100 pCt. AMANDELSPIJS - GEWICHT CIRCA 500 GRAM 50 VANMORGEN !N DE VISHAL ibKEN OP ZEE Ir. G. J. de Borst hoofdingenieur directeur Waterstaat Stevenson is zelfverzekerder en bezielender dan in 1952 Provinciale Staten Faure poogt zijn kansen te verbeteren Democraten geloven dat alleen hij de presidentszetel kan veroveren Republikeinen kunnen „Ike" niet missen Excelsior—Stormvogels 529ste STAATSLOTERIJ 4e kios 5e i^t per stuk 15 Fabrikant wegens belasting fraude veroordeeld Zijn voorstellen maken echter geen diepe indruk in Parijs Provincie koopt „Happy home" aan Kapitein van de „Lea" bevoegdheid ontnomen voor 9 maanden Dr. Paz krijgt zijn dagblad La Prensa terug Hoop op candidatuur blijkt nog niet te zijn opgegeven Hoofdprijzen Staatsloterij Duitse vissers naar Het Kanaal ter haringvangst Ambtenaar veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf Onderscheidingsvlag voor prinses Beatrix 1935 Supportersver. 1955 „De Stormvogel" JUBILEUM „DE STORMVOGEL Si TA li iSS S S ffi DINSDAG 29 NOVEMBER 1955 In de hedenmiddag gehouden vergade ring van de Provinciale Staten van Noord - holland is eervol ontslag verleend aan ir. C. Krijn als hoofdingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat van Noordhol land wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd en aan de heer J. H. Textor, als directeur van de Provinciale Accountantsdienst, wegens het aanvaarden van een functie in Cairo. Tot opvolger van de heer Krijn werd benoemd ir. G. J. de Borst, hoofdingenieur A van de Provinciale Waterstaat. De opvolger van de heer Tex tor zal later worden benoemd. De heer De Borst is op 12 November 1901 te Utrecht geboren en studeerde aan de Technische Hogeschool te Delft, waar hij in December 1925 slaagde voor het examen civiel-ingenieur. Van Januari 1926 tot Maart 1927 was hij werkzaam bij over heidsdiensten te Utrecht en 's Gravenhage en bij de Nederlandse Spoorwegen. Op 4 Maart 1927 werd ir. De Borst benoemd tot adjunct-ingenieur bij de Provinciale Wa terstaat van Noordholland. Later volgde zijn promotie tot ingenieur, tot ingenieur eerste klasse, tot hoofdingenieur en op 1 Januari 1950 tot hoofdingenieur A. Woorden van dank De voorzitter, dr. M. J. Prinsen, zei- de dat ir. Krijn tot de functionarissen be hoorde, die belangrijke diensten aan de provincie hebben bewezen. Zijn gehele loopbaan heeft hij bij de Provinciale Wa terstaat doorgebracht. Na het slagen voor het examen van civiel-ingenieur kwam hij in dienst van de provincie en ir. Krijn werd belast met werken aan de zeeweringen, als gevolg van de watersnood 1916. Ook in 1953 heeft hij na de overstromingsramp voortreffelijke diensten verricht. In 1952 benoemden de Provincial Staten hem tot hoofdingenieur-directeur. Thans is het ein de van zijn loopbaan in zicht. Spreker bracht ir. Krijn dank voor de uitnemende diensten en voor de voortreffelijke arbeid in dienst der provincie verricht. Ook bracht ar. Prinsen dank aan de heer Textor voor de langdurige staat van dienst. In 1908 is hij benoemd tot commies op de afdeling verificatie ter provinciale Griffie en bij de instelling van de Provinciale Ac countantsdienst volgde zijn benoeming tot directeur. Zijn taak heeft hij op bijzondere wijze vervuld. Enkele jaren geleden heeft de heer Textor te Ankara werk verricht voor de Verenigde Naties. Toen hij een uit nodiging ontving naar Cairo te gaan heeft de heer Textor besloten zijn functie bij de provincie neer te leggen. Nieuwe leden Tot leden van de Provinciale Staten wer den toegelaten de heren J. Harmsen (Ar beid) te Velsen en L. T. F. Peters (KVP) te Amsterdam, die in de vacatures W. F. Visser en H. A. Douqué gekozen zijn. De Voorzitter memoreerde het werk van de afgetreden leden. De heer Visser maakte van 1927 tot 1935 en van 1937 tot September j.l. deel uit van de Staten. In de vergadering ging zijn belangstelling uit naar de zaken van het provinciaal perso neel. Zijn taak lag speciaal in Velsen, waar hij vele jaren wethouder was. Dat zijn ar beid gewaardeerd is blijkt uit het feit, dat een bejaardenhuis naar hem genoemd is. De heer Douqué was enkele weken in 1946 lid en van November 1954 tot September 1955. Hij vervulde een bijzondere rol in het verzet. Spreker bracht beiden dank voor hun arbeid. Opnieuw werden gekozen tot lid van de Commissie van bestuur van de Provinciale Ziekenhuizen van Noordholland mevrouw N. Korff-Zernike tot leden van de Water staats- en Wegencommissie de heren J. W. Boersma en P. S. v. d. Vaart, tot leden van de raad van toezicht op de provinciale be drijven ir. P. M. van Doormaal en mr. J. W. van Gelder tot lid van het bestuur der Stichting Koningin Wilhelmina-studie- fonds mr. A. Bruch en tot lid van de al gemene commissie voor onderwijszaken dr. J. J. H. M. Klessens, arts te Amsterdam. Geen gratificatie Gedeputeerde Staten stelden voor een brief van het hoofdbestuur van de Bond van Nederlands Overheidspersoneel, waar bij in overweging werd gegeven aan het provinciaal personeel een Kerstgratificatie te verlenen ten bedrage van 1 in hun handen te stellen ter afdoening. De heer Brandsen (Comm.) vroeg aan het verzoek te voldoen en de brief in handen te stellen van het Georganiseerd Overleg. Hij herinnerde aan het raadsbe sluit van Koog aan de Zaan, waarbij een Kerstgratificatie is verleend aan het ge- meentepersoneel. De heer B o u w ma n (KVP) deelde na mens Gedeputeerde Staten mee, dat het college aan de gemeenteraad van Koog aan de Zaan heeft bericht, dat er bezwaren be staan tegen het raadsbesluit. Vanavond komt de gemeenteraad opnieuw bijeen. Als het besluit niet ingetrokken wordt zal het vernietigd worden. Voorts zette spreker uiteen, dat het volgens het loonbeleid niet raadzaam is het verzoek van de Nederland se Bond van Overheidspersoneel in te wil ligen. Het voorstel van Gedeputeerde Staten werd met de stemmen van de Communis ten tegen aanvaard met 62-10 stemmen. Tien maanden gevangenisstraf De 56-jarige H. H. J. H. - J., fabrikant te Almelo, is wegens belastingfraude door de rechtbank te Almelo veroordeeld tot tien maanden onvoorwaardelijke gevangenis straf met aftrek. Wegens te weinig opgeven voor de Ven nootschapsbelasting van 1 millioen over 1949, van f 924.912,- over 1951 en f 240.915,- over 1953 was veertien dagen geleden tegen H.-J. een jaar gevangenisstraf geëist we gens deze, zoals de officier het noemde, „grootste overtreding van de wet op de Vennootschapsbelasting na de oorlog" en wegens opzettelijk onjuiste opgave. (Van onze correspondent in Parys) In een rede, die de Franse premier Zon dag voor zijn kiezers te Chamblay in de Franse Jura hield, heeft hij twee voorstel len gedaan met het doel de economische, sociale en politieke verhoudingen in Frank rijk te verbeteren. Faure stelde voor ge durende tien jaar de salarissen telkenmale met tien percent te verhogen, zodat, na die periode, het levenspeil verdubbeld zou zijn. Het tweede voorstel houdt in dat een Franse regering van een levenstijd van ten minste twee jaar verzekerd zou moeten worden. Indien vóór die tijd een kabinet I ten val zou worden gebracht, dan zou het De rechtbank heeft, bij het vonnis in parlement automatisch moeten worden overweging genomen de ernst van de ge pleegde feiten en de omstandigheden waar onder zij gepleegd zijn; de noodzaak tot afschrikking van verdachte zelf en van anderen, zeker gezien de omvang van de fraude. Als verlichtende omstandigheid werd aangemerkt het te weinig diepgaande onderzoek dat de rijksaccountantsdienst bij deze verdachte heeft verricht. De vergadering van de Provinciale Sta ten van Noordholland heeft besloten tot aankoop van „Happy home" op de hoek van de Dreef en het Florapark te Haarlem, om daarin provinciale diensten te vestigen. „Happy home" zal pas tegen de zomer vakantie worden geliquideerd. Tot dat tijdstip zal dit jongensinternaat op dezelfde voet worden voortgezet. De heren Westermann (Arbeid), Schip pers (KVP), Baas (AR) en Voorthuyzen (VVD) vroegen nadere inlichtingen. Zij noemden de gevraagde bedragen voor aan koop, schadeloosstelling en inrichting te hoog. Het is de vraag of de huisvesting wel voldoende zal zijn. De heer Blaauwboer (WD) merkte namens Gedeputeerde Staten op, dat het college voor moeilijkheden staat wat de huisvesting van de Provinciale Water staat betreft. Het is dringend nodig voor zieningen te treffen. Binnenkort zullen de Staten voorstellen bereiken. Door aankoop van het pand in het Florapark zal een ver betering kunnen komen, als daarin de Planologische dienst wordt gevestigd. In het gebouw der griffie zijn ook huisves tingsmoeilijkheden en van belang is als de afdeling paspoorten wordt overgebracht. Het nieuwe gebouw bevat zestien ka mers en is goed onderhouden. Spreker deelde mee, dat de tegenwoordige eigenaar het pand in 1950 gekocht heeft voor f 50.000,Er was een bedrag van f 15.000 nodig voor de verbouwing. Hierna werd het voorstel zonder hoofde lijke stemming aanvaard. (Van onze correspondent in Washington) Enkele dagen voordat te Chicago een driedaagse bijeenkomst begon van demo cratische leiders uit iedere staat van Noord-Amerika, heeft Adlai Stevenson officieel verklaard, dat hij er naar zou streven de democratische candidaat voor het presidentschap te worden. Tot dusver is hij de eerste en de enige officiële adspi- rant naar het hoogste ambt voor de periode van 1957 tot 1961. De verkiezingen worden begin November 1956 gehouden. De repu blikeinen wachten of Eisenhower zich al of niet opnieuw beschikbaar zal steillen en - bij de democraten gaan senator Ke- fauver en gouverneur Harriman van de staat New York kennelijk van de veron derstelling uit, dat vogels, die vroeg zin gen, wel eens voor de poes kunnen zijn. Stevenson is echter niet beducht geweest voor haastige spoed en men krijgt de in druk, dat hij daar wel bij vaart. Hij heeft een goede start gemaakt en hij is ver vooruit in de wedloop. Hij sprak in Chicago op een diner, waar ook de andere - zij het officieuse - gega digden voor de candidatuur het woord voerden. Stevenson was evenwel kenne lijk het „hoofdnummer" van de avond. Alleen zijn redevoering werd uitgezonden over geheel Amerika. Verschil Het was een genoegen het verschil op te merken van Stevensons manier van spreken in 1952 en nu. Drie jaar geleden was zijn betoog altijd het aanhoren waard en zijn humor vaak kostelijk, maar het ontbrak aan vechtlust en aan de vaste overtuigdheid inderdaad het president schap te bereiken. Stevenson vroeg zich af of hij wel de geschikte man voor deze hoogste post zou zijn. Nu echter is hij zeker van zichzelf. Hij heeft de fouten gezien die de republikeinen, naar zijn opvatting, hebben gemaakt en hij is ervan overtuigd Raad voor de Scheepvaart De raad voor de Scheepvaart te Amster dam, die onlangs de kapitein van het mo torschip „Lea", de 37-jarige L. van der V. uit Groningen, wegens zijn schuld aan de stranding van zijn schip en wegens ernstige vermoedens van opzet, had gestraft tot het ontnemen van zijn bevoegdheid om als ka pitein te varen voor de tijd van 18 maan den, is thans bij een revisie-vonnis gestraft met ontnemen van zijn bevoegdheid voor de tijd van 9 maanden. De Raad voor de Scheepvaart laat het verder aan het beleid van de officier van Justitie te Groningen over of deze al dan niet gevolg wil geven aan de tegen de ge zagvoerder destijds ingediende klacht. De Raad voor de Scheepvaart had deze zaak in revisie genomen, omdat het klad journaal, dat op de eerste zitting evenals het gewone journaal niet kon worden over legd en dat noodzakelijk was om te bepalen welke koers de kapitein heeft gevaren, in middels was gevonden. BUENOS AIRES (United Press) Pre sident Aramburu van Argentinië heeft op een persconferentie bekend gemaakt dat de regering het dagblad La Prensa zal terug geven aan Alberto Gainza Paz, de eigenaar voordat Perón het blad liet naasten en aan zijn vakbond (CGT) overdroeg. Deze eerste persconferentie van de president sedert hij op 13 November zijn ambt aanvaardde, werd uitgezodnen over alle Argentijnse radiozenders en over de televisie. Aram buru verklaarde ook dat zijn regering de steun heeft van de strijdkrachten, wier doel en idealen dezelfde zijn als die van het Ar gentijnse volk: democratie. De economische situatie is somber, maar niet hopeloos, zei de president. Dr. Paz is voornemens morgen uit New York naar Buenos Aires te vliegen. „Het is prachtig nieuws voor allen die heb ben gewerkt en weer zullen werken aan de het zelf beter te kunnen doen. Deze vecht lust en zekerheid hebben op zijn hoorders en op ieder, die te Chicago met hem heeft gesproken, diepe indruk gemaakt. De de mocraten hebben het gevoel gemakkelijk met Stevenson te kunnen winnen, indien Eisenhower zich niet voor een tweede termijn beschikbaar stelt en - mocht de huidige president opnieuw de republikein se candidaat zijn - dan beseft iedere de mocraat, dat geen ander behalve St%ven- son een kans van slagen heeft tegen de populaire president. Stevenson toonde zich in zijn rede een man van de middenweg, een voorstander van gematigdheid. Zijn inziens ontbreekt het in de republikeinse gelederen aan in tellectuele krachten. Hij zei: „gematigd heid", maar geen „middelmatigheid". De Amerikanen wensen in deze tijd van wel vaart allerminst extremisme of radicale maatregelen, hoewel Harriman - in een persconferentie na Stevenson's rede - die gematigdheid heeft afgewezen. „Midden weg" en „gematigheid" staan niet in het democratische woordenboek, zo betoogde de New Yoi-ker. ontbonden. De kiezers zouden dan het ge schil tussen uitvoerenden en wetgevende machten moeten beslechten. Op politieke kringen te Parijs hebben de woorden van Faure geen bijzonder diepe indruk gemaakt. Voorstellen ter verbete ring van het politieke stelsel in Frankrijk zijn er al bij tientallen geweest en geen ervan heeft kans op slagen bij het parle ment gemaakt. Faure komt ook wel wat laat met zijn herzieningsprogramma. Het is namelijk uitgesloten dat de Kamer op dit ogenblik gelegenheid en lust zou vinden Faure's suggesties te onderzoeken. De algemene indruk is dan ook dat de premier met deze denkbeelden voor de dag komt om zijn crediet, zo niet in het parle ment, dan toch bij het publiek te verhogen. Dat hij voor de stemming van heden over de vertrouwenskwestie de Kamer er nog mee op zijn hand kan krijgen, mag men betwijfelen. Volgens de laatste parlemen taire opinie-peilingen komt de premier morgen tenminste een 150 stemmen tekort om de ondergang te ontgaan. De voorspel lingen blijven somber, vooral nu de com munisten hebben bekend gemaakt dat zij Faure niet zullen steunen. (AFP) De minister van Buitenlandse Zaken Pinay gaat naar Saigon voor be sprekingen met de president van Zuid- Vietnam, Ngo Dinh Diem. Een datum voor het bezoek is nog niet vastgesteld. Volgens „France Soir" is het doel van het bezoek de betrekkingen tussen Zuid-Vietnam en Frankrijk, die op het ogenblik gespannen zijn, te verbeteren. Premier Faure en Pinay zouden bij een onderhoud met de Zuid- Vietnamese minister van Buitenlandse Zaken. Vu Van Mau, hebben gemerkt, dat deze geen bevoegdheden had met Frankrijk te onderhandelen, daar Diem hem deze voor zijn vertrek naar Frankrijk had ont nomen. WASHINGTON (Reuter) - Te Washing ton nemen steeds meer politici aan, dat president Eisenhower zich, ondanks zijn hartaanval in September, voor de tweede maal candidaat zal stellen voor het presi dentschap. Deze politici zijn in hun mening gesterkt door een verklaring van de voor zitter van de republikeinse partij, Hall, die, na een bespreking met de president, zei, dat Eisenhower zich weer candidaat zal stellen, „indien hij zich er toe in staat voelt". Aangenomen wordt, dat Hall zich aldus heeft uitgedrukt met toestemming van Eisenhower. Het slechter worden van de betrekkingen tussen Oost en West zal, aldus het oordeel van enkele welingelichte politici en ambte naren van het Witte Huis, voor de presi dent een aansporing zijn zijn poging op de conferentie van regeringschefs te Genève om de Sovjet-leiders te bewegen samen te werken bij het zoeken naar vrede voort te zetten. Volgens de president heeft premier Boelganin de hoop uitgesproken, dat Eisen hower ook na 1956 nog president is. Het kan zijn dat Eisenhower van oordeel is, dat hij alleen, indien hem voldoende tijd wordt gegund, een vreedzame regeling van de ge schillen tussen Oost en West kan bewerk stelligen. Bovendien schijnt er, aldus wordt te Washington gezegd, op het ogenblik geen republikeinse candidaat behalve Eisenho wer te zijn, die in staat wordt geacht de de mocraat Stevenson te verslaan. Bestand Paul Butler, de voorzitter van de demo cratische partij, heeft een politiek bestand aan het buitenlands beleid aangeboden, als in de verkiezingscampagne niet het woord „vrede" gebruikt zou worden. Volgens But ler hebben de republikeinen om politieke winst te behalen geprobeerd de Amerika nen een vals gevoel van veiligheid te geven. Het mislukken van de Geneefse conferentie laat zien, hoe vals hun beweringen waren, aldus Butler, die de president verzocht ,,te verklaren, dat van nu af aan geen valse en overdreven beweringen geduld zullen wor den". Naar de New York Times uit Washington meldt, heeft president Eisenhower te ken nen gegeven, de opvattingen van de demo cratische senator George, dat het buiten landse beleid geen strijdpunt moet worden in de verkiezingscampagne van 1956, ge heel te delen. George is voorzitter van de senaatscommissie voor buitenlandse zaken. 50.000: 25.000: 5.000: 2.000: 1.500: 1.000: 400: 200: 4e klasse 6e lijst 3884 11091 19382 19883 21044 17675 3688 4687 20174 20682 4403 6826 10817 13290 15427 2356 3026 3400 4079 4336 7100 7922 8559 9137 10070 10634 10923 11397 11427 12357 13083 43255 13659 13763 14079 14081 14872 14974 15448 17277 20362 20601 20704 21782 21836 21924 Burg. d'Ailly ereburger. Mr. Arn. d' Ailly, die een afstammeling is van de familie Dailly waartoe ook wijlen Eugène Dailly, burgemeester van Schaerbeek be hoorde, is Zondag tot ereburger van Schaer beek uitgeroepen. Twee trawlers vandaag Van de trawlervloot waren vanmorgen aan de hal de „Vios I" (van 17 Nov.) met 1050 kisten haring; de „Norma Maria" (van 17 Nov.) met 700 kisten, waarvan 450 schelvis, 20 makreel, 60 wijting, 8(Lkoolvis, 90 haai, rog en vleet. De KW 95 was er met 340 kisten haring en twee loggers van de kust zorgden voor 1000 kg tongen en 50 kisten schol. Voor morgen Drie trawlers, waarvan twee met weinig haring, waren vanmorgen al binnen voor de Woensdagmarkt. De „Allanwater" (van 19 Nov.) lost 600 kisten haring, de „Dirkje" (van 17 Nov.) 850 kisten haring en de „Me- dan" (van 18 Nov.) 750 kisten, waarvan 360 schelvis, 50 makreel, 50 haring, 145 wijting, 70 kabeljauw en gul, 70 koolvis, 5 diversen en 170 stuks stijve kabeljauwen. Oudste boten Oudste boten zijn nu de „Polderman", „Klaas Wijker" en SCH 117 (van 19 Nov.), de „Soerabaia", „Elie", „Eveline", „Gel- ria", „Haarlem", SCH 135 (van 21 Nov.), „Postboy", SCH 153 en KW 101 (van 22 Nov.). In de hal Kabeljauw, grove schelvis, haai en tong waren vanmorgen voor export bestemd. De kisten kabeljauw maakten 180, de kleine 164. Grote schelvis noteerde 28 tot 37 en grootmiddel 25 tot 34. Haai ging van de hand voor 19. De grootmiddel tong leverde op 4 tot 4.20, kleinmiddel 3.90, tong I 3.90 en slips 2.80 tot 2.85. Binnenland kocht grote gul voor 70, middel gul voor 56 en torgullen voor 37. Zwarte koolvis bracht op 90 tot 74, kleinmiddel schelvis 20 tot 25, pennen 18 tot 25, braadschelvis 20 tot 29. Grote tong maakte 4.90 tot 5.50 voor het binnenland, schol 2 55 en schol 3 40 tot 48. De haring ging vanmorgen van de hand voor 16 tot 21 en makreel voor 42. Nachtvangsten van de loggers Dolfijn, 40 kg tong en 2 m. vis; Marianne, 100 kg en 4 m. en 1 m. tarbot; Arie Nico, 40 kg en 3 m.; Gebroeders, 40 kg en 1 m. en paar kab.; Cornelis, 70 kg en 5 m.; Verwachting KW. 28, 60 kg in een trek; Elizabeth, 50 kg en 3 m.; Saturiyxs, 35 kg en 2 m. in twee trekken; Jan, 80 kg en 5 m.; Willempje, 80 kg en 4 m.; Vrouw Dirkje, 50 kg en 3 m., vastgelopen; Jacoba, 70 kg en 4 m.; Agatha Arie, 100 kg en 4 m.; Arie, 65 kg en 3 m.; Gebroeders, 80 kg en 4 m.; Verwachting IJM. 204, 60 kg en 2 m. een trek kwijt; Floris, 50 kg en 3 m. en 1 kab.; Adrianus, 70 kg en 4 m. Nachtvangsten van de kotters Victoria, 30 kg tong en 2 m. vis; Her- BREMEN (DPA). Het grootste deel van de Duitse treilervloot heeft zijn vangstgebied in de afgelopen drie weken verplaatst van de Noordzee naar het Ka naal, waar haringen gevangen worden. De haringvangsten in Het Kanaal worden lo nend genoemd. Slechts een deel van de Duitse treilervloot is in de tweede helft van November vertrokken naar de wate ren rond IJsland, naar Groenland en naar de Barentszee. Enquêteur hij Rampschadebureau De 31-jarige enquêteur bij het Ramp schadebureau te Rotterdam T. M. J. van H. is door de rechtbank te Rotterdam ver oordeeld tot een gevangenisstraf van ne gen maanden met aftrek. Hem was ten laste gelegd, dat hij tegen vergoeding van f 150 voor een winkelier enkele posten in orde zou maken, die vol gens hem in diens aanvraag tot schadever goeding niet klopten. De eis was zes maanden gevangenisstraf en ontzegging van het recht ambtenaar te zijn voor een tijd van vijf jaar. Bij K.B. is een onderscheidingsvlag voor H.K.H. Prinses Beatrix vastgesteld. Deze vlag is langwerpig van oranje kleur, waar van de hoogte 5/6 van de lengte bedraagt. De vlag is in vier vakken verdeeld door een staand vierarmig kruis van Nassau's blauw. In het midden van het kruis be vindt zich een medaillon van oranje kleur, waarop het Koninklijk wapen is geplaatst. Het schild wordt gedekt met de Koninklij ke kroon. In het bovenste vlak rechts be vindt zich een jachthoorn van azuur, besla gen met zilver, (Oranje), in het onderste vlak links is een roos geplaatst, die ge knopt en gepunt van goud is (Lippe). krant die Argentinië van 1869 tot 1951 ge- mina 4, 40 kg en 3 m.; Alida, 80 kg en 3 m.; diend heeft. Een deel van onze grote natio- Willy Alida, 40 kg en 2 m.; Gerda Marian- nale traditie is het recht van het volk te ne, 30 kg en 2 m.; Albatros, 80 kg en 5 m.; weten wat alleen een vrije pers kan ver- Johanna Cornelia, 40 kg en 2 m., pech ge- tellen," aldus dr. Paz. I had; Adriana Catharina, 80 kg en 5 m., trek kwijt; Willem, 40 kg en 2 m. in 2 trek- ken;Arendje, 90 kg en 4 m.; Jacoba, 100 kg en 4 m., een trek kwijt; Kon. Juliana, 80 kg en 3 m.; Jana, 100 kg en 3 m.; Emisel 80 kg en 10 m.; Hoop 1, 50 kg en 3 m. in twee trekken; Hoop 2, 100 kg en 3 m.; Vios, 30 kg en 2 m.; Magda, 90 kg en 4 m.: Ne- him 1, 120 kg en 5 m.; Nehim 3, 60 kg en 4 m.; Vier Gebroeders, 100 kg en 2 m.; Tiny Dieuw, 60 kg en 2 m.; Jan Willem, 70 kg en 4 m., vastgelopen; Flevo, 120 kg en 2 m.; Heemstede, 40 kg en 2 m. pech gehad.. Binnengekomen IJM 6 Norma Maria, 34 Allanwater, 239, 318, 205, 249, 206. 202, 213; RO 53 Dirkje; KW 95 Toenadering, 162 Vier Ge zusters, 114 Avontuur; UK 90, 200, 94. Vertrokken IJM 19 Mercator, 204 Verwachting, 45 Hoop, 205, 249. 239. 206, 226. 213, 202, 318, 59, 4, 31, 272, 218, 240, 3, 52. 5; HD Pieter- tie; RO 2 Dolfijn. 29; WR 33, 34. 50; AM 16, 18; BU 33; TX 14: UK 3, 70, 115, 99, 94, 90; KW 23 Volharding, 10 Adrianes, 54 Annie, 175 Onderneming, 138 Wilhelmina 2, 105 Jacoba, 125 Petronella, 16 Willem Cornelis, 15 Rijnmond 4, 107 Jacoba, 166 Gebroeders, 127 Borneo, 47 Noordzee, 65 Willy Alida, 129 Bali, 104 Vrouw Dirkje, 155 Arie, 70 Nelly Marie, 24 Cornelis, 123 Robert William, 6 Vertrouwen, 161 Katwijk 3, 169 Aleida, 2 Dirk Donker Curtuis, 9 Hubertha Gerarda, 41 Aafje Jacoba, 59 Floris, 17 Arie Nico, 84 Jan, 91 Alida, 20 Grietje, 64 Elizabeth, 28 Verwachting, 108 Gebroeders, 14 Anna Cornelia, 141 Willy, 210, 30, 92, 68. 133. 77, 98, 21, 71, 62, 53. 88, 53. 35, 60, 72, 56, 94. 165, 79, 178. Haringvangsten KW-loggers: uit volle vleet: KW 14730, 765, 73—60, IJM 283—75, KW 127—35, 86—5, 48—50, IJM 75—30, IJM 74—15, KW 11010, en in het Kanaal: KW 42 100 k, 39—140, 40—30, 78—100 k. Uit hal ve vleet: KW 163—20, 168—5, 170—2, 70— 4, 129—10, 16—15, 161—4, 173—5, 15—5, 975, 4435, 159weinig vangst, 202, 32—weinig, 49—10, 3—4, 47—8, 138—10. De KW 123, 41, 6 en 14 waren nog sto mende, de KW 14 had geen vangst. SCH.-loggers: uit halve vleet: SCH 35 k. 47—20, 14—35, 9—10, 302—60, 325—5, 333—9 last, 246—2 last, 402—12. 196 28, 510 k. hoops, 19geen vangst, 25 1, 37geen vangst, 69geen vangst, 84 3, 130—weinig vangst, 190geen vangst, 236geen vangst, 2496 k., 250—weinig; 312—weinig, 132—2, 40—60, 49—1, 51—2 last, 992 k, 133—3, 262geen vangst, 2856. De SCH. 21 had weinig vangst, de SCH 341 weinig vangst, de SCH 297 10 k uti 30 netten en in het Kanaal had de SCH 9—10 last. de SCH 15—20 k, de SCH 45—100 k, de SCH 312—70 k, de SCH 2— 10 k, de SCH 233had 13 last en moest nog 30 netten halen. De SCH 48 geen vangst en de SCH 24712 k uit volle vleet. Voor de vele hartelijke blij ken van medeleven betoond bij het overlijden van onze lieve man en vader EDOARDO PAULETTA betuigen wij onze welge meende dank. Uit aller naam: H. W. PAULETTA- v. HEMERT. Haarlem, November 1955. Floresstraat 97. DANKBETUIGING De Heer en Mevrouw De Hond danken familie, vrien den, kennissen en buren voor het medeleven bij het over lijden en begi-aven van onze kleine lieveling ARIE. Pres. Steynstr. 23, IJmuiden. Opgericht 1 Dec. 1935 ZONDAG 4 DECEMBER A.S. 2e JUBILEUMTOCHT naar Vertrek 1L30 uur van Hotel Kennemerhof. Opgave tot Vrijdag 7 u. Aanmelden: B. Bruinsma, Oranjestraat; Seer. J. H. Jung, Kortenaerstraat 27, hoek Trompstraat; J. P. Jung, Koningsplein 7. CABARET JOHNNY JORDAAN it in REX-THEATER 1 December 1955 Zaal open 7 uur Aanvang 7.30 uur Houders van toegangsbewijzen wordt beleefd verzocht vroegtijdig aanwezig te zijn. HET BESTUUR. HOGE PRIJZEN ƒ5000 4851 ƒ2000 2425 11083 15285 1500 4882 8243 212S8 1000 2343 5354 6231 8962 10108 10928 14103 20192 f 400 4f50 5744 6405 11784 11950 14841 17112 20609 200 2147 2613 2694 3695 3937 4235 4573 5532 5630 5781 6074 7584 8373 8469 8969 9192 10537 10809 11844 12622 13196 14905 17736 19202 21297 21676 PRIJZEN VAN ƒ80 12022 245 279 427 633 742 747 762 790 813 13027 043 065 097 100 113 147 151 242 315 453 517 561 660 662 663 707 762 801 943 11027 134 198 250 298 448 475 566 572 734 823 859 13105 113 122 162 236 264 466 516 585 751 841 16023 042 058 106 113 206 343 565 690 915 944 955 17123 186 289 360 365 383 422 429 544 737 18014 346 358 386 531 542 680 708 749 884 960 19077 149 168 196 283 424 462 546 660 957 997 20023 260 311 420 437 483 512 521 719 862 992 21254 264 360 370 388 406 409 413 415 456 523 532 724 731 861 1052 258 311 452 462 484 613 644 721 843 972 2130 191 24 7 260 270 282 293 412 418 467 46'J 564 684 686 705 708 720 855 909 988 3010 490 492 517 561 756 758 796 809 886 4096 273 310 321 334 356 416 495 647 775 867 984 5004 136 234 252 287 320 395 432 458 489 555 577 60U 686 740 825 913 6008 104 181 189 248 276 295 386 394 408 413 550 567 609 610 752 816 837 7138 164 275 343 598 608 681 70S 881 944 9b9 8105 108 216 280 443 536 542 882 988 9211 223 280 322 446 508 516 803 899 907 938 10001 009 023 024 158 342 360 371 561 758 863 878 894 930 957 11093 200 390 404 435 465 785 874 883 NIETEN 1030 031 037 056 065 067 102 121 146 176 223 250 298 321 41(1 431 447 466 472 511 569 595 618 685 708 791 801 845 853 911 957 970 998 2021 082 131 164 199 225 265 286 353 416 448 458 539 542 577 602 643 656 657 bb3 666 670 678 683 709 730 747 752 797 801 835 883 950 966 991 3003 Oil 01S 027 029 093 126 132 146 161 168 187 216 245 246 269 305 345 355 358 377 423 430 432 489 502 537 563 565 582 587 614 630 659 710 720 761 791 842 865 910 926 976 994 4010 023 032 040 043 058 067 124 157 169 174 191 193 204 257 277 318 370 402 430 452 515 548 563 567 583 654 656 773 783 794 S03 814 835 845 848 876 946 966 987 5003 021 041 065 075 132 134 137 160 179 200 261 310 317 324 368 411 486 503 506 530 539 572 602 625 656 707 731 762 811 6040 044 075 083 103 111 126 195 218 223 748 750 780 811 866 869 897 899 7025 026 038 072 103 132 140 196 249 283 313 361 377 387 406 413 418 463 494 o24 540 572 586 593 606 614 660 672 714 815 831 845 903 967 8024 036 058 078 093 169 220 222 227 234 202 304 306 367 377 387 388 389 414 415 410 444 45H 481 500 554 564 596 602 608 650 690 708 734 783 784 902 912 919 924 947 9003 039 041 061 072 084 109 158 175 195 245 259 301 308 317 324 333 359 364 391 459 537 597 630 643 698 708 711 740 753 775 783 815 822 835 837 853 966 970 10027 067 084 133 178 203 299 315 341 363 383 416 442 469 508 563 567 575 602 649 650 680 694 700 716 750 7S0 803 852 855 S67 939 945 960 11026 040 053 063 123 133 150 162 208 224 248 259 268 301 319 325 347 388 392 448 VERBETERING. Prijzen van 80.toevoegen 21666. Nieten: toevoegen 3657 en 12784 470 515 529 538 544 554 568 648 667 716 728 746 769 778 S39 840 912 943 947 998 12042 051 067 120 134 137 153 168 174 179 209 256 266 313 323 335 379 418 432 466 474 476 491 522 526 527 538 548 566 570 582 602 636 663 678 731 732 776 7S9 809 818 877 903 960 980 992 13031 085 089 112 138 142 148 150 180 190 210 222 352 384 410 443 459 484 533 542 562 579 638 677 683 684 698 704 720 794 797 812 821 822 823 824 862 889 901 913 920 932 977 14043 050 065 067 073 086 088 131 155 158 166 240 244 263 357 413 424 425 444 487 503 579 630 650 685 692 751 802 812 824 884 896 900 914 972 9S4 15080 143 146 153 197 211 253 267 309 324 358 395 464 484 491 508 534 597 657 685 706 732 770 843 856 983 16015 069 088 147 148 164 178 195 265 273 354 403 455 508 533 534 550 618 639 658 679 684 706 744 751 775 799 809 862 884 930 958 17016 067 092 119 192 220 235 238 261 271 333 336 345 355 367 382 402 447 477 484 511 580 586 587 601 615 676 682 701 727 728 740 772 781 782 783 910 950 972 984 18003 029 042 (150 089 092 094 156 161 163 220 311 377 388 513 515 564 582 620 665 676 684 688 735 742 786 803 863 897 977 991 19015 034 040 041 065 071 073 096 121 139 150 156 208 216 217 234 252 277 288 289 366 434 477 611 630 663 699 707 737 749 755 822 824 830 S55 874 885 904 906 949 964 981 988 50040 080 117 130 201 223 225 231 259 304 309 319 326 328 331 377 433 460 472 478 533 543 581 583 593 594 603 631 698 733 787 853 879 882 922 21050 099 137 170 183 201 213 269 270 384 443 479 485 509 554 571 587 589 623 629 650 655 669 681 715 733 757 774 779 799 815 824 832 911 931 969 987 996 Roomboterletters van VERMAAT 3.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11