Fietser percentueel de grootste zondaar op de weg, rest ook lang niet vlekkeloos HORLOGES v.a. 42.50 faR.de Boer Joh. Meyer en Zoon Een gaande en een komende Sint Geen vermakelijkheidsbelasting meer voor Heemskerkse sport en toneel Havenberichten Agenda voor Velsen Hoge stapel verbalen na één-dagscontróle .De algemene gedragslijn is nog zeer slecht Porcellana Feest in werk inrichting Behalve als er „bal na" gegeven wordt *^Brieven aan de redactie „Vogelvreugd"-show in het Cultureel Centrum DINSDAG 29 NOVEMBER 1955 - -ÜPP LET OP DIT MERK Vriendschappelijk gewon nen van „Diagonaal" Velsense onderwijzeres „nummer twee" in Beverwijk Overwinning van SVIJ ST. NICOLAAS- GESCHENKEN Kunsthandel Handhaving straatbelasting op 6 plus 3 percent Burgerlijke Stand Heemskerk Het is uit met het Heemskerkse leven honden- 1 Filmavond van de B.B. Fénrichtingverkeer wèl en niet noodzakelijk IJmond 2-handbalteam op de goede weg Waterloo verloor kostbaar puntje aan DCO Vijftig jaar leger des Heils in Beverwijk Pontiac Omega Prisma Zentra Union St. Nicolaas-collectie Agenda voor Beverwijk li DAT DE SPELREGELS van het verkeer over het algemeen bedroevend en haast beangstigend slecht worden nageleefd, is een overtuiging, die nu zo langzamerhand wel in brede kring is gaan postvatten. Gelukkig, want zelfkennis is voor menigeen, die het verkeer mee-helpt onveilig maken wellicht de eerste stap naar verbetering. Hoe slecht het ondanks alles toch nog is, heeft de recente verkeerscontrole, die Vrij dag in Velsen werd gehouden, zowel door geüniformeerde als ongeuniformeerde poli tieambtenaren nog eens duidelijk bewezen: bij de afdeling Verkeer van het hoofd bureau aan het Tiberiusplein is een stapel processen verbaal gereed gekomen, die niet alleen een mooi kapitaaltje uit de zakken der zondaren klopt, maar bovendien een ongezellig beeld geeft van de geringe verkeersdiscipline, ook in deze gemeente. „De algemene gedragslijn is nog steeds slecht", commentarieerde een der medewerkers aan deze controle, die zo lang het licht was het verkeer onder de loupe heeft genomen. „Van alle weggebruikers: of het nu voetgangers of bestuurders van tien-tons vracht wagens zijn". In cijfers uitgedrukt: de overtredingen van de laatste controle op wat men noemt „algemene gedragslijnen" (zonder speciaal te letten op gespecialiseerde fouten, als verlichting of remmen) werden door de actie van Vrijdag liefst verdrie voudigd: cr zijn dit keer drie maal zoveel processen verbaal gemaakt als in de zomer van 1955, toen hier eveneens een dag lang scherp op gelet werd. Zowel de voetganger, die niet haaks een kruispunt beliefde over te steken als de fietser, die erfelijk belast blijft met de ge vaarlijke weigerachtigheid om de hand uit te steken of voor het links afslaan achter om te kijken, zijn deze Vrijdag in grote ge tale tegen de lamp gelopen. Die niet-rich- ting-aangevende fietsers blijven percen tueel de grootste zondaren op de weg: de helft van het aantal verbalen viel in deze categorie. Ze vielen overal in de gemeente: ADVERTENTIE Verkrijgbaar met: vast boord dubbele manchetten gevoerde bori» in alle modekleuren Kennemerlaan 36 - IJmuiden Telefoon 4453 Maatkleermakers Modes - Confectie LET OP HET JUISTE ADRES „Sportief'-dammers in het strijdperk De onderlinge competitie van groep A bij de IJmuidenee damclub Sportief kenmerkt zich door een felle strijd om de punten, het geen blijkt uit de fraaie overwinning die P. Bakker op Andrea behaalde. Ook J. de Boer weerde zich duchtig tegen J. Janssen, welke laatste zijn materieel voordeel niet in winst vermocht om te zetten. G. Mooi be vredigde zijn puntenhonger verder met een zege op J. Lichtendahl. Laatstgenoemde zakt door deze nederlaag naar de negende plaats af. J. Slager won zijn partij tegen C. Bais, die zijn eerste competitiewedstrijd bij Sportief meespeelde. De eindstand dezer competitie, zal ook de volgorde der sprekers bepalen, die het volgend seizoen voor Spor tief in de eerste klasse zullen uitkomen, be halve dan de nummers 9 en 10, deze zul len plaats moeten maken voor nummer 1 en 2 van de b-groep, waarin overigens J. Vis ser bezig is zijn plaats in het eerste tiental te veroveren. J. Visser 9taat met vijf punten voor en een wedstrijd minder gespeeld op de bovenste plaats, zodat hem het kampioen schap van deze groep haast niet meer kan ontgaan. Wie nummer twee zal worden is nog onzeker. De uitslagen waren inmiddels: Groep A: J. LichtendahlG. Mooi 02; C. BaisJ. Slager 02; J. de BoerJ. Jans sen 11; H. AndreaP. Bakker 02. Gx-oep B: B. GlasH. Veldman 02; J. VisserK. de Ruiter 20. Gx-oep C: J. HiemstraH. Dijkhuizen 11; A. Vei'schurenH. Huigen 20. Het tweede tiental speelde een vriend schappelijke wedstrijd tegen Diagonaal uit Santpoort welke door de met 137 werd gewonnen. De uitslag was: Sportief II Diagonaal Jac. GroenH. de Groot J. WesseliusJ. v. Rijswijk J. Wartenhorst— S. Vlasveld P. WesterwalPais I-I. VeldmanKramer W. PostK. Boonstx-a G. HuigenN. Buizex-t H. Holt— A. v. Kan J. BakkerSpek 11 J. de Ruitex-—H. v. Rijswijk 20 IJmuidenai-en 1—1 0-2 1—1 1—1 1—1 2—0 2—0 2—0 Uitslag.... 13—7 Woensdagavond speelt Sportief I tegen 'KD I uit Haax-lem: De stand in de eex-ste classe is: gesp. gew. gel. veri. pt. HDC II VKD I 't Oosten Haax-lem O.K. BDC Sportief I Hillegom I Halfweg I zowel op het kruispunt Zeeweg-Lange Nieuwstraat, op de hoek Velserduinweg Zeeweg als op het hoekje Hoofdstraat Wüstelaan in Santpoort-dorp. Geluid- en remloos Daarmee was dus de halve stapel bekeu ringen al gebouwd, maar dat er nog meer en andere, even gevaarlijke overtredingen worden gemaakt, zal een ieder duidelijk zijn, die een uur de ogen open houdt in het Velsense verkeer. Tien percent van de overtredingen kwam voor rekening van degenen, die zonder bel en/of rem het sta len ros bereden en waarvan er enkele zich nog bezorgd maakten over de geestestoe stand der verbaliserenden ook, toen hem daarvoor een „bon" werd uitgereikt. Als of een geluid- en remloze fiets geen levens gevaarlijk voorwerp is in het huidige snel verkeer De automobilisten hebben echter even eens voor een fikse portefeuille vol bekeu ringen gezorgd: tien percent der overtre dingen werd gepleegd door automobilisten, die geen stoplichten hadden of slechts één. Wanneer deze zondaren op de euvels hun ner voertuigen werden gewezen, reageer den de meesten met de snedige hoewel iet wat ongeloofwaax'dige en reeds veel-ge- bruikte volzin: „Het is er net afgebroken, want toen ik wegging zat het er nog aan". De bekeuring zal overigens in vele geval len duurder zijn dan de hele reparatie ge weest zou zijn, nog daargelaten, dat defec te stoplichten uitermate zware risico's met zich kunnen brengen op de weg. Rechtshouden is niet gemakkelijk Het rechts-houden schijnt eveneens een moeilijk te realiseren zaak te zijn: 8 per cent der overtreders werd geverbaliseerd, omdat zij zich niet stoorden aap rechts of links en daar waren er vele bij, ~dïe een door een witte streep gemarkeerde bocht in de weg „dwars over" doorslierden. En dus prompt op de bon gingen. Het euvel van het „boompje glip pen" komt eveneens met grote regel maat voor: acht percent van de bekeu ringen werd vervaardigd ten name dergenen, die ondanks het rode knip perlicht onder de dalende spoorbomen door trachtten te komen. Het voorrang verlenen is een der zaken, die niet alleen tot harde en rake, vaak do delijke klappen aanleiding kan geven, maar bovendien tot vele gerechtelijke kos ten: tien percent der bekeuringen ging naar degenen onder de weggebruikers in Velsen, die het „rechts gaat voor" negeer den, of een voorrangsweg als een gewone weg behandelden. Ofwel zich niets aan trokken van het bekende ronde bord met de rode dx-iehoek, dat sommige gevaarlijke lu-uispunten siert en dat het verkeer moet dwingen tot stoppen. Oók als er geen an der verkeer nadert. Hetgeen blijkbaar voor deze tien percènt nog te veel gevraagd was. Gemengd restant Het „restant" was een gemengd gezel schap van zondax-en: overtreding van stop verboden, fietsen op voetpaden of wande len op de weg, auto's parkeren op het voetpad of „los-handje" fietsen: het lever de een macht beschreven papier op, dat nu op het politiebureau op doorsturing naar het openbaar ministex-ie wacht, dat een sterke neiging tot straffere eisen in de strafmaat aan de dag legt. Velsen heeft deze bliksem-contröle nog al sportief opgenomen: het merendeel der bekeurden mex-kte al gauw, dat zij er in Zesde leerkracht voor de Vondelschool Op gx'ond van het aantal leerlingen van de Vondelschool te Beverwijk kan naast het hoofd een zesde leerkracht worden verbon den. Gezien het advies van het hoofd der school en na overleg met de inspecteur van het lager onderwijs wox-dt de gemeenteraad ter voorziening in deze vacature de volgen de voordracht aangeboden: 1. mej. M. J. Klasberg, tijdelijk onderwijzeres bij het openbaar ondex-wijs te Rottei-dam; 2. mej. A. E. C. Wiedemeyer te Velsen. Buiten vex-wachting behaalde SVIJ dit weekeinde een gx-ote 6-0 overwinning op de naaste concurrent VVD. In het begin zag het er helemaal niet naar uit dat SVIJ be trekkelijk een walk-over had, maar toen een der achterspelers van VVD de bal met de hand wegsloeg en Kroone daaruit doel puntte en kort daarop Kistemaker uit een scrimmage de stand op 2-0 bracht, was VVD een geslagen ploeg. Toen bovendien twee Droste-spelers onenigheid kregen en het veld verlieten was de aardigheid er af en met de regelmaat van een klok voerde Boon, Kistemaker en Broekhuizen de stand op tot 6-0. Het tweede elftal keerde op het goede pad terug en versloeg Wijk aan Zee 3 met 4-0 en nam daarmee revanche voor de enige nederlaag die ze tot nu toe te in casseren kreeg. .99 gevlogen waren en gaven ruiterlijk hun fout toe: wanneer zij voor herhaling wa ken, zouden zij bepaald niet alleen hun portemonnaie dienen. Want het spel zal herhaald worden met dezelfde intensiteit en weer volkomen on verwacht. Het geduld raakt op: men is tot de overtuiging gekomen, dat alleen „toe slaan" nog wat orde kan scheppen in de verkeerschaos, die de Nederlander zelf van zijn wegen gaat maken. Het blijft jammer, dat het zo moet, on danks de verkeerslessen en de intensieve ongevallen-bestrijding der laatste maanden en ondanks het afschrikwekkend voorbeeld van de lugubere lijst der verkeersdoden. Niettemin lijkt het verantwoord een forse ingreep te proberen om althans deze rij van doden en verminkten, die elk jaar dui zenden gezinnen in de ellende sleuren, in te korten. ADVERTENTIE Uitgebreide sortering APARTE Kennemerlaan 55 In afwachting van St. Nicolaas, die Woensdagmiddag nog eens in het St. Jo- sephhuis aan de Banjaertstraat een bezoek zal brengen aan Velsen-Noord om daar aan een groot deel van de jeugd pakjes uit te delen, welke door een ondernemend zaken man worden geschonken, was het Zaterdag al een drukte van belang bij de halte Hoog ovens toen de goedheiligman de eerste keer zou komen. Op en nabij het stationnetje en langs het Stratingplantsoen waren honder den kinderen, velen begeleid door hun ouders, de opgewonden getuigen van de aankomst van de Sint, vergezeld van vijf in volle tooi gestoken Zwarte Pieten, van wie er twee als herauten met trompet fungeer den. De ontvangst was uitbundig, waarbij de R.K. Harmonie „St. Caecilia" met tamboer corps voor de muzikale feestklanken zorg de. Nadat de Sint op een (donkere) schim mel was gestegen en zijn zwarte gediensti gen een jeep hadden gevonden om hun baas te vergezellen, werd de triomfale rondrit In het bijzijn van tal van genodigden, onder wie zich de wethouder van Onder wijs, de heer H. de Boer en de wethouder van Sociale Zaken, de heer C. P. J. Maas bevonden, hebben alle tewerkgestelden van de werkinrichting van de vereniging voor zwakzinnigenzox-g te IJmuiden Zaterdag middag in het speellokaal van de Wilhel- minaschool hun jaarlijkse feestmiddag mee gemaakt. Directeur A. P. Stolk heeft het feest voor deze mannen geopend en daarbij ondermeer opgemerkt, dat de jaax-lijkse middag van groot belang is voor de tewerk gestelden, daar zij zeer veel tekortkomen. Na het zingen van het feestlied, waarin herinnerd werd aan het feest van vorig jaai', toen Caakie optrad, wat het woord en de daad aan de Haarlemse goochelaar Montagne en kon geluisterd worden naar accordeonspel van Jan Davids. Er is volop genoten van de toeren van Montagne en niet minder van chocolademelk en gebak tijdens de pauze. Vervolgens heeft het be stuurslid, de heer A. ten Broeke de te werk- gestelden toegesproken en hen de gebruike lijke enveloppe met inhoud overhandigd. Jan Brandwijk werd in het bijzonder naar voren geroepen. Hij werkt thans al vijfen twintig jaar in de wei-kinrichting. Als gevolg van de invoering van betaald voetbal in ons land zijn vele amateurver enigingen in financiële moeilijkheden ge komen. Hierdoor kunnen de steeds stijgende kos ten onder meer voor het jeugdwerk niet meer uit ledencontributies en donaties worden bestreden en moeten deze clubs uitzien naar andere bronnen van inkomsten en vermindering der lasten. - Het bestuur van de afdeling Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Voetbal bond heeft een brief gericht aan de ge meenteraad van Heemskerk, waarin wordt verzocht de vermakelijkheidsbelasting op de entrées van ADO te laten vervallen. B. en W. delen in hun prae-advies mede dat zij zeer sympathiek staan tegenover dit verzoek. Immers, zo wordt gezegd, vooral het jeugdwerk vraagt grote financiële of fers. Het is van groot belang dat de jeugd van 12 tot 18 jaar een vrije-tijdsbesteding wordt gegeven, waardoor zij niet alleen van baldadigheden wordt onthouden, doch haar tevens op opvoedkundige en verant woorde wijze saamhorigheid en plichtsbe trachting wordt bijgebracht en karakter vormend wordt opgetreden. In navolging van vele andere gemeenten in Noordholland stellen B. en W. voor de verordening op de vermakelijkheidsbelas ting zodanig te wijzigen dat de wedstrijden van de plaatselijke sportverenigingen vrij gesteld worden van deze belasting. Door deze inwilliging zal aan de plaat selijke sportvereniging op niet gei-inge wij ze worden tegemoetgekomen in de finan ciële moeilijkheden, aangezien ADO in 1954 een bedrag van 730,97 aan vermake lijk h eids be 1 a sting beta a 1 d e. In deze nieuwe verordening wil het col lege ook de plaatselijke toneelverenigin- Bij raadsbesluit van 21 December 1951 is de huidige verordening op de heffing van een straatbelasting in de Gemeente Heems kerk vastgesteld. Deze bijdrage wordt geheven ter verkrij - ging van een billijke bijdrage in de kosten, welke ten laste van de gemeente komen voor de aanleg en onderhoud van de we gen en de verlichting daarvan. De uitgaven, zowel voor aanleg en on- cex-houd der wegen, maken het noodzake lijk de in 1951 vastgestelde tarieven op de heffing der straatbelasting te handhaven, n.l. 6 percent van de belastbare opbrengst, wegens gebouwde eigendommen en 3% van de belastbax-e opbrengst wegens onge bouwde eigendommen. Deze inkomsten zijn tevens nodig om een goed-sluitende begroting voor het jaar 1956 te vex-krijgen. Gezien de heffing in de omliggende ge meenten en de staat waarin de wegen, zo wel in de bebouwde kom als daar buiten, zich bevinden achten B. en W..deze heffing zeer billijk, waarom wox-dt vooi-gesteld de bestaande verordening opnieuw vast te stellen. GEBOREN: Margaretha M., d.. van A. P. M. Zuidei-vaart en A. Bos te Velsen; Mat- theus A. M., z. van Th. N. van der Lee en J. P. Henmeman; Antondus C., z. van J. A. Nij- man en J. van Baar; Antondus H„ z. van J. de Ruiter en A. Th. Welboren; Hendi-ikus M., z. van Th. van der Reep en A. A. Bosch; Cornelia N„ d. van J. P. de Wit en A. M. Duivenvoorde: Max-gax-etha M., d. van J. A. C. Harte en M. G. Nijman; Agatha M., d. van P. J. Koper en C. Verduin; Petrus G., z. van P. Zonneveld en A. M. Winter. ONDERTROUWD: C. M. Groenland en A. M. A. Bakkum; C. L. Zonneveld en A. M. A. L. Gallee. GEHUWD: Th. J. Limmen en C. A. van der Kolk. OVERLEDEN: Th. J. Bisschop, echtgenoot van A. M. Beex-s, 52 j., xxxxxxxx»ccooocc<x:<xxx>coco3ococccooococcc<x>3cococoocoqc< 0 X B. en W. van Heemskerk zijn van me- ning,.dat, hoewel, niet mep name Q.fégüd kan worden dat het houden van wdak-f 8 honden in deze gemeente onjuist ge- schiedt, het toch noodzakelijk is een - verordening betreffende het houden vanQ 8 waakhonden vast te stellen. Hierin wor- H den de levens- en verzorgingsomstan- digheden van waakhonden gewaar- o borgd, zodat niet bonafide „bazen" zo- 3 nodig aangepakt kunnen tvorden. ''Bovendien kan deze verordening totg gevolg hebben, dat na optreden tegenfy onrechtmatig loslopende honden, dezef, niet op onverantwoorde wijze als ket- tinghonden zullen worden gehouden. 8 »XOX<X)OCOOOOCCOC<X0300CCOCG«XXX>3CCODCOOOCXX>OCOCX>DOOO< gen vrijstellen van deze belasting. Door te hoge onkosten en het niet in de gelegenheid zijn de entréeprijzen te verhogen is het zeer moeilijk een sluitende exploitatie te ver krijgen. B. en W. willen echter een uitzondering maken voor uitvoeringen met „bal na". De Bescherming Bevolking houdt te Heemskerk op Donderdag 1 December in zaal Dam een filmavond, waarop onder an dere opnamen zullen worden vertoond van de onlangs ge houden wandeltocht van de B.B. en S.W.G. De heer P. J. v. d. Jagt heeft als' hoofd zelfbescher ming bedankt en in diens plaats werd be noemd de heer J. D. Vosselman Bosch. Wegenverkeersreglement B. en W. van Heemskex-k delen de ge meenteraad mede dat bij besluiten van 24 Juni 1955 maatregelen zijn vastgesteld, houdende geslotenverklaring van het Mar- quettepad, de Kerkweg', de Starstraat, de Muilmanslaan en de Van Coevenhoven- straat, voor het berijden in één richting met alle motox-rijtuigen, alsmede eerl ver bod tot stilstaan (stopverbod) voor alle motox-rij tuigen voor de Westzijde van de Deutzstraat. Na overleg met de Provinciale Griffie is gebleken, dat deze besluiten alsnog enige wijziging behoeven om effectief te kunnen v/erken. De geslotenverklaring in één richting voor alle motox-rij tuigen van het Marquette- pad is overbodig gebleken, daar dit slechts wordt gebruikt als voetpad. Betreffende de gesloten verklaring in één richting van de Muilmanslaan in de richting van de J. van Scorelstraat tot aan de M. van Heemskerckstraat is het alsnog wenselijk gebleken deze gebiedend te stel len voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee. Eenrichtingverkeer voor de Kerklaan, de Maerelaan en de Poelenbui-glaan is in verband met vei'beteringen van deze wegen niet meer noodzakelijk. Inzake het vexvbod tot stilstaan (stop verbod) voor de Westzijde van de Deutz straat bleek het alsnog wenselijk dit ver bod niet tot motorrijtuigen te bepei-ken maar te doen gelden voor voertuigen, rij en trekd'iex-en en vee. B. en W. stellen de gemeenteraad voor bovenstaande besluiten te nemen. VEILINGBERICHT Sla 37; andijvie 737; bospeen 1929; waspeen 818; tomaten 2073; prei 918; knollen 819; spruiten 2869; boerenkool 816; groene kool 713; rode kool 69; bloemkool 2238; peen 48. door Noord begonnen. Uiteraard maakten de honderden kinderen, die meer dan eens uit die jeep werden bestrooid, met moppen en pepernoten, er een ware feesttocht van. In de Corverslaan was de eerste stop plaats en hier zong de jeugd en strooiden de Pieten, dat het een lieve lust was. Bijna een uur later kwam de stoet op de hoek van de Wijkerstraatweg en Pelsstraat aan en daar werd de drukte nog veel gro ter. De massale huldiging met muziek van „St. Caecilia" scheen geen einde te kunnen nemen, terwijl de jeugd en de vele ouderen op dit punt vele kilo's „strooigoed" met gulle hand kregen toegeworpen. Nu hoopt Sint, die tot Woensdagmiddag weer andex-e besognes had, maar toch nog graag een keer terug wilde komen naar het schijnt, dat hij dan weer zoveel blijde ge zichten om zich heen zal zien. Hoewel hij op het punt van „herhalingsoefeningen" in Velsen dacht te zijn vrijgesteld. TURN O oppermachtig in het R Al-gebouw De eerste zaalhandbalwedstrijd in het RAl-gebouw te Amsterdam tegen de hoofd stedelijke herenploeg van Turno, die al eer der speelde, is een grote nederlaag gewor den voor de Velsense IJmond I-hex-en. De IJmonders beschikten na de pas opgeschor te veldcompetitie nog niet over voldoende routine om de tegenstanders flink partij te geven. Bovendien ontbrak het hen nog aan de snelheid, die nu voor zaalhandbal van gx-oot belang is. De uitslag werd 11-2 voor Turno. Het tweede herenelftal bleek in de thuis wedstrijd tegen Concordia 3 op de goede weg voort te gaan. De gehele wedstrijd was de thuisclub in de meerdex-heid en demon streerde dit met prachtige, vlotte aanvals- combinaties. Het liep uitstekend en ook het schieten was zeer goed verzorgd. Concordia wex-d ten slotte volkomen overspeeld. Met 13-5 won IJmond na treffers van C. Hoek (6 x), G. Unger (4 x), C. de Vries (2 x) en J. de Groot. Voor de dames van IJmond 2 was de kampioenspretendent HOC I veel te sterk. Desondanks weerden de IJmond-dames zich flink en vooral de verdediging wist menige aanval te weerstaan. Zij kon echter niet voorkomen, dat HOC zevenmaal doel puntte, welk cijfer ongetwijfeld bij minder actie van de achterhoede groter zou zijn geweest. Het enige tegenpunt kwam van T. Zuurbier (1-7). Een goed resultaat behaalden de IJmond I-adspiranten tegen Concordia I (4-4), maar de jongste IJmond-adspiranten (2) waren niet opgewassen tegen De Blinkert I (0-16). Grondstof fenaanvoer Maandagmorgen is voor de papierfabriek Van Gelder Zonen aangekomen het Noorse s.s. „Jelo", dat van de Noorse haven Gje- ving een lading van 475 ton houtstof aan voerde. Waterloo heeft tegen DCO met een gelijk 1 genoegen moetesx.nemen,.-eji is nu drie punten'op de leider NAS achter gex-aakt. De eerste helft van deze ontmoeting .ggf een gelijk opgaande strijd te zien, waarin Waterloo de beste scoringskansen kreeg, maar er wex-d te weinig geschoten, en te veel in de breedte gecombineerd. DCO kreeg na 20 minuten spelen met veel geluk de leiding, toen J. Schaap de bal in eigen doel schoot, maar veel plezier heeft DCO van de voox-sprong niet gehad, want Post (toen nog mid-voor) kopte direct hierna de gelijkmaker in. Na de rust is DCO er vrijwel niet meer aan te pas gekomen en werd het een ware belegering van de Haai'lemse vex'dediging, maar waarom schutter Post nu op de x-echts-buiten plaats opereerde weten wij niet, wel speelde Post daar zijn spelletje maar zijn voorzetten werden niet benut. DCO wist met kunst en vliegwerk zijn doel schoon te houden, en de doelman had wel een groot aandeel in het behaalde gelijke spel. Een minuut voor het einde kreeg Schelvis toch nog een kans voor de over winning, maar zijn schot kwam tegen de paal. Het Beverwijkse corps van het Leger des Heils heeft op feestelijke wijze zijn eerste lustrum gevierd in het gebouw aan de Jan Alsweg. Brigadier J. Gladpootjes uit Am sterdam heeft op deze bijeenkomst aller eerst dank bzbracht aan Hem die steeds zijn zegen gaf aan het werk van het „Leger" in Bevex-wijk. Beverwijk is in den beginne een moeilijke plaats van vestiging voor het Leger geweest; maar nu is er een vaste kern, die zegenrijk werk verricht. Als aan denken werd uit de leden een electrische wandklok voor het Heilsgebouw aangebo den. Verkort weergegeven) EHBO. Deze 4 letters hebben bij mij altijd een goede weerklank gevonden. Toch wil ik in dit stukje even iets vx-agen, misschien kan het mij uit de droom helpen. Als sportliefhebber kom ik dikwijls op de bij velden van Schoonenberg en wat mij nu wel het meeste opvalt is dat er van bovengenoemde vereniging nooit meer enige hulp aanwezig is. Honderden jongere en oudere spelers spelen op Zaterdag of Zondag hun partijtje voetbal en daarbij komen altijd wel enige ongelukjes voor wat ik dan ook al een paar keer heb mee gemaakt. Zo'n persoon wordt dan wel ge holpen zo goed en kwaad als het gaat, maar niet deskundige hulp kan toch zeer onaangename gevolgen hebben. Waarom is op deze spoi-tvelden geen EHBO aanwezig? Vroeger was ze er ook en daar waren we erg op gesteld. En Zon dagsmiddags zie ik bij de grote wedstrijd toch ook een EHBO-man. Ik zou haast de indruk krijgen dat deze mensen belangrijker zijn dan de gewone voetballer. Het wordt tijd dat hier wat aan gedaan wordt. Wil de EHBO steeds die plaats in blijven nemen bij ons die ze nu inneemt laat ze dan px-oberen om hier een oplossing voor te vinden. G. v. d. LUGT, Elzenstraat 28, IJmuiden-O. Voorzitter P. Nan opende gisteravond in hotel Parkzicht te Beverwijk de laatste ver gadering vóór de grote nationale vogelten toonstelling in IJmuiden en heette de tal rijke aanwezigen van harte welkom, waar- ne de secretaris gelegenheid kreeg de notu len voor te lezen. Als punt drie van de agenda stond vermeld de bespreking van deze nationale tentoonstelling, die van 15 tot 18 December in het Cultureel Centrum zal worden gehouden. Voorzitter Nan deelde mede, dat de bur gemeester van Velsen verzocht was deze tentoonstelling te openen. Het speet hem dat te zelfder tijd in Amsterdam eveneens een tentoonstelling georganiseerd wordt, waardoor minder inzendingen worden ver wacht. Niettemin hebben reeds vele ver- enigingen toegezegd hun vogels te zullen inzenden. Evenals verleden jaar zal de aan kleding verzorgd worden door de plant soendienst. Deze expositie belooft iets unieks te worden en de leden werd nog maals met klem verzocht niet te schromen hun vogels in te sturen. Uitnodigingen aan de hoogste klassen der lagere scholen zijn reeds verzonden om in groepsverband te komen kijken. Vele waardevolle prijzen zijn beschikbaar gesteld, onder meer een gouden plaquette van de gemeente Velsen, een zil veren médaille van de gemeente Beverwijk en een chèque van de papierfabriek. Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. Maandag kwamen in IJmuiden binnen: Marie Louise van Parr. Duiveland van Sun derland. Roelf van Aarhus. Bittern van Li verpool, Loega van Le Havre. Bill S van Swansea. Heerengracht van Kotka. Midas van Napels. Grebbestroom van Livex-pool. Hontestx-oom van Parr. Boreas van Kopen hagen. Jelö van Lyngoi. Maryk van Bremen. Vechtstroom van Cardiff. Falcon van Lon den. Oceaan van Gothenburg. Vertrokken zijn: Wota naar Kotka. Kota naar Penray. Noordstad n. Malmö. Gyprian Coast naar Middlesborough. Henrica naar Rotterdam. Hilland naar Rottex-dam. Sire- nus naar Norfolk. Louis Sheid naar Ham burg. Saxen naar Gothenbui-g. Tem naar Harlingen. Bill S naar Antwerpen Noviah Coast naar Antwerpen. Neree naar Caen. Vitesse naar Pox-sgrun. Wibold Böhmer n. Aarhus. Netherlands Coast naar Rotterdam. Eemstroom naar Londen. ADVERTENTIE etc. Een speciale in alle uitvoeringen Voor U koopt kijkt eerst bij Kennemerlaan 60-62 DINSDAG 29 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Korporaal Wanhoop". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge- Bouw, open van 9.30 12 en 1416.30 uur. I.v.A.O., 20 uur, Ned. Herv. Jeugdge- bouw, Rembrandtlaan, lezing door Henri Knap. OTV „Kennemerland", 19.30 uur, Patro naatsgebouw, „Roderick de tovenaar". Filmliga Velsen, 20 uur, Rex, „The Tit- field thunderbold". Coöp. Vrouwenbond, 20 uur, voeding voorlichtingsavond in Cultureel Gebouw. SANTPOORT „KRO", 20 uur, zaal Zomerlust, cabaret. VELSEN-NOORD P. v. d. A., 20 uur, Gem. vergaderlokaal, v. Diepenstraat, vergadering. WOENSDAG 30 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Korporaal Wanhoop". NVV Bestuurdersbond, 20 uur, Cultureel Gebouw, Ad Vermeulen: „Geleide loon politiek". Pieter Vermeulenmuseum, als Dinsdag. Chr. Besturenbond, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, px-opa- ganda-avond met toneelspel van „De Hooger Geest Ghesellen". OTV „Kennemerland", 14.30 uur, als Dinsdag. SANTPOORT Gem. Zangver. „Vox Humana", 20 uur, zaal „Zomerlust", concert. VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur wet houder C. P. J. Maas (Sociale Zaken). Bioscopen: Dinsdag 29 November Kennemer Theater, 14.30, 19 en 21.15 u.: Ciske de Rat. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: Verbor gen moederschap. Diversen: K.S.A., 20 uur: jaarvergadering Wit-gele Kruis. K.S.A., 20 uur: De heer Rupert spreekt voor de Chr. Besturen Bond. K.S.A., 10.3012.30 uur: Lilchtbeelden voor leerlingen R.K. U.L.O.-scholen. R.K. Leesbibliotheek, uitleenbibliotheek van 1518 en 1921 uur; lees- en stu diezaal van 1013, 1518 en 1921.30 u.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 13