszins tegen de verwachtingen in verstrekte voorzitter K. Faber in zijn gebruikelijk openingswoord geen nadere mededelingen over de actie, die momenteel voor het behoud van „Varia" wordt ge voerd. Hij bepaalde zich tot een korte ver klaring over de reden van verhuizing van het Rex Theater naar het Hervormd Jeugdhuis: het bestuur geeft er namelijk de voorkeur aan in deze intiemere zaal te spelen dan in een schaars bezette schouw burg. De opvoering van „Welterusten" werd enige weken geleden reeds uitvoerig in dit blad besproken, maar dit weerhoudt mij niet nogmaals te wijzen op de waarlijk voortreffelijke kwaliteiten van deze blij spelvertoning. In een razend snel tempo, voor amateurs bijna verbluffend, voltrekt zich bij „Tavido" de amusante handeling, waarbij A. H. Holtslags knappe regie aan alle onderdelen de nodige aandacht ter waarborg van het plezier had besteed. Hoe aardig werd bijvoorbeeld de overdonde rende entrée van Charlie Hobson in het eerste bedrijf uitgespeeld en hoe logisch werd tijdens de kleine twisten door de andere spelers gereageerd. De grootste aantrekkelijkheid van deze voorstelling bestond ongetwijfeld uit de volkomen na tuurlijke houding van alle spelers en het gemak, waarmee zij zich over het toneel bewogen. Met Jacques Davidson als een onweerstaanbaar komische Sproet in de voorste gelederen. Geen wonder dat deze voorstelling ook bij „Varia" een meer dan hartelijk lachsucces behaalde, waarvan de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, als beschermheer getuige is ge weest. JAN VAN DAM. Uit Haarlem is de heer A. H. Barends naar de IJmuidense Trompstraat gekomen, om hier zijn radio- en televisiezaak voort te zetten. Als vertegenwoordiger van diverse Duitse merken heeft de heer Ba rends onder de naam „Radio Unique" van morgen een sobere, maar smaakvolle show room geopend op de hoek van de De Lu- meij- en de Trompstraat, waar niet alleen diverse merken radio- en televisietoestel len te vinden zijn, maar ook het „klein vak" vertegenwoordigd is in de vorm van gloei lampen en ander electrotechnisch mate riaal. De heer Barends, die zijn zaak alleen drijft, betrok hiermee het pand, waarin vroeger een galanteriewinkel huisde, die naar de nieuwbouw aan de Lange Nieuw- straat overstapte. ADVERTENTIE Wö lessen uitsluitend met de nieuwste Taunus 1955 Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde instructeurs Verkeerstheorie TECHNISCHE LESSEN ZEEWEG 275 - TELEFOON 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 LUXE VERHUUR ZATERDAG: Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Ciske de Rat. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: Verbor gen moederschap. 20 uur: Kinderleven in gevaar. Veilinghal Kennemerland, 13.3022 uur: Bazar „Ons Huis". Kennemer Theater, 20 uur: Personeels- avond „De Nijverheid". 't Centrum, 20 uur: Kienavond Buizen gieterij. Openbare Leeszaal, geopend van 1012 1517 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek, 1013. 1417.30 uur; lees- en studiezaal: 1013 en 1417.30 uur. ZONDAG: Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: Ciske de Rat. Luxor Theater, 14.30 uur: De witte droom. 16.30, 19 en 21.15 uur: Verborgen Moederschap. W.B. Theater, 14.30 uur: Geen uitweg en Buffalo Bill, 16.30 en 20 uur: Kinderleven in gevaar. Larry E. Johnson's blijspel „Haar andere man" is één van die stukken, die zich reeds enige tientallen jaren op het répertoire van onze toneelamateurs kunnen handhaven en dat waarschijnlijk ook in de toekomst nog vele opvoeringen zal beleven, telkens wan neer een vereniging haar donateurs een avond van „daverend" plezier wil bezor gen. De schrijver streefde met deze klucht allerminst artistieke aspiraties na, maar hij wist de diverse verwikkelingen, die uit Mary Marshall's traditionele leugentje om bestwil ontstaan, toch wel zo handig te schikken dat er een vermakelijke zin in de onzin kwam. Men kent zo langzamerhand deze geschiedenis wel, waarbij de echtge noot tijdelijk als bediende in zijn eigen huis moet fungeren. Bij de opvoering door de R.K. toneel vereniging „Tot ons Vermaak" in het K.S.A.-gebouw te Beverwijk overstemde het gelach in de zaal dikwijls de dialogen op het toneel. Nu kan hieraan onmiddellijk worden toegevoegd, dat een dergelijk groot succes voor de spelers een verdiende belo ning is geweest, want zij hebben zich on der leiding van regisseur Herman Tros over het algemeen zeer behoorlijk van hun op drachten gekweten. De regisseur voerde hen als Jerry, de pseudo-echtgenoot, ook op de planken aan. Met de verontwaardig de Harry Marshall van Ab. Welden vormde hij een prima kluchtspel-duo. Dirk Diede- rik typeerde werkelijk geestig de oud- tuchthuisboef Limpy Lannigan, evenals Dick de Reus de martiale politie-agent. Riet van der Winkel was een pittige Mary, het romantische jonge vrouwtje. Zij speelde soms zelfs iets te rad, waarbij de verstaanbaarheid der tekst aan het tempo werd opgeofferd. Doordat Lenie Alkema deBeentjes zich als Sylvia voor dit euvel wist te behoeden, vond zij een natuurlijker toon. Mevrouw L. ReckmanVeenboer stelde daar op haar beurt een gedecideerde tante Emmy tegenover, gesecondeerd door een allercharmantst nichtje Florence van Annet van der Wijst en een vermakelijk door Han Aardenburg voorgestelde dienst bode. De komische prestaties werden na afloop met een langdurig applaus door het publiek naar verdienste gehonoreerd. JAN VAN DAM De eerste en tweede twaalftallen van de korfbalvereniging „Watervliet" brengen Zondag een bezoek aan Purmerend voor de competitiewedstrijden respectievelijk tegen BEP 1 en 2. Voor Watervliet 1 wordt dit opnieuw een belangrijke wedstrijd omdat BEP 1 in de derde klasse KNKB nog altijd behoort tot de kopgroep. Weliswaar heeft BEP 1 twee wedstrijden meer gespeeld dan Wa tervliet 1 en ligt met 13 punten vier pun ten achter op de Velsense ploeg, maar in de thuiswedstrijden zijn de Purmerenders gevaarlijke tegenstanders, die het Water vliet 1 zeer lastig zullen maken. De groen gelen zullen er goed aan doen van het be gin af flink aan te pakken. Overigens heeft Watervliet 1 zonder spelen een punt extra gewonnen op de grootste concurrent ZKV 1, die tegen ZKC 1 gelijk speelde en met het zelfde aantal gespeelde (negen) wedstrij den eveneens vier punten op Watervliet 1 achter is. De stand aan de kop is nu: Wa- terviet, 9 gespeeld 17 punten; ZKV, 9 ge speeld 13 punten; BEP, 11 gespeeld 13 punten. De Velsense ploeg heeft een mooie kans om ongeslagen te blijven. Voor Watervliet 2 wordt de strijd tegen BEP 2 evenzeer moeilijk. Misschien inspi reert de aanwezigheid van de clubgenoten het tweede om extra zijn best te doen en te winnen. Watervliet 3 gaat naar Oosterkwartier 3 en zal lang geen gemakkelijke wedstrijd hebben. Voor de thuiswedstrijd van Water vliet 5 tegen Aurora 4 moet wel op een nederlaag worden gerekend, maar een ver rassing is niet uitgesloten. De opstellingen zijn: Watervliet 1: Da mes: G. Kluft, R. Leyenaar, D. Hartman, S. Meyer, B. Koet, T. Gieze; Heren: J. de Boer, S. Hartman, F. Vos, W. Berghuis, M. Veerbeek, D. v. Ladesteijn. Watervliet 2: Dames: I. Waagmeester, C. Zandbergen, C. Kloosterman, A. de Niet, B. Hoen, B. Hessen; Heren: A. Verkerk, A. Redeker, Ar. Verkerk, H. Mol, A. Koet, J. v. d. Berg. De Volièrevereniging „Vogelvreugd" voor Beverwijk, Velsen en omgeving houdt Maandagavond in hötel „Parkzicht" aan de Groenelaan te Beverwijk haar ledenverga dering, waarvan de agenda volledig is af gestemd op de naderende vogeltentoon- stelling, die in IJmuiden wordt gehouden. In deze bijeenkomst worden de laatste organisatorische bijzonderheden voor de tentoonstelling besproken, gevolgd door een bespreking van de leden onderling. „Corso"-theater, Castricum. Zaterdag en Zondag 19.15 en 21.30 uur; Zondagmiddag 15 uur: „Modern Times". Maandag, Dins dag en Woensdag, iedere avond 20 uur: „Een banneling van de eilanden". Bioscoop „De Ooievaar", Uitgeest. Zater dag en Zondag 20 uur: „Rob Roy". Maan dag en Dinsdag 20 uur: „De duivelsvallei". Dat er veel te bereiken is, wanneer men tezamen voor hetzelfde ideaal werkt, is Vrij dagavond bewezen in de grote hal van de veiling Kennemerland aan de Breestraat te Beverwijk. Vrijdags .is een van de drukste marktdagen en nog maar pas was de grote hal beschikbaar of een groot aantal leden van de vakbeweging en de Partij van de Arbeid togen aan het werk om deze hal om te toveren in een soort amusement- en ver koopterrein, waarvan de baten ten goede komen aan het bouwfonds van de stichting „Ons Huis". Er werd getimmerd en ge sjouwd van de ene plaats naar de andere, vele dingen moesten worden geëtaleerd en toen de klok 8 uur had geslagen kon wet houder W. Alberda de bazar openen en de reeds toegestroomde mensen vertellen wat het doel is van deze bazar. Men heeft hier getoond, aldus de heer Alberda, wat men met samenwerking kan bereiken en hij deelde daarbij nog mede, dat gedurende ge ruime tijd een aantal mensen zich onledig hebben gehouden met het vervaardigen van kledingstukken en andere fraaie gebruiks voorwerpen, die in elk huis op hun plaats zullen zijn. Al deze harde werkers bracht hij hartelijk dank en hij sprak de hoop uit dat deze twee dagen vele bouwstenen voor „Ons Huis" bijeen gebracht zullen worden. Al heel spoedig waren de belangstellen den gegroepeerd om de verschillende kra- merijen; de jongelui bij de schiettent, het rad van avontuur en de hengelsport, ter wijl de huismoeders meer oog bleken te hebben voor de vele kinderkleren. Athletiek-propaganda Om de athletiek in de gemeente Bever wijk een nog grotere populariteit te geven, had het bestuur van de R.K. Athletiek ver eniging D.E.M. een bijzondere avond voor leden en belangstellenden in de bovenzaal van het K.S.A.-gebouw belegd. Niemand minder dan Frits de Ruyter, een van onze beste midden-afstandlopers heeft deze avond met zijn aanwezigheid opgeluisterd en de jeugdige en oudere aanwezigen het een en ander over zijn „loopbaan" verteld. Voor de pauze werden enkele filmopnamen vertoond van de Olympische Spelen, waar bij de vertraagde opnamen een duidelijk beeld gaven van de stijl van lopers en springers. Na de pauze hield Frits de Ruyter zijn praatje, hierbij aangevuld door ir. P. C. Tissot van Patot, die de dames opwekte zich toe te leggen op de midden afstand, gezien het feit dat Beverwijk de enige stad in ons land is waar deze afstand door dames wordt gelopen. De voorzitter van de afdeling athletiek dankte de spre kers voor deze leerzame avond en sprak de wens uit dat velen zich als lid zouden opgeven om deze mooie sport te beoefenen. De bridgeclub UTD speelde deze week weer voor de competitie. De uitslagen luid den als volgt: Groep A: 1. Prins en echtgen. 58.73 2. mevr. SlaatsBöhm 53.96 3. Rob en echtg. 53.17 4. dames Verhoef—Klinkenberg 50 5. mevr. VerhorstGrentzius 49.20 6. Schoen—Koelemey 49.20 7. Westerop— Pieterse 45.23 8. MeyerRoelofs 40.47 Groep B: 1. Van BurkVisser 62.69 2. mevr. SchoenMuis 57.93 3. mevr. PieterseGroot 55,55 4. Snel en echtg. 54.76 5. Klinkenberg—Korver 50.79 6. GomesLeenders 42.85 7. Ten Broeke Handgraaf 38.88 8. Warger en echtg. 36.50 Het Castricumse CSV is Zondag de enige van de plaatselijke clubs die in het veld komt. Als tegenstander fungeert dit keer het sterke Velsen en de Castricummers zullen flink wat productiviteit aan de dag moeten leggen om van Velsen te winnen. De wedstrijd wordt te Velsen gespeeld en de opstelling van CSV is als volgt. Doel: G. de Heer; achter: H. van Diggelen en W. Grosze Nipper; midden: D. Hoberg, C. Boot en J. Beijersbergen van Henegouwen; voor: G. Riethorst, P. Wijker, B. Kossen, H. Hartog en H. Stolk. GEBOREN: M. J. den BroederVissers, z.. Spaarnestraat 23, IJmuiden: G. Bos—We zelman, d., Warmenhovenstraat 92, IJmui den; K. de Haanvan den Berg, d., Tuinders straat 47, IJmuiden-O.; S. EvenhuisVoort man, d.. Wilgenstraat 28, IJmuiden-O.; A. Klein Meulekamp—Velzel, z., Enschedé- straat 27 rd, IJmuiden; G. Rijpermanvan der Molen, d„ Casembrootstraat 22, IJmui den-O.; A. JansenSloot, z. en d., Pres. Krugerstraat 76, IJmuiden; R. V. Walta van der Kallen, d., P. C. Hooftlaan 83, Drie huis; H. S. NeehuisAalderink, d., Lange Nieuwstraat 353, IJmuiden-O.; S. van der Plasvan der Stel, z„ Bik en Arnoldkade 46. IJmuiden; M. RolffWestra, d.. de Noo- straat 47, IJmuiden-O.; H. J. van den Haak Sanberg. d.. Lorentzstraat 44, IJmuiden-O.; P. C. MolenkampJonker, z., Rijksweg 464, Santpoort; H. TijlPlug, d., Kerkerinklaan 37, Santpoort. OVERLEDEN: J. Dienaar, 45 j„ echtgenoot van H. van Eijk, Velserduinweg 211, IJmui den-O.; P. J. van Duijn, 75 j., echtgenote van D. van der Plas, Vleetstraat 30, IJmui den; A. de Hond, 1 j., z. van H. de Hond en M. J. Heilig, Pres. Steijnstraat 23, IJmuiden; W. Wit 76 j., weduwnaar van J. Lokkerse, Trompstraaat 74. IJmuiden-O. ONDERTROUWD: H. J. Holtkamp, Stal- paert van der Wielenstraat 24, Haarlem en C. M. Uijtendaal, Kruidbergerweg 7, Sant poort; G. J. H. Holtkamp, Stalpaert van der Wielenstraat 24, Haarlem en J. H. Kra mers, Hyacinthenstraat 6, Santpoort; G. P. van der Veer, Breestraat 25, Alkmaar en E. M. Snoek, Marconistraat 40, IJmuiden. toek. adres: Breestraat 25, Alkmaar; J. H. van Eerden, Hogeweg 36, Uitgeest en M. J. Th. 09endarp. de Ruijterstraat 80, IJmuiden-O.; C. van Viersen, Ripperdapark 17, Haarlem en A. Alders, Kortenaerstraat 40. IJmuiden- Oost: F. Jjepkema. Wenckebachstraat 22, Velsen-N. en M. Boonstra, A. Bellstraat 45, IJmuiden; G. B. J. Koch, Rijksweg 492, Santpoort en M. W. Slot, Joezf Israëlskade 129 III, Amsterdam; P. J. de Groot, Vergier- deweg 179, Haarlem en Chr. F. Heeremans, Beekvlietstraat 6, Santpoort; W. Verhoeven. Oranjeboomstraat 65, Haarlem en L. van Sikkelerus, Platanenstraat 34, IJmuiden-O., toek. adres: Haarlem, Antoniusstraat; W. J. Grootveld, Kennemerlaan 181, IJmuiden en L. Ket, Hardveldseweg 40, Diemen. GEHUWD: A. G. Nijssen en G. A. M. de Rooij, de Genestetlaan 27, Driehuis; P. Chr. van. der Aar en C. E. Taverne, Ladderbeek straat 12 bv., Velsen-N.; A. Vriend en G. van Diessen, Leeuweriklaan 2, IJmuiden-O.; P. van Emmerik en A. Schol, Oosterwal 39, Culemborg; P. van Buuren en W. G. te Kolste, Kortenaerstraat 36, IJmuiden-O.; C. J. van Os en G. Zwanenburg, van Leeuwen straat 69, IJmuiden; E. Lokkers en A. Wen- nis, Bonairestraat 42 bv. Santpoort. I De Zondagdienst in Castricum wordt van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door arts H. Wieringa, Schelgeeststraat 31, telefoon 289. De wijk en kraamverpleging is voor hetzelfde tijd vak in handen van zuster Boots, Koningin Julianastraat 14, telefoon 544. Apotheker P. van Ouwerkerk, Burgemeester Lom- menstraat 6, telefoon 500, is voor spoed gevallen geopend. De Donderdag in Castricum gehouden speciale export veiling kreeg een aanvoer van 70.000 kilo peen en 9.000 kilo schorse neren te verwerken. Peen b besomde f 7.10 f9; peen c f 7.50f 9.40 en peen d f 5.90f 8.30 per 100 kilo. De eerste soort schorseneren werd opgehouden voor de prijs van 54 cent per kilo en de tweede soort bracht 19—30 cent op. Vergezeld van niet minder dan acht knechts hoopt Sint Nicolaas volgende week Woensdag zijn intocht in Castricum en Bakkum te houden. De Sint zal 's middags om vier minuten voor twee per trein aan komen en Castricums burgemeester, de heer C. F. Smeets, heeft toegezegd de bis schop van Myra tq zullen begroeten. Hoewel het plaatselijk St. Nicolaas- comité van de winkeliers door het beschik baar stellen van 150 een groot aandeel in de intocht heeft, is het initiatief genomen door een particulier. Deze stelt zich voor de Sint, na zijn intocht, de bedlegerige kinde ren te laten bezoeken en zo die in een zie kenhuis, rusthuis of sanatorium verblijven, een bezoek te brengen aan hun ouders. Uiteraard kan Sint Nicolaas bij een derge lijk bezoek niet met lege handen komen en daarom heeft de initiatiefnemer een actie op touw gezet teneinde op die manier aan geldmiddelen of goederen in natura te komen. Tot dusver is er al een groot bedrag bijeengebracht, terwijl tevens een flink kwantum speelgoed, lekkernijen of nuttige gebruiksvoorwerpen werd afgestaan. Dit kon mede gebeuren door de medewerking van de uitgevers van een plaatselijk week blad, die aan de actie de nodige bekendheid gaven. Intussen is de route, die de Sint en zijn knechts zullen volgen, bekend. Na de be groeting door de burgemeester gaat de Sint op zijn paard door de volgende straten: Stationsplein, Burgemeester Mooistraat, Dorpsstraat, Torenstraat, Cieweg, Prins Bernhardstraat, Prinses Irenestraat, Prin ses Beatrixstraat, Torenstraat, Pernestraat, Geelvinckstraat, Ruiterweg, Vinkebaan, Poelvenstraat, Brederodestraat, P.C. Hooft- straat, Stetweg, Van Oldenbarneveldtweg, Van der Mijleweg, Heereweg. Achterlaan, Bleumerweg, Heereweg, Van der Mijleweg, Bakkummerstraat. Vervolgens gaat de Sint naar hötel De Rustende Jager van waaruit hij zijn voorgenomen bezoeken aan de zieke kinderen zal brengen. De groepscommandant van de rijkspolitie in Castricum, de adjudant G. Verbaan, heeft volledige medewerking toegezegd. Het is evenwel jammer dat de intocht zon der muziek gepaard moet gaan, omdat de plaatselijke muziekkorpsen, daar het een gewone dag in de week is, geen voldoende aantal leden op de been konden brengen. Enige tamboers van het fanfarekorps St. Aloysius en de gymnastiekvereniging VIOS hebben zich evenwel bereid verklaard hun medewerking te verlenen. Vrijdagmiddag omstreeks 15.30 uur is de Scheveningse logger „Condor" op de Noordzee bij Calais geramd door een Pool se trawler. De aanvaring heeft geen slacht offers gemaakt en de „Condor" wordt nu naar Scheveningen gesleept. De „Condor", die eigendom is van de rederij v/h Frank Vrolijk, was Donderdag avond uitgevaren om te gaan haring- trawlen op de Noordzee, gelijk met de ^,Janny" van dezelfde rederij. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. De weersomstandigheden waren niet slecht. De „Condor" is midscheeps door de Pool se trawler geramd en heeft een gat in de zij gekregen. Door het verschuiven van de lading heeft men het schip wat slagzij ge geven, waardoor het gat boven water is gekomen. De „Condor" wordt nu door de „Janny" naar Scheveningen gesleept, waar de vaartuigen vandaag worden verwacht. Vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Arthemis van Rotterdam. Hunsland van Ba- likpapan. Troiberg van Hamburg. Walen burg van Rotterdam. Sambre van Rotterdam. Laren berg van Rotterdam. Eemland van Brazilië. Oranjefontein van Antwerpen. Am- stel vliet van Antwerpen. Bele van Ilernö- sand. Kerkheim van Lulea. Witby Abbey v. Goole. Sirenus van Norfolk. Texelstroom v. Liverpool. Visten van Antwerepn. Arcturis van Rotterdam. Nestor van Paramaribo. Lijnbaansgracht van Mantyluoto. Congo- stroom van Hamburg. Wota van Rotterdam. Tema Palm van Dakar. Anders van Dor drecht. Greenfinch van Londen. Cyprian Coast van Newcastle. Vertrokken zijn: Larix naar Dordrecht. Rondo naar Antwerpen. Fortunate B naar Vlissingen. Bonaire naar Rotterdam. Mars- worth naar Antwerpen. Rhein naar Oxelo- sund. Ellewoutsdijk naar Freeport. Maria Christina naar Rotterdam. Orford naar Rot terdam. Mangan naar Gothenburg. Lucas Bols II naar Rotterdam. Kaap Falga naar Domsö. Emsgatt naar Rotterdam. Olanda n. Aarhus. Elbing VIII naar Rotterdam. Men tor naar Norrköping. Radja naar Port Said. Rema naar Rotterdam. Westerhorn naar Hamburg. South America naar Hamburg. Juno naar Rotterdam. Gratia naar Nyköping. Tulen naar Rostock. Aeneas naar Cardiff. Candetty naar Bornholm. Krusaa n. Quebec. Sparta naar Gothenburg. Ivoorkust naar Bordeaux. Walenburg naar Rotterdam. Magdalena naar Stockholm. Emmy Ottens naar Cuxhafen. Atlantic naar Antwerpen. Pavo naar Dordrecht. Niederhein naar De- nemardken. Harold Ottens naar Mantyluoto. Ivor Jenny naar Rotterdam. Dorestad naar Paramaribo. Bomma naar Drammen. Twee Gebroeders naar Manchester. Fortuna naar Rotterdam. Torr naar Stockholm. Skady n. Koge. Albatros naar Rotterdam. Delta naar Londen. Coenrad naar Lübeck. Witby Abbey naar Huil. ADVERTENTIE is ongetwijfeld een prachtige Zowel voor kinderen, dames en heren hebben wij een zeer grote collectie, zodat U bij ons te allen tijde kunt slagen. 1 Wijk a. Zeeërweg 74, tel. 6462 Groeneweg 49, tel. 5160 Op 17 Augustus van dit jaar reden er op de Wijkermeerweg bij Beverwijk een bromfiets bestuurd door een 61-jarige land bouwer en een motorfiets tegen elkaar, tengevolge waarvan de landbouwer zo ern stig werd gewond, dat hij twee maanden lang in een ziekenhuis moest worden ver pleegd. Vrijdag werd hij door de Haarlemse politierechter tot een gevangenisstraf van een week veroordeeld en de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen werd hem voor een jaar ontzegd. Hem was tenlastegelegd, dat hij onder zulk een invloed van sterke drank ver keerde, dat hij niet in staat was om een bromfiets te besturen. De officier van Jus titie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, had een ge vangenisstraf van een maand en ontzegging van zijn rijbevoegdheid van twee jaar te gen hem geëist. De botsing had plaats gehad toen hij op de Wijkermeerweg links uitweek om een wielrijder voor hem te passeren. Op dat zelfde moment kwam er uit tegenoverge stelde richting een auto, van waarachter een motorrijder te voorschijn kwam, waar hij tegen op reed. De getuigenverklaringen omtrent de graad van zijn dronkenschap waren echter nogal tegenstrijdig: de een, een vrouw waar hij kort tevoren was geweest, zei, dat hij, toen hij bij haar was, in kennelijke staat verkeerde, en de ander, een vrouw, die hem vaak dronken naast zijn brom fiets had zien voorbijlopen, verklaarde hem kort voor het ongeluk volkomen beheerst te hebben zien voorbijrijden. Maar het al cohol per mille in zijn bloed was 1,85. De officier van Justitie achtte hierom en ge hoord de verklaringen van de arts, die eerste hulp had verleend, bewezen wat hem ten laste werd gelegd en eiste de reeds ge noemde straf. De verdediger, mr. A. Baron, achtte het bewijs zeer zwak, het steunde naar hij zeide, voornamelijk op de bloedproef en in een beschouwing daarover trachtte hij de betrekkelijke waarde van dergelijke proeven aan te tonen. Hij vroeg dan ook vrijspraak en indien de politierechter dan al mocht besluiten hem te veroordelen, een straf die rekening hield met het feit, dat de landbouwer door de aanrijding al twee maanden in het ziekenhuis moest worden verpleegd en thans nog lijdt onder de gevolgen ervan. Aldabi, 24 te Villa Constitution. Alioth, 24 te Santos. Alkaid, 25 te Montevideo. Amor, 25 te Rotterdam. Amsteldijk, 24 te Rolterdam. Amstelstad, 25 te Antwerpen. Artemis. 24 v. Rotterdam n Amsterdam. Alhena, 25 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alamak, pass. 25 Algiers n. Port Said. Alcyone, pass. 25 Gibraltar n. Antwerpen. Amstelvaart, 25 v. Mormugoa n. Aden. Abbekerk, 25 210 m. ZW. Kobe n. Shanghai. Axelóijk, 25 te Trinidad. Amstelland, 24 v. Amsterdam n. Gdynia. Amstelvliet, 25 te Amsterdam. Artemis, 25 te Amsterdam. Adonis, 25 te Puerto Ordaz. Alphard, 25 te Montevideo. Alpherat, 25 te Victoria. Axeldijk, 25 te Trinidad. Boissevain, 24 v Mauritius n. Belawan. Borneo, 25 pass. Gucirdafui n. Djibouti. Bacchus, 25 v. Martinique n. Dominica. Britsum, pass. 24 Vlissingen n. Bremen. Bussum, 25 te Rastanura. Britsum, 24 v. Antwerpen n. Bremen. Bloemfontein, 24 v. Las Palmas n. Kaapstad. Caltex Leiden, 24 v Rotterdam n. Sidon. Callisto, 25 te Liverpool. Caltex Utrecht, 25 v. Bahrein n. Bandarhaspur. Guineekust, 23 v. Freetown n. Dakar. Cibao, 24 80 m. W. ten Z. Fayal n. Bremen. Camitia, 26 Birkenhead verwacht. Ceronia, 25 te Singapore. Cinulia, 25 te Pta Cardon verwacht. Cistula, 26 te Marseille verwacht. Corilla, 27 te Curasao verwacht. Caltex Leiden, pass. 25 Casquets n. Sidon. Camerounkust, 24 v. Douala n. Lagos. Congostroom, 25 v. Hamburg te Amsterdam. Castor, 25 te Pto Cabello. Caltex Pernis, 26 te Suez. Cottica, 25 v. Madeira n. Barbados. Duivendijk, 23 v. Vancouver n. San Francisco. Eemland, 25 te Amsterdam. Esso Rotterdam. 25 60 m. O.ZO. Kreta. Fairsea, 22 te Suez. Fletero, 24 v. Las Palmas n. Engeland. Gadila, 25 v. Fremar.tle 1 Dec. Fremantle verw. Gooiiand, 25 v. Las Palmas n. Recife. Gouwe, pas. 25 Finisterre n. Rotterdam. Groote Beer, 25 te Melbourne. Guineekust, 25 te Dakar. Gaasterland, 25 te Rio de Janeiro. Gordias. 24 v. Amsterdam n. Hamburg. Ganymedes, verm. 25 v. Trinidad n. Curacao. Hermes, pass. 25 Azoren n. Trinidad. Helicon, 25 te La Guaira. Hilversum, 25 80 m. O. ten N. Ras Fartak. Java, 25 te Balikpapan. Krebsia, 25 v. Banias n. Rotterdam. Kopionella, 29 te Rotterdam verw. Kryptos, verm. 25 v. Durban n. Kaapstad. Langkoeas, 25 v. Port Said n. Genua. Laagkerk, 24 v. Genua n. Antwerpen. Lekhaven, 25 te Rotterdam Leuvekerk, 24 v. Rotterdam n. Hamburg. Leto, 25 v .Montreal n. Belfast. Laren berg, 25 te Amsterdam. Leersum, 24 Dover gep. n. Hamilton. Langleeclyde, 24 te Beira. Larenberg, 25 te Amsterdam. Leersum, pass. 24 Dover n. Hamilton. Maasdam, 25 te Halifax. Mariekerk, 25 te Karachi. Maas, pass. 25 Gibraltar n. Algiers. Madoera. 25 te Colombo. Mitra. 25 v. Sydney n. Geelong. Modjokerto, 26 v. Belawan te Singapore verw. Maaskerk, 24 v. Aden n. Suez. Minjak, 25 te Palopo. Macoma, 6 Dec. Durban verwacht. Marpessa, 26 te Dakar verwacht. Maasland, 24 te Bremen. Muiderkerk, 24 v. Amsterdam n. Bremen. Notos, 24 te Cuxhaven. Oranjestad, 24 v. Curacao n. La Guaira. Oranjefontein, 25 te Amsterdam. Ouwerkerk, 25 v. Tabaco n. Cebu. Ootmarsum, 25 v. Galveston n. Brownsville. Ootmarsum, 25 te Brownsville. Pendrehct, 25 te Nyntshamn. Pieter S, 25 te Rotterdam. Polyphemus, 25 te Halifax. Prins Willem v. Oranje, 26 te Montreal. Poseidon, 25 te Port au Prince. Rijndam, 25 Southampton verwacht. Rita, 25 te Tj. Priok. Radja, 25 v. IJmuiden n. Port Said. Rondo, 25 v. Amstredam n. Antwerpen. Rondo, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Radja, 25 v. IJmuider n. Port Said. Salawati, 26 v. Tj. Priok te Semarang. Stanvac Talang Akar, 24 v. Sungeigerong naar Tj. Uban. Sibajak, pass. 25 Kp. St. Vincent n. Rotterdam Stad Alkmaar, 25 45 m. N.NW. Texel n. Narvik. Schelpwijk, 25 430 m. O. ten Z. Albany. Straat Soenda, 25 1625 m. NW. Kaapstad. Straat Mozambique, 25 v. Belawan te Port Swet- tehamn. Sigli, 25 te Saigon. Sommelsdijk, 25 te Canddenni. Stentor, 23 te Paramaribo. Sunetta, 26 te Mena el Ahmadi verwacht. Stad Maastricht, 25 te Rotterdam verw. Talisse, pass. 26 Gibraltar n. Le Havre. Teiresias, 27 te Penang verw. Tegelberg, 25 te Kaapstad. Tero, 25 te Necochea. Tiberius, 24 210 m. W. Kp. Finisterre. Trajanus, 24 300 m. N. Finisterre. Tankhaven III, 26 te Bangkok verwacht. Tjiluwah, 25 te Surabaja. Trompenberg, 24 te Amsterdam. Van Linschoten, pass. 25 Ouessant n. öakar. Van Riebeeck, 25 te Makassar. Van Spilbergen, 24 te Accra. Wieldrecht, 25 te Pto La Cruz. Willem Ruys, 25 v. Southampton n. Port Said. Willemstad, 25 v. Dover n. Madeira. Woensdrecht, 25 v. Port Pirie n. Singapore. Waal, 25 te Cavalla Waterman, 24 1350 m. O.NO. Wellington. W. Alton Jones, 24 dwars Kp. Elba n. Rastanura Westland, 24 v. Las Palmas n. Santos. Zijpenberg, 25 V. Huelva n. Rotterdam. Zeeland (KRL), 25 v. Penang n. Colombo. Zeeland (SSM). 24 te Rotterdam. Zuiderkruis, pass. 25 Ouessant n. Amsterdam. KLEINE VAAKT Alcetas, 25 bij Kp. St. Maria n. Bari. Ancora, 25 op de Theems n. Londen. Arnoudspolder, 24 v. Lissabon n. Oporto. Audacia, 25 v. Honfleur te Leith verw. Afiena, 25 v. Grimsby te Rotterdam. Angeja, 24 v. Rotterdam n. Felixxstowe. Admiralengracht, pass. 25 Vlissingen n. Antw. Ardeas, 24 v. Genua n. Barcelona. Atlas, 24 v. Haifa n. Limasol. Advent, 24 nog Cuxhaven n. Goole. Albergen, 24 v. Newport Mon n. Le Havre. Anna B, 24 v. Swansea te Amsterdam. Annie, 25 v. Vlaardingen te Rotterdam. Aco, 25 v. Rotterdam te Belfast verw. Berkelstroom, 25 v. Amsterdam te Londen verw. Helvetia. 25 v. Vlissingen n. Londen. Bergsingel, 24 v. Swansea n. Antwerpen. Bernard John. 24 v. Gandia te Rotterdam. Bonaire, 25 v. Zaandam te Rotterdam. Bab T, 24 v. Gent n Malmö. Brouwersgracht, 24 te Mantyluoto. Boreas, 23 v, Amsterdam te Kopenhagen. Beekbergen. 24 v. Antwerpen te Kingslynn. Bernisse, verm. 26 v. Lulea n. Newcastle. Brouwersgracht, 24 v. Rotterdam te Mantyluoto Cornelis Houtman, 24 v. Wismar n. Ornskoldsvik Coolhaven, 25 v. Rouaan te Casablanca verw. Corrie B, verm. 25 v. Rotterdam n. Kopenhagen Castor, 23 v. Aberdeen n. Arbroath. Corr.elis Houtman, 24 v. Wismar n. Ornskoldsvik. Daniel, 24 v. Workington n. Silloth. Deni, 24 v. Londen n. Amsterdam. Dido, 24 v. Amsterdam te Rotterdam. Driebergen, 24 v. Londen te Honfleur. Daniel, 24 v. Workington n. Silloth. Deni, 24 v. Londen n. IJmuiden. Deo Favente, 24 v. IJmuiden n. Bilbao. Dinkel, 24 v. Antwerpen te Vlissingen. Draco, 23 Gibraltar n. Amsterdam. Eibergen, 24 v. Grangemouth te St. Servan. Encarnacon, verm. 25 v. Antw. n. Bolnes. Franka II, 24 v. Bordeaux n. Newcastle. Fraternité, 24 v. Goole n. Holbaek. Ferocia. 24 v. Le Treport te Avonmouth. Gironde, 24 v. Rotterdam n. Parijs. Gazelle, 25 v. Antwerpen te Vlissingen. Gaasterland, 25 v. Goole te Harlingen. Haskerland, 25 v. Delfzijl n. Harlingen. Hoe Vinces, 25 v. Rotterdam n. Grimsby. Hoflaan, verm. 30 v. Rotterdam n. Oporto. Haaksbergen IV, 24 v. Liverpool te Barry. Harold, 25 v. Rotterdam te Gdansk verw. Houtman, 24 v. West Hartlepool te Goole. Herta, 25 v. Vlissingen n. Bohus. Hydra, pass. 24 Vlissingen n. Schotland. Hast III, 24 v. Malmö te Rouaan. Ilias, 23 v. Lissabon n. Tanger. Ida Jacoba, 24 v. Gothenburg te Abenraa. Ingeborg, 24 v. Helsinki te Hamburg. Ida D, 24 v. Barry n. Zeebrugge. Jan, 25 v. Plymouth te Amsterdam. Jokurma, 24 v. Hull n. Grimsby. Jell, 24 v. Zee te Rotterdam teruggekeerd. Kaap Falga, 23 te IJmuiden. Keyser, 24 v. Newport Mon n. Antwerpen. Koningshaven, 25 v. Valencia te Southampton. Kortenaer, 24 v. Kristiansand n. Kragero. Kaap St. Vincent. 24 v. Stocka n. Zaandam. Kora, 25 v. Newcastle te Amsterdam. Larix, 25 v. Zaandam te Dordrecht verw. Lyra, 25 rede Great Yarmouth n. Leith. Lindesingel, 25 v. Rotterdam n. Waterford. Lutetia, 24 v. Rotterdam n. Korsor. Lijnbaansgracht, 25 te Amsterdam. Leendert B, 25 v. Amsterdam te Kopenhagen. Leuvehaven, verm. 25 v. Kopenhagen n. R'dam. Lucas Bols II, 25 v. Amsterdam n. Rotterdam. Marcella, 24 v. Drogheda te Faroer eil. Manto, 24 v. Amsterdam te Stettin. Matthew, 25 v. Antwerpen te Rotterdam verw. Meres N, 24 400 m. Z.ZW. St. Vincent. Maartje, 24 v. Huil n. Antwerpen. Muphrid N, pass. 25 Wight n. Gent. Markab N, 25 50 m. ZO. Kp. de Gata. Merwehaven, verm. 26 v. Gandia n. Rotterdam. Marathon, 26 v. Bodo te IJmuiden verw. Muphrid N, 26 v. Port Talbot te Gent verw. Marie Christine, 2a v. Amsterdam te R'dam. Myfem, verma 25 V- Parijs n. Rouaan. Nero, 24 v. Amsterdam te Rotterdam Nigeria, 24 v. Antwerpen te Rotterdam. Niobe, 24 v. Amsterdam te Rotterdam. Nijenburgh, 24 v. Stockholm te Rotterdam. Nassauhaven, 25 v. Rotterdam n. Halmstad. Nautic, 25 v. Vlissingen n. Newross. Neeltje B, 24 v. Swansea n. Gent. Nieuwehaven, 25 v. Duinkerken n. Rotterdam. Nigeria, 25 v. Rotterdam n. Lissabon. Noorderlicht, verm. 26 v. Tonnay Charente naar Birkenhead. Oostzee, pass. 25 Gotland n. Londen. Olivier v. Noort, 29 v. Koipng n. Sharpness. Oranjepolder, verm. 26 v. Genua n. Spanje. Pavo, 23 te Zaandam. Ponza, 22 v. Ursviken n. Zaandam. Paloma, 25 v. Cuxhaven n. Ipswich. Rio, 24 v. d. Tyne te Rotterdam. Roelf, 24 v. Odense te Aarhus. Realta, 24 v. Kopenhagen te Gothenburg. Rema, 25 v. Amstredam te Rotterdam verw. Rose Marie, 24 v. Malmö n. Falkenberg. Santa Lucia, 25 v. Huil n. Hamburg. Surte, 25 v. Rotterdam n. Huil. Sambre, 25 v. Rotterdam te IJmuiden. Santa Margherita, pass. 24 Vlissingen n. Duin kerken. Sonsbeek, 25 v. La Rochelle te Basse Indre. Stella Maris, 24 v. Goole n. Rotterdam. Stientje Mensinga, pass. 25 Kiel Holtenau naar Londen. Soemba, 25 v. Avonmouth te Swansea. Silvaplana, 24 v. Antwerpen te Rotterdam. Sambre, 24 v. Rotterdam n. Parijs. Strabo, 25 70 m. W. Casquets. Santa Lucia, 25 v. Huil n. Hamburg. Surte, 25 v. Rotterdam n. Huil. Twee Gebroeders, 25 v. Amsterdam n. Man- chster. Tilly, 23 te Obbolo. Thaletas, 24 v. Amsterdam te Wismar. Toni, 24 v. Gent te Vlissingen. Taurus, 25 v. Huil te Antwerpen verw. Truus, pass. 25 Lowestoft n. Munkedal. Twee Gebroeders, 25 v. Amsterdam n. Manchester Vitesse, 25 v. Limerick te Amsterdam. Vrijburgh, 25 v. Casablanca n. Duinkerken. Vindicat Atque Polit, verm. 25 v. Bordeaux n. Dundalk. Vrouwepolder, 24 v. Cardiff te Caen. Vilvretta, 24 v. Rotterdam n. Rouaan. Virgo, 24 v. Rotterdam n. Hamburg. Volharding, 25 v. Rotterdam n. Algiers. Willem Barendsz, 24 te Gent. Westersingel, 25 v. Vlissingen n. Plymouth. Westpolder, 27 v. R'dam te Lissabon verw. Walenburgh, 24 v. Rotterdam n. Asmterdam. Willy, 25 v. Brunsbüttel n. Antwerpen. Willem Barendsz, 2* v. Antwerpen te Gent. Willy, pass. 25 Brunsbüttel n. Antw. Walenburgh, 25 v. Rotterdam te IJmuiden. Westerdok, 24 v. Londen te Amsterdam. Westereems. 24 v. Holmsund te Antwerpen. Wickenburgh, 25 v. Londen te Rotterdam. Zevenbergen, 24 v. Bristol n. Whitehaven. Zwaantiena, 25 v. Skagen n. Esbjerg. SLEEPVAART Hudson, 24 90 m. ZW. Kp. St. Vincent met zuiger Thames, 24 80 m. W. ten Z. Fayal met Cibao.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 16