Filmliga draait Dinsdag de „Titfield Thunderbolt" c]Srieven aan de redactie r Kennemer Als maar weer. Lantaarn Sinterklaas in het Patronaat Croquante Engelse comedie in „Rex" Verras Hem Heemskerk ZATERDAG 26 NOVEMBER 1955 9 Bridgeclub „De Kennemers" Handschoenen Patentsteek Sjaals Wollen Sjaals „Santpoort" schaakt met animo verder Klaverjassende Strandmeeuwen „Vrouwendag" ook in IJmuiden Strijd tussen Ierse vissers om haringgronden Doopsgezinde gemeente-wijkavond TAXI NODIG? BEL 5000 Hoe kinderen schilderijen zien en leren zien Feestavond van KAB Uitgevaren visserijvaartuigen Eerste concert Doopsgezind Zangkoor onder nieuwe leiding Begroting Staatsvissers- havenbedrijf goedgekeurd DINSDAGAVOND gaat de jonge Filmliga Velsen zich voor het eerst aan het publiek presenteren: in het „Rex"-theater zal die avond de gekleurde filmcomedie „Titfield Thunderbolt" worden gedraaid met als smaakvol voorgerecht „De spiegel van Hol land" en „De Trekschuit" twee cinematografische documentaires van het niveau, waarop Nederland zich met menige grote „filmmogendheid" kan meten: Bert Haan stra en Mannus Franken waren er verantwoordelijk voor en de prachtige beeldentaal dezer beide door en door Hollandse documenten zal de juiste stemming weten te kweken om het luchtige hoofdgerecht van de meester-kok Crighton te savoueren. Achter de speelse naam van de „Titfield Thunderbolt" verbergt zich een speelse satire, waarmee de na-oorlogse Engelse filmindustrie tegelijk met „Whisky Galore", „Maggie", „The man in the white suit" een nieuw geluid in de bioscoop bracht: de fijnzinnige tussen toon tussen schaterlach en ernst de humor van de glimlach dus. Het verhaal van deze „bliksemstraal" uit het Engelse buitenplaatsje Titfield is een voudig en ongecompli ceerd, maar het kan zich alleen in Engeland af spelen, omdat Nederland wellicht met de Bergen se Bello wei voor een tegenhanger zou kunnen zorgen, maar het nooit zo in de knapperige stijl van dit speciale Engelse boemellje zou vermogen te spelen. Want het is in feite een Bello-verhaal: de verbinding-per- boemeltrein tussen Titfield en het nabije Mallingford is gedoemd te verdwijnen. Tot grote schrik van heel Titfield, tot vreugde slechts van de gebroeders Pearce, die alvast een droom van een nieuwe autobus hebben gekocht. Maar Titfield laat zich zijn trein tje niet ontnemen en gaat, met de bisschop als ijverig voorvechter, in het offensief, dwars tegen de spoorwegen en de sabotage van de Pearce's in. Enfin: ge moet dat allemaal gaan zien, want het is moeilijk na te vertellen, omdat dit verhaal gemaakt wordt door de sfeer, waarin Crighton ons verplaatst: het wat dromerig noteren van een reeks menselijke ijdelheden en foutjes, vreugden en vooral droge geestigheden, waardoor deze film een doorlopend genoegen wordt voor degenen, die zich verheugd kunnen voelen met de verheugden. En let u Dinsdagavond want u naoogt dit buitenkansje in Hex niet missen eens op Stanley Holloway als Valentine en God frey Tearle als de bisschop. Let echter bovenal op de kunst van dit filmen; de kunst van vertellen en van sfeer-scheppen ge zult er geen spijt van hebben. J. F. In verband met de toename van nieuwe leden is men bij de bridgeclub „De Kenne mers" overgegaan tot indeling van drie groepen voor de wintercompetitie paren. De uitslag van de eerste wedstrijd luidt: Afd. A: Seegers en v. Munster 57; Witmond en Breedijk 54; Andela en Steinberg 52; Schildwacht en Andela 50; Kost en Bodewes 50; Mulder en Kruisman 48; fa-rn. Kroone 47; fam. Rietdijk 39. Afd. B. Bode en Koster 61; Kuys en Paats 53; dames Schildwacht en Breedijk 51; Kleefstra en Plaschaert 46; dames Mulder en Wiggemans 45; fam. Ophoff 45; dames Nieuwenhoff en Klein 45. Afd. C: dames Dirven en Müller 68; dames Seegers en v. Munster 56; Gagel en Gerrit sen 52; Rietdijk en Klein 51; fam. Estié 48; fam. Vader 47; dames Andela en Sprong 45; fam. Top 41; dames Smakman en Muller 38. ADVERTENTIE met een paar keurige NAPPA gevoerd met fla nel, tricot of lamsvel 22.50, 16.50, 14.50, 15.75, 11.95 6.50, 5.90, 5.25, 3.75 fantasie dessins van 2.75 tot 11.25 K«nn«mertaan 61 Umuideo Telef. 5134 De achtste ronde van de wintercompetitie verliep bij de schaakclub Santpoort volgens de verwachtingen. In groep A konden in verband met de wedstrijd Het Oosten 2 Santpoort 1 slechts vier man hun krachten meten. Deze partijen moesten echter worden afgebroken. Schuurman staat er een tikje beter voor in zijn partij tegen Busselman; en ditzelfde kan gezegd worden van Blans- jaar ten opzichte van Brugman- In B waren de uitslagen: De Kruijff—Van Duin 01; BaljetVermeer 01; De Jong Vosman 0—1. Het gaat er nu naar uitzien, dat het tussen Vosman en Vermeer zal gaan voor de eerste plaats. In C waren de uitslagen: HaanappelKes- ting 10; VosSchweitzer 01; Oosterling Winters 10. Vos moest zijn eerste verliespunt incas seren; maar blijft zijn kansen behouden om bij de leiders van zijn groep te blijven. Haan- appel's overwinningenreeks kon ook door Kesting niet gestuit worden. Er volgen echter nog tien ronden, de strijd is nog lang niet beslist. De bondswedstrijd tegen het Oosten 2 werd door de Santpoorters met glans ge wonnen, de uitslag werd 73. In de beginne zag 't er niet naar uit, dat deze score bereikt zou worden. Om ruim tien uur was de stand 11, maar geleidelijk aan kwamen de schakers van „Santpoort" er beter voor te staan en het werd om ruim elf uur: 51. Vier partijen waren toen nog niet beslist en werden in overleg met de wedstrijd leiders en betrokken spelers voor remise verklaard, aangezien er geen tijd meer was om door te spelen. Ware zulks wel het geval geweest, dan zouden er zeker nog 3 winst punten voor „Santpoort" uitgekomen zijn, te weten winst voor Sterk en Wolters en remise voor Blansjaar en Pels. De gedétailleerde uitslagen werden nu: K. Kas (O.)C. Pels (S.) remise; Ravens- bergen—Wolters remise; v. BeemBlansjaar remise; EijkeiboomBrugman 01; Berg manSterk remise; Beijer—Labouchère 0—1; Vlug—Tuning 01; De Jager—Schuur man 01; ZeeuwPieterse 01; Spruiten- burgBusselman 10. Totaal: 37. Busselman dacht „Spruiten" te vangen, maar kwam bedrogen uit! Zijn voortvarend heid speelde hem parten. In de voortgezette onderlinge competitie van de Wijk aan Zeese klaverjasclub „De Strandmeeuwen" werden de volgende re sultaten behaald: 1. mevr. Bol 4800 pnt. 2. 3. Groosjohan 4777 pnt. 3. J. v. d. Mey 4761 pnt. 4. mej. L. Paap 4654 pnt. 5. L. Schelvis 4596 pnt. 6. P. de Boer 4462 pnt. 7. C. de Boer 4403 pnt. 8. mevr. Seysener 4328 pnt. 6. A. Brasser 4313 pnt. 10. J. Seysener 4306 pnt. 11. mej. M. Paap 4184 pnt. 12. mevr. v. d. Mey 4180 pnt. 13. mevr. De Boer 3956 pnt. De strijd tussen de Titfield Thunderbolt en de aanhangers van het wegvervoer is hóóg opgelaaid: er wordt zelfs een stoomwals als wapen gebruikt. Zoals overal in het land werd ook in IJmuiden de vrouwendag van de Partij van de Arbeid gevierd. Gisteravond was de Vrouwenbond bijeen in de Gemeentelijke Vergaderzaal aan de Abeelenstraat en de dames hadden het er gezellig gemaakt met koffie, verloting, een modeshow enzovoorts. De spreekster van deze avond mevrouw De Haan behandelde het onderwerp „Geen armoede en onwetendheid in een wereld van welvaart en vrede". Evenals in Velsen- Noord enige dagen geleden werd ook hier een „politieke modeshow" gehouden, waarin beide, politiek en modeshow, op charmante wijze werden verenigd door mevrouw Van Raalte. Van de costuums was ook ditmaal weer veel werk gemaakt en zelfs de mannequins deden niet voor echte onder, alleen voelden ze zich niet zo zelfverzekerd, hetgeen hun lieftalligheid alleen maar ten goede kwam. Voor glimlachende gezichten zorgde me vrouw Kuiper met een paar declamaties van Annie M. G. Schmidt. De samenzang klonk, gestimuleerd door een zanggroepje, heel goed en het was opmerkelijk, dat juist de oudere dames de teksten der liederen zo goed onder de knie hadden. Verkort weergegeven) Voor gebrekkigen. Deze week wordt er gecollecteerd voor de A.V.O. en de stich ting Hulp aan Gebrekkigen. Veel heeft de ze stichting al gedaan hier in de gemeente Velsen: invaliden heeft ze geholpen aan een wagentje; slecht-horenden aan gehoor apparaten; op veel en velerlei manier helpt zij de nood lenigen van onze Velsense vrienden. De solidariteitsgedachte moet ook deze week tot uiting komen; geef daarom met milde hand. Na mijn arbeid collecteer ik veel en daarom weet ik dat er veel ge collecteerd wordt. Daar kunnen we aan zien dat de wereld één groot ziekenhuis is en wees Gode dankbaar dat hij u de ge legenheid geeft wat voor uw medemens te doen! Wilt u, jong of oud helpen aan deze collecte, inzonderheid op Zaterdag 26 Nov. op de pont? Meldt u dan even bij H. Andréa, Ladderbeekstraat 129, Velsen (N.). DUBLIN (Reuter) Aan de Westkust van Ierland is een hevige strijd ontbrand tussen de vissers van Donegal aan de West kust en welvarender vissers uit Dublin, die met treilers in de omgeving van Donegal op de haringvangst zijn. In het verleden hebben de vissers van Donegal met hun kleine scheepjes zich teweer gesteld tegen Franse treilers. Hun jongste slag, nu tegen hun landge noten uit Dublin, begon Dinsdagavond. Vier grote treilers, die dicht onder de kust met sleepnetten op de haringvangst waren, werden beschoten en met stenen bekogeld door de mannen uit Donegal. Toen de kogels door het want en over de stuurhut floten, namen de vissers uit Dublin de wijk. De grote schepen kwamen echter Woensdag terug, nu met twee politiemannen aan boord, die pas van boord zullen gaan als de schepen terugkeren van de visvangst. In plaats van een tweede aanval op zee te ondernemen, verplaatsten de kleine vis sers het gevechtsterrein naar het Ierse ministerie te Dublin. Zij verzochten minis ter Dillon hun een visserijgebied toe te wijzen, waarin alleen zij het recht hebben te vissen. De vissers eisen een kuststrook ter breedte van een zeemijl. De minister, die niet de bevoegdheid heeft een derge lijke maatregel te nemen, beloofde de vis sers de rederijen te Dublin te verzoeken het gevraagde gebied over te laten aan de mannen van Donegal. De vissers van de Westkust zijn van oordeel, dat door het vis sen met sleepnetten, de haring verjaagd wordt. Woensdagavond 30 November zal in het zaaltje van de Kapel, Pastorieweg te Sant poort-Dorp, een wijkavond worden gehou den. Dr. J. H. Schreuder zal een inleiding houden. Het onderwerp is „We zijn alle maal een beetje heidens". ADVERTENTIE DE NIEUWE FORD ANGLIA VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR De heer J. F. Schultink, kunstpaedagoog aan het Stedelijk Museum te Amsterdam en medewerker aan het Nutsseminarium aldaar,heeft Donderdagavond voor de leden van „Felison" een lezing gehouden over: „Kind en museum, een experiment dat een openbaring werd".. Het was jammer dat voor deze interessante lezing niet meer kunstliefhebbers en -beoefenaars waren opgekomen om te luisteren naar hetgeen de heer Schultink beleefde met aan kinderen „kunst" te laten zien en beoordelen. Eind 1946 werd bij toeval een begin ge maakt om kinderen in het Rijksmuseum rond te leiden, volgens een geheel nieuwe methode niet door te vertellen, maar door steeds aan de kinderen te vragen, zo dat een schilderij als het ware gelegenheid krijgt zijn schoonheid spontaan te open baren. Dit had tot gevolg, dat in 1949 deze methode van de heer Schultink voorge schreven werd aan alle jeugdonderwijzers te Amsterdam, zodat thans duizenden kin deren de Amsterdamse musea bezoeken. Het resultaat van deze bezoeken is, dat de kinderen begrip voor de schoonheid krijgen en vaak instinctief aangeven,wat bij sommige schilderijen minder geslaagd is. Zij zijn zelfs veel zekerder in hun oordeel dan oudere mensen, naar des heren Schul- ting's mening. En het mooiste van alles is wel, zo ging de heer Schultink verder: door het goede bezien van schilderstukken wordt een museum voor hen tenslotte „een heilig oord". Gisteravond werd door het vertonen en bespreken van diverse kunstwerken ver teld, hoe kinderen het verschil leren zien tussen werk van geboren tekenaars en dat van geboren schilders. Uitvoerig werd ook aandacht gewijd aan een compositieles, waar'kinderen leren werken met de grond regel: herhaling maar met afwisseling.Lan- taarnplaatjes verduidelijkten een en ander. Na de pauze werden nog enkele opmerkin gen van de aanwezigen besproken. De voorzitter van „Felison", de heer L. J. A. Probst, die in de vooravond de heer Schultink inleidde, sprak een hartelijk dankwoord voor het betoog van de heer Schultink. Waarom toch zo hard Waarom, schryft my klaag- lyk een meneer, waarom zyn de mensen toch vaak zo ver beten tegen elkander - waarom jagen zy eikanderen zo gaarne in het harrenas? Ik weet het echt niet, meneer - maar ik weet wel, dat uw weeklacht op goede gronden berust, want elke dag weerom vallen er kleine en grote snibbigheden voor, die samengevoegd gelyk de optelsommetjes uit uw la gere schooltyd een groot stuk wrok en haat onder ons allen vormen. Nu schrijft deze meneer dit niet zómaar, hij heeft er, naar gij zult begrijpen, een diepere bedoeling mee. Want hij was een dergenen, die zoekend naar een huis in IJmuiden op liep bij een op het punt van gereedkomen staand flatcom plex, om ereis te kijken en te dromen, dat hij daar een ver huiswagen voor zou kunnen laten stoppen. Hij was zo gezegd een be langhebbende en hij dacht, dat hij als belanghebbende best even kijken mocht. Staat me daar in èèn van de trappenhuizen een boom van een andere meneer, die bij het naderen van de dromer plotse ling en zonder aanwijsbare noodzaak zijn mond geheel open zette om daaruit de woorden te laten rollen „Wilt u onmiddellijk naar beneden gaan". Dat heeft die eerste meneer dan maar gedaan, een tikkel tje bedroefd opgeschrikt uit zijn droompje en wat struike lend over zijn voeten af en toe. Nou heeft die geschrokken me neer één troost: dictatortjes hebben het nog nooit lang uit gehouden op deze wereld, want daar is die wereld nog net even te gis voor. Wellicht had die grote-mond-meneer in het trappenhuis van die flats aan de Van Ostadestraat het groot ste gelijk van de wereld, maar hij had waarschijnlijk óók een eigen huis. Uiteindelijk had hij dus niet gelijk. Het doet mij leed, melieven, als maar weer te moeten tam boeren op dat verkeer in Velsen. Zulks naar aanleiding van een nijdig telefoontje van een zich niet met name noemend heer, die gisteren door een in burger gestoken politieman werd bekeurd, omdat hij zijn hand niet uitstak en die daar hogelijk over verbolgen is, sprekende over sportiviteit en manieren. Hij vond het bar-slecht van de politie, in het colbert costuum te gaan jagen op verkeerszondaren, maar ik kan dat nu eens niet met hem eens zijn. Want laten we de zaken eens voor het gemak omdraaien: gij zijt onsportief. Er gaat nu een brief in zee naar de marktkooplieden, waarin op deze kleine onge rieflijkheden wordt gewezen met het dringend verzoek, niet meer zo vroeg op te breken en daarmee geen anderen, die nog wel „handel" zien, overlast te berokkenen. Het parkeren van auto's op andere dan daartoe bestemde plaatsen mag Óók niét meer en zo wordt dat dan misschien op den duur echt .een hele dag, ordelijk markt in IJmuiden. Tip voor Sint Het is mij niet geheel be kend, of de gebaarde Heilige, die zich sinds enige tijd we derom onledig houdt met het berijden van daken en het glu ren door rookkanalen nog met problemen zit. Zo .ja, dan zou hij misschien iets hebben aan de gratis hulp, die mevrouw Brassinga van de Zeeweg hem als amateur-zwarte-Piet aan biedt Waarom, zegt zij, zou de goedheilig man niet eens in het Velsense Asyl gaan snuf felen naar een stuk of wat poezen en honden, die daar reikhalzend naar een vast te huis zitten uit te kijken er zijn zoveel kinderen, die graag een levende poes of hond in de schoen zouden vinden en als het Sintelijk budget wat krap is geworden, is dit ook al een oplossing, want het asyl is er zo duur niet mee. Dat lijkt me zo'n slechte gedachte nog niet van mevrouw Piet alleen niet in die schoen stoppen, Sint en pas een beetje op de kachel bij het laten zakken. Hoe u dat overigens elk jaar weer met die chocolade L van mij voor elkaar bokst, is me een raadsel, dus zal het met een poes of hondebeest ook wel lukken. Vals Er heeft.zich blijkb.aar een grapjas bediend van een uqlse naam: het schone poeem over Jodocus het hert", dat Woens dag deze tengere kolommen sierde, was niet van meneer J. M. Jimmink. Die thans re vanche neemt op deze leuke broek met: Toen ik gisteren mijn naam in uw blad ontdekte Begreep ik direct, dat er iets lekte, k Bedoel het rijmpje inzake de hertebok. Want dat was compleet en hevig gejok 'k Hoop. dat de auteur mij wil rehabiliteren als „ader" Door zich aan de IJ.C. aan te geven als de dadeax En ook, dat hij of zij zal staken Nog meer bokkesprongen te willen maken. Ziezo en nu maar wach ten op de echte dichter van het Jodocus-klinkdicht. Op het „Place de la Republique" te Dijon in Frankrijk profiteert een politie-agent van een nieuw experiment. Een gasfles voedt een verwarmingselement, dat op effectieve wijze de agent tegen koude beschermt. De Heemskerkse afdeling van de Katho lieke Arbeidersbeweging heeft Donderdag avond in het Marquette-theater haar leden met hun dames een feestavond aangeboden. De voorzitter de heer J. Nijman verheugde zich in zijn openingswoord over het feit dat de zaal tot de laatste plaats gevuld was. Hij zou gaarne zien dat dit bij vergaderingen ook het geval zou zijn. Dit laat echter nog wel te wensen over, aldus de heer Nijman, die er tevens op aandrong de ontwikke lingscursussen van de K.A.B. te bezoeken. Het programma voor deze avond werd verzorgd door de toneelvereniging „De Vriendenkring" met de opvoering van het blijspel „Het gouden kalf". Ondanks de pretentieloze inhoud is er veel gelachen en boekten de spelers een groot succes. Had er een agent in volle wapenrusting op dat hoekje gestaan voorwaar ik zeg u, ge hadt de hand welzeker met een braaf gezicht laten wap peren om aan te geven, dat ge van richting wildet verande ren. Maar voor een burger hoeft dat niet? Kom nou: zulke eenvoudige leefregels-van-de- weg; jazeker lééfregels zijn het, want het verzaken ervan kan de dood tot consequentie hebben; moet ge niet navolgen omdat er iemand op toekijkt, wie dan ook, maar wijl ge het zelf wilt en weet, dat het no dig en nuttig is. Toen de jongenskiel u nog om de schoud'ren gleed deed ge wel eens wat stouts als de meester even niet keek, maar daar zijt gij, waarde volwassen lezer, toch wel overheen? Het is niemands belang dan het uwe het lijkt me simpel dit te doorvoelen. Daarom is die „stille" con trole van gisteren niet onspor tief. De oorzaak ligt dieper: wij Nederlanders en wij Velse- naren „doen maar" volgens het verwoestende motto: „Ikke, ikke, ikke". Heus, als hier niets tegen gedaan wordt, loopt het straks met straaltjes de spui gaten uit en komen er nog veel meer brokken van. "Wie de moeite neemt, zelf eens te gaan tellen, hoeveel verkeers- fouten hij in een luttel uur ziet maken, komt tot astro nomische aantallen, die de heer Hein (die magere persoon met weinig vlees) alleen maar luguber doen glimlachen, om dat hij zulke prima kansen op afbrekende arbeid ontwaart. Hou mij dus op over on- sportiviteit. Denk alstublieft om de achtergrond. Maar bo venal aan de verkeersregelen. Weekmarkt voor een volle dag Op deze bescheiden plek heb ik indertijd aan de arbeid proberen te zetten, om via een enquête-met-bonnetjes aan de weet te komen, of de IJmui- dense huisvrouwen liever een hele dag markt hebben dan een halve. Alle daarop reagerende huisvrouwen hebben mij toen kond gedaan, dat hunnentwille een volle dag gemarkt mocht worden, want met het oog op de ploegendiensten hunner he- ren-gemaal en om vele andere redenen meer kwam dat hen veel beter uit. Welk resultaat ik toen openhartig aan de weekmarktvoogden heb voor gelegd echter zonder daar tot nog toe veel reacties op te merken. Weliswaar xverd de markt verlengd tot twee uur, maar uitgroeien tot een hele dag deed het instituut niet. Dat zat toen vast op de ge ringe lust van de marktkoop lui om tot een volle dag te ge raken in IJmuiden, maar thans vrinden kan ik u meedelen, dat hier een verandering in komt. De kooplui beginnen er meer voor te voelen, want zoals het nu op z'n halvedags gaat, is het ook niet altoos bevredi gend. Ten eerste, omdat er nogal eens een koopmannetje tussen uit knijpt vóór het offi ciële sluitingsuur (en dat mag niet, zegt de verordening van de gemeente) en daardoor ont staan dan weer allerhande an dere problemen, zoals het rom melen met vrachtautootjes door het overige, nog in leven zijnde marktgewoel heen en andere inconveniënten. Mijn schoonste herinneringen aan een lang-vervlogen jeugd gaan terug naar de wat kille zaal van het Haarlemse Concert gebouw in de dagen rond Sinterklaas: daar kwamen dan de Haarlemse onderwijzers, die, goed in toneelspelen waren, bijeen, om middag-in middag-uit voor de Haarlemse schooljeugd een sprookje op de planken te zetten. „De deserteur", of „Roderik de Tovenaar" voor de groten, of „Pas op de Draad" en de „Prins, die de hik had" voor de pukken. Dat waren middagen om nooit te vergeten: met de klas er heen, opstellen op het Klokhuis plein, zitten gaan in de vakken, waarbij1 het nummer van je school stond geprikt en dan eerst zingen van Zie de Maan en Zie ginds komt. Heerlijke middagen, vooral als dat geel-grijze doek spleet en de lichten doofden en het sprookje begon In IJmuiden hebben we al tien jaar ook zoiets ook onderwijzers, die elk jaar rond Sinterklaas voor hun eigen discipelen een middag of een avond van groot genoegen op tuigen en die daar zelf niet minder plezier aan beleven. De OTK Onderwijzers Toneelvereniging Kennemer- land gaat dit jaar namelijk haar tweede lustrum vieren. Het „grote" stuk, dat voor dit feestjaar werd ingestudeerd (waar halen ze de tijd van daan, vraag je je wel eens af, maar dat zal wel van de va- canties af gaan) is het aloude „Roderik de Tovenaar", een vlam van een verhaal met een onbewoond eiland en drie hele rare lakeien, waar een iegelijk zich een bult om kan grinniken en nog veel meer moois. Serné uit Amsterdam zal er wel voor zorgen, dat de cos tuums zo zijn, dat de juf en de meester als onherkenbare grootheden door dit kostelijke verdichtsel dwalen en kapper Anton Timans heeft een macht pruiken klaar gezet, om de eerste avond van „Roderik" op de onderwijze hoofden te zet- den. En bij regisseur Willem van der Veer, die al eens eer der door dees' krant heeft ge draafd, zal het regisseren van dit stuk wel in beste handen zijn ik twijfel er in het ge heel niet aan en zal mij Maan dagavond in het Patronaat met fel-kloppend hart weer pro beren terug te schakelen naar de tijd van weleei\ Prin Erin- garden Roderik. De eerste wordt meester Peet en de tweede meester Van Driesten, maar dat merkt niemand die avond, want jongens, wat is dat een spannend verhaal. Ze zullen het nog negen ke ren daarna moeten spelen, voordat alle jeugdigen het heb ben meegemaakt. De eerste avond, die van Maandag dus, krijgt evenwel een extra tintje, want na af loop gaat het gezelschap nog even samenscholen om het tienjarig bestaan van de OTK te vieren met een klein glaasje cider en een klein grapje erbij. Voor het doorzetten van speel sters en spelers mijn pet af voor hun toekomst mijn beste wensen. Ze zullen het wel be seffen, maar nogereis hierbij: als ge eens wist, vrinden van het schoolbord en het corri geerwerk, welk een heerlijk- feestelijke avond ge elk jaar aan al die robbedoezen be zorgt ge zoudt nog wel hon derd jaar willen bestaan. LAMPENIER Dinsdag 15 November: mt. Maria van Hat- tem IJM 10, Claesje RO 46; ml. Emma Wil helmina KW 135, Onderneming II SCH 27. Woensdag 16 November: mt. Batavia IJM 99, Deining KW 8. Donderdag 17 November: st. Norma Maria IJM 6, Vios I IJM 24; mt. Dirkje RO 53; ml. Wiron III IJM 221, Doggersbank KW 75. Vrijdag 18 November: mt. Medan IJM 57. Zaterdag 19 November: st. Klaas Wijker IJM 85; mt. Johannes Polderman IJM 20, Allan Water IJM 34, Wiron IV IJM 209; ml. Onderneming III SCH 117. Maandag 21 November: St. Haarlem IJM 9, Gelria 21; mt. Elie Chénévière IJM 32, Soerabada LJM 79, Eveline IJM 116; ml. Heemsbede IJM 53 (24 Nov. binnen), Ver wachting IJM 204 (24 Nov. binnen), Adrianus KW 10 (24 Nov. binnen), Arie Nico KW 17, Cornelis KW 24, Concordia KW 26, De Ver wachting KW 28, Floris KW 59, Elizabeth KW 64, Willy Alida KW 65 (24 Nov. binnen), Saturnus KW 69, Excelsior III KW 76, Jan KW 84, Willempje KW 89, Alida KW 91, De Vrouw Dirkje KW 104 (24 Nov. binnen), Jacoba KW 107, Gebroeders KW 108, Avon tuur KW 114, Petronella KW 125 (24 Nov. binnen), Arie KW 155 (24 Nov. binnen), De Vier Gezusters KW 162, Gebroeders KW 166 (24 Nov. binnen), Eendracht KW 168, Aleida KW 169 (24 Nov. binnen), Dolfijn RO 8; mk. De Twee Gebroeders IJM 3 (23 Nov. binnen), Dageraad IJM 4 (23 Nov .bin nen), Texel IJM 5, Marianne IJM 7, Klaas Junior IJM 22, De Hoop I IJM 45 (24 Nov. binnen), De Hoop II IJM 59 (25 Nov. bin nen), Neeltje IJM 240 (23 Nov. binnen), Nehim I AM 16 f24 Nov. binnen), Nehim II AM 17, Nehim III AM 18 (24 Nov. binnen), Nehim IV AM 26, Arendje Jacoba KW 21 (23 Nov. binnen), Anne Marie KW 27, (24 Nov. binnen), Rein KW 30 (23 Nov. binnen), Hermina IV KW 53 (23 Nov. binnen), Cor nelia Adriana KW 58, Alice KW 62 (23 No- binnen), Albatros KW 68 (23 Nov. binnen), Gerda Marianne KW 71 (23 Nov. binnen), Prinses Beatrix KW 72, Twee Gezusters KW 77 (23 Nov. binnen), Zeearend KW 79, Adriana Catharina KW 92 (23 Nov. binnen), Arendje KW 98 (24 Nov. binnen), Jacoba KW 105 (23 Nov. binnen), Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133 (24 Nov. bin nen), Alida Jacoba KW 165, Pieter Jacob KW 178, Jana KW 210 (24 Nov. binnen), Vier Gebroeders TX 14 (23 Nov. binnen), Tiny Dieuw WR 33, (24 Nov. binnen), Jan Willem WR 34 (24 Nov. binnen), Handrikje BU 33 (23 Nov. binnen), Coen Bot UK 3 (ie reis). Dinsdag 22 November: mt. Post Boy IJM 35, Shamrock IJM 129; ml. Nestor KW 101, Onderneming IV SCH 153. Vrijdag 25 November: st. Tzonne IJM 1, Bergen IJM 16, Abraham VL 77. Haringdrijfnetvisserij Zaterdag 5 November: ml. Willem Cor nelis KW 16, Grietje KW 20, Noordster KW 67, Nederland IV KW 167. Maandag 7 November: ml. Vertrouwen en KW 6, Anna en Cornelia KW 14, Rijnmond IV KW 15, Aafke Jacoba KW 41, Annie KW 54. Rijnmond V KW 110. Zaterdag 12 November: ml. Huiberdina Gijsbertha KW 85, Gezina Geertrui KW 176, Willy SCH 7. Maandag 14 November: ml. Gorredijk 75, Pe Arend KW 7, Hubertha Gerarda KW 9, Orion KW 22, Nederland VI KW 37, Neptu- nus KW 45, Hette Margaretha KW 74, Zee zwaluw KW 83, Toenadering KW 95, Ella Christina KW 97, Robert William KW 123, Willy KW 141, Katwijk III KW 161 (24 Nov. binnen), Everdine Jacomine KW 173; mk. Dine Marie KW 57. Dinsdag 15 November: ml. Mr. Dirk Don ker Curtius KW 2. Woensdag 16 November: ml. Piet en Leen- dert Huibert KW 3. Donderdag 17 November: ml. Margrietha Maria KW 29, Vooruit KW 151. Vrijdag 18 November: ml. Onderneming KW 175 (24 Nov. binnen). Maandag 21 November: ml. Martha IJM 74, Martenshoek IJM 283, Hollandia KW 18, Dirk KW 19, Volharding KW 23, Wilhelmina I KW 25, Helena KW 39, Everard Christina KW 40, Rijnmond III KW 44, Cornelis Ma- rinus KW 48, Elizabeth KW 49, Nelly Maria KW 70. Maria Jacoba KW 73, Bah KW 129, Wilhelmina III KW 147, Java KW 159, Zee meeuw KW 170, Cornelia Maria SCH 135. Dinsdag 22 November: ml. Fierman Eduard KW 5, Sakina KW 32, Rijnmond II KW 43, Noordzee KW 47, Sumatra KW 86, Voor waarts KW 140, Janna KW 163. Woensdag 23 November: ml. Wilhelmina II KW 138. Donderdag 24 November: ml. Nederland VII KW 130. Op 13 December zal het Doopsgezind Ge mengd Zangkoor een concert geven in de Doopsgezinde kerk. Dit zal het eerste con cert zijn, dat onder leiding staat van de nieuw benoemde dirigent, onze plaatselijke musicus Geert Jurjen Moed. Als solisten zullen aan dit concert medewerken de dames T. Swanenburgh-De Veye (sopraan), Elly Jens (alt), Riek Mantje-Coppée (viool), Lies Dekker (viool) en J. M. Walewijn (piano), terwijl de dirigent enkele orgel-soli zal geven. Het programma is grotendeels op het komende Kerstfeest afgestemd en vermeldt behalve enkele composities uit het oude repertoire van het koor, een aantal nieuwe werken uit de koorlitteratuur, waaronder een Engelse Hymne van Robert Quilter. Deze laatste compositie werd de dirigent toegezonden door een van de medewerkers aan zijn Zomeravondconcerten in het afge lopen seizoen. Het is de wens van het koor om met het brengen van stijlvolle pro gramma's de traditie van de jaarlijkse kerkconcerten voort te zetten en het hoopt daarbij op de belangstelling van de zang en muziekliefhebbers in Beverwijk en om geving te mogen rekenen. ADVERTENTIE TELJOSOi Lanqe Nieuwstr6&'jMuii)w VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR De Tweede Kamer heeft gisteren zonder hoofdelijke stemming de begroting van het Staatsvissershavenbedrijf te IJmuiden goedgekeurd, nadat de minister van Ver keer en Waterstaat, mr. A1 g e r a, enige opmerkingen van de heren Vermooten (P. v. d. A.), De Ruiter (C.H.) en D e n Hartog (VVD) had beantwoord. De CPN kreeg aantekening dat zij geacht werd te hebben tegengestemd.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3